Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Ārzemju vai pašu literatūra!
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots
Lapas: 1, 2
Ného
Jautājumu jūs jau redzējāt, tad kāda ir jūsu atbilde?

Man pašam patīk visas, nevaru tā izšķirties getlost.gif , bet pēc izlasīto grāmatu skaita un to novērtējuma-labāks "patikšanas" koeficients sanāk ārzemju literatūrai.
Ledene
Vispār jau ārzemju. Kaut kā īpaši nepatīk latviešu literatūra, tikai dažu rakstnieku darbus lasu ar baudu. Pārsvarā izvēlos ārzemju autoru darbus, jo tie ir plašākā izvēlē ! Un latvieši reizēm ļoti neveiksmīgi cenšas atdarināt ārzemju literatūru.. pinch.gif
Ného
Neskaties atdarināto literatūru, bet kādas attiecības ar past padomju literatūru-krievu, poļu u.c.???
Ledene
Vispār ar postpadomju literatūru īpaši neaizraujos, man patīk mūsdienu literatūra ! Tas ir kaut kas man tuvāks...
mazā peciņa
Nobalsoju par ārzemju, jo nespēju izdomāt, kāda bija pēdējā grāmata (latviešu), ko izlasīju. Lasu, jā, pārsvarā ārzemju literatūru. Te Latvijā, nav tādi cilvēki, kas izdomā tādus stāstus, romānus utt, kādus var sastapt ārzemju literatūrā.
Pēdējā grāmata ko izlasīju bija Anne Frakna "Sētas māja" dienasgrāmata vēstulēs.
Agrāk lasīju daudz vairāk grāmatas, bet tagad - kaut kā ir lietas, ko gribās darīt labprātāk, nekā lasīt grāmatas.
Un no latviešu literatūras, vienīgais, ko patiešām lasu ir matemātikas mācību grāmatas grin.gif .
Ného
Mūsdienu literatūrā nav īpaši daudz labu darbu, it īpaši pēdējos gados, kad daudz domā ar vienām smadzenēm, vai savas nekustina..būtu vismaz no Erkila Puaro pamācījušies pakustināt pelēkās šuniņas, kuru mirstība katastrofāli palielinās visā pasaulē.
Švilpaste
Ārzemju. No latviešiem man patīm tikai "AR balles kurpēm Sibīrijas sniegos". Kolosāla grāmata!
Ledene
CITĀTS(Lord Nero @ 24.03.2005 20:19)
Mūsdienu literatūrā nav īpaši daudz labu darbu, it īpaši pēdējos gados, kad daudz domā ar vienām smadzenēm, vai savas nekustina..būtu vismaz no Erkila Puaro pamācījušies pakustināt pelēkās šuniņas, kuru mirstība katastrofāli palielinās visā pasaulē.
*


Nu, bet tad jājautā - esi lietas kursā par visām pēdējos gados izdotajām grāmatām, lai varētu apgalvot, ka mūsdienās nav daudz labu darbu..?
Es lasu grāmatas, kas izdotas laikā no 1900.- mūsdienām, un mūsdienu literatūra man, neapšaubāmi, ir tuvāka ! smile.gif
Ko tu uzskati par labām grāmatām, tad jājautā?.... unsure.gif
Ného
CITĀTS(ledene @ 24.03.2005 20:24)
Nu, bet tad jājautā - esi lietas kursā par visām pēdējos gados izdotajām grāmatām, lai varētu apgalvot, ka mūsdienās nav daudz labu darbu..?
Es lasu grāmatas, kas izdotas laikā no 1900.- mūsdienām, un mūsdienu literatūra man, neapšaubāmi, ir tuvāka !  smile.gif
Ko tu uzskati par labām grāmatām, tad jājautā?....  unsure.gif
*

es skaitīju no padomijas sabrukšanas-1991. gada- tajā sakarā, ka balstoties uz tavu rakstu sapratu, ka postpadomju valstu literatūra ir veca, jo tālāk sekoja piebilde-..mūsdienu literatūra..Nu apmēram tā -paskaidrojums, gan tāds murgains sanāca.
Antons Ego
Arzemju, bet nu pievienojos tiem, kam arī pret latviešu literatūru nav nekāds ekstrēms riebums. Vienkārši nav tik daudz labas. Un ja nu man tagad būtu jānosauc viena praktiski ļoti laba latviešu grāmata (subjekt.), es nevarētu.
.: ARTANIS :.
No latviešu literatūras pēdējā laikā nekas daudz pie sirds nav aizķēries, postpadomju literatūra arī neko diži nesaista, tā ka laikam palikušais variants - ārzemju ir visatbilstošākais. smile.gif
Kaķurēgs
Patīk latviešu un ārzemju literatūra. Pagaidām gan neesmu manījusi nevienu interesantu latviešu autoru darbu. Vairākgan lasu ārzemju literatūru.
Roviela
Cita atbilde - nekad mūžā neesmu dalījusi jebkādu literatūru šādi! Tāds dalījums, manuprāt, noder tikai bibliotēkas kataloga ailēm vai statistikai.
Vai nav vienalga, kādas tautības, zemes vai laikmeta rakstnieks ir uzrakstījis grāmatu, ja man tā patīk?
maksligais_intelekts*
Nu, ja godiigi latvieshu rakstienku darbus lasu tikai literatuuras stunda , ka ari, ka majasdarbu ,etb peec sawas gribas lasu tikai Arzemju grin.gif Kautgan, ja atrastos, kada laba latvieshu gramata droshi vien izlasiitu, ka piemeram Naves ena cool.gif .
Zeltiņš
Protams ka ārzemju, jo to skaitā ietilpst Harijs Poters, Gredzenu pavēlnieks, Tanja Grotere un Artēmijs Fauls. Gandrīz visas grāmatas "Harija Potera fanu klubs Latvijā iesaka..." Tās visas ir ļoti superīgas grāmatas (protams tās kuras esmu lasījis). Cerams ka draizākajā laikā tādas dūs vēl čupām. Mani īpaši neieintriģē latviešu literatūra, jo tur vaigāk ir dzejoļi un sižets neaizrauj (nezinu kā ir citiem bet tā ir vismaz man). PSRS? uz šo jautājumu nevaru atbildāt, jo nevienu šādu grāmatu neesmu lasījis un mani draugi arī ne. sorcerer.gif
Bille
es lasu aarzemju literatuuru daudz vairaak nekaa latvieshu.
spitzbube
Es nobalsoju par ārzemju, jo tur tomēr ir lielāka izvēle. Arī daži latviešu darbi ir labi, bet visticamāk tie jau ir pārlasīti reizes 2.
amanda
Noteikti ārzemju!Tā man liekas saistošāka. rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif
juniore
Njuss es tik nevaru tikt skaidriibaa ar 2. atbildi. psC kas taa taada
nu iisniibaaa man patiik aarzemju literatuura riktiiki laba
Simple Girl
es nevaru izlemt, jo man patīk abas, lai gan vairāk lasu ārzemjum, bet zinu ka arī latviešu nav sliktas! tapēc nobalsoju cits... bet vispār visas grāmatas ir labas!
Ungaarijas ragaste
Ja attiecīgais darbs ir interesants, tad man ir vienalga, vai tas ir ārzemju, vai latviešu, vai postpadomju. Tāda lūk ir atbilde uz jautājumu, kas pievienots ceturtajam variantam.
Protams, ja spriež pēc izlasīto grāmatu skaita, tad ārzemju sit pušu latviešu un postpadomju literatūru.
Ledene
CITĀTS(Lord Nero @ 24.03.2005 20:32)
es skaitīju no padomijas sabrukšanas-1991. gada- tajā sakarā, ka balstoties uz tavu rakstu sapratu, ka postpadomju valstu literatūra ir veca, jo tālāk sekoja piebilde-..mūsdienu literatūra..Nu apmēram tā -paskaidrojums, gan tāds murgains sanāca.
*


Protams, es uzskatu postpadomju literatūru par vecāku, un ar vārdiem ''mūsdienu literatūra'' es arī domāju pēc 1991. gada izdotās grāmatas, jo tās taču arī pieder pie mūsdienu literatūras !

CITĀTS(Roviela @ 25.03.2005 14:16)
Cita atbilde - nekad mūžā neesmu dalījusi jebkādu literatūru šādi! Tāds dalījums, manuprāt, noder tikai bibliotēkas kataloga ailēm vai statistikai.
Vai nav vienalga, kādas tautības, zemes vai laikmeta rakstnieks ir uzrakstījis grāmatu, ja man tā patīk?
*


Pilnīgi piekrītu. Turklāt tādu iedalījumu kā ''postpadomju literatūra''.. vai tad šīs grāmatas neslēpjas zem varianta ''ārzemju literatūra'', jo tu pats kā piemērus šī varianta (postpadomju) rakstniekiem minēji ārzemju autorus !

Tomēr jāpiekrīt, ka es biežāk lasu ārzemju literatūru. Arī tādēļ, ka Latvijā reti kad tiek izdotas grāmatas, kas mani ieinteresētu. Pēdējās grāmatas, kas man tiešām likās saistošas, bija A.Neiburgas un I.Ābeles !
i`m_GriM&EviL
Ārzemju ! Latviešu rakstieki pēdējā laikā neko tā neraksta un vecās grāmatas kas pirms 50 gadiem sarakstītas vienkārši briesmīgi lasīt ... Ārzemju vismaz normālas grāmatas ko lasīt , jo viņi taču raksta mūsdienu grāmatas !
tiigjeris
aarzemju, aarzemju... bet man ir arii gadiijies lasiit tiiri lasaamus postpadomju gabalinjus... lai gan peedeejaa laikaa saraxtiitaas gan nav diez ko... bet aarzemju literatuuraa vienmeer atrodas kaut kas... nu jaa, latvija jau arii ir tikai viena, bet aarzemes ir daudz...
iMiS™
Man galvenokārt patīk Ārzemju grāmatas...Latviešu nav tik saistošas un intriģējošas...!Bet es arī esmu saskāries ar foršām Latviešu grāmatām, un būtu tizli teikt, ka visas ir trulas...!Dažas ir trulas, dažas - ne...un tas ir galvenokārt tikai aktarīgs no raxtnieka....!
murmulis
ma patiik aarzemju!
Mērija
Vispār man patīk ārzemju, bet latviešu ar nav slikta... wink.gif whistling.gif
Es nobalsoju par ''ārzemju''. tongue.gif
Ģitārmeiča
man patiik aarzemju labaak kaa latvieshu, tachu meedzu palasiit arii kaadu latvieshu gabalu(nav nemaz tik slikti)...
Maxwels
It kā jau pilnīgi vienalga, jo nav taču nozīmes grāmatas izcelsmei, taču... laikam dodu priekšroku ārzemju, tomēr pārtulkotas latviešu valodā - orģinālvalodā (angļu - parasti) ļoti maz esmu lasījis. silent.gif
Seila
Hmmm...pārsvarā man ir pilnīgi vienalga kādu literatūru lasu, kaut gan ja skatās no otras puses, tad priekšroku dodu krievu literatūrai, kas skaitās arī ārzemju, bet to, kas orģinālvalodā ir angliski...paldies nē...man lūdzu tulkotu uz krievu vai latviešu, kaut gan tā man ir vienalga kādu literatūru lasīt, galvenais, lai ir interesanti
Zobena iznēsātājs
Man liekas, ka arzemju, jo tas starpa ie ari Hp un GP.
Dragon-Girl
Mani neipasi interese Latviesu literatura,
tapec aizraujos ar arzemju
Ka ari arzemju literatura ir daudz interesantaka wink.gif
Scarlet
ĀRZEMJU literatūra ir daudz lielākā cieņā tāpēc, ka viņiem ir daudz vairāk cilvēku un pieredzes. Ne jau visas ārzemju grāmatas ir labas, un tāpat ir ar latviešu grāmatām. Es domāju, ka viss kas latviešiem ir vajadzīgs ir LAIKS. Tādā nozīmē-piem. paskatieties, cik tad ilgi mūsu valsts ir pastāvējusi neatkarīgi un pilnīgā raxtīšanas brīvībā? Sanāk tā īsti kopš pēdējās atmodas aptuveni. Nedomāju, ka tik īsā laikā noteikti atradīsies kāds fenomenāls talants raxtnieku vidū, jo tādi talanti taču ir tik reti. Tāpat arī mūsu valsts ir maza un tajā ir maz iedzīvotāju. Un atkal-jo vairāk cilvēku, jo lielāka iespējamība, ka atradīsies vairāk tādi talanti! Tāpēc arī pagaidām latviešu literatūrā nav īsti satriecošu un pasaulslavenu grāmatu. Ir dažas labas grāmatas, bet nekā satriecoši lieliska. wink.gif
Ariona
Ārzemju literatūra mani saista ievērojami vairāk nekā latviešu, vispār es tā īsti neatceros nevienu latviešu autora darbu, kas man tiešām būtu paticis...Nu ja, manas mīļākās grāmatas ir ārzemju autoru raxtītas, bet protams salīdzinot latviešu autorus ar ārzemju, ārzemju autoru jau vairāk, un kā Scarlet raxtīja arī ilgāk ārzemju autori brīvi varēja raxtīt, bet gan jau.
Hypsus...
Liekas, ka vairāk sliecos lasīt ārzemju, jo ārzemnieki raksta kaut kā savādāk un netik vienveidīgi! It sevišķi labi tiek rakstīti psiholoģiskie stāsti kā arī šausmu žanra grāmatas ir interesantākas...
Kedriks
Pārsteidzoši truli šīs aptaujas rezultāti ir. blink_a.gif Ko tad nu mēs - mēs jau maza tautiņa. Mēs jau neko nevaram... jāiet uz mežu nosalt.
Immortal
Es izvēlējos variantu citi, jo man patīk gan latviešu, gan ārzemju! Ir interesantas grāmatas arī latviešu autoriem....tātad abi!
Moskjis
CITĀTS(i`m_GriM&EviL @ 31.03.2005 20:54)
Ārzemju ! Latviešu rakstieki pēdējā laikā neko tā neraksta un vecās grāmatas kas pirms 50 gadiem sarakstītas vienkārši briesmīgi lasīt ... Ārzemju vismaz normālas grāmatas ko lasīt , jo viņi taču raksta mūsdienu grāmatas !
*


Kļūdies, vēljoprojām Latvijā izdod labas grāmatas.
Vajag grāmatnīcās iegriezties.
Piemēram: “Viltotais Fausts jeb pārlabota un papildināta pavārgrāmata” Marģers Zariņš,
"Atskaņu hronika" latviski. etc.
Tikai šīs grāmatas nokļūst nocenoto grāmatu plauktos, tās neviens nepērk.
"Atskaņu hronika"
dreamer
Nez.. laikam jau kā vairumam latviešu (lai cik tas dīvaini arī nebūtu) nācās vien noklikšķināt uz atbildes "Ārzemju" ..jo patiešām visbiežāk un visvairāk iznāk lasīt tieši ārzemju rakstnieku darbu tulkojumus.. un tātad tie arī patīk vairāk, tomēr man nav arī nekādu pretenziju pret latviešu autoru grāmatām, jo arī starp latviešu darbiem ir atrodami patiesi interesanti un lasāmi gabali un tādu ir ne mazums..

..lai gan.. ne jau no konkrētas rakstnieka tautības un darba sarakstīšanas gada ir atkarīga grāmatas vērtība un interesantums.. wink.gif ..vairāk tā patikšana ir atkarīga no paša grāmatas satura.. wink.gif
alise brīnumzemē
diemzheel, es arii lasu maz latvieshu literatuuras. vnk. man taas graamatas liekas stipri neinteresantas, nu vismaz taas, kuras esmu izlasiijusi. protams, man ir viena jauka latvieshu graamata - bille, kura man liekas forsha, bet ja es atceros pirms kaada laika lasiito maara rungulja graamatu "sirninjsalas" ---> vnk. veemiens naak. sick.gif

no ko lai saka, latvieshi nav gjeniaalu rakstnieku tauta. ir iznjeemumi, bet... aarzemnieki tomeer ir dikti interesantaaki. bet protams, es neesmu no tiem, kas literatuuru meegjina taa shkjirot, bet taa viieenkaarshi ir dziives patiesiiba. just get over it grin.gif
Kanea
Jokains daliijums, jo labas graamatas un peedeejos drankjus var atrast visur. Aarzemju literatuura nav labaaka taapeec, ka taa ir aarzemju, latvieshu literatuura nav sliktaaka taapeec, ka taa ir latvieshu (un otraadi!).

Mana izveele? Taas te nav... jo ne jau graamatas autora tautiiba utt. nosaka darba kvalitaati.
emily
Pārsvarā tiek lasīta ārzemju literatūra.
Latviešu rakstniekiem daudzas grāmats ir padevušās samērā neinteresantas.. Protams ir ļoti spilgti izņēmumi, kurus atļaušos nerakstīt smile.gif grin.gif
Nepatīk daudzās latviešu rakstieku sarakstītajās grāmatās tas, ka daudzas ir līdzīgas&ar neraisošu sižetu. Daudzas ir grūti saprotamas&tādas negatīvas, tā teikt grin.gif
Žēl, ka sanāk maz lasīt latviešu rakstnieku darbus.. sad.gif

Bet pārsvarā nešķiroju autoru tautību.


.emily.
Arwen
Ārzemju.
Ir jau arī daži latviešu darbi, kuri man ir tīri labi patikuši, bet kopumā ņemot, no ārzemju literatūras katras otrais izlasītais darbs atstāj manā galvā paliekošu iespaidu. Tas būtu dīvaini, ja Latvijā būtu nezin kādi rakstnieki - pārāk maza tauta esam, nevar taču būt kaudzēm ģēniju tik mazā valstiņā.
Heiliona
Kā jau vairākums - ārzemju literatūra. Nezinu ārzemju darbi tā vairāk lasīti un iespiedušies prātā. Latvijai ir arī mazāk rakstnieki. Latviju ar visām citām valstīm, kurām ir kaudzēm rakstnieki, nevar salīdzināt. Diemžēl...
DarkJedi
Es gan literatūru izvēlos pēc žanriem, bet ja pēc šī dalījuma tad ārzemju. Kādēļ? Tādēļ, ka latviešu valodā īpaši nemanu sci-fi (es pat neatceros vai kāds latviešu sarakstīts gabals bija), vēsturisko romānu (šeit šis tas gan iznāk) un fantasy (šķiet, ka šajā žanrā ir tik latviešu valodā sarakstītas ir tikai pasakas (pasakas taču ir fantasy žanrs? ) ).

Par padomju laika literatūru, tad tas kas ir iztulkots latviski, no man interesējošajiem žanriem gandrīz viss izlasīts.

Nu un tulkotā ārzemju literatūrā no man interesējošajiem žanriem gan pamaz inznāk, bet šis tas pa laikam iznāk, tādeļ arī varu teikt, ka vislabāk patīk. Bez tam, stils krietni atšķiras no padomjlaikā izdotā stila, kas patiesībā pārmaiņas pēc nav slikti.
Cilvēks
Es atzīmēju, ka cita atbilde, jo man patīk gan latviešu literatūra, gan visu citu zemju grāmatas.Tā sakot - izcelsmes vietai nav nozīmes, visu izšķir saturs!
eziic_miglaa
Principaa esmu lasiijusi visu ko un lielos daudzumos, bet visvairak man tomer patiik darbi, kas staasta par Latviju liidz 20 gadsimtam, nu veel varbuut Latvijas laiku. Par tiem senajiem laikiem un veesturi un visu ko taadu. Dievinu Blaumani. Prozu un dramu, kas vinjam ir - visu. Ieskaitot humora gabalus utt.
Arii no aarzemju literatuuras labaak patiikaas par seniem laikiem. Laikam mekleeju nerealitaates sajuutu.
Grēkmeistars
Mjaa...tikai un vieniigi aarzemju. Latvieshu rakstnieku darbi ir paaraak taadi (kaa lai pasaka huh.gif) tuvi...un arii taadi nedaudz pagarlaiciigi. Vieniigais man patika dazhas Birutas Egliites graamatas. smile.gif
harijs
Latviešu literatūra
nezkāpēc ir pārlieku dziļdomīga, un ieslīgstot šajā pārlieku nevajadzīgajā dziļdomībā, tiek aizmirsts galvenais, svarīgākā doma, kas cilvēkam jāvēsta, un rodas novirze no ceļa. Šī novirze nevajadzīgā virzienā rada lasītāja nepatiku pret darbu, jo beigās škiet ka visu ko autors ir centies pateikt varēja izdarīt arī konspektējot uz VIENAS a4 lapas!!!
joua
latvieshu literatuuras ir mazaak,taapeec to tik daudz nelasu,bet aarzemju literatuura-daudz un taapeec arii lasu,un nav ne vainas.bet ieksheejais patriots tik iignjojaas...
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.