Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

Grāmatas Lasāmkārumi

Mišela Peivere. Krokodilu kapenes (Michelle Paver. The Crocodile Tomb)
Zvaigzne ABC, 2017
270 lpp., tulkojusi Ieva Elsberga

Sērijas "Dievi un karotāji" 4. grāmata.

Anotācija: Koronosa duncis, kura meklējumos Hīlass un Pirra ir nonākuši Ēģiptē un kuru par katru cenu alkst iegūt arī Telamons, Vārnu vadonis, atrodas vietā, kas mirstīgajiem nav pieejama. Varoņiem būs jānokāpj pašā Nāves valstībā.

"Gods and Warriors" sērija: #1 Gods and Warriors/The Outsiders (Dievi un karotāji) ; #2 The Burning Shadow (Uguns sala) ; #3 Eye Of The Falcon (Piekūna acs) ; #4 The Crocodile Tomb (Krokodilu kapenes) ; #5 ...
Agrāki grāmatu jaunumi
> Būs jaunas filma Harija Potera pasaulē!
Iesūtījis/usi Andromeda – 14.09.2013 19:45 – 5 komentāri


Lieliskas ziņas! Potera pasaule vēl dzīvos! Dž. K. Roulinga rakstīs scenāriju jaunai filmai Harija Potera pasaulē. Warner Bros. filmu studija ziņo par sadarbības plāniem ar Dž. K. Roulingu veidot filmas, kas būs balstītas uz grāmatu Maģiskās būtnes un kur tās meklēt. Šo grāmatu viņa sarakstījusi 2001. gadā, un Harijs to izmantoja savā pirmajā mācību gadā kā mācību līdzekli Cūkkārpā.

Hariju Poteru gan šajās filmās neredzēsim. To galvenais varonis, iespējams, būs grāmatas autors Tritons Skamanders un attēlotie notikumi būs 70 gadus pirms Harija Potera laika.

Vēl nav skaidrs vai Roulinga rakstīs scenāriju visām sērijām, bet, ja ar pirmo veiksies, studija solas nepamest slaveno rakstnieci un viņa varēs turpināt karjeru filmu scenāriju rakstīšanā.

Dž. K. Roulinga ne tikai ir viena no veiksmīgākajiem dzīvajiem rakstniekiem, bet, iespējams, arī kļūs par neiedomājami veiksmīgu Holivudas filmu scenāristi. Šobrīd viņa, sadarbojoties ar BBC un Warner Bros., strādā pie savas pieaugušajiem lasītājiem domātās traģikomēdijas Nejaušā vakance (The Casual Vacancy). Tā pārtaps televīzijas seriālā un uz ekrāniem būs skatāma 2014. gadā.

Avots: šeit
Pilns ziņojums presei: izlasāms šeit
Lasīts 15 541 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Anoraks   

> Šerloka Holmsa dzimšanas diena Rīgā
Iesūtījis/usi Mattiass – 28.12.2012 10:19 – 1 komentāri


2013. gada 5. janvārī Rīgā notiks Šerloka Holmsa dzimšanas dienas pasākums, kurš ilgs līdz pat pusnaktij.

Pasākuma mājaslapa apgalvo, ka: "Rīga ir pirmā pilsēta pasaulē, kur tiks atzīmēta Šerloka Holmsa dzimšanas diena. Tajā tiek aicināti pasaules paša slavenākā izmeklētāja cienītāji un pielūdzēji."

Pasākums sāksies 13:00 ar gājienuno pilsētas centra līdz Vecrīgai (dalībai kurā būtu jāsaģērbjas par kādu no ŠH tēliem), un turpināsies ar īpašām izklaidēm un konkursiem. Pilna pasākuma programma ir apskatāma šeit. Pasākuma plakāts ir apskatāms šeit.

Vairāk lasi pasākuma mājaslapā: www.holmes.lv.

Paldies Aivam par norādi.
Lasīts 9 811 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi mausns   

> Noslēdzies īsstāstu konkurss "Šodiena"
Iesūtījis/usi Andromeda – 19.11.2012 22:37 – 2 komentāri
Pēc ilgas gaidīšanas un trīšanās pa krēslu tieši novembra vidū ir noslēdzies konkurss "Šodiena", ziņo konkursa organizētāji. Sīvā cīņā pirmo vietu ar vidēji 18 punktiem ir ieguvis Uldis Sēne ar darbu "Eskimosu pagrieziens 84", cieši aiz sevis atstājot Sintiju Valucku un Anitu Lempu, kas attiecīgi saņēma vidēji 17 un 16 punktus. Uldis savā īpašumā ir ieguvis "Citrona buču" un iespēju savu darbu publicēt literatūrai veltītajā e-žurnālā "Digitālais Vārds".

Daļa žūrijas iesniegtos darbus vērtēja pēc objektīviem kritērijiem kā atbilstība konkursa prasībām, stils un ortogrāfija, bet bija arī mazāka daļa, kas izteica vairāk subjektīvu vērtējumu.

Konkursa dalībniekiem ir iespēja apskatīt sava darba vērtējumu un žūrijas komentārus (gan attiecībā uz atbilstību konkursa prasībām, stilu un ortogrāfiju, gan arī vairāk subjektīvus viedokļus), sūtot attiecīgu lūgumu uz e-pastu "kvvva@inbox.lv".
Lasīts 9 953 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Andromeda   

> Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkurss
Iesūtījis/usi Aiva – 06.11.2012 23:05 – 0 komentāri
Visu vecumu iesācēji autori, kuri raksta dzeju, prozu vai dramaturģiju un vēlas pilnveidoties šajā virzienā, tiek aicināti piedalīties Latvijas Rakstnieku savienības un Literārās izglītības un jaunrades atbalsta centra rīkotajā un LR Kultūras ministrijas finansētajā Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkursā.

20 konkursa uzvarētāji tiks uzaicināti uz 65. Jauno un iesācēju autoru semināru, kas notiks no šā gada 21. līdz 25. janvārim un kura laikā būs iespēja no pieredzējušiem dzejniekiem, prozaiķiem, dramaturgiem, literatūras teorētiķiem dzirdēt savu darbu vērtējumu, klausīties lekcijas par svarīgiem literārā darba jautājumiem, kā arī iepazīties citam ar citu. Pēc semināra autori varēs turpināt darbu valsts apmaksātās literārajās meistardarbnīcās.

Iesniedzamās darbu kopas apjoms:
dzeja 200 līdz 300 rindas,
proza, dramaturģija 25 000 līdz 50 000 zīmes.

Jāiesūta/jāiesniedz:
1. Jūsu darbs datora izdrukā;
2. papildus darba elektroniskā versija (uz e-pastu: ronalds.briedis@inbox.lv);
3. ziņas par sevi (dzimšanas datums, izglītība, nodarbošanās, īsa radošā biogrāfija) un kontaktinformācija (adrese, e-pasts, tālrunis).

Darbu iesniegšanas termiņš: 2012. gada 23. novembris (pasta zīmogs) vai 26. novembris, iesniedzot personiski.

Adrese: Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkursam, Rakstnieku savienība, Ģertrūdes iela 31-15, Rīga, LV-1011.

Latvijas Rakstnieku savienība

Sīkāku informāciju var gūt ronalds.briedis@inbox.lv vai pa tālr. 26774517.
Lasīts 8 115 reizes – iesūtīt komentāru   

> Helovīns-2012
Iesūtījis/usi Aiva – 27.10.2012 13:42 – 0 komentāri
Rudens maģiskais karnevāls aicina visus iziet gājienā caur mītiem un leģendām apvīto vecpilsētu!

Drūmie vampīri un smējīgās raganiņas, staltie elfi un drosmīgie rūķi, skaistās dāmas un cēlie bruņinieki! Dzīvie un nedzīvie!

Jūs visus gaida burvestību nakts — svētku gājiens Helovīns-2012!

Šī būs divpadsmitā, maģiski burvīgā reize, kad kopā sanāks cilvēki un ne-cilvēki, lai gājienā iztrauktos caur šaurajām vecpilsētas ielām, ar lāpām un karogiem, saucieniem un smiekliem, tērpušies maskās un kostīmos, kas sveši šim laikmetam, un tuvi — citai pasaulei, bet visi ar gaismu sirdīs un mirdzošām acīm!

Kad: Trešdien, 31. oktobrī, pl. 18:30
Kur: Rīgā, Bastejkalna virsotnē

Pulcēšanās sākums, kā parasti, Bastejkalnā, 18:30. Gājiena sākums — 19:00. Gājiens noslēgsies pie Rolanda pieminekļa 20:00.

Pasākuma organizatori:
Vladimirs Dorotejevs, tel. 25625969
Valentīns Veselovs, tel. 20370370
Lasīts 8 375 reizes – iesūtīt komentāru   

> Trešajai Hobita filmai zināms iznākšanas datums!
Iesūtījis/usi Dženeta – 08.09.2012 16:09 – 6 komentāri
Jau laiciņu atpakaļ kļuva zināms, ka pasaulslavenā literatūras klasika būs sadalīta trīs daļās, bet nu režisors un filmu studija Warner Bros. darījusi zināmu arī datumu kad iznāks trešā Hobita filma — uz ekrāniem to redzēsim 2014. gada 18. jūlijā!

Trešajā filmā redzamie notikumi risinās 60 gadus pirms GP aprakstītajiem. Viens no iemesliem, kādēļ būs trīs daļas, ir apstāklis, ka tika safilmēts pietiekami daudz materiāla. Kā izteicās filmas veidotāji: "Mēs vēlamies saistīt Hobitu ar Gredzenu pavēlnieka fimām, jo vairāki LotR aktieri piedalās arī šajā filmā, un jauno filmu vajadzībām tiek izmantoti gan Hobita, gan Gredzenu pavēlnieka pielikumi." Līdz ar to trešā filma iegūst otrās filmas līdzšinējo nosaukumu.

Pirmā filma uz ekrāniem būs redzama jau šā gada 14. decembrī gan 2D, gan 3D formātā.

Hobita filmu nosaukumi:
  • Negaidīts ceļojums (An Unexpected Journey)
  • Pūķa Smoga iznīcināšana (The Desolation of Smaug)
  • Turp un atpakaļ (There and Back Again)
Hobitā piedalīsies tādas GP zvaigznes kā Elija Vuds, Keita Blanšeta un Orlando Blūms!

Filmas noslēdzošā daļa būs vienīgā no Hobita un Gredzenu pavēlnieka filmām, kura uz ekrāniem nonāks vasarā — visas pārējās pirmo reizi kino parādījās decembrī.

Šogad tika publiskots arī 10 minūšu garš fragments, kas saņēma diezgan dažādus vērtējumus. Daži kritiķi uzskatīja, ka Hobits "atgādina televīzijas filmu".


Nu ko, mums atliek vienīgi gaidīt! ^_^
Lasīts 12 166 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi redzamais   

> Īsstāstu konkurss "Šodiena"
Iesūtījis/usi eyedam – 03.09.2012 20:38 – 0 komentāri
"Kad šorīt pamodos, pirmais, ko ieraudzīju, bija tumsa. Pilnīgi nopietni — es neredzēju ne tik cik deguns garš. Kad jau pārbijos, ka pēc nakts spilgtā sapņa mani piemeklējis aklums, atklāju, ka līdz ausīm esmu ievīstījies segā. Kad beidzot izpiņķerējos no tās, atklāju, ka diena jau ir sākusies un pa logu spīd spilgta saule."

Lai gan dienas mēdz šķist vienmuļas un bezkrāsainas, tā nebūt nav, tāpēc rakstnieku forums Karneola aicina piedalīties konkursā "Šodiena" un izstāstīt par kādu dienu viena konkrēta tēla mūžā.

2500 līdz 3000 vārdos ar humoristisku pieskaņu apraksti galvenā varoņa Džo dienu. Saglabā stāstu DOC(X) formātā (nekur, izņemot faila nosaukumu, nepierakstot savu vārdu vai niku) un līdz šī gada 15. oktobrim nosūti uz e-pasta adresi "kvvva@inbox.lv" (iesūtot darbu konkursam, tu apliecini, ka piekrīti tā publicēšanai uzvaras gadījumā).

Pirmās vietas ieguvēja darbs tiks publicēts literatūrai veltītajā e-žurnālā Digitālais Vārds.

(Paldies Ungaarijas ragastei par ziņu!)
Lasīts 14 933 reizes – iesūtīt komentāru   

> Rullis no "Hobita"
Iesūtījis/usi Mattiass – 11.07.2012 16:01 – 3 komentāri


EW.com nopublicējuši garu plakātu — rulli, kurā attēlotas 10 ainas no Pītera Džeksona filmas Hobits: Negaidīts ceļojums (pēc Forum Cinemas, šāds būs filmas oficiālais nosaukums Latvijā).
Plakātu var apskatīt šeit.
Notēmējot ar peles kursoru uz kādas attēla vietas, ir iespējams to redzēt pietuvināti, un, ar joslas attēla apakšā palīdzību, to var paritināt uz labo pusi, lai apskatīt attēlu pilnībā.
Palielinātais attēls.

Turpat ir atrodams vēl viens Hobita plakāts ar Gendalfu, kuru Pīters Džeksons nopublicējis Hobita Facebook profilā.
Lasīts 9 806 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Dženeta   

> Kalambola čempionāts Rīgā
Iesūtījis/usi lolex – 06.01.2012 14:01 – 3 komentāri


Šosvētdien, 8. janvārī, visi kalambola fani tiek aicināti uz pirmo kalambola augstākās līgas spēlētāju čempionātu, kas notiks Rīgas Nacionālajā sporta manēžā, Maskavas ielā 160. Spēļu atklāšana plkst. 10.30.

Čempionātā piedalīsies burvju skolas torņu izlases. Skatītājiem būs iespēja ne vien uzzināt, kā iecienītāko burvju spēli spēlē vientieši, bet arī piedalīties skatītāju loterijā un laimēt bezmaksas ceļazīmi uz populārāko bērnu nometni Latvijā — burvju nometni Harija Potera faniem.

Skatītājiem ieeja bez maksas.

Kalambols ir sporta spēle, kuru iecienījuši burvji un kuru spēlē, lidojot uz slotām. Roulingas sacerētajā stāstā un arī filmā par Hariju Poteru spēlē sacenšas 2 komandas, kur uz laukuma no katras komandas spēlē septiņi spēlētāji. Spēlētājiem ir noteiktas lomas: triecēji, aizsargi, stīpsargi, ķērājs. Spēlētāju uzdevums: iemest sviedeni vienā no trim pretinieka stīpām. Spēle beidzas ar zibšņa noķeršanu. Kā šo spēli iespējams spēlēt tiem, kas neprot lidot, uzzināsiet, atnākot uz čempionātu.

Pasākumu organizē Mirandas Nometnes — lielākais bērnu nometņu organizētājs Latvijā, kurš darbojas kopš 2004. gada un šo astoņu darbības gadu laikā ir organizējis vairāk nekā 100 dažādas tematiskās piedzīvojumu nometnes bērniem, no kurām populārākajā — burvju nometnē Harija Potera faniem — pa šiem gadiem jau piedalījušies vairāki tūkstoši dalībnieku no visas Latvijas kā arī no ārvalstīm: Kanādas, ASV, Krievijas u.c.
Lasīts 9 445 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Aiva   

RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 18.10.2018 05:52