Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: "Jūrzemes" sērija, Ursula Le Gvina
Kurbijkurne forums > Pasaules > Citas pasaules > Fantāzija
Lapas: 1, 2, 3
The Shine
vai kāds ir lasījis četras "Jūrzemes sērijas" grāmatas? ja jā, tad, lūdzu, domas par Gedu, Vīķi, Kristālu, Serretu un citiem!
Mastero Jazz
Āpāc - domas gan neraxtīšu....

Pateikšu vien, ka lapas grāmatas.
Overlord
Man ir tikai pirmā Jūrzemes grāmata. Par to ēnu.
Saturs apmēram tāds. Kādā salā ko sauc par Gontu, piedzima puisēns. Viņa vārdu neatceros, bet vēlāk viņu nosauca par Gedu. Viņa māte bija mirusi,bet tēv vietējais bronzas kalējs. Viņa mātesmāsa bija vietējā zintniece un ievēroja ka Gedam ir talants. Tā nu viņa šo to iemācija un nu viņš varēja izsaukt gan putnus gan zvērus. Vispbiežāk viņam uz pleca bija zvirbuļvanags, un tapēc viņš tika iesaukts par zivrbuļvanagu. Slavu viņš ieguva, kad palīdzēja izglābt dzimto ciemu no iebrucējiem un drīz viņš nokļuva pie klejojoša burvja. Kas viņu vēlāk nodeva mācīties uz Burvju salu, un tur viņš arī no pazemes izlaida Ēnu. Apmēram HP un GP stāstu krustojums.
Mastero Jazz
CITĀTS(Sauron @ 08.11.2003 14:18)
Apmēram HP un GP stāstu krustojums.

Nekad tā nesaki... HP nav nakā tēvs... Viņš pats iespējams ir kaut kā hibrīds... Ursula le Guina par tādu HP nemaz nezināja... Varbūt HP ir krustojums, bet Jūrzeme... Nope... Un GP ir vectētiņš lielākajai daļai populārās fantasy darbiem.
ils
Ursula Le Gvina ir viena kolosāla rakstniece un viņas zinātniski fantastiskie cikli ir tikpat, vai pat vairāk izcili. Hainas cikls, kura romānu „Tumsas kreisā roka” ir jāizlasa katram, kas mīl fantastiku. Ar šo romānu vien viņa būtu izcila rakstniece. Pēdējos gados gan viņa raksta ļoti nopietnus filozofiskus darbus, ko pusaudžiem būtu neinteresanti lasīt.
Par Jūraszemi jāsaka, ka salīdzināt to kā HP un GP krustojumu nevar, jo tā ir tapusi ilgi pirms Potera. Pirms pāris gadiem rakstniece uzrakstīja cikla 5. romānu.
http://hem.passagen.se/peson42/lgw/books/covers.html
The Shine
un tad ir vēl trīs, Sauron. tumsas kreisā roka? tādu nezinu. un par 5. romānu. kāds man neko nav teicis angry.gif es te runāju par dažu labu grāmatnieku.
kun vēle... mnjā... man nepatīk, ka Geds zaudēja burvja spējas 3. grāmatā.
Overlord
Kur vispār tās trīs grāmatas var nopirkt? Nekur vairs nevar
Nicol
Man ir 2 grāmatas tās ir normālas.Slinkums rakstīt kautko vairāk...
Kedriks
Piedošanu!? Kāds vēl HP un GP krustojums?! Atļaušos protestēt, apgalvojot, ka tā paziņot var tikai pilnīgs nejēga! Kā reiz HP ir velnsviņsazinkā krustojums un hibrīds (no literārā viedokļa, protams) ar nežēlīgu visu pasaules mitoloģisko mūdžu u.c samešanu vienā katlā!! Jūrzemes grāmatas ir kolosālas, tā vienkārši ir žanra klasika, kas jāzin katram sevi cienošam cilvēkam! Tās izdotas 1996. gadā izdevniecībā "HEKATE" un diemžēl īpaši nopērkamas vairs nekur nav. Kaut gan...vismaz dažus exemplārus vēl nesen redzēju J.Rozes grāmatnīcā Barona ielā Rīgā mētajamies pie sadaļas "Lētāk"... getlost.gif
Roviela
Man ir visas 5 grāmatas. Četras latviski un piektā uz datora angliski.
Vislabāk man patīk pirmās 3. Ceturtā grāmata "Tehanu" ir tāda atšķirīga, nemāku teikt, kā un kāpēc, bet tā man tik ļoti nepatīk.
Lieliskas grāmatas, ja vien ir iespēja, vajag izlasīt. Bet ar HP jau nu nekāda sakara nav grin.gif Un Roulinga un Le Gvina jau arī kā rakstniecies nav vienā svara kategorijā whistling.gif
Kedriks
Pilnīgi nopietni! Šīs ir tās grāmatas kas jāizlasa katram sevi cienošam fantāzijas žanra piekritējam. wink.gif
Mastero Jazz
VISAS GRĀMATAS JOPROJĀM IR NOPĒRKAMAS GRĀMATU NAMĀ "VALTERS UN RAPA".
new_zealand
Man ir 4 grāmatas, izlasījusi gan esmu tikai pirmo, pārējām nepietika spēka. Piedodiet, bet man nepatika. Nebija šausmīgi, bet biju iedomājusies ko pavisam savādāku. Laikam man pārāk psiholoģisks darbs.
Kedriks
Protams, Jūrzemes sērija ir atšķirīga no mums tik ierastā. Kurš teica, ka visam jābūt kaut kādos mūsos iekšā esošos rāmjos? Man īpaši patika maģijas trakt`ejums, pamatojums un skaidrojums - kā tā darbojas šajā pasaulē...un tie pūķi fonā.....lieliski. Pēc tam diemžēl HP neliekas vairs tik piesaistošs. Šeit vismaz tā psiholoģiskā puse ir līmenī. No offence - HP vienkārši ir par ko citu...
Goldberry
Laimiigaa tauta kas dabuujushi shito graamatu latviski vai veel jo labaak orgjinaalvalodaa lasiit ... Ja nu galiigi nebuuutu citas izejas es aliakm buutu ar mieru arii papildus jaunu vaodu maaciities lai vareetu izlasiit ( vo vo peets taadas Poters vairs nekaadu iipasho sajuusmu neizraisa) Vai kaads nevareetu buut tik laipns un nepateitku kuraa graamatniicaa un arii par 5. graamatu kur to pasaacienu var daabuut? Me ir stipri vien ieintereseeta shitajaa pasacienaa...
Roviela
5. grāmatu "The Other Wind" varu aizsūtīt htm formātā angliski. Sūti man PZ ar savu adresi, tad jau sarunāsim.
Man angliski ir arī pirmās 4 grāmatas, tikai txt formātā.
Kedriks
Nu vēlreiz saku, ka Rozes grāmatnīcā uz Barona ielas, pretim Nacionālajai bibliotēkai!
ils
Iesaku apmeklēt šo lapu - http://www.ursulakleguin.com/
Tur var iegūt informāciju par šo brīnišķīgo rakstnieci.
zenofeX
Dzi?
Gvina ir viena no manaam miiljaakajaam rakstnieceem, iesaku dabuut un izlasiit arii citus vinjas darbus, taadus kaa
The Disposessed, The City of Illusions, Left Hand of Darkness

Man gan vinji ir tikai krieviski, bet ja kas varu aizlieneet smile.gif cool.gif
The Shine
CITĀTS(Kedriks @ 04.12.2003 16:30)
Nu vēlreiz saku, ka Rozes grāmatnīcā uz Barona ielas, pretim Nacionālajai bibliotēkai!

a tur ir arī latviski?
Roviela
Pirmās 4 ir latviski.
The Shine
jā, un esmu lasījusi tās wink.gif

MILZONĪGS PALDIES ROVIELAI!!! VIŅA IR ZELTS NO CILVĒKA!
Goldberry
Shii ir mana laimiigaa diena - neskatoties uz to kaa taa saakaas wink.gif Man blakus staav pirmas divas graamatas izdrukaataa veidaa angliski ka arii piektaa (izlasiishu shitaas dabuushu taalaak) - dazhriz pat parastajiem cilvekim veicas ( ja arii parasti vinji no cepumpkas izvelk vieniigo sapliiusho cepumu) smile.gif
Eridāna
Es nesen nopirku tās četras! Pašlaik urbjos cauri pirmajai, kaut kā nesanāk laika tā normāli palasīt... Lai nu kā grāmata noteikti nav salīdzināma ne ar Hari, ne GP! Ļoti neparasta, atšķirīga! Man patīk!
Kedriks
CITĀTS(Nihil @ 05.12.2003 20:58)
Ēm, jautājums: Varbūt es kaut ko jaucu, bet vai tad Nacionālā bibliotēka neatradās uz Brīvības ielas? huh.gif

Jā, tu jauc! NB ir uz Barona ielas!
Nihil
Paga, stop, es zinu, ka ir tā biblioteka uz Brīvības ielas, kur es esmu piereģistrējusies abās nodaļās, un ka ir viena mistiska manis neapmeklēta bibliotēka kaut kur uz Barona ielas netālu no Merķeļa ielas tramvaja pieturas. huh.gif Vai nejaucu? Kura no tām ir nacionālā?
Roviela
Nacionālās bibliotēkas galvenā ēka ir uz Barona un Elizabetes ielas stūra. Bet, cik zinu, skolniekus, pat vecāko klašu, tur neapkalpo sad.gif Ne tāpēc, ka negribētu, bet tāpēc, ka jaudas par maz un lasītavu nepietiek. Ja kāds to vēl nezin, tad tai pašai galvenajai ēkai ir evakuēts pēdējais stāvs. Visas grāmatas aizvāktas, citādi ēka var sabrukt sad.gif Un citās lasītavās nav ne par matu labāk, izņemot Jēkaba ielā un arī vienīgi tāpēc, ka tā ēka ir celta bankai, nevis dzīvokļiem, tāpēc spēj turēt grāmatu svaru. Retumu nodaļai izdevīgi -- retie izdevumi lielajos naudas seifos glabājas smile.gif
Pirlipete
Jūs mākat aizraut cilvēkus... :labsi:Man šķiet,ka sākšu meklēt tās grāmatiņas...Japskatās ck naudas makā,varbūt jau šodien kaut ko nopirkšu.... smile.gif
Eridāna
Varu pateikt, ka Valters un Rapa grāmatnīcā bija visas 4 un viena maksā 1,60 ls!
Aizraujoša lasāmviela...
Nihil
Ē, VunR'u reklamē arī bez manas starpniecības. tongue.gif Pateicos, Eridān! smile.gif Tikai viena lieta: Grāmatu Nams, nevis grāmatnīca getlost.gif

Atmiņu aina:
::Nihil pabeidz pantiņu un priecīgi plosa nost papīru no vēl vienas dāvanas. Grāmata! Angliski! Tales of Earthsea! Nihil priecīgi pielec kājās, apmīļo māti un ar grāmatu rokās spriņģo apkārt pa visām telpām. Viņai liekas, ka viņa zin, kas tā ir par grāmatu. Drīz viņa nedaudz aizelsusies apsēžas un sāk lasīt priekšvārdu::

Ja es pareizi sapratu, tad "Tales of Earthsea" ir daži atsevišķi stāsti par Jūrzemes vēsturi. Kaut kas līdzīgs Sillmarillam no GP.

::Nihil pabeidz preiekšvārdu un tomēr nedaudz īgņojas, jo, kā viņa saprot - šis ir jālasa pēc tām īstajām Jūrzemes grāmatām. ::
Kedriks
Es veel te nesen paarlasiiju sho nemirstiigo darbu un sapratu, ka taa ir VEERTIIBA! Visiem iesaku! Vislabaak man patika kaa arhimags Geds beigaas vienu slikto saduura ar meeslu dakshaam grin.gif BEt staasta burviiba nav tikai tajaa smile.gif tongue.gif
Martins
Tales of Earthsea!? Ja Riigaa pirkta, tad kur? Luudzu, luudzu! unsure.gif

Kas attiecaas uz LeGviinas graamataam angliski, tad krietna kaudziite ir dabonama lasiissanai svessvalodu biblioteekaa, kura atrodas Kongresu namaa. Protams, ka ne jau passas jaunaakaas. Un tur dod graamatas uz maajaam. Un skolniekiem ar' Taapat passlaik Valtera un Rapas graamatu namaa var dabuut ne tikai latviessu tulkojumu "Jurzemes Bruvim", bet arii origginaalu angliski, ja kaadam interesee. Pirmaas ccetras graamatas man ir angliski un lloti patiik. Paareejaas pie mums netiku veel maniijis. Ieskaitot "Tales of Earthsea". Taapeec lloti gribeetos uzzinaat vai taa ir dabujama tepat Riigaa.
Eridāna
Cik tad tās Jūrzemes grāmatas īsti ir? Uz ceturtās vāka rakstīts "Ceturtā un pēdējā no Jūrzemes sērijas" vai kaut kā tā... Apgaismojiet mani! huh.gif
Nimue
Kā skaita.... Ja tikai romānus - tad kopā ir piecas (a wizard of earthsea, tombs of atuan, the futherst shore, tehanu, the other wind), ja skaita arii Tales of Eartsea, tad kopaa ir seshas (Tales of Earthsea ir 5 stāsti, pēdējais no tiem - Dragonfly, apraksta notikumus, uz kuriem vēlāk atsaucas The Other Wind)

Ceturtā un pēdējā no Jūrzemes sērijas - nu, Tehanu otrs virsraksts arī ir "The Last book of Earthsea". Tomēr - nav taču pēdējā wink.gif

No otras puses - Jūrzemes triloģijā, kā jau triloģijā vajadzētu būt trim grāmatām. Tehanu ir pavisam citā noskaņā, pēc būtības visai atšķirīga grāmata. Attiecībā uz The Other Wind... nu, kā lai saka.... mēģinājums atgriezties pie pirmo trīs grāmatu noskaņas? Nezinu kā citiem - man nobeigums (dažās pēdējās nodaļas) kaut kā nepatika - ne dēļ tā, kas notika, bet tieši dēļ tā, cik strauji viss risinājās. Ja kādu dīvainu iemeslu dēļ iepazīties ar Jūrzemi būtu sākusi tieši no šīs grāmatas - šaubos, vai būtu lasījusi pārējās...

Nezinu tieši cik latviski ir iztulkojusi Hekate - vai nu pirmās trīs, vai četras. Abas pēdējās angliski iznāca 2001. gadā - tādēļ šaubos vai tās ir tulkotas.
Nihil
Nihil ir dabūjusi savās ķetnās The Other Wind shifty_a.gif un tikusi līdz 15. lpp!
Martins
Jaa! Pateicoties V&R un Nihil ieteikumam, es nu arii ieguvu svaa iipassumaa "Tales of Earthsea". Visai ironiskaa kaartaa biju jau paspeejis pasuutiit "The Other Wind" caur interentu, kad tas tomeer uzpeldeeja arii V&R nopeerkamo graamatu viduu. Tiessaam ziimiigi. Nu nekas, man buus no Amerikas pasuutinaats eksemplaars.
Nihil
Hmm... Un kas tad ir "The Left Hand Of Darkness", by tā pati Le Gvina? To manam brālim uzdāvin;āja, ne aci neesmu metusi iekšā, bet aizdomīgi... Aizmugurē anotācijā rakstīts kaut kas par planet Winter. Eh, es jūdzos, vienkārši būtu labāk apskatījusies.
Sigfa
CITĀTS(Chemistry girl @ 07.11.2003 18:34)
vai kāds ir lasījis četras "Jūrzemes sērijas" grāmatas? ja jā, tad, lūdzu, domas par Gedu, Vīķi, Kristālu, Serretu un citiem!

izlasiiju visas 4 graamatas pirms kaadiem gadiem diviem un esmu ljoti apmierinaats ar to ka ne visi seko JRR Tolkiina paraugam... sava ljoti izstraadaata pasaule un viens vaards ko atceros no magjijas/puukju valodas :Tolk - akmens.
ceturtaa graamata bija visgarlaiciigaakaa, tomeer arii baudaama. Pirmaa, turpretii, vislabaakaa. par pashiem varonjiem nerakstiishu, jo paaraak gari sanaaktu wink.gif . Iesaku visiem kam patiik fantasy kaa otra pasaule, nevis kaa 10gadiigs beerns kas lasa GP tapee ka tas ir stilaa.
Aiva
CITĀTS(Nihil @ 21.01.2004 20:52)
Hmm... Un kas tad ir "The Left Hand Of Darkness", by tā pati Le Gvina? To manam brālim uzdāvin;āja, ne aci neesmu metusi iekšā, bet aizdomīgi... Aizmugurē anotācijā rakstīts kaut kas par planet Winter. Eh, es jūdzos, vienkārši būtu labāk apskatījusies.

Tumsas kreisā roka ir Rokannonas cikla viena no pēdējām grāmatām. Ciklā ietilpst virkne stāstu un romāni, bet viss sākas ar garstāstu "Rokannona planēta".
She_Elf
MAn ljooti patiik Juurzemes seerijas...grin.gif...kolosaaalas graamatinjas...gangriiz tik pat labas kaa lotr:D
kristaals bija iedomiiga gws, serreta man vinja gaaja pie sirds, geds arii. viikjis ar...man tas mazais zweerinjsh kas bij gedan patikaas:D
Nihil
Ē, ja es tikko pabeidzu The Other Wind, tad vai esmu cienīga lasīt ales From Earthsea? innocent.gif Es fgan gribētu vispirms tās pārējās izlasīt...

Par The Other Wind: Man tas bija par sarežģītu, tikia uz biegām man pielca, kas tur īsti notiek. Viss tas par to mūri un dzīvajiem un mirušajiem un "set us free" un pūķi, akvaiakvai, un pūķi! Man sāk patikt pūķi, vai ziniet, saprotiet.
Lia'angia
CITĀTS(Nimue @ 07.01.2004 16:00)
No otras puses - Jūrzemes triloģijā, kā jau triloģijā vajadzētu būt trim grāmatām. Tehanu ir pavisam citā noskaņā, pēc būtības visai atšķirīga grāmata.

Nezinu tieši cik latviski ir iztulkojusi Hekate - vai nu pirmās trīs, vai četras.

Cik nu man zināms, iztulkotas ir četras, jo piektā tulkošanas laikā nemaz nebija iznākusi, bet vēlāk Belogrīvam vairs naudiņas nebija vai citi projekti galvā rosījās.
No sākuma Le Guina bija domājusi, ka būs 3 grāmatas, tad nosprieda, ka derētu 4 (stipri feministiskāka) un beidzot jau 5, lai naudiņa nāk (man tā liekas). cool.gif

Par "Tumsas kreiso pusi" runājot - man gan tā ir krievu valodā, taču man labāk patika pirmie šī cikla stāsti (vai romāni). Piekrītu, ka "roka" ir ļoti interesanta, savdabīga pasaule, taču nez kāpēc mani "neaizķēra" tā, lai par to būtu jādomā vēl un vēl, lai gan par citiem šī cikla stāstiem es domāju gan. smile.gif Bet tas tikai IMHO (pielietosim tak kādu modesvārdu!) wink.gif
Nihil
Tales of Earthsea tiku liidz tam staastam par Irioth un vietaa kur tas atnaaceejs, nu tas, kursh arii tiek izmitinaats pie Gift, grasaas staastitt staastu. Un man nenormaali patika par Me... Me... Kaa nu vinju tur sauca. Nu tie pirmie staasti. Tie bija labi. Un te nav garumziimju, ak vai, ak vai.
Nimue
Hmm Nihil.... Tu Juurzemes seeriju iesaaki ar Other Wind, tagad lasi Tales of Earthsea, bet paareejaas chetras veel neesi lasiijusi? Interesanti taa - no otra gala saakt wink.gif

Pameegjini izlasiit pirmaas triis graamatas - daudz kas kljuus skaidraaks.
Nihil
Zinu, jau, zinu, bet es vakar biju uz bibliotēku, un izrādījās, ka kāds ```` EDIT: mūdzis tās grāmatas jau ir paņēmis. sad.gif

Par Tales from Earthsea: Nu, man tiešām ir kājminamā domāšana. Par Irian un to, kas viņa bija, man pieleca tikai tajā vietā, kur kāds (neatceros kurš) uz Roke jautāja otram kādam: "Was she misnamed?" un tad noliedzoša atbilde. Man tikai tad tas ar skaļu blīkšķi pieleca.
Varu teikt vienīgi to, ka gribu izlasīt. sad.gif Kāds negrib dzīvu grāmatu aizdot? Varat paprasīt Vinky, viņa man aizdeva FO angliski un es godīgi viņai atdevu atpakaļ.

EDIT: te kāda automātiskā lamuvārdu rediģēšana? vārds "m a i t a" - un kāds viņu jau izrediģējis?
Lia'angia
CITĀTS(Nihil @ 28.01.2004 12:43)
EDIT: te kāda automātiskā lamuvārdu rediģēšana? vārds "m a i t a" - un kāds viņu jau izrediģējis?

Cenzē te pamatīgi, es pat na f i gatoru cauri neizdabūju, lai gan tas tak tikai uz zoba pavilkts meilkastes nosaukums smile.gif
Nihil
Tātad mans posts pazuda. Un atkārtošu vēlriez: liels, liels, liels PALDIES!!!
Martins
Ir labi. Ar paldiesiigo zinnu vakar iepazinos veel pirms trika ar postu pazussanu smile.gif Kad izlsasiisi pirmo graamatu, uzraksti sseit, kaa patika.
Nihil
Vispār tas bija jocīgi: "Labdien - uzredzēšanos." smile.gif

Esmu tikusi līdz... līdz... 127.lpp. tongue.gif Nu-u-u, tas ir, līdz tai nodaļai ar nosaukumu "Hunting".

Un laikam gan es būtu īstais cilvēks, kuru var'tu noraksturot ar vārdu "hasty", kā enti teiktu. whistling.gif grin.gif

Un tātad, bija viens smailijs par mammu, viens par Morgoth, divi par sevi un Terēze pieprasīja šo: :blink:

Tātad pirmo grāmatu pabeidzu. smile.gif Man laikam vislabāk patīk tādi stāsti, kur ir viens galvenais varonis, nevis vairāki. Nez kāpēc? U-u-un tātad ceru, ka jūs apzināties, ka no manis nekādu jēdzīgu vērtējumu sagaidīt nevar. Bez ja uzdosiet jautājumus, tad es godīgi centīšos uz tiem atbildēt.
Akane
man ir tās grāmatas taču diemžēl vēl nav atradies laix viņas visas, tāpat kā vēl dažas citas, izlasīt... sad.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.