Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

Grāmatas Lasāmkārumi

Mišela Peivere. Krokodilu kapenes (Michelle Paver. The Crocodile Tomb)
Zvaigzne ABC, 2017
270 lpp., tulkojusi Ieva Elsberga

Sērijas "Dievi un karotāji" 4. grāmata.

Anotācija: Koronosa duncis, kura meklējumos Hīlass un Pirra ir nonākuši Ēģiptē un kuru par katru cenu alkst iegūt arī Telamons, Vārnu vadonis, atrodas vietā, kas mirstīgajiem nav pieejama. Varoņiem būs jānokāpj pašā Nāves valstībā.

"Gods and Warriors" sērija: #1 Gods and Warriors/The Outsiders (Dievi un karotāji) ; #2 The Burning Shadow (Uguns sala) ; #3 Eye Of The Falcon (Piekūna acs) ; #4 The Crocodile Tomb (Krokodilu kapenes) ; #5 ...
Agrāki grāmatu jaunumi
> "Fantastiskās būtnes 3 : Dumidora noslēpumi"
Iesūtījis/usi Aiva – 24.09.2021 11:50 – 2 komentāri


Atgriešanās Burvju Pasaulē uz lielā ekrāna notiks agrāk nekā bija paredzēts.

Nākamā 'Fantastisko būtņu' filma, kurai tikko tika apstiprināts oficiālais nosaukums "Dumidora noslēpumi" (The Secrets of Dumbledore) iznāks uz ekrāniem jau nākamā gada 15. aprīlī. (Agrāk pirmaizrade tika plānota 15 jūlijā)

Vairāk informācijas šeit:
https://variety.com/2021/film/news/fantasti...tle-1235071252/
Lasīts 367 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Aiva   

> Cūkkārpas mantojums
Iesūtījis/usi ils – 19.07.2021 14:26 – 0 komentāri
Cūkkārpas Mantojums

Potera fani nav aizmirsti. Iznāk jauna datorspēle "Cūkkārpa. Mantojums".

Par pirmajiem iespaidiem var pārliecināties spēles reklāmas rullītī.

Cūkkārpas mantojums ir gaidāmā darbības lomu spēles videospēle, kas izveidota 1800. gadu beigu Wizarding World, kuru izstrādājusi Avalanche Software un kuru izdevis Warner Bros. Interactive Entertainment ar savu Portkey Games etiķeti. Spēle tiks izlaista Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One un Xbox Series X / S 2022. gadā.

Sižets. "Cūkkārpas mantojums" tiks izveidots laikā 1800. gadu beigās, sekojot kādam studentam Cūkkārpā. Spēlētājam būs atļauts izvēlēties savu Cūkkārpas namu un apmeklēt nodarbības Cūkkārpas burvestību un burvju skolā, kā arī izpētīt atvērto pasauli, kas sastāv no vietām, ieskaitot Aizliegto mežu un Cūkmiestiņa ciematu. Spēlē spēlētāja varonis iemācīsies darīt dažādas burvjestības, vārīt dziras, pieradināt maģiskos zvērus un apgūt citas kaujas spējas. Šajā spēlē loma būs morāles sistēmai. Spēlētāji varēs arī pielāgot sava varoņa balsi, ķermeņa tipu un to, vai viņi ir ragana vai burvis.

Attīstība. Spēli pašlaik izstrādā Avalanche Software, kuru Warner Bros. Interactive Entertainment no Disneja iegādājās 2017. gada janvārī. Tajā pašā gadā Warner Bros. nodibināja jaunu izdevniecības marku Portkey Games, kas bija veltīta Wizarding World vadībai. Pēc Warner Bros. teiktā, franšīzes radītāja Dž. Roulinga nav tieši iesaistīta spēles attīstībā.
"Cūkkārpas mantojums" tika paziņots PlayStation 5 pasākumā 2020. gada septembrī, plānojot to veidot Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One un Xbox Series X / S 2021. gadā. Tomēr 2021. gada 13. janvārī tika paziņots, ka spēle aizkavējas līdz 2022. gadam
Spēle tiek veidota, izmantojot Unreal Engine. Spēļu videomateriāli bija noplūduši 2018. gadā.
https://en.wikipedia.org/wiki/Hogwarts_Legacy
Lasīts 530 reizes – iesūtīt komentāru   

> Sēru vēsts. Mirusi aktrise Helēna Makrorija
Iesūtījis/usi Aiva – 17.04.2021 11:11 – 2 komentāri
Helēna Makrorija (dz. 1968. g. 17. augustā , mir. 2021. g. 16 aprīlī)

Britu aktrise, spēlējusi daudzās Šekspīra lugās Londonas teātros. Vairākkārtīgi ieguvusi gada balvu kā labākā aktrise. Slavenākās kinolomas bija Čerija Bleira filmās 'Karaliene' (2006) un 'Īpašās attiecības' (2010) , Fransuāza filmā 'Šarlote Greja' (2001), Narcissa Malfoja trīs pēdējās Harija Potera filmās - 'Jauktasiņu Princī' un abās 'Nāves Dāvestu' daļās, māte Džeina Martina Skorsēzes filmā 'Hugo' (2011), Klaira Dovāra bondiānas filmā 'Skaifell' (2012) , Pollija Greja seriālā 'Peaky Blinders' (2013-2019) un citās.

52 gadu vecumā viņa aizgāja mūžībā pēc smagas cīņas ar vēzi.
Lasīts 1 355 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi eyedam   

> Mēnestiņa akadēmija, trešā tikšanās
Iesūtījis/usi Aiva – 15.01.2020 08:29 – 0 komentāri
Nākamās Mēnestiņa akadēmijas tikšanās tēma: LABVĒLĪBA
lasīsim grāmatas Harijs Poters un Uguns biķeris
četrpadsmito nodaļu Nepieļaujamie lāsti.

Trešajā tikšanās reizē analizēsim, kā grāmatas Harijs Poters un Uguns biķeris četrpadsmitajā nodaļā (Nepieļaujamie lāsti) parādās LABVĒLĪBA/GOODWILL.

✨ Uz tikšanos izlasi nodaļu un sameklē vietas, kur redzi LABVĒLĪBU.
✨ Atlasi vienu LABVĒLĪBAS gadījumu, par kuru labprāt parunātu grupā.
🙏 Izvēlies vienu tēlu no nodaļas, kuru vēlies svētīt – apsveikt ar viņa rīcību nodaļā, paslavēt, pažēlot vai maigi aicināt rīkoties citādi.

Tikšanās vieta: Coffee Academy kafejnīca grāmatnīcas GLOBUSS 2. stāvā, Vaļņu iela 26, Rīga
Tikšanās laiks: 14.02.2020. 18:30
Pasākumā var piedalīties bez maksas
Lasīts 2 778 reizes – iesūtīt komentāru   

> Mēnestiņa akadēmija: otrā tikšanās
Iesūtījis/usi Aiva – 02.01.2020 08:10 – 0 komentāri
Visiem Harija Potera faniem atgādinājums.

Lote no Veikals MUMS un Grāmatnīca "Globuss" kopīgi aicina uz otro Harija Potera fanu tikšanos un diskusiju "Izgāšanās nekad nav izskatījusies tik labi!" piektdien 3. janvārī 18.30 Grāmatnīcā "Globuss" Rīgā Vaļņu ielā 26, otrajā stāvā.
CITĀTS(Lote atgādina)
Maģisku jums visiem jauno gadu!

Neaizmirstiet šodien vai rīt atrast aptuveni 20 minūtes, lai izlasītu "Harijs Poters un Noslēpumu kambaris" sesto nodaļu!

✨ Izlasiet nodaļu un sameklējiet vietas, kur redziet IZGĀŠANOS.
✨ Atlasiet vismaz vienu IZGĀŠANĀS gadījumu, par kuru labprāt parunātu grupā.
🙏 Izvēlieties vienu tēlu no nodaļas, kuru vēlies svētīt – apsveikt ar viņa rīcību nodaļā, paslavēt, pažēlot vai maigi aicināt rīkoties citādi.

Atcerieties arī, ka pēc pasākuma meklēsim vietu, kur pasēdēt un parunāties (iespējams Aleponijā?) bez moderatora - pievienoties var visi!

Nevaru sagaidīt, kad atkal ar jums visiem tikšos! ✨


Lasīts 2 646 reizes – iesūtīt komentāru   

> Par mums raksta
Iesūtījis/usi Aiva – 26.11.2019 23:28 – 1 komentāri
Portālā Mums.lv ir publicēts raksts "Mīlēt Hariju Poteru: pieaugušā lasītāja aizstāvībai".

Autore ļoti labi raksturo iemeslus, kāpēc Poters joprojām ir populārs, kā arī to ka to lasa ne tikai bērni bet arī pieaugušie, kā arī pieskaras kritiķu domām par Poteru konkrēti un fantaziju vispārīgi kā par eskeipisma literatūru. Parāk bieži ir dzirdēts,ka tās pasaka domātas tikai maziem bērniem. Šajā ziņā autores un manas domas saskan ar Ursulas le Gvinas savulaik izteiktajām domā esejā "Kāpēc amerikāņiem ir bail no pūķiem?"

CITĀTS
Jo Fantāzija ir patiesa, es saku. Tā varbūt nav gluži faktiski precīza, bet tā ir patiesa. Bērni to lieliski saprot. Pieaugušie arī to saprot, un tieši tāpēc viņiem reizēm ir tik ļoti bail ļauties fantāzijai. Jo šī patiesība izaicinās, apstrīdēs, pat apdraudēs visu to ir melīgs, nevajadzīgs un samākslots, visu krāpšanu un liekulību, ko viņi ir ļāvušies ielaist savā dzīvē. Viņiem ir bail no pūķiem, jo viņiem ir bail no brīvības.

Es ticu, ka mēs varam uzticēties mūsu bērniem. Parasti bērni nesajauks realitāti un fantāziju - visādā ziņā tie sajauks tās daudz mazāk, kā mēs pieaugušie reizēm to darām (kā to reiz pierādīja kāds izcils stāstnieks savā nemirstīgajā darbā "Karaļa jaunais tērps"). Bērni lieliski zina, ka vienradži neeksistē, bet tāpat viņi zina, ka grāmatas par vienradžiem, ja tās ir labi uzrakstītas, ir lieliskas grāmatas … ... Tieši tāpēc tādi paziņojumi kā, “Reiz dzīvoja kāds pūķis,” vai “Kādā alā reiz dzīvoja hobits”— tieši caur šādiem it kā neticamiem faktiem, mēs, fantastiskās būtnes, kas esam cilvēki, varam dīvainā bet savā ziņā neizbēgamā veidā nonākt pie patiesības.


Autore raksta
CITĀTS
Kad mēs rakstījām stāstus lomu spēļu forumos, mēs savus slīdeņus rakstījām patiesāk. Mēs sarežģījām viņu likteņus un atklājām viņu vājības, noteicām jaunas robežas viņu sirdsapziņai, likām viņiem būt atbildīgiem un varonīgiem. Vēl jo vairāk, mēs iedomājāmies maģisko pasauli bez Harija Potera un Lorda Voldemorta—mēs izmantojām Roulingas uzstādītos noteikumus, lai stāstītu paši savus stāstus.

Šo grāmatu lasīšana nevienā brīdī nav bijusi par to, ka mēs gribam regresēt vai ilgojamies pēc vienkāršākas pasaules—tieši pretēji. Mēs gribam šo pasauli sarežģīt un tajā iedziļināties, to izplest un ar to sadarboties. Tas ir īstais šo grāmatu vilinājums, un tas nepāriet arī tagad, kad esam pieauguši.


Tam atliek tikai piekrist.

Lasīts 3 204 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Hermaine   

> Jaunais Harija Potera izdevums jaunā tulkojumā
Iesūtījis/usi Aiva – 03.10.2019 12:30 – 27 komentāri
Kā norādīja Bunny , LSM portāls 3.okt. 10:13 pēc Latvijas laika ziņoja:

CITĀTS
"Apgāds Zvaigzne ABC" ar prieku paziņo, ka drīzumā klajā nāks jauns Harija Potera grāmatu sērijas izdevums. Šo atgriešanos neapšaubāmi novērtēs gan tie, kam iepazīšanās ar burvju pasaules dēkām vēl tikai priekšā, gan tie, kuri grāmatas jau lasījuši, jo jaunais izdevums nāks klajā uzlabotā un pārstrādātā tulkojumā un jaunā vizuālā noformējumā. Turklāt jaunajās grāmatās tiks iekļauti oficiāli papildmateriāli par Harija Potera pasauli – pirmajā grāmatā tā būs svarīga informācija par vienu no Cūkkārpas burvju skolas namu dibinātājiem, kā arī burvju skolas un apkārtnes karte.

Pirmā sērijas grāmata “Harijs Poters un Filozofu akmens” jaunajā izdevumā grāmatnīcu plauktos nonāks jau 26. novembrī.


Pilno rakstu lasām LSM portālā šeit
Lasīts 15 334 reizes – jaunāko komentāru iesūtījis/usi Hermī-Džinnī-Luna   

> Izsludināts Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkurss
Iesūtījis/usi Aiva – 04.11.2018 16:34 – 0 komentāri
Izsludināts Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkurss.

Plašāka informācija par konkursa norisi pieejama Literārās akadēmijas mājaslapā: http://rakstu.lv/2018/11/02/jauno-un-iesac...darbu-konkurss/

Visu vecumu iesācēji autori, kuri raksta dzeju vai prozu un vēlas pilnveidoties šajā virzienā, tiek aicināti piedalīties Latvijas Rakstnieku savienības un Literārās izglītības un jaunrades atbalsta centra rīkotajā un LR Kultūras ministrijas atbalstītajā Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkursā.

20 konkursa uzvarētāji tiks uzaicināti uz 71. Jauno un iesācēju autoru semināru, kas notiks no 2019. gada 28. janvāra līdz 1. februārim un kura laikā būs iespēja no pieredzējušiem dzejniekiem, prozaiķiem, literatūras teorētiķiem dzirdēt savu darbu vērtējumu, klausīties lekcijas par svarīgiem literārā darba jautājumiem, kā arī iepazīties citam ar citu. Pēc semināra autori varēs turpināt darbu valsts apmaksātās meistardarbnīcu grupās.

Meistardarbnīcu nodarbības norisināsies, sākot ar martu, divreiz mēnesī, sestdienās visa gada garumā (ar pārtraukumu vasaras mēnešos) Rīgā, Latvijas Rakstnieku savienībā, A. Čaka ielā 37-1. Programma kompaktā veidā ietver būtiskākos literārās prakses jautājumus (kā attīstīt idejas, strādāt ar tēliem, veidot darba kompozīciju, organizēt tekstu, utt) komplektā ar praktiskām nodarbībām dzejas vai prozas analīzē un rakstīšanā.

Iesniedzamo darbu apjoms:
dzejā – dzejas kopa ar kopējo apjomu 200 līdz 300 rindas,
prozā – viens vai vairāki darbi ar kopējo apjomu 25 000 līdz 50 000 zīmes.

Darbu kopas jāsaglabā vienā Word dokumentā un ar norādi “Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkursam” jānosūta uz e-pastu: konkursam@rakstu.lv. Sūtījumam jāpievieno ziņas par sevi (dzimšanas datums, izglītība, nodarbošanās, īsa radošā biogrāfija) un kontaktinformācija (adrese, e-pasts, tālrunis).

Darbu iesniegšanas termiņš: 2018. gada 2. decembris.

Vairāk informācijas: Ronalds Briedis, t:26774517
Lasīts 6 516 reizes – iesūtīt komentāru   

> Kino Kults piedāvā - "Harija Potera" viktorīna
Iesūtījis/usi Aiva – 19.10.2018 08:13 – 0 komentāri
https://www.facebook.com/events/474227146402668/

Vai jūtat kaut ko kņudam pieres apvidū? Cerams, ka nevienam tā nav Voldemorta zižļa iešķiebta rēta, bet gan neprātīgs daudzums zināšanu par Harija Potera pasauli, kas tā vien grib izlauzties uz āru.

Kņudošo sajūtu noteikti rada gaidas par pavisam drīz iznākošo "Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald", tāpēc ir īstais brīdis pavisam jaunai "HARIJA POTERA" VIKTORĪNAI!

Noteikumi jums ir labi zināmi - komandā 2-5 cilvēki, 7 kārtas ar 7 jautājumiem katrā no mums, izcilas atbildes no jums. Pieteikšanās jau ir sākusies - sūtiet mums komandu pieteikumus (nosaukums, dalībnieki) uz kino.kults@gmail.com ar tematu "Harija Potera viktorīna".

Dalības maksa: 3 EUR no dalībnieka

Uzvarētāju komandas noteikti nedosies mājās kā "Expelliarmus" burvestības triecienu saņēmušas - būs balvas no mūsu draugiem ACME Film Latvija un Ziemeļu Enkurs alus darītava un citi pārsteigumi, bet par to visu pastāstīsim sīkāk vēlāk!

Precīzu laiku, cikos sāksies viktorīna, komandām ziņosim vēlāk - tas būs atkarīgs no pieteikto komandu skaita un tā, cik kārtas līdz ar to būs nepieciešamas.

Kino Kults
Lasīts 6 025 reizes – iesūtīt komentāru   

RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 02.12.2021 06:38