Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ļaunums, Palīdziet zinātniskā darba tapšanā...
Vai jūs uzskatāt, ka ar pasaulē valdošo ļaunumu ir iespējams cīnīties un uzvarēt?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 120
Viesi nevar balsot. 
Endija
iesūtīt 18.10.2005 17:52
Raksts #1


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.06.04
Kur: Virtuālajā realitātē...



Man ir liels lūgums Jums, iepostojiet, lūdzu, arī savas domas par to - Kāpēc pastāv ļaunums? Un visu, kas jums nāk prātā par šo tematu.

Pasaulē nav tikai melnā vai baltā krāsa, bezgala daudz ir pelēko toņu. Tāpat kā lietu, kas mums katram sāp un šķiet ļaunas.
Terorisms.. Vai mūs tas skar? Vai neesam kļuvuši vienaldzīgi pret lielām katastrofām, slepkavībām, traģēdijām, avārijām, skatoties ziņas kā vakara trilleri ar nevainīgu smaidu uz lūpām.
Kas ir cilvēka spēkos un, kas nav?
Vai ir iespējams uzvarēt?
Vienaldzīgā nežēlība...

Atbildes tiks apkopotas un izmantotas zinātniski pētnieciskā darba tapšanā. (Priekšmets - filozofija)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
nešķīstais skuķi...
iesūtīt 04.11.2005 16:04
Raksts #21


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.05.05
Kur: explosion



Manuprāt cilvēki ar ļaunumu var cīnīties, jo cilvēki (ne visi) ir tie, kas to ļaunumu rada. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/ohmy.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 04.11.2005 20:57
Raksts #22


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



CITĀTS(ils @ 04.11.2005 09:56) *
Par ļaunumu un labestību labi ir pateikts vienā rakstā, ko es speciāli iztulkoju Kurbijkurnei. Ja kāds nav izlasījis, iesaku. Arī browncat it īpaši!

http://www.kurbijkurne.lv/forums/index.php?showtopic=25389
Liktens kalns: jauno tehnoloģiju briesmas un Tolkina visvaras gredzens.
Autors Teodors Šiks.

Ir vēl kāda ļoti vienkārša lieta - ticība un neticība. Ticīgs cilvēks tic, ka viņa labie vai sliktie darbi noteikti tiks atalgoti viņā saulē. Tāpēc viņš cenšas ievērot morāles un ētikas normas, lai nodzīvotu savu dzīvi pēc iespējas ar labestību pilnāku. Ja cilvēks netic pēcnāves dzīvei, tad arī morāles un ētikas normas viņam nav obligātas. Tas, ka tu dzīvo, darot labu vai darot sliktu, neiespaidos tavu nākotni, jo tādas tev vienkārši nav.
Lūk, kur ir kristīgās reliģijas jēga, tā atbalsta cilvēkā labākās īpašības un nosoda sliktās, liekot aizdomāties par sekām.
Ateisms atbrīvo cilvēku no sirdsapziņas un sirdzapziņas mokām. Viss ļaunums nāk no neticības, vai liekulīgas ticības, kad cilvēks ārēji to izrāda, bet iekšēji netic nekam.
[i]
tam nu es nepiekrītu, jo to "nepieļautu" sabiedrība, jo šī lieta jau cilvēkos ir iesēdusies tik tālu, ka tas ir kļuvis pašsaprotami. Un pat kristietība neapturēja ļaunumu, ar to to var`ja tikai nomaskēt. Ja kāds uzskatīs ļaunu rīcību par labu priekš viņa, nekas viņu neapturēs pat ne bailes no pēcnāves dzīves
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cilvēks
iesūtīt 04.11.2005 22:19
Raksts #23


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.05
Kur: Latvija, visbiežāk Rīga



Ļaunums ir izdomāts.Tam nav noteiktas definīcijas un uzskati par ļaunumu atšķiras starp dažādām sabiedrības grupām,ciltīm un tautām.Kā var cīnīties pret ļaunumu,ja tas kādam citam ir labums?
Apburtais loks...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Axa Night
iesūtīt 05.11.2005 23:05
Raksts #24


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.06.05
Kur: Riga or Mainhardt



"ļaunums" ir pat nepieciešams cilvēkiem, tas liek viņiem meklēt kādu jēgu savās dzīvēs, attīstīties un kļūt labākiem, savādāk, ja viss būtu labi, tad kāda jēga vēl kaut ko darīt, tad mēs dzīvotu kā sēnes, vienkārši augtu mežā...negatīvais, ciešanas, sāpes, tās mūs aicina uz kauju, uz progresu, jo tajā brīdī, kad mēs beidzam cīnīties, mēs beidzam pastāvēt...tad jau varam visi tagad uzreiz mirt un nonākt "debesīs", kur būs viens vienīgs miers

Šo rakstu rediģēja Axa Night: 05.11.2005 23:05
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
LoneWolf
iesūtīt 06.11.2005 02:57
Raksts #25


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.05



Ļaunums?Ļaunums ir atkarīgs no skatupunkta,kas citam labs-citam var būt ļauns.Paradox tākā nesanāks uzveikt ļaunumu
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 06.11.2005 12:55
Raksts #26


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Nē ļaunumu uzveikt nav iespējams...jo pārāk dažādi ir cilvēki un vienmēr būs kāds kas visu sabojās... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 06.11.2005 14:40
Raksts #27


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Parakstos zem Adrianas un Browncat vārdiem. Pilnībā. Cik reižu var malt vienu un to pašu par ļauno un labo.. nav iespējams novilkt šo robežķirtni, vienmēr atšķirsies cilvēku viedokļi par to.

Pamēģināšu atbildēt uz tevis dotajiem jautājumiem (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) :

Terorisms.. Vai mūs tas skar? Vai neesam kļuvuši vienaldzīgi pret lielām katastrofām, slepkavībām, traģēdijām, avārijām, skatoties ziņas kā vakara trilleri ar nevainīgu smaidu uz lūpām.

Es tiešām esmu kļuvusi vienaldzīga pret šiem notikumiem. Notrulinājusies. Ja es justu līdzi katram cilvēkam, kuram šādā veidā ir kas noticis, es pārvērstos par staigājošu pesimisma čupiņu. Nedrīkst laist sev klāt ļaunās domas, tās noēd visu dzīvesprieku [un vai tas reizēm nav visļaunākais, ko mēs varam sev nodarīt ?..].

Kas ir cilvēka spēkos un, kas nav?

Stiepjams jēdziens, neskaidrošu sīkāk, tikai pateikšu savu viedokli -- vairāk vai mazāk viss. Pietiek palūkoties apkārt uz citiem, palasīt ziņas, intervijas ar cilvēkiem, kas ir sevi pārvarējuši utt.

Vai ir iespējams uzvarēt?

Hmm, ja mēs atrodam kādu konkrētu ļaunuma piemēru, tad varam ar šo konkrēto piemēru arī cīnīties, bet pēc tam vienmēr būs citas situācijas, kurās ļaunums jāapkaro u. tml.

Pasaulē visam ir jābūt līdzsvarā, gan ļaunajam, gan labajam, kā tas visiem labi zināms (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) .
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ice tea
iesūtīt 06.11.2005 15:01
Raksts #28


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.11.05



Ļaunums. Neviens īsti nevar izskaidrot kas tas tāds ir. Kā jau teica Cilvēks NGC1313 - ļaunumam nav definīcijas. Kā mēs varam cīnīties pret kaut ko, ko paši nemaz nezinam kas tas ir?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
violetcreme
iesūtīt 06.11.2005 15:34
Raksts #29


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.11.05



Ja stipri zinām un turamies pie Līdzvara teorijas, tad ir diezgan pagrūti atbildēt, ka ar ļaunumu var cīnīties un to uzvarēt.Es arī vairāk paļaujos uz līdzvara teorijas, ka visam ir jābūt līdzsvarā, nu nevar tak ļaunais būt vairāk par labo un otrādi.Mums pašiem būtu diezgan garlaicīgi, domājams.
Mēs takš esam atšķirīgi, Tev šķiet, ka šis ir labi, bet man slikti un otrādāk.Mums katarm ir diezgan atšķirīgas domas par vienu konkrētu lietu.
Redz, nebūs jau labi, ja izkausim ļauno...kāds pieprasīs, lai tad arī to labo izkauj...un atkal viss būs līdzsvarā.
Diezgan pagrūti atbildēt, bet domu Tu saprati!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 07.11.2005 13:08
Raksts #30


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Ak, visvarenais Balanss, pat liidz shitam esam nonaakushi...
Balanss rullee, tam ir jaabuut liidzsvaraa.

Pielieku praktisku piemeeru tam, ka labums un launums ir negatiivi. Viduslaiku, kaut vai fantasy pasaulee, kas saskan ar sho forumu, bet iespeejams paarnest jebkur.

Cilveeku nepatiesi nosodiija uz naavi. Tagad vinjsh seezh akeraa. Vinju apsargaa viens sargs.
Shis cilveeks ir dabuujis atsleegu un var aizbeegt, lai glaabt savu dziiviibu. Vieniigais shkeerslis ir mineetais sargs.

Sargs nav ne labs, ne launs - vinjsh tikai pilda savu pienaakumu.

Ja cilveeks beegs, vinjam sargs jaanogalina. Bet sargs ir nevainiigs. Taatad ieslodziitais nogalinot it kaa paveic sliktu darbu.
Ja cilveeks nebeegs, tad vinjam nepatiesi nocirtiis galvu. Pireksh vinja pasha labaak ir beegt.

Ko vinjsh izdariis? 99,99% ka vinjsh izveeleesies ciiniities par savu dziiviibu un izveeleesies vinjam mazaako launumu - uzbruks sargam. Bet tas, ka vinjam tas ir mazaakais launums, nenoziimee, ka arii citiem taa ir. Piemeeram, lai nav taalu jaameklee, sargs tomeer gribeetu palikt dziiva.

Nu taa, izdomaata, bet savaa zinjaa reaala situaacija.

Un taadu piemeeru ir bezgaliigi daudz.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
..::Kael::..
iesūtīt 11.11.2005 21:39
Raksts #31


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.10.03
Kur: Netālu no Siguldas



Iespējas ir, be tīri teorētiski tas nav iespējams pateicoties dažiem tādiem cilvēki, kas merkantilu apstākļu dēj domā tikai paši par sevi, atklāti sakot- kaut vai tie paši politiķi!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bandists
iesūtīt 14.11.2005 20:39
Raksts #32


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.05.05



Dažreiz šķiet, ka pasaulē ļaunā ir vairāk nekā labā. Tas tādēļ, ka par nelaimi mēs bēdājamies daudz ilgāk, nekā par veiksmi priecājamies. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif) Kādi mēs esam un par ko kļūstam... tas atkarīgs no vietas, laika... un mums pašiem. Ļauno ir grūti apkarot, jo tas vienmēr slēpjas un slēpsies. Ļaunais atšķirībā no labā nepazīst ne kaunu, ne nožēlu... Tas nebaidās pārkāpt robežas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lil`skater
iesūtīt 27.11.2005 14:54
Raksts #33


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.04
Kur: Parealitātē...



man leikas ljaunumu pilniibaa izniicinaat nevar, jo atradiisies jebkuraa gadiijumaa cilveeki kuri gribees labo tikai sev un lai guutu to labo sev, neskatiisies pat uz to ka citiem nodara pari un slikti. luuk taadas ir manas domas!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
subito
iesūtīt 27.11.2005 15:38
Raksts #34


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.09.04



Pajautājiet meža zvēram, vai tas zin, kas ir "ļaunums"? Vai tas, ka vilks nogalina stirnu, ir "ļaunums"?

Nez, vai uz mūsu planētas eksistētu "ļaunums", ja uz tās nebūtu homo sapiens sapiens līdzīgas būtnes.

Manuprāt, ja tiešām kaut kas, ko vairums saprot ar terminu "ļaunums", eksistē, tad tas ir mūsu attīstītais saprāts, domāšana. Izslēdziet savus prātus, beidziet domāt, un "ļaunums" būs zudis.


P.S. Tas tikai mans pieticīgais viedoklis.

P.S.S. Šķiet, arī rakstnieks, kas uzraksta asa sižeta, aizraujošu grāmatu, kurā tiek pretnostatīts "labais" un "ļaunais", kurā notiek jebkāda veida cīņa, vairo pasaules "ļaunumu".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
vārna Elīza
iesūtīt 07.12.2005 20:05
Raksts #35


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.11.04
Kur: Nezinu. Paņem mani līdzi.



Es domāju ka nevar gan. Kas ir ļaunums? Es uzskatu, ka es esmu ļauna, citi cilvēki arī. Bet ja man tā ir labāk? Un tomēr es esmu ļauna, tātad vairoju ļaunumu un nekam neticu? Es ticu sev un ar prieku vairoju ļaunumu, ar lielu prieku. Jo man galugalā būs labi. Tas ir dabiski, domāt par sevi vispirms. Tā ir gan, un tieši tādēļ nevar- jo katrs cilvēks iekšā ir ļauns, ja tas ir ļaunums; vairāk vai mazāk, atzīst to vai ne, tas jau ir cits jautājums.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flare
iesūtīt 07.12.2005 20:09
Raksts #36


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.11.05
Kur: LV ♥



Man šķiet ka nē.
Jo šī ļaunuma jau ir tik daudz, ka tikai ar maģiska brīnuma palīdzību, šīs visas pasaules šausmas&ļaunumu var likvidēt.
Bet es šaubos, un varētu teikt ka pat esmu pārlicināta, ka šāda brīnuma nebūs (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/ermm.gif)

Mjā. Esmu tik negatīvi noskaņota, bet tā nu tas ir (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif) .
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Minki
iesūtīt 07.12.2005 20:39
Raksts #37


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Aizkulises



CITĀTS(Puķu elfs @ 18.10.2005 18:16) *
Manuprāt, ar ļaunumu var cīnīties, bet būtībā tas ir neuzvarams.


Manuprāt, viens no pareizākajiem pieņēmumiem. Neņemšos spriedelēt kāpēc, pārāk plašs temats (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Meitēns
iesūtīt 24.12.2005 11:22
Raksts #38


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.10.05



Cīnīties ar ļunumu-tas jādara,bet uzvarēt to pa visam-tas nav iespējams (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aitinja
iesūtīt 26.12.2005 18:05
Raksts #39


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.06.05



Nu kā saka-nav labuma bez ļaunuma.Visur ir jābūt pretstatiem.Uzvarēt nav iespējams,nevar jau visi būt tikai labi,katrā ir arī kaut kas ļauns,gan jau teroristiem arī ir savas labās īpašības (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/unsure_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Haleja
iesūtīt 26.12.2005 18:28
Raksts #40


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.05



Kaapeec nevar ciiniities??? VAR!!!! Vieniigi.............tas ir bezgal gruuti, nu jaa es vispaar esmu labaa pusee!!!! Ja buutu iespeeja ciiniitos pret slikto, patiesiibaa es jau to daru savaa sirsninjaa, sliktais man ir svešs
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.05.2024 01:43