Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ir iznācis Harija Potera burvju almanahs
Iesūtījis/usi Mattiass – 11.10.2023 18:36 – 1 komentāri
Vakar, 10. oktobrī, visā pasaulē ir iznācis Džoannas K. Roulingas ceļvedis Harija Potera pasaulē “Harija Potera burvju almanahs”. Pie mums to ir laidusi klajā izdevniecība "Zvaigzne ABC"; tekstus, kuru nav bijis oriģināldarbos, tulkojusi Laura Dreiže. Sīkāk lasi TVNet.lv ziņās.
Lasīts 3 790 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Aiva   

> Roulinga atļāvusies izteikties par gatavoto boikotu
Iesūtījis/usi Aiva – 22.04.2023 10:43 – 1 komentāri
J.K Roulinga savā čivinātājā:
"Briesmīgas ziņas, ar kurām es, pildot savu pilsoņa pienākumu, padalīšos ar Jums. Manis jau pieminētie aktīvisti mēģina organizēt vēl viena mana darba boikotu, šoreiz Harija Potera TV seriālu. Nu, kā sacīts - brīdināt nozīmē apbruņot. Es katram gadījumam pasūtīju labi daudz šampanieša."

https://twitter.com/jk_rowling/status/1649474151977984006

Ja atceras, ka aicinājums boikotēt "Hogwarts: The Legacy" beidzās ar spēles nokļūšanu bestselleru sarakstā, šampanieti viņa varēs baudīt ilgi...
Lasīts 3 198 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Hermaine   

> Ralfs Fainss turpina aizstāvēt Džoannu Roulingu
Iesūtījis/usi Aiva – 26.10.2022 18:11 – 3 komentāri

Aktieris Ralfs Fainss ir skaļi izteicis aizstāvību Harija Potera autorei, paziņojot, ka "(pret Dž.K.R) vērstais uzbrukums ir pretīga lieta"

Nesenajā intervijā New Yourk Times Fainss apsprieda cita starpā arī savu Lorda Voldemorta lomu Harija Potera filmās, un, kā tiek ziņots, 'ļoti sabozies', kad intervijā tika sākta cilāt tēma par grāmatu autores uzvedību un publikas reakciju. Fainss sacījis "Dž.K Roulinsa sarakstīja brīnišķīgas grāmatas par iespēju sasniegšanu, par to, kā mazi bērni atklāj sevi kā cilvēkus. Tās ir grāmatas par to, kā palikt labākam, stiprākam, morāli pareizākam cilvēkam. Tā vārdiskā vajāšana un apriešana, kas tagad gāžas pār viņu ( Dž.K.R) , tas ir vienkārši pretīgi. Tas ir šausminoši."

"Es varu teikt, ka izraujot no konteksta, kāds varētu apvainoties par to, ko viņa ir pateikusi par sievietēm." viņš turpina. "Tikai, tas, kas to saka - tas nav kāds pārpārēm ekstrēmists labējais fašists. Tā ir sieviete, kas saka 'Es esmu sieviete. Es jūtos kā sieviete. Un es vēlos tiesības brīvi teikt ka esmu sieviete.' Es lieliski viņu saprotu. Pat ja es neesmu sieviete."

Harija Potera autori apsūdz trans-fobijā, apsūdzībā, ko viņa kategoriski noraida.

Roulinga ir saņēmusi draudus un lamas, kopš 2020 gadā publicēja eseju par dzimumu identitāti, kas izraisīja karstus strīdus par dzimumu identitāti un transpersonu tiesībām. Savukārt šogad augustā viņai izteica nāves draudus "tu būsi nākamā" pēc viņas līdzjūtības apliecinājuma Sālmanam Rušdī, kad viņu sadūra uz skatuves.

Pilnais raksts lasāms šeit:
https://www.theguardian.com/film/2022/oct/2...ends-jk-rowling

Intervija ar Fainsu NYTimes lasāma šeit (ja ir abonēts)
https://www.nytimes.com/2022/10/22/style/ra...bert-moses.html
Lasīts 18 422 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Mattiass   

> Miris aktieris Robbie Coltrane - Rubeuss Hagrids
Iesūtījis/usi Roviela – 14.10.2022 20:20 – 2 komentāri
GBN (BRITAIN'S NEWS CHANNEL) ziņo, ka skotu aktieris Robijs Koltreins (Robbie Coltrane, īstajā vārdā - Anthony Robert McMillan) miris piektdien, 2022. gada 14. oktobrī. Viņš bija Rubeusa Hagrida atveidotājs Harija Potera filmās.

https://www.gbnews.uk/news/harry-potter-sta...-aged-72/376924
Lasīts 8 669 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi BrandonBenson   

> Pēdējais "Fantastisko būtņu" trešās filmas reklāmrullītis
Iesūtījis/usi eyedam – 11.04.2022 22:32 – 1 komentāri


Nupat vēl pirms pašas filmas gandrīz paspējis iznākt pēdējais "Fantastisko būtņu: Dumidora noslēpumu" reklāmrullītis. Tritons Skamanders turpina cīnīties pret katrā filmā seju mainošo Grindelvaldu, un viņam palīdz Dumidors un citi. Redzam Dumidoru pusdienojam ar Grindelvaldu, ar izslēdzi ievilkam (izvelkam?) Krīdensu spoguļpasaulē, Grindelvaldu izkopējam (vai izgriežam?) atmiņas, vientiesi Jēkabu iegūstam zizli (un maģiju?), dažādas fantastiskas būtnes palīdzam Tritonam u.c.

"Apollo Kino" filmu sāk rādīt 14. aprīlī ar īpašajiem seansiem ar uzkodām, dāvanām un erudīcijas spēlēm. Savukārt "Forum Cinemas" kinoteātros, lai atsvaidzinātu atmiņu, bez trešās daļas piedāvā noskatīties arī iepriekšējās divas.

Pasaulē filma uz ekrāniem lielākoties iznāk 15. aprīlī, lai gan dažās valstīs, piemēram, Lielbritānijā, to var redzēt jau no 7. 8. aprīļa, tātad vēl pirms iznācis pēdējais reklāmrullītis.
Lasīts 7 801 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi BrandonBenson   

> Ruperts Grints intervijā nodevē Dž.k. Roulingu par 'tanti'
Iesūtījis/usi Aiva – 18.01.2022 18:16 – 0 komentāri
Par spīti Dž.K.Roulingas pretrunīgi vērtētajiem uzskatiem par dzimummaiņas jautājumiem, Harija Potera filmu zvaigzne Ruperts Grints joprojām uzskata viņu par 'gluži kā manu ģimeni'.

"Es domāju par viņu kā par tanti," Grints atzinās intervijā UK Times. "Es ne vienmēr piekrītu visam, ko saka tante, bet viņa tomēr ir mana tante. Tas ir... sarežģiti."

Grints, šobrīd 33 gadus vecs, tēloja Ronu Vīzliju visās astoņās poteriādes filmās, bāzētās Dž.K.Roulingas ļoti populārā grāmatu sērijā.

Roulinga nokļuva fanu krustugunīs 2020. gadā, kad viņu apsūdzēja transfobismā.

Vis iesākās ar norādi Tviterī uz Devex rakstu “Creating a more equal post-COVID-19 world for people who menstruate.”

‘People who menstruate.’ I’m sure there used to be a word for those people. Someone help me out. Wumben? Wimpund? Woomud? Roulinga toreiz piezīmēja.

Vairāk lasām šeit:
https://pagesix.com/2022/01/17/rupert-grint...ie-j-k-rowling/
Lasīts 5 343 reizes – iesūtīt komentāru   

> Atpakaļ Cūkkārpā
Iesūtījis/usi Aiva – 01.01.2022 23:17 – 5 komentāri
Sky Televīzijas speciālā programma, veltīta Poteriādes 8 filmām, ir saaicinājusi kopā aktierus un radošo komandu. Pirmizrāde notika Londonā, 2022.g 1 janvārī.

Jau no pirmajiem kadriem tiek radīta tā maģiskā atmosfēra, kas gan lielos gan mazos piesaistīja Potera pasaulei. Platforma 9 un 3/4, Cūkkārpas zāles, intervijas rekvizītu ielenkumā, Ziemsvētku balle - tas viss liek atcerēties maģisko ceļojumu astoņu filmu garumā.

Īpaši aizkustinoša ir mūžībā aizgājušo Poteriādes aktieru pieminēšana. Gan Alans Rikmans (Severuss Strups) un Helēna Makrorija (Narcissa Malfoja), gan Ričards Griffits (Vernons Dērslijs), kā arī Džons Hērts (Olivanders) un Ričards Hariss (Dumidors 1 un 2 filmās).

Vairāk lasām 'The Independent' - https://www.independent.co.uk/topic/return-to-hogwarts
Lasīts 8 254 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi yoboy   

> "Fantastiskās būtnes 3 : Dumidora noslēpumi"
Iesūtījis/usi Aiva – 24.09.2021 11:50 – 4 komentāri


Atgriešanās Burvju Pasaulē uz lielā ekrāna notiks agrāk nekā bija paredzēts.

Nākamā 'Fantastisko būtņu' filma, kurai tikko tika apstiprināts oficiālais nosaukums "Dumidora noslēpumi" (The Secrets of Dumbledore) iznāks uz ekrāniem jau nākamā gada 15. aprīlī. (Agrāk pirmaizrade tika plānota 15 jūlijā)

Vairāk informācijas šeit:
https://variety.com/2021/film/news/fantasti...tle-1235071252/
Lasīts 8 187 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Roviela   

Grāmatas Lasāmkārumi

Mišela Peivere. Krokodilu kapenes (Michelle Paver. The Crocodile Tomb)
Zvaigzne ABC, 2017
270 lpp., tulkojusi Ieva Elsberga

Sērijas "Dievi un karotāji" 4. grāmata.

Anotācija: Koronosa duncis, kura meklējumos Hīlass un Pirra ir nonākuši Ēģiptē un kuru par katru cenu alkst iegūt arī Telamons, Vārnu vadonis, atrodas vietā, kas mirstīgajiem nav pieejama. Varoņiem būs jānokāpj pašā Nāves valstībā.

"Gods and Warriors" sērija: #1 Gods and Warriors/The Outsiders (Dievi un karotāji) ; #2 The Burning Shadow (Uguns sala) ; #3 Eye Of The Falcon (Piekūna acs) ; #4 The Crocodile Tomb (Krokodilu kapenes) ; #5 ...
Agrāki grāmatu jaunumi
RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 30.05.2024 09:18