Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Jūrzemes" sērija, Ursula Le Gvina
The Shine
iesūtīt 07.11.2003 18:34
Raksts #1


Valara
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.03
Kur: kaut kur te
Dzejnieks 2008



vai kāds ir lasījis četras "Jūrzemes sērijas" grāmatas? ja jā, tad, lūdzu, domas par Gedu, Vīķi, Kristālu, Serretu un citiem!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Nihil
iesūtīt 22.01.2004 20:25
Raksts #41


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Ē, ja es tikko pabeidzu The Other Wind, tad vai esmu cienīga lasīt ales From Earthsea? innocent.gif Es fgan gribētu vispirms tās pārējās izlasīt...

Par The Other Wind: Man tas bija par sarežģītu, tikia uz biegām man pielca, kas tur īsti notiek. Viss tas par to mūri un dzīvajiem un mirušajiem un "set us free" un pūķi, akvaiakvai, un pūķi! Man sāk patikt pūķi, vai ziniet, saprotiet.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 23.01.2004 12:06
Raksts #42


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Nimue @ 07.01.2004 16:00)
No otras puses - Jūrzemes triloģijā, kā jau triloģijā vajadzētu būt trim grāmatām. Tehanu ir pavisam citā noskaņā, pēc būtības visai atšķirīga grāmata.

Nezinu tieši cik latviski ir iztulkojusi Hekate - vai nu pirmās trīs, vai četras.

Cik nu man zināms, iztulkotas ir četras, jo piektā tulkošanas laikā nemaz nebija iznākusi, bet vēlāk Belogrīvam vairs naudiņas nebija vai citi projekti galvā rosījās.
No sākuma Le Guina bija domājusi, ka būs 3 grāmatas, tad nosprieda, ka derētu 4 (stipri feministiskāka) un beidzot jau 5, lai naudiņa nāk (man tā liekas). cool.gif

Par "Tumsas kreiso pusi" runājot - man gan tā ir krievu valodā, taču man labāk patika pirmie šī cikla stāsti (vai romāni). Piekrītu, ka "roka" ir ļoti interesanta, savdabīga pasaule, taču nez kāpēc mani "neaizķēra" tā, lai par to būtu jādomā vēl un vēl, lai gan par citiem šī cikla stāstiem es domāju gan. smile.gif Bet tas tikai IMHO (pielietosim tak kādu modesvārdu!) wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 26.01.2004 18:05
Raksts #43


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Tales of Earthsea tiku liidz tam staastam par Irioth un vietaa kur tas atnaaceejs, nu tas, kursh arii tiek izmitinaats pie Gift, grasaas staastitt staastu. Un man nenormaali patika par Me... Me... Kaa nu vinju tur sauca. Nu tie pirmie staasti. Tie bija labi. Un te nav garumziimju, ak vai, ak vai.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 26.01.2004 18:12
Raksts #44


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Hmm Nihil.... Tu Juurzemes seeriju iesaaki ar Other Wind, tagad lasi Tales of Earthsea, bet paareejaas chetras veel neesi lasiijusi? Interesanti taa - no otra gala saakt wink.gif

Pameegjini izlasiit pirmaas triis graamatas - daudz kas kljuus skaidraaks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 28.01.2004 12:43
Raksts #45


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Zinu, jau, zinu, bet es vakar biju uz bibliotēku, un izrādījās, ka kāds ```` EDIT: mūdzis tās grāmatas jau ir paņēmis. sad.gif

Par Tales from Earthsea: Nu, man tiešām ir kājminamā domāšana. Par Irian un to, kas viņa bija, man pieleca tikai tajā vietā, kur kāds (neatceros kurš) uz Roke jautāja otram kādam: "Was she misnamed?" un tad noliedzoša atbilde. Man tikai tad tas ar skaļu blīkšķi pieleca.
Varu teikt vienīgi to, ka gribu izlasīt. sad.gif Kāds negrib dzīvu grāmatu aizdot? Varat paprasīt Vinky, viņa man aizdeva FO angliski un es godīgi viņai atdevu atpakaļ.

EDIT: te kāda automātiskā lamuvārdu rediģēšana? vārds "m a i t a" - un kāds viņu jau izrediģējis?

Šo rakstu rediģēja Nihil: 28.01.2004 12:46
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 28.01.2004 14:29
Raksts #46


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Nihil @ 28.01.2004 12:43)
EDIT: te kāda automātiskā lamuvārdu rediģēšana? vārds "m a i t a" - un kāds viņu jau izrediģējis?

Cenzē te pamatīgi, es pat na f i gatoru cauri neizdabūju, lai gan tas tak tikai uz zoba pavilkts meilkastes nosaukums smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 30.01.2004 13:31
Raksts #47


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Tātad mans posts pazuda. Un atkārtošu vēlriez: liels, liels, liels PALDIES!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 30.01.2004 13:47
Raksts #48


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Ir labi. Ar paldiesiigo zinnu vakar iepazinos veel pirms trika ar postu pazussanu smile.gif Kad izlsasiisi pirmo graamatu, uzraksti sseit, kaa patika.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 30.01.2004 21:07
Raksts #49


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Vispār tas bija jocīgi: "Labdien - uzredzēšanos." smile.gif

Esmu tikusi līdz... līdz... 127.lpp. tongue.gif Nu-u-u, tas ir, līdz tai nodaļai ar nosaukumu "Hunting".

Un laikam gan es būtu īstais cilvēks, kuru var'tu noraksturot ar vārdu "hasty", kā enti teiktu. whistling.gif grin.gif

Un tātad, bija viens smailijs par mammu, viens par Morgoth, divi par sevi un Terēze pieprasīja šo: :blink:

Tātad pirmo grāmatu pabeidzu. smile.gif Man laikam vislabāk patīk tādi stāsti, kur ir viens galvenais varonis, nevis vairāki. Nez kāpēc? U-u-un tātad ceru, ka jūs apzināties, ka no manis nekādu jēdzīgu vērtējumu sagaidīt nevar. Bez ja uzdosiet jautājumus, tad es godīgi centīšos uz tiem atbildēt.

Šo rakstu rediģēja Roviela: 28.05.2004 08:39
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Akane
iesūtīt 01.02.2004 18:43
Raksts #50


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.01.04
Kur: another place :P



man ir tās grāmatas taču diemžēl vēl nav atradies laix viņas visas, tāpat kā vēl dažas citas, izlasīt... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 03.02.2004 00:13
Raksts #51


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Es atkal tiko pabeidzu peedeejo graamatu "The Other Wind". Izlasiijaas lloti aatri. Tagad man liekaas, ka ir taa ka, pirmaas 3 graamatas veido vienu nobeigtu gandriiz vai passpietiekamu kopu un peedeejaas 2 otru. Peec "Tehanu" taa kaa prasiijaas kaut ko veel un peedeejaa graamata bija vietaa. Nav ne vainas, kaut gan iisti labaas LeGuiinas graamatas man liekas tomeer nevis Juurzemes fantasy, bet Hainas cikla fantastika.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 03.02.2004 14:53
Raksts #52


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(She_Elf @ 22.01.2004 15:29)
MAn ljooti patiik Juurzemes seerijas...grin.gif...kolosaaalas graamatinjas...gangriiz tik pat labas kaa lotr:D
kristaals bija iedomiiga gws, serreta  man vinja gaaja pie sirds, geds arii.  viikjis ar...man tas mazais zweerinjsh kas bij gedan patikaas:D

Nu man gan vislabāk patika kad Geds beigās nodūra to mūdzi ar mēslu dakšām smile.gif grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hareki
iesūtīt 04.02.2004 14:34
Raksts #53


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.01.04
Kur: Vientuļa klints kore bieza meža vidū



Vakar vakaraa pabeidzu 3 graamatu, un jau iesaaku 4. Ko es dariisu riitvakar - man tak vairs nebuus ko lasiit. Zekjes jaasaak adiit vai?
Bet vispaar aizraujosas graamatas. Sestdien no riita nopirku pirmo, lai buutu pa celjam uz Valmieru ko palasiities, un es gandriiz aizmirsu savaa pieturaa izkaapt
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 04.02.2004 14:43
Raksts #54


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Es zinu, ko tu dariisi. Pannemsi no manis atlikussaas divas, kas tev cits atliks wink.gif Pats tuuliit buussu izlasiijies cauri "Tales From Earthsea" un izskataas, ka ssie iisie Juurzemes staastinni man patiik labaak par "The Other Wind". Nezkaapeec. Strap citu no pirmajaam ccetraam man vislabaak patika "Atuanas kapenes".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 04.02.2004 15:54
Raksts #55


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Kedriks @ 03.02.2004 14:53)
CITĀTS(She_Elf @ 22.01.2004 15:29)
MAn ljooti patiik Juurzemes seerijas...grin.gif...kolosaaalas graamatinjas...gangriiz tik pat labas kaa lotr:D
kristaals bija iedomiiga gws, serreta  man vinja gaaja pie sirds, geds arii.  viikjis ar...man tas mazais zweerinjsh kas bij gedan patikaas:D

Nu man gan vislabāk patika kad Geds beigās nodūra to mūdzi ar mēslu dakšām smile.gif grin.gif

Ak, jā, gribēju uzsvērt vēl vienu lietu....es gribēju teikt: "kā KRUTAIS ARHIMAGS Geds nodūra to mūdzi ar mēslu dakšām".... grin.gif laughing.gif laughing.gif laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 04.02.2004 15:59
Raksts #56


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Hallo! Ja kāds nezina, ko lasīt, silti iesaku vēl vienu rakstnieku - Robertu Silverbergu un viņa Madžipuras ciklu. Tā ir vēl viena ļoti aizraujoša fantasy - vesela smalki izstrādāta pasaule un elpu aizraujoši piedzīvojumi, kurus ir radījis īsts meistars. Turklāt, darbi nav nemaz tik drūmi nopietni kā tas, kaut arī labais, romāns, kas te ne tik sen parādijās latviešu valodā. Un arī lēts bojeviks tas nav.
Tā varētu būt hronoloģiskā secība.
By Silverberg
Lord Valentine's Castle
Majipoor Chronicles
Valentine Pontifex
The Mountains of Majipoor
"The Seventh Shrine"
Sorcerers of Majipoor
Lord Prestimion
King of Dreams
By Matt Costello
Revolt on Majipoor
Mājas lapa: http://www.majipoor.com/
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 04.02.2004 21:07
Raksts #57


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



To Ils: man mājās, tepat blakus plauktā stāv Lord Valentine's Castle un no tiem, kas ir viņu lasījuši, neesmu saņēmusi pārlieki labas atsauksmes...

To all others: Mwahaha,es līdz vakardienai biju nedaudz izārstējusies no lasīšanas kā tādas, bet tā sanāca, ka man somā tā grāmata iekrita, tieši tad, lad bija pusstunda jābrauc ar tramvaju... un pēc tam atpakaļ. Un tad mājās, kā izrādījās, nebija daudz ko darīt. Un Nihil pabeidza Tombs of Atuan vienā pilnā skolas+RMS dienā. Un Nihil ir priecīga! Nihil patika! (un galvenmais, ka Nihil normālā laikā - 23:00 - aizgāja gulēt.
Tikai tagad, kad Geds un Lebannens sēž Selidorā, es gribētu noskaidrot, kādēļ Gedu ievēlēja par arhimagu, to tur pārlieku neaprakstīja... ( Ar to Nihil gribēja teikt, ka līdz tai Selidorai viņa šobrīd ir tikusi)

Šo rakstu rediģēja Nihil: 04.02.2004 21:09
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 05.02.2004 14:30
Raksts #58


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



To Nihil: Tas taču nekavē iesākt lasīt - varbūt iepatīkas!
Atceries! Lasītāja tiesības, kuras parasti aizmirst, tiesības nelasīt tālāk, ja esi iesācis un - nepatīk.
Vari pamēģināt ar stāstiem - Majipoor Chronicles - tie nav Lorda Valentīna pils turpinājums!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 05.02.2004 21:46
Raksts #59


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



::Nihil meklē tuvāko sienu, lai tai varētu tā kārtīgi iegāzt ar galvu; Nihil taču to noteikti ir lasījusi, bet jau paguvusi aizmirst::

Kedrik... Kurā vietā?!

Un aprijusi grāmatu līdz tai vietai, kur Tenar ar Tehanu (es nekādi nevaru atcerēties to viņas vārdu Therr... kaut kā. Bet kādēļ viņai tiks iedots zvaigznes vārds?) sēž uz kuģa ar Lebannenu. Nihil jau ir paguvusi aizmirst kaut ko. Viņai vienmēr ir teikts, lai šitā nerij tās grāmatas...

Šo rakstu rediģēja Nihil: 05.02.2004 21:47
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 05.02.2004 23:24
Raksts #60


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Vietaa, kur Geds atgriezzas no kazu ganiissanas atpakall pie Tenaras. Vietaa, kur vinnss noklausaas laupiitaaju sarunu un veelaak uzbruuk vinniem ar dakssaam, kad Tenara naktii atver maajas durvis gatava aizstaaveeties.

It kaa tas buutu tik svariigi.. Es vispaar nesaprotu Kedrika sajuusmu par sso epizodi, tos lielos burtus un daudzaas smaidiigaas sejas. Un iirc Tenara briizziem sauc Tehanu saiisinaati par Terruu. Man prieks, Nihil, ka tev taa graamata iet labi iekssaa. Gan jau kaut kas buus aizkkeries ar'. Tiessi kas, sapratiisi, kad veelaak negaidot atcereesies kaadu vietu no graamatas un tas tev liksies atbilstossi vai noziimiigi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > » 
Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 10:14