Miervaldis Gotiņš
Informācija
LietotājvārdsMiervaldis Gotiņš
Vārds
Daiļdarbos kopš20.11.2008
Recenzents
Saziņa
Foruma profils
Sazināties
Izlase [0]
 
Atsauksmes no biedra Miervaldis Gotiņš
Martins
Masterolas - vampīru mednieks
Ļaunums Vecrīgas sirdī
Miervaldis Gotiņš

Haha, laba parodija. Bija mazliet smieklīgi, izlasīju ar interesi. Valoda gana laba, kļūdas acīs nekrita.

Nevarētu gan teikt, ka baigi patika, bet nu uzmanību piesaistīt Tev izdevās ;)

Kas tās par ķiploku esences granātām? Un kāpēc par pīlādža mietu izgatavošanu galvenais varonis atceras tikai ziemā? :P

 • Nodaļa 1: 1. nodaļa
 • 29.03.2010
sister september
Ņujorka. Mazliet sapratnes.

Oriģināldarbs. Mūsdienu Ņujorka [kuru gan es pārāk nepazīstu] un kādas meitenes liktenis. Sliktas attiecības ģimenē un mīlestības trūkums. Pie kā tas noved?

Miervaldis Gotiņš

Es protams neesmu nekāds literatūrzinātnieks vai literatūrkritiķsi (cilvēks ar inženiertechnisko izglītību tāds nevar būt PRINCIPĀ :D), bet jāsaka, ka kreo ir profesionāli uzrakstīts.

Izrāvu cauri vienā setā, neatraujoties. Ļoti aizraujoši un intriģējoši. Tā turpināt!

 Vērtējumu gan dodu 9/10, viet vietām drusku pieklibo ticamība un kā jau te norādīja, drusku lien ārā ziepjoperība, par to -1 :P

 • Nodaļa 32: Epilogs
 • 24.11.2008
 • starstarstarstarhalf-star
Aiva
X-Com: Viena diena ellē
Mērķis bija liels kuģis, bet lielākā daļa no manas triecienvienības pēc pēdējās kaujas, kuras laikā tika sagrābts neuzmanīgi transporta aizsniedzamības robežās nolaidies citplanētiešu drednauts, vai nu gulēja bāzes hospitālī, vai arī sešas pēdas zem zemes. Kaujas laikā veiksmīgi tika paralizēts un dzīvs saņemts gūstā citplanētiešu augstākais lauka komandieris (kopā ar tiem manas grupas locekļiem, kas gadījās paralizējošās bumbas sprādziena rādiusā). Tāpēc man neatlika nekas cits, kā sūtīt kaujā nepieredzējušu kapteini, divus snaiperus un veselu baru lielgabalgaļas (jauniesauktos). Tomēr, es jutos pārliecināts par veiksmi...
Miervaldis Gotiņš

Nu nemaz jau tik traki viņi nejautrojas...es teiktu, ka nejautrojas vispār.

Un bardaks kaujaslaukā ir samērā parasta lieta, it paši tad, kad lietas pārstāj notikt pēc plāna.

Un jā, valoda varēja būt raitāka. Nav slikti, taču es nojaušu, ka attiecīgais tulkotājs ir spējīgs uz ko vairāk ;)

 • Nodaļa 1: X-Com: Viena diena ellē
 • 06.07.2010
Aiva
Saprašanās planēta
"Les aventuriers de l'espace"
"Piedzīvojumu meklētāji kosmosā"

Japāņu multiplikācijas filmu seriāls.
Eiropeizēts Francijā.
Parādīts Latvijā KS-VIDEO komerckanālā 1991. gadā.
Miervaldis Gotiņš

Šis kaut kā bija paskrējis garām manai uzmanībai. Bet labs, uj, ku labs.

Vienīgais, ka sižetu uz priekšu dzen `Idiot Ball` - vai tā dura Moira tiešām nevarēja Annai pateikt, ka grozu nes uz ūdenskritumu, nevis izbarošanai monstram? :(Autora atbilde: Paldies!
\r\nUz to jautājumu gan nav atbildes...\r\n

 • Nodaļa 1: Leģenda par Derdaniem
 • 06.09.2011
 • starstarstarstarhalf-star
Miervaldis Gotiņš

Ak, tie kosmonauti nu gan ir histēriķi, kā var pazaudēt ieročus visi 5 uzreiz???

 • Nodaļa 2: Renē, rīkojies!
 • 13.09.2011
Miervaldis Gotiņš

Vispār jau šādu atrisinājumu varēja sākt paredzēt no stāsta apmēram vidus, bet tas tā, nav ne vainas. Visā visumā - labs stāsts par to, ka ne viss vienmēr ir tā, kā izskatās.

Bet tā kosmonautu komanda tomēr tādus amatierus atgādina, nevis nopietnus kosmonautus - zinātniekus. Kurš gan viņus vienus pašus palaida kosmosā... 

Tulkojums ļoti labs, valoda raita un viegli lasāma. Tulkotājam žetons :)Autora atbilde:

rnTā komanda jau arī nav nekādi zinātnieki, drīzāk kā Nortones "Saules Karalienes" ekipāža, kam kosmoss ir kārtējā romantiskā un mežonīgā robeža ko iekarot. UZdevumi viņiem visdažādākie, no kravu piegādes līdz tam ka vīņus nolīgst kārtējais darba devējs, bieži vien sakot vienu, bet uz vietas izrādoties pavisam kas cits. Tad piejaukt bankas, kam Taibo ir kredītu parādā par kuģi, un iegūstam kko visai raibu.
rn
rnhttps://www.youtube.com/watch?v=6fTuqXA0P1Urn

rn

 • Nodaļa 3: Pārpratums
 • 13.09.2011
 • starstarstarstarstar
Aiva
Varoņa māte
Pīters Sīkaudzis nomira kā varonis. Tikai viņš nenomira. Kā tas ir - uzzināt par to pēc vairāk kā desmit gadiem? Grāmatā bija tikai viena frāze, ka "viens pirksts bija viss, ko viņi atnesa viņa mātei." No tā arī radās šis stāsts.
Miervaldis Gotiņš

Ļoti kvalitatīvs darbs, gan sižets, gan arī tulkojums.

Vienīgais tas `Jo, rasi, ...` kura tur teikuma sākumā gan stilistiski diez ko neiederas - šāda frāze atgādina vecrunu, kāda nav sevišķi raksturīga ne mūsdienām, ne arī tai paaudzei, kura dzemdēja bērnus 50. un 60. gados. Visādi citādi - ļoti labi. Autora atbilde: Sīkaudži bija tīrasiņu burvji (vismaz pa mātes līniju), tāpēc man bija šī doma par senlaicīgo domas veidu Pītera mātei \'Jo, rasi, ...\' no oriģinālā \'You see, ...\'\r\n

 • Nodaļa 1: Varoņa māte
 • 12.01.2011
 • starstarstarstarhalf-star
Aiva
X-Com: Pirmais citplanētiešu karš
Pērn bija ieradušies VIŅI. Citplanētieši. Atšķirībā no iepriekšējiem piecdesmit gadiem kas bija pilni ar neapstiprinātiem novērojumiem, miglainām fotogrāfijām un visādu ārprātīgo murgojumiem, šoreiz viņi ieradās atklāti. Viņi ieradās kuģos, kas bija pārāki par jebko, ko cilvēce spēja likt tiem pretī. Viņi grāva pilsētas un ciematus, nolaupīja mājlopus un cilvēkus. Bija ziņojumi par eksperimentiem ar drausmīgām sekām. Tas viss iedvesa šausmas vienkāršajos cilvēkos. Pūlis pieprasīja aizsardzību no savām valdībām. Kamēr valdības plānoja un ķildojās, uzbrukumi turpinājās.
Miervaldis Gotiņš

Nu šis laikam ka ir sakarīgākais un saprātīgākais darbs no X-COM sērijas, un tomēr arī šeit ir dažas lažas satura un faktu ziņā.

1) Par raķetēm `gaiss-gaiss`: tradicionāli viņas ir standartizētas, respektīvi, no viena un tā paša standarta piekares var palaist praktiski visu aviācijas raķešieroču nomenklatūru, ar ļoti nelieliem izņēmumiem.

2) Nav skaidrs, kāpēc X-COM desanti nekad nelieto atbalstu no gaisa, kaut vai novērošanas paskatā, kas vismaz jau laicīgi informētu grupu par to, no kuras puses draud briesmas, bet labākajā gadījumā tās likvidētu, atstājot desanta ziņā tikai notriekto NLO, ēku un tamlīdzīgu objektu pārmeklēšanu. 

3) Ja vien `SkyRanger` tipa lidaparāts nav helikopters, mežā vai uz ielas pilsētā viņš īsti nolaisties nevarēs. Tā vietā viņam būtu jākarājas gaisā virs meža/pilsētas, un desantniekiem būtu jāveic `fast-roping`, t.i. nolaišanās lejā pa virvi/trosi. 

4) Lāzerieroči stāstā tiek ieviesti megaātri, dzīvē tā nenotiek - principiāli jaunu ieroču izstrādei ir nepieciešami vismaz mēneši, bet līdz faktiskai pieņemšanai bruņojumā mēdz paiet pat gadi. 

5) Krīt acīs, ka abas puses nav sevišķi advancētas taktisko principu izmantošanā :)

Tulkojums ir ok, kaut gan `rokas lielgabals` vai `smagais rokas ložmetējs` izklausās drusku dīvaini; iespējams gan, ka tās ir oriģinālā teksta problēmas. 

 • Nodaļa 1: Prologs
 • 16.07.2010
resella
Vol de Mort

Seko līdzi Tomam Melsudoram caur viņa Cūkkārpas gadiem pirms viņš pārtop par Tumsas Pavēlnieku. Uzzini viņa domas, izjūti viņa dusmas, redzi viņa pasauli. Ieskaties sevī; tur ir pirmsākums spēkam, kurš vienmēr parādīsies, ja vien tu nepagursi tur ieskatīties.

Miervaldis Gotiņš

1. Faktuāla kļūda par džinsiem un T-kreklu - tas nu nekā neož pēc 1938. gada. Bet tas nu tā.

2. Likās, ka ir neprecizitāte tulkojumā tai epizodē, kur tiek apspēlēta izkritusī tintes pudelīte. Sākumā var saprast, ka puisis paspēja viņu noķert, tomēr uzreiz pēc tam sākas kašķis un izrādās, nav noķēris vis. 

 • Nodaļa 2: Radot ienaidniekus (Diagonalleja)
 • 02.12.2009
Aiva
X-Com : Eli
"Mēs tikām pārsteigti nesagatavoti," Eli nodomāja, "Mēs viņus novērtējām par zemu. Ne tikai tas nelaimīgais vads, visa Iebrukuma Flote pārrēķinājās. Un tagad mēs par to maksājam..."
Miervaldis Gotiņš

Nu tā, izlasīju šo kreo, bija jau interesanti, tā teikt, X-COM sāga no otras ierakumu puses.

Tomēr, ir jānorāda uz vairākām visai būtiskām kļūdām, bet tas ir akmens autora, nevis tulkotāja dārziņā. 

1) raķetes `gaiss-gaiss` un `zeme-gaiss` nav dizainētas tā, lai trāpītu lidaparātam. Lielākoties viņas ir apgādātas ar tuvuma detonatoru (proximity fuse) un sprāgst 10-30m attālumā no lidaparāta, apberot to ar lielkalibra šķembu krusu (kura, ņemot vērā to, ka sprāgstvielu lādiņš ir pārdesmit kg liels, ir pamatīga).

2) X-COM kaujinieki izskatās pēc idiotiem, kuri lien iekšā tumšā caurumā, kurā neko nevar redzēt - tas nav ticami. Pat Otrā Pasaules kara laikā kājniekus ar pamatskolas izglītību apmācīja, ka šādos gadījumos tumšajā telpā vispirms dodas iekšā granātas. Pie kam mūsdienu flašbangi ir dizainēti tā, ka pretinieku tikai apdullina (170 dB blīkšķis un megakandelu spožs uzliesmojums laikam runā pats par sevi), un tos biezā slānī lieto Irākās un Afganistānās. 

Tagad īss aizrādījums tulkotājam - granātai nav aizkaves, bet ir detonators, kuru šajā gadījumā varētu `iestatīt uz cik vajag` :)

Tas par aliensu pašās beigās bija riktīgi labs, drusku atgādināja filmu, kur aliensi klapējas ar jautjām aka plēsoņām Antarktīdas pazemē :DAutora atbilde: Jāsaka, tur daudz notika spēles situāciju apspēlēšana. Pašā spēlē nebij jēgas mest iekšā granātas, jo granātu iemanevrēt iekšā cauri durvīm spēlē bija teju neiespējami. Un XCOM karavīri spēlē bija idioti. :D rn

 

PS. Iesaku izlasīt "13tais vads".  Perfekts XCom karotāju komplekts.

 • Nodaļa 4: Prettrieciens
 • 13.07.2010
Aiva
Lidmašīnu katastrofas un citas problēmas ceļojot
Uz ceturtā skrejceļa rāmi piezemējās Lidojums 5XC2. Tas nolaidās izmantojot antigravu ģeneratorus, un tad sāka virzīties uz termināla pusi, lai izlādētu divus tūkstošus pasažieru un kravu.
Viss noritēja perfekti. Vienīgais, uz ko pilots nebija gatavs, bija sieviete ar milzīgu plazmas šaujamo, kas iegāzās pilota kabīnē, sašāva bortinženieri un pavēlēja noslēgt visas izejas.
Miervaldis Gotiņš

Kas ir žaketes rokgals? :D

Autora atbilde: Tulkotāja nevērības auglis :D\r\n

 • Nodaļa 1: Lidmašīnu katastrofas un citas problēmas ceļojot
 • 21.04.2010
Aiva
Pekles nakts
"Pekles nakts"

 

Ieroču kaķenīšu īsstāsts
Miervaldis Gotiņš

_Reilija pameta man manu darba jaku ar granātu somu_

Kopš kura laika civilistiem ir atļauts mājās glabāt kaujas granātas? :D

_"Tu, kā tevi sauc?"

"Mani?" viņš atsaucās. "Vukols. Es..."

"Kas tas vēl tāds, krievs?"_

Vukols ir ļoti raksturīgs krievu vārds (vai uzvārds) :D:D:D LOL

 

_Atskanēja vēl pāris šāvieni no pistolēm un pusautomātiskā ieroča, un es novēlos zemē uz grīdas, kad viena lode izurbās cauri sienai tieši tur, kur es vēl pirms mirkļa biju atspiedusies._

Čābīgas mājas viņiem tur, Čikāga jau laikam tomēr ir gana tālu uz ziemeļiem, lai tur būvētu ložunoturīgas ēkas (biezas sienas ziemā pasargā no sala, bet kaŗa gadījumā - no lodēm :) ). 

_Izkārusies ar ieroci ārā pa logu, braucot atpakaļ mājas virzienā, Reilija atklāja uguni pa abiem joprojām acis blisinošajiem bandītiem. Vienam viņa trāpīja krūtīs, un tas aizlidoja lejā no jumta, bet otrs tūlīt pat novēlās kores aizsegā._

Personāžs, kurš ir dabūjis iekšās no bises, krīt atpakaļ (prom no šāvēja), nevis uz priekšu (šāvējam virsū). Tas izriet no fizikas un parādības ko dēvē par `stopping power` :)

_Lai kā mums abām tas nepatiktu, patlaban mēs izvedām pret bandītiem īstu genocīdu. Kaut arī viņi bija noziedznieki, tomēr mēs nekad nebijām gribējušas kādu nogalināt, tikai šoreiz mums nebija izvēles iespēju. Vai nu viņi, vai mēs. Ja varēja spriest pēc aptuvena galvu un iekšu skaita novērtējuma veikala priekšā, mēs bijām sašāvušas vai saspridzinājušas jau kādus sešdesmit izdzimteņus_

A ko, šamējie nāca virsū `psihiskajā uzbrukumā`, t.i. maršējot pilnā augumā ar dziesmām vai skaļu URRRĀĀĀ, kā padomju kinematogrāfā? :D

_Bez pārlādēšanas viņa izšāva desmit, divdesmit, trīsdesmit, piecdesmit lodes no katras pistoles._

Izskatās, ka pistoļu aptveru ietilpība ir bezgalīga un, attiecīgi,  Reilijai nevajadzētu satraukties par to, ka varētu beigties patronas :DAutora atbilde:

\r\n1. Nav atļauts. Kas netraucē dažu labu pārkāpt likumus, un arī par to samaksāt (no vienas seriāla epizodes, kad spridzinātāja dabūja atsēdēt pāris mēnešus)\r\n

\r\n

\r\n2. Visi kas nav amerikāņi vai japāņi laikam ir krievi vai vācieši ;) Seriālā viņas vienā brīdī tvarstīja krievu gangsteri.\r\n

\r\n

\r\n3. un 4. - kinematogrāfa specefekti.\r\n

\r\n

\r\n5. un 6. - Tas gan jau norāda, ka lieta vairs nav tīra - jo seriālā bija ļoti precīzi zīmēti ieroči, un nebija nekādu \'bezgalīgo aptveru\', munīcija tika taupīta un tērēta piesardzīgi. Līķu arī bija maz. Tas arī norāda, ka no realitātes meitenes ir nonākušas elles naktī, kad nekas vairs nav tā kā parasti... \r\n

\r\n

 • Nodaļa 1: Pekles nakts
 • 02.12.2010
Miervaldis Gotiņš

Paldies par atbildēm, tās padara lietu skaidrāku :)

 • Nodaļa 1: Pekles nakts
 • 08.07.2011
Aiva
XCOM - Ārpuszemes iebrucēju apkarošanas vienība.
(Izvilkums no "Ārpuszemes iebrucēju apkarošanas vienības kājnieku korpusa apmācības rokasgrāmata 1026-7A")
Miervaldis Gotiņš

Acīmredzot jāpakasās par tulkojumu - vads angliski ira `platoon`, ja oriģinālā bija `squad`, tad tas latviski saucas nodaļa.

Nodaļu nekad nekomandēs ne leitnants, ne kapteinis (ja vien tā protams, nav ūberprofesionāļu-ķīlnieku atbrīvotāju vai tamlīdzīga kaunterterorisma vienība), bet gan seržants vai vecākais seržants. 

Tāla ranga patruļas vienības (LRRP, jeb Long Range Reconossence Patrol - vienības, kuras ASV armija izveidoja un arī veiksmīgi pielietoja Vjetnamas kara laikā) latviski īsti pareizi būs `Dziļās (jeb `tālās`) darbības izlūkpatruļas`.

Pašgājēja kaujas platformu vads gan ir aprakstīts pareizi, 4 kaujasmašīnas patiešām veido vadu (platoon) nevis nodaļu (squad). Autora atbilde:

\r\nPaldies par komentāriem un precizējumiem!\r\n

\r\n

 • Nodaļa 1: Pamata kaujas vienību iedalījums sauszemes karaspēkā
 • 13.07.2010
Bizii van Dope
Biznesa magnāts


 Mia Arodorfa ir jauna, daudzsološa uzņēmēja ASV. Un veiksme liek viņai cīnīties par varu ar spējīgākajiem uzņēmējiem, un nonākt neceļos uzvaras dēļ.

 Vai tas ir tā vērts un cik bīstami tas ir to var noskaidrot lasot. 

Miervaldis Gotiņš

Kopumā jāsaka, ka teksts raksturo, pardon, padsmitgadīgās autores priekšstatus par biznesa pasauli :)

Man gan nav nekādu problēmu uztvert šo daiļdarbu kā attiecīgu pasaku, kas nepretendē uz korektu realitātes aprakstu, tāpēc arī nekritizēšu lažas. Nav jau visiem obligāti jāpieturas sociālreālisma žanram. 

Drusku traucē haotiskais stils - piemēram, visai daudz teksta tiek veltīts sīkumiem kā sauļošanās vai čatošanas epizodēm, tad atkal strauji pārlecam uz biznesa līniju, kuras notikumus (kas sižeta attīstībā ir visai būtiski) pieminam 2 vārdos, nemaz nepievēršoties to sīkākam izklāstam. Rezultātā sižeta līnija sanāk pārlieku saraustīta.

 Stilam un gramatikai nepiesiešos, ne viens, ne otrs nav mana stiprā (un es neesmu lingvobots). 

Spriežot pēc visa, nākošo daļu nebūs? :( A žēl, labprāt palasītu, kas notika tālāk. Autora atbilde:

\r\n \r\n

\r\n

\r\n Es nenoliedzu savu zināšanu trūkumu, bet neuzskatu, ka līdz ar to man būtu liegts rakstīt kā es vēlos un ko vēlos. Rakstniecība atļauj visu. Tāpēc es to neuzskatu par kļūdu, ja es kaut ko nerakstu TĀ KĀ PATIEŠĀM TAS NOTIEK UN IR. Mans mērķis arī nav to pasniegt realistiskāk. Es vienkārši rakstu kā un par ko man gribas ir tā vai nav tā. \r\n

\r\n

\r\n Būs jau gan tas turpinājums tikai kad... \r\n

\r\n

\r\n   \r\n

\r\n

 • Nodaļa 5: Nodaļa 5
 • 22.11.2008
rudo lapu vilcēns
Pāri zvaigznēm
Mani pirmie meģinājumi science fiction žanrā. Stāsti bez noteikta kopsaucēja vai tēliem.
Miervaldis Gotiņš

Ek... būšu skarbs. Bet nu par visu pēc kārtas.

1. Kas [šajā pasaulē] ir `fregate`? Tas ir domāts militārs, pētniecības vai civils transporta [kosmosa] kuģis? Jautājums tāpēc, ka tradicionāli fregate ir karakuģis. 

2. Pilots un navigators vienā personā - kosmosā varbūt, bet uz lidmašīnām un kuģiem tās tomēr ir 2 dažādi un visnotaļ atšķirīgi amati. 

3. Vai tiešām ir tik neiespējami noskaidrot kaķveidīgā dzimumu? Un kā viņš vispār nonāca uz kuģa? Pie tam - kaķveidīgais apkalpē ir pilnīgi lieks šīs nodaļas/stāsta sižeta kontekstā. Viņš tikai lieki sarežģī dzīvi. 

4. Ja kuģis ir avārijas stāvoklī, kāda velna pēc tas vispār lido? Tehniskām ierīcēm ira tāds parametrs kā resurss (piemēram, dzinējs ir paredzēts darboties X stundas), kuram izbeidzoties, tās ir banāli jānomaina - un nekādi mehāniķu triki vai zelta rokas tur nelīdzēs. 

5. Kas ir melnā matērija un kādā veidā pēc kuģa avārijas detaļas nonāks tieši tur?

6. Ķīmiskie dzinējie būs par švaku starpzvaigžņu lidojumiem. Visi sevi cienošie ZF autori jau sen lieto fotonu dzinējus :)

7. Apģērbšanās vai izģērbšanās bezsvara stāvoklī ir absolūta jautrība pati par sevi, jo izraisa grūti kontrolējamu kūleņošanu - katra kustība izraisa pretkustību. Nav nemaz jāatjaunos gravitācijai, lai sadauzītos - uzkūleņošana jebkurai sienai, stenderei vai telpā brīvi floatējošiem masīviem priekšmetiem panāks to pašu vai vēl daudz labāku efektu :D

8. Kosmosa kuģa telpas ir telpas, bet telpās staigāt zābakos ir neērti un neracionāli. Zābaki nav tie ērtāki apavi, un cilvēki tos lielākoties valkā tāpēc, lai pasargātu kājas no nelabvēlīgiem apstākļiem - mitruma, traumām. Telpās, kurās jāuzturās dienām ilgi, ir vērts padomāt par ērtākiem apaviem ;)

9. Kā gan kuģis ar `jebkurābrīdīnojuktvarošu` autopilotu veic hipertelpas lēcienu? Un ja nu autopilots nojūk hipertelpas lēciena VIDŪ? :D

Bet sižets nemaz nav tik slikts, ar oriģinālu domu. Lai arī es nevarētu teikt, ka man patika.

4/10, faktoloģija tomēr ir briesmīga :(

 • Nodaļa 1: There is a green hill far away...
 • 03.01.2011
 • starstar
Lieniite
Spožā dzīve

Vai tiešām stāsts sāksies un beigsies ar nāvi? Vai ikviens sekos viņas dzīvei līdzi it kā viņa būtu karaliene Elizabete?

Miervaldis Gotiņš

Tā kā spriežot pēc stāstā minētās valūtas, darbība notiek Latvijā, tad jāsaka, ka vārds Renē ir šai darbības vietai visnotaļ nepiemērots.

 • Nodaļa 1: Ievads
 • 26.08.2010
DarkJedi
Satrūnējušās hronikas
‘’Satrūnējušās hronikas’’ apkopo perversā hronista Dārkas Džediēla stāstus, kurus viņš sarakstījis savos daudzajos un garajos ceļojumos. Tiesa, ļaudis baumo, ka Dārkas Džediēls nav ne reizi spēris kāju ārā no savas mājas, taču tas neliedz minētajai personai ar putām uz lupām apgalvot, ka viss aprakstītais ir balta patiesība un tie kas apgalvo pretējo ir bezgodīgi meļi, pārdzērušies žūpaspurni, kā arī vienkārši dienaszagļi, kam nav ko citu darīt, kā apvainot godājama hronista sarakstītus stāstus, kas bez tam ir arī dievišķīgas svētlaimes apsvētīti, jo kā nekā par svētīšanu pilsētas priesterim tika nodotas 10 vīna mučeles klostera pagrabu papildināšanai.
Miervaldis Gotiņš

Smējos ļoti, jau no paša sākuma. Ieskatījos arī zem mēbelēm (tur putekļains). Smējos tā, ka nemaz netiku līdz finišam. Atgūšu elpu un tikai tad lasīšu tālāk...

 • Nodaļa 1: Krodziņš pierobežā
 • 21.11.2008
 • starstarstarstarstar
Bizii van Dope
Senās Ēģiptes priesteriene

Varenā Saules dinastija valda pār Ēģiptes zemi, kurā dzīvo arī Muna - zemnieku meita.

Šo meiteni Eģiptes dievi sūta uz Tēbām pie lielā valdnieka, lai viņa pasargātu faraonu no vēl nezināmām briesmām.

Kādi būs Munas piedzīvojumi, un no kā viņai ir jāpasargā faraons? Kas to lai zin…

Miervaldis Gotiņš

Turpinājuma nebūs? :(

Man patīk, ka nevar īsti paredzēt, kas būs tālāk, saglabājas intriga. Nevar arī īsti saprast, vai faraons ir sliktais (vismaz nosacīti) vai labais.

Īstens ēģiptologs gan jau ka saplēstu šito stāstu kā sunīc termoforu, bet es neesmu ēģiptologs un ja arī te ir vēsturiski-kulturālas lažas, tad es viņas vienkārši nepamanu :DAutora atbilde:

\r\n Man jau reiz uzbruka netaktiskie vēstures pārzinātāji un tagad, kad mācijos ēģiptiešu kultūru, ja godīgi neredzu nekādas katastrofālās kļūdas. Taču darbs ir jālabo un tāpēc turpinājumu nav, kamēr neesmu tikusi ar visu skaidrībā. \r\n

\r\n

\r\n Mans mērķis nav izpatikt nevienam ēģiptalogam, kur nu vēl vidusmēra latviešu pārgudrelim. ;)\r\n

\r\n

\r\n Paldies, par kritiku. \r\n

\r\n

 • Nodaļa 6: 5.
 • 16.12.2008
Miervaldis Gotiņš

Njā, un vēl... tā epizode ar vergiem nav pārliecinoša. Ja Muna atļaus meitenei iekaustīt veci `cik tik uziet`, viņa, pie nosacījuma, ka vecis neko lāga nevar pretoties, veci vienkārši nositīs (it īpaši, ja viņš patiešām būs palaidis rokas). Vergs, kas pēkšņi ir ieguvis varu pār citu cilvēku, būs vēl bīstamāks, nekā mērkaķis ar rokas granātu... :(

I pati Muna vēl beigās iedzīvosies materiālos zaudējumos, jo tiks sakropļots vai iznīcināts viņas kustamais īpašums (vecis) :D

 • Nodaļa 6: 5.
 • 17.12.2008