Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Ki/Či enerģija
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris
Svivens
turp[inot vakarējo sarunu krogā.

Tātad ir divai varianti
1) Ar Ki enerģiju tiek simboliski apzīmēta korekta biomehānika, elpošana, balans, attieksme un tāds stafs.

2)Ki enerģija ir dzīvības spēks, kas rinķo mūsu ķermenī specifiskā, veidā. Tā var nodrošināt vienotību ar dabu un pārcilvēcīgu spēku un ko tik vel ne. Nav nekādu pierādījumu, ka tāda ki enerģija eksistē.
Ausminta
Tāda enerģija ir un viņu var reāli sajust. Ko tev nozīmē pierādījumi? redzi, prikols tāds, ka, ja esi ciet ar savu skepticismu, tā vienkārši tas elemantārākais pierādījums - paša pieredze nemaz neizdosies (blā, blā). Bet sajust enerģiju var praktiski jebkurš cilvēks. Ir tāds ci-gun, piemēram. Iemācīšanās sajust enerģiju, tās cirkulāciju. Sajust, kā ieplūst tevī zemes, debesu enerģija, virzīt to apzināti, attīrīt kanālus.
Nu, bet skeptiķis, protams, teiks, ka pašiedvesma/iztēle. Ko tur.
Grims
Debesu enerģija... right... vai šī enerģija ir uztverta ar kādu mēraparātu? Kaut ko kas būtu objektīvs, nevis paļautos uz cilvēka sajūtām.

A to iespējams, ka katrs ar ki enerģiju saprot kaut ko pavisam citu.
maiars
starpcitu,lai izjustu ci(ki)var nodarboties ar cigun un arii ar ciinjas veidiem,kaa aikido un ushu....

viss balstaas uz elposhanu caur veederu,diafragmaalo
Grims
Elpošanu caur vēderu? Caur zarnām vai kā? Kas pie velna ir diafragmālā elpošana? Diafragma tiek izmantota visparastākajā elpošanas procesā - tajā kur gaisu ievelk plaušās.
Ausminta
Uz diafragmālo elpošanu tas tomēr īsti nebalstās smile.gif
Cilvēks enerģētiki elpo, piemēram, ar plaukstām, pēdām, čakrām. Vienkāršākais ir sajust elpošanu ar plaukstām. Atvērtas plaukstas tur vienu otrai pretī apmēram galvas lieluma atstatumā un lēni elpo. Var sajust, kā telpa starp tām izelpā kļūst blīvāka, ieelpā - brīvāka. Var tuvināt plaukstas vienu otrai, jūtot blīvuma izmaiņu. Ļoti labi enerģiju var sajust kopā ar otru cilvēku - plaukstas pret plaukstām, nelielā attālumā apļojot. Vai arī viens tur atvērtas plauktas otram pretim, tas it kā no attāluma "pieskaras" ar pirkstiem, tos liecot no augšas uz leju. Tā es pirmo reizi sajutu. Bija tiešām ooo!, tā atšķirība - kā "centies" sajust un kad tiešām sajūti.
Es gan arī neesmu nekāda dižā enerģijas jutēja un daudz par to nezinu. Tomēr, manuprāt, vienkāršākās lietas var apgūt praktiski jebkurš.
Bet par to nav jēgas runāt teorētiski. Un dažu kāroto elpošanas mēraparātu pieriktēt arī diezin vai izdosies. smile.gif
Svivens
Aikido nav cigun paveids. Cigun ir ķīniešu dziednieciska vingrošana, aikido japāņu kaujas māksla.

Ki var izmantot, ka salīdzinoši vispārīgu sadzīvisku jēdzienu ar kuru apzīmēt kaukādu īpašību kopumu (līdzīgi kā piemēram modžo). Bet kā tiko ar ki enerģiju tiek saistīti kādas konkrētas parādības (slavenais bezpieskāriena nakauts un tādas muļķības) tā uzreiz parādās prasība pēc konkrētiem pierādījumiem, atkārtojamiem eksperimentiem utt. Šādu pārbaudi ki enerģija nespēj izturēt. Ki enerģija ir novecojis reliģiski maģisks koncepts apmēram kā četru elementu teorija. Šīs teorijas var pētīt (tīri no vēstures viedokļa), bet ja viņām piemēro mūsdienu zinātnes kritērijus tās izčākst.
Varētu jautāt, kāpēc tad es izvilku ki enerģiju nežēlīgajā dienasgaismā. Tāpēc ka daudzi cilvēki vēl viņai tic, lūk kāpēc.
Un tas, ka tu sajūti kaukādu blīvuma izmaiņas elpojot ar diafragmu (kas ir labs, nomierinošs vingrinājums), nozīmē tikai to ka tu jūti kaukādas uztveres izmaiņas. Nevis to ka pastāv ki enerģija.

Kedriks
Es reiz niekojos ar cigun rokasgrāmatu. Vecīt - tā lieta ir! Vienā brīdī pēc kārtīgas "saelpošanās" man virs galvas atvērās tā kā "slūžas" un enerģijas plūsma bija tik spēcīga, ka mani sāka fiziski mētāt pa istabu! Izjūtas asas, bet morāle viena - šitai lietā vajag blakām kādu, kam ir lielāka pieredze! Un nevar būt, ka tik daudziem tūkstošiem cilvēku kas ar to nodarbojas, būtu rādījušās kolektīvas halucinācijas.
Svivens
CITĀTS(Kedriks @ 20.03.2006 07:21) [snapback]585099[/snapback]

Es reiz niekojos ar cigun rokasgrāmatu. Vecīt - tā lieta ir! Vienā brīdī pēc kārtīgas "saelpošanās" man virs galvas atvērās tā kā "slūžas" un enerģijas plūsma bija tik spēcīga, ka mani sāka fiziski mētāt pa istabu! Izjūtas asas, bet morāle viena - šitai lietā vajag blakām kādu, kam ir lielāka pieredze! Un nevar būt, ka tik daudziem tūkstošiem cilvēku kas ar to nodarbojas, būtu rādījušās kolektīvas halucinācijas.


Kas tie par elpošanas vingrinājumiem? Es arī gribu psihodēlisku pieredzi par velti.
Nē nav tā, ka es šim stāstam obligāti neticu, bet es uzskatu, ka tava pieredze radās pašsuģestijas rezultātā (es zinu, ka pašsuģestija ir, es nezinu vai ki enerģija ir, tāpēc es izvēlos izskaidrojumu ar pašsuģestiju, kā ticamāko. Okāma Nazis vai ziniet).

Un pat, ja tas ko tu sajuti tieshām bija kautkādas enerģijas plūsma būtu vēl jāpierāda, ka ši enerģija uzvedās tā, kā tas ir aprakstīts pasakās par ki enerģiju, lai varētu saukt to par ki enerģiju.

Un cilvēki var iekrist transa stāvoklī kolektīvi daudz vieglāk nekā individuāli. Harizmātiskās draudzes ir labs piemērs. Un, ja kaukam tic miljoniem cilvēku, tas nenozīmē, ka tā ir taisnība.

Piemēram, ja pamestas pils logā nakts vidū iespīdas vientuļa svece, tas nav pierādījums, ka pilī mīt spoks. Svecei var būt dažādi izskaidrojumu varianti.
Inx
CITĀTS
...nozīmē tikai to ka tu jūti kaukādas uztveres izmaiņas. Nevis to ka pastāv ki enerģija.

visam ir cēlonis un sekas. arī uztveres izmaiņām ir cēlonis. un tieši tāpat arī sekas. vai tā būtu pašsuģestija, vai ki enerģija, vai novecojusī četru elementu teorija, vai paviāns ledusskapī - nosaukumam īsti nav nozīmes. galvenais ir šīs parādības atstātais iespaids uz tevi kā uz dzīvu būtni. ir daudzas lietas, ko nevar izmērīt ar mēraparātiem, bet tomēr mēs tās redzam vai jūtam. ņemam kaut vai uz visparastāko fotoaparātu - tas nekad neuzņems bildi tādu, kādu mēs to redzam ar acīm, it sevišķi nakts laikā. tapēc, ka tehnoloģija vienkārši neredz lietas tā, kā to redzam mēs. un šajā gadījumā ar visām šīm ki, či, h.uji un visu pārējo - esošā tehnoloģija nav īsti spējīga to izmērīt, un pagaidām neviens nav radījis ki enerģijas mērierīci gluži vai tāda iemesla dēļ, ka neviens nezin, kas tieši tādam ki mēraparātam būtu jāmēra.

bez tam jūsu skepticismam īsti nav pamata. atcerieties kaut vai tādu lietu, ka kādreiz cilvēki nezināja, ka pastāv gravitācijas spēks. tomēr arī par to nezinot, gravitācija uz viņiem darbojās ļoti labi.
Svivens
Gravitācija nav labs piemērs. Tas, ka kādreiz cilvēki kauko nezināja, ko tagad zinam mēs, nenozīmē, ka kādreiz cilvēki pierādīs, ka ir ki enerģija. nav nekāda loģiska sakara.
Modžo mērāmā ierīce arī nav uzbūvēta vai ziniet.
Ausminta
Kā nav labs piemērs? Cilvēki pirms 2000 g. piem. domāja, ka turas uz Zemes, jo tā ir plakana, bet vēlāk atklājas, ka ir, redz, tāda gravitācija, pie tam - Zeme ir apaļa. Cilvēki tagad domā, ka viņi elpo tikai ar plaušām, enerģija rodas, uzņemot uzturvielas, šķeļot ATF, bet, redz, vēlāk izrādīsies, ka nav vis gluži (tikai) tā.
Svivens
Un kāds tam sakars ar ki enerģiju? Protams, ka varbūt kādreiz cilvēki atklās, ka ki enerģija ir real deal. Varbūt cilvēki kādreiz atklās, ka pazemē dzīvo selerijcilvēki. Nevar izslēgt tādu varbūtību.

Tātad pamattēzes, kā pierādīt, ka ki enerģija ir:

1) Man nav jāpierāda ka ki enerģija nav tāpatkā nav jāpierāda, kia nav zobu feju.
Ki ticētājiem ir jāpierāda, ka ki enerģija ir.

2) Ar ki enerģija palīdzību jāapraksta, kādas parādības, kuras mūsdienu zinātne nevar izskaidrot labākā vedā. Savādāk ki enerģijas jēdziens ir lieks un interesants tikai n kultūrvēsturiskā viedokļa.

3) Ar ki enerģiju šīs parādības jāapraksta vai jāizskaidro tā, lai šis izskaidrojums būtu principā pārbaudāms. Apgalvojumi no sērijas, 'ki ir dzīvība", "dievs ir mīlestība" neko mums nepasaka.
Grims
CITĀTS(Ausminta @ 20.03.2006 12:57) [snapback]585306[/snapback]

Kā nav labs piemērs? Cilvēki pirms 2000 g. piem. domāja, ka turas uz Zemes, jo tā ir plakana, bet vēlāk atklājas, ka ir, redz, tāda gravitācija, pie tam - Zeme ir apaļa. Cilvēki tagad domā, ka viņi elpo tikai ar plaušām, enerģija rodas, uzņemot uzturvielas, šķeļot ATF, bet, redz, vēlāk izrādīsies, ka nav vis gluži (tikai) tā.

Tā nav labs piemērs - gravitāciju izjuta visi tikai nezināja kādēļ viņa tāda ir. Ki izjūt tikai daži.
Arī elpo un enerģiju ražo visi, pie tam tas jau ir izskaidrots, neko jaunu tur neizdomās.
Svivens
Ar ko Ki enerģija atšķirās no gravitācijas

Esiet laipni lūgti aplūkot arī pārējos komiksus
Susuriņš
Savā laikā es klausījos kursu "Elektriskie mērījumi" un tajā tika apskatīti daži šim līdzīgi jautājumi.
1) Par fizikāliem lielumiem uzskata lielumus, kurus ir iespējams izmērīt - tātad kuri atstāj zināmas "pēdas" apkārtējā vidē. Ja "ki enerģija", kas rodas teiksim, viena plaukšķa rezultātā aizmet cilvēku 1 metra attālumā, to varētu uzskatīt par jauki pierādītu.
2) Mērījumam jābūt atkārtojam un rezultātam - tādam pašam, neatkarīgi no atrašanās vietas, ja tam nav laba atruna (magnētiskais lauks or smth), un - ne mazāk svarīgi, neatkarīgi no mērījuma veicēja. Tātad - ja "ki" enerģija būtu reāla (pierādāma) - tā vienlīdz labi iedarboties uz skeptiķiem un ticīgajiem.

Teikt, ka ki enerģija iedarbojas tikai uz ticīgajiem ir ļoti neko nepierādoši, lai neteiktu vairāk.

Par to vai pēc laika tiks atklāta ki enerģija -

visticamākais, ka nē. Kāpēc? Jo nav parādību, ko izskaidrotu tikai "ki" teorija un ticami neizskaidrotu neviena cita teorija

Par tām sajūtām - cilvēka ķermenis ir brīnišķīgs. Acs spēj uztvert vienu atsevišķu fotonu un saredzēt sveci vismaz 10 km attālumā. Pieļauju, ka līdzīgi ir ar siltumu u.c.

Tas viss ir tikai mūsu galvās. Savā laikā eksperimentēju ar autogēno treniņu. Ieguvu diezgan atzīstamus gļukus. Bet - tad jau var teikt, ka narkotiku lietošana arī ir ki enerģijas izpausme - tad var ne to vien sajust.
Skats no malas
Es domāju, ka cilvēks kurš patiesi tam tic un velta laiku ki enerģijas pilnveidei to tiešām reāli var izdarīt, mēs kas esam neticīgie to neēsam redzējuši, tāpēc nevajag to noliegt.
P.S. - Arī Dievu neēsam redzējuši, bet ticam... Padomājiet par to
Dāvids
Otrais variants.
Par tiem pierādījumiem, atkārtojamībām utt. - uzjautājiet jebkuram "fiziķim" (kluča bīdītājam pa galdu, ar mietu) kas ir lodveida zibens un kā tas darbojas... (Būs cmux aplauziens xD.gif) Līdzīgi ir zināms, ka LLLT strādā, bet nav zināms kā...
Jebko var izskaidrot jebkā... Parasti pareizās teorijas atšķiršanai no nepareizajām teoriju cenšas savienot ar jau zināmajām (un par pareizām uzskatītajām) teorijām, kā arī pieņem ka pareizais skaidrojums (skaidrojumu sistēma) ir tas vienkāršākais.
Reiz kādā grāmatā lasīju tēzi, ka zinātne tāpat kā jebkura cita reliģija balstās uz vispārpieņemtām dogmām (zinātnieki laikam tās sauc par aksiomām)... Interesanti, ka šo grāmatu bija sarakstījis fizikas profesors. smile.gif
Vēl visnotaļ interesanti ir fakts, ka kvantu fizika neesot normāli savienojama ar relativitātes teoriju...
Attiecībā uz cilvēku attieksmi pret šīm nezināmajām enerģijām, man nāk prātā citāts no kādas filmas (par 19. gs laikam) "tā nav burvestība, tā ir elektrība"...
Ķipītis amonjakā
labs, nemaz nezināju, ka tāda arī ir! Esmu dzirdējusi par Iņ un Jaņ, bet par Ki Či.. smieklīgi skan! xD.gif
Tagad skaidrs.
[Man patīk, ka šajā forumā var daudz ko jaunu uzzināt ]
DarkJedi
Kī enerģijas ir tad, kad tu kādam nemanot iesper pa pēcpusi un tas aizlido 2 metrus uz priekšu, pēc tam tu tam nabadziņam iestāsti, ka tu viņam nevis reāli iespēri miesiskā kontaktā, bet gan kā Čaks Noris uztaisīji virtušku atrodoties 5 metrus nost no aizlidinātā un tas aizlidojis tāpat vien.
Kī enerģija ir proporcionāli atkarīga no spērēja pārliecināšanas spēka un aizlidinātā noticēšana spēka (naivuma).

Jeb izsakot fizikālā izteiksmē

Ki=PS x NP

Kur

Ki – ir Ki enerģija
PS – pārliecināšanas spēks
NP – noticēšans spēks

Esmu pierādījis Ki enerģijas eksistenci. Par šo es gribu diplomu, parakstītu pateicības rakstu, doktora grādu astrālajā fizikā, titulu Kurbijkurnietis 2007, kā arī Džeimsa Randi milijona prēmiju.

Ar cieņu,
Dr, Sci, Grandmaster, Či un Ki dižgars, Betagamas prēmijas laureāts, scientologu kases turētājs un TV šova ‘’Viss ir īstenība’’ zvaigzne DarkJedi.


p.s. Ja jūs šo izlasīto atziņu nepārsūtīsiet 3 paziņām, tad es izsūkšu jūsu Ki enerģiju.
Ķipītis amonjakā
tas man lika mazliet parakāties un pameklēt sīkāk. Es ticu, ka ir viskaut kas, kas nav vēl atklāts.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!