Kurbijkurne  · Foruma noteikumi Palīdzība  ·   Meklēt  ·   Biedri  ·   Kalendārs
Kurbijkurne -> Azkabanas gūsteknis -> Aktieri
Aktieri filmā Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis.
Jaunie aktieri

Jaunākajā Harija Potera filmā Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis ir vairāki jauni un noslēpumaini aktieri, kas ir Lielbritānijas labākie un respektētākie aktieri.

Lai spēlētu noziedznieku Siriusu Bleku, vīru, kuru apvainoja Harija Potera vecāku noslepkavošanā, filmas veidotāji vērsās pie daudzpusīgā aktiera Gerija Oldmena. Filmas producents saka uzslavas vārdus Gerijam: "Gerijs ir viens no visjaukākajiem savas paaudzes aktieriem, un arī viens no gaišākajiem, jūtīgākajiem un rūpīgākajiem aktieriem, ar kuriem esmu strādājis. Kad vien jūs redzat Geriju filmā, viņš ir nepārvarams, dinamisks un bīstams. Bet tur ir vārīgums, kas melo viņš iekšā. Briesmas un siltums ir galvenās īpašības, kas piemīt Siriusa Bleka lomai, un Gerijs ļoti spēcīgi parāda visas šī tēla emocionālās puses."

"Viss stāsts balstās uz to kā Siriuss Bleks, vienīgais kurš ir izbēdzis no Azkabanas cietuma, pēc visu domām cenšas nogalināt Hariju." tā saka Alfonso Kuarons. "Bet Bleks ir tēls ar daudzām kārtām jeb slāņiem. Tā bija ārkārtīgi izaicinoša loma, pat tāda ranga aktierim kā Gerijs."

"Es esmu liels Gerija Oldmena fans, kad pirmo reizi viņu satiku biju šausmīgi pārbijies," atzīst Daniels Redklifs. "Bet viņš patiesībā ir tik superīgs cilvēks un viņš tev liek justies ļoti labi un komfortabli."

Oldmenam tā bija iespēja strādāt kopā ar Alfonso Kuaronu, kurš viņu šai lomai arī ieteica. "Alfonso ievieš tādu kā sirsnību un aizrautību uz šo filmu," Oldmens atzīst, "to ļoti spēcīgi ieteikmē viņa latīņamerikāņu saknes, tās ieteikme uz kultūru un mūziku."


Tāpat kā Siriusu Bleku arī pasniedzēju, kurš māca aizsardzību pret tumšajām zintīm, Remusu Vilksonu spēlē jauns aktieris Deivids Tjūliss, kurš ir spēlējis tādās filmās kā Timeline, Naked, The Big Labewskiu.c. "Vilksons ir ļoti avantūrisks un patīkams, bet viņam arī ir savs tumšais noslēpums," saka Tjūliss. "Viņš ir viens no pēdējiem izdzīvojušajiem starp Hariju un viņa vecākiem, tāpat kā Siriuss Bleks un profesors Strups. Tādēļ viņam ir ļoti labs kontakts ar Hariju, kas ir arī daļa no lomas. Daudzās no ainām, kurās man ir jātēlo, es tēloju kopā ar Danielu – nevis specefekti, bet vienkārši sarunas – un man šķiet tas bija ļoti vērtīgi mums abiem."

"Deivids ienesa jauku siltumu Vilksona tēlā," saka Kuarons. "Viņš ir kā Harija vecākais brālis, persona, kas piedāvā padomu un atbalstu, netēlojot kungu vai priekšnieku, bet draugu, kaut gan pašā viņā mīt daudzi dēmoni un pašam ir neskaitāmas problēmas. Deivids ienes tādu kā siltumu, zināšanas un noslēpumainību šai lomā, bet tā nekad nav tikai balta vai melna."


Maikls Gembons, kurš ir spēlējis filmās Sleepy Hallow, Gosfordas parks, Eņģeļi Amerikāu.c., pievienojās filmēšanai Cūkkārpā kā aizraujošais skolas direktors Baltuss Dumidors, kur šo lomu iepriekšējās filmās spēlēja Ričards Hariss. "Cilvēki man bieži jautā, kā tas ir – stāties kāda cita aktiera vietā un tēlot viņa lomu." Gembons stāsta, "tik daudzi aktieri tak ir stājušies citu vietā un tēlojuši viņu lomas un neviens nekad neuztraucas par to, ko iepriekšējais ir darījis; tu vienkārši pieņem šo lomu un izveido to tā, kā tev liekas pareizi un kā tev tas izdodas."

Sākumā Gembons centās līdzināties Harisam, bet viņam gāja ļoti grūti. "Es patiesībā esmu tipisks īrs, un pirmajā filmēšanās dienā, lai kā es centos, šis īru akcents pēkšņi iznāca ārā. Man tas sanāca tik dabiski. Alfonso tas patika, un tādēļ es necentos neko mainīt un runāju dabiski ar visu akcentu." Dumidors ir ekscentriķis ar mirdzumu acīs un Maiklam piemīt abas šīs īpašības. No vienas puses viņš līdzinās Ričardas Harisam ar šo īru akcentu, bet no otras puses viņš ir šim tēlam pielcis ļoti daudz jauna no sevis.


Vienu no grūtākajām un ekstrēmākajām jaunajām lomām spēlēs neizsakāmi talantīgā aktrise un rakstniece Emma Tompsone, kas tēlos profesori pareģošanā Sibillu Triloniju. "Šī loma ir grūta, jo Trilonija vienmēr skatās cauri pagātnei nākotnē, bet tajā pašā laikā viņa ir pilnīgi nespējīga saskatīt to, kas ir viņai tieši deguna galā," Tompsone stāsta. "Viņa ir ļoti neirotiska, un viņā ir kaut kas nožēlojami bezpalīdzīgs, bet zem viņas bezpalīdzības ir tērauds." "Emma ievieš ko ļoti neparastu Trilonijā," saka Kuarons. "Viņas tēlojums ir ļoti jautrs, bet viņa pievieno arī slēptu drosmi un pārliecību šim tēlam."


Vēl viens jauns un noslēpumains tēls šai filmā ir Pīters Sīkaudzis, viens no Džeimsa Potera tuvākajiem draugiem, kuru, kā visi uzskata, ir nogalinājis vārdā nenosaucamais. Sīkaudzi tēlo Timotijs Spols, kurš ir tēlojis arī filmās Pēdējais samurajs, Vaniļas debesis, Gandrīz slavens. "Es domāju, ka šis tēls ir spēlēšanai ļoti interesants, viņš ir gan impulsīvs, gan simpātisks un viņš izpelnās līdzjūtīgas simpātijas no skatītājiem," saka Spols, "Viņš ir tāds kā atstumtais. Viņš ir ārpus grupām, ārpus skolas noteikumiem, viņš ir tāds, kas klejo apkārt un ir tolerants, jo visi viņu žēlo. Bet patiesībā viņš ir viens no galvenajiem grupā un viņš ir viens no lielākajiem nepatikšanu cēlājiem.


Šai trešajā Harija Potera filmā parādās vēl daudzi jauni aktieri un tēli, tādi kā Džūlija Kristija, kas tēlo Rosmerta madāmu, jauko un gādīgo kundzīti no kroga Trīs slotaskāti Pema Ferisa tēlo Harija garlaicīgo Mārdžas tanti. Komēdiju aktrise Dona Frenča telo jauko Resno dāmu portretā pie Grifidoru torņa. Komiķis Lenijs Henrijs ierunājis un tēlo Knakts autobusa šoferi un vēl šai filmā pirmo reiz tēlos komiķis Pauls Vaithauss, kurš tēlo seru Kedogenu.

Kā saka kritiķi un skatītāji, kas jauno filmu jau ir redzējuši, tad jaunie aktieri esot vienkārši burvīgi un savu lomu notēlojuši spīdoši. Kā tur patiesībā ir redzēsim arī mēs noskatoties filmu.


Pilnais vārds: Leonards Gerijs Oldmens
Dzimšanas datums: 1978. gada 21. marts
Dzimšanas vieta: Ņūkrosa, Londona, Anglija

Gerijs Oldmens (Siriuss Bleks) sāka savu karjeru 1979. gadā, strādājot Londonas teātrī. Starp 1985. un 1989. gadu viņš strādāja smalkajā Londonas karaliskā galma teātrī. 1985. gadā viņu apbalvoja kā labāko jauno aktieri Londonas brīvdienu avīze par viņa uzstāšanos The Pope’s Wedding. Tajā pašā gadā viņš dalīja Londonas kritiķu labākā aktiera balvu ar seru Antoniju Hopkinsu. Kopš tā laika viņš ir kļuvis par vienu no vis respektētākajiem un talantīgākajiem filmu aktieriem un šodien strādā ar daudziem slaveniem režisoriem daudzās slavenās filmās.

Kopš tā laika viņš ir saņēmis neskaitāmas balvas un godalgas. Viņš ir filmējies daudzās filmās, kas ir kļuvušas ļoti slavenas piemēram, Piektais elements, Gaisa spēki, Pazudis visumā un daudzas citas. Viņš arī pats ir sarakstījis vairākus scenārijus, kuri ir tikuši uzņemti un kur viņš pats ir bijis režisors. Par savu pirmo uzņemto filmu pēc sava scenārija 1997. gadā Oldmens ieguva vairākas balvas Kannu festivālā un tajā pat gadā Edinburgas filmu festivālā. Filmēties Harija Potera trešajā filmā Geriju Oldmenu īpaši uzaicināja un viņš, ilgi nevilcinoties, piekrita. Režisors atzīst, ka labāku aktieri Siriusa Bleka lomai būtu grūti atrast, un ir ļoti apmierināts. Arī kritiķi par Oldmena tēlojumu Azkabanas gūsteknī izsakās ļoti labi, bet, kā tur īsti ir, mēs redzēsim, noskatoties filmu.


Vecie aktieri

Daniels Redklifs – Harijs Poters

Pilnais vārds: Daniels Alans Redklifs
Dzimšanas datums: 1989.gada 23.jūlijs
Mati: brūni
Acis: zilas
Māsas un brāļi: Nav
Horoskopa zīme: lauva
Vecāki: Mārsija Grešema un Alans Redklifs
Pilsēta: Fulham, Anglija
Mīļākā filma: Moulin Rouge
Hobiji: futbols, vingrošana un WWF
Mājdzīvnieki: 2 kolliji – Nugget un Binka
Mīļākās grupas: U2, REM, Sex Pistols, The Clash, Iggy Pop un The Stranglers
Mīļākais raidījums: Simsoni
Mīļākā Potera grāmata: otrā - Harijs Poters un noslēpumu kambaris. "Man šķiet tā ir vistumšākā un tur tik daudz kas notiek."
Mīļākais tēls filmā: Hagrids
Mīļākā aina filmā: šaha aina otrajā filmā.

Ar Danielu Redklifu ir iespējams sazināties rakstot uz fanu adresi:
Daniel Radcliffe
c/o Harry Potter Productions
Leavesden Studios
P.O. Box 3000
Leavesden
Hertfordshire WD25 7LT
United Kingdom


Ruperts Grints – Rons Vīzlijs

Pilnais vārds: Ruperts Mihaels Grints
Dzimšanas datums: 1988.gada 24.augusts
Mati: Sarkani
Acis: zilas
Māsas un brāļi: Vecākais no 5. 1 brālis – Džeims. 3 māsas – Džordžija, Samanta un Šarlote
Vecāki: Nigels un Džo
Pilsēta: Herdfordšīra, Anglija
Mīļākais priekšmets: Ķīmija
Hobiji: zīmēšana, futbols, peldēšana un riteņbraukšana
Mūzika: reps

Ar Rupertu Grintu iespējams sazināties:

E-pasts: Rupert@RupertGrint.co.uk
Pasts:
Rupert Grint
Peter Fraser & Dunlop
Drury House
34-43 Russell St.
London WC2B 5HA, UK


Emma Vatsone – Hermione Grendžere

Pilnais vārds: Emma Šarlote Duere Vatsone
Vecums: 13
Dzimšanas datums: 1990.gada 15.aprīlis
Mati: brūni
Acis: brūnas
Vecāki: Džesika Vatsone (advokāte), Kriss Vatsons (advokāts) – šķīrušies
Pilsēta: oksfordšīra, Anglija
Māsas un brāļi: Brālis – Aleks (3 gadus jaunāks)
Mājdzīvnieki: 2 kaķi – Bubless un Domino
Mīļākās filmas: Džūlijas Robertsas filmas
Mīļākās grupas: Braiens Adamss, Samanta Mamba, Dido, Suzzana Vega

Ar Emmu Vatsoni iespējams sazināties pa adresi:
Emma Watson
c/o HP Production
Leavesden Studios
P.O. Box 3000
Leavesden, Herfordshire
WD2 7LT
United Kingdom


Toms Feltons – Malfojs

Pilnais vārds: Toms Feltons
Vecums:16
Dzimšanas datums: 1987.gada 22.septembris
Mati: brūni
Acis: zilas
Pilsēta: Surrey, Anglija
Māsas un brāļi: 3 vecāki brāļi 18, 21 un 22 gadi
Mīļākais sporta veids: zvejošana
Hobiji: futbols, slidošana, basketbols, krikets, peldēšana, teniss un dziedāšana
Citi darbi: "The Borrowers" (1998), "Anna and the King" (1999) un TV sērijās "Second Sight"
Ar Tomu Feltonu var sazināties pa adresi:
Tom Felton
c/o Harry Potter and the Chamber of Secrets Production
Leavesden Studios
P.O. Box 3000
Leavesden, Hertsfordshire WD2 7LT
United Kingdom

Tas ir īsumā par galvenajiem Harija Potera filmas aktieriem. Protams ir vēl ļoti daudz interviju, bet tas būtu muļķīgi tās visas šeit ievietot un Kurbijkurnē jau ir izlasāmas ļoti daudz intervijas ar šiem aktieriem.


Izmantoti MuggleNet materiāli.
Šī lapa pēdējoreiz atjaunināta 2004. g. 9. jūlijā.