Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Raganu dedzināšana 16. gadsimtā
Megafix
iesūtīt 06.07.2004 19:20
Raksts #1


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.04.04



Nu, ko jūs par to domājat?? Es personīgi domāju, ka tas bija stulbi. Bet vienmēr cilvēki nogalināja tos, kas ir pārāki par viņiem. getlost.gif

Šo rakstu rediģēja Reiki: 06.07.2004 19:26
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  « < 5 6 7 8 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (120 - 139)
Ķipītis amonjakā
iesūtīt 29.11.2007 14:59
Raksts #121


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.07
Kur: putekšņu vācēju rumpīšos



Vispār ir tā.. Esat dzirdējuši par Da Vinci kodu? Nu protams esat!
Tā kā ir radies uzskats, ka Jēzum ir pēcnācēji- sieviete. Nu un baznīca par to zināja, bet nevēlējās to atklāt. Tā kā Jēzum bija spēks dziedināt, baznīca uzskatīja, ka viņa pēcnācējiem arī jābūt kādam spēkam, tādēļ visas sievietes, kas it kā bija raganas viņas sadedzināja, lai Jēzum nekad nebūtu pēcnācēji! Ja kāda no sievietēm mācēja ārstēties ar zālītēm, viņu uzskatīju par raganu, bet baznīca domāja, ka visas sievietes, kas kko mācēja uzskatīja par Jēzus pēcnācējām un viņas vajadzēja iznīcināt!
es nemāku paskaidrot!

PALASIET DA VINCI KODU! ŠAUSMĪGI INTERESANTI!!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 29.11.2007 15:02
Raksts #122


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



"Da Vinči kods" ir daiļliteratūra, kam ar jautājumu par vēsturiski notikušo raganu dedzināšanu nav ne mazākā sakara.
Par šo grāmatu var izteikties te:
Atkal Dens Brauns, "Da Vinči kods" un citas grāmatas
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ķipītis amonjakā
iesūtīt 30.11.2007 19:18
Raksts #123


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.07
Kur: putekšņu vācēju rumpīšos



Tas kā kurš vēlas ticēt. Es izlasīju to argumentu grāmatu! tongue.gif Un TUR ir viss ir paskaidrots. Daudzi vnk nevēlas tam noticēt!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 30.11.2007 19:25
Raksts #124


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Samāra. @ 30.11.2007 19:18) *
Tas kā kurš vēlas ticēt. Es izlasīju to argumentu grāmatu! tongue.gif Un TUR ir viss ir paskaidrots. Daudzi vnk nevēlas tam noticēt!

Kam noticēt? Tam, ka leģenda un mīti, ko viņš izmanto, ir tieši tādi paši mīti kā daudzi citi? Ir jau ir. Tālu tiksi, ja ticēsi visam, ko skaista vārda pēc raksta rakstnieki. Palasi pasakas un tici vien. grin.gif Par Denu Braunu ir pavediens citur. Te ir par raganu dedzināšanu 16.gs.
Un par to es gribu teikt, ka savas muļķības dēļ cilvēki ir ar mieru iznīcināt visu un visus, kas vien - kā viņiem šķiet, bet tā var arī nebūt, - apdraud viņu labklājību.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ķipītis amonjakā
iesūtīt 01.12.2007 18:12
Raksts #125


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.07
Kur: putekšņu vācēju rumpīšos



Es neuzsāku rakstu par Denu Braunu, bet gan izteicu savu versiju! tongue.gif silent.gif
Nevajag man kastrēt smadzenes!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Demigod.
iesūtīt 01.12.2007 20:35
Raksts #126


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.08.05



Islandē dedzināja, galvenokārt, vīriešus.
man radies priekšstats, ka nabadzīgi cilvēki ticēja, ka burvestības (jeb vienkārši kādu vārdu skaitīšana, utml.) palīdzēs sadzīvē. kaut vai tas pats piemērs par govi, kas dod maz piena - tiek izdomāti buramvārdi ar tiem piederošajām aktivitātēm, lai tā gotiņa dotu vairāk piena. un tā tu uzreiz skaities ragana.

un viņas spīdzināja vienkārši tāpat. ne nu kāda varēja noslīkusi paziņot, ka ir nevainīga, vai arī kā citādi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
coffee
iesūtīt 02.12.2007 11:40
Raksts #127


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.07.07



Mums skola stastija,ka pedeja sieviete,ko riga sadedzinaja bija blondine,jo vina tajos laikos ap16gs kaut ka sev izbalinaja matus! grin.gif grin.gif grin.gif mums pastastija,ka noteikti kaut ka ar kumelinu teju ieziedusi matus un ar laiku palika gaisaki,bet,toreiz,protams,uzskatija,ka ragana,,,ta nu skola balinatas blondines dazreiz sauc par raganam grin.gif grin.gif grin.gif
bet vispar jaw zel to jauno sieviesu,eiropa,citas sievietes meloja par meitenem,kas bija skastakas par vinam,jo skauda,un sadega loti daudz nevainigu,skaistu meitenu....sausmas,labi,ka tgd citi laiki grin.gif grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 02.12.2007 15:02
Raksts #128


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Njā, tagad citi laiki. Tagad raganas liel sludinājumus avīzēs un var burties oficiāli. grin.gif

Un par inkvizīciju - tā savu darbību uzvērsa nevis viduslaikos, bet gan jaunajos laikos. Viduslaikos tīri labi dedzināja arī bez inkvizīcijas un arī vīriešus. Toreiz galvenais dedzināšanas iemesls bija ķecerība, nepareizi reliģisku uzsaktu paušana. Būtībā tas bija tas pats kas buršanās, jo tāpat nozīmēja saistīšanos ar Sātanu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lilija Emma
iesūtīt 03.12.2007 15:24
Raksts #129


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.08.06



Eh, viens no maniem miljakajiem tematiem (nu nejau tapec ka man patiktu tas, ka dedzinaja sievietes, man vnk tas liekas interesanti, kautvai tas pats cilveeku naivums)

....
Salemas (Masačūsetas štats) prāvas sākās ar gadījumu 1692. gadā, kad maza meitenīte saslima - viņas simptomi bija aptuveni šādi- konvulsijas, nesakarīgu skaņu izdošana, ķermeņa raustīšanās. Toreiz ārstiem radās tikai viena diagnoze- burvestības- tātad, šī meitene ir ragana. Vēlāk tādi paši simptomi parādījās arī citām meitenēm, kas veicināja "inkvizīju", kura atņēma dzīvību 25 cilvēkiem, cietumi tika piepildīti ar nevainīgiem cilvēkiem..

Vēlāk tika izveidota īpaša grupa, kas izlēma, ka vairākas meitenes ciemā, kurām parādījās tie paši simptomi, nevar ilgāk tikt slēptas. Tā kā puritāņi nespēja atrast loģisku skaidrojumu, viņi pievērsās māņticībai - meitenes esot raganas. Starp citu, lielākā daļa šo sieviešu, kas tika notiesātas, bija savā ziņā atšķirīgas. Sabiedrība nespēja pieņemt šīs atšķirības, kas vēl vairāk veicināja viņu notiesāšanu.

19 cilvēki bija pakārti, 1 tika saplosīts līdz nāvei, vismaz 5 nomira cietumā smagos apstākļos. Vairāk kā 160 cilvēki tika apsūdzēti par maģijas pielietošanu, vairums tika notiesāti un ievietoti cietumā, daudziem tika liegtas viņu likumīgās tiesības un atņemta manta. ...

Šo rakstu rediģēja Lilija Emma: 03.12.2007 15:25
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 03.12.2007 18:19
Raksts #130


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Nu viena lieta vismaz priecē - mūsdienās antizinātniskiem durakiem vairs nav tā teikšana, kas agrāk bija. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 04.12.2007 11:31
Raksts #131


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Shadowstalker @ 03.12.2007 18:19) *
Nu viena lieta vismaz priecē - mūsdienās antizinātniskiem durakiem vairs nav tā teikšana, kas agrāk bija. smile.gif

Labojums - viņi tagad vairs nevar slepkavot tāpat kā agrāk.

Arī starp zinātniekiem netrūkst ieksīstējušu dogmatiķu, tāpat kā starp religiju vadītājiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Veela
iesūtīt 02.01.2008 21:02
Raksts #132


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.08.06
Kur: šeit



16.gs nav viduslaiki, tie ir jaunie laiki (Kolumbs jau bija atklājis Ameriku, Luters- veicis baznīcas reformu, Bizantijas impērija jau bija sabrukusi)

Tajos laikos cilvēku vairākums bija aprobežoti un fanātiski ļautiņi. Līdz ar protestantisma izveidi radās jauns strīdu iemesls.

Cilvēki nezināja, kam ticēt, tāpēc ticēja tam, ko sludināja autoritātes.

Lielbritānijā tika izveidota anglikāņu baznīca, un cilvēki, kuri nepieņēma šo ticību, tika pasludināti par Sātana sekotājiem.

Visā katoļticīgajā Eiropā baznīca propogandēja raganu esamību, tādējādi attaisnojot nelaimes un postu.

Cilvēkiem, it īpaši tagadējās Vācijas, Francijas teritorijā, sākās masu psihoze (vai vienkāršākā valodā - stulbums), kas tad arī noveda pie lielākā raganu cepiena vēsturē.

Par raganu tika uzskatīts velna kalps, kurš savu dzīvi pavadīja ar burvestību palīdzību darot ļaunus darbus.
Ragana bija gan vīrietis, gan sieviete.

Apmēram 20% no sadedzinātajiem bija vīrieši, bet tomēr visvairāk dedzināja sievietes, it īpaši gudras, pievilcīgas un neatkarīgas sievietes. Gudrās kaitināja večus, pievilcīgās bija kā skabarga to pašu veču lauleņu acīs, bet neatkarīgās vienkārši bija tam laikam nepierastas(dīvaines). Daļa no šīm sievietēm nodarbojās ar dziedniecību, pūšļošanu, bet lielākā daļa vienkārši atradās neīstajā vietā, neīstajā laikā...

Šo rakstu rediģēja Veela: 02.01.2008 21:03
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Soulberry
iesūtīt 19.06.2009 17:52
Raksts #133


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.03.06



Tagad man tas tiešām liekās necilvēcīgi. Man tas liekas stulbi un bezjēdzīgi. Vai tad tās sievietes nevarēja viņiem uzsūtīt kādu lāstu, vai sazin ko, kamēr viņas dedzināja, vai slīcināja?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 01.07.2009 09:40
Raksts #134


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Elony @ 04.12.2007 12:31) *
Labojums - viņi tagad vairs nevar slepkavot tāpat kā agrāk.

Arī starp zinātniekiem netrūkst ieksīstējušu dogmatiķu, tāpat kā starp religiju vadītājiem.

Vai tik tu nemēģini aizstāvēt baznīckungus un inkvizīciju?

CITĀTS(anninja @ 19.06.2009 18:52) *
Tagad man tas tiešām liekās necilvēcīgi. Man tas liekas stulbi un bezjēdzīgi. Vai tad tās sievietes nevarēja viņiem uzsūtīt kādu lāstu, vai sazin ko, kamēr viņas dedzināja, vai slīcināja?

Tu pamēģini, ja tev kādreiz tā gadīsies. Tai laikā, starp citu, upurus mēdza arī kārt vai žņaugt, tai brīdī īpaši nepabļaustīsies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Soulberry
iesūtīt 18.08.2009 12:25
Raksts #135


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.03.06



CITĀTS(Mattiass @ 01.07.2009 10:40) *
Tu pamēģini, ja tev kādreiz tā gadīsies. Tai laikā, starp citu, upurus mēdza arī kārt vai žņaugt, tai brīdī īpaši nepabļaustīsies.


Redzi, nēesmu ragana, un vidrīzāk mani nededzinās vai nežņaugs.
Bet, man tas tomēr liek justies necilvēcīgi. Ja nu tā sieviete tomēr nebija ragana? Ko tad viņi darīja? Atvainojās līķim?
Lai nu kā, es ticu, ka divas varbūt bija sievietes ar nosliecēm uz leju, un varbūt viņām piemita kau kādas spējas, kas ir apzīmējumā, kā "Raganas". Kaut gan jā, ja tās " Raganas" bija savās burvestībās iekļāvuši kādu nevainīga cilvēka dzīvību, tad jā. Bet tas tomēr bija cietsirdīgi.

Atkal sāku fantazēt. Pē.
^^
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 18.08.2009 13:46
Raksts #136


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Soulberry @ 18.08.2009 13:25) *
Ja nu tā sieviete tomēr nebija ragana? Ko tad viņi darīja? Atvainojās līķim?

Nē, tici man, visiem bija vienalga.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 18.08.2009 16:20
Raksts #137


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS(anninja @ 19.06.2009 18:52) *
Tagad man tas tiešām liekās necilvēcīgi. Man tas liekas stulbi un bezjēdzīgi. Vai tad tās sievietes nevarēja viņiem uzsūtīt kādu lāstu, vai sazin ko, kamēr viņas dedzināja, vai slīcināja?

Nevarēja gan, jo viņas jau nebija nekādas raganas...
CITĀTS
Lai nu kā, es ticu, ka divas varbūt bija sievietes ar nosliecēm uz leju, un varbūt viņām piemita kau kādas spējas, kas ir apzīmējumā, kā "Raganas". Kaut gan jā, ja tās " Raganas" bija savās burvestībās iekļāvuši kādu nevainīga cilvēka dzīvību, tad jā. Bet tas tomēr bija cietsirdīgi.

Nu redz vairumā tās bija tēju tantiņas, vārdotājas, varbūt arī kāda zīlniece gadījās... lielākoties šādas dāmas ir arī šodien, un nav dzirdēts, ka viņas darītu ko sliktu (ok, izkrāpj no māņticīgiem ļautiņiem naudu - TAS klasificējas, bet to principā dara arī baznīca un oficiāli grin.gif), vēl jo vairāk - ka laupītu kādam dzīvību.
CITĀTS
Arī starp zinātniekiem netrūkst ieksīstējušu dogmatiķu, tāpat kā starp religiju vadītājiem.

Iesīkstējušus zinātniekus principā var pārliecināt ar veiksmīgiem eksperimentiem (ja runājam par dabas- un eksaktajām zinātnām, protams). Atšķirībā no garīdzniekiem.

Šo rakstu rediģēja Miervaldis Gotiņš: 18.08.2009 16:23
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
BlackRichy
iesūtīt 19.08.2009 19:39
Raksts #138


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.08.09
Kur: Mierīgā, klusā tukšumā...



Nu, būtībā nekur tālu jau neesam tikuši... Tikai 21. gs baznīca dedzina nevis cilvēkus, bet grāmatas. Progress! laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
(sun)
iesūtīt 26.08.2009 09:36
Raksts #139


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.09.06
Dzejnieks 2009



oh joy, burn the witch. jauks temats, tik žēļ, ka neko jaunu es te tāpat ierakstīt nevaru - bija stulbi, nu bija, happy ending.
Labāk pasakiet, kādam Malleus Maceficarum [vai kā viņu tur sauca],nav datorā aizķēries.? baigi gribas palasīties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 26.08.2009 09:41
Raksts #140


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Nu, Raganu veseri arī es labprāt palasītu. Kas nemaina faktu, ka to sarakstījuši divi ībļi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  « < 5 6 7 8 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 10:05