Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Beorns
Kurbijkurne forums > Pasaules > Viduszeme > Diskusijas par Tolkīnu > Bombadila hronikas
altonis
Hmm... Tas arī ir mans jautājums - kas viņš bija, no kurienes (domāju papildus ziņas, jo no ''Hobita" atceros)...vai viņš bija cilvēks, un, ja bija, pie kuras ciltstēvu cilts skaitījās? Apgaismojiet mani, lūdzu... grin.gif
Erasmus
Beorns (un vēlāk arī Beorningi) piederēja pie Northmen, tiem pašiem pie kuriem piederēja Rohirrim un Brandingi.
Beorns bija cilvēks, bet šis mācēja pārvērsties par lāci, nezinu gan kā.
No kurienes viņš bija, škiet nav zināms, dzīvoja viņs uz austrumiem no Kerroka, vairāk gan neko neatminos.
altonis
njā - ar viņu arī vēl tāda mistika drusku - viņš bija viens, kad Bilbo ar rūķiem ceļoja uz Vientuļo kalnu/Ereboru, bet, kad Gloins sarunājās ar Frodo pirms Elronda sapulces, tur jau bija vesela "Beorna" tauta, kas apsargāja ceļa posmu no Erebora liidz Rivendellai/Imladrisai...liekas savādi, ka viņi varēja tika ātri savairoties. Protams, otrs variants, ka pēc 5 karaspēku kaujas, kad lielākā daļa Miglas kalnu orku bija iznīcinaati, viņa tauta atkal atgriezās. Bet tad arī jautājums - no kurienes?
Erasmus
es domāju, ka viņam pievienojas daļa no Woodsmeniem, kuri dzīvoja Mirkwooda rietumdaļā.
Nulukkizdin
Erasmus - Beorns bija cilvēks, bet šis mācēja pārvērsties par lāci, nezinu gan kā.

Jā, sarežģīts jautājums. Mana versija, gan ne līdz galam pierādīta (drīzāk spekulācija) ir, ka Beorns savu mākslu varēja būt iemācījies no Radagasta..

Beorns pazina Radagastu un mēdza viņu apmeklēt -
CITĀTS
Yes; not a bad fellow [Radagast] as wizards go, I believe. I used to see him now and again," said Beorn.
(The Hobbit, Queer Lodgings)

Radagasts prata pieņemt dažādu dzīvnieku izskatu un sarunāties ar tiem -
CITĀTS
“Radagast, of course, is a worthy Wizard, a master of shapes and changes of hue; and he has much lore of herbs and beasts, and birds are especially his friends.”
(FotR, The Council of Elrond)

Gan Tolkīns savās vēstulēs, gan Gendalfs, runājot par Beornu, uzsver viņu kā parastu cilvēku. Bet parastiem cilvēkiem nepiemīt iedzimta spēja pārvērsties! Tas liek man domāt, ka Beorns visticamāk šo mākslu kaut kur iemācījies, un es nespēju atrast ticamāku avotu, kā 'Radagasta skolu'.
Vēl viena lieta, kas padara šo teoriju vēl jo ticamāku ir fakts, ka Hobita laikā Beorns bija vienīgais ar spēju pārvērsties, bet pēcāk ir teikts, ka arī viņa sekotājiem bija šādas spējas -
CITĀTS
Beorn indeed became a great chief afterwards in those regions and ruled a wide land between the mountains and the wood; and it is said that for many generations the men of his line had the power of taking bear's shape, and some were grim men and bad, but most were in heart like Beorn, if less in size and strength. In their day the last goblins were hunted from the Misty Mountains and a new peace came over the edge of the Wild."
(The Hobbit, The Return Journey)

Kā tas iespējams, ja reiz šie 'sekotāji' nebija tieši Beorna pēcteči un tādējādi nemantoja šīs spējas 'iedzimtā' veidā? Mana atbilde ir tikai viena - šo spēju varēja iemācīties.
Protams, pierādīt ko šādu ir grūti, bet šis man šķiet loģiskākais izskaidrojums..
Erasmus
Interesanta teorija.. Un diezgan ticama piedevām..
Bet varbūt Beornam bija jau no sākta gala šadas maģiskas spējās.. Vienīgā problēma, ka nav neviena cita līdzīga gadījuma, kas runātu par labu tam, ka Beornam jau bija maģiskas spējas.
Nulukkizdin
Tik tiešām.. nav teikts, ka bija..
Bet, pat ja bija, tad kādā veidā viņa sekotājiem tādas radās?
Erasmus
Njāā, tik tiešām..
Bet Beornam droši vien bija kādi senči (no zemes jau šis neizlīda), iespējams, ka šiem "senčiem" bija šadas pat spējas, un pēc Piecu Armiju kaujas viņa radi atgriezās pie viņa..
Nulukkizdin
Beorningi ir parasti cilvēki.. Beorna senči ir cilvēki -
CITĀTS
"Most of the Men of the northern regions of the Westlands were descended from the Edain of the First Age, or from their close kin. ... Of this kind were the peoples of the upper vales of Anduin: the Beornings, and the Woodmen of Western Mirkwood; and further north and east the Men of the Long Lake and of Dale."
(Appendix F, "OF MEN")

Un parastiem cilvēkiem nepiemīt dabiska spēja pārvērsties. Tik tiešām vienīgais izskaidrojums, gana ticams, man šķiet iespēja, ka Beorns to no kāda iemācījies.. un Radagasts izskatās visnotaļ pieņemama 'skolotāja' kandidatūra..

Nav gan teikts, ka Beorns to iemācījies tiešā ceļā no Radagasta vai arī no saviem senčiem.. Tomēr tad jautājums - no kurienes viņa senči to iemācījās? Un atkal mēs atgriežamies pie Radagasta..
altonis
bet, ja katrs varētu iemācīties pārvērsties, tad jau būtu padaudz tādu ādu mainītāju. Vai nav iespējams, ka Beornam bija iedzimtas spējas, kuras viņš tikai izkopa (ar Radagasta palīdzību)? Hobitā bija arīteeikts, ka tajā naktī, kad Beorns no kompānijas aizgāja un Gendalfs viņu izsekoja, tika iemītas daudzu lāču pēdas. Tad varbūt tā bija tā viņa tauta (protams, iespējams, ka Beorns ''tusēja" ar citiem, vienkāršiem lāčiem)?
Erasmus
jep, šis "tusēja" ar parastiem lāčiem..
Nulukkizdin
Es atklāju šo to jaunu...

Pirmkārt, izrādās, ka maģiju cilvēks kā tāds nemaz nav spējīgs iemācīties -
CITĀTS
Anyway, a difference in the use of 'magic' in this story is that it is not to be come by by 'lore' or spells; but is in an inherent power not possessed or attainable by Men as such.
(Letter #155)

Tas nozīmē, ka jābūt kādiem iekšējiem spēkiem, iedzimtam talantam, lai kas tāds būtu iespējams. Maģiju nevar iemācīties būtne, kam nav dabisku spēju.
Tajā pašā laikā mēs redzam, ka, piemēram, Numenorieši lietoja maģiju ("they used spells in making their swords").. Un arī Aragorns lietoja maģiju -
CITĀTS
Aragorn's 'healing' might be regarded as 'magical', or at least a blend of magic with pharmacy and 'hypnotic' processes. But it is (in theory) reported by hobbits who have very little notions of philosophy and science; while A. is not a pure 'Man', but at long remove one of the 'children of Luthien'
(Letter #155)
Citātā Tolkīns uzsver, ka Aragorns nebija parasts cilvēks. Gluži kā Numenorieši un viņu pēcteči, arī Aragorna senči ir Elfi, kas varētu izskaidrot šo te iedzimto spēju.

Nākamā lieta, ir zināms, ka būtnes ar iedzimtām spējām varēja apgūt maģiju mācību ceļā - t.i. nevis vienkārši iemācīties, bet, studējot maģiju, attīstīt savu talantu -
CITĀTS
"Gandalf had made a special study of bewitchments with fire and lights (even the hobbit had never forgotten the magic fireworks at Old Took's midsummer-eve parties, as you remember)."
(--The Hobbit--)
Šeit Tolkīns runā par to, ka Gendalfs mācību ceļā apguva dažādas 'burvju zintis'.. Tā nebija viņam dabiski zināma māka; Tolkīns pat nošķir wizard (kas bija Gendalfs) no magician.. ("...i used the word 'wizard' to mean something utterly distinct from Sorcerer or Magician..." (Letters)). Bet Gendalfam, protams, piemita dabisks talants iemācīties šo te maģiju.. Un šeit gribu vilkt paralēles arī ar elfiem un elfu pēctečiem cilvēkiem.

Tātad, atgriežamies pie Beorna. Ir zināms, ka viņš ieradās no kalniem un, ka viņš nebija vienīgais Beornings. Erasmus teorija par to, ka Beorningu cilti pēc 5 armiju kaujas varētu būt veidojuši Woodmen of Western Mirkwood šķiet aplama, jo Apendiksos autors skaidri nodala šīs divas ciltis. Tā vien šķiet, ka Beorningi bijusi kāda īpaša cilts, apveltīta ar īpašām spējām (turklāt Beorns nav vienīgais tāds. Ir teikts, ka arī citi Beorningi spēja pārvērsties).

Bet kā tas iespējams, ka Beornam piemīt šādas spējas? Ir zināms, ka viņš cēlies no Edain.. no cilvēkiem. Pat savā vēstulē Tolkīns uzsver, ka Beorns ir cilvēks, tomēr piebilst, ka viņš ir nevis parasts cilvēks, bet 'a bit of magician'. Tomēr te man jāsaka, ka arī Aragorns ir 'a bit of magician'.. Jautājums vienīgi, no kurienes Beorns ieguvis šīs spējas, ja cilvēkiem tās oriģināli nav piemitušas..
Atbilde ir tikai viena - Beorna senči tikai daļēji ir cilvēki. Kaut kur pagātnē ir notikusi krustošanās ar citām būtnēm.. turklāt būtnēm ar maģiskām spējām (varbūt elfiem).. Vēl viena iespēja būtu, ka tā ir kāda mistiska lāču-cilvēku rase, bet es neesmu atradis Tolkīna tekstos neko, kas liktu runāt par dzīvniekiem kā pārdabiskām būtnēm, tāpēc pagaidām šo versiju atmetīšu..
agronoms
dzīvnieki kā pārdabiskas būtnes -

CITĀTS
Spirits in the shape of hawks and eagles flew ever to and from his halls


kā arī par radījumiem, kas sargāja kelvar un olvar , kas sargāja tos pēc Yavanna pieprasījuma "while the Firstborn are in their power and while the Secondborn are young".

CITĀTS
and it will summon spirits from afar, and they will go among kelvar and olvar, and some will dwell therein, and be held in reverence


Te runa ir par Ērgļiem (ar lielo burtu) un Entiem - dzīvnieki un koki kā maģiskas būtnes.
Nulukkizdin
Laba piebilde, agronom!

Es gan Entus atmestu, jo par tipiskiem dzīvniekiem Tolkīna mitoloģijā laikam gan varētu saukt šos te kelvar, un Enti pie tiem nepieder.

Bet Manwes ērgļi ir labs piemērs. Man pat sāk šķist, ka kaut kur atminos lasījis, ka šie te ērgļi nebija vienīgie kelvar, kuros iemājoja dažādi spēcīgi gari.. Ja tas ir tā [es gan vēl pameklēšu, vai tas tiešām tā ir], tad varbūt tiešām iespējams šis te lāča-cilvēka variants..
Nulukkizdin
Nu tā, es nedaudz pameklēju, bet neko pārāk daudz neatradu.. ienāca tik prātā zirnekļi ar pārdabiskām spējām, Huans, vilkači un vampīri.. ne vārda par pārdabiskiem lāčiem..

Toties es atradu šo to interesantu, kas varētu pastiprināt manis izteikto teoriju par Beorna sakaru ar elfiem, precīzāk - Numenoriešiem..

CITĀTS
Rohiroth  are  relations  of  Woodmen  and  Beornings,  old Men  of the North.  But  they  speak  Gnomish - tongue of  Numenor and  Ondor, as well as [?common] tongue. 
(HoME12, The Languages at the end of the Third Age)

*Runājot par Beorningiem, Tolkīns lieto old Men of the North.
*Beorningi runā Numenoriešu dialektā.. [starp citu, Gnomes=Noldor, ja kāds nezina]..

Tātad ir divas iespējas - vai nu Numenoriešu valoda ir bijusi Beorningu pamatvaloda (un ja tā, tad visticamāk šīs cilts saknes meklējamas Numenorā), vai arī tikai viena no valodām, kuru viņi apguvuši kaut kādas sagadīšanās [nu nezinu..mazums kas var atgadīties] rezultātā.. (galu galā mēs zinām, ka viņi runā arī common speach)..
Un kāds citāts tajā pašā HoME12 uzvedināja mani uz domām, ka senāk common speach starp beorningiem nav lietota -
CITĀTS
It  was  called  the  Western  language  or Common Speech;  and  in  Bilbo's  time  had  already  passed eastward  over the Misty Mountains and reached Lake  Town, and  Beorn...
(HoME12, The Languages at the end of the Third Age, Note on an unpublished letter)
Tātad Beorninga senči senāk lietoja tikai Numenoriešu dialektu (vismaz nav Tolkīns minējis, ka viņi būtu izmantojuši vēl kādu citu valodu).. Un tas tiešām liek man domāt par kaut kāda veida saikni starp viņiem..
altonis
Kāda veida saikne bija starp Beorningiem un Nūmenoriešiem? Pieļauju, ka viņiem vai nu bija kādas tirdzniecības attiecības vai kaimiņattiecības, jo, kā jau pats teici, Beorningi bija parasti cilvēki.
Ja Beorningi bija parasti cilvēki, viņi nebija Nūmenorieši=nebija Edaini=palika Viduszemē (labojiet, ja kļūdos).
Kad Nūmenorieši savos jūras ceļojumos no Elennas piestāja arī pie Viduszemes, tās iedzīvotāji (cilvēki) sagaidīja viņus ar apbrīnu.
"And the
Dúnedain came at times to the shores of the Great Lands, and they took pity on the forsaken world of Middle-earth; and the Lords of Númenor set foot again upon the western shores in the Dark Years of Men, and none yet dared to withstand them. For most of the Men of that age that sat under the Shadow were now grown weak and fearful. And coming among them the Númenóreans taught them
many things."..."And they revered the memory of the tall Sea-kings, and when they had departed they called them gods, hoping for their return; for at that time the Númenóreans dwelt never long in Middle-earth, nor made there as yet any habitation of their own."

Vai nevarētu būt, ka saikne starp Beorningiem un Nūmenoriešiem bija tieši šāda?
Nulukkizdin
altoni - jā, tevis dotais citāts tik tiešām sniedz vēl vienu versiju, kā Beorningi varēja apgūt Numenoriešu valodu.. smile.gif

Tomēr par Edainiem tu kļūdies.. arī Numenorieši bija Edaini -
CITĀTS
And Sauron, sitting in his black seat in the midst of the Temple, had laughed when he heard the trumpets of Ar-Pharazôn sounding for battle; and again he had laughed when he heard the thunder of the storm; and a third time, even as he laughed at his own thought, thinking what he would do now in the world, being rid of the Edain for ever, he was taken in the midst of his mirth, and his seat and his temple fell into the abyss.
(Silmarillion)
altonis
srry - nesaprotami izteicos... blush.gif
sakarīgais teksts ir šāds - Beorningi nebija Nūmenorieši, līdz ar to nebija Edaini, līdz ar to palika Viduszemē. Jo, cik sapratu, visi Edaini devās uz Elennu...kļūdos?
Nulukkizdin
altoni - Beorningi IR cēlušies no Edainiem un man aizvien vairāk sāk šķist, ka, iespējams, to senči bijuši Numenorieši.. To, ka viņi cēlušies no Edainiem var lasīt šeit -
CITĀTS
"Most of the Men of the northern regions of the Westlands were descended from the Edain of the First Age, or from their close kin. ... Of this kind were the peoples of the upper vales of Anduin: the Beornings, and the Woodmen of Western Mirkwood; and further north and east the Men of the Long Lake and of Dale."
(Appendix F, "OF MEN")
kā arī ļoti labi atceros, ka kaut kur HoME Tolkīns bija to minējis..

Un nedomāju, ka visi Edaini aizceļoja.. kaut gan tā vien šķiet, ka Beorna senči aizceļoja..
agronoms
BTW, vai pūķi arī nav parasti dzīvnieki ar pārdabiskām spējām? Viņi taču spļāva uguni, runāja un hipnotizēja ar skatienu.
altonis
nu kā - parasts dzīvnieks - man liekas, ka ar to mēs saprotam ko tādu, kas ir mūsu pasaulē...pūķi tādi nav...protams, ko tu saproti ar "parastu dzīvnieku" grin.gif iespējams, ka Viduszemē pūķi bija parasti dzīvnieki (vai radības).
Nulukkizdin
Mjā.. arī pūķi ir ļoti interesanti 'dzīvnieki'.. tik tiešām.. smile.gif

Bet man viena cita lieta ienāca prātā. Kaut arī par lāčiem neko neatradu, tā vien izskatās, ka ikviens dzīvnieks Tolkīna pasaulē prata runāt un bija ar savām domām apveltīts.. Citiem vārdiem sakot, tie no cilvēka skatupunkta bija visnotaļ 'maģiski'..
Nu šeit var pieminēt kaut vai kraukļus, kas arī prata runāt, kā arī lapsu -
CITĀTS
A fox passing through the wood on business of his own stopped several minutes and sniffed.
‘Hobbits!’ he thought. ‘Well, what next? I have heard of strange doings in this land, but I have seldom heard of a hobbit sleeping out of doors under a tree. Three of them! There’s something mighty queer behind this.’
(FotR, Three is Company)

Un ja reiz pa mežiem apkārt staigā šādas 'interesantas' lapsas, tad kāpēc gan lai nebūtu arī lāči.. grin.gif

Tas gan absolūti neko nepierāda Beorna sakarā..
altonis
njā - pats esmu par šo tēmu interesējies (lotrplazā). Lai vai kā - par to lapsu - drīzāk bija teikts, ka tā ne nu nodomāja, bet kautkātā...Par kraukli (Rouēku, cik atceros) gan taisnība, varu arī piebilst, ka Dziļlejas valdnieki (piem., Bards no Hobita) varēja saprast putnus...Arī rūķi "it kā" saprata putnus, taču, kā atceraties, strazds kā tulku atveda kraukli. Tagad gan atsuces nedošu - miegs nāāāk... wink.gif
Erasmus
Nuluk-
CITĀTS(Nulukkizdin @ 21.03.2005 15:12)
CITĀTS
Rohiroth  are  relations  of  Woodmen  and  Beornings,  old Men  of the North.  But  they  speak  Gnomish  - tongue  of  Numenor  and  Ondor, as well as [?common] tongue. 
(HoME12, The Languages at the end of the Third Age)

*


Rohiroth, tie ir tie paši Rohirrim?

CITĀTS(Nulukkizdin @ 21.03.2005 15:55)
altoni - Beorningi IR cēlušies no Edainiem un man aizvien vairāk sāk šķist, ka, iespējams, to senči bijuši Numenorieši.. To, ka viņi cēlušies no Edainiem var lasīt šeit -  kā arī ļoti labi atceros, ka kaut kur HoME Tolkīns bija to minējis..

Un nedomāju, ka visi Edaini aizceļoja.. kaut gan tā vien šķiet, ka Beorna senči aizceļoja..
*


Iespējams, ka Beorna senči devās uz Numenoru, bet, pirms vai tad kad Saurons ieradās, devās prom, kā to darīja daļa Druedain:

CITĀTS
In the annals of Numenor it is said that this remnant  (those who came to the last refugees at the Mouths of Sirion) was permitted to sail over sea with the Atani, and in the peace of the new land throve and increased again, but took no more part in war, for they dreaded the sea. What happened to them later is only recorded in one of the few legends that survived the Downfall, the story of the first sailings of the Numenoreans back to Middle-earth, known as The Mariner's Wife. in a copy of this written and preserved in Gondor there is a note by the scribe on a passage in wich the Druedain in the household of King Aldarion thre Mariner are mentioned: it relates the Druedain, who were ever noted for their strange foresight, were diusturbed to hear of his voyagesm foreboding that evil would come of them, and begged him to go no more. But they did not succeed, since neither his  nor his wife could prevail on him to change his courses, and the Druedain departed in distress. From that time onward the Druedain of Numenor became restless, and despite their fear of the sea one by one, or in twos and threes, they would beg for passages in the great ships that sailed to North-western shores of Middle-earth. If any asked "Why would you go, and wither?" they answered: "The Great Isle no longer feels sure under our feet, and we wish to return to the lands whence we came." Thus their numbers dwindled again slowly through the long years, and none were left when Elendil escaped from the Downfall: the last fled the land when Sauron was brought to it. (Unfinished Tales, The Drueadain)


Iespējams, ka Beorna senči arī devās uz Numenoru, un tā kā viņiem bija kādas maģiskas spējas (līdzīgi kā Druedainu foresight, kas arī varētu tikt uzskatīta par maģisku), viņi arī juta, un kopā vai atsevišķi ar Druedain tie devās atpakaļ uz Middle-earth
Nulukkizdin
Lielisks citāts no UT, Erasmus.. Būs man jāpārlasa tā nodaļa.. grin.gif
Bet principā tik tiešām.. tevis izteiktā versija par Beorna senčiem ir pat ļoti ticama.. Pierādīt gan to nav pārāk viegli..
Un jā, Rohiroth ir tie paši Rohirrim..

Starp citu, man ienāca prātā doma, ka Borns varētu būt tiešs Berena pēctecis.. (Elrosa līnija) Tas gan pagaidām tik tā domu līmenī, bet diezgan daudz līdzības var saskatīt.. *Vēlāk atgriezīšos ar precīzākiem pamatojumiem*
Erasmus
Beorns un Berens? Varētu jau būt, bet es nesaskatu diez ko daudz līdzībās..
Vai tad Beorningi nepiederēja pie Northmeniem, kuri nepārgāja pāri Blue Mountains? Ja Beorns ir Berena pēctecis tad tas nozīmētu, ka viņš bija no the House of Beor, un arī to, ka Beorns ir Numenorietis..
Bet ja paskatās uz personvārdiem, Beors un Beorns, var saskatīt līdzību.. Iespējams, ka Beorna senči bija Beora radinieki, kuri pameta viņa cilti pirms Blue vai Misty Mountains..
Nulukkizdin
Erasmus - jā, tieši personvārdi arī mani pavedināja uz šīm domām... smile.gif

Vispirms, manu uzmanību saistīja citāts Hobitā:
CITĀTS
Others say that he is a man descended from the first men who lived before Smaug or the other dragons came into this part of the world.
(The Hobbit, Queer Lodgings)
Un es sāku meklēt, vai Beornam ir kādas sakritības personvārdos ar senajiem Edainu vadoņiem.. un es atradu Bëor the Old - pirmās Edainu cilts vadoni.. Vārdi šķita ļoti, ļoti līdzīgi un, zinot Tolkīna mīlestību likt līdzīgus vārdus vienai dzimtai, mani šī sakritība tiešām ieinteresēja..

Es sāku meklēt vai kāds no Bëora pēctečiem ir kādreiz spējis mainīt izskatu.. un atradu Berenu. Vispirms mēs redzam, ka Berens maina izskatu pateicoties Felegunda 'maģijai' -
CITĀTS
By the arts of Felagund their own forms and faces were changed into the likeness of Orcs; and thus disguised they came far upon their northward road, and ventured into the western pass, between EredWethrin and the highlands of Taur-nu-Fuin.
(Silmarillion, Of Beren and Lúthien)
un vēlāk pateicoties Luthienai -
CITĀTS
By the counsel of Huan and the arts of Lúthien he was arrayed now in the have of Draugluin, and she in the winged fell of Thuringwethil. Beren became in all things like a werewolf to look upon, save that in his eyes there shone a spirit grim indeed but clean; and horror was in his glance as he saw upon his flank a bat-like creature clinging with creased wings. Then howling under the moon he leaped down the hill, and the bat wheeled and flittered above him.
(Silmarillion, Of Beren and Lúthien)
Turklāt ši pārvēršanās par vilkveidīgu radījumu šķiet pat ļoti līdzīga Beorna pārvērtībām..

Nākamā lieta, es sāku meklēt vai ir kāda līdzība starp šiem abiem vīriem.. un atklāju, ka Berens un Beorns ir pat ļoti līdzīgi. Te ir divi citāti.. viens par Berenu, otrs par Beornu -
CITĀTS
Thereafter for four years more Beren wandered still upon Dorthonion, a solitary outlaw; but he became the friend of birds and beasts, and they aided him, and did not betray him, and from that time forth he ate no flesh nor slew any living thing that was not in the service of Morgoth.
(Silmarillion, Of Beren and Lúthien)
CITĀTS
He lives in an oak-wood and has a great wooden house; and as a man he keeps cattle and horses, which are nearly as marvellous as himself. They work for him and talk to him. He does not eat them; neither does he hunt or eat wild animals.
(The Hobbit, Queer Lodgings)
Abi divi bija dzīvnieku draugi un dzīvoja ļoti līdzīgos apstākļos.. Tas, protams, neko nepierāda.. es vienkārši vēršu jūsu uzmanību uz līdzībām..

Lai nu kā.. redzot visas šīs līdzības - vārds; dzīvesveidz; pārvēršanās spējas - es sāku lūkoties vai ir maz kāda iespēja, ka Beorns būtu tiešs Berena pēctecis.. un lūk ko es atradu:

Beren - Luthien --> Dior (vienīgais bērns)

Dior - Nimloth --> Eluréd, Elurín un Elwing

Eluréd, Elurín --> abi tiek nogalināti Doriatā, neatstājot pēcnācējus.. tātad paliek tikai Elwing

Elwing - Earendil --> Elrond un Elros

Elrond - Celebrian --> Elladan, Elrohir un Arwena

Elladan, Elrohir --> nevienam no šiem nav bērnu.. Arwena, saprotams, visticamāk gan nav Beorna māte.. grin.gif Tātad paliek Elros.

Elros - [sieva nezināma] --> Vardamir Noliman, Tindomiel, Manwendil un Atanalcar..Tālāk katram no šiem ir vēl daudzi bērni un izsekot līnijai kļūst praktiski neiespējami.. Tomēr zināms, ka tieši no šiem cilvēkiem vēlāk radās Dúnedain cilts..

Tātad, ja Beorns ir Berena pēctecis, tad tas noticis aptuveni šādi -

Beor - Baran - Boran - Bregor - Barahir - Beren - Dior - Elwing - Elros - ??? - Beorn

Pierādīt šo nav iespējams (vismaz es nezinu kā).. bet nu.. papētīt par ļaunu nenāk.. tongue.gif
Erasmus
Ja Beorns būtu no Line of Elros tad viņš būtu Numenorietis, bet Beorningi piederēja pie Northmen, kuri nebija Numenorieši..

Ko tu teiktu par šadu iespēju:

Beora vecāki (viņam tādi bija?)
I-------------------------------------------------------------------I
Beorna senči (Beora brāļi, māsas, vai arī brālēni, māsīcas) Beors
I
Beorns
Nulukkizdin
Erasmus - Bet nav taču teikts, ka Northmen nekad nav krustojušies ar Numenoriešiem un varbūt tieši šādi radušies Beorningi.. Beorningu maģiskās īpašības liek man domāt, ka to senči bijuši Numenorieši..
Erasmus
Bet kā tad ir ar Druedainiem? šiem arī piemita maģiskas spējas, un viņiem jau tādas bija vēl pirms Numenora vispār radās.. Varbūt Beorningi ir Northmen krustojums ar Druedain?
Viesis
Beorna sakarā varu izteikt savu viedokli:
1. Beorns ir parasts cilvēks, taču cilvēks maģiju nevarot iemācīties. manuprāt viņam ir iedzimts attīstāms talants, kuru jāizkopj (tāpat kā cilvēkam ar muzikas talantu jāiet mūzikas skolā)
2. ir cilvēki, kam ir pārsteidzošs mistisks talants (piemēram, pasaules dižākais pareģis Mišels de Nostradams). nau jau ar tik tālu jāmeklē - mūsu pašu Eižens Finkss...
...bet tas jau ir cits temats
brego
Tolkīnaprāt parastam cilvēkam nevarēja būt iedzimtas maģijas spējas, tātad Beorns nebija parasts cilvēks.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.