Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

Grāmatas Lasāmkārumi

Mišela Peivere. Krokodilu kapenes (Michelle Paver. The Crocodile Tomb)
Zvaigzne ABC, 2017
270 lpp., tulkojusi Ieva Elsberga

Sērijas "Dievi un karotāji" 4. grāmata.

Anotācija: Koronosa duncis, kura meklējumos Hīlass un Pirra ir nonākuši Ēģiptē un kuru par katru cenu alkst iegūt arī Telamons, Vārnu vadonis, atrodas vietā, kas mirstīgajiem nav pieejama. Varoņiem būs jānokāpj pašā Nāves valstībā.

"Gods and Warriors" sērija: #1 Gods and Warriors/The Outsiders (Dievi un karotāji) ; #2 The Burning Shadow (Uguns sala) ; #3 Eye Of The Falcon (Piekūna acs) ; #4 The Crocodile Tomb (Krokodilu kapenes) ; #5 ...
Agrāki grāmatu jaunumi
> Mēnestiņa akadēmija, trešā tikšanās
Iesūtījis/usi Aiva – 15.01.2020 08:29 – 0 komentāri
Nākamās Mēnestiņa akadēmijas tikšanās tēma: LABVĒLĪBA
lasīsim grāmatas Harijs Poters un Uguns biķeris
četrpadsmito nodaļu Nepieļaujamie lāsti.

Trešajā tikšanās reizē analizēsim, kā grāmatas Harijs Poters un Uguns biķeris četrpadsmitajā nodaļā (Nepieļaujamie lāsti) parādās LABVĒLĪBA/GOODWILL.

✨ Uz tikšanos izlasi nodaļu un sameklē vietas, kur redzi LABVĒLĪBU.
✨ Atlasi vienu LABVĒLĪBAS gadījumu, par kuru labprāt parunātu grupā.
🙏 Izvēlies vienu tēlu no nodaļas, kuru vēlies svētīt – apsveikt ar viņa rīcību nodaļā, paslavēt, pažēlot vai maigi aicināt rīkoties citādi.

Tikšanās vieta: Coffee Academy kafejnīca grāmatnīcas GLOBUSS 2. stāvā, Vaļņu iela 26, Rīga
Tikšanās laiks: 14.02.2020. 18:30
Pasākumā var piedalīties bez maksas
Lasīts 1 259 reizes – iesūtīt komentāru   

> Mēnestiņa akadēmija: otrā tikšanās
Iesūtījis/usi Aiva – 02.01.2020 08:10 – 0 komentāri
Visiem Harija Potera faniem atgādinājums.

Lote no Veikals MUMS un Grāmatnīca "Globuss" kopīgi aicina uz otro Harija Potera fanu tikšanos un diskusiju "Izgāšanās nekad nav izskatījusies tik labi!" piektdien 3. janvārī 18.30 Grāmatnīcā "Globuss" Rīgā Vaļņu ielā 26, otrajā stāvā.
CITĀTS(Lote atgādina)
Maģisku jums visiem jauno gadu!

Neaizmirstiet šodien vai rīt atrast aptuveni 20 minūtes, lai izlasītu "Harijs Poters un Noslēpumu kambaris" sesto nodaļu!

✨ Izlasiet nodaļu un sameklējiet vietas, kur redziet IZGĀŠANOS.
✨ Atlasiet vismaz vienu IZGĀŠANĀS gadījumu, par kuru labprāt parunātu grupā.
🙏 Izvēlieties vienu tēlu no nodaļas, kuru vēlies svētīt – apsveikt ar viņa rīcību nodaļā, paslavēt, pažēlot vai maigi aicināt rīkoties citādi.

Atcerieties arī, ka pēc pasākuma meklēsim vietu, kur pasēdēt un parunāties (iespējams Aleponijā?) bez moderatora - pievienoties var visi!

Nevaru sagaidīt, kad atkal ar jums visiem tikšos! ✨


Lasīts 1 132 reizes – iesūtīt komentāru   

> Par mums raksta
Iesūtījis/usi Aiva – 26.11.2019 23:28 – 1 komentāri
Portālā Mums.lv ir publicēts raksts "Mīlēt Hariju Poteru: pieaugušā lasītāja aizstāvībai".

Autore ļoti labi raksturo iemeslus, kāpēc Poters joprojām ir populārs, kā arī to ka to lasa ne tikai bērni bet arī pieaugušie, kā arī pieskaras kritiķu domām par Poteru konkrēti un fantaziju vispārīgi kā par eskeipisma literatūru. Parāk bieži ir dzirdēts,ka tās pasaka domātas tikai maziem bērniem. Šajā ziņā autores un manas domas saskan ar Ursulas le Gvinas savulaik izteiktajām domā esejā "Kāpēc amerikāņiem ir bail no pūķiem?"

CITĀTS
Jo Fantāzija ir patiesa, es saku. Tā varbūt nav gluži faktiski precīza, bet tā ir patiesa. Bērni to lieliski saprot. Pieaugušie arī to saprot, un tieši tāpēc viņiem reizēm ir tik ļoti bail ļauties fantāzijai. Jo šī patiesība izaicinās, apstrīdēs, pat apdraudēs visu to ir melīgs, nevajadzīgs un samākslots, visu krāpšanu un liekulību, ko viņi ir ļāvušies ielaist savā dzīvē. Viņiem ir bail no pūķiem, jo viņiem ir bail no brīvības.

Es ticu, ka mēs varam uzticēties mūsu bērniem. Parasti bērni nesajauks realitāti un fantāziju - visādā ziņā tie sajauks tās daudz mazāk, kā mēs pieaugušie reizēm to darām (kā to reiz pierādīja kāds izcils stāstnieks savā nemirstīgajā darbā "Karaļa jaunais tērps"). Bērni lieliski zina, ka vienradži neeksistē, bet tāpat viņi zina, ka grāmatas par vienradžiem, ja tās ir labi uzrakstītas, ir lieliskas grāmatas … ... Tieši tāpēc tādi paziņojumi kā, “Reiz dzīvoja kāds pūķis,” vai “Kādā alā reiz dzīvoja hobits”— tieši caur šādiem it kā neticamiem faktiem, mēs, fantastiskās būtnes, kas esam cilvēki, varam dīvainā bet savā ziņā neizbēgamā veidā nonākt pie patiesības.


Autore raksta
CITĀTS
Kad mēs rakstījām stāstus lomu spēļu forumos, mēs savus slīdeņus rakstījām patiesāk. Mēs sarežģījām viņu likteņus un atklājām viņu vājības, noteicām jaunas robežas viņu sirdsapziņai, likām viņiem būt atbildīgiem un varonīgiem. Vēl jo vairāk, mēs iedomājāmies maģisko pasauli bez Harija Potera un Lorda Voldemorta—mēs izmantojām Roulingas uzstādītos noteikumus, lai stāstītu paši savus stāstus.

Šo grāmatu lasīšana nevienā brīdī nav bijusi par to, ka mēs gribam regresēt vai ilgojamies pēc vienkāršākas pasaules—tieši pretēji. Mēs gribam šo pasauli sarežģīt un tajā iedziļināties, to izplest un ar to sadarboties. Tas ir īstais šo grāmatu vilinājums, un tas nepāriet arī tagad, kad esam pieauguši.


Tam atliek tikai piekrist.

Lasīts 1 346 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Hermaine   

> Jaunais Harija Potera izdevums jaunā tulkojumā
Iesūtījis/usi Aiva – 03.10.2019 12:30 – 26 komentāri
Kā norādīja Bunny , LSM portāls 3.okt. 10:13 pēc Latvijas laika ziņoja:

CITĀTS
"Apgāds Zvaigzne ABC" ar prieku paziņo, ka drīzumā klajā nāks jauns Harija Potera grāmatu sērijas izdevums. Šo atgriešanos neapšaubāmi novērtēs gan tie, kam iepazīšanās ar burvju pasaules dēkām vēl tikai priekšā, gan tie, kuri grāmatas jau lasījuši, jo jaunais izdevums nāks klajā uzlabotā un pārstrādātā tulkojumā un jaunā vizuālā noformējumā. Turklāt jaunajās grāmatās tiks iekļauti oficiāli papildmateriāli par Harija Potera pasauli – pirmajā grāmatā tā būs svarīga informācija par vienu no Cūkkārpas burvju skolas namu dibinātājiem, kā arī burvju skolas un apkārtnes karte.

Pirmā sērijas grāmata “Harijs Poters un Filozofu akmens” jaunajā izdevumā grāmatnīcu plauktos nonāks jau 26. novembrī.


Pilno rakstu lasām LSM portālā šeit
Lasīts 7 039 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi HermioneRaipala   

> Izsludināts Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkurss
Iesūtījis/usi Aiva – 04.11.2018 16:34 – 0 komentāri
Izsludināts Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkurss.

Plašāka informācija par konkursa norisi pieejama Literārās akadēmijas mājaslapā: http://rakstu.lv/2018/11/02/jauno-un-iesac...darbu-konkurss/

Visu vecumu iesācēji autori, kuri raksta dzeju vai prozu un vēlas pilnveidoties šajā virzienā, tiek aicināti piedalīties Latvijas Rakstnieku savienības un Literārās izglītības un jaunrades atbalsta centra rīkotajā un LR Kultūras ministrijas atbalstītajā Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkursā.

20 konkursa uzvarētāji tiks uzaicināti uz 71. Jauno un iesācēju autoru semināru, kas notiks no 2019. gada 28. janvāra līdz 1. februārim un kura laikā būs iespēja no pieredzējušiem dzejniekiem, prozaiķiem, literatūras teorētiķiem dzirdēt savu darbu vērtējumu, klausīties lekcijas par svarīgiem literārā darba jautājumiem, kā arī iepazīties citam ar citu. Pēc semināra autori varēs turpināt darbu valsts apmaksātās meistardarbnīcu grupās.

Meistardarbnīcu nodarbības norisināsies, sākot ar martu, divreiz mēnesī, sestdienās visa gada garumā (ar pārtraukumu vasaras mēnešos) Rīgā, Latvijas Rakstnieku savienībā, A. Čaka ielā 37-1. Programma kompaktā veidā ietver būtiskākos literārās prakses jautājumus (kā attīstīt idejas, strādāt ar tēliem, veidot darba kompozīciju, organizēt tekstu, utt) komplektā ar praktiskām nodarbībām dzejas vai prozas analīzē un rakstīšanā.

Iesniedzamo darbu apjoms:
dzejā – dzejas kopa ar kopējo apjomu 200 līdz 300 rindas,
prozā – viens vai vairāki darbi ar kopējo apjomu 25 000 līdz 50 000 zīmes.

Darbu kopas jāsaglabā vienā Word dokumentā un ar norādi “Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkursam” jānosūta uz e-pastu: konkursam@rakstu.lv. Sūtījumam jāpievieno ziņas par sevi (dzimšanas datums, izglītība, nodarbošanās, īsa radošā biogrāfija) un kontaktinformācija (adrese, e-pasts, tālrunis).

Darbu iesniegšanas termiņš: 2018. gada 2. decembris.

Vairāk informācijas: Ronalds Briedis, t:26774517
Lasīts 4 140 reizes – iesūtīt komentāru   

> Kino Kults piedāvā - "Harija Potera" viktorīna
Iesūtījis/usi Aiva – 19.10.2018 08:13 – 0 komentāri
https://www.facebook.com/events/474227146402668/

Vai jūtat kaut ko kņudam pieres apvidū? Cerams, ka nevienam tā nav Voldemorta zižļa iešķiebta rēta, bet gan neprātīgs daudzums zināšanu par Harija Potera pasauli, kas tā vien grib izlauzties uz āru.

Kņudošo sajūtu noteikti rada gaidas par pavisam drīz iznākošo "Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald", tāpēc ir īstais brīdis pavisam jaunai "HARIJA POTERA" VIKTORĪNAI!

Noteikumi jums ir labi zināmi - komandā 2-5 cilvēki, 7 kārtas ar 7 jautājumiem katrā no mums, izcilas atbildes no jums. Pieteikšanās jau ir sākusies - sūtiet mums komandu pieteikumus (nosaukums, dalībnieki) uz kino.kults@gmail.com ar tematu "Harija Potera viktorīna".

Dalības maksa: 3 EUR no dalībnieka

Uzvarētāju komandas noteikti nedosies mājās kā "Expelliarmus" burvestības triecienu saņēmušas - būs balvas no mūsu draugiem ACME Film Latvija un Ziemeļu Enkurs alus darītava un citi pārsteigumi, bet par to visu pastāstīsim sīkāk vēlāk!

Precīzu laiku, cikos sāksies viktorīna, komandām ziņosim vēlāk - tas būs atkarīgs no pieteikto komandu skaita un tā, cik kārtas līdz ar to būs nepieciešamas.

Kino Kults
Lasīts 4 501 reizes – iesūtīt komentāru   

> Būs jaunas filma Harija Potera pasaulē!
Iesūtījis/usi Andromeda – 14.09.2013 19:45 – 5 komentāri


Lieliskas ziņas! Potera pasaule vēl dzīvos! Dž. K. Roulinga rakstīs scenāriju jaunai filmai Harija Potera pasaulē. Warner Bros. filmu studija ziņo par sadarbības plāniem ar Dž. K. Roulingu veidot filmas, kas būs balstītas uz grāmatu Maģiskās būtnes un kur tās meklēt. Šo grāmatu viņa sarakstījusi 2001. gadā, un Harijs to izmantoja savā pirmajā mācību gadā kā mācību līdzekli Cūkkārpā.

Hariju Poteru gan šajās filmās neredzēsim. To galvenais varonis, iespējams, būs grāmatas autors Tritons Skamanders un attēlotie notikumi būs 70 gadus pirms Harija Potera laika.

Vēl nav skaidrs vai Roulinga rakstīs scenāriju visām sērijām, bet, ja ar pirmo veiksies, studija solas nepamest slaveno rakstnieci un viņa varēs turpināt karjeru filmu scenāriju rakstīšanā.

Dž. K. Roulinga ne tikai ir viena no veiksmīgākajiem dzīvajiem rakstniekiem, bet, iespējams, arī kļūs par neiedomājami veiksmīgu Holivudas filmu scenāristi. Šobrīd viņa, sadarbojoties ar BBC un Warner Bros., strādā pie savas pieaugušajiem lasītājiem domātās traģikomēdijas Nejaušā vakance (The Casual Vacancy). Tā pārtaps televīzijas seriālā un uz ekrāniem būs skatāma 2014. gadā.

Avots: šeit
Pilns ziņojums presei: izlasāms šeit
Lasīts 21 784 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Anoraks   

> Šerloka Holmsa dzimšanas diena Rīgā
Iesūtījis/usi Mattiass – 28.12.2012 10:19 – 1 komentāri


2013. gada 5. janvārī Rīgā notiks Šerloka Holmsa dzimšanas dienas pasākums, kurš ilgs līdz pat pusnaktij.

Pasākuma mājaslapa apgalvo, ka: "Rīga ir pirmā pilsēta pasaulē, kur tiks atzīmēta Šerloka Holmsa dzimšanas diena. Tajā tiek aicināti pasaules paša slavenākā izmeklētāja cienītāji un pielūdzēji."

Pasākums sāksies 13:00 ar gājienuno pilsētas centra līdz Vecrīgai (dalībai kurā būtu jāsaģērbjas par kādu no ŠH tēliem), un turpināsies ar īpašām izklaidēm un konkursiem. Pilna pasākuma programma ir apskatāma šeit. Pasākuma plakāts ir apskatāms šeit.

Vairāk lasi pasākuma mājaslapā: www.holmes.lv.

Paldies Aivam par norādi.
Lasīts 13 826 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi mausns   

> Noslēdzies īsstāstu konkurss "Šodiena"
Iesūtījis/usi Andromeda – 19.11.2012 22:37 – 2 komentāri
Pēc ilgas gaidīšanas un trīšanās pa krēslu tieši novembra vidū ir noslēdzies konkurss "Šodiena", ziņo konkursa organizētāji. Sīvā cīņā pirmo vietu ar vidēji 18 punktiem ir ieguvis Uldis Sēne ar darbu "Eskimosu pagrieziens 84", cieši aiz sevis atstājot Sintiju Valucku un Anitu Lempu, kas attiecīgi saņēma vidēji 17 un 16 punktus. Uldis savā īpašumā ir ieguvis "Citrona buču" un iespēju savu darbu publicēt literatūrai veltītajā e-žurnālā "Digitālais Vārds".

Daļa žūrijas iesniegtos darbus vērtēja pēc objektīviem kritērijiem kā atbilstība konkursa prasībām, stils un ortogrāfija, bet bija arī mazāka daļa, kas izteica vairāk subjektīvu vērtējumu.

Konkursa dalībniekiem ir iespēja apskatīt sava darba vērtējumu un žūrijas komentārus (gan attiecībā uz atbilstību konkursa prasībām, stilu un ortogrāfiju, gan arī vairāk subjektīvus viedokļus), sūtot attiecīgu lūgumu uz e-pastu "kvvva@inbox.lv".
Lasīts 14 329 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Andromeda   

RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 20.10.2020 11:15