Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Deja vu
tumsīgā
iesūtīt 19.05.2004 13:05
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.02.04
Kur: v-pils...



Tātad, šis dežavū ir -

d`ej`a vu fr. [dežavī] - burtiski tuklojot- jau redzēts.
psiholoģijā - maldīga sajūta, ka notiekošais jau pieredzēts.

Svešvārdu vārdnīca, Jumava, 1999., 850. lpp

man gan neticās ka maldīga (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/getlost.gif) kaut kas tur taču ir! man tā dažas reizes ir gadījies (tikai dažas) es biju vietā kur agrāk nekad nebiju bijusi, bet man likās ka esmu bijusi (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif) varbūt tie ir sapņi (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif) a varbūt paredzēšanas spējas? :blink: vai arī tomēr esmu garīgi slima? (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/wacko_a.gif)

dīvaini... gaidu jūsu domas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  « < 5 6 7 8 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (120 - 139)
NaeosPsy
iesūtīt 21.03.2007 14:10
Raksts #121


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.03.07
Kur: Mazliet augstāk..
Forumiešu bieds 2007



man taa bijis 2 reizes
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
majandra
iesūtīt 08.04.2007 00:35
Raksts #122


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.06.06
Kur: Slīdeņu koptelpa



mani diezgan biezhi piemeklee Tevis mineetaas sajuutas, ne tikai par vietaam, bet arii par cilveekiem un situaacijaam..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 06.05.2007 12:41
Raksts #123


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



man nekad nav bijis liels dejavu, bet tikai uz mazu brītiņu, kad jūtos ka esmu te jau bijusi, darījusi tieši to pašu, bet tas var būt ka es vienkārši neatceros vai es tiešām tā esmu darījusi... man liekas ka šīs dejavu lietas ir tīri psiholoģiskas!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kricis
iesūtīt 22.06.2007 11:47
Raksts #124


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.04.07



Jokaini ,kad tas notiek tādos ikdienišķos brīžos (piem. man). Kad biju mazāks gāju iekšā koncertzālē Rīgā un likaas ka to jau esmu pieredzeejis (Taa bij pirmaa reize kad gaaju uz to zaali ).Mani fascine shis Dejavu ,visvairāk man deja vu ir par vietām un situācijam ,par cilvēkiem nav bijis nekad(iisti nevar atcereeties taadu notikumu)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džezā tikai Meit...
iesūtīt 23.06.2007 23:37
Raksts #125


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.07
Kur: ārpasaulē



Oooo... Man tā ir gadījies pāris reizes. Visai dīvainas sajūtas. Atceros, ka tētis man vienreiz kautko jautāja un tieši tāda pati situācija man bija nesen. Visai baisi... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/unsure_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ČoČanga
iesūtīt 01.08.2007 10:50
Raksts #126


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.07.07



tumsīgā, tu neesi garīgi slima, man arī tā gadās, es aptaujāju visus ģimenes locekļus un draugus, viņiem arī tā ir.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Patriote.
iesūtīt 28.08.2007 20:08
Raksts #127


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



Nu man liekas, ka katram reiz ir gadījusies šī sajūta. Es te jau esmu reiz bijis vai arī populārākais Šī vieta liekas pazīstama, redzēta.

Jā, arī man tā ir bijis. Kā to izskaidrot, nezinu. Vispār tādām lietām, kā dežavū, es ticu. Kāpēc gan nevarētu pastāvēt tāda kā saikne starp iepriekšējiem dvēseles lietotājiem? ne jau visiem, bet dažiem tā var būt tik spēcīga, ka tiek izraisītas šādas tā teikt svešu atmiņu kopēšana savā galvā, kas arī izraisa šādas domas.

Šo rakstu rediģēja Serious Black chocolate: 28.08.2007 20:08
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lilija Emma
iesūtīt 28.08.2007 20:09
Raksts #128


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.08.06



mja,
Man pat ta agrak bija regulari vnk viens moments kautvai no tipiska notikuma gluzhi ka izrauta jau redzeta bilde, mja
varbut tiesham tas jau ir redzetais sapnii, vai ka, bet fakts ir fakts ka ta notiek..
Reiz kada raidijuma stastija, ka shada veida reizem smadzenes izspele joku, tev tikai liekas ka esi redzeji... vai kka ta.. nu ja lemjiet jus pashi..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Meitene no Priek...
iesūtīt 28.08.2007 21:04
Raksts #129


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.09.05
Kur: Māja ar jumtu, istaba ar krēslu,uz krēsla es, krēsls pie galda,uz galda dators, datōrā mūzika un citas lietas...
Ūdens fotogrāfs



Jā.
Ir redzēts, spanī varbūt, es nezinu. Bet ir sajūta, ka tas viss jau ir bijsi. Jā. Nu, gadās. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/happy.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Porcelain
iesūtīt 18.01.2008 16:17
Raksts #130


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.07
Kur: otrā pusē



Deja vu un sapņi, kas atkārtojas.



Ticu, ka katram tas ir gadījies. Ja nezinat, kas ir deja vu, skaidrojums- mirklis,(kas retos gadījumos ir arī brīdis vairāku desmitu sekunžu garumā) kad esi pārliecināts, ka šis mirklis jau ir piedzīvots un redzēts. Nereti valdā pārliecība, ka šis mirklis ir nevis piedzīvots bet redzēts sapnī.
Cilvēki runā, ka deja vu cilvēku apmeklē tad, ja cilvēks savā dzīvē ir uz pareizā ceļa.


Sapņi kas atkārtojas- Sapnis, kuru jau esi redzējis. Nereti šajos sapņos, kuri atkārtojas, rodas saprāts sevi kontrolēt, zinot kas, un kā notiks tālāk, esi spējīgs notiekošo mainīt vai neļaut kaut kam notikt. espējams arī "iet ciemos" uz kādu no saviem sapņiem, kuri sapņoti agrāk, lai redzētu, kas notiek tālāk, vai padarīt kaut ko līdz galam.
Cilvēki runā, ka šie sapņi rādās tad, ja cilvēks savā dzīvē ir uz nepareiza ceļa, vai dara kaut ko ne tā.



Es, personīgi nepiekrītu šiem apgalvojumiem kad un kāpēc šie deja vu un atkārtojošie sapņi rādas. Un ja cilvēku apmeklē gan deja vu, gan atkārtojošie sapņi? Tad viņa dzīves ceļš svārstās? Pretrunas ar sevi.

Protams, ka ticu abām šīm parādībām un domāju, ka zem tā stāv kas augstāks, par vienkāršu cilvēka prātu.


Vēlētos dzirdēt jūsu viedokli par šīm divām lietām. ^^

Šo rakstu rediģēja NeedUrk: 18.01.2008 16:18
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 18.01.2008 18:52
Raksts #131


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



man ir bijuši tādi sapņi (precīzāk murgi), kuri ir atkārtojušies, un dažreiz pakontrolēt par sapņiem ir izdvies ne vienu reizi vien. bet tā sen nav gadījies, jo muri nerādās un vienkārši atpūšos, nevis mēģinu tajos, kaut ko mainīt...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 18.01.2008 18:57
Raksts #132


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Tās ir divas dažādas lietas!

Par deja vu jau ir atsevišķs pavediens:
Deja vu
Un tur ir daudz par to, ko katrs par to domā.

Sapņi kas atkārtojas - gadās! Man tā ir bijis, un bieži tie ir sapņi, ko sauc par sliktiem sapņiem. Neko daudz pateikt par to nevaru, vienīgi to, ka man tie rādījās bērnībā tad, kad biju saslimusi vai bija kādi lielāki pārdzīvojumi.
Bet tajos nevar neko mainīt, vismaz man tas nekad nav izdevies. Un kas tad tie būtu par sapņiem, kas atkārtojas? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Citos, parastos sapņos - jā. Negribu redzēt, ka kaut kas notiek tā, tad skatos kaut ko citu. Var.

Tādam skaidrojumam gan es nepiekrītu. Visvairāk ar deja vu sajūtu mocās dažu psihisko slimību pacienti. Ir pat tāda slimība, kad šī sajūta ir nepārtraukta. Tad viņi būtu uz pareizā ceļa? Var jau gadīties, tikai no malas tā neizskatās gan.
Man ir šī sajūta bijusi, bet ne vienmēr var noķert, kas to izraisa. Reizēm var, ja padomā, un tāpēc man šķiet, ka tās ir atmiņas asociatīvās ainas - ir kaut kāds ierosinātājs, smarža, teiksim, apgaismojums, kaut kāds, īstenībā, sīkums, bet tas izraisa atmiņu ķēdīti, un sāk šķist, ka tā jau ir bijis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 18.01.2008 19:11
Raksts #133


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



(es ari tā esmu domājusi ka tā varētu būt jo smadzenes mūs bieži māna (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/happy.gif) taču neesu nemaz droša)

mani atkārtojošie sapņi ir kādi četri ar nosaukumiem "Kāpnes" "Jūra" "Labirints" (kas bieži apvienojas ar kāpnēm) "Tētis" "Lotra turpinājumi" un vel daži sīkumi un es zinu ko katrs nozīmē bet nu jau sen neviens no tiem nav rādījies
ak jā vēl ir "Trilleris"- ar sliktajiem, šaušanu, pakaļdzīšanos un visu stafu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

Šo rakstu rediģēja kaiva: 18.01.2008 19:13
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Porcelain
iesūtīt 18.01.2008 19:16
Raksts #134


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.07
Kur: otrā pusē



CITĀTS
Visvairāk ar deja vu sajūtu mocās
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)

Nesauktu to sajūtu par mocīšanos. Pat ne negatīvu.

Kaiv, tu sapnjiem dod nosaukumus? : D
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 18.01.2008 19:21
Raksts #135


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



kāpēc ne, tad tos vieglāk attcerēties... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

par manām dejavu sajūtām ir tā, ka es nezinu, vai tā patiesi nav bijis (īstenībā...) un ļoti iespējams, ka tā, kaut kā ir gadījies sapnī... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 18.01.2008 19:29
Raksts #136


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(NeedUrk @ 18.01.2008 19:16) *
Nesauktu to sajūtu par mocīšanos. Pat ne negatīvu.
Tas tāds teiciens (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Viens no izteiktiem slimības simptomiem, un slimības parasti neuzskata par kaut ko patīkamu un jauku.
Pēc personīgās pieredzes - savādi, bet ne nepatīkami un galvenokārt tāpēc, ka ātri pāriet. Toties, ja iedomājas, ka tā ir visu laiku, tad to piedzīvot man gan negribētos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kauliņš
iesūtīt 18.01.2008 21:11
Raksts #137


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.07



deja vu sajūta vismaz man ir ļoti nepatīkama, un salīdzinoši bieža parādība. dažkārt tie ir kādi sarunu fragmenti, vai īsas darbības. tad paliek tā neomulīgi.

atkārtotie sapņi - jā arī tādi man ir, precīzāk, viens, kuru esnu redzējusi neskaitāmas reizes.
Es eju pa tumšu eju, tad zeme zem kājām paverās un mirdz gluži kā magma. tad es atkal iekrītu kā nākošajās stāvā un atkal veras zeme un es gāžos tālāk arvien dziļāk. un tā kā vāvere ritenī.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Minki
iesūtīt 19.01.2008 12:23
Raksts #138


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Aizkulises



CITĀTS(NeedUrk @ 18.01.2008 16:17) *
(...)
Cilvēki runā, ka deja vu cilvēku apmeklē tad, ja cilvēks savā dzīvē ir uz pareizā ceļa.
(...)
Cilvēki runā, ka šie sapņi rādās tad, ja cilvēks savā dzīvē ir uz nepareiza ceļa, vai dara kaut ko ne tā.
(...)
Protams, ka ticu abām šīm parādībām un domāju, ka zem tā stāv kas augstāks, par vienkāršu cilvēka prātu.

Interesanti. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Lieliska atbilde pašam sev.

Apgalvojumi, kas nebalstās uz cietiem pierādījumiem, vienmēr var būt tikai cilvēka ne tie labākie izdomājumi, visbiežāk - kļūdaini, virspusēji..

Mani sasmaidināja "kas augstāks par cilvēka prātu"... Gan jau, ka tā daļa, ko no sava prāta protam un gribam izmantot, patiešām nav nekas daudz, tomēr... prātam ir neiedomājama vara. Neiedomājama! Varbūt, ka Deja vu vai atkārtotie sapņi ir kādas mūsu prāta augstākas daļas mēģinājumi mums ko pavēstīt. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif) (Re, kādu muļķību tikko izdomāja manējais. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) )



CITĀTS(Roviela @ 18.01.2008 18:57) *
Tādam skaidrojumam gan es nepiekrītu. Visvairāk ar deja vu sajūtu mocās dažu psihisko slimību pacienti. Ir pat tāda slimība, kad šī sajūta ir nepārtraukta. Tad viņi būtu uz pareizā ceļa? Var jau gadīties, tikai no malas tā neizskatās gan.

Daudz runāts, ka varbūt tieši tie, kuri ir it kā psihiski slimi patiesībā ir tie .. mm negribās teikt veselākie, bet tie, kas ļauj savai neapzinātajai, daudz varenākajai būtnes daļai darboties atklātāk, ja tā var teikt. Tikai mēs - tie līdz acīm iegrimušie stereotipos un šīs pasaules spožumā, to neredzam..............
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 19.01.2008 12:31
Raksts #139


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Minki @ 19.01.2008 12:23) *
Daudz runāts, ka varbūt tieši tie, kuri ir it kā psihiski slimi patiesībā ir tie .. mm negribās teikt veselākie, bet tie, kas ļauj savai neapzinātajai, daudz varenākajai būtnes daļai darboties atklātāk, ja tā var teikt. Tikai mēs - tie līdz acīm iegrimušie stereotipos un šīs pasaules spožumā, to neredzam..............
Aha. Jā, tas nav zināms, bet - viņi uz ārpasauli parasti vairs nereaģē, vai arī reaģē neadekvāti. Ja dzīvotu parastā, mežonīgā dabā - viņi būtu pirmie, kas ietu bojā un neatstātu pēcnācējus (tāpēc, ka ar dīvaiņiem pretējā dzimuma pārstāvji vidēji un kopumā nevēlas saieties. Tas ir instinkts - bērniem jābūt veseliem). Vai tam tā būtu jābūt, ja viņi tiešām ir varenākie? Dabas sazvērestībai pret ģēnijiem es neticu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Izdzīvo stiprākais, te tā nebūtu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 19.01.2008 13:55
Raksts #140


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Visbiežāk sapņiem nav nekādas nozīmes. Tie ir tikai zemapziņas uzplaiksnījumi. Arī tas, ka daži sapņi atkārtojas neko nenozīmē. Vienkārši kāda doma atkal atgriežas.
Sapņi, kam ir kāda nozīme, ir reti. Parasti cilvēkiem ar sasinātu uztveri. Piemēram, runā cilvēks ar kādu radinieku pa telefonu. Sapnī redz ko zīmīgi, kas vēsta par nāvi. Un tas radinieks nomirst. Mistika? Nē, cilvēks sarunā ar zemapziņu uztvēra norādes par drīzu galu, bet nespēja to saprast. Miegā prāts atraisījās un izpaudās zīmīgā sapnī.

Kas attiecas uz deja vu sapņime - man ir tādi bijuši. Reizēm es esmu situācijās, kad liekas - tas jau reiz bija, lai gan zinu, ka nebija! Reizēm domāju, ka tas jau bija sapņī. Reizēm no rīta domāju, ka sapnī pieredzētais jau bija agrāk realitātē, vai arī citā sapnī.
Kopumā nekas nopietns. Vai vērtīgs. Nepilnīga cilvēka prāta parādība.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  « < 5 6 7 8 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 14.05.2024 07:45