Kurbijkurne  · Foruma noteikumi Palīdzība  ·   Meklēt  ·   Biedri  ·   Kalendārs
Kurbijkurne -> Azkabanas gūsteknis
Sakarā ar gaidāmo HP 3. filmas pirmizrādi, mēs nolēmam izveidot sadaļu, kur jūs varēsiet uzzināt visu par šo filmu. (Visu, ko ir vērts zināt. ;) )


Rādīšanas laiki

Azkabanas gūstekņa pasaules pirmizrāde notika 23. maijā Ņujorkā, un Eiropas pirmizrāde – 30. maijā Londonā. Šie seansi paredzēti filmas veidotājiem, citiem aktieriem un slavenībām, žurnālistiem u.tml.

Parastajiem kino apmeklētājiem pirmais seanss vispirms pieejams Lielbritānijā – 31. maijā, dažām Eiropas valstīm 2. un 3. jūnijā, bet ASV, Kanādai, Austrālijai, Krievijai un lielai daļai citu valstu visā pasaulē tas ir 4. jūnijs, kurš tad arī tiek visvairāk popularizēts.

Latvijā HP 3. filmas pirmizrāde ir pārcelta no sākotnēji paredzētā 25. jūnija uz 11. jūniju – kas ir tieši viena nedēļa pēc 4. jūnija. 11. jūnijā filmu sāks rādīt reizē Rīgā, kinoteātrī Coca-Cola Plaza, Jelgavā Kino 19, Liepājas kinoteātrī Balle un Daugavpilī, kinoteātrī Renesanse.

Coca-Cola Plaza kinoteātrī biļetes iepriekšpārdošanā var nopirkt jau, sākot ar sestdienu, 29. maiju.
Seansi. Forum Cinemas 1: plkst. 12:00, 15:00, 18:00, 21:00; piektdienās un sestdienās arī 23:59.

Laikus Liepājas kinoteātrī Balle varat apskatīt šajā lapā.


Daži vispārīgi fakti par filmu

Režisors:
Alfonso Kuarons

Teksts:
Dž. K. Roulinga (romāns)
Stīvens Klouvs (kinoscenārijs)

Žanrs:
Piedzīvojumi, ģimenes filma, fantāzija

Filmas reklāmfrāzes:
"Viss mainīsies." ("Everything will change")
"Something wicked this way comes."
"Have you seen this wizard? Approach with extreme caution! Do not attempt to use magic against this man!"

Lasi tālāk »»»


Aktieri

Jaunākajā Harija Potera filmā Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis ir vairāki jauni un noslēpumaini aktieri, kas ir Lielbritānijas labākie un respektētākie aktieri.

Lai spēlētu noziedznieku Siriusu Bleku, vīru, kuru apvainoja Harija Potera vecāku noslepkavošanā, filmas veidotāji vērsās pie daudzpusīgā aktiera Gerija Oldmena. Filmas producents saka uzslavas vārdus Gerijam: "Gerijs ir viens no visjaukākajiem savas paaudzes aktieriem, un arī viens no gaišākajiem, jūtīgākajiem un rūpīgākajiem aktieriem, ar kuriem esmu strādājis. Kad vien jūs redzat Geriju filmā, viņš ir nepārvarams, dinamisks un bīstams. Bet tur ir vārīgums, kas melo viņš iekšā. Briesmas un siltums ir galvenās īpašības, kas piemīt Siriusa Bleka lomai, un Gerijs ļoti spēcīgi parāda visas šī tēla emocionālās puses."

"Viss stāsts balstās uz to kā Siriuss Bleks, vienīgais kurš ir izbēdzis no Azkabanas cietuma, pēc visu domām cenšas nogalināt Hariju." tā saka Alfonso Kuarons. "Bet Bleks ir tēls ar daudzām kārtām jeb slāņiem. Tā bija ārkārtīgi izaicinoša loma, pat tāda ranga aktierim kā Gerijs."

Lasi tālāk »»»


Jaunā režisora jaunievedumi

Līdz ar jaunu režisoru daudz kas mainījies arī pašā filmēšanas procesā un galveno varoņu attēlojumos, kas savukārt ietekmē arī visu filmas izskatu. Alfonso Kuaronam patika gan scenārijs, gan grāmata, gan Roulingas stāstīšanas veids, taču viņa paša projektos režisors vienmēr ir tiecies veidot savu personīgo skatījumu uz reālo pasauli.

Ar Hariju Poteru un Azkabanas gūstekni viņš, šķiet, ir atklājis mums jaunu pasauli ārpus Roulingas noteiktās robežām, pārceļot filmas radīšanu no savā ziņā iekonservētās vides Līvsdenas studijā uz filmēšanu atklātā dabā Lokhāberas un Glenfinanas apkārtnē, vienlaicīgi iedrošinot Danielu Redklifu, Emmu Vatsoni un Rupertu Grintu izmantot viņu pašu hormonus un tīņu gadu izjūtas filmas iekrāsošanai.

Lasi tālāk »»»


Pirmizrādes

* Pasaules pirmizrāde Ņujorkā (23.05.2004)

Lasi Kurbijkurne ziņu par pirmizrādi Ņujorkā, kā arī TLC sarūpēto AG ekspresinterviju tulkojumu.


* Eiropas pirmizrāde Londonā (30.05.2004)

Aukstums, lietus, vējš... vai jebkas spētu atturēt Harija Potera fanus? Pilnīgi noteikti nē, ja ir runa par Azkabas gūstekņa Eiropas pirmizrādi (30. maijs, Londona).

Jau daudzas stundas pirms aktieru ierašanās Odeon teātra priekšā fani sauca "Mēs gribam Denu! Mēs gribam Denu! Mēs gribam Denu!", uzvilkuši Cūkkārpas šalles, vicinot rokās plakātus un uz sejas ar marķieriem uzrakstot sava elka vārdu. Augšā vējā lidinājās ap 20 piepūsto Mārdžas tanšu (viena tāda, starp citu, karājas arī Rīgā, Coca Cola Plaza), bet ap torni pastiepusies milzīga atprātotāja roka.

Lasi reportāžu tālāk »»»


* Pirmās atsauksmes

Kā zināms, 23. maijā Ņujorkas Radio Music Hall notika filmas Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis vispasaules pirmizrāde. Uz to bija pulcējušies aptuveni 6 000 fanu, lai tikai ieraudzītu filmas zvaigznes – Danielu Redklifu, Emmu Vatsoni, Rupertu Grintu, Tomu Feltonu un daudzus citus.

Pēc filmas noskatīšanās skatītāju atsauksmes bija dažādas. Dažus mulsināja izklāsta trūkums (piemēram, fakts, ka Laupītāju kartes izcelsme netika izskaidrota) un sasteigtā stāsta attīstība. Citi turpretī izbaudīja režisora Alfonso Kuarona ieviesto reālismu un specefektus. Daudzi no skatītājiem atzīst, ka viņiem patikušas arī abas pirmās filmas, taču tās nav bijušas tik labas, cik tās varētu būt. Liela nozīme te bijusi Krisa Kolambusa noslīpētajam Holivudas filmēšanas stilam, kad daudz labāk piemērots būtu bijis režisors ar indie filmēšanas pieeju.

Lasi tālāk »»»


Ekrāna tapetes (Wallpapers)

Šeit vari lejpupielādēt vairākas ekrāna tapetes Azkabanas gūstekņa noskaņā, kas, iespējams, pat ir ekskluzīvas.
Paldies BaltCinema!

Skaties ekrāna tapetes »»»

Šī lapa pēdējoreiz atjaunināta 2004. g. 9. jūlijā.