Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: bez kura .... ?
Kurbijkurne forums > Pasaules > Viduszeme > Viduszemes krogs > Arhīvs – Viduszeme
Lapas: 1, 2
Dinaer
nujaa - radaas taas neparasts juataajums shifty_a.gif

tad man veel ir luugusm lai katrs pieraksta tieshi kaapeec bez taa bierda vareetu iztikt.
protams buus arii intresanti lasit juusu apcereejumus par teemu kursh tad noziimiigakasi u svariigakais (bet to rakstiet tikai tadaa gadiijuma ja nedomaajat taapataas kaa vairums - par frodo).

man visvairak patika shmiga, jeb golums - kaut ari vinsh nebija braaliibaa tieshais biedrs bez vinja jaunu pavisam noteikti nevareetu iztikt grin.gif

Žanete

P.s. jautaaums tapa pateicoties Kamazam
Nulukkizdin
Savu lomu spēlēja visi.. patiesi neredzu, bez kura būtu varēts iztikt.. ja nu vienīgi bez Gimli.. un varbūt bez Legolasa.. kaut gan kas zina.. Patiesi, gan Gimli, gan Legolass jau reāli tikai kalpoja kā fizisks papildspēks.. nekas vairāk!
Inx
Nu man liekas, ka Mērijs un Pipins bija tādi asseti, kas nespēlēja šausmīgi nozīmīgu lomu... vismaz viņi neko īpašu neizdarīja... salīdzinot ar pārējiem. Nu Vispār jau rūķis arī bija diezgan nevajadzīgs... sižetiski...

Nu vispār varēja iztikt bez visiem. Varēja Elronds pats aiziet un iemest to nolādēto riņķi Baraddurā. Viņš taču to noteikti varētu pats...
Nulukkizdin
Inx - nav tas tik vienkārši.. grin.gif Elronds baidījās, ka gredzens varētu viņu pārņemt savā varā un Tolkīns vēlāk atdzina, ka tā tas patiešām arī visticamāk notiktu.. Bet visā gredzenu iznīcināšanas lietā svarīgas bija divas lietas - veiksmīga gredzenu glabātāja virzība pa Mordoru un Saurona spēku izvilkšana ārpus Mordoras teritorijas.. Lai nodrošinātu pirmo lietu, Frodo, Sema un Golluma trio pastrādāja nevainojami; bet lai nodrošinātu otro lietu, Pipinam un Merijam bija milzīga loma! - nu kaut vai Entu pārliecināšana doties karā, vai arī Nazgulu vadoņa nogalināšana..
Inx
Nu te nu bija... Elronds tāds liels un kruts... kāpēc tad viņš toreiz, kad kopā ar Saurona nogalētāju (vot aizmirsu viņa vārdu... blush.gif) stāvēja pie krātera, nemetās viņam virsū un neatņēma gredzenu? Viņš spēja domāt par tā riņķa iznīciņāšanu...

galu galā... Elronds varētu ielikt gredzenu metāla kastē, aizslēgt to un atslēgu izmest, un aiztransportēt to visu padarīšanu uz Mordoru... Šamam takš būtu daudz vieglāk līdz turienei tikt, nekā nabaga hobitiem. Vai arī metāla kaste nelīdzētu...?
Elf
Nezinu kā ar metāla kastēm tur būtu... laughing.gif Bet nu domāju, ka ja Elrondam uznāktu liela vēlme pēc gredzena, tad metāla kaste viņu neapturētu. Bez tam tss būtu baisi neērti pārvietojams un Elronds diezin vai spētu tik veikli nomaskēties orku barā un, nenoliedzami, ceļš uz Mordoru būtu grūtāk padarāms par slepenu pasākumu.
Nulukkizdin
Inx - To Saurona nogalētāju sauca Isildurs grin.gif.. Redz kas par lietu.. Arī Sems stāvēja un skatījās uz Frodo un teica, lai šis met iekšā.. bet problēma tāda, ka līdzko pats Sems (vai attiecīgi Elronds gadījumā ar Isilduru) būtu atņēmis Frodo gredzenu un centies ti iemest krāterī, viņš būtu atklājis, ka nespēj to izdarīt.. Būtu sācis prātot, kāpēc gan mest gredzenu projām, utt..

Nu, metāla kaste ar laikam gan neko nedotu.. grin.gif

Turklāt Elf taisnība.. Ceļojums uz Mordoru bija kas līdzīgs spiegu misijai un hobiti tajā iejutās vienkārši lieliski!
Inx
Nu nez... man liekas, ka Elrondam nebūtu jāslēpjas... viņš varētu iet pāri līķiem... laughing.gif
Bet nujā.. tādā gadijumā metāla kaste diez vai viņu apturētu. Vajag tai metāla kastei šausmīgu lāstu uzlikt... kurš tai pieskaras, tas uz vietas beigts w00t.gif Tad viņam gan gribētos gredzenu, bet būtu motivācija kastei nepieskarties... wink.gif laughing.gif
Nulukkizdin
Inx - žēl tikai, ka tāda lieta kā lāstu uzlikšana Viduszemē nepastāvēja.. grin.gif

Bet pati tava ideja man patīk! smile.gif Patiesībā interesants jautājums - vai bailes no nāves būtu spēcīgākas par alkām pēc gredzena..?
Antons Ego
nu... man jau liekas, ka uz to pietiekami izsmeļoši atbildēja Smiagols, ne?
Nulukkizdin
B.D. - Gollums? Kā tā? huh.gif
Ledene
Nez kapēc man šķiet, ka bez boromira varēja iztikt... vismaz citi tēli bija spilgtāki!
Nulukkizdin
ledene - Boromira sakarā man svarīga šķiet tā lieta, ka viņš bija vainojams pie tā, ka Frodo pameta pārējo brālību un tālāk devās viens (tikai kopā ar Semu).. un kā vēlāk izrādījās, tas bija ideāls notikumu pavērsiens.. labak nemaz nevarēja būt..
Maxwels
CITĀTS(ledene @ 27.01.2005 19:55)
bez boromira varēja iztikt... vismaz citi tēli bija spilgtāki!
*

Tas droši vien ir tāpēc, ka viņš "aizgāja" visātrāk! ohmy.gif
Bet man šķiet, ka Gredzena Brālībā jābūt ir visiem 9, jo tad tā vairs nebūs Gredzena Brālība! laughing.gif Bet, ja tomēr jāizvēlas, tad lai tinās prom Pipins, bet Pipins nav bez Merija un otrādi... unsure.gif Nē, laikam tomēr Gredzena Brālībā ir jābūt visiem! wink.gif
Nulukkizdin, vispār jau Tev ir pilnīga taisnība! smile.gif
emily
nu mayb bez meerija... nu manupraat winjshs neko iipashu neieguldiija
Nulukkizdin
emily - Merijs kopā ar Pipinu pierunāja Fangornu piedalīties kauja pie Helmas dzīlēm.. Un Merijs deva izšķirīgu triecienu Nazgulam, ļaujot Eovenai to nogalināt! Es neteiktu, ka viņš bija galīgi nevajadzīgs.. smile.gif

Lai nu kā, es tiešām gribētu lūgt cilvēkus sīkāk pakomentēt savu izvēli..
giraffe
Ja taa labi padomaa... Tad katram braaliibas loceklim ir sava vieta kopeejaa uzdevumaa, lai gan varbuut saakotneeji liekas, ka, redz, shis un shis teels nemaz tik noziimiigs nav... Tad jau Tolkiinam nebuutu bijis lielas vajadziibas taadus teelus iepiit, bet tomeer vinjsh to dariija. grin.gif Eh, skaidraak izteikties laikam nevaru... smile.gif
Tots
Es nobalsoju ,ka visus vajag ,bet pirmīt gribēju balsot par Boromiru ,bet tad es iedomājos kas notiktu ja kauju ar Austrumniekiem pie Hennet Annun vadītu Boromirs. Iedomājaties kas notiektu gredzens nokļūtu Denetora rokās. Tolkīns ir uzrakstījis tā ka izmainīt nevar un vēl viņs ir uzrakstījis so stāstu tā ,ka neviens šai stāstā nav lieks tādēļ domāju ,ka sis pavediens ir nedaudz smieklīgs.

Ja kas tad ir redzams ka daļa lielakā ir nobalsojusi par Merijs. Tas tak nav pareizu kur nu bez Merija viņš tak palīdzēja nokaustīt "The Wichtking of Angmar"
Elf
CITĀTS
Vajag tai metāla kastei šausmīgu lāstu uzlikt... kurš tai pieskaras, tas uz vietas beigts...

Emmm, piedodiet, ja kaut ko līdz galam nesapratu, bet tīri caur un caur teorētiski - ja Gredzenu ieliek kastē, aiztaisa to un uzliek tādu lāstu - kā tad to kasti līdz Mordorai varētu dabūt? huh.gif Pati jau neies.. bet līdz turienei būtu jāaizgādā, jo Saurons tā īsti 'nomirt' nevarēja.
addnill
Nezinu gan, man jau viņi visi liekas tādi pierast pazīstami...nevienu nekur negribētu pazaudēt...tātad, VISI VAJADZĪGI! tongue.gif
Švilpaste
Man visi tēli patika, pat Boromirs. Turklāt katrs izspēlēja ļoti svarīgu lomu brālībā,tā ka neveinam nebūtu vajadzējis "aiziet"
Inx
CITĀTS(Elf)
Emmm, piedodiet, ja kaut ko līdz galam nesapratu, bet tīri caur un caur teorētiski - ja Gredzenu ieliek kastē, aiztaisa to un uzliek tādu lāstu - kā tad to kasti līdz Mordorai varētu dabūt? huh.gif Pati jau neies.. bet līdz turienei būtu jāaizgādā, jo Saurons tā īsti 'nomirt' nevarēja

Nu kā... ņem kasti, ieliek tur gredzenu, iekrāmē kasti piemēram ratos, ko velk zirgs. Tad uzliek kastei burvestību un rullē uz mordoru wink.gif Kad ar ratiem vairs pabraukt nevar, tad nāk kāds ūbervarens burvis un aizteleportē tos ratus ar kasti un visu zirgu uz Baraddura krātera malu. Tad vai nu ritīgi uzdod zirgam, lai šis ar visiem ratiem un kasti ieskrien tieši krāterī, vai arī, ja negribas darīt pāri zirgam, tad viņu izjūdz un ratus ar visu kasti iestumj krāterī... wink.gif laughing.gif

Doma pat varētu realizēties, tikai tad nebūtu visu pārējo brīnišķīgo notikumu...
Nulukkizdin
Nu bet pasakiet man, ko reāli Gimli un Legolass palīdzēja? Ja Legolasa un Gimli vietā būtu paņemts līdzi cits rūķis un cits elfs, vai kaut kas kardināli mainītos? Nu nezinu gan..

Inx - es jau pirmīt paskaidroju, kāpēc lieta ar kasti visticamāk neizdotos.. grin.gif
Elf
Ņemot vērā, ka mēs tika fantazējam.. ideja laba, Inx laughing.gif

Nulukkizdin, ņem vērā, ka visus Brālības locekļus izvēlējās Elronds, viens no gudrākajiem Viduszemes iedzīvotājiem. Tieši Hobitu pāris Merry&Pippin iesākumā nemaz nebija iekļauts plānos. Viņu vietā Elronds gribēja kādu Rivendellas Elfu. Tomēr, izlemjot par labu Hobitiem, Elronds Legolasu neaizvietoja ar kādu no saviem mācītajiem Elfiem. Un tam bija jābūt saviem iemesliem.
Kaut kur kāds šajā forumā teica, ka Legolass ir Brālības 'acis un ausis', un šo funkciju viņš patiešām izpildīja ļoti labi - atceries grāmatas epizodes ar noburto vilku baru, ar Nazgulu pie Anduinas krastiem(nebūtu Legolasa, kas zina kā tur viss izvērstos)... man vēl uzskaitīt? Kas man liek domāt, ka viņš šajās epizodēs būtu neaizvietojams? Tas, ka viņš tomēr bija Elfs ar lieliskām izlūka spējām, IMO virs 'vidējā'.

Par Gimli gan neko īsti pateikt nevarēšu, nav gluži mans 'lauciņš'. grin.gif
Nulukkizdin
Nu ko Legolas izdarīja tajās epizodēs?? grin.gif Taču absolūti neko.. ar vilkiem Gendalfs lieliski tika galā.. Pie upes tāpat nemaz nav zināms vai Nazguls būtu šiem kaut ko darījis.. Man vispār sāk šķist, ka Legolas un Gimli tika izvēlēti vien tāpēc, ka bija atbraukuši uz sapulci un atradās īstajā vietā īstajā laikā.. Turklāt jautājums jau nav par to, kāpēc Elronds tos izvēlējās (Pipina un Merija piesaiste vien nozīmē, ka nekādu konkrētu kritēriju nebija), bet kādu lomu reāli personāži spēlēja tālākos notikumos.. Nu un, manuprāt, Legolas un Gimli neko globāli svarīgu neizdarīja.. - tb kalpoja vien kā fiziskais spēks (kuru varēja nodrošināt ar jebkuru citi elfu vai rūķi)..
Tots
Meris ar Pīni paši pieteicās un Elronds vai Gendalfs teica ,ka šet nav vajadzība liela gudrība vai kas cits ,bet gan draudzība. Man liekas ,ka Legolasu un Gimli izvēlējas tapēc lai sanāktu deviņi brālības biedri. Vēl varbūt tapēc izvēleja tapēc ,ka vini nāca sūdzēties par kariem savās zemēs.

Legolasu tapēc ,ka viņš bija Drūmmeža valdnieka dēls un Gimli.....man nav ne jausma.
Elf
Those are the small things that make the difference tongue.gif

Bet vispār, ja jau uz visu skatās - gan jau kāds cits ar to būtu tikpat labi ticis galā, tad jau būtībā neviens nav neaizvietojams. Cik es sapratu, tad jautājums bija, bez kura varēja iztikt(domājot, ka viņa vietā neviens cits nebūtu, resp., Brālībā būtu par 1 mazāk), nevis, kuru varēja aizvietot ar kādu citu.

Un kā tad tu domā, ko Nazgūlam vajadzēja virs Anduinas ūdeņiem, tiešā tuvumā gredzena nēsātājam?
Nulukkizdin
CITĀTS(Elf @ 28.01.2005 15:43)
Un kā tad tu domā, ko Nazgūlam vajadzēja virs Anduinas ūdeņiem, tiešā tuvumā gredzena nēsātājam?
*
Ļoti iespējams, ka viņš bija ceļā uz Isengardu vai arī veica izlūkošanu..

Bet nu jā, ja mēs skatamies, bez kura varēja iztikt, neaizvietojot to, tad jā.. tad grūti ir bez kāda iztikt.. Nu kaut vai Morijā, ja brālībā nebūtu kāds no šiem personāžiem, atkauties no orkiem būtu daudz grūtāk..
Elf
CITĀTS(Nulukkizdin @ 28.01.2005 15:56)
CITĀTS(Elf @ 28.01.2005 15:43)
Un kā tad tu domā, ko Nazgūlam vajadzēja virs Anduinas ūdeņiem, tiešā tuvumā gredzena nēsātājam?
*
Ļoti iespējams, ka viņš bija ceļā uz Isengardu vai arī veica izlūkošanu..
*



Nu varam pieņemt ka tā, bet...būtībā jauna tēma, ko apspriest: "ko Nazguls darīja pie Anduin" grin.gif
Nulukkizdin
Tev tiek dota atļauja izveidot jaunu pavedienu! grin.gif Bet nu tiešām.. interesants jautājums par to nazgulu.. smile.gif
ßu††erflyze
bez pipina, man tieshaam taa besii.... getlost.gif vnk kkaads stulbums
Olorin of Nienna
Muļķības, kas par stulbu jautājumu? Protams vajadzīgi viņi visi. Džons un Kristofers ir visu izplānojuši līdz tādam līmenim, ka ja viena no viņiem nebūtu, visa pasaule un stāsts būtu savādāki.
Erasmus
Nu patiesībā jau Legolas ar Gimli neko tādu īpašu neizdarīja, viņi vienkārši pagadījās īstajā vietā..
Kaut gan var jau vilkt kautkādas paralēles, piemēram no Thranduila (Lega tēva) aizbēga Gollums, Gloina (Gimli tēva) un pārējo rūķu ar Thorinu priekšgalā vadītajā gājienā uz Ereboru tika atrasts gredzens, bet diez vai šitas viss ko maina...
Nulukkizdin
Olorin of Nienna - Gredzenu Pavēlnieks ir pilnībā Džona darbs! Kristofers palīdzējis apkopot tekstus pēc autora nāves un sniedzis savus komentārus dažādos jautājumos.. neko jaunu izdomājis viņš nav.

Starp citu, esi sveicināts forumā! smile.gif
dzindzins
es domaju, ka neviens no tiem ir nevajadzigs, bet man interese kapec ir dots variants cits, ja ir uzskaititi visi 9??? tongue.gif nu tas jau tikai taa... smile.gif
Erasmus
emm.. un drīkst zināt ko tad darītu Fellowship bez neviena cilvēka (elfa, rūķa, hobita vai vēlkautkā?)?
Nulukkizdin
Erasmus - šķiet, ka tu būsi pārpratis dzindzinu.. grin.gif Viņš teica - neviens no tiem ir nevajadzigs.. bet tas nozīmē to pašu ko ikviens no tiem ir vajadzīgs.. tātad dzindzins itin nemaz nedomāja, ka nevajag nevienu.. patiesībā viņš domāja, ka vajag visus, tikai nesaprotami izteicās...

Nu vismaz man šķiet, ka tā.. huh.gif
Erasmus
ee.. jā tā laikam arī būs, es to sapratu kā neviens nav vajadzīgs, bet šeit tik tiešām man liekas vajadzēja lietot ikviens ir vajadzīgs, nevis neviens ir nevajadzīgs vai arī neviens nav nevajadzīgs, bet lai nu paliek wink.gif
Nulukkizdin
Vienkārši vārdu spēlēs.. grin.gif Lai nu kā, bet domai piekrītu - vajadzīgi ir visi..
gwinerva
Pirmā doma bija Boromirs, jo man viņš diesko nepatika. wink.gif
Bet pēc tam labi apdomājos un nonācu pie secinājuma,ka vajag viņus visus ,jo ja kāds pazūd tad visa notikumu gaita var izvērsties savādāk. smile.gif
Tāpē vajag viņus visus. grin.gif
zakkite
Nu vareetu iztikt bez Boromira, bet ja vinja nebutu tad staasta kaut kas mainiitos... Nu nobalsoju par Boromiru... whistling.gif
closs...
Jebkuraa gadiijumaa, ja jau vinji bija izraudziiti kaa gredzena braaliibas loceklji (ja to taa var nosaukt), tad vajadziigi bija visi, kaa nekaa vinji paarstaaveeja katrs savu rasi.
Nulukkizdin
closs... - kāpēc, tavuprāt, vajadzēja pārstāvēt katru rasi?
Snorkes Jaunkundze
Vajadzēja visus.nenobalsoju bet domāju ka tā pavisam varēja iztikt bez Boromira.viņš var teikt visu laiku kašķējās ar visiem un vēl piekasījās Frodo. getlost.gif
tiigjeris
es balsoju par to, ka vajadziigi ir wisi... tapee, ka ja nebuutu kaada viena no vinjiem, tas notiekti kaut kaadaa veidaa ietekmeetu paareejo riiciibu jau saakot no taa briizha, kad fellowships saak celju... un legolass, ja kas, bija tuvs aragorna draugs, un arii vnk psihologjisks atbalsts (aragornam)... un vinjsh, starp citu, redzeeja (jo tik taalu ne gimlijs, ne aragorns nevareeja saredzeet) ka pipinu un meriju nes tieshi uz ortanku...
par gimli tik droshi nezinu, bet gan jau vinjsh arii kau ko izdariija...(vnk slinkums mekleet... blush.gif )

nu es tagad doshu piemeeru no dziives... jums katram tachu ir draugi, vai ne? un tad juus kopaa iznaakat taads neliels barinjsh (ne nu gluzhi devinji, bet vismaz paaris...), un tagad iedomaajieties, ja kaada no jums nebuutu shajaa barinjaa whistling.gif ...

paldies, par uzmaniibu! wink.gif
Erasmus
Bet ko mainīja Legolass un Gimli kā personāži? Daudziem elfiem bija ļoti laba redze, un tikpat labi varēja ielkt kādu citu elfu ar labu redzi..
tiigjeris
nu, bet izskataas, ka citi elfi noraustiijaas... izveele tachu bija - visi, kuri ietilpa fellowshipaa tachu pieteicaas pashi, ne? huh.gif


so, es neatkapjos...

erasmus cilveeki tachu ir dazhaadi vai ne (peec rakstura, es domaaju tongue.gif )?
nu, un tikpat labi, tas cits elfs ar labo redzi vareeja vnk neklausot aragornu aizskriet pakalj frodo un semam tajaa vietaa pie anduiinas (tas ir tikai piem)...
un ruukjis arii, piem vareeja atteikties jaat ar legolasu uz viena zirga, vai visp atteikties jaat ar zirgu u.t.t. whistling.gif ...
altonis
hmm...Legolass atvāca Nazgulu pie Anduīnas...tur arī viss varēja galīgi greizi noiet...
Erasmus
altonis- Par Anduinas Nazgulu runājot, es domāju, ka šis bija tikai skauts, un viņa novākšana (notriekšana, jo šamo nevaz nevar tā atvākt..) neko daudz nemainīja, jo šā vai tā Saurons uzzinātu par Fellowshipa atrašanās vietu, vai nu no Nazgula kurš šos ieraudzīja no gaisa, vai arī no slapja, izmirkuša un nikna Nazgula..
dragon_warrior- Legolass un Gimli nezināja, ka Sems ar Frodo dodas prom, un ja arī zinātu šaubos vai kāds no viņiem dotos pakaļ, jo pats Gredzena uzdevums bija diezgan bezcerīgs..
par rūķi, es nedomāju, ka kāds būtu tik stulbs lai skrietu zirgam pakaļ vairākus kilometrus ja ir iespēja uz tā jāt.. negribētu šis jāt ar elfu, jātu ar Aragornu..
tiigjeris
tad tu veel joprojaam paliec pie taa, ka vareeja iztikt bez legolasa un gimlija?
tikpat labi jau vareetu iztikt arii bez boromira, jo vinjsh jau neko iisteniibaa neizdariija... tikai drusku aizkaveeja merija un piina savaakshanu...
manupraat, visneaizstaajamaakais teels ir aragorns, tapee, ka vinjsh ir izildura mantinieks, un tikai izildura mantinieks vareeja paveeleet tiem spokiem...

laikam jau es neko iipashu nepateicu, bet ja jau tolkiins ir ielicis tieshi legolasu un gimli un boromiru, un visus paareejos, tad jau vinjiem tur visiem arii jaabuut...
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!