Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Paulu Koelju, "Alķīmiķis" un citi
Hikari
iesūtīt 17.08.2004 14:26
Raksts #1


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es ļoti mīlu Rakstnieku Paulo Koelju!!! laughing.gif Vai kāds no jums vispār tādu zin un vai jums viņa darbi patīk? Mans mīļākais darbs ir "Alķīmiķis", bet arī pārējie nav slikti! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V  « < 4 5 6 7 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (100 - 119)
*Kokonatiene
iesūtīt 11.08.2007 13:32
Raksts #101


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.09.06
Kur: vidējās rindas 3. solā pa labi.



Esmu lasījusi Maktub un Alķīmiķi.
Lieliskas grāmatas. Tiešām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
grunt+
iesūtīt 19.09.2007 18:25
Raksts #102


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.12.04
Kur: Valmiea



Man viņš kā cilvēks liekas nu ļooooti interesants pēc vienas intervijas, ko es internetā kkur izlasīju. Nekad par viņu nebiju domājusi tā. Domāju kkāds neglābjamais romantiķis&stufffs.
Bet viņa grāmatas man nepatīk. Atsveišķas idejas, jā, bet kopumā tik .. ne man. Esmu izlasījusi Alķīmiķi (nenormāli patika tā vieta par tām valodām) , 11 minūtes (apbrīnojami cik reāli vīrietis uzraksta par sievietes izjūtām) un iesāku Maktub, bet tad aizmigu, un vairāk neesmu pieķērusies.


Šo rakstu rediģēja grunt+: 19.09.2007 18:27
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šausmiņa
iesūtīt 21.09.2007 14:46
Raksts #103


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: manis nav, tur ir citi.



Paulu Koelju...

Alķīmiķis bija interesants un ar saistošu sižetu un galveno jēgu...

Vēl lasīju Zahir, bet tas bija tāds sviests, manuprāt. nu, nezinu, vienkārši nebija saistošs...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gremlins
iesūtīt 24.09.2007 22:19
Raksts #104


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.08.06
Kur: Valmiera



Hmm, viens no maniem mīļākajiem autoriem. Visas grāmtas gan neesu izlasījusi, bet ceru to drīzumā izdarīt.
Mīļākā grāmat man bija "Pjedro upes krastā sēdēju un raudāju" silent.gif
Man patika "Ceļavārdi gaismas bruņiniekam" un "Veronika grib mirt" un "Nelabais un Senjorita Prima"
"Alķīmiķis" bija atmiņā paliekošs. smile.gif
"Maktub" bija vienkārši jauka, lai gan jāatzīst, ka vietām lasīju tālāk piespiežoties, vai arī lecu pāri rindkopām.
Vispār jau man visas grāmatas, ko esmu līdz šim lasījusi ir patikušas, izņemot "Burvja piezīmes"( dzirdēju, ka tā arī esot viņa pirmā grāmata?), kas laikam bija pārāk sarežģīta priekš manis.
grin.gif
Gara doma, īsos vārdos- Pauls Koelju ir nepārspējams. grin.gif
( ja vien neskaita Halīlu Džibrānu, Bahu un Remarku wink.gif )

Šo rakstu rediģēja gremlins: 24.09.2007 22:20
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 25.09.2007 13:08
Raksts #105


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



Laikam arī es šajā pavedienā kaut ko esmu iekleksējusi savulaik.

Nepiekrītu tiem, kas saka, ka tā ir viegla lasāmviela. Viņa grāmatas ir viegli lasīt, taču tās mēdz apgāzt dvēseli kājām gaisā brīdī, kad saproti, cik šķērsām esi dzīvojis līdz šim. Viņš vienkāršiem vārdiem pierāda vienkāršas dzīves patiesības, kas ikdienas steigā un vēlmē pēc sarežģītības ir aizmirsušās, liek pasmaidīt un vienkārši pavērot saullēktu.

Kad iznāca latviski "Alķīmiķis", sabiedrību pārņēma kaut kāds Koelju-bums, kas tagad laikam lēnām sāk pieklust, jo ilgstošie fani pamazām atsijājas no Koelju-ir-woot! viedokļa pārstāvjiem. Gribētos gan ticēt, ka Koelju grāmatas patiešām atstājušas kādu pēdu vidējā aritmētiskā lasītāja dvēselē. Likušas padomāt.

Btw, Rēriha grāmatnīcā Koelju darbi iekrāmēti sērijā "20. gs. dižākie mistiķi".

Un vēl, protams, noceļu cepuri un zemu paklanos tulkotāja Edvīna Raupa priekšā...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 30.09.2007 12:44
Raksts #106


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



cik saprotu tad rakstīšana viņam vairāk ir prikološanās un galvenā profesija- mistiķis/burvis
grāmatās neesot ne puse no tā ko viņš patiesībā varētu pateikt a "Burvja piezīmes"esot izrauts gabals no kāda konkrēta rituāla vai mācības.
neesu vēl izlasījusi bet domāju ka tā ir- viņš zin un prot daudz vairāk nekā grāmatu izlasot varētu domāt
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 01.10.2007 18:17
Raksts #107


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Viņa visas grāmatas ir viņa stilā: sākums nesaistošs, tad nāk tiešām interesanti, jo viņa filozofēšana ir diezgan oriģināla. Viņa grāmatās var uzzināt kaudzi interesantu lietu, kuras varbūt nav taisnība, bet liek padomāt. Es domāju, ka Koelju ir nežēlīgi īpatnējs cilvēks ne tikai caur grāmatām, kuras viņš raksta. Viņš prot sajaukt reliģijas, mistiku, filozofiju kopā un skatīties dziļāk, saprotošāk uz itin visu. Viņa grāmatās nav kaut kādu īpaši izteiktu tēlu vai skaistas, izkoptas valodas, bet tās ir saistošas. Kaut vai uz brīdi, bet ļoti saistošas.

Tagad lasu "Burvja piezīmes". Atkal grāmata runā kā cilvēks. Un es tur redzu tās domas, kuras es jau senāk biju atzinusi sevī, tikai šeit tās ir noformulētas. Laba grāmata.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nešķīstais skuķi...
iesūtīt 10.01.2008 15:04
Raksts #108


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.05.05
Kur: explosion



No šī autora esmu lasījusi "Veronika grib mirt". Ļoti patika! Esmu sajūsmā par šo autoru! Vakar draudzene iedeva izlasīšanai "11 minūtes" par ielasmeitu vārdā Marija. smile.gif

Atkal jau man patīk! Pagaidām jau, kā noprotu no draudzenes, vēl interesantākais nemaz nav sācies.
Viņa vēl pieteica, zinādama, ka esmu cilvēks, kas, lasot grāmatas, izlasa pēdējo rindkopu vai lappusi, lai beigas nelasot, savādāk nebūs interesanti. Nebūšot pārsteiguma par noslēgumu.
Grūti ir, neatvērt pēdējo lappusi, taču es klausu uz vārda! grin.gif

Kā klausos, derētu izlasīt arī "Alķīmiķis".. huh.gif izklausās interesanta!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 16.05.2008 22:10
Raksts #109


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



man patīk, ka viņa grāmatas nav vienkārši romāns vai fantastika, bet arī filozofija. viņš nemudžina un neliek pēc izlasīšanas domāt, kas tur bija domāts, tas ir skaidri pateikts.
man vislabāk patika "Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju", bet pārējās arī foršas. pašlaik lasu "Burvja piezīmes" un nevaru vien atrauties.
tā kā esmu kristiete, ir jauki, ka daudzās viņa grāmatas ir religijas tēma, un lietoti teksti no Bībeles. kā arī lasot viņa grāmatas nevar vien pārtraukt lasīt, jo gribās zināt, kas būs tālāk. atrisinājums arī ir neparasts un tāds kā negaidīju, īpaši "Alķīmiķī". iesaku ikvienam izlasīt Paulu Koelju grāmatas wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bell@
iesūtīt 18.05.2008 11:29
Raksts #110


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.05.07
Kur: Rīga.Kroņauce.



Pašlaik lasu ''Alķīmiķi''.
Patīk un aizrauj.
Patiešām laba grāmata.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
hoodoo.
iesūtīt 22.05.2008 20:13
Raksts #111


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.12.07



Esmu izlasījusi ''Alķīmiķi'', tiešām patika. ''Veronika grib mirt'' - ideāla grāmata. Lasīju, lasīju, nevarēju apstāties. Grāmata, kas nepaliek apgrūtinoša vai nomācoša.
''Nelabais un senjorita Prima'' - vēl jorpojām lasu, šī laikam man kaut kā neiet pie sirds, vēl pie tam ne īpaši lasās uz priekšu.

Esmu lasījusi arī ''Pjedro upes krastā sēdēju un raudāju'', tomēr šī man nelikās tik jauka kā pārējās.
Kopumā šī rakstnieka grāmatas aizrauj, domāju, ka iegādāšos un mēģināšu izlasīt vēl kādu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
smaidīgā.
iesūtīt 22.05.2008 20:19
Raksts #112


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.03.08
Kur: Pasaule.



Nesen izlasīju "Alķīmiķis" un "Veronika grib mirt". Manuprāt, lieliskas grāmatas. Padaudz no filozofijas, tu nevari to grāmatu vienkārši bezjēdzīgi lasīt, tev ir jādomā līdz. Un tas ir labi. 'Alķīmiķis" bija labāka grāmata nekā "Veronika grib mirt". Ļoti patika, nespēju saprast cilvēkus, kam nepatīk vai garlaiko Paulu Koeju darbi. smile.gif
Kad būs laiks, lasīšu arī pārējās šī autora grāmatas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roēna
iesūtīt 23.05.2008 20:11
Raksts #113


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.04.08



"Alķīmiķis" tiešām ir ļoti laba grāmata. Domāju vēl lasīt "Ceļavārdi gaismas bruņiniekam". Jacer ka arī šī grāmata ir laba.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Zilais spārns
iesūtīt 29.05.2008 20:03
Raksts #114


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.08
Kur: Aizliegtajā mežā



Esmu mēģinājusi lasīt, bet man viņa grāmatas šķita garlaicīgas. Mani filozofija īpaši nepiesaista. ermm.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
hellqueen
iesūtīt 31.05.2008 22:52
Raksts #115


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.06.06
Kur: Kaste.



11 minūtes.
Vienīgā šī rakstnieka grāmata, ko esmu izlasījusi.
Protams, ka esmu sajūsmā un gribu izlasīt arī citas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dvēselīte
iesūtīt 02.06.2008 16:27
Raksts #116


Loveless
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.04
Kur: playing the hydrogen sonata
Oriģinālākā pareģojuma autore



Manās rokās nesen nonācā Koelju pēdējā grāmata "Portebello Ragana" (ceru, ka nosaukums ir pareizs).
Ko lai saka - tas ir Koelju no sākuma līz beigām. Interesanti, patīkami un viegli lasīt, negaidīts sižeta pavērsiens beigās - viss, kas nepieciešams, lai noturētu lasītāja uzmanību. Arī tēma aktuāla. Iesaku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 03.06.2008 18:04
Raksts #117


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Alķīmiķis un Ceļavārdi gaismas bruņiniekam — šīs esmu lasījis. Pamatā atstāja labu iespaidu, ja kādreiz vēl kāda manās rokās nokļūs, palasīšu ar prieku, bet pats viņas nemedīju (ir citas lietas, ko lasīt/darīt). Tai otrajai pēc tās satura man prasījās alternatīvs nosaukums — Paladina kodekss.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Moriartijs
iesūtīt 05.11.2008 15:29
Raksts #118


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: trust me, i'm a liar
Fotogrāfs 2009



Alķīmiķis bija labs, bet Zahir un Pjedro upes krastā es sēdēju un raudāju sagādāja vilšanos. Pārāk daudz Koeljuismu.

Alķīmiķis kaut arī viņā bija sastopamas visas meklējam dzīves jēgu tēmas, tomēr bija saistošs ar notikumiem.

Katrreiz, kad cenšos iesākt Koelju, katra nākamā grāmata liekas sliktāka, kā tā?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mitrene
iesūtīt 26.11.2008 03:23
Raksts #119


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.06.08
Kur: Gatavojas universā lielākajam baļļukam.



Poelju es vairs nelasu kopš sapratu ka viņš vienkārši ražo savas grāmatas nevis raksta + vēl lielu daļu ideju viņš ir brutāli nospēris no Horhes Luisa Borhesa
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
smilga
iesūtīt 28.11.2008 21:49
Raksts #120


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.11.08



man patīk koelju grāmatas- vismaz tās, ko esmu lasījusi
veronika grib mirt
zahir
un protams alķīmiķi. mani piesaista grāmatu filozofija un reliģijas atspoguļojums smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V  « < 4 5 6 7 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 26.04.2024 20:53