Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Latviešu mitoloģija, Vai tā ir mūsējā?
Kedriks
iesūtīt 03.03.2004 15:43
Raksts #1


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Tauta! Man te ienāca prātā uzjautāt jūsu domas par to, ka redz ir izteikts tāds vieduoklis, ka latvieši savā mitoloģijā jau visu aizguvuši esot no kaimiņiem - pusi no kaimiņiem somugriem, pusi no slāviem, vēl tam pa virsu pamatīgs krietietības slānis uzgāzts...un ka vispār tādu latviešu nemaz neesot...

MAn gan liekas ka kādam tā apgalvot (ar pirkstu nebakstīšu kam) ir izdevīgi kādu sev savtīgu mērķu labad....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (60 - 79)
NovemberNövelet
iesūtīt 11.03.2004 16:00
Raksts #61


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Farliner @ 11.03.2004 15:54)
it īpaši, ja ievērtē, kad parādās Budisms kā rliģija, un kad ir notikusi tā Indoeiropieešu tautu atzara, pie kura piederam arī mēs, aizmigrēšana no tā reģiona, kur tiem ir varējusi būt saskarsme ar budiestiem... tad tā ideja`lliekas šūta ar vēl baltāiem diegiem smile.gif

Kursh budisms? Budisms kaa taads vai kaads vinja novirziens..Nu budisms kaa taads 5.gs. liidz ar Sidhaartu, bet Theravaadas budisms kaut kur ap 1.gs. p.m.ee., chanjbudisms 6.gs, un dzebbudisms Japaanaa ienaaca 12. gs. ..Laikam unsure.gif laughing.gif
So..Labi, es saprotu juusu pretenzijas, bet man taa arii neviens nepaskaidroja- kaapeec visi latvieshus tik ljoti veelas saistiit ar Indiju? Vinji nezin situaaciju, kaada tur valda?

Šo rakstu rediģēja Reiki: 11.03.2004 16:00
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 11.03.2004 16:06
Raksts #62


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Kas visi? PAr laimi tas trakums nav tik izplatīts... nu ir tā...IMHo protams smile.gif Ka kaut kad pirms gadiem 5000 - 6000 kaut kur plašajā Eirāzijā atradās vieta, kur mitinājās normāli ļaudis, ar kopīgu valodu, tradīcijām utt. Bet tad kaut kas atgadījās, un viņi sāka masveidīgi no turienes migrēt visos virzienos... viena daļa aizgāja līdz Indijai (tos ko tur vietējie sauc par āriešiem (no vārda - "ārja", ienācējs, svešinieks, labākais, baātnieks utt. nozīmju daudz) un citi atkal vairāk uz Eiropu... pie tiem piederam arī mēs - balti...

Bet 19. gs kad pirmie valodnieki atrada līdzīgos skanējumus sanskritam ar leišu mēli, tad arī tas trakums sākās! Kādas tik versijas netika izvirzītas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 11.03.2004 16:12
Raksts #63


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Kedriks @ 11.03.2004 16:06)
atrada līdzīgos skanējumus sanskritam ar leišu mēli, tad arī tas trakums sākās! Kādas tik versijas netika izvirzītas...

Hmm..Nu ne tikai skaneejumus jau atrada.. Palasiet "Celjaa un Rietumu nirvaanu caur Latviju".. Es te lasu un uzjautrinu pati sevi. peedejais bija siika tautasdziesmu analiize, kas saistiita ar sansaarisko un nirvaanisko ..

Man no taa visa patika viena rindkopa:
"Kaapeec latvieshiem nav gjeeniju? Atbilde vareetu buut gauzhaam vienkaarsha : Mums nav gjeeniju taapeec, ka latvieshu tauta kaa taada ir gjeniaala."

Šo rakstu rediģēja Reiki: 11.03.2004 16:13
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 11.03.2004 16:13
Raksts #64


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



CITĀTS(Reiki @ 11.03.2004 16:00)
CITĀTS(Farliner @ 11.03.2004 15:54)
it īpaši, ja ievērtē, kad parādās Budisms kā rliģija, un kad ir notikusi tā Indoeiropieešu tautu atzara, pie kura piederam arī mēs, aizmigrēšana no tā reģiona, kur tiem ir varējusi būt saskarsme ar budiestiem... tad tā ideja`lliekas šūta ar vēl baltāiem diegiem smile.gif

Kursh budisms? Budisms kaa taads vai kaads vinja novirziens..Nu budisms kaa taads 5.gs. liidz ar Sidhaartu, bet Theravaadas budisms kaut kur ap 1.gs. p.m.ee., chanjbudisms 6.gs, un dzebbudisms Japaanaa ienaaca 12. gs. ..Laikam unsure.gif laughing.gif
So..Labi, es saprotu juusu pretenzijas, bet man taa arii neviens nepaskaidroja- kaapeec visi latvieshus tik ljoti veelas saistiit ar Indiju? Vinji nezin situaaciju, kaada tur valda?

Mana doma bija tāda, ka budisms visos tā variantos ir veidojies ne vienu vien tūkstošgadi pēc tam, kad tās tautiņas pašķīrās smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 11.03.2004 16:14
Raksts #65


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Reiki @ 11.03.2004 16:12)
CITĀTS(Kedriks @ 11.03.2004 16:06)
atrada līdzīgos skanējumus sanskritam ar leišu mēli, tad arī tas trakums sākās! Kādas tik versijas netika izvirzītas...

Hmm..Nu ne tikai skaneejumus jau atrada.. Palasiet "Celjaa un Rietumu nirvaanu caur Latviju".. Es te lasu un uzjautrinu pati sevi. peedejais bija siika tautasdziesmu analiize, kas saistiita ar sansaarisko un nirvaanisko ..

Man no taa visa patika viena rindkopa:
"Kaapeec latvieshiem nav gjeeniju? Atbilde vareetu buut gauzhaam vienkaarsha : Mums nav gjeeniju taapeec, ka latvieshu tauta kaa taada ir gjeniaala."

Nu nē, paldies! Reiz es mēģināju Mūka darbus palasīt...valoda drausmīga! Bez svešvārduvārdnīcas pat ES (!!!) neko daudz saprast nevarēju!

Bet pēdējā frāze man gan patīk! laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 11.03.2004 16:21
Raksts #66


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Hmm.. :blink: Kaapeec man taa nelikaas? Graamata pavisam normaali lasiijaas, cita lieta, ka es vinjam vareetu pie katras treshaas nodaljas iebilst, bet nu tas taa..Vismaz cilveeks reaali meegjinaaja savu viedokli pamatot..Cik tur klasikjus nepiemineeja, lai iespaidu uzlabotu..Tas pats Freids ir peedeejaa nodaljaa piemineets..
Vieniigais, ka vinja foto uz graamatas vaaka mani noteikti nevedinaatu uz vinjas pirkshanu..Taada sejas izteiksme, it kaa vinjsh buutu manu kritiku palasiijis.. So..Droshi vien, ja mans teetis nebuutu taads veestures fanaatikjis grin.gif, es droshi vien nebuutu to graamatu nemaz lasiijusi, jo to es no vinja pievaacu. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 11.03.2004 18:45
Raksts #67


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Daudz no šī vīra nebiju lašījis,. bet tas niknais koments bija par grāamatu "kas ir medi`tacija" Uh, ka nu viņš tur deva vaļā smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 12.03.2004 14:28
Raksts #68


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Nu jaa..Nav briinums..Vinjsh jau latvieshus arii uz nirvaanu mudinot..Noteikti tas jautri izskatiitos, ja te peeksnji visu Budu saaktu citeet..
Kas man vinja graamataa izbesiija bija tas, ka vinjsh panjem vienu izteicienu (jo banaalaak un dzirdeetaak, jo labaak), piem. , cogito ergo sum un tad 10 lapas vinju komentee, pie tam ne jau ar savu viedokli, bet ar visiem peec kaartas, vai tas buutu Geete, Jungs, Kolridzhs, Kants vai kaads cits. Kad tas viss ir sabaazts kopaa, tad vinjsh neaizmirst visu to saistiit ar Austrumiem laughing.gif
Vietaam tas tieshaam izskataas diezgan baisi..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rosie Cotton
iesūtīt 14.03.2004 01:23
Raksts #69


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Reiki, kas tā par "Maģiju lv tautas tradīcijās"? Kad iznākusi? Kas autors?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 14.03.2004 11:46
Raksts #70


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Rosie Cotton @ 14.03.2004 01:23)
Reiki, kas tā par "Maģiju lv tautas tradīcijās"? Kad iznākusi? Kas autors?

Autors ir J.A.Jansons, kad iznaakusi- to gan preciizi nepateikshu, man vinja maajaas nestaav, bet biblioteekaa droshi vari mekleet, man pat uz maajaam iedeva happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 16.03.2004 15:05
Raksts #71


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Ja mani atmiņa neviļ, šī grāmatele izdota pašā 90-to gadu sākumā, tā ir drīzāk kā brōšura, par grāmatu to visai grūti nosaukt grin.gif smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 16.03.2004 15:13
Raksts #72


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Joda faniem varu ieteikt Mackovas "Atraktaa debess" palasiit happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 16.03.2004 15:22
Raksts #73


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Reiki @ 16.03.2004 15:13)
Joda faniem varu ieteikt Mackovas "Atraktaa debess" palasiit happy.gif

Nu Jolanta šito visu pirms tam kas "Atraktajā Debesī" bija redzams, turpinājumos publicēja vienā kaut kādā sieviešu žurnālā smile.gif

Kāpēc lai Jodam būtu baigie fani??? :blink:

Un ar tiem Jodiem uzmanīgi! grin.gif "Senlatviešos" man ar bij tas gods šo personāžu patēlot smile.gif Starp citu uzmanīgi, jo viens pazīstams cilvēks parakstās kā "Juods"... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 16.03.2004 15:30
Raksts #74


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Kedriks @ 16.03.2004 15:22)
Un ar tiem Jodiem uzmanīgi! grin.gif "Senlatviešos" man ar bij tas gods šo personāžu patēlot smile.gif Starp citu uzmanīgi, jo viens pazīstams cilvēks parakstās kā "Juods"... whistling.gif

Njaa..Pateelot Jodu? :blink: Kaut ko taadu es gribeetu redzeet.. laughing.gif Nevaru reaali iedomaaties kaa tas izpaudaas. Seedeeji juuraa uz kaada seeklja? tongue.gif

Interesanti..Tas Juods kaads treshais kompaanijaa liidz ar Dievu?

Un varbuut es kljuudos, bet man skjiet, ka sievieshu zhurnaalu auditorijai to diez vai bija interesanti lasiit. :blink: Es jau pabriiniijos, ka vienreiz frizeetavaa kaut kaadaa vecaa "Ievaa" ieraudziiju rakstu par LFFB. Tur laikam kaads Kedrika teerpu veel bija pievaacis? huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 16.03.2004 15:35
Raksts #75


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Reiki @ 16.03.2004 15:30)
CITĀTS(Kedriks @ 16.03.2004 15:22)
Un ar tiem Jodiem uzmanīgi! grin.gif "Senlatviešos" man ar bij tas gods šo personāžu patēlot smile.gif Starp citu uzmanīgi, jo viens pazīstams cilvēks parakstās kā "Juods"... whistling.gif

Njaa..Pateelot Jodu? :blink: Kaut ko taadu es gribeetu redzeet.. laughing.gif Nevaru reaali iedomaaties kaa tas izpaudaas. Seedeeji juuraa uz kaada seeklja? tongue.gif

Interesanti..Tas Juods kaads treshais kompaanijaa liidz ar Dievu?

Un varbuut es kljuudos, bet man skjiet, ka sievieshu zhurnaalu auditorijai to diez vai bija interesanti lasiit. :blink: Es jau pabriiniijos, ka vienreiz frizeetavaa kaut kaadaa vecaa "Ievaa" ieraudziiju rakstu par LFFB. Tur laikam kaads Kedrika teerpu veel bija pievaacis? huh.gif

Neee, tam Juodam nekāda sakara ar pseido "dievu" nava! Vīņs ir sastopams matainu metālistu aprindās smile.gif Bet toreiz šis tēls spēlē ieviesa mērenu paniku vikingu nometnē...ko tik šie neizmēģinājās, lai dabūtu laukā no nometnes un lai nesadusmotu grin.gif TAs bija labais... ak jā, pirms tam viņš (tobiš es smile.gif ) vēl biju nospēris kuršu kalējiem veseri grin.gif....

pateicīgs radījums ko kā NPC var palaist kādā pasākumā... grin.gif

Njā, nez kāpēc mitoloģija nav tā ejošākā tēma populāros izdevumos....nez kāds tam varētu būt iemesls...grin.gif whistling.gif rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 16.03.2004 15:47
Raksts #76


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Oook..Tas laikam saucaas, ka uz mazaak "Skyforger" koncertiem jaaiet laughing.gif

Jaa, nez kaads tam vareetu buut iemesls.. Meegjini iedomaaties kaut kaadu "Cosmopolitian", tur noteikti varees atrast kaut ko par veesturi un saiknes ar mitologjiju, diemzheel taa buus manikiira veesture un saikne ar mitologjiju izpaudiisies kaa tevis un tava sirdsaakjiisha saderiibas sastaadiishana peec senajiem panjeemieniem.. Bet, ja taa labi padomaa.. Tad es domaaju, ka arii nevajag tur taas teemas baazt. Protams, man ir interesanti palasiit par mitologjiju, bet tas jau nenoziimee, ka visiem buus interesanti. Ir jau attieciigi izdevumi (latviski gan to paarpilniibu neesmu maniijusi), kur par taam teemaam var palasiit.. Un ir graamatas (par kuraam latvieshu val. var teikt to pashu). Piemeeram, es vakar skandinaavu miitus nopirku, kaa vinji tur nabaga Loki brauc virsuu. laughing.gif Ah jaa, es aizraavos *visiem sorry par off*topic*
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 16.03.2004 15:57
Raksts #77


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Hi, hi, izdevās izprovocēt! smile.gif

"Dēēēēbēēēsu smēēēēēdēēēeee...."

Eh, nu tik labi man nesanāk kā Fordžeriem smile.gif

Starp citu ar saviem pēdējiem 2 albūmiem viņi ir lieliski uzjundījuši interesi un lepnumu par mūsu saknēm, senajiem dieviem un tā tālāk grin.gif Baigie malač!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 16.03.2004 16:13
Raksts #78


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Jaa, jaa, es lasiiju par "Skyforger" kaut kur veel nesen ar vinjiem intervija bija happy.gif
Es godiigi briinos par tiem aarzemniekiem, kas vinjus klausaas (pozitiivaa noziimee), jo es laikam neparakstiitos iet klausiities kaut ko valodaa, kuraa nekaa nesaprotu..Bet kas zin.
Labs bija viens jautaajums tajaa intervijaa, skaneeja apmeeram shaadi- "Juus tachu pieluudzat seno latvieshu dievus?" rolleyes_a.gif

Es te atradu atsauksmes:
Music seems truly pure and filled with emotional playing. Great stuff!!! Folk elements are beautiful, look's like latvians have beautiful folk traditions. They sing in latvian (there is translations inside the cd cover) and I can that this language is very pretty. They sing about historical events during WW I and story I discovered (about Latvian Riflemen) surprised me. Latvian riflemen were great soldiers, they were legendary warriors, freedom fighters and Skyforger's songs tell about these amazing but sad stories. Music is aggresive, but very positive. One of the best things I ever heard! Really and strongly recomended!!!

those guys are genius! you just have to listen them! i have been in 5 their concerts. what a power! what an energy! and songs about history and folk are great! music and content which lifts you up for a long while! and most of all- make you think and feel!
i adore that band! and there is a reason...

Šo rakstu rediģēja Reiki: 16.03.2004 16:16
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 16.03.2004 17:45
Raksts #79


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Oi jā, viņu basists ne bez lepnuma stāstīja, ka Vācijas tūrē šie esot uzstādījuši kluba rekordu (tur šamējie pa klubiem spēlēja) - sanākuši 500 klausītāju. Un tas ir par 200 vairāk, kā grupai Cannibas Corpse tongue.gif grin.gif , kas tomēr esot jau nu dikti slaveni tongue.gif
Jā kādā angļu val. metāla lapā es lasīju recenziku ,jur bija aptuveni tā: "Jā, viņi spēlē "kokli" (diez, kas tas ir), un tad vēl kaut ko, ko sauc "ģīga" (man nav ne jausmas, kas tas par zvēru), un vispār daudz folka, un tasir lieliski!" laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 17.03.2004 10:02
Raksts #80


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Es intereses peec vakar draugiem paprasiiju, vai vinji zin, kas ir "Skyforger", man 50 % pilniigaa paarlieciibaa atbildeeja, ka taa esot kaut kaada aarzemju grupa laughing.gif Es jau saprotu, ka vinji vairaak pa aarzemeem, nekaa LV speelee, bet nu aarzemju grupa, kas dzied latvieshu valodaa rolleyes_a.gif
Starp citu, vienaa zhurnaalaa shai grupai tika riktiigi braukts virsuu, apmeeram taa "Nee, nu kas mees atgriezhamies pagaatnee un tagad piekopsim visus pagaanu rituaalus.. (````-````-blaa)"
Pie tam..Tas bija latvieshu izdevums getlost.gif

Šo rakstu rediģēja Reiki: 17.03.2004 10:03
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
3 lietotāji/s lasa šo pavedienu (3 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 21:20