Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: "Savādais atgadījums ar suni naktī"
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots > Bibliotēkas plaukts
Hēbe
Iespējams,kāds ir manījis šīs grāmatas parādīšanos grāmatnīcās rolleyes_a.gif

Noteikti,noteikti iesaku izlasīt! Domāju,ka šī grāmata spētu aizkustināt daudzus. Grāmatā stāstīts par autiska (slimība gan nevienu brīdi nav pieminēta,bet var nojaust tās pazīmes) zēna dzīvi-kā viņš redz pasauli un kādas interesantas dīvainības (kas mums parastajiem cilvēkiem liekas dīvains)viņam piemīt.Un kā šis zēns Kristofers cenšas izmeklēt kaimiņienes suņa noslepkavošanu,par spīti tam,ka viņam ir problēmas sarunāties un saprast citus cilvēkus. Autisms man šķiet ļoti intriģējoša slimība vai varbūt šo "slimību" varētu nosaukt par dāvanu?! Redzēt visu savādāk,izprast visu savādāk...interesanti.

Vespertilio
Ir iztulkota?
Kaut kad pagājšgad anglisko izlasīju. Nebiju lasījusi neko līdzīgu, par to, kā dzīvies situāciju uztver citādākie.
Kā tev šķiet, vai tiešām bērnu grāmata? Autors it kā raksta bērnu grāmatas un Savādais Atgadījums arī saņēmis the Guardian Children's Fiction Prize. Man tomēr liekas, ka grāmata ir pieaugušajiem un pusaudžiem. unsure_a.gif
Andza
Šī ir augstākā mērā aizraujoša grāmata, jo to ir sarakstījis cilvēks, kurš tiešām ir ļoti daudz strādājis ar autistiem un no citām psiholoģiskām kaitēm cietošiem cilvēkiem, tāpēc arī ir tāds uzticamības fīlings lasot šo grāmatu.

Tā spēj pavērt galīgi savādāku skatījumu uz dzīvi caur šāda te ar garīgām novirzēm cilvēka acīm. Diezin vai tā būtu bērnu grāmata, bet tas pat nav tik svarīgi, tā viegli lasās un ir ļoti interesanta. Taču es to laikam par tādu neuzskatītu. No otras puses, to varētu būt vērtīgi izlasīt agrākā vecumā.

Latvisko versiju nav gadījies lasīt, tāpēc nemāku teikt, cik tā ir laba.
birokraac
Tūlkojums ir labs (nu varbūt tāpēc, ka tur nav īsti daudz ko "salaist dēlī")

Pats stāsts - labi izskaidrots autisma slima cilvēka skat apunkts uz pasauli, mēs veselie, jau nevienmēr līdz viņu līmenim spējam aizdomāties.

Patiesi sirsnīga, smeklīga un skumja grāmta. Par to kā vesels cilvēks nogalina suni un slims bēns spēj sakopot sevī spēku, lai pasaulei parādītu, ka veselais cilvēks ir tikai inoguris no nevienlīdzīgās cīņas ar likteni, tiesa, bērns to izdara "pa savam" un tikai ar sevi izprotamu varoņdarbu - nopēkot metro biļeti.
Hēbe
CITĀTS(Vespertilio @ 10.02.2007 22:38) [snapback]1102700[/snapback]
Kā tev šķiet, vai tiešām bērnu grāmata? Autors it kā raksta bērnu grāmatas un Savādais Atgadījums arī saņēmis the Guardian Children's Fiction Prize. Man tomēr liekas, ka grāmata ir pieaugušajiem un pusaudžiem. unsure_a.gif


Neuzkatu,šo darbu par bērnu literatūru,šaubos vai vairums bērni "iebrauktu" galvenajā domā,kuru tik precīzi izteica birokraac. Protams,bērni lasot šo literatūru varētu mācīties izprast citus cilvēkus (bērnībā jau pastāv tikai viens vienīgs "Es" rolleyes_a.gif ),tikai šaubos vai 8 gadus vecs bērns domās par psiholoģijas pamatiem,ja jau vairums pieaugušo to nedara,tikai dzīvo savā pasaulītē un atšķirīgos atsumj unsure.gif .

mezha lauminja
Mjaa. Man ar patika un par to vai taa ir vai nav beernu graamata, tobriid iipashi nedomaaju.

Tu cilveeks lasi, lasi, it kaa viss ir pilniigi citaadaak nekaa prasti pasaulee notiek un tajaa pashaa laikaa... logjiski. un vienkaarshi. Domu virkne briizhiem ir logjiskaaka kaa "normaaliem" cilveekiem. Tik vienkaarshi. Tikai citaadaak.
tiigjeris
Mmm. Bauda lasīt. Biju jau peimirsusi par šādas grāmatas eksistenci. Ļoti aizraujoši lasīt par savādāku uztveri. Par alternatīvu iespēju dzīvot. Tas tā - virspusēji. Ja rok dziļāk, tad tie veselie nemaz tik veseli arī vairs nav... Kuram gan ir taisnība..?
smilga
SUPERĪGA grāmata vārda vistiešākajā nozīmē! noteikti izlasiet smile.gif
Antons Ego
man ar patika. u - hū.
lasīju sen, bet cik atceros, man likās bišķi paŗāk sižetiski. bet tas tā. kopumā laikam jau jauki.
pekene
CITĀTS(Antons Ego @ 06.12.2008 01:30) *
man ar patika. u - hū.
lasīju sen, bet cik atceros, man likās bišķi paŗāk sižetiski. bet tas tā. kopumā laikam jau jauki.
Es tev šo grāmatu ieteicu. Baigi sen. Bet jā.
Un man pavisam pavisam, patika, protams.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!