Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Roulinga saņem Francijas Goda leģiona ordeni
Kurbijkurne forums > Sveicināts(a) mūsu forumā > Dienas Pareģis > Harija Potera ziņas
Elony


Pirms vairāk nekā pusgadsimta par drosmi Verdenas kaujas laukā Pirmā pasaules kara laikā 1924. gadā Džoannas Ketlīnas Roulingas vecvectēvs tika apbalvots ar Francijas Goda leģiona ordeni. Nu Francijas prezidents Nikolā Sarkozī Goda leģiona kavaliera titulu piešķīris arī pašai rakstniecei, raksta iknedēļas laikraksts "Televīzijas Programma".

"Nevarētu teikt, ka jūtos to pelnījusi, taču Goda leģiona apbalvojumam manā dzīvē ir īpaša nozīme," teica Roulinga, saņemot ordeni. Runas laikā Roulinga atvainojās par savām franču valodas zināšanām, lai arī agrāk to ir mācījusi Skotijas skolēniem. Kā arī pateicās franču lasītājiem, ka viņi netur ļaunu prātu par to, ka viņas romānu ļaundarim — lordam Voldemortam — dots franču vārds. "Es varu apliecināt, ka šādas izvēles pamatā nebija nekādu antifrancūzisku jūtu. Kā frankofīle es vienmēr esmu lepojusies ar to, ka manās dzīslās rit arī franču asinis. Taču man vajadzēja vārdu, kas vienlaikus izsaka gan spēku, gan eksotiku. Voldemorts ir simtprocentīgs anglis," Roulinga paziņo franciski.

Francijas prezidents Roulingai izteica pateicību par to, ka viņa ir aizrāvusi neskaitāmus Francijas bērnus. "Pateicoties šai visā pasaulē slavenajai sāgai, bērni ir no jauna iepazinuši lasīšanas prieku," teica Sarkozī, pirms piesprauda rakstniecei ordeni pasniegšanas ceremonijā 3. februārī. "Ar jūsu palīdzību viņi ir sapratuši, ka lasīšana ir nevis sods, bet baudas avots."

Pasniegšanas ceremonijas video ar Francijas prezidenta uzrunu un Roulingas runu franču valodā vari noskatīties šajā lapā. MuggleNet vietnē atrodams Roulingas runas tulkojums angļu valodā, kā arī dažas fotogrāfijas.

Britu rakstniece ieguva pasaules slavu 1997. gadā pēc pirmā romāna "Harijs Poters un filozofu akmens" izdošanas. Grāmata tika pārdota vairāk nekā 400 miljonos eksemplāru un pārtulkota 67 valodās, ieskaitot franču. 2003. gadā piektā Roulingas grāmata "Harijs Poters un Fēniksa ordenis" kļuva par pirmo grāmatu angļu valodā, kas sasniegusi Francijas bestselleru sarakstu virsotni.

Goda leģiona ordenis ir Francijas augstākais apbalvojums, ko ieviesis Napoleons Bonaparts. Oficiāli šo apbalvojumu drīkst piešķirt Francijas pilsoņiem par militāriem un civiliem sasniegumiem, taču realitātē to pasniedz arī ārzemniekiem. Goda leģionā ir ieskaitīti tādi ārzemnieki kā amerikāņu aktieris Džerijs Luiss, režisors Stīvens Spīlbergs un dziedātāja Barbara Streizande.
Kindergārdēns
Viņa to ir pelnījusi wink.gif

Kaut man mazliet nepielec par ko.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!