Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi – par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

> Pieminēsim Strupu!
Elony
iesūtīt 25.08.2007 14:34
Raksts #1


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Strups, šis drūmais un nepatīkamais tipiņš, kurš vienmēr maisiijās Harija dzīvē. Cik bieži gribējās, lai Harijs pieceļas un beidzot nolād Strupu par visām mokām, ko tas viņam nodaīijis!

Bet tagad? Ko var teikt par Serverusu Strupu pēc viņa nāves un patiesības atklāšanas? Man vairs nav vēlēšanās, lai Harijs dara pāri Strupam. Pat ja es lasītu par jaunu visas sešas iepriekšējās grāmatas, es vairs neienīstu Strupu.
Es jutu, ka viņs nav Voldemorta pusē, zināju, ka viņam ir noslēpums. Uz īsu brīdi pieļāvu, ka viņam bija jūtas pret Liliju, bet ka tādā mērā? Es to tiešām negaidīju. Tas mani dziļi ietekmēja.

Harijs ir traģisks varonis, viņam bija grūta bērnība, viņam daudz nācās ciest savos gados. Bet Strups - tikai tagad es saprotu cik ļoti viņš cieta un bija nelaimīgs.

Tēvs vientiesis, kas pastāvīgi stīdējās ar māti. Nožēlojama apkārtne, kur nav neviena cita burvju bērna. Vientuļš un nelaimīgs viņš bija jau tad.
Tad parādijās Lilija - dzīvespriecīga un jautra. Viņa kļuva par mazā Serverusa vienīgo prieku, ja neskaita cerību tikt Cūkkārpā.

Viņš bija tik priecīgs, kad abi devās uz Cūkkārpu! Bet jau tad parādijās Poters un Bleks. Un Lilija nonāca Grifindorā. Cik vīlies gan jutās Strups! Taču viņu draudzība turpinājās, Strupa jūtas kļuva spēcīgākas.
Taču tagad Lilija vairs nebija viņa vienīgā dzīves jēga. Viņam patika arī Slīdenī sētās domas par tīrasiņiem un jaudīga maģija... galu galā Lilija vienmēr nebija klāt, kaut ko jau Strupam bija jādara, kamēr viņi netikās.
Strupā noteikti bija kas ļauns, kas vilka viņu tuvāk Voldemortam. Taču jūtas pret Liliju bija stiprākas. Vai viņš būtu pievienojies nāvēžiem, ja Lilija būtu līdzās? Es tam neticu.
Tad izmisuma brīdī, kad Poters un Bleks viņu mocīja Strups nolamāja Liliju - aiz kauna un izmisuma, ka viņa viņu redzēja tik nožēlojamu un bezpalīdzīgu. Tad viņa viņu pameta.

Neteikšu kādas sajūtas tobrīd plosīja Strupu, to es iedomāties nespēju, bet redzot, ka Lilija pazūd no viņa dzīves un pievēršas Poteram, kas daļēji bija vainīgs pie notikušā, apprec viņu un dzemdē dēlu, Strups spēja tikai iegrimt otrā galējībā - viņš kļuva par nāvēdi un Voldemorta kalpu. Līdz brīdim, kad atklājās, ka Voldemorts draud nogalināt Liliju. Strupam bija sava dzīve, viņš bija diezgan spēcīgs burvis, kas kalpoja Voldemortam, kurš bija ceļā uz uzvaru. Cik muļķīgi bija nostāties pret viņu!
Bet Strups to izdarīja. Viņš lūdzās Dumidoram glābt Liliju, par spīt tam, ka viņa bija Strupu nodevusi, par spīti tam, ka bija apprecējusi citu, to, kuru Strups ienīda. Viņš vienalga devās glābt Liliju, nostātos pret Voldemortu.

Bet Lilija nomira. Cik ļoti Strupu mocīja doma, ka viņš bija pateicis Voldemortam par pareģojumu! Viņš varēja sevi mierināt, ka nezināja, ka Voldemorts medīs Liliju, ka Voldemorts vienalga uzzinaatu par pareģojumu. Bet vai tas mainītu patiesību? Viņš bija pateicis Voldemortam par pareģojumu. Tāpēc Lilija nomira. Bija zudusi Strupa dziīves jēga.

Un tad Strups kļuva par Harijs sargu. Cik gan mokoši tas bija! Harijs Poters, Lilijas un Džeimsa Potera dēls! Tik līdzīgs savam tēvam, bet ar mātes acīm... Ko gan juta Strups, uzlūkojot Hariju, ko viņš zēnā redzēja vairāk - Liliju, vai Džeimsu?
Viņam nebija dota iespēja aizmirst savu mīlu, redzot šo zēnu, viņam nebija dots aizmirst arī savu ienaidu. Šis zēns bija dzīvs atgadinšjums, ka Lilija bija tikusi citam, ka bija mīlējusi citu...

Strups nekad nespētu pateikt Harija patiesību aci pret aci. Vai kāds cits viņa vietā spētu? Viņš mīlēja sievieti, kuras sirds piederēja viņa ienaidniekam, kura dēlu viņš bija spiests sargāt, jo bija vainīgs mātes nāvē. Viņš nemīlēja citu, viņam nebija nekādu cerību. Tikai atmiņas un pienākums, ko grūtāku darīja Dumidora nāve. Bet viņš to paveica. Zem Slēpprātības maskas Strups dzīvoja, pasargāja skolniekus no īstu nāvēžu draudiem, akli sekoja Dumidora norādījumiem, pat kad zināja, ka Harijs mirs. Ko Strups juta, kad uzzinaāja, ka Harijam ir jāmirst? Ka viņa vienīgā palikusī dzīves jēga, nosargāt Lilijas dēlu, bija bezjēdzīga, jo zēnam jāmirst?
Līdz pat pēdējam brīdim Strups domāja par zēnu, ko nekad nemīlēja, ko iespējams, ienīda, bet kura māti dievināja. Viņš mira mokās, veltīgi, nezinot, ka Dumidors šo nāvi bija paredzējis.
Strups atklāja Harijam patiesību, kaut viņam pašam bija jamirst un zēnam arī. Viņš darīja visu, lai uzveiktu burvi, kas nogalināja Liliju. Vai viņš nožēloja, ka nespēs izglābt Lilijas dēlu? Vai viņš mira nožēlodams savu nāvi, vai sagaidīdams to ar atvieglojumu?
To mēs nezinām, bet tas nav svarīgi.
Serveruss Strups dzīvoja un mira dēļ mīlestības. Mīlestības, kas bija nelaimīga, bet daudz deva, lai sakautu Voldemortu.
Pieminēsim Serverusu Strupu! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/crying.gif)

Šo rakstu rediģēja Elony: 08.06.2008 16:37
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Raksti šajā pavedienā
elesarels   Pieminēsim Strupu!   25.08.2007 14:34
Selina   Jā, pieminēsim Strupu. Viņš bija un būs mans mīļ...   25.08.2007 15:11
šķirmice   ļoti skaists nekrologs, es domāju, ka Strupam pati...   25.08.2007 21:08
terapsina   Strups vienmēr bija bijis mans mīļākais grāmatas v...   26.08.2007 10:50
Medus Mošķis   Paldies elesarelam par skaisto runu! Arī es es...   27.08.2007 20:13
korkijwolfs   Piekrītu visiem jums, Severuss Strups jau no paša ...   31.08.2007 14:25
colorless wind   Protams, ka mani Strups kaitināja un kur nu vēl pē...   01.09.2007 14:42
washulis   ak... lasot šo pavedienu es gandrīz apraudājos. la...   03.09.2007 13:26
jefeniite   nu man patiik, ka varu teikt -es tachu teicu. te...   10.09.2007 09:27
positiv denken   Jā, nekrologs labs. Vēl gribas piemetināt - Strup...   16.11.2007 15:31
Anarhiste   Pieminēsim Severusu Strupu! Man viņš paticis ...   16.02.2008 10:43
devil   Man Strups mazliet iepaticies tikai pēc 7.grāmatas...   16.02.2008 22:10
Hobbits   CITĀTSMan Strups mazliet iepaticies tikai pēc 7.gr...   16.02.2008 22:17
Grēkmeistars   Es esmu liela Severusa mīļotāja jau kopš pirmās gr...   17.02.2008 12:03
EGO   Jā, Strups bija īstais varonis - cietējs, kas Dumi...   18.02.2008 09:26
Princese uz zirņa   Lasot nodaļu par Strupa nāvi un atmiņām vienkārši ...   19.02.2008 15:41
Bad_Enny   Es jūtos kā bērēs [Un tā nav patīkama sajūta]. N...   26.02.2008 09:27
Perversā komjauniete_Adars   Strupam šis nekrologs pilnīgi noteikti nepatiktu ...   14.03.2008 16:54
Melnais Akvareļu Vienradzis   Ziniet, kas ir visinteresantākais. Ja grāmatas gal...   14.03.2008 17:11
kaiva   a vai tiešām jums vairumam likās ka Strups ir slik...   14.03.2008 22:06
Vējaslota   Nu kā tad bez Strupa! Bez Strupa arī Harija ne...   15.03.2008 01:12
shocked mouse   Vai esmu vienīgā, kuru nesajūsmina Strupa tēls? J...   28.03.2008 13:54
.Euphoria.   Man tiešām nobira vairākas asaras.. Viņš tiešām bi...   08.04.2008 19:22
Nīcele   Nekad nav patikusi nāve. Pat slikto varo...   08.04.2008 19:28
Rebecca   Man arii liekas ka Strupu vajadzeeja piemineet, ka...   07.06.2008 20:04
Mattiass   Citējot elesarelu, Serveruss Strups, njā. Man St...   08.06.2008 00:17
Holyroller   Jā, šausmīgi žēl Strupa. Vienmēr viņš ir bijis man...   08.06.2008 22:17
kaiva   strupa sakarā labākā lieta ir tieši ir viņa uzbrau...   24.02.2013 20:28


Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 16.05.2024 07:23