Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> kas ir jeega?
Dinaer
iesūtīt 16.08.2005 16:17
Raksts #1


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



mees loti biezi meedzam jautaat: "kaada jeega?"
jeb:" kur ir jeega?" , bet vai vispirms nevajadzeetu noskaidrot kas taa jeega vispaar ir?

varbuut tad arii buus vieglaak atras to lietaas vai darbiibaas...

taatad - luudzu dalieties savos spriedeleejumos vai idejaas par sho jautaajumu (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Žanete
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V  < 1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Inx
iesūtīt 17.08.2005 13:26
Raksts #21


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



CITĀTS(seila @ 17.08.2005 14:22)
Jēga? Tas ir tieši tas ko vienmēr nākas dzirdēt kad cilvēks vēlas pamatot savu rīcību, bet argumentu viņam vairs nav. tas ir vārds aiz kura mēdz paslēpties kā aiz vairoga. Vārds kurš izdomāts, lai spētu aizbildināties, Tad kad pietrūkst argumentu lai aizstāvētu savu viedokli

Šāda domāšana manuprāt liecina par nevēlēšanos iedziļināties lielās dzīves problēmās un jēgas meklējumos. Šis ir būtībā tas pats, kas aizvērt acis uz lietu īsto būtību un necensties to meklēt, iestāstot sev visādas muļķības un ilūzijas.

bet tas, protams, ir subjektīvi. oponējiet kāds (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
.: ARTANIS :.
iesūtīt 17.08.2005 13:29
Raksts #22


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.06.04



CITĀTS(Inx @ 17.08.2005 14:26)
Šāda domāšana manuprāt liecina par nevēlēšanos iedziļināties lielās dzīves problēmās un jēgas meklējumos. Šis ir būtībā tas pats, kas aizvērt acis uz lietu īsto būtību un necensties to meklēt, iestāstot sev visādas muļķības un ilūzijas.

bet tas, protams, ir subjektīvi. oponējiet kāds (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Ok - oponēšu, jo man patīk padiskutēt ar intelektuāliem cilvekiem.

Tātad - tu mini "lietu īsto būtību".. Tātad - tu ar to domā - to lietu "jēgu"..

Bet - kāda tad ir tā būtība pēc kuras daudzi tiecas? Ko tu (pieņemu, ka esi viens no tiem kas cenšas to meklēt) ceri galarezultātā saprast? Kāda ir tā "jēga" jeb "būtība", ko meklē? Un, galvenais - vai šiem meklējumiem ir kāda JĒGA? (un atkal apburtais loks..)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 17.08.2005 13:30
Raksts #23


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



CITĀTS(Inx @ 17.08.2005 14:26)
Šāda domāšana manuprāt liecina par nevēlēšanos iedziļināties lielās dzīves problēmās un jēgas meklējumos. Šis ir būtībā tas pats, kas aizvērt acis uz lietu īsto būtību un necensties to meklēt, iestāstot sev visādas muļķības un ilūzijas.

bet tas, protams, ir subjektīvi. oponējiet kāds (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
*


Tādā domāšana nerodas pati no sevis. Tā rodas pakāpeniski meklējot to pašu jēgu. Kamēr kādā dienā tu saproti ka tāda jēga vispār nav. Tomēr tev taisnība, nav jau tā katram cilvēkam ir situācijas kad tev patiešām ir bijusi dzīves jēga, tikai vienā brīdī tev izrauj zem kājām pamatu, kuru tu visu laiku esi uzskatījis par šo jēgu un tu saproti ka tev tādas vairs nav. tu meklē, centies viņu atrast, bet veltīgi un tad tu kādā jaukā dienā nonāc pie manis augstāk aprakstītās domas. Varu pateikt tikai to, kad Laimīgi ir tie cilvēki kuriem izdodas dzīvot visu dzīvi ar ilīziju, ka jēga ir...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 17.08.2005 13:57
Raksts #24


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



--> Artani

I seek wisdom. Tas ir tas, ko cenšos atrast. Iespējams vēlos saprast, kas ir visa pamatā. Tie ir milzīgi un iespējams nepiepildāmi mērķi, bet tomēr tas ir kaut kas uz ko tiekties. Apburtais aplis - tas bija trāpīgi. Pat ja es kaut ko atradīšu, man tas nelīdzēs, jo visas savas zināšanas es paņemšu līdzi nomirstot. Tāpēc no tā nav jēgas. Bet varbūt jēga ir pašos meklējumos, jo tas man neļauj iznīkt bezdarbībā un visu laiku domāt par jēgas neesamību.

--> Seila

Kā tev liekas - vai laimīgāks ir tas, kurš dzīvo ilūzijā, vai arī tas, kurš zina? Šeit būtu vietā vecais citāts "vai laimīgāks ir tas, kurš cietis mīlas mokas, vai arī tas, kurš mīlējis nav nemaz?" Bet es katrā ziņā piekrītu, ka dzīvot ilūzijās ir vieglāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
.: ARTANIS :.
iesūtīt 17.08.2005 14:04
Raksts #25


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.06.04



CITĀTS(Inx @ 17.08.2005 14:57)
Kā tev liekas - vai laimīgāks ir tas, kurš dzīvo ilūzijā, vai arī tas, kurš zina? Šeit būtu vietā vecais citāts "vai laimīgāks ir tas, kurš cietis mīlas mokas, vai arī tas, kurš mīlējis nav nemaz?" Bet es katrā ziņā piekrītu, ka dzīvot ilūzijās ir vieglāk.
Šeit lieliski iederas brāļu Vačovsku citāts no lieliskās kinofilmas "Matrikss" - arī tur tika lieliski apspēlēta ilūzijas/realitātes un jēgas esamības/nēesamības tēma.

Tie, kas skatījušies pēdējo triloģijas filmu noteikti atceras lieliski iestudēto brīdi, kad aģents Smits (ilūziju, un, savā ziņā, ļaunās puses pārstāvis) saka Neo (realitātes, un, visumā, labās puses aizstāvis) - "Kapēc, mister Andersen? KAPĒC? Kādam tam ir JĒGA? Kapēc tik bezgalīgi cīnīties par to, kā nemaz nav? Kāda JĒGA turpināt šo bezgalīgo cīņu tiecoties uz nekurieni?" Un Neo, piecēlies no asfalta iedobes, kur viņu ar pāris veiksmīgiem sitieniem bija iedzinis Smits, atbild: "Tapēc... Tapēc, ka tā ir MANA pasaule, MANA mīlestība, MANA cīņa..".

Šķiet, vēl labāku jēgas meklējumu definīciju es pasaules tēlotājmākslas rindās vēl nebiju dzirdējis/redzējis/lasījis..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 17.08.2005 14:08
Raksts #26


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



CITĀTS(Inx @ 17.08.2005 14:57)
--> Seila

Kā tev liekas - vai laimīgāks ir tas, kurš dzīvo ilūzijā, vai arī tas, kurš zina? Šeit būtu vietā vecais citāts "vai laimīgāks ir tas, kurš cietis mīlas mokas, vai arī tas, kurš mīlējis nav nemaz?" Bet es katrā ziņā piekrītu, ka dzīvot ilūzijās ir vieglāk.
*


Tu tak zini veco labo teicienu. "Laimīgs tas kurš nezin" Līdz ar to protams, ka cilvēks, kurš dzīvo ar ilūziju, ka viņa dzīvei ir jēga un ka jēga vispār pastāv ir daudz laimīgāks. Un tā pat es piekrītu tev ka viņam ir arī daudz vieglāk dzīvot, jo viņš tak jūtas laimīgs un uzskata, ka viņam viss ir.
Bet par šo "vai laimīgāks ir tas, kurš cietis mīlas mokas, vai arī tas, kurš mīlējis nav nemaz?" Nu ko lai saka, abi gandrīz vienādi. Viens jau zin ko nozīmē mīlestības sāpes. Otrs nezinādams grib viņas izjust. Īstenībā abi cilvēki ir spējīgi paši sevi pazudināt. Viens ar jau zināmo otrs ar tieksmi atklāt sev nepazīstamo. Starp citu šet atklājas paradoks, ka tam kurš nav mīlējis nemaz ir jēga dzīvot, lai mīlētu, bet tam, kurš cietis mīlas mokas šī jēga sāk zust.

CITĀTS
"Kapēc, mister Andersen? KAPĒC? Kādam tam ir JĒGA? Kapēc tik bezgalīgi cīnīties par to, kā nemaz nav? Kāda JĒGA turpināt šo bezgalīgo cīņu tiecoties uz nekurieni?" Un Neo, piecēlies no asfalta iedobes, kur viņu ar pāris veiksmīgiem sitieniem bija iedzinis Smits, atbild: "Tapēc... Tapēc, ka tā ir MANA pasaule, MANA mīlestība, MANA cīņa..".


Līk šim es taisnību sakot piekrītu un tas ir vienīgais, kas man patiešām lika savā laikā domāt, ka jēga ir. Un arī vienīgais salmiņš pie kura parasti ķerties, kad meklē jēgu...

Šo rakstu rediģēja seila: 17.08.2005 14:10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
vargr
iesūtīt 17.08.2005 14:29
Raksts #27


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04



Klau, ierosinu sho vaardu rakstiit ar lielo burtu vai kaa... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) citaadi pavediens saakaas itkaa ar jeegas defineeshanu, bet nu jau atkal par TO jeegu.

Jeegas nav. T.i. es kategoriski noliedzu, ka kaut mazaakais siikums buutu radies (radiits, ja jums tiik) ar dajebkaadu aarpus cilveeka saprashanas esoshu (vai citaadi tas buutu jaameklee?) meerkji.

Jeega ir. Tajaa pashaa vaardniicas noziimee, tikai attiecinot uz sevi. Ik mazaako siikumu cilveeks dara delj kaut kaa. Un shis "kaut kas" vai vairaaki taadi to vinjam liek dariit, jo ir noziimiigs veel deelj kaut kaa. Shitaa var raapties liidz nosaciitai "virsotnei", bet prieksh kam? Var veel netiishaam tik liidz lietaam, kam viena cilveeka vienas dziives ir par maz, un... tas buutu bezjeedziigi. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Ir jeega sakariigi nodziivot dienu, izdariit kaut ko jauku, ieplaanot kaut ko veel jaukaaku... Ir jeega nospraust meerkji un veltiit tam nedeelju, gadu, dziivi... Taads meerkjis pats par sevi ir jeega.

Ciktaal par iluuzijaam un sevis maaniishanu. Var jau. Taa ir pietiekami plata tacinja, lai nenoveltos kaut visu dziivi. Tak tomeer uz vienu pusi no taas spiidina ilknjus visparastaakaa shiize, uz otru – biistama iespeeja, ka tava iluuzija iepatiksies citiem bezjeedziigi dziivojoshiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zuzee
iesūtīt 19.08.2005 10:51
Raksts #28


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.10.04



Sajeega.Saprashanu.Par kaadu,jeb noteiktu lietu!
Es gan nekad nejautaaju 'kur ir jeega/kaada jeega'... es jautaaju 'kas ir dziives jeega (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) jeb ; kur tad ir taa sajeega jeb jeega.'
aa nu,jaa es veel jums romaanu uzrakstiishu sheit (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
resella
iesūtīt 21.10.2005 21:37
Raksts #29


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.04
Kur: all lall lā./ kaut kur, kur nebiju domājusi nonākt...



nju nezinu maybe te ir bijusi tada tema. (visticamak).bet nu veletos dzirdet jusu domas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kenijs
iesūtīt 21.10.2005 21:50
Raksts #30


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.06.04
Kur: Galvaspilsēta



Varu gandriz 100% teik ka shada tema jau bija un ja kas par to pagaidam nav jegas runat...
Cic cilveku tik viedoklu ,kam taisniba ,kas to lai zin!?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
resella
iesūtīt 21.10.2005 21:57
Raksts #31


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.04
Kur: all lall lā./ kaut kur, kur nebiju domājusi nonākt...



nju ta jau es domaju...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 24.10.2005 08:15
Raksts #32


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Ir tāds pavediens - par jēgu vispār:
http://www.kurbijkurne.lv/forums/index.php?showtopic=24314
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
LoneWolf
iesūtīt 25.10.2005 02:12
Raksts #33


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.05



Nu ko domāju ka jēga-tas ir stimuls,jeb darbības vajadzība...Ja darbī'ba nav vajadzīga tad...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 25.10.2005 04:07
Raksts #34


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Nu, man liekas, ka ir jānošķir tā "jēga" no parastiem cilvēka mērķiem. Var jau teikt, ka ja es skrienu pakaļ trolejbusam , ka trolejbusa noķeršana ir manas dzīves jēga.

Man šķiet ka noteicošais faktors ir tas, ka mērķis ir vajadzība/vēlme, ko cenšamies īstenot tieši tagad, tieši šajā momentā, bet dzīves jēga aptver visu dzīvi- no piedzimšanas līdz nāvei. Tā ir universāla. Un tā ir pavisam savādāka savā būtībā kā mērķis.

Daži te minēja to jautājumu ķēdīti kad katra atrastā "jēga" tiek apšaubīta ar jautājumu, "nu labi, bet kāda TAM jēga?" Tas ir ļoti pareizi. Atradīsim šo pamatu, šo lietu, par kuru vienkārši nevar uzdot šādu jautājumu un jēga būs mums rokā.

Būtībā pilnīgi visu var apšaubīt, bet galu galā viss reducējas uz vienu neapšaubāmu faktu: kautkasIR. Mēs nevaram pilnīgi droši zināt nekādas tā īpašības (mēs nevaram pilnīgi uzticēties vispār jebādiem mūsu jutekļu tvērumiem, bet īpašības apraksta tieši tos). Bet mēs pilnīgi droši zinām, ka kaut kas ir, vēl vairāk, mēs zinām, ka mēs esam. T.i. katrs indivīds apzinās sevi. Bet nevar apzināties, KAS tieši viņš ir. Katrs zin tikai to, ka viņš ir. Un tas ir arī tas nenoliedzamais fakts. IR. Mūsu vienīgais neapšaubāmi patiesais tvērums.

Manā izpratnē tā arī ir dzīves "jēga"- ne tādā nozīmē kā mērķi, jo mērķis pats sevī jau ietver kaut kādu iemeslu kā dēļ tas mērķis tiek izvirzīts. "Mums jāuzkāpj tajā kokā, jo tur sēž ziemeļnieks, tad mēs varēsim to apēst"; "mums vajag darīt labu lai pasaule kopumā kļūtu labāka". Bet šis IR vienkārši ir un ir pilnīgs tajā, ka tas pats sev ir mērķis un rezultāts un līdzeklis. Tas pats arī attiecas uz katra atsevišķa indivīda esamību. Tā pati par sevi ir pilnīga un nepretencioza- man ļoti patika citāts no Sid Meiers "Alpha Centauri" (turn-based stratēģija tāda): "If people call our generation more nihilistic than that of the previous eras, maybe it is becouse we are finally ready to accept the final truth- that life's only purpose is life itself" [Chairman Sheng-Ji Yang].

Nav citas "jēgas" par esamību. Vispbiežāk to saprot cilvēki, kuri ir "skatījuši nāvi vaigā".




Piedodiet par penteri
Piedodiet par švako english
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 26.10.2005 18:50
Raksts #35


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Tātad, uzreiz atzīšos, ka esmu tik garlaicīgs nūģis, ka kaut ko tādu ieraudzījis, es tam par godu ieskatījos latviešu valodas vārdnīcā. Tātad oficiāli jēga ir:

jēga s.

1. Nozīme, saturs. Teikuma, runas, raksta j. Tur nebija nekādas jēgas. Kāda j. ir tā runāt?
2. Izpratne. Viņš ir galīgi zaudējis jēgu. Viņam par to nav nekādas jēgas. Vajag runāt ar jēgu!
  • Bez (savas) jēgas - sar. ļoti daudz. Tur bija sēņu bez jēgas. Viņam bija nepatikšanu bez savas jēgas.
  • Neiet nekādā jēgā - sar. klājas slikti, nemaz neveicas. Viņam neiet nekādā jēgā ar darbu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Patriote.
iesūtīt 29.10.2005 15:22
Raksts #36


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



man liekas, ka sham jautaajumam nav nekaadas jeegas (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

vispaar jau jeega ir kaut kaads piepildiijums, un gandariijums.... man shjkiet (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif)

gruuts jautaajums.. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 06.11.2005 13:01
Raksts #37


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Jēgas nav! (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif) Un tie kas meklē dzīvei vai kautkam noteiktam jēgu, tie sevi iedzīs strupceļā, jo var būt neticami daudz izskaidrojumu "kāpēc, priekš kam, kāda jēga no tā?" ir atbildes, bet nav noteiktas atbildes. Tātad "kas ir jēga un vai ir jēga?" ir retoriski jautājumi... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/whistling.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rigor_mortis
iesūtīt 06.11.2005 13:05
Raksts #38


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.10.04
Kur: kaut kur kur nav taisnības un dzīves



jeega ir tikai nozeelojams attaisnojums kkam!!!
es to neformuleeju un sen vairs nemekleeju vnk piepildu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 12.11.2005 14:29
Raksts #39


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Kā jau te kāds pirmīty minēja "universālas" jēgas nav. Nevar visiem būt viena jēga. Varbūt vienam jēga ir smaidā un mīlestībā, otram ceptos kāpostos... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
Es varu padalīties ar Jums tikai savā jēgā. Mana jēga tā ir elpa. Mūžīgais dzīvīnas spēks. Elpa, mierīga un strauja, mūžīgā elpa, mūžīgais dzīvības spēks. Lai to saprastu, ir jāizprot sava elpa. Tā jāiepazīst, tā ir jāizseko, to jākontrolē...
Un, lai saprastu, kāpēc es te šitā burdulēju, ir jāapmeklē joga... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Heiliona
iesūtīt 12.11.2005 23:00
Raksts #40


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.11.05
Kur: cenā



Skjiet, ka man jeega ir logjika un kaut kaads labums! Piem. "Kaada jeega buus tam, ka tu izleeksi pa logu?" Nju re tas paskaidro to, ka man no taa nav nekaada labuma ( bishku savtiigi ne?) (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Un veel viens piem. "Kaada jeega tam , ka tu pateiksi rieksts Jaaniitim, ja vinjsh tev pateiks to pashu pretii un piebildiis ciets skatiidamies un Anninju kas pie seviim nomurminaas riekstinjsh?" Nju kaada tam jeega???

Ceru, ka saprataat...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V  < 1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 14.05.2024 07:49