Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Stāsti par māksliniekiem
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Neizskaidroti fenomeni
Roviela
Šo domu man ierosināja F&B ila iesūtītais raksts par plaģiātiem, un konkrēti rindkopa par Anry.
CITĀTS
Interesanti, kā šajā sakarā lai vērtē pazīstamā krievu fantastisko darbu ilustrātora Anry darbus?
Uz dažiem viņa zīmētiem grāmatu vākiem zinātāji bez pūlēm atpazīst slavenu Rietumu ilustrātoru Frenka Frazeti un Borisa Valjeho gleznu fragmentus. Lai gan Anry ir apstrādājis tos fotošopā un , tā teikt, pārmontējis, tāpēc atšķirības no oriģināla ir būtiskas. Nesteigsimies uzkārt birkas, piezīmēsim tikai, ka mākslas sfērā acīmredzams plaģiāts atrodams tikpat reti, kā rakstniecībā.

Te gribu ielikt divus attēlus, no kuriem viens ir Anry darbs un otrs - filmas kadrs. Vai tas būtu plaģiāts? Drīzāk jau nē - tas ir uzreiz atpazīstama atsauce uz labi zināmu citu darbu smile.gif Pie tam - zīmēts pēc atmiņas, nevis pārzīmēts, lai gan līdzība ir nepārprotama.
Bet kā jūs domājat?



kaiva
cilvēki (masas lol) jau grib redzēt to pašu un mākslinieki to ļoti labi zin. un tad nu mēs arī redzam to pašu. ciest protams nākas tai mazākajai daļai (kā piem man) kam tas ir apriebies


bet vooou!! kā gan sociālā reālisma stils Krievijā joprojām rullē!
respect
Roviela
It īpaši, ja attēlu vajag grāmatas vākam, vai ne? smile.gif
Bet tie paši pieminētie Frenks Frazeti un Boriss Valjeho (un Julie Bell), nemaz nav labāki. Tiesa, ir tādi grāmatu sižeti, kur gribēdams nevar uzzīmēt neko tādu, kas neatgādinātu jau ko redzētu.
Man ir visai paliela kolekcija dažādu mākslinieku dažādu attēlu un Anry vēl ir viens no labākajiem. Ir tādi, kur tīra cita mākslinieka atdarināšana pa visām vīlēm nāk cauri. Un ir tie, oriģinālie, kurus atdarina.

Nē, Tu maldies smile.gif Anry itin nemaz nav sociālā reālisma stila piekritējs. Pameklē internetā citas viņa bildes! Daudzas ir grāmatu ilustrācijas, bet tur neder nekādi abstraktie triepieni, kas nevienam, izņemot pašu mākslinieku, neko neizsaka. Lasītāji ir ļoti konservatīva tauta, un viņi grib redzēt kaut ko saprotamu un viegli uztveramu.
kaiva
nu jā šīs bildes stils atšķiras no īstajiem darba ļaužu paraugiem- par vienu matu- bet nu tā visa sajūta vnk lec acīs, pat ja viņš nav piekritējs bet ja es nebūtu redzējusi neko no SW tad nešaubīgi uzskatītu to par laimīgo strādnieku

nu labi- piedāvājumu jau veido pieprasījums un te nu mēs šito dabonam
lai gan tai pašā laikā ir arī otrādi un cilvēks ēd to ko viņam dod

(taču ar to visu es nebūt negribēju pateikt ka Krievijā vajadzētu atmest šo stiliņu happy.gif)

(starp citu kāds vispār bija jautājums jo bail atkal iebraukt offtopikā)
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!