Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Beorns, nu..tas, no ''Hobita''
altonis
iesūtīt 19.03.2005 22:54
Raksts #1


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: Belerianda



Hmm... Tas arī ir mans jautājums - kas viņš bija, no kurienes (domāju papildus ziņas, jo no ''Hobita" atceros)...vai viņš bija cilvēks, un, ja bija, pie kuras ciltstēvu cilts skaitījās? Apgaismojiet mani, lūdzu... grin.gif

Šo rakstu rediģēja Dženeta: 23.10.2013 18:47
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V  < 1 2  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 31)
altonis
iesūtīt 21.03.2005 16:02
Raksts #21


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: Belerianda



nu kā - parasts dzīvnieks - man liekas, ka ar to mēs saprotam ko tādu, kas ir mūsu pasaulē...pūķi tādi nav...protams, ko tu saproti ar "parastu dzīvnieku" grin.gif iespējams, ka Viduszemē pūķi bija parasti dzīvnieki (vai radības).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 21.03.2005 20:07
Raksts #22


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Mjā.. arī pūķi ir ļoti interesanti 'dzīvnieki'.. tik tiešām.. smile.gif

Bet man viena cita lieta ienāca prātā. Kaut arī par lāčiem neko neatradu, tā vien izskatās, ka ikviens dzīvnieks Tolkīna pasaulē prata runāt un bija ar savām domām apveltīts.. Citiem vārdiem sakot, tie no cilvēka skatupunkta bija visnotaļ 'maģiski'..
Nu šeit var pieminēt kaut vai kraukļus, kas arī prata runāt, kā arī lapsu -
CITĀTS
A fox passing through the wood on business of his own stopped several minutes and sniffed.
‘Hobbits!’ he thought. ‘Well, what next? I have heard of strange doings in this land, but I have seldom heard of a hobbit sleeping out of doors under a tree. Three of them! There’s something mighty queer behind this.’
(FotR, Three is Company)

Un ja reiz pa mežiem apkārt staigā šādas 'interesantas' lapsas, tad kāpēc gan lai nebūtu arī lāči.. grin.gif

Tas gan absolūti neko nepierāda Beorna sakarā..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
altonis
iesūtīt 21.03.2005 22:34
Raksts #23


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: Belerianda



njā - pats esmu par šo tēmu interesējies (lotrplazā). Lai vai kā - par to lapsu - drīzāk bija teikts, ka tā ne nu nodomāja, bet kautkātā...Par kraukli (Rouēku, cik atceros) gan taisnība, varu arī piebilst, ka Dziļlejas valdnieki (piem., Bards no Hobita) varēja saprast putnus...Arī rūķi "it kā" saprata putnus, taču, kā atceraties, strazds kā tulku atveda kraukli. Tagad gan atsuces nedošu - miegs nāāāk... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erasmus
iesūtīt 24.03.2005 20:03
Raksts #24


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



Nuluk-
CITĀTS(Nulukkizdin @ 21.03.2005 15:12)
CITĀTS
Rohiroth  are  relations  of  Woodmen  and  Beornings,  old Men  of the North.  But  they  speak  Gnomish  - tongue  of  Numenor  and  Ondor, as well as [?common] tongue. 
(HoME12, The Languages at the end of the Third Age)

*


Rohiroth, tie ir tie paši Rohirrim?

CITĀTS(Nulukkizdin @ 21.03.2005 15:55)
altoni - Beorningi IR cēlušies no Edainiem un man aizvien vairāk sāk šķist, ka, iespējams, to senči bijuši Numenorieši.. To, ka viņi cēlušies no Edainiem var lasīt šeit -  kā arī ļoti labi atceros, ka kaut kur HoME Tolkīns bija to minējis..

Un nedomāju, ka visi Edaini aizceļoja.. kaut gan tā vien šķiet, ka Beorna senči aizceļoja..
*


Iespējams, ka Beorna senči devās uz Numenoru, bet, pirms vai tad kad Saurons ieradās, devās prom, kā to darīja daļa Druedain:

CITĀTS
In the annals of Numenor it is said that this remnant  (those who came to the last refugees at the Mouths of Sirion) was permitted to sail over sea with the Atani, and in the peace of the new land throve and increased again, but took no more part in war, for they dreaded the sea. What happened to them later is only recorded in one of the few legends that survived the Downfall, the story of the first sailings of the Numenoreans back to Middle-earth, known as The Mariner's Wife. in a copy of this written and preserved in Gondor there is a note by the scribe on a passage in wich the Druedain in the household of King Aldarion thre Mariner are mentioned: it relates the Druedain, who were ever noted for their strange foresight, were diusturbed to hear of his voyagesm foreboding that evil would come of them, and begged him to go no more. But they did not succeed, since neither his  nor his wife could prevail on him to change his courses, and the Druedain departed in distress. From that time onward the Druedain of Numenor became restless, and despite their fear of the sea one by one, or in twos and threes, they would beg for passages in the great ships that sailed to North-western shores of Middle-earth. If any asked "Why would you go, and wither?" they answered: "The Great Isle no longer feels sure under our feet, and we wish to return to the lands whence we came." Thus their numbers dwindled again slowly through the long years, and none were left when Elendil escaped from the Downfall: the last fled the land when Sauron was brought to it. (Unfinished Tales, The Drueadain)


Iespējams, ka Beorna senči arī devās uz Numenoru, un tā kā viņiem bija kādas maģiskas spējas (līdzīgi kā Druedainu foresight, kas arī varētu tikt uzskatīta par maģisku), viņi arī juta, un kopā vai atsevišķi ar Druedain tie devās atpakaļ uz Middle-earth
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 24.03.2005 20:22
Raksts #25


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Lielisks citāts no UT, Erasmus.. Būs man jāpārlasa tā nodaļa.. grin.gif
Bet principā tik tiešām.. tevis izteiktā versija par Beorna senčiem ir pat ļoti ticama.. Pierādīt gan to nav pārāk viegli..
Un jā, Rohiroth ir tie paši Rohirrim..

Starp citu, man ienāca prātā doma, ka Borns varētu būt tiešs Berena pēctecis.. (Elrosa līnija) Tas gan pagaidām tik tā domu līmenī, bet diezgan daudz līdzības var saskatīt.. *Vēlāk atgriezīšos ar precīzākiem pamatojumiem*
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erasmus
iesūtīt 24.03.2005 20:36
Raksts #26


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



Beorns un Berens? Varētu jau būt, bet es nesaskatu diez ko daudz līdzībās..
Vai tad Beorningi nepiederēja pie Northmeniem, kuri nepārgāja pāri Blue Mountains? Ja Beorns ir Berena pēctecis tad tas nozīmētu, ka viņš bija no the House of Beor, un arī to, ka Beorns ir Numenorietis..
Bet ja paskatās uz personvārdiem, Beors un Beorns, var saskatīt līdzību.. Iespējams, ka Beorna senči bija Beora radinieki, kuri pameta viņa cilti pirms Blue vai Misty Mountains..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 25.03.2005 10:13
Raksts #27


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Erasmus - jā, tieši personvārdi arī mani pavedināja uz šīm domām... smile.gif

Vispirms, manu uzmanību saistīja citāts Hobitā:
CITĀTS
Others say that he is a man descended from the first men who lived before Smaug or the other dragons came into this part of the world.
(The Hobbit, Queer Lodgings)
Un es sāku meklēt, vai Beornam ir kādas sakritības personvārdos ar senajiem Edainu vadoņiem.. un es atradu Bëor the Old - pirmās Edainu cilts vadoni.. Vārdi šķita ļoti, ļoti līdzīgi un, zinot Tolkīna mīlestību likt līdzīgus vārdus vienai dzimtai, mani šī sakritība tiešām ieinteresēja..

Es sāku meklēt vai kāds no Bëora pēctečiem ir kādreiz spējis mainīt izskatu.. un atradu Berenu. Vispirms mēs redzam, ka Berens maina izskatu pateicoties Felegunda 'maģijai' -
CITĀTS
By the arts of Felagund their own forms and faces were changed into the likeness of Orcs; and thus disguised they came far upon their northward road, and ventured into the western pass, between EredWethrin and the highlands of Taur-nu-Fuin.
(Silmarillion, Of Beren and Lúthien)
un vēlāk pateicoties Luthienai -
CITĀTS
By the counsel of Huan and the arts of Lúthien he was arrayed now in the have of Draugluin, and she in the winged fell of Thuringwethil. Beren became in all things like a werewolf to look upon, save that in his eyes there shone a spirit grim indeed but clean; and horror was in his glance as he saw upon his flank a bat-like creature clinging with creased wings. Then howling under the moon he leaped down the hill, and the bat wheeled and flittered above him.
(Silmarillion, Of Beren and Lúthien)
Turklāt ši pārvēršanās par vilkveidīgu radījumu šķiet pat ļoti līdzīga Beorna pārvērtībām..

Nākamā lieta, es sāku meklēt vai ir kāda līdzība starp šiem abiem vīriem.. un atklāju, ka Berens un Beorns ir pat ļoti līdzīgi. Te ir divi citāti.. viens par Berenu, otrs par Beornu -
CITĀTS
Thereafter for four years more Beren wandered still upon Dorthonion, a solitary outlaw; but he became the friend of birds and beasts, and they aided him, and did not betray him, and from that time forth he ate no flesh nor slew any living thing that was not in the service of Morgoth.
(Silmarillion, Of Beren and Lúthien)
CITĀTS
He lives in an oak-wood and has a great wooden house; and as a man he keeps cattle and horses, which are nearly as marvellous as himself. They work for him and talk to him. He does not eat them; neither does he hunt or eat wild animals.
(The Hobbit, Queer Lodgings)
Abi divi bija dzīvnieku draugi un dzīvoja ļoti līdzīgos apstākļos.. Tas, protams, neko nepierāda.. es vienkārši vēršu jūsu uzmanību uz līdzībām..

Lai nu kā.. redzot visas šīs līdzības - vārds; dzīvesveidz; pārvēršanās spējas - es sāku lūkoties vai ir maz kāda iespēja, ka Beorns būtu tiešs Berena pēctecis.. un lūk ko es atradu:

Beren - Luthien --> Dior (vienīgais bērns)

Dior - Nimloth --> Eluréd, Elurín un Elwing

Eluréd, Elurín --> abi tiek nogalināti Doriatā, neatstājot pēcnācējus.. tātad paliek tikai Elwing

Elwing - Earendil --> Elrond un Elros

Elrond - Celebrian --> Elladan, Elrohir un Arwena

Elladan, Elrohir --> nevienam no šiem nav bērnu.. Arwena, saprotams, visticamāk gan nav Beorna māte.. grin.gif Tātad paliek Elros.

Elros - [sieva nezināma] --> Vardamir Noliman, Tindomiel, Manwendil un Atanalcar..Tālāk katram no šiem ir vēl daudzi bērni un izsekot līnijai kļūst praktiski neiespējami.. Tomēr zināms, ka tieši no šiem cilvēkiem vēlāk radās Dúnedain cilts..

Tātad, ja Beorns ir Berena pēctecis, tad tas noticis aptuveni šādi -

Beor - Baran - Boran - Bregor - Barahir - Beren - Dior - Elwing - Elros - ??? - Beorn

Pierādīt šo nav iespējams (vismaz es nezinu kā).. bet nu.. papētīt par ļaunu nenāk.. tongue.gif

Šo rakstu rediģēja Nulukkizdin: 25.03.2005 10:14
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erasmus
iesūtīt 25.03.2005 16:31
Raksts #28


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



Ja Beorns būtu no Line of Elros tad viņš būtu Numenorietis, bet Beorningi piederēja pie Northmen, kuri nebija Numenorieši..

Ko tu teiktu par šadu iespēju:

Beora vecāki (viņam tādi bija?)
I-------------------------------------------------------------------I
Beorna senči (Beora brāļi, māsas, vai arī brālēni, māsīcas) Beors
I
Beorns

Šo rakstu rediģēja Erasmus: 25.03.2005 16:35
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 26.03.2005 12:01
Raksts #29


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Erasmus - Bet nav taču teikts, ka Northmen nekad nav krustojušies ar Numenoriešiem un varbūt tieši šādi radušies Beorningi.. Beorningu maģiskās īpašības liek man domāt, ka to senči bijuši Numenorieši..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erasmus
iesūtīt 26.03.2005 17:56
Raksts #30


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



Bet kā tad ir ar Druedainiem? šiem arī piemita maģiskas spējas, un viņiem jau tādas bija vēl pirms Numenora vispār radās.. Varbūt Beorningi ir Northmen krustojums ar Druedain?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Viesis_*
iesūtīt 08.01.2006 23:41
Raksts #31





Viesi




Beorna sakarā varu izteikt savu viedokli:
1. Beorns ir parasts cilvēks, taču cilvēks maģiju nevarot iemācīties. manuprāt viņam ir iedzimts attīstāms talants, kuru jāizkopj (tāpat kā cilvēkam ar muzikas talantu jāiet mūzikas skolā)
2. ir cilvēki, kam ir pārsteidzošs mistisks talants (piemēram, pasaules dižākais pareģis Mišels de Nostradams). nau jau ar tik tālu jāmeklē - mūsu pašu Eižens Finkss...
...bet tas jau ir cits temats
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
brego
iesūtīt 15.02.2006 13:42
Raksts #32


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06



Tolkīnaprāt parastam cilvēkam nevarēja būt iedzimtas maģijas spējas, tātad Beorns nebija parasts cilvēks.

Šo rakstu rediģēja Dženeta: 23.10.2013 18:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V  < 1 2
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 17:16