Kurbijkurne  · Foruma noteikumi Palīdzība  ·   Meklēt  ·   Biedri  ·   Kalendārs
Kurbijkurne -> Azkabanas gūsteknis -> Atsauksmes

Kā zināms, 23. maijā Ņujorkas Radio Music Hall notika filmas Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis vispasaules pirmizrāde. Uz to bija pulcējušies aptuveni 6 000 fanu, lai tikai ieraudzītu filmas zvaigznes – Danielu Redklifu, Emmu Vatsoni, Rupertu Grintu, Tomu Feltonu un daudzus citus.

Pēc filmas noskatīšanās skatītāju atsauksmes bija dažādas. Dažus mulsināja izklāsta trūkums (piemēram, fakts, ka Laupītāju Kartes izcelsme netika izskaidrota) un sasteigtā stāsta attīstība. Citi turpretī izbaudīja režisora Alfonso Kuarona ieviesto reālismu un specefektus. Daudzi no skatītājiem atzīst, ka viņiem patikušas arī abas pirmās filmas, taču tās nav bijušas tik labas, cik tās varētu būt. Liela nozīme te bijusi Krisa Kolambusa noslīpētajam Holivudas filmēšanas stilam, kad daudz labāk piemērots būtu bijis režisors ar indie filmēšanas pieeju.

Taču jau pirms šīs vispasaules pirmizrādes daudzi bija pauduši savu viedokli par trešo filmu Harija Potera sērijā.

Pirmā oficiālā atsauksme, ko publicējis Newsweek 23. maijā, atzīst, ka filma ir satriecoša. Protams, nenoliedzami liels nopelns ir specefektiem – gan zirgērglim, gan vilkacim, gan atprātotājiem, taču īstenais iemesls, kādēļ trešā filma pārspēj pārējās divas, ir tāds, ka tā stāsta par kaut ko daudz biedējošāku kā neveiksmi Mikstūru eksāmenā vai pat Lordu Voldemortu. Kā jau minēts, filma ir vairāk balstīta uz izjūtām, un šeit tas atklājas – pārvarēt savas iekšējās bailes ir daudz grūtāk kā cīnīties ar briesmoņiem reālajā pasaulē. Rezultāts ir filma, kas tiešām uzrunā katru skatītāju, liekot padomāt par sevi līdzīgā situācijā.

Protams, visi Kuarona pūliņi būtu veltīgi, ja trīs galvenās zvaigznes – Daniels Redklifs, Emma Vatsone un Ruperts Grints nebūtu spējīgi izpildīt režisora norādījumus. Taču viņu sniegums, īpaši Redklifa, ir daudz iespaidīgāks kā iepriekšējās filmās. Nekas viņu tekstā nav pārspīlēts vai samocīts, viss notiek ļoti dabiski.

Arī pirmo divu filmu režisoram Krisam Kolambusam (kurš, starp citu, Gūstekni ir redzējis jau 3 reizes) ir kas sakāms: "Es esmu sajūsmā par to! Šī filma ir satraucošāka un tumšāka, bet tajā pašā laikā tādā pašā stilā kā pārējie Hariji Poteri. Es esmu lepns, ka man ir bijusi šī iespēja būt iesaistītam Harija Potera filmu sērijā un uzskatu, ka Alfonso ir paveicis brīnišķīgu darbu."

Viens no Kuarona draugiem, arī režisors, Giljermo del Toro par filmu izteicies šādi: "Tā ir vienkārši fantastiska. Ne tikai skaista Harija Potera filma, tā ir vienkārši izbaudāma filma vispār. Tā ir neticami detalizēta, pilna apbrīnojamu skatu un gudrības. Es biju satriekts, labā nozīmē, protams; man liekas, ka tai būs lieliski panākumi. Manuprāt, tā ir viena no labākajām bērnu filmām, ko esmu redzējis."


Latvijas kritiķu recenzijas lasi šeit:
* Normunds Naumanis, Diena
* Dita Deruma, Apollo.lv
* Dace Judina, Rīgas Balss

Kurbijkurne biedru atsauksmes lasi šeit.

Šī lapa pēdējoreiz atjaunināta 2004. g. 18. jūnijā.