Kurbijkurne  · Foruma noteikumi Palīdzība  ·   Meklēt  ·   Biedri  ·   Kalendārs
Kurbijkurne -> Roulingas tīmeklis -> Ziņas

DžKR gaida trešo bērnu
- 2004. g. 24. jūlijs -

Esmu patiesi iepriecināta pavēstīt, ka gaidu trešo bērnu, kam paredzēts piedzimt nākamgad. Esmu vienmēr gribējusi trīs bērnus, tāpēc nevarētu būt vēl laimīgāka.

Tagad, es zinu, ka daudzu Harija Potera fanu pirmā reakcija būs – kā tas ietekmēs sestās grāmatas iznākšanas laiku? (Es par jums nedomāju apvainojoši... Esmu pārliecināta, ka par mani priecājaties... Bet es zinu, jūs patiešām gribat to grāmatu!) Tāpēc ļaujiet man vēlreiz jūs nomierināt – sestā grāmata joprojām no plāna neatpaliek, un, protams, jātur īkšķi, es neparedzu nekādus pārtraukumus vai aizkavēšanās, kas būtu saistītas ar mazuli. Es joprojām nevaru droši pateikt, kad tā būs pabeigta, bet esmu uzrakstījusi daudz un man tā patiešām patīk (tas – pārdrošs izaicinājums liktenim; deru, ka tagad nākamā nodaļa būs briesmīga).


DžKR piedalīsies Edinburgas Grāmatu festivālā
- 2004. g. 10. jūlijs -

Es veikšu priekšlasīšanu un atbildēšu uz jautājumiem Edinburgas Grāmatu festivālā šī gada 15. augustā. Šī būs 5. reize, kad piedalos Edinburgas festivālā; jau ir notikušas priekšlasīšanas katrai no pirmajām četrām Potera grāmatām, un šoreiz mana piedalīšanās (aptuveni) sakrīt ar Fēniksa ordeņa mīksto vāku versijas publicēšanu Lielbritānijā.

Es patiešām ļoti gaidu šo pasākumu, tāpēc ka tajā būs salīdzinoši neliela auditorija, kas nozīmē, ka es varēšu atšķirt sejas un pieņemt jautājums tieši no pašiem faniem. Protams, ka tādi pasākumi kā priekšlasījums Toronto Skydome vai Alberta hallē ir brīnišķīgi, tomēr nekas nespēj aizstāt saspēles baudu ar entuziasma pilniem lasītājiem, tā vis nav māšana izplūdušu tēlu jūrai ādas krāsā.

Tā kā biļešu skaits ir ierobežots, tās būs pieejamas izlozē, nevis pēc principa "kurš pirmais brauc, tas pirmais maļ". Lai pieteiktos biļetēm, nopērciet sestdien, 10. jūlijā, laikrastu Herald, vai svētdien, 11. jūlijā, laikrakstu Sunday Herald, kur varat dabūtu loterijas anketu, vai arī apmeklējiet Bloomsbury tīmekļa vietni www.bloomsbury.com, kur jūs, sākot ar pirmdienu, 12. jūliju, varat pieteikties arī tiešsaistē.


Azkabanas gūstekņa pirmizrāde Londonā
- 2004. g. 2. jūnijs -

Pirmoreiz Azkabanas gūstekni es redzēju pirms dažām nedēļām, kad tas bija tikko pabeigts. Es to uzreiz iemīļoju: šī ir mana līdz šim iecienītāka Harija Potera filma, tāpēc es ļoti gaidīju, kad varēšu to noskatīties vēlreiz svētdien.

Pirmizrāde, kā jau vienmēr, bija aizraujoša. Tā bija pirmā reize, kad es tikos ar Geriju Oldmenu, Deividu Tjūlisu un Maiklu Gembonu, kas visi filmā ir lieliski pastrādājuši. Un, kā jau vienmēr, bija brīnišķīgi atkal satikt Denu, Rūpertu un Emmu, kas kļūst garāki un izskatīgāki (un, Emmas gadījumā, skaistāki) katru reizi, kad viņus satieku, un kas, brīnumainā kārtā, joprojām ir visatvērtākie un vismazāk iedomīgie tīņu aktieri, kādus jūs, visticamāk, jelkad varētu sastapt. Pēdējoreiz, kad es redzēju Denu pēcpirmizrādes ballītē, viņu ieskāva apņēmīgu meiteņu-fanu grupiņa, kas nevienu citu pie viņa labprāt nelaida, ieskaitot garāmejošus rakstniekus, bet mums izdevās mazliet sakliegties...

Kāds no Warner Bros. man piedāvāja vienu no milzīgajām, uzpūstajām Mārdžas tantēm, ko viņi bija sasējuši pie kinoteātra, bet, es domāju, būtu daudz aizraujošāk tās atsiet un palaist lidināmies debesīs nākamās pāris dienas. Pink Floyd tā izdarīja ar gigantisku piepūšamo cūku... Bet lielākā daļa cilvēku, kas šo lasa, noteikti ir pārāk jauni, lai zinātu, par ko gan es te runāju.


Reakcija uz JKRowling.com
- 2004. g. 2. jūnijs -

Vērojot, kā Harija Potera fani izplata ziņas par šo vietni, atrisina visas mīklas kādās desmit minūtēs, iegūst visas balvas un tad turpina ārdīt vietni, meklējot vēl vairāk pavedienu... Nu, man jāsaka, es nekad nebūtu iedomājusies, ka sēdēšana pie datora var būt tik aizraujoša. Es paredzu, ka šī vietne man būs lielisks avots izklaidei un laika pakavēšanai.

Es vēlētos norādīt divas lietas: pirmkārt, kā es jau teicu nesen intervijā, ja ir kāds brīdis, kurā es nenodarbojos ar vietnes atjaunināšanu, tas ir tāpēc, ka es rakstu. Jebkurā gadījumā jūs iegūstat! Otrkārt, kopš atjaunotā tīmekļa vietne tika publiskota, daudzi cilvēki aizrautīgi sūta e-pastu Kristoferam Litlam, manam aģentam, Kolmenam Getijam, manai sabiedrisko attiecību firmai, un pat Lightmaker, kas uztur vietni. Neviens no šiem cilvēkiem nevar atbildēt uz tādu e-pastu, kā arī tas netiks pāradresēts man. Kā jau es teicu savā "sveicienā", šī vietne tika izveidota tieši tāpēc, ka es vairs nespēju atbildēt faniem personīgi.

Jūs atradīsiet manas atbildes uz dažām baumām par vietni (kur gan citur?) baumu sadaļā.


Viltoti DžKR paraksti
- 2004. g. 15. marts -

Ja jūs vai kāds no jūsu mīļajiem domā iegādāties "parakstītu" Harija Potera grāmatu, lūdzu, esiet uzmanīgi. Pēdējo dažu gadu laikā viltoto parakstu skaits ir ievērojami pieaudzis.

Sevišķi piesardzīgiem jābūt ar parakstītām Fēniksa ordeņa kopijām. Es vēl ne reizi neesmu rīkojusi grāmatu parakstīšanu priekš Fēniksa, tāpēc parakstītu britu varianta kopiju ir ļoti maz un amerikāņu varianta kopiju vēl mazāk, bet citu ārzemju izdevumu (pagaidām) vispār praktiski nav. Jebkura Fēniksa kopija, par kuru tiek apgalvots, ka tā parakstīta, piemēram, Picadilly grāmatu parakstīšanā, visticamāk ir viltojums.

Es parakstu grāmatas labdarības pasākumiem un dažos īpašos gadījumos, bet, kā jau skaidroju FAQ sadaļā, es vairs nevaru atļauties sākt apmierināt pieprasījumus pēc parakstītām grāmatām. Diemžēl ir negodīgi cilvēki, kas to vien gaida, lai varētu izmantot gadījumu un apkrāpt Harija Potera fanus.


MuggleNet tērzēšanas istabu neinteresē DžKR teorijas
- 2004. g. 15. marts -

Pirms dažām nedēļām es izdarīju kaut ko tādu, ko nekad agrāk nebiju darījusi – ieklīdu Harija Potera tērzēšanas istabā: konkrēti MuggleNet istabā. Lai gan es biju norūpējusies, kad uzzināju, ka daudzi regulatori par savu garīgi tuvo torni atzīst Slīdeni, šī ir lieliska vietne. Neviens gan neizrādīja ne mazāko interesi par manām teorijām – kas varētu notikt septītajā grāmatā. Beigās es pārtraucu mētāt grudrības pērles un pievienojos sarunai par SpongeBob SquarePants (nemaz nejautājiet).

Es vēlētos izmantot šo izdevību, lai pateiktu, ka ir jābeidz lords Voldemorts visu laiku saukt par "Voldiju", tāpat kā jābeidz uzstāt, ka ar nelielu ārstēšanu "Voldijs" būtu īsts mīļumiņš.

Es varētu kādreiz atkal ieskriet, lai pārbaudītu, vai jūs darāt tā, kā jums lika. Uzmanieties no "Squidward"!


Sestās grāmatas attīstība
- 2004. g. 15. marts -

Ar sesto grāmatu esmu jau tikusi diezgan tālu, urā! Tomēr es joprojām esmu tādā vietā, kad man priekšā uz rakstāmgalda pieslieta stāv liela un sarežģīta shēma, lai atgādinātu par to, kas notiek kur, kā, ar ko, kā arī to, kurus mazos izšķirošos gabaliņus nemanāmi jāieslidina kurās nevainīga paskata nodaļās.

Sesto Harija Potera grāmatu es sāku rakstīt, kad mans dēls Deivids (kuram tikko palika viens gadiņš) vēl nebija piedzimis, bet tad paņēmu nelielu atpūtas brīdi miegu atņemošajā periodā viņa agrajā bērnībā. Rakstīt šo grāmatu man patiešām ir īsta bauda, lai gan pirmoreiz es apzinos, ka tuvojos sērijas beigām. Tik daudz kas no tā, kas notiek sestajā grāmatā, saistās ar spetīto, ka es jūtos, it kā tās būtu divas daļas vienam un tam pašam romānam.

Pastāvīgi šīs vietnes apmeklētāji varēs atrast informāciju par to, kas būs sestajā grāmatā, ja vien atklās, kur meklēt. Pacietība – panākumu ķīla.

Šī lapa pēdējoreiz atjaunināta 2004. g. 24. jūlijā.