Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ārzemju vai pašu literatūra!
Kāda literatūra/daiļdarbi jums patīk labāk?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 101
Viesi nevar balsot. 
Ného
iesūtīt 24.03.2005 18:56
Raksts #1


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



Jautājumu jūs jau redzējāt, tad kāda ir jūsu atbilde?

Man pašam patīk visas, nevaru tā izšķirties getlost.gif , bet pēc izlasīto grāmatu skaita un to novērtējuma-labāks "patikšanas" koeficients sanāk ārzemju literatūrai.

Šo rakstu rediģēja Lord Nero: 24.03.2005 18:57
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Ungaarijas ragas...
iesūtīt 30.03.2005 13:31
Raksts #21


Skatās acīs baziliskam
Grupas ikona

Grupa: Daiļdarbu vadītāja
Pievienojās: 22.12.04
Kur: uz dārgumu kaudzes
Tīstokļu pūķis



Ja attiecīgais darbs ir interesants, tad man ir vienalga, vai tas ir ārzemju, vai latviešu, vai postpadomju. Tāda lūk ir atbilde uz jautājumu, kas pievienots ceturtajam variantam.
Protams, ja spriež pēc izlasīto grāmatu skaita, tad ārzemju sit pušu latviešu un postpadomju literatūru.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 30.03.2005 14:11
Raksts #22


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



CITĀTS(Lord Nero @ 24.03.2005 20:32)
es skaitīju no padomijas sabrukšanas-1991. gada- tajā sakarā, ka balstoties uz tavu rakstu sapratu, ka postpadomju valstu literatūra ir veca, jo tālāk sekoja piebilde-..mūsdienu literatūra..Nu apmēram tā -paskaidrojums, gan tāds murgains sanāca.
*


Protams, es uzskatu postpadomju literatūru par vecāku, un ar vārdiem ''mūsdienu literatūra'' es arī domāju pēc 1991. gada izdotās grāmatas, jo tās taču arī pieder pie mūsdienu literatūras !

CITĀTS(Roviela @ 25.03.2005 14:16)
Cita atbilde - nekad mūžā neesmu dalījusi jebkādu literatūru šādi! Tāds dalījums, manuprāt, noder tikai bibliotēkas kataloga ailēm vai statistikai.
Vai nav vienalga, kādas tautības, zemes vai laikmeta rakstnieks ir uzrakstījis grāmatu, ja man tā patīk?
*


Pilnīgi piekrītu. Turklāt tādu iedalījumu kā ''postpadomju literatūra''.. vai tad šīs grāmatas neslēpjas zem varianta ''ārzemju literatūra'', jo tu pats kā piemērus šī varianta (postpadomju) rakstniekiem minēji ārzemju autorus !

Tomēr jāpiekrīt, ka es biežāk lasu ārzemju literatūru. Arī tādēļ, ka Latvijā reti kad tiek izdotas grāmatas, kas mani ieinteresētu. Pēdējās grāmatas, kas man tiešām likās saistošas, bija A.Neiburgas un I.Ābeles !
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
i`m_GriM&EviL
iesūtīt 31.03.2005 19:54
Raksts #23


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.01.04
Kur: Ēģipte - Faraona Kapenes



Ārzemju ! Latviešu rakstieki pēdējā laikā neko tā neraksta un vecās grāmatas kas pirms 50 gadiem sarakstītas vienkārši briesmīgi lasīt ... Ārzemju vismaz normālas grāmatas ko lasīt , jo viņi taču raksta mūsdienu grāmatas !
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tiigjeris
iesūtīt 09.04.2005 11:55
Raksts #24


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Dzīvnieku Saietā 90210.



aarzemju, aarzemju... bet man ir arii gadiijies lasiit tiiri lasaamus postpadomju gabalinjus... lai gan peedeejaa laikaa saraxtiitaas gan nav diez ko... bet aarzemju literatuuraa vienmeer atrodas kaut kas... nu jaa, latvija jau arii ir tikai viena, bet aarzemes ir daudz...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
iMiS™
iesūtīt 07.06.2005 19:18
Raksts #25


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.05.05



Man galvenokārt patīk Ārzemju grāmatas...Latviešu nav tik saistošas un intriģējošas...!Bet es arī esmu saskāries ar foršām Latviešu grāmatām, un būtu tizli teikt, ka visas ir trulas...!Dažas ir trulas, dažas - ne...un tas ir galvenokārt tikai aktarīgs no raxtnieka....!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
murmulis
iesūtīt 08.06.2005 09:53
Raksts #26


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.06.05



ma patiik aarzemju!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mērija
iesūtīt 08.06.2005 10:00
Raksts #27


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.05.05



Vispār man patīk ārzemju, bet latviešu ar nav slikta... wink.gif whistling.gif
Es nobalsoju par ''ārzemju''. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ģitārmeiča
iesūtīt 08.06.2005 13:07
Raksts #28


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.07.04



man patiik aarzemju labaak kaa latvieshu, tachu meedzu palasiit arii kaadu latvieshu gabalu(nav nemaz tik slikti)...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Maxwels
iesūtīt 08.06.2005 13:18
Raksts #29


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.04



It kā jau pilnīgi vienalga, jo nav taču nozīmes grāmatas izcelsmei, taču... laikam dodu priekšroku ārzemju, tomēr pārtulkotas latviešu valodā - orģinālvalodā (angļu - parasti) ļoti maz esmu lasījis. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 09.06.2005 14:17
Raksts #30


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Hmmm...pārsvarā man ir pilnīgi vienalga kādu literatūru lasu, kaut gan ja skatās no otras puses, tad priekšroku dodu krievu literatūrai, kas skaitās arī ārzemju, bet to, kas orģinālvalodā ir angliski...paldies nē...man lūdzu tulkotu uz krievu vai latviešu, kaut gan tā man ir vienalga kādu literatūru lasīt, galvenais, lai ir interesanti
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Zobena iznēsātāj...
iesūtīt 09.06.2005 15:53
Raksts #31


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.05.05



Man liekas, ka arzemju, jo tas starpa ie ari Hp un GP.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dragon-Girl
iesūtīt 09.06.2005 20:19
Raksts #32


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.05.05
Kur: Tur kur jūs mani neatradīsiet.... >_<



Mani neipasi interese Latviesu literatura,
tapec aizraujos ar arzemju
Ka ari arzemju literatura ir daudz interesantaka wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Scarlet
iesūtīt 26.08.2005 18:40
Raksts #33


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.08.05



ĀRZEMJU literatūra ir daudz lielākā cieņā tāpēc, ka viņiem ir daudz vairāk cilvēku un pieredzes. Ne jau visas ārzemju grāmatas ir labas, un tāpat ir ar latviešu grāmatām. Es domāju, ka viss kas latviešiem ir vajadzīgs ir LAIKS. Tādā nozīmē-piem. paskatieties, cik tad ilgi mūsu valsts ir pastāvējusi neatkarīgi un pilnīgā raxtīšanas brīvībā? Sanāk tā īsti kopš pēdējās atmodas aptuveni. Nedomāju, ka tik īsā laikā noteikti atradīsies kāds fenomenāls talants raxtnieku vidū, jo tādi talanti taču ir tik reti. Tāpat arī mūsu valsts ir maza un tajā ir maz iedzīvotāju. Un atkal-jo vairāk cilvēku, jo lielāka iespējamība, ka atradīsies vairāk tādi talanti! Tāpēc arī pagaidām latviešu literatūrā nav īsti satriecošu un pasaulslavenu grāmatu. Ir dažas labas grāmatas, bet nekā satriecoši lieliska. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ariona
iesūtīt 26.08.2005 20:25
Raksts #34


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.03
Kur: Kaut kur uz šīs Pasaules...(A varbūt citas...)
Labākā stāsta autore 2006



Ārzemju literatūra mani saista ievērojami vairāk nekā latviešu, vispār es tā īsti neatceros nevienu latviešu autora darbu, kas man tiešām būtu paticis...Nu ja, manas mīļākās grāmatas ir ārzemju autoru raxtītas, bet protams salīdzinot latviešu autorus ar ārzemju, ārzemju autoru jau vairāk, un kā Scarlet raxtīja arī ilgāk ārzemju autori brīvi varēja raxtīt, bet gan jau.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hypsus...
iesūtīt 14.09.2005 20:54
Raksts #35


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.09.04
Kur: Šur un tur starp interesantām personām



Liekas, ka vairāk sliecos lasīt ārzemju, jo ārzemnieki raksta kaut kā savādāk un netik vienveidīgi! It sevišķi labi tiek rakstīti psiholoģiskie stāsti kā arī šausmu žanra grāmatas ir interesantākas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 15.09.2005 17:46
Raksts #36


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Pārsteidzoši truli šīs aptaujas rezultāti ir. blink_a.gif Ko tad nu mēs - mēs jau maza tautiņa. Mēs jau neko nevaram... jāiet uz mežu nosalt.

Šo rakstu rediģēja Kedriks: 15.09.2005 17:46
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Immortal
iesūtīt 16.09.2005 17:33
Raksts #37


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.04
Kur: šūpuļtīklā zem bumbieres...



Es izvēlējos variantu citi, jo man patīk gan latviešu, gan ārzemju! Ir interesantas grāmatas arī latviešu autoriem....tātad abi!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Moskjis
iesūtīt 16.09.2005 17:42
Raksts #38


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.07.05



CITĀTS(i`m_GriM&EviL @ 31.03.2005 20:54)
Ārzemju ! Latviešu rakstieki pēdējā laikā neko tā neraksta un vecās grāmatas kas pirms 50 gadiem sarakstītas vienkārši briesmīgi lasīt ... Ārzemju vismaz normālas grāmatas ko lasīt , jo viņi taču raksta mūsdienu grāmatas !
*


Kļūdies, vēljoprojām Latvijā izdod labas grāmatas.
Vajag grāmatnīcās iegriezties.
Piemēram: “Viltotais Fausts jeb pārlabota un papildināta pavārgrāmata” Marģers Zariņš,
"Atskaņu hronika" latviski. etc.
Tikai šīs grāmatas nokļūst nocenoto grāmatu plauktos, tās neviens nepērk.
"Atskaņu hronika"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
dreamer
iesūtīt 16.09.2005 18:50
Raksts #39


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.05.04
Kur: kastē un betonā



Nez.. laikam jau kā vairumam latviešu (lai cik tas dīvaini arī nebūtu) nācās vien noklikšķināt uz atbildes "Ārzemju" ..jo patiešām visbiežāk un visvairāk iznāk lasīt tieši ārzemju rakstnieku darbu tulkojumus.. un tātad tie arī patīk vairāk, tomēr man nav arī nekādu pretenziju pret latviešu autoru grāmatām, jo arī starp latviešu darbiem ir atrodami patiesi interesanti un lasāmi gabali un tādu ir ne mazums..

..lai gan.. ne jau no konkrētas rakstnieka tautības un darba sarakstīšanas gada ir atkarīga grāmatas vērtība un interesantums.. wink.gif ..vairāk tā patikšana ir atkarīga no paša grāmatas satura.. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
alise brīnumzemē
iesūtīt 16.09.2005 19:06
Raksts #40


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.06.04
Kur: virs zemes



diemzheel, es arii lasu maz latvieshu literatuuras. vnk. man taas graamatas liekas stipri neinteresantas, nu vismaz taas, kuras esmu izlasiijusi. protams, man ir viena jauka latvieshu graamata - bille, kura man liekas forsha, bet ja es atceros pirms kaada laika lasiito maara rungulja graamatu "sirninjsalas" ---> vnk. veemiens naak. sick.gif

no ko lai saka, latvieshi nav gjeniaalu rakstnieku tauta. ir iznjeemumi, bet... aarzemnieki tomeer ir dikti interesantaaki. bet protams, es neesmu no tiem, kas literatuuru meegjina taa shkjirot, bet taa viieenkaarshi ir dziives patiesiiba. just get over it grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.04.2024 01:49