Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Ja Harijs būtu meitene, tu lasītu šo grāmatu?
Kurbijkurne forums > Pasaules > Harijs Poters > HP raibumi > Aptaujas
Lapas: 1, 2
mazā peciņa
Šādu tēmu apsprieda vienā ārzemju HPforumā, un man sagribējās uzzināt arī mūsu forumiešu domas.
Un šajā forumā ir jau apspriests par to, vai HP būtu interesanta grāmata, ja pats Harijs nebūtu burvis.

Visticamāk, ka man tas būtu atkarīgs no tā, vai pirmās grāmatas man iepatikās, vai nē, jo es nevaru galvot, ka lasītu. Tas būtu tākā līdzīgāk Taņai Groterei (kuru es, starp citu, neesmu nemaz lasījusi - iesāku, bet tālāk vairs nespēju). Nezinu gan, vai meitene būtu tik spēcīga, jo meitene parasti tiek uzskatīta trauslāka nekā zēni. Tāpēc, iespējams, nebūtu tik daudz action, kā arī meitenēm ir vairāk problēmu, un tā grāmata pārvērstos problēmu grāmatā (kā skolas romāna grāmatas).
Protams, tad vārds jau arī nebūtu Harijs, bet gan kaut kas meitenisks.

Tātad. Nekādu SPAMu! Atbildēt ar pamatojumu!
Ledene
Domāju, ka jā. Pirmkārt jau tāpēc, ka pati esmu meitene un lasīt grāmatas, kurās darbojas meitenes ir interesanti. Otrkārt tāpēc, ka meitenēm bieži nepamatoti pārmet trauslumu un grāmatā galvenā varone varētu atriebt šo `pāridarījumu` grin.gif !
Un galvenā nozīme manās acīs tomēr ir un paliek sižetam..
kvekshkjis
Varbūt tas pat grāmatu uzlabotu. Harijs vienalga ir attēlots pārlieku sievišķīgs. Viņa kautrīgums un sarkšanas Čo klātbūtnē kārtējo reizi atgādināja, ka grāmatu autore ir sieviete. Vai viņa spēj attēlot normāla puiša emocionālo pasauli, nepadarot viņu par riktīgu.........(šo to labāk noklusēt)?
spāre
man pat nebija ienācis prātā, ka Harija vietā varētu būt meitene laughing.gif
bet es tik un tā lasītu, jo tad jau visiem patiktu tā meitene un neviens nezinātu kā tas ir, ja galvenajā lomā ir zēns rolleyes_a.gif
Fantomass
uz šo jautājumu ir drausmīgi grūti atbildēt, jo tad uzreiz mainās sižets. viņa drošvien nesadraudzētos ar Ronu - tātad ar Vīzlijiem. Varbūt tusētu ar Parvati&co. nesaietu ragos ar Malfoju. nezvai tad HP būtu tik populārs. bet droši vien ka es lasītu. a varbūt ne...
Lestat
CITĀTS(Fantomass @ 08.05.2005 21:35)
uz šo jautājumu ir drausmīgi grūti atbildēt, jo tad uzreiz mainās sižets. viņa drošvien nesadraudzētos ar Ronu - tātad ar Vīzlijiem. Varbūt tusētu ar Parvati&co. nesaietu ragos ar Malfoju. nezvai tad HP būtu tik populārs. bet droši vien ka es lasītu. a varbūt ne...
*


Ja sižets nemainītos, tad protams, ka turpinātu lasīt. Bet ja notiktu tā, kā Fantomass teica, tad gan šaubos unsure_a.gif
lady_valea
Ne jau gavenā varoņa dzimums ir noteicošais... Man svarīgs ir sižets. Ja tas būtu tikpat aizraujošs, tad kāpec ne...
krikija:::
mana nostāja lasīt vai nelasīt šādu grāmatu būtu atkarīga no pirmās grāmatas, jo gan citādi uzzināt vai pavērsieni atrisinās interesanti vai nē...un galu galā manuprāt visi Poteru jau arī sāka lasīt tieši pirmās grāmatas dēļ...ja šī grāmata būtu interresanta kāpēc gan nelasīt..........???
skatitajs_no_malas
Lasīt vai nelasīt- to be or not to be...
Lai vai kā- pirmais, protams, patiešām nāk prātā Jemeca (ceru, ka atceros pareizi) grāmata- parodija/plaģiāts. Diemžēl tur šī Taņa bija brīžiem pārāk maskulinizēta un tas maitāja visu noskaņu (varonīgi izlasīju 1. daļu). Tas pirmais- ja Harija Potere nebūtu tik vīrišķota, tad būtu labāk. Otrs- tam būtu svaiguma garša un galu galā- neviens pat neiedomātos par zēnu Poteru. Līdz ar to es arī nobalsoju par- būtu taču interesanti palasīties arī par raganu, ne tikai burvi.
alohamora
CITĀTS(Fantomass @ 08.05.2005 20:35)
uz šo jautājumu ir drausmīgi grūti atbildēt, jo tad uzreiz mainās sižets. viņa drošvien nesadraudzētos ar Ronu - tātad ar Vīzlijiem. Varbūt tusētu ar Parvati&co. nesaietu ragos ar Malfoju. nezvai tad HP būtu tik populārs. bet droši vien ka es lasītu. a varbūt ne...
*


es gan neuzskatu, ka taapeec buutu jaamainaas sizhetam. sakariiga meitene vareetu dariit tieshi to pashu, ko poters.
lil`skater
Tas buutu atkariigs vai staasts buutu tik pat interesants, bet man liekas ka lasiitu, jo nav tik buutiska noziimee varona dzimumam galvenais ir notikumi un staasta jeega!
saulove
Jā noteikti. Ja būtu viss tikpat interesanti, tad - jā. Bet piem., Taņa Grotere bija vienlārši vāji uzrastīts pakaļdarinājums. Ja būtu tādā stilā, tad- nē.
Aeris
Protams, ka lasītu!!! Mani īpaši neuztrauc, vai gavenais grāmatas varonis ir zēns vai meitene. Es zinu, ka man grāmata tik un tā patiktu.
i`m_GriM&EviL
Nu ja man iepatiktos ... Jo grāmatā jau risinātos citādāki notikumi , ja HP būtu meitene . Viņam jau ir tādi drūmāki piedzīvojumi ... Pret meiteni Dērsliji tā neizturētos u.t.t.
Kix Kikuciitis
Manupraat, nav noziimes galvenaa varonja dzimumam, jo galvenie ir tie notikumi un tas kaads tas varonis/e ir ieksheeji, labs/a vai ljauns/a, gudrs/a vai dumjsh/a utt...=)
Švilpaste
Ja NOTIKUMI B'UTI INTEresanti vai pat vel interesantaki tad jau gan lasitu. Ka tik Harijs/a ir burvis/ve
Kaķurēgs
Nebūtu Taņa Grotere, būtu interesanta. Vismaz, tad Potera grāmatās pierādītos tas, ka meitenes nemz tik trauslas nav- gudrākas, drošākas, uzmanīgākas un spēcīgākas. Grāmata noteikti būtu emocionālāka. Sievišķīgas problēmas diez vai parādītos. rolleyes_a.gif
Sabija
Lasiitu, kapeec gan nee? Tad es nemaz nevareetu iedomaaties, ka Harija vareetu buut zeens un buutu tik un taa interesanti wink.gif
kvekshkjis
Gribēju tik vēl piebilst, ka autore jau vienalga būtu Roulinga => notikumi nemainītos vai būtu tāda paša stila utt. utjp.
spitzbube
Lasītu. Tagad, kad jau esmu izlasījusi HP un man patika, domāju, ka ja HP būtu Harija Potere arī lasītu, jo grāmatas saturs man patīk. Un domāju, ka tas nebūtu līdzīgi TG. unsure_a.gif .
Demon
es lasiitu arii tad, ja Harijs buutu meitene. domaaju, ka tas nav buutiski, kaads ir vinja dzimums, bet gan notikumi, kas ar vinju norisinaas. varbuut tagad tas liekas diivaini, jo esam pieradushi pie zeena - Harija, bet domaajams, ka, ja visas graamatas buutu bijushas ar meiteni galvenajaa lomaa, tad mums likots diivaini, ja vinja buutu zeens, ne? smile.gif
iMiS™
Nezinu...es noblasoju par 3. varinatu...ja sākumā iepatiktos, nu tad lasītu...!Tas gan būtu dīvaini, ja būtu Harija Potere...un būtu Hermions Grendžers laughing.gif
monster
Es nesaprotu kaada gan atskiriiba vai galvenaa loma buutu meitene vai zeens!

Lai gan tas buutu nedaudz diivaini ka drosmiigaakaa ir meitene un peec tam ir divi rokaspuissi! no vienas puses tas buutu stulbi bet lasiit es lasiitu!

Interesanti ir iedomaaties ja taa patiessaam buutu mees tagat domaatu ta: kaa buutu ja galvenaa loma buutu zeens! Un tad tas mums liktos stulbi! grin.gif laughing.gif
Maxwels
Nu... Ja Harijs būtu meitene un Hermione zēns, tad droši vien lasītu. Vispār, ja dzimumu maina tikai HP, tad... nu... mainās sižets, draugi... Harija tusētos ar citiem draugiem, varbūt pat nebūtu Grifidorā, arī, ja tomēr būtu... Vispār gan jau, ka lasītu gan, bet liela nozīme varētu būt arī tam, kādas ir citu atsauksmes, pirms es esmu lasījis. rolleyes_a.gif
asteljux
nu ja tas harijs kaa meitene buutu taads ka no maza piemiiliiga zirnekliisha buutu bail tad es neskatiitos bet ja tik pat droshs cik zeens harijs tad es skatiitos vai lasiitu wink.gif
serafa
es nelasiitu to graamatu ja harijs buutu meitene,jo zinu,ka meitene newareetu paweikt to ko ir paweicis harijs!!!par meiteni es warbuut lasiitu taadu graamatu kur ir par tiinju probleemaam,pirmaa iemiileeshanaas utt... wub.gif
Leduspuķe ziemeļ rūtī
Jā es lasītu . Kas tur sevišči mainās vienigi tagat galvenā varone ir meitene, un viņu savādāk sauc.. tas ir visssssssssssssss.............. sorcerer.gif
Hinata
Ja galvenā varone vārdā Harijs.. Būtu obligāti jālasa! grin.gif
Es tikai domāju, ka tad būtu mazliet savādāk. Varētu galvenā varone būt Flēra....
Thaliya
Es lasītu varbūt. Varbūt tajā grāmatā mainītos viss . Es nezinu vai lasīšu. ohmy.gif
Smily
Man godiigi sakot buutu vienalga vai zeens vai meitene, jo graamatas sizhets ir diezgan aizraujosh. un pat ja galvenais varonis buutu meitene es vinju neuzskatiitu par vaaju, jo beigu beigaas vinja kaa meitene, kaa nepilngadiiga ragana ar maz zinaashanaam staajaas pretii voldemortam, kad pat pieredzeejushi aurori nav iztureejushi tikshanos ar tumsho lordu, kaa piemeeram, nevila vecaaki, taatad nevar teikt ka dzimumam buutu jaabuut noteicosham faktoram, jo kaa galvenaa varone vinja tik un taa buutu bijusi paaraaka par citiem !!! sorcerer.gif
Axa Night
CITĀTS(skowij-snowij @ 08.05.2005 20:08)
Nezinu gan, vai meitene būtu tik spēcīga, jo meitene parasti tiek uzskatīta trauslāka nekā zēni. Tāpēc, iespējams, nebūtu tik daudz action, kā arī meitenēm ir vairāk problēmu, un tā grāmata pārvērstos problēmu grāmatā (kā skolas romāna grāmatas).
*


Kāpēc uzreiz tik skeptiski skaties uz meiteņu spējām? Man jau šķiet, ka meitenes ļoti daudz vairāk prot un var par puišiem, tikai mazliet savādāk parasti visu veic. Spēks jau nav atkarīgs no dzimuma, spēks ir atkarīgs no tā izpausmēm.'
Vai šķiet, ka, piemēram, Hermione ir vājāka par puišiem? Nu nē, viņa var daudz ko pat vairāk par viņiem.

Ja viss saglabātos tieši tāpat, pasaule būtu tāda pati, problēmas lidzīgas, tad es noteikti lasītu. Tas ka galvenā varone būtu sieviešu kārtas, nenozīmē to ka grāmtas uzreiz kļūtu par romantiskiem stāstiem...bet ja tā, tad noteikti nelasītu...bet ne jau visām meitenēm tikai romantika galvā (it sevišķi, ja tev uzbruktu Voldemorts, laiks domāt par simpātiskiem puišiem nebūtu daudz)!
Nedomāju, ka tas sižetu mainītu daudz, ja raksturs paliktu līdzīgs. Varbūt man pat būtu interesantāk lasīt grin.gif
kvadrātsakne no priedes
es lasiitu, ja man iepatiktos... Ar meiteni buutu pavisam cits staasts silent.gif un domaaju ka Duudijs meiteni neiekaustiitu huh.gif
Bandists
Tas ir atkarīgs no tā, vai grāmata būtu interesanta... es pilnīgi noteikti negribētu lasīt visādas muļķības... kā viņa uztraucas par to ka Rons viņai nav ne zvanījis, ne vēstuli atsūtījis, vai ka viņa nedabūja izpārdošanā to rozā jaciņu... tongue.gif
Tādas ir vidusmēra meitenes...(mani tas kaitina.) bet ir arī tādas, kurām par rozā jaciņām nospļauties. Tādas, kuras uztraucas par tiešām svarīgām lietām... bet tādu ir ļoti maz... bet vai meitenes ir trauslākas par zēniem? unsure_a.gif ...mjā... zēni neraud. Un neatbrīvojas no negatīvajām emocijām, kas saēd viņus no iekšpuses.
Roze
nu man liekas ka katrā zinjaa tad buutu atkariigs no taa vai pirmaas graamatas ir bijušas intersantas!!! cool.gif
Mauvaise Mademoiselle Blanc
ir jau potera meiteniigais variants. tanja grotere. xexeexe....... nu bet lasiiitu , ja taa arii buutu Haarlija Potere ;0
betty
Jā , ja vien tas nemainītu viņa dzīvesstāstu un to kāds viņš ir tagad .
Keyshia
Protams, ka lasītu. smile.gif tongue.gif ermm.gif
Laushi de Lychan
Protams, lasitu, man vienalga vai vins zens, vai meitene, isteniba tas biski aizvainojoss jautajums... silent.gif
Veronika
Lasītu, jau lasītu arī tad ja Harijs būtu Harija! grin.gif
Vegeta
Nu diez vai bet ja pirmaas graamatas buutu labas tad lasiitu
Ragana
Ja Harijs būtu meitene, tad visi pārējie varoņi arī būtu savādāki, būtu vēl citi notikumi , pilnīgākas izjūtas...Harijs tāpat ir pārāk meitenīgs, es grāmatu lasu citu varoņu dēļ. Varbūt man, astoņgadīgai meitenītei, tāda grāmata nepatiktu un es to nelasītu, bet tagad - noteikti!
iMiS™
ņjāā...Visa HP pasaule būtu savādāka...
Grūti spriest vai būtu labāk vai sliktāk...būtu savādāk
Ného
domāju, ka lasītu, jo galvenais, lai sižets ir interesants un jēdzīgs, galu galā izlasīju "Lauru un ......", to varētu uzskatīt par hariju poteru sieviešu dzimtē
vārdu sakot lasītu
Patriote.
nesmu iisti paarliecinaata vai lasiitu, es domaaju ka meitenei noteikti nebuutu tik vardarbiigi un asinaini piedziivojumu, tad tas buutu paraak traki, un sabiedriiba to neatziitu, bet es domaaju, ja pirmajaas graamatas sizhets mani airautu tad es noteikti turpinaatu arii taalaak lasiit, bet es nevaru iedomaaties, ka to visu buutu paardziivojusi maza trausle smukina meiteniite unsure_a.gif
utiks
vienas Hermijōnes vietā divas Hermijōnes.. greedy.gif

you bet, ka lasītu wub.gif
Hermija
Buutu jau interesanti palasiit, bet laikam viss atkariigs buutu tikai no taa, vai man sjaadas graamatas iepatiktos. Vareetu buut jautri palasiit kaut ko taadu.
etna
šis variants-->Tas būtu atkarīgs no tā, vai pirmās grāmatas man iepatiktos.


bet tagad, rakstot šo atbildi, es izodmāju,ka lasītu gan. man stāv plauktā daudz grāmatu kur meitene sir galvenaš varones, kāpēc gan nelasīju H. Poteri!! grin.gif
negative
Nu,ja man pirmaas graamatas iepatiktos,tad lasiitu uz prieksu.Ja sizets nemainiitos,tad jau lasiitu.Bet vienalga,Harijs man daargs grin.gif
Melleņu kamenēns
droshi vien ka jaa.bet shajaa gadiijumaa man niez meele(tas ir pirksti virs klaviatuuras)teikt kaada starpiiba!?
Seila
Kāda starpība? nekādas. Noteikti viss drīzāk, ka lasītu. Tagad tā vien gribētos atcerēties par plaģiātismu un to, ka izrādās meitenes nav sliktākas par zēniem, bet nu labi tongue.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!