Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Deja vu
tumsīgā
iesūtīt 19.05.2004 13:05
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.02.04
Kur: v-pils...



Tātad, šis dežavū ir -

d`ej`a vu fr. [dežavī] - burtiski tuklojot- jau redzēts.
psiholoģijā - maldīga sajūta, ka notiekošais jau pieredzēts.

Svešvārdu vārdnīca, Jumava, 1999., 850. lpp

man gan neticās ka maldīga (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/getlost.gif) kaut kas tur taču ir! man tā dažas reizes ir gadījies (tikai dažas) es biju vietā kur agrāk nekad nebiju bijusi, bet man likās ka esmu bijusi (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif) varbūt tie ir sapņi (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif) a varbūt paredzēšanas spējas? :blink: vai arī tomēr esmu garīgi slima? (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/wacko_a.gif)

dīvaini... gaidu jūsu domas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (80 - 99)
zuzee
iesūtīt 16.06.2005 15:22
Raksts #81


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.10.04



Es iisti taa ar neesmu sapratusi, kas tas Deja-Wu iisti ir!
Nu man ir taadu momenti, kad liekas, pag' shito jau kaut kad es esmu redzeejusi, nu dziives ainas itkaa atkaartojas, tev zinot...-.-
Bet man sho momentu ir LJOTI reti!LJOTI
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gone away
iesūtīt 18.07.2005 12:04
Raksts #82


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.06.05
Kur: away



Man šitā bija glu'xzi nesen. Es sēdēju un rūnājos ar saviem draugiem un pēkšņi man likās, ka visu, ko viņi saka, esku jau dzirdējis. Un tā mani tas vajāja vismaz pussstundu no vietas. Man likās, ka tas viss jau ir bijis... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Blizz
iesūtīt 09.11.2005 11:27
Raksts #83


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.11.05



man ar tād deja vu ir bijis, bet ei nu tu sazini, kas tas tāds ir! Freids stāsta, ka mums liekas, ka esam jau to darījuši un esam jau te bijuši, jo tā tiešam ir - mammas vēdara! tad vēl citi zinātnieki norāda, ka tā jau ir šizofrēnijas pazīme, atmiņas anomālija, smadzeņu pārslodze utt. Ļoti iespējams, ka esam paredzējuši kādu notikumu sapnī un to neatceramies līdz brīdim,kad tas notiek. Vai nu arī esam to piedzīvojuši iepriekšējā dzīvē, jo kā saka, tad ja mums būtu dota iespēja dzīvot vēlreiz, tad mēs nodzīvotu tieši tāpat. nu ei nu tu sazini, kas tas deja vu ir?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
joua
iesūtīt 06.12.2005 17:01
Raksts #84


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.11.05
Kur: 20 metrus virs zombiju pūļa, cīnoties par izdzīvošanu



biezji braukaajot pa festiem,rodas sajuuta,ka to visu jau esi redzeejis,dzirdeejis un teicis.varbuut taa ir gaishredziibas forma?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mr. Dark Rocksli...
iesūtīt 10.12.2005 16:34
Raksts #85


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.11.05
Kur: Multiversaa



Atmiņa attiecas gan uz pagātni, gan uz nākotni.
Tikai nākotnes atmiņas var nepiepildīties, jo pastāv arī individuālo personu griba, kas apzināti vai (mūsdienās lielākoties) neapzināti maina notikumu virzienus.

Deja vu pamatā ir lūzums domu straumē, kas dod iespēju uz mirkli vai laika sprīdi atcerēties nākotni. Cilvēks šo mirkli pārsvarā redz starp sapņiem aktīvjā miega posmā. Ja pienāk brīdis, kad tu jūti, ka zināji, ka tu te būsi (precīzāks definējums) vai ka tu te jau esi bijis (tā to izjūt lielākoties), tas ir deja vu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 16.12.2005 09:40
Raksts #86


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Savdabīgi. Dīvaini, patiesībā, ka neesmu vēl iepostojis šajās pavedienā, man likās, ka jau sen esmu... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Deža vū franciski nozīmē "jau redzēts".

Nu nez. Lieta tāda, ka man ir (vai vismaz agrāk bija, iespējams, tagad "apgaismība" jau būs mani pametusi) pārsteidzoša spēja orientēties pilsētās, kur esmu pirmo reizi (vismaz lielākajā daļā gadījumu), kā arī ļoti patīk staigāt pa vēl nezināmām vietām, un pievienot tās savām pašreizējām zināšanām par apkārtni. Mežā un citās neurbanizētajās vidēs nekas tāds nav novērojams. Vai es būtu vienkārši pilsētnieks līdz kaulu smadzenēm, vai arī iepriekšējās dzīvēs es arī biju iesīkstējis pilsētnieks (un iespējams, ceļotājs)?

Zinu, ka mums ar draugu stāvot uz trolejbusa pieturas, viņam radās deža vū moments. Pie pieturas pienāk trolejbuss. Šis paskatās uz trolejbusu un tā numuru maršruta numuru (+ vakars, +laikapstākļi, + mēs tur divi) un pasaka: "Zini, liekas, man ir deža vū, jau kaut kur šito esmu redzjis. Tu te stāvi uz pieturas, pienāk trolejbuss, tūlīt no tā izkāps tantiņa ar sunīti un dosies lūk tajā virzienā." Un no trolejbusa tiešam izkāpa tantiņa ar sunīti un devās norādītajā virzienā. Bija vēl dažas sakritības, bet tas bija sen, un tagad vairs tik sīki visu netceros.

Arī man tāda sajūta pāris reizes ir bijusi.

Īpaši viens gadījums — man vairākas reizes sapnī rādījās (?) viena un tā pati, pāris sekundes gara skaņa, tieši pirms pamošanās. Ar vairāku mēnešu atstarpi vairākas reizes. Vēl atceros pie tam it kā dzeltenīgu fonu un kaut ko zaļganu, varbūt cilvēku, tālumā.

Un tad pēc pusgada man taisīja operāciju, un anestēzijas ietvaros iemidzināju. Pēdjais, ko dzirdēju, pirms aizmigt, bija tieši tā skaņa. Dzeltenais izrādījās apgaismojums, zaļganais cilvēciņš — anesteziologs, un skaņa — viņa runa (viņš tai brīdī kaut ko teica, laikam, ka tipa kārtībā, es aizmigu).

Nezinu, ko par to visu lai domā.

Deža vū pastāv, bet kas tas ir un kāpēc — neprasiet man, man par šo tematu nez kāpēc nepatīk filozofēt...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aitinja
iesūtīt 25.12.2005 22:55
Raksts #87


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.06.05



nu gan jau peec kaada laicinja pieradiisi,domaaju ka katram taa kaut reizi ir gadiijies (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/unsure_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Melnais Akvareļu...
iesūtīt 02.04.2006 19:02
Raksts #88


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.05.05
Kur: Pie Cerības



Man ļoti bieži ir tā, ka es kaut ko daru, vai kaut kas notiek un man pēkšņi liekas, ka es te esmu bijis/redzējis/darījis...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
irbīte.
iesūtīt 21.04.2006 14:58
Raksts #89


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.06
Kur: alone.



Nu man pēdējā laikā tā ir katru vai dienu.. Jo īpaši ar 'aplīgām' figūrām - ar riņķiem, ar apļiem, ar gredzeniem, ar acīm... Wuii... Trakums.. Un ar kustībām..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
MissMoney
iesūtīt 23.04.2006 09:26
Raksts #90


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.02.06



vaiiii, man tā ir bieži. tas ir baigi forši (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/biggrin.gif)
nezinu, tad tā interesanti paliek ap sirdi (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/happy.gif) . un tad es sāku sev apkārt esošajiem stāstīt par savu deja vu. dažreiz ir nepieciešams atkārtoti skaidrot, kas tas ir (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) .
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
miu : miu
iesūtīt 23.04.2006 09:42
Raksts #91


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.09.05



Nu, ja godiigi tad man arii taa ir bijis un ne vienu reizi vien... Taada jociiga sajuuta paliek... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/unsure_a.gif)

Nu, ka godiigi tad man arii taa ir bijis un ne vienu reizi vien... Taada jociiga sajuuta paliek... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/unsure_a.gif)


Šo rakstu rediģēja Miu_Miu: 23.04.2006 09:36
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nenuil
iesūtīt 11.05.2006 16:14
Raksts #92


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.01.06
Kur: šodien zeme iztiks bez mums
Novembra mākslinieks 2009



man ir bijusi tikai sajūta, ka to, kas ar mani notiek, esmu redzējusi sapnī. it kā viss jau būtu ar mani noticis. dīvaina sajūta... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lil`skater
iesūtīt 20.05.2006 18:19
Raksts #93


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.04
Kur: Parealitātē...



nezinu...misdtiski tas viss...no viena spuse neticu, bet no otras tas visass paaraak diivani un tik dudziem gadiijies...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kristy Light
iesūtīt 06.06.2006 11:22
Raksts #94


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.05.06
Kur: Tur kur mani gaida...bet dzīvesvieta- Bauska



Man vienreiz likās ka esmu jau redzējusi vienu cilvēku, bet mēs bijām Slovākijā...tātad tālu no mājām, un es tak viņu nevarētu būt redzējusi!
Nu tā bija man...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
josephine
iesūtīt 13.07.2006 09:13
Raksts #95


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.06
Kur: Thoughts have taken me hostage, I have no clue where they're taking me
Susļiks



Diemžēl pēdējā laikā Deja vu nav bijis... kad biju mazāka, tad gan diezgan bieži... Kļūstot vecākai acīmredzot esmu samaitājusies ar sabiedrības uzspiestajiem stereotipiem un vēl visādām citādām muļķībām, tādēļ laikam arī vairs nav tādi deja vu... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 17.08.2006 10:03
Raksts #96


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



deja vu?
Sapņos dažreiz redzu savu nākamo dienu.
neko tas nemaina *rēc*
Iekuļos nepatikšanās tāpat!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Susuris
iesūtīt 13.09.2006 18:19
Raksts #97


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.09.06
Kur: Rīga



CITĀTS(maksligais_intelekts* @ 14.11.2004 20:34) [snapback]311036[/snapback]

Ginta tu kontrole sawus sapjius (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/ohmy.gif) a ,ka tu ar noluku (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif) ? ka ta to war panakt.....
manuprat..... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wacko_a.gif)


Es arī bieži kontrolēju savus sapņus. Ja ne visu gaitu, tad svas kustības un citu sapņu tēlu attieksmi.

Man vēl šodien bija tas Deja Vu, bet es pilnīgi apzinājos, ka man tā ir bijis, atcerējos to laiku un tā. Tas notikums bija nolikts kaut kur dziļāk atmiņā, bet tagad kad tas atkārtojās es atcerējos savas izjūtas tajā brīdī. Es arī pareizi atcerējos kas notiks pēc tam. Jāsaka, man gan iztrūka viena detaļa - vecmāmiņas runāšana, ko vēl aizvien atceros gandrīz pilnīgi.

Es vēl sameklēju materiālu, kas var vēl šo to paskaidrot par iztirzāto tēmu.

VIETAS ATMIŅA UN LAIKA NOBĪDE

" Konkrētas vietas spēj "atcerēties" vai iemūžināt notikumus, kas bieži atkārtojušies. Neviens nezina, kā un kur ainas iz dzīves un reizēm arī skaņas ir iemūžinātas - ēku sienās vai klintīs zem zemes virsmas -, ne arī to, kas liek tām atdzīvoties.
Laika nobīde notiek divos gadījumos: vai nu tad, kad cilvēki piedzīvo atgriešanos pagātnē, vai arī tad, kad brīdis no pagātnes ieslīd tagadnē. Acumirklīga senas armijas soļošanas vīzija mūsdienu pasaulē varētu būt vietas atmiņas uzplaiksnījums. Ja tomēr redzamā pasaule ap seno armiju pārvēršas tā, ka arī tā pieder tālai pagātnei, iespējamais izskaidrojums ir laika nobīde.
Laika nobīde notiek reti, un šādi atgadījumi to vērotāju brīdina, lai viņš nemēģina grozīt pagātni. Vietas atmiņas uzplaiksnījumi sastopami biežāk, bet to vērotājam mainīt vai ietekmēt kaut ko nav vairāk iespēju, kā būtu, piemēram, skatoties filmu."

Džūdija Allena
"Fantāzijas Tēlu Enciklopēdija"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dark Phoenix
iesūtīt 08.10.2006 23:41
Raksts #98


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.05
Kur: Rising from the ashes...



Es domāju, ka katram kādreiz dzīvē ir bijusi tāda situācija, ka liekas - tas jau reiz ir noticis. Taču kāpēc tā notiek? Man bija un ir dažas teorijas.

Viena no tām bija tāda, ka mēs visi dzīvojam vienu un to pašu dzīvi, un dažreiz mēs apzināmies, ka kaut kas tāds reiz jau ir bijis. Vai tā ir saruna, vai kas cits. Protams, ja mēs atceramies, kā esam darījuši iepriekšējo reizi, tad ir iespēja kaut ko mainīt. Daži šo iespēju izmanto, bet daži šo sajūtu pat nepamana...

Pašlaik man ticamāka šķiet versija, ka cilvēks taču visu laiku attīstās, jeb evolucionē. Evolūcija ir ļoti svarīga. Ar tās palīdzību mēs no vienšūnas būtnēm esam attīstījušies par cilvēkiem, kuri atrodas barības ķēdes pašā augšgalā un tam visam par iemeslu kalpo mūsu smadzenes. Loģiski, ka mūsdienu cilvēku smadzenes vairs nav tādā līmenī, kā tās bija Homo Sapiens, tādēļ arī zinātnieki mums devuši nosaukumu Homo Sapiens Sapiens. Un šī attīstība, protams, nestāv uz vietas. Tieši tāpēc man liekas, ka ticamākais Deja Vu (Deža Vū) izskaidrojums ir tāds: Pašlaik cilvēka smadzenes vēl nav attīstījušās tādā līmenī, ka mēs varam jeb kurā brīdī pateikt, kas notiks tālāk, bet dažreiz tas notiek spontāni - mēs neapzināti loģiski izsecinām turpmāko notikumu gaitu. Tāpēc man neliekas tik neticama doma, ka pēc kādiem gadiem cilvēka smadzenes būs attīstījušās tik tālu, ka varēs viegli pareģot dažādu darbību iznākumu vai pat sazināties savā starpā tikai ar telepātijas (domu) palīdzību.

Ir veikti dažādi eksperimenti ar cilvēkiem, kuriem piemīt gan telepātijas, gan telekinēzes spējas un zinātnieki, sevis noteiktos apstākļos, nav spējuši apstrīdēt šo cilvēku spējas.

Arī man šī Deja Vu lieta nav sveša un es daudzas reizes esmu sastapies ar šo "tas jau kādreiz ir bijis" sajūtu. Taču nesen es piedzīvoju kaut ko patiešām interesantu. Es ar klasesbiedreni savās mājās instalēju The Sims 2 spēli un mēs pa to laiku sarunājāmies. Gadījās tā, ka spēle negribēja instalēties un es mēģināju vēlreiz, taču jau tad es zināju, ka arī šoreiz nekas nesanāks un ka īstā reize būs trešā. Es to pateicu klasesbiedrenei, bet viņa uz mani dīvaini paskatījās un neticēja (viņu vispār biedē tādas lietas, tikai es nesaprotu kāpēc...). Pa to laiku, kamēr spēle instalējās trešo reizi, mēs atkal sarunājāmies un beidzot notika tas, ko es visu mūžu biju vēlējies - pierādīt kādam to, ka var zināt, kas notiks tālāk. Sarunas laikā, kad biju beidzis runāt, es pēkšņi apklusu un bija viņas kārta atbildēt, taču, beidzot pamanījis iespēju, es teicu, lai viņa neko nesaka. Es saņēmu galvu rokās un centos koncentrēties uz to, kas skanēja man galvā. Tad es lēnām, rūpīgi pārdomājot katru vārdu, teicu viņai to, ko viņa gribēja man teikt. Tad es pajautāju, vai man ir taisnība, taču šis jautājums bija lieks... Visu izteica viņas šokētā sejas izteiksme un viņa tikai novilka: "Kā tu zināji?...". Tā bija diena, kad es viņu pārliecināju par to, ka tas ir iespējams. Vēl ticamību tam visam piešķīra tas, ka Sims 2 spēle bija ieinstalējusies ar trešo reizi. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)

Ko jūs domājat par manu pēdējo teoriju? Piekrītat, vai arī uzskatat, ka esmu jucis? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/whistling.gif)

Šo rakstu rediģēja Snitch: 08.10.2006 23:42
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 09.10.2006 07:30
Raksts #99


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Es teiktu tā - mani tas nepārliecinātu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Savai draudzenei vai dvīņu māsai es tāpat varu bieži pateikt, ko viņa man teiks. Tas nav nekas īpašs, vienkārši, ja viens cilvēks otru pazīst pietiekami labi, tad vērīgam cilvēkam nav sarežģīti "zināt" (pareizāk - uzminēt, jo ptra domu gaita ir pazīstama), ko otrs domā.
Izdari to pašu ar jebkuru svešinieku tā, uz sitiena! Neticu, ka vari. Ja vari, tad pasaki, ko es tagad domāju (atbilde - "tu domā, ka es to nevarēšu pateikt", nederēs (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) ).

Turklāt Deja vu - tā ir iekšēja sajūta, ka kaut kas jau ir bijis un tagad atkārtojas. Rets ir tas cilvēks, kas tādu sajūtu (uzsvars uz sajūtu) nav kādreiz piedzīvojis. Es esmu. Bet, kad sīkāk padomāju par to, kāpēc man tā ir, tad parasti atrodu vienu vai divas nejauši sakrītošas lietas es pašlaik esošu situāciju. Smarža, apgaismojums, utt., kas atsauc atmiņā kaut ko līdzīgu. Asociācija. Bet ne tieši tas pats, kas reiz bija.
Nepārtraukts deja vu liecina par visai smagu psihisku saslimšanu.
CITĀTS
Ir veikti dažādi eksperimenti ar cilvēkiem, kuriem piemīt gan telepātijas, gan telekinēzes spējas un zinātnieki, sevis noteiktos apstākļos, nav spējuši apstrīdēt šo cilvēku spējas.
Precīzu aprakstu, lūdzu - kas, kad, kādi rezultāti. Jo redz, man ir tādas ziņas, ka neviens no šādiem eksperimentiem nav bijis veiksmīgs. Protams, runa par tiešām zinātniskiem eksperimentiem. Tāpat kā ir zināms, ka ir apsolītas milzu balvas jebkuram, kas pierādīs, ka eksistē, piemēram, telepātija. Un - neviens nav šīs balvas saņēmis! Ja tāda lieta eksistētu patiešām, tad nevajadzētu būt grūtībām tikt pie naudiņas, ne? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
anhela
iesūtīt 10.10.2006 19:19
Raksts #100


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.02.06
Kur: En la casa de Lorena Rojas...



jap, man ar tā ir bijis, vairākas reizes. man iešāvās prātā tāda doma, ka tās varētu būt atmiņas no iepriekšējās dzīves. nezinu, varbūt kāds jau to teica, bet es nespēšu izlasīt visas atbildes...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 21.05.2024 22:44