Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: TN3 pēcspēles iespaidi.
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Brīvdabas lomu spēles > BDLS arhīvs > Troļļu naktis
Lapas: 1, 2
Goldberry
Ar cēlu žestu atveru jaunu pavedienu ar nolūlku ļaut citiem un pashiem sev lasīt mūsu dziļpos pārspriedumus un izjūtas pēc garām pastaigām ar zināmiem kaujas elementiem, pa mežonīgo Ādažu poligonu.

Visā visumā varu teikt, ka bija jautri, kas laikam arī larp'ā ir vissvarīākais. Bija šadas tādas nepilnības(manuprāt nenozīmīgas), bet to vaininieki bija vairāk vai mazāk paši spēlētāji.

Visu cieņu Troļļiem, par viņu spēju izpildīt TIK daudz questus.
No manas puses pateicība Prizdas dievam Dāsnam par viņu dāsnumu.
Ar bijību var skatīties uz apmātie (un nesitiet mani, ja tie kuru frakijas nosaukumu tā īsti zin tikai viņi paši, nav apmātie), no kuriem badijās pat troļļi.
Starp citu troļļu un apmātie ar savu klaigāšanu radija lielisku realitātes izjūtu bet tas tā grin.gif

Par questiem, draņķība tā, ka cieminiekiem nelāgu sakrtību vai vienkarši nevelēšanās dēļ, ar uzdevumiem sanāca tā nelāgi. Katrā ziņā questi bija un, ja vien labi gribēja un akut cik kaut ko spēja, kādu varēja dabūt un pildīt so all respect GM.

Atgriežoties pie sākuma tēmas. Bija siltāks nekā bija cerēts, vismaz es nenosalu, paarāk badā arī nemocījos, (ceru ka vismaz troļļi ir kārtiī paēduši). Cilvēki bija gandrīz godīgi ( čētošanās ar hitiem vai burvestībām netika novērota paarāk beiži). Mazliet žēl GM kuri laikam savām kajiņām staigāja tik ilgi līdz varis nevareja pastaigāt.

Tātad secinājumi: Bija baigi baigi labi. laughing.gif
Martins
Patiesībā man vajadzētu pakot laukā mugureni, pieēsties, iet vannā un visu pārējo, ko dara atgriežoties no divdienu brīvdabas pasākuma, bet nu uzrakstīšu es ar' pāris rindas.

Tiem, kuri nezin, es TN3 biju vietējais Prizdas dievs Dāsns. Ceru, ka biju gana dāsns smile.gif

Būt par miermīlīgo Prizdas dievību bija diezgan patīkami. Es biju viens no nedaudzajiem spēles dalībniekiem, kurus neapdraudēja nedz konskeventi slepkavnieciskie, lai arī ārpus tā visnotaļ pieklājīgie, troļļi, nedz asinskārībā no troļļiem daudz neatpaliekošie skarbā patriarhāta piekritēji cieminieki, nedz arī daudzu par ziemeļniekiem turētie apmātie klejotāji. Visi viņi varēja darudzīgi ierasties Prizdā, kur kaujas bija noliegtas, saņemt autentisku Dāsna rausi kopā ar kādu (ne pārāk) gudru baltā tērptā dieva padomu un pasildīties pie ugunskura. Tas arī bija viss darāmais no manas puses. Sēdēt Prizdā, uzņemt viesus un kurināt ugunskuru. Ak, saldā dzīve.

Tagad īpašās pateicības tiem, kuri Dāsna dzīvi TN3 ietvaros darīja vēl saldāku.

Manam sestdienas enģelim un priesterienei Žanetei. Vēlāk gan dabūju dzirdēt, ka viņa nemaz tāds enģelis neesot, bet bez viņas Dāsnam būtu daudz garlaicīgāk smile.gif

Tik pat liels vai vēl lielāks paldies Goldberry un Bestijai (kas viņa ir forumā?) kuru kompānijā pavadīju patīkamu, mierīgu vakaru un nakti teltī. Bez viņām es noteikti būtu apmaldījies un izmisis naktī meklēdams pats savu Prizdu laughing.gif

Paldies devīgajiem troļļiem ar Aivvv priekšgalā, kuri Dāsnam ziedoja ne tik vien ieročus pacifistikai kolekcijai, bet arī maisu ar ciematniekiem nolaupīto ēdamo. Ne jau nu tā, ka bez tā Dāsns būtu badojies, tomēr troļļu dotais bifibaktēriju (vai kā nu tur) kultūras uzlabotais jogurts rezultatā izrādījās aplam garšīgs svētdienas rīta ēdiens.

Dāsna pateicība pienākas arī izveicīgajam laupītājam, kurš kopā ar manu enģeli bezbailīgi devās uz Mirušo zemi, lai pagādātu man mirušo Ķēniņa spieķi. Un pagādāja ar' Labi darīts.

Iespējams, ka vēlāk man būs vēl ko piebilst par vampīriem, rituāliem, slāpēm, vēju, sausiem žagariem un pārējo, tak pašlaik jāpievēršas sākumā minētajām svarīgajām aktivitātēm.
Niamh
Tā, laikam tagad es ar te kaut ko uzdrīkstēšos savervelēt grin.gif

Pats pirmais iespaids man bija, nu, tādss..ne visai. Pirmā doma - ''F**k, te ir sasodīti auksti''. Tā kā es uz šādu pasākumu biju pirmo reizi, tad nevienu nepazinu, ja neskaita tos, kurus satiku pieturā (am...Aivvv, Trakais Cars..bāc mana vecā galva..) un tos, kuri man ik pa laikam piebakstīja un jautāja vai es esmu Gudrā Kaza. Tāpēc stāvēju viena, maliņā. Bet tas bija to vērts laughing.gif

Nākamie iespaidi man radās ejot uz mūsu apmetnes vietu. Tālu, pa sasodītām smiltīm ar tonnāžu uz muguras. Bet arī tas bija to vērts smile.gif Vispār - viss šis p[asākums mani kaut kā mainīja..nu, var teikt - CILVĒKI!!!JŪS ESAT AIZMĒZUŠI MANU PĀRMĒRĪGO KAUTRĪBU!!! laughing.gif sorzz par CapsLock, bet es vēl jūtos mežonis grin.gif

Tagad pateicības..pirmā noteikti aglos par vietu teltī (kurā mēs negulējām) un zobenu uz laiku.!
Otrā - Silvestram un visiem pārējiem vīr.dz. ieceļotājiem mūsu kompānijā. (pie viena no viņiem palika mana atļauja)
Visbeidzot trešā ir Cilvēkam Frakcijai! Par to, ka viņš mani nogrieza 2x, mirušo valstībā gribēja dabūt manu iespēju pamest ''līķus'' un to, ka viņš man deva vietiņu, kur pielikt pēcpusi, kad visi braucām busiņā uz pieturu smile.gif

Vispār, šis bija superīgs pasākums, rīkotājiem zelta medaļu, vai, vislabāk, Trīszvaigžņu ordeni!!!

Tagad jāapsaitē abi saskrāpētie, sāpošie ceļgali un jāizlasa no matiem sūnas...Savu vairogu es pienaglošu pie sienas...labi, aukstumizturīgais zvērs saka atā wink.gif
Kraukleenss
Nu taa ledusskapis ir tukshs, vannaa uudens arii sateceejis taatad jaasecina ka viss bija ok. viniigais, kas man visvairaak nomoka sirdi ir tas ka trenneejoties paspeeju iekraameet Goldberry pa galvu :/ Laikam to sev nekad nespeeshu piedot, nezinu kaa vinja. Bet runaajot par speeli uzskatu ka bija ok, tikai cieminiekiem neveicaas ar to questu pildiishanu, lai gan pats devos dazhos questos tomeer veiksme nebija manaa pusee. Bet kas attiecaas uz iespaidu par TN3 tad jaasaka, ka tas bija neaprakstaami, vinereizeeji, izbaudaami un neatkaartojami jauki. Cerams, ka tas nav peedeejais TN pasaakums, jo man jau tagad pietruukst taas sajuutas, kad tu, staavos 15 cilveeku rindas viduu, nesies bljaudams virsuu 8 liidz naavei paarbaidiitiem nabaga trolljiem. .. un peec tam veel galiigi nevainiigiem laupiitaajiem, jeb kaa vinji pashi deeveeja sevi par miermiiliigajiem ieceljotaajiem.
Grims
Cilvēks - frakcija arī ir ieradies teikt dažus vārdus.

Vispirmām kārtām jāpiebilst, ka mans vientuļnieka statuss bija dziļi formāls (reāli kaut kāds efekts bija tikai pie atdzimšanas, kur es savu iespēju neizmantoju ><), jau pavisam neilgi pēc šausminošās "atgriešanās" izpostītajā ciemā es Dāsna eņģeļa pavadībā kātoju pie ciematniekiem.
Starp citu šajā sakarībā pārējās frakcijas var kost pirkstos, jo es biju vienīgais ciematā, kas varēja iekurt uguni, ja kāda cita kompānija mani būtu ātrāk savākusi, cieminieki drīz vien būtu pakaļā.

Visotrām kārtām jāsecina, ka vajadzēja pirkt tos nolāpītos riekstiņus (savējies sapratīs).

Vistrešām kārtām jāpriecājas par to ka bija kvesti ko pildīt un rupji jālamājas par to, ka nevienu neizpildījām.

Visceturtām kārtām jāsit Kamazs par draudiem neturpināt TN sēriju.

Vispiektām kārtām patiess prieks par meiteni, kas pat šādos apstākļos tērpusies minisvārkos priecēja puišu acis.

Vissestām kārtām vai kāds zin kādēļ nebija ziemeļnieku?

Visseptītām kārtām kas bija ar Elernasu? Līdz turienei viš aizbrauca, bet tad kaukur nozuda un vairs netika redzēts.

Visastotām kārtām.... eermm.... ````, vajadzēja pirkt tos nolāpītos riekstiņus!

Visdevītām kārtām (edit) nelieši GMi sadomāja naktī pārtraukt spēli. Kāda velna pēc es to stulbo lapeli stiepu, ja man naktī tāpat nav jēgas nekur iet? mad.gif
GameMaster
Esmu pārdzīvojis vēl vienu LARP’u ar intriģējošo nosaukumu „Troļļu naktis”, kurš ir pārdzīvojis savu trešo sesiju (kas ir ļoti vērā ņemams skaitlis LARP’am latviskā vidē). Tad nu es te tā atļaušos iemest pāris rindiņas, kurās kritizēšu, uzslavēšu, godāšu un visādi citādi „apķimerēšu” šo te pasācienu. Vispirms liels paldies spēles garīgajiem guru - augsti godājamajam, ļoti cienījamajam Kamazam un augsti godājamajam, ļoti cienījamajam Andžam. Tā turēt, veči!

+

Akcents uz storyline – tiešām patīkami, ka šoreiz GM’i bija izdomājuši diezgan patīkamu storyline, kurš ietvēra sevī daudzus side questus (tā runā, tā runā). Tie, kas piedalījās otrajā sesijā, atcerēsies, ka toreiz spēles pamatdoma bija iznest visu, kas kustas un nav no tavas rases. Šoreiz sižets bija daudz komplicētāks un, lai arī cieminieku pamatkvestu – vest Bezvārdi pie prāta, tā arī neizdevās izpildīt, tomēr es vismaz jutu, ka cīnos dēļ kaut kāda mērķa.

Kaujas – šoreiz patiesi gribētos pieminēt kaujas, kuras savā episkumā atgādināja tādu kā mini-mini-mini-LotR. Divās, trijās kaujās, kurās piedalījos, katrā pusē cīnījās vismaz 10 kareivji, kas piedeva šim procesam pa visam citu garšu. Un, lai arī cīņu neapšaubāmi bija mazāk kā otrajā sesijā, tomēr vienmēr esmu teicis, ka LARP’ā galvenās nav cīņas, taču, ja tās ir aizraujošas, tad tas ir viennozīmīgs pluss.

Placdarms – gluži tāpat kā pagājušoreiz man jāpiemin spēles placdarms, kurš vienkārši ir ļoti piemērots fantasy stila lomu spēlei. Pārceļošana no ierastajiem Troļļu mežiem/Gaujas piekrastes uz vēju plosīto tīreli un jebkuram ceļiniekam grūti pārvaramajām Troļļu vagām izrādījās patīkama, sniedzot iepriekš vēl pārāk neapceļotas lokācijas un iespēju pacīnīties tīreli aci pret aci ar vairākiem pretiniekiem (un man atkal bija tā iespēja nogriezt SkadY).

Spēlētāji- paši spēlmaņi arī parādīja sevi no labākās puses. Lai arī pastāvēja paliels metageimings (bet būsim reālisti – kurā LARP’ā tā nav), vajadzīgajā brīdī gandrīz katrs spēja runāt dzejā vai pa sentēvu modei – pirmos liekot darbības vārdus („iet šeit vajag gan”). Turklāt cieminieki izrādījās diezgan jauka kompānija ar kuru vakarā pie ugunskura patīkami pasmieties. Troļļi neiztika bez Aivvv humoristiskajiem komentāriem pirms kaujām, bet pasākuma naglu izpelnās Andžas attēlotais prātā sajukušais Bezvārdis, kurš nonesa dažus mūsu kareivjus mūs diezgan kinematogrāfiskā stilā. Otrā simpātijas balva – Kamaza iemiesotajam spokam, kura precīzu vārdu neatminos, bet tas noteikti saistījās ar urinēšanu.

-

Kvesti – nē, nevajag pārprast – blakus kvesti bija diezgan daudz, tikai diemžēl cieminiekiem tā arī neizdevās nevienu izpildīt. Main quests tika pamests novārtā, jo, lai arī es nemitīgi aģitēju par labu Bezvārža pārvilināšanai mūsu pusē, atgriežot jamo pie prāta, citiem šķita, ka labāk būtu iznest visas pārējās rases. Es arī akli pievienojos vairākumam.
Pēc tam arī sačakarēju sev domāto kvestu, jo Kamaza teikto uztvēru kā verbālu atriebību par kādu senu pāridarījumu un tikai naktī, liekoties slīpi, iedomājos, ka tas varēja būt kas kvestam līdzīgs. Vai te vainojams hintu trūkums, spēlētāju kūtrums vai arī vienkārši nezināšana ko uzskatīt par kvestu un ko ne, taču mēs būtu varējuši pavadīt laiku daudz labāk, ja zinātu ko kurā brīdī sagaidīt.

Mirušo zeme – ideja pati par sevi arī neslikta, taču viens būtisks mīnuss – tā bija nenormāli tālu no cieminieku apmetnes. Pavadot 20 minūtes ejot turp un tādas pašas 20 nākot atpakaļ, nabaga cieminieks bija tik pārguris, ka nejaudāja pacelt zobinu vairs.

Spēles laiks – te nu mēs noteikti nevaram, vainot organizētājus, bet gan Māti dabu, jo tumsa iestājās pārāk ātri, neļaujot mums lāgā iespēlēties. Par nelaimi otrā spēles diena to nespēja pilnībā kompensēt.

Tā nu tas bija pēc manām necilajām domām. Havot fanu varēja un tas, manuprāt, ir pats, pats galvenais. Fanu iehavoju pamatīgu un ceru, ka būs iespēja piedalīties vēl kāda TN settinga spēlē.

PS: Manis meklētais sarkanais krūšturis tā arī neatradās (savējie sapratīs).

PPS: Rozā vibrators ar lampiņu, kura tumsā dod apgaismojumu, kas līdzvērtīgs pamatīgai lāpai, arī netika atrasts (savējie sapratīs).
aivvv/troll dream walker
notiek afterparty manaa dziivoklii komentaari bus veelaak

TROLLU RASE BEIDZOT UZVAREEJA laughing.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif devil.gif devil.gif devil.gif devil.gif innocent.gif
subito
Viss bija ļoti jauki saorganizēts. Protams, bija arī dažas kļūdas un nesaprašanās spēles procesā (negribu vainot organizatorus, jo zinu, ka pats, TN iesācējs būdams, daudz ko nesajēdzu un izdarīju ne pēc labākajām Halavas tradīcijām). Bet, kā saka daudzi Halavas mācības piekritēji (t.i., es), "neplēsīsim vecas rētas". Nu labi, vienu uzplēsīšu - nedaudz kaitināja tā saucamā iesitmiermīlīgajamieceļotājampagalvuapdulliniviņu-ups,piedod-uniecērtkājāpiebeidzviņu
stratēģija. Bet, lai svētīta Halava, tas tak ir sīkums.

Nu ko tur lai saka, visi metāla bruņu īpašnieki bija iespaidīgi. Mani, miermīlīgo ieceļotāju, atzīšos godīgi, patiešām šausmināja šausmas, baidināja bailes, kratināja kratēkļi un trīcināja trīcekļi stāvot pret bruņaino labi organizēto ķēdi (apzinoties, ka pašam viens cirtiens pa pēdu vai roku ir izšķirošs, pie kā gan pats vien esmu vainīgs). Tagad nespēju saprast, kāpēc netinos prom no kaujas lauka pirms cīņas.

Un, ak Halava, tie troļļi gan ir briesmīgi zvēri. Kad pirmoreiz tos ieraudzīju, domāju, ka dzīvs no Troļļu mežiem laukā netikšu. Tagad man viņi rādīsies murgainos sapņos jo daudzas vasaras.

Lieliskais Halavas skolotājs man parādīja patieso ceļu, par ko tagad viņam esmu neizsakāmi pateicīgs. Mana pēkšņā garīgā apskaidrība vēl tagad liek justies ārkārtīgi pacilātam un reizē arī iekšēji mierīgam. O - Halava!!! Un, patiesi, kad vairums miermīlīgo ieceļotāju pievērsās Halavai, mūsu pieticīgajā nometnē, krājās ēdiens krādamies un mēs varējām pieēsties līdz ūkai, pat neskatoties uz to, ka ne visās cīņās miermīlīgie ieceļotāji guva satriecošus panākumus.

Sākšu domāt, kā rīkoties, lai nākamajā šāda veida pasākumā, ja tāds būs, nebūtu jātēlo "kaujamais lops". Un, kā māca svētā Halava, domāšu jo gudri.

Lai Halava ir ar jums!!! wink.gif
Sigfa
Jaa, jaapiekriit jau augshmineetajiem un jaauzteic speeles organizatori par vareno uzciitiibu biidiit kvestus un paciest muusu visai-````os jautaajumus ("nu iedod hintu, Kamaz, nu iedod hintu!") Veel jaapeimin jautraa kompaanija, ar kuru pavadiiju vakaru pie ugunskura smejot par GameMastera...
Speeles placdarms ir visai piemeerots, bet ljoti, ljoti nepatika taa vazaashanaas uz/no mirusho zemes un mantu paarvietoshana milziigus gaisa gabalus. Mana smadzene uz speeles laiku bija no uztraukuma paarkarsusi un nespeeja normaali padomaat un atshkjirt kvestu no kaa cita un taadejaadi nevienu kvestu arii neizpildijaam (beigu beigaas arii to maisu ar naudu neatradaam).

Veel atsevishlji jaapiemin lieliskaas kaujas kuraas ciinijaas bars pret baru... zheel, ka nebija lielaakas organizeetiibas, tad buutu visus nonesushi.

Special Thanks:

Good Old Grim: par izruchiishanu pus septinjos no riita ar uguns iekurshanu.

GameMaster: par biedriskumu un somas atnest paliidzeeshanu nobeigumaa.

Trolljiem: par ciinjaam un eedienu...

meiteneem: par speeles gara uztureeshanu un acu preiceeshanu...

Virsaitim un Kraukleenam: par lielisko ciinjasmaakslu aiznieneeshanu ciema labaa.

un visbeidzot, pashiem speeles vadiitaajiem un iniciatoriem, Kamazam un Andzham: Par lielisko un neatkaartojamo laika pavadiishanas iespeeju aadazhu poliginaa ar patiikamiem ljaudiim un aizraujoshaam kaujaam utt. utjp.
..::Kael::..
Lai gan esmu knapi pie dzīvības, tomēr šis pasākums patiešām bija interesants. Bāc, kā es pēc tam biju uz sevi dusmīgs, ka paņēmu tik smagas somas, taču bija interesanti paklejot apkārt... Nākošreiz gan laikam nebūšu ieceļotājs! wink.gif
Andza
Pagaidaam tikai maza pieziime no manas puses (kaut kas izveerstaaks sekos (moshka)).
Visiem, kuri veelas pateikties GM'iem, atgaadinaashu svariigu faktu, ka TN3 veidoja 4 cilveeku komanda, proti, Kamazs, es, Tija (aka mirusho valsts koordineetaaja) un Svivens (aka mirusho valdnieks). Vinji speeles tapshanas procesaa ieguldiija ne mazaak darba, taapeec pieminiet arii vinjus.

+ relatiivos in-game regjionaalo GM Martinu, kursh par spiiti tam, ka pazinjojaam vinjam visu peedeejaa mirklii, uznjeemaas Daasna lomu un lieliski to izpildiija.
susljiks
Man it kā lūdza te uzrakstīt kārtīgi noktritizējošu tekstu, bet laikam jau nesanāks. Piedod!
Pirmkārt, paldies GM'iem! Es zinu kā jūs centāties padarīt šo LARPu pēc iespējas labāku un interesantāku mums visiem. Paldies Kamazam, Andzam, Mirušo Karalim un Karalienei! Nedomājiet par šīs spēles atcelšanu, lūdzams (esmu jau izdomājusi, kas vēlos būt nākošajā spēlē)!
Ja kāds domā, ka bija pārāk daudz out of game, tad es uzskatu, ka tas ir atkarīgs no pašiem spēlētājiem, viņi jau veido in game, un es ļoti cienu GM'u uzskatus, ka jāļauj pašiem spēlētājiem vairāk vai mazāk vadīt spēli.
Vislielākā kritika manī mīt par cieminiekiem. Viņi gan jau dabūja savu apkaunojamu, es arī kā cieminiece. Tātad uzskatu, ka cieminieki bija pārāk neaktīvi, snobiski un šovinistiski, t.i., par cimata puišiem. Es neuzskatu, ka meitenēm ir tikai vieta naktī teltī un tāpēc sievišķiem jāpaklusē, tas tā. Otrkārt ciematnieki bija lielie varoņi, kad viņi paņēma kādu uz masu. Treškārt arī ar kvestiem mums īsti labi negāja. Par kvestiem - man šķit, ka veiksne nebijas ciematnieku pusē. Te gan es tomēr nedaudz vēlos piesieties GM'iem - jūs tak redzējāt, ka mums ar tiem tā īsti labi negāja, var būt vajadzēja mūs vairāk patiranizēt, nu labi, ar tiem diviem (Bezvārdis un naudas pods) iznāca diezgan stulbi. Un GM'i varēja mums dot tādus bīstamākus un pat sadistiskākus kvestus, lai mēs beidzot būtu izkustējušies no ciemata.
Tātad, tā kā ciematā īsti nespēju izpausties, gāju meklēt izklaides pati un atradu ar. Te gribu uzslavēt Troļļus, ar kuriem man gāja varen jautri. Es nākošreiz gan būšu trollis un ļoti gribu arbaletu, ļoti. Es jau sen zināju, ka jūs esat uzvarējuši. Apsveicu!
Vēl kas - bet tak troļīem tomēr bija zināmas priekšrocības un tas man liekas nedaudz negodīgi, it sevišķi par atdzimšanu. Bet tomēr arī te viņus apskaužu, jo viņi izmantoja savas priekšrocības un kas man liekas pats galvenais troļļi ļoti labi veidoja savu spēli paši, nevis gaidīja, kad kāds beidzot veidos spēli.
Par šamaņiem būtu jāpadomā vēl kārtīgāk, lai viņiem pienākas vēl lielāka nozīme, jo patiesība ar burvestību un šamaņu līdzdalību varētu veidot ļoti interesantus spēles pavedienus un kvestus. Viņiem pat varētu piešķirt personīgo dievu, vai kaut ko tamlīdzīgu. Šāds iebildums, jo es īpaši nepamanīju, ka man būtu īpaši būtu nepieciešams šmanis.
Atdzimšana šoreiz ar bija interesantķa, bet par to arī būtu kārtīgāk jāpadomā.
Ja vēl kas būs, gan jau GM no manis to dzirdēs.
Ja kas, paldies visiem spēles dalībniekiem, jūs tak saprotiet, ka esat superīgi.
Susuriņš
Pirmkaart:
Lielum lielais Paldies visiem, kuri atbrauca, bija ar mieru paciest extremaalus apstaakljus (lai gan Lielais Maakonju GM shoreiz pazheeloja), vazaaties pa Trollu vagaam un to visu pat mazliet izbaudiit.
Otrkaart:
Ipashs Paldies visiem, kas bija laiciigi atsuutiijushi legjendas, pieteikushies, izteikushi savas idejas un ierosinaajumus, taadeejaadi atvieglojot dziivi GM! Taa turpinaat!
Treshkaart:
Pati gan to nepieredzeeju (kursh gan grib kasiities ar Mirusho Karalja paliidzi Plushkjiiti? Hmm, dazhi meegjinaaja), tachu peec dzirdeetaa esmu spiesta secinaat, ka dazhi ciema iedziivotaaji netika uzskatiiti par pilnveertiigiem iedziivotaajiem un sastapa nicinoshu attieksmi ljoti konkreeta iemesla peec -
vinji bija meitenes. Ja kaads veel nav pamaniijis - TN ir Unisex speele! Jebkursh dzimums ir tikpat labs, cik visi paareejie. Atbalstu uzskatu, ka GM nedriiksteetu iejaukties teelu ieksheejaas lietaas un ierobezhot briiviibu, bet shis ir pieklaajiibas jautaajums un skar citus speeleetaajus. Taapeec - luudzu paardomaajiet savu iztureeshanos! Fraazei : "Sievishkjiem vieta ir teltiis" nav vietas ne shajaas, ne citaas TN. Acu prieceeshana protams ir ljoti jauka un jeegpilna nodarboshanaas, tachu esmu dzirdeejusi, ka meitenes speejot arii kaut ko vairaak.
Ceturtkaart:
Prieks par visiem, kas speeja iejusties lomaas un LARP'ot. Zheel, ka to nespeeja visi. Zinu, ka daudziem tas bija pirmais LARP's un varbuut apstaaklji nebija tik ideaali. Tachu, manupraat, daudzi to nemaz neveeleejaas, ar iejushanos teelaa saprotot :"Hmm, es esmu cieminieks/laupiitaajs/trollis/apmaatais, taatad man jaasit cieminieki/laupiitaaji/trollji/apmaatie. Lai to izdariitu, man vajag amuletu/zobenu/GM paliidziibu, taatad man jaadara tas un tas." Tas noteikti ir jaadara, tachu katram no jums ir savs teels, sava legjenda (veelams pasha rakstiita vai vismaz izlasiita), sava pagaatne un savi meerkji. Vai juus cerat, ka kaads (lasiit - GM) to izveidos juusu vietaa? Protams, bija cilveeki, kas to speej izdariit pashi. Vai jums nebija jautri klausiities Halavas priestera lasiijumos? Vai juus nepriecaajaaties, redzot Trollu Mednieku brunjiniecisko attieksmi? Jo juus buusiet radoshaaki, jo jautraak buus jums pashiem un apkaarteejiem. Cik zinu, par paarlieku interesantu charu no speeles veel neviens nav izraidiits.
Piektkaart:
Protams, man silst sirds, lasot juusu pozitiivaas atsauksmes. Bet taas speeles organizeetaajiem dod tikai prieku par padariito, nevis ierosmi turpmaakajam darbam. Ja jums, kas nepatika, trauceeja vai likaas nepareizs, sakiet to droshi un skalji. Arii GM nav bez greeka. Daudz darba veel ir priekshaa un konstruktiiva kritika ir daudz labaaka, kaa nepamatoti slavinaajumi, kas liek atstaat to, kas varbuut jaamaina.

Nobeigumaa - Paldies visiem!

Mirusho valdnieka paliidze.
Grims
A tur bija arī slavenie troļlu mednieki? Apsēstie par šamiem piestrādāja, vai bija kāda frakcija ko es vispār nepamanīju?
GameMaster
Troļļu mednieki bija slepena frakcija.
Tik slepena, ka mēs pat jamos nemanījām.
Goldberry
CITĀTS(Krauklēns)
Vieniigais, kas man visvairaak nomoka sirdi ir tas ka trenneejoties paspeeju iekraameet Goldberry pa galvu :/ Laikam to sev nekad nespeeshu piedot, nezinu kaa vinja.


Nesatraukaajies, kam negadaas, neba jau speciaali perinaaji kaa tik albaak manu galvu traumeet. Vismaz no manas puses Tev pat nav jaatvainojas, pati uzprasījos grin.gifD
Grims
Šķiet, ka neviens nepieminēja pašu varenāko prikolu.

Vakars. GM guļ nometnē pie ugusnkura uz piepūšamā matrača. Kāds cits ciematnieks tur apkārt mīcīdamies nejauši izlaiž no matrača daļu gaisa. GM pieprasa viņam piepūst to tāpat - kamēr viš tur guļ, un dara to ar vārdiem (ņemiet vērā, ka viņa pēcpuse atrodas ~30cm no otra ciematnieka fizionomijas) "Iepūt man!"
Kraukleenss
GM patiesiibaa taa frakcija zaudeeja savu jeegu deelj nepareizas informaacijas, vai arii sizheta izmainjaam no TN2 uz TN3. Bet vispaar trollju mednieki sava zinjaa bija visi cieminieki smile.gif un visu cinjeu. PS GM, bet tu nu gan proti preciizi traapiit smile.gif guleeju veselas 5min zemee smile.gif
SkadY
Es piekritīšu vairākumam un teikšu ka spēle bija vienkāši lieliska. Laiks bija labāks nekā varēja būt, to varēja pamanīt jau ierodoties spēles placdramā.

Mēs - laupītāji meklējot nometni uzkāpām kādā paugurā no kura varēja pārredzēt visas "Troļļu vagas". Secinādami ka mūs var novērot no 2 nometnēm, secinājām, ka viņi arī mūs redz un gājām iekšā mežā. Atradām ļoti labu vietiņu nometnei, sākām izkravāties. Nebijām pat teltis uzcēluši kad mūs jau atrada ziemeļnieku ieceļotāji (Bruņoti līdz zobiem un izskatīdamies kareivīgi noskaņoti) un noprasīdami pēc veikala aizvilkās prom. Pēc brītiņa atnāca arī paši troļļi un noprasīja vai neesam kādu manījuši un mēs arī mieru gribēdami pateicām kur meklējami Ziemeļnieki, pie reizes noslēdzot pamieru uz 2h ar Troļļiem.

Kad bijām kautcik nostiprinājušies gājām, exploerot apkārtni. Tālu mēs netikām jo pie mums atsteidzās troļļi izstāstot savu sāpi. Redz izrādās ka cieminieki ar ziemeļzemes karadraudzi ir izveidojuši savienību un troļļi uzbrūkot cietuši samgu sakāvi. Tad nu troļļi piedāvāja mums slēgt alianci lai cīnītos pret ziemeļzemes karadraudzi<=>cieminiekiem. Bet mēs uzreiz nepiekritām to darīt jo sākumā bija jātgūst guļammaiss. Tad nu mēs lēnā garā gājām līdz cieminieku nometnei ne-kareivīgā noskaņojumā. Nonākuši redzeslkā viņi skrēja mums pretī un metrus 20 no mums apstājās. Tad nu mēs tā stāvējām kamēr 2 no mums neizgāja aprunāties. Pretinieki lika nomest ieročus un nākt tuvāk. Un tad CHAAAAARRRGE iesaucās kāda balss (krīt aizdomas uz Trako caru getlost.gif ) un visi cieminieki/ziemeļnieki (kur cieminieki tēloja piena puikas (kas patiesībā arī bija)) metās uzbrukumā. Daži laupītāji varonīgi metās virsū pūlim lai momentā tiktu nogiezti, daži bezcerīgi muka lai glābtu savu ādu. Kopš šī pavērsiena priekštats par ziemeļniekiem (tie bija galveno nodevēji) stipri sabojājās.

Nu kad visi atgriezās no Mirošo ciema izrādijās ka viss foods ir nosperts un troļļi (atnesuši daļu pārtikas) liek vainu uz ziemeļniekiem. Drīz laupītāju ciemā ieradās ziemeļnieki sakot ka tiek apmeloti un ēdienu nav "aizņēmušies". Troļļiem nākot gan cieminieki gan laupītāji pazūd prom lai cīņa nenotiktu nometnē un sāk karot ar troļļiem. [Tālāk es neesmu tuvumā tapēc nekā nezinu (kāds ja ir vēlēšanās var papildināt)]

Lai pārbaudītu kurš ir vainīgs (troļļi vai ziemeļnieki) es ar illu gājam skatīties pie kā ir ēdiens izskatīdami abas nometes un neko neatrasdami. Atpakaļceļā no troļļu nometnes stikām Ložņu un gājām izlūkot ciemiekus...

Iestājoties tumsai laupītāji bija kur nu kurais. Daļa bija ciemā, daļa pie troļļiem un daļa izlūkoja cieminiekus (joprojām nezinādami ka tumsā nedrikst uzbrukt un ka no cieminiekiem nav jābaidās).

Kad nu bija pavisam tumšs (ap desmitiem) visi satikās nometnē un jauki pavadīja laiku pie ugunskura. Pa to laiku tika izdmāta Haļavas ticība. Tās pamatā ir haļava smile.gif . Ap 12 - 12:30 visi aizgāja čučēt...

Pirmais no dehidratācijas piecēlās subito kurš piecēla Burlaku (that's me) (kurš nebūtu cēlies ja tik ļoti negribētu nolaist lieko šķidrumu). Abi iekūra guni un siltuma ietekmē visi sāka kuņoties arā no guļammaisiem (un viņi nepavisam neizskatijās pēc laimigiem taurenīšiem un sejas izteiksmē varēja lasīt "you sick bastard, who wake me up!?") Tad 2 laupītāji aizgāja uz avotu (netālu no Troļļu kalniem) pēc ūdens.

Kad laupītāji bija padzērušies un paēduši , visi gāja sit Ziemeļniekus. Gulošos ziemeļniekus nokāva teltīs guļot (viņi izskatijās neapmierināti). Kad nu visi bija aizklīduši katrs uz savu pusi, mūsu ciemu atnāca aplaupīt troļļi, bet neko daudz nepaņemdami.

Tā nu kādu laiku nekas īpašs nenotika līdz oficiāli paziņoja spēles beigas.



Cerams ka Kamazs vēl apdomās lēmumu TN4 nerīkot (tā vietā kautkāds post-apocalyptisks marzams). Tn3 bija patiešām interesants un izdevies LARP.
GameMaster
Ja jau SkadY izstāstīja kā gāja ieceļotājiem/laupītājiem/haļavistiem, tad atļaušos pastāstīt kā tad īsti gāja cieminiekiem.

Sākotnēji cieminieki devās uz savu jauno ciema vietu. Veco ciemu bija nopludinājis (cik oriģināli) Upesmalas burvis un jauno nometni cieminieki sadomāja taisīt tā patālāk no saviem nīstajiem nemesis – troļļiem. Kamēr cieminieki iekārtojās brašais izlūks Kvens (tb – es), ne mazāk brašais mednieks Darvins (tb – Sigfa) un viena no ciema daiļā dzimuma pārstāvēm devās uz veco ciemu, lai pārbaudītu virsaiša aizdomas, ka tur varētu būt palicis, kas vērtīgs. Neko vērtīgu trīs ceļinieki neatrada, toties paspēja tālumā redzēt ziemeļnieku karadraudzi, kas Trakā cara vadībā vicoja pa mežiņu. Sapratuši, ka trijatā viņi nespēs stāties pretī labi bruņotajai armādai, ceļinieki taisījās atpakaļ uz ciemu.
Ciemā Kvens (tb – es) sāka verbāli brukt virsū virsaitim, jo tas ```` bija veltīgi šos sūtījis uz veco ciemu. Ilgi kašķēties gan nesanāca, jo pa to laiku bija atnākuši ziemeļnieki. Kopā ar ciemā ieklīdušo brīvdomātāju (tb – Good Ol Grimu), cieminieki bija gatavi apvākt ziemeļnieku draudzi. Pēdējie tomēr izrādījās manāmi miermīlīgi un kādu laiku tika veiktas intensīvas pārrunas. Tās gan pārtrauca troļļi, kuri bija atnākuši nonest ciemu. Sākotnēji jamie gan piedāvāja mieru un palīdzību ziemeļnieku padzīšanā. Ciema virsaitis nolēma troļļus nonest kopā ar ziemeļniekiem un pēc tam nonest arī nabaga lētticīgos ziemeļniekus. Troļļi mira ļoti ātri, jo pret cieminieku/ziemeļnieku aliansi nebija spējīgi cīnīties. Nonesuši troļļus cieminieki apspriedās ko darīt ar ziemeļniekiem. Ilgi tas nenācās, jo uz ciemu bija paspējuši atnākt ieceļotāji/laupītāji/haļavisti (turpmāk tekstā ar mūsu vadoņa vārdiem runājot – tizleņi). Tizleņiem vajadzēja it kā guļammaisu. To jamie gan nedabūja, jo apvienotā cieminieku/ziemeļnieku armija nīkulīgos tizleņus bez emocijām nonesa. Pēc kaujas ziemeļnieki veiksmīgi paņēma plato un cieminieki palika vieni.
Pēc neilga laika atvilkās čuru spoks (vai čuru gars), kurš tikai nesakarīgi kvieca un nesadabūjis šūšblār amuletu notinās nezināmā virzienā. Cieminieki kļuva manāmi pasīvi, ko ļaunie troļļi izmantoja un gandrīz iznesa ciemu. Par laimi manīgais šamanis pēc visiem cēlajiem bruņņiniecības likumiem nodūra pēdējo dzīvo trolli no mugurpuses.
Kad lielākā cieminieku daļa atgriezās no Miroņu zemes, garām ciemam čāpoja Bezvārdis, kurš bija zaudējis pēdējās saprāta paliekas un kļuvis ļauns. Savā bravūriskajā muļķībā cieminieki Bezvārdi izaicināja, kā rezultātā palika bez virsaiša un karavadoņa. Kvena vectētiņa gars lika jamam nojaust, ka Bezvārdi vajag atdzīvināt, tādēļ pēdējais vislaik bubināja: „Main quests! Mums tas ir jāpilda. Tas ir main quests!”. Par laimi atvilkās ziņotājs no kaut kurienes (pieņemu – blakus ciema) un pēc ilgas tērpināšanas atklāja, ka, lai atgūtu Bezvārža uzticību, vajag jamo nosist ar viņa paša veco zobinu. Pēdējo veiksmīgi atraduši visa likās slīpi. Rīts gudrāks par vakaru.

No rīta brašais Kvens kopā ar pieklīdušo brīvdomātāju devās pie Dāsna pēc padoma Bezvārža lietā. Viņi uzzināja, kā Bezvārdi nomušīt un uzzināja, ka troļļi var atdzimt tikai ar totēmstabu palīdzību. Sekoja ciema aizstāvēšana un duelēšanās ar troļļu labāko zobenvīru, līdz beidzot šamanis tika aicināts pie dāsna slēgti mieru starp rasēm. Viņa pavadoņi Kvens un Darvins pa vidam gan sadomāja sagraut troļļu totēmstabus, taču tos neatraduši, apvienojās ar pārējiem cieminiekiem un gāja uz troļļu nometni. Tur viņi apēda visu ko varēja un notinās, lai uzzinātu, ka ciema virsaitis ir paspējis novākt kādu mītisku grozgalvainu radību un kļuvis super mega ultra ūber kruts. Cieminieki pa to laiku tinās prom no troļļu zemēm. Tā arī principā viss beidzās mums.
Martins
Daži ieraksti no Dāsna Troļļu Zemes dienasgrāmatas jeb “ko dievi domā patiesībā”.

Pirmā diena. No rīta.
Kā jaunākais Dāsna iemiesojums esmu norīkots darbā kaut kādas tur Troļļu zemēs. Kur pie Dāsna, tādas atrodās? Nekas, gan būs labi. Mani piekomandēja sekot kautkādu lupatainu cieminieku kompānijai, kura dodas uz minēto apvidu. Es tikšu galā. Dāsns tak ir ar mani, jo kā gan es varētu pats sevi pamest? Heh. Gandrīz aizmirsu pierakstīt. Darba vajadzībām man tika piešķirts balts uzsvārcis un viens puslīdz lietojams Dāsna enģelis. Nu, ļoti devīgi.

Mazliet vēlāk. Joprojām no rīta.
Pēc neilga ceļojuma cauri mežonīgam, gandrīz vai smirdīgam tīrelim esmu ieradies Prizdā, Troļļu zemju Dāsna svētvietā. Vieta izskatās diezgan nožēlojama, tomēr varbūt beidzot būšu ticis vaļa no tām bezgalīgo lūdzēju un nezinīšu rindām. Laiks gan vējains. Jāiekārtojas, jāsakur ugunskurs un tā.

Nu jau pa dienu.
Kā tad! Sasapņojos. Nepaspēju ne apgriezties, kad pirmais ar diviem zobeniem bruņotais niekkalbis jau klāt. Vai es zinot, kur atrodās ciems? Kāds vēl ciems? Nē es nezinu viss, gudriniek! Vai es tomēr varot parādīt? Ak, kāpēc mans darba līgums paredz to mūžīgo smaidīšanu? Apvidus apzināšanai ir paredzēti dievību enģeļi. Manējais jau tāpat rautin raujas kaut ko pasākt. Piekomandēju viņu mazprātiņam pavadoņos. Lai abi iepazīst pasauli.

Ap pusdienlaiku.
Viņi ir uzoduši, kur es dzīvoju un nāk uz Prizdu kāšiem vien. Domā, ja es esmu dievs, tad man pilna ķeša ar spēka amuletiem un pemana no gaisa birst? Lika drusku pagaidīt! Paši nemāk blārblār no riebkaat atšķirt, bet vēl grib, lai es viņiem ieročus “uzlabojot”. Kā parasti esmu neizglītotu idiotu ielenkumā! Kas viņus visus pie manis saista? Galvenais ir smaidīt un piekrītoši māt ar galvu. Tas palīdz gandrīz vienmēr.

Pēcpusdiena.
Enģelis ir atpakaļ. Stāsta, ka vietējie (kāds pārsteigums!) esot apšaubāmu tipu bars, kuri negribot ne dzirdēt par miera un kārtības dibināšanu, ja šamējā neietilpst visu pārējo, viņuprāt, vēl vairāk apšaubāmo tipu izslaktēšana. Vēl ļaunākas ziņas ir tādas, ka kaut kur ne pārāk tālu ir ieperinājies Mirušo karalis kopā ar saviem pakalpiņiem. Viņš, saprotams, kā parasti grib man visu izbojāt atkal un atkal iesūtot pasaulē arvien tos pašus kre+īnus. Kā gan tādos apstākļos var notikt jebkāda jēgpilnā dabiskā izlase un sugu attīstība, es prasu?!

Pirmajā dienā uz vakarpusi.
Pie manis ieradās vietējo delegācija ar “ziedojumiem”. Kautkādi ēdamā pārpalikumi un salauzti ieroči. Piedāvājās ziedot arī vienu vai variākus īpatņus no sava vidus. Iedomājas, ka savā sulā cepts vai saulē žāvēts ciematnieks varēs mani iekārdināt. Nožēlojami! Par ko viņi mani uzskata? Ir tikai viens veids kā pareizi gatavot ciematnieku. Pasniedzams tikai un vienīgi sautēts ar bambusa dzinumiem un saldskābo mērci! Tomēr smaidu un māju ar galvu. Tādas kulinārās aprobežotības priekšā nekas cits neatliek.

Krēslas stunda.
Ar mana enģeļa un kāda vietējā palīdzību izdevās iegūt Mirušo karaļa spieķi. Lai nu tas piepausis klibo apkārt kā prazdams! Tak viņam vēl paliek kronis un grāmata. Nezinu, ko tas analfabēts tur pieraksta, bet tā ņirgāšanās par dabisko lietu kartību ar mirušo atgriešanu dzīvē vienreiz ir jāizbeidz! Raudzīšu, ko vēl var iesākt. Varbūt vienkārši salauzt viņam abas rokas, piekarināt aiz kājām pie koka un noskalpēt kā izgājušo reizi? Nē, otreiz atkārtots tas vairs nebūs radoši.

Nakts.
Laikam kļūstu vecs. Apmaldījos meklējot pats savu Prizdu. Kurš cietpauris izvēlējās svētvietas novietojumu nomaļā vietā tīreļa vidū? Nevarēja būt mazliet apdzīvotākā apvidū! Arī ugunskurs tā vietā, lai kā pienākas kurinātos ar blakus nolikto malku bija nodevīgi izdzisis. Tas noteikti būs sapuvušais Mirušo karaļa pirksts!

Čučumuiža.
Esmu spiests gulēt pats savā svētnīcā. To viņi nekādi nespēj iedomāties, ka dievam varētu gribēties arī kādas telpas, kur vienkārši atpūsties no darba pienākumiem. Ar labu nakti, mīļais Dāsn.

Pirmās dienas beigas.
Niamh
Man būtu jāsāk skaļi un nejauki lamāties par to, ka viens exemplārs mūsu frakciju par tizleņiem ir nosaucis mad.gif , bet vairāk pročus man nevajag, tāpēc turpināšu gaidīt vien nākamo tikšanos reizi, kurā varēšu parādīt, kādi ''tizleņi'' tad mēs ir!!!

Bļāviens, lai šito uzrakstītu, man vajadzēja 15min, jo sāp visas maliņas, kas mani šodien paglāba no tupēšanas skolā un sporta stundas (diez, kā es to krosu noskrietu laughing.gif )

Esmu bijusi šaušalīgi aizmāršīga un neesmu pateikusies vienam cilvēkam. Tam, kas vienīgais pārčāpoja pāri ceļam un no manis atsveicinājās. Ja nemaldos, tad tas bija Dāsns. Vismaz prieks, ka kāds par mani atcerējās smile.gif

Tagad jāpaklejo pa neta plašumiem un jāmēģina izķemmēt matus, kuri atgādina Trakā Cara frizūru.
Kraukleenss
ps kussh, kaadeelj naidoties? Patiesiibaa mums(cieminiekiem) dereetu atvainoties ieceljotaajiem, jo vinji laikam(kaa beigaas sapratu) tieshaam bija atnaakushi tikai peec guljammaisa. Bet no saakuma, kad vinji visi vienaa rindaa bezbailiigi un pashpaarliecinaati naaca mums virsuu ar zobeniem rokaas, mums neapshaubaami radaas iespaids, ka vinji grib karot(piemeeram atriebt trollju sakaavi). Staavot kaujas gataviibaa, sastaajushies vienaa rindaa visi cieminieki un ziemeljnieki, nevareeja neko dzirdeet, ko taa ieceljotaaja centaas mums pateikt(nevineam neienaaca ne praataa, ka vinja kopaa ar visiem karaviiriem atnaaca tikai peec guljammaisa) nu un tad kaada balss iebljaavaas(ps patiesiibaa tas bija Blondais un ciema vadonis abi kopaa) un tai sekoja visi paareejie. Bet lai gan vinji centaas drosmiigi pretoties, tomeer ilgaak par 25 sek neizdziivoja neviens smile.gif Bet man kaa cieminiekam jaaatziist, ka tas nebija smuki.
Silvestrs
CITĀTS(Kraukleenss @ 17.10.2004 16:18)
Nu taa ledusskapis ir tukshs, vannaa uudens arii sateceejis taatad jaasecina ka viss bija ok. viniigais, kas man visvairaak nomoka sirdi ir tas ka trenneejoties paspeeju iekraameet Goldberry pa galvu :/ Laikam to sev nekad nespeeshu piedot, nezinu kaa vinja. Bet runaajot par speeli uzskatu ka bija ok, tikai cieminiekiem neveicaas ar to questu pildiishanu, lai gan pats devos dazhos questos tomeer veiksme nebija manaa pusee. Bet kas attiecaas uz iespaidu par TN3 tad jaasaka, ka tas bija neaprakstaami, vinereizeeji, izbaudaami un neatkaartojami jauki. Cerams, ka tas nav peedeejais TN pasaakums, jo man jau tagad pietruukst taas sajuutas, kad tu, staavos 15 cilveeku rindas viduu, nesies bljaudams virsuu 8 liidz naavei paarbaidiitiem nabaga trolljiem. .. un peec tam veel galiigi nevainiigiem laupiitaajiem, jeb kaa vinji pashi deeveeja sevi par miermiiliigajiem ieceljotaajiem.

Sorry parveelu citeetu rakstu bet sorrz es shaadu kaujas ainu neatceros un ja taada buutu bijusi es justu liidz nabaga liidz peedeejajam izkautajiem cieminiekiem
Kraukleenss
CITĀTS(Silvestrs @ 18.10.2004 10:47)
Sorry parveelu citeetu rakstu bet  sorrz es  shaadu kaujas ainu                    neatceros un  ja  taada buutu bijusi es justu liidz nabaga  liidz peedeejajam izkautajiem cieminiekiem


Nu trollji cieminiekus itkaa apkaava tikai 1 reizi atskiriibaa no cieminieku slaktinjiem. Takaa par uzvareetaajiem diezvai vinjus var saukt, pietam, kad apkaava ciematniekus, tad truuka 3 svariigu cieminieku, pats diemzheel arii nebiju klaat :/ Taa aina bija pashaa saakumaa, kad trollji naaca muus itkaa noliidzinaat no zemes virsas, bel tad, kad vinji izsecinaaja, ka esam paaraak stipri un meegjinaaja atkaapties, tad vinjiem tas diemzheel nesanaaca, jo cieminieki no kaujas lauka tik vienakarshi aizbeegt nevienam nejaava.
SkadY
Nu tak jams laikam domā kauju par guļammaisu smile.gif.Tas ta nu tiešām nebija godīgi, jo 1. mēs nācām ar mieru. 2. mēs bijām mazākumā. Tajā kaujā konkrēti kretinēja cieminieki, jo kad atskanēja cīņas bļāviens visi sāka skriet, bet pāris metrus no mums cieminieki apstājās lai palaistu garām ziemeļniekus kuri arī mūs apvāca. Tikko kāds mūsējais tika nokauts, klāt piegāja riebīgs, smirdīgs cieminieks un paņēma naudu (labi ka es savējo biju labi noslē````).


P.S
Mirušo karalis ir *****. Kad pēc augstāk minētās kaujas visi bija veiksmīgi nonākuši mirušo zemē notika "kvestu" pildīšana lai atdzīvotos. Sākumā par labu cīnīšanos tika atbrīvots subito, pēcāk par mīklu minēšanu vēl daži. Kad bija palikuši ~4 cilvēki mirušo karalis prasīja aiziet pēc ūdens lai ātrāk atdzīvotos. Tā nu es eju līdz avotam un pa ceļam pārsteidz troļļi (nesaprotu kā viņi mani redzēja, jo es tak vēl biju miris). Atpakaļceļā konkrēti apbesīts un nobesīts aizvilkos uz mirušo zemi, lai konstotētu ka neviena laupītāja nav. Kā "bonusu" saņēmu 2 cepumus kas katrs atjauno 1 hitpointu (WOW) kurus tūlīt arī notiesāju jo man gribējās būt dzīvam. Bet prikolu es nesaprotu, jo citi ta atdzīvojās tāpat un sanāk, ka es atdzīvojos vienkāši savādāk.
Kraukleenss
SkadY nu visu cienju, bet kas palika aizmuguree es nezinu, bet es metos cik vien aatri vareeju uz priekshu, bet aa, ka speciaali cieminieki palaida pa priekshu ziemeljniekus nu zveerot saku ka neatceros.
Martins
Un tagad dažas idejas par spēles uzlabošanu / izmainīšanu -
  • Mēms kā kaps. Lai labāk akcentētu garu nespēju sazināties ar dzīvajiem (kur tika lielā mērā ignorēta) iesaku garu simboliku nomainīt no balta apsēja ap galvu pret baltu lakatu, kas aizsietds priekšā mutei. Nav ko runāt tik daudz, karstasinīgie igauņu gari!
  • Molčatj, ja sprašivaju! Kā visai baisma alternatīva, lai piespiestu dzīvos nerunāt ar mirušajiem ir ieviest noteikumu "klusē vai mirsti!" t.i. katrs, kurš bez vajadzīgās maģijas izmantošanas sarunājas ar garu arī kļūst par garu. Nu, purmajā reizē var iztikt arī ar brīdinājumu.
  • Miera osta. Vieta, kur ir aizliegtas kaujas, zādzības u.c. antisociālas padarīšanas ir visnotaļ noderīga. Vismaz naidīgo frakciju pārstāvji var satikties, paskatīties viens otam acīs neriskējot saņemt ar bomi pa galvu. Tomēr Miera ostā nokteikti ir vajadzīgs kāds uzraugs, kārtībnieks vai tā, kurš spētu uzturēt miera noteikumus spēkā. Iesaku paredzēt tamlīdzīgu vietu arī turpmāk.
  • Maģiskais veikals. Visi ir saspēlējušies Diablo utml. un zina, ka jābūt vietai, kur var apmainīt salaupīto maģisko mantu pret naudu un otrādi. Bet nebija. Starp citu, arī uz veikalu noteikti vajadz izplatīties Miera ostas noteikumiem. Maģiskais veikals var pārdot arī informāciju. Gribi uzzināt kā nogalināt grozgalvi? Desmit kopšu! Nav kopšu? Var arī uz laiku būt visvarenā veikalnieka vergs un darīt visu, ko viņš liek (tev nav izvēles!) Vēl viens labs veids, kā piespēlēt uzdevumus un bīdīt apsīkušos kvestus.
  • Maize un izklaides. Kaut kādas sacensības spēles ietvaros. Visi ilgojas pēc grandiozām dzinējcuku medībām? Tad kāpēc tās neieplānot jau laikus? Tas pats par turnīru. Ļaudis vēlas izklaides un tās viņiem ir jādod. Pasākuma organizēšana tik pat labi var būt kādas spēlētāju frakcijas uzdevums.
Tas man pagaidām viss.
Andza
Pirms paša teksta atļaušos izteikt kritiku tiem cilvēkiem, kurus gaidījām, bet kuri nebija gana pieklājīgi, lai pabrīdinātu GMus par savu neierašanos. Es, protams, nesaku, ka kādam būtu obligāti jāierodas, ja viņš ir teicis, ka būšot. Nevienu nevar piespiest piedalīties. Taču no otras puses atsūtīt kaut vai tās pašas dienas sākumā īsziņu ar paskaidrojumu, ka nebūsi, nav nemaz ar tik grūti.

Troļļu Naktis 3: Ras-piz-ģeji atgriežas.

Ok, esmu galīgi slims ar temperatūru un taml. simptomiem bagātinājies. Tāpēc tagad man ir lērums laika, ko veltīt rakstīšanai, guļot mājās gultā, tajos intervālos, kad galvas sāpes neuzklūp.

Placdarms

+
Skaists, liels, perfekti piestāvošs TN pasaulei. Es allaž, kad kādu aicināju uz šo pasākumu, teicu: „Es tev varu apsolīt tikai vienu lietu konkrēti – tur būs ļoti jauki dabasskati, par pārējo nav nekādas garantijas.”

-
Tā kā biju slims, tad diezgan ātri nobesījos staigājot apkārt, un placdarms sāka likties bezgalīgi par lielu. Ar naidu un dusmām vēlos un rāpoju pa troļļu vagām. Taču zinu, ka normālos apstākļos tā nedomātu.

Laika apstākļi

+
Nelija, nebija ļoti, ļoti auksts. Vārdu sakot, mums ļoti paveicās vai arī tas bija Haļavas, Dāsna un, man šķiet, Upesmalas Burvja darbības rezultāts.

-
Protams, varēja būt siltāks, taču to tik krasi nejuta, ja bija gana kārtīgi satuntuļojies (kā es ar pāris dučiem džemperu apakšā). Vējš aukstais brīžam dzēla, taču no otras puses tas tik stilīgi lika plandīties apmetņiem, ka to var piedot.

Spēles ilgums

+
Šoreiz mums par savā ziņā patīkamu pārsteigumu spēle turpinājās itin knaši arī otrā dienā. Savā ziņā patīkamu no tā viedokļa, ka paši GM bija diezgan paguruši turpināt spēli. Bet tā laikam ir laba zīme, ka PC ir gatavi turpināt tad, kad GM vairs ne tik ļoti.

-
Laikam jau par īsu, jo, kā secinājām ar vienu trolli, pirmajā dienā cilvēki tikai vēl iejūtas un spiež uz kautiņiem brutāliem, turpretī otrajā dienā ir gatavi uz visvisādām sociāla rakstura padarīšanām, bet tad jau spēle beidzas.

GM darbs

+
Šoreiz bijām gatavojušies vairāk nekā iepriekšējo reizi. Lai arī daudz kas tika darīts pēdējā mirklī, daudz kas arī bija izdarīts pirms tam. Un tas ir labi, jo nozīmē, ka zināms progress ir organizēšanas jomā.

-
Ja pajautāsit, vai kāds no mums izbaudīja spēli, saņemsit viennozīmīgu atbildi: „Nē.” Un tas ir slikti, jo mazina kaut kādā mērā vēlmi darboties šajā jomā. Tas liecina, ka bijām tomēr slikti sakārtojuši darbu un nebijām sev nodrošinājuši gana ērtu spēlēšanas un spēles darbināšanas apstākļus. Es uzskatu, ka ideāls variants būtu tad, ja katram GM būtu viens konstants tēls, kuru viņš var visu laiku spēlēt nevis lēkāt no vienas lomas uz otru vai nīkt, pildot administratīva rakstura pienākumus.
Arī fakts, ka pārlieku stresojām un diezgan maz ko zinājām par aptuveno cilvēku skaitu un tamlīdzīgām lietām neilgi pirms spēles, liecina, ka mums organizēšanas jomā vēl jāattīstās un jāattīstās.

Spēles mehānika


Boofedi
Lai arī tā arī nevienu lielo kauju neredzēju, šķiet, ka cilvēki bija apmierināti ar lielajām batālijām. Taču te ir viena problēma TN. No vienas puses mīkstinātie ieroči nodrošina ātru dinamisku kauju, taču no otras puses fakts, ka viņi ir mīkstināti cilvēkiem liek atslābt, un padara viņus psiholoģiski ````iskākus. Viņi mazāk baidās no nāves un dažreiz atļaujas ignorēt vai „piemirst” trāpījumus kaujā (piemērs, kritušā Bezvārža cīņa ar Kūru un pēc tam Krētu. Abiem es, ja nemaldos, iecirtu pa divām reizēm, lai gan patiesībā jau pēc pirmā trāpījuma ar super-puper 4 damage zobinu viņi skaitījās pāršķelti uz pusēm. Varbūt pats biju vainīgs, ka nenovērsos un turpināju cīņu, bet man vienkārši negribējās, pārtraukt to ar dežūrfrāzi: „Ērm, draudziņ, tev iekšas tek no vēdera laukā!”). Taču visiem jāatceras, ka patiesībā katram neapbruņotajam ir gandrīz vai tikai viens trāpījums, tāpēc vajadzētu ļoti nervozēt un uztraukties. Tas blieziens pa roku ar m-zobenu, tev tikko kā iegrieza tik spēcīgi, ka tu agonijā vārties pa zemi. Tas ir iejušanās jautājums, kuru vajadzētu vēl attīstīt.
Dažās spēlēs sauc pretiniekam, kad trāpa, cik no viņa nost, bet tas mums likās nestilīgi. Man bija ideja, ka cilvēkam vajadzētu akcentēt ar kliedzienu vai lādējienu, kad viņam trāpa, kas gan dotu informāciju pretiniekam, gan pašam atgādinātu, ka viņam ir trapīts un viņam kaut kad jāmirst. Taču zinu, ka uz to kaujas laikā un laukā ir pārāk grūti koncentrēties, kā arī cilvēki varētu sajaukt tos ar īstiem sāpju izkliedzieniem un sabīties, ka ir kādam nodarījuši pāri.

Šoreiz GMiem galīgi nebija laika taisīt ieročus, tāpēc to atstājām spēlētāju ziņā, taču būtu jauki, ja spēlētāji ar ieklausītos GM izteiktajā pirms tam kritikā par tiem un tos nedaudz uzlabotu (proti nošķītu nost kādu trešdaļu no putupolitēna kārtām tiem zobeniem, kuriem pēc platums sāk līdzināties garumam). Tā kā pašiem mums vēl būs jāpadomā, kā ieteica Jēkabs, par kaut kādu garuma, platuma, smaguma etc. standartu izstrādi. Varbūt.

Atdzimšana
Mēģinājām cilvēkus aicināt nemirt un baidīties no nāves, ieviešot nāves zemi, kura ir tālu, un tas, ka tu nomirsti nozīmē, ka slikti, nu būs ilgu laiku jāatdzimst. Diemžēl tur atkal pieļāvām vairākas kļūdas.
1.Mirušo zeme bija tālu, bet tā vai nu visu laiku bija tukša vai pārpildīta, kas neļāva ērti tajā operēt ar gariem un tos izkalpināt, un izmantot, kā NPC kvestiem. Kaut kādā mērā cilvēku, kurš 20 min vilcies šurp un ies vēl atpakaļ ir žēl vēl mocīt. Mans ieteikums ir tāds, ka, ja vēl būs mirušo zemes variants, tad labāk, lai tā ir centrāla (kā Prizda) un līdz tai nav tālu jāiet, taču tur paturēti gan tiksiet uz vietas ilgāk.
2.Troļļi bija disbalansīgi. No vienas puses tas it kā ir baigi labi, jo:

a.Apziņa, ka šamie ātri atdzimst ir biedējoša. Tev vienmēr var uzbrukt trollis, un tu tiešām nervozē.

b.Paši troļļi var spēlēt troļļu stilā – bezbailīgi un pašaizliedzīgi

Bet kopumā, tā kā šinī gadījumā troļļi bija PC, tas sanāca diezgan negodīgi pret citiem PC, kuriem bija grūtāk. No otras puses neviens, šķiet, nepamēģināja novākt kādu no troļļu altāriem, lai sabojātu un palēlinātu viņu atdzimšanu. Un sākotnēji troļļiem bija paredzēts atdzimt krietni lēnāk, bet, kad mums likās, ka troļļu frakcija būs vismazākā (kā gluži nebija, proti, tā nebija ļoti mazāka par citām), mēs sistēmu vienkāršojām.

Massacre (aka Mazsakars)

Dažiem patika, daži sūdzējās, ka TN bija pārāk fight based spēle.
Pirmkārt, atzīstu, ka bijām diezgan neveiksmīgi ņēmušies ar kvestu realizāciju + tā kā viena frakcija tā arī neieradās, daudz kas izjuka.
Otrkārt, daudzi cilvēki TN automātiski asociē TN ar slaktiņa tipa LARP un pat pārlieku nemēģina to spēlēt savādāk (ar lieliskiem izņēmumiem, piem., daudzkārt piesauktais Haļavas priesteris). TN sava veida devīze viennozīmīgi ir total freedom –, proti, tu drīksti, ja vēlies novākt to, kura ģīmis vien tev nav iepaticies, jo tāds nu ir brutālais un mežonīgais TN pasaules settings. No otras puses, vai slepkavošana ir vienīgais veids kā pašrealizēt sevi?
Treškārt, jau pieminētā troļļu ātrā atdzimšana nedaudz noskaņoja viņus allaž būt gataviem mesties slaktiņos, kas, IMHO, daļēji iedvesmoja vai radīja arī pārējiem iespaidu, ka šajā pasaulē dzīvo tikai pēc likuma: „vai nu tu novāc, vai tiksi novākts”. Lai gan patiesībā spēles sākumā troļļi nāca ar mieru pie cieminiekiem un arī vēlāk pierādīja sevi kā itin inteliģentas būtnes (laiku pa laikam).

Anyway, TN piedalās daudzi, kas pirmo reizi ir LARP’ā un viņi vēl tikai trenējas tam pieiet kreatīvi un pamatīgi, tā kā es domāju, ka tas viss attīstīsies.

Maģijas

Kā allaž šķietami otršķirīgas šajā fight bases LARP’ā. Taču šoreiz vismaz bija vairāk zīmju ko tulkot un spoku, ar kuriem bezmērķīgi mēģināt runāties. Vārdu sakot, te mums vēl ir ļoti daudz ko attīstīt, jo populārākās maģijas bija un palika EEVELSAARG un EEVELEEDUN (par AARENGARM neko nezinu). Bet šķiet, ka pemana gan ir laba fīča.

Nauda un tirgošanās

Pārāk maz mēs GM bijām un pārāk bijām nesaorganizējušies ar wanna be DM’iem, lai gana ērti un viegli izveidotu kaut kādu tirgošanās ģildi vai vienkārši tirgoņu bariņu. Kaut ko tur mēģinājām tirgoties. Kā nu sanāca, tā nu sanāca. Bet, manuprāt, tas tomēr bija labāk kā TN2 vājprātīgā puurgaala stiepšana un slēpšana. Vai arī tomēr nē? Par to jums spriest labāk.

Uzvarējušie un zaudējušie

LARP’ā var tikai vienā veidā uzvarēt, proti, interesanti pavadot laiku, kaut vai tu visu laiku tiec sakauts kaujās, neatmini maģiskās mīklas un neizpildi kvestus. Tu tomēr esi uzvarējis. Es to vienkārši tā pieminu, jo atcerējos, kā SLS4 kalējs sarunāja ar Soirvaktu, ka tagad paņems no viņa visus dzintarus (pēc lībiešu nometnes „iznešanas”), lai pierādītu, ka ir uzvarējis, lai gan man nešķita, ka kāda no nometnēm īpaši būtu uzvarējusi. Tāpat arī TN nokaujot 20 cilvēkus un iznesot visas frakcijas, varbūt ir metode, kā uzvarēt. Bet vai tā pati labākā, es neesmu drošs.

Labi, pagaidām man pietiks rakstīt. Pēcāk vēl ko iemetīšu.
tupenis
manas pardomas par tolu naksu rasem
troli laipni un jauki vietejie tikai mazliet agresivi
cieminieki sausaligi un briesmigi 100reizes sliktaki par troliem
ziemelnieki+apmatie 100 reizes sliktaki par cieminiekiem slepkavas un manijaki
iecelotaji laipni un jauki NEITRALI tikai neitrali

ps es esmu tas kurs palidzeja dasnam nospert miroso tetina zizli


kamaz


sad.gif ieliec to kvestu atsifrejumu man briesmigi gribas zinat kas bija taja karte ko tu man iedevi pie dasna



ar cienu puselfu samanis-laupitajs denvalds
lai dasns un lumis ir ar jums
Kamazs
>> Andza Aardh
Interesanti. Man ir nedaudz cits viedoklis attiecībā uz TN3.

>> tupenis
Nu taa, peec idejas pirmais solis tev bijs iztulkot uzrakstus un atklaat vaardu "bagātības" ar bultinju. Tad vajadzēja pamanīt lokāciju "Prizde", peec tam ieveerot, ka kartei ir lociijuma vieta un ja loka to peec shiis rievas, un taa lai stuuris sakristu ar iipashi atziimeetu L ziimiiti, tad bulta pie uzraksta "bagātības" norādīs uz vietu, kur aprakta laupītāja nauda. Varēja ievērot, ka tas ir pakalns netālu no prizdes, vairaak uz ciem/Gaajas pusi. Ja tur dotos, vareetu pamaniit no koka sprunguljiem veidotu liidziigu simboliku kaa kartee pretii bultinjai - apliiti un vienu koku garaaku shkjeersaam. Ja tur mees tagad raktu, atrastu naudu un veestuli.
Kamazs
Priekšvārds
Pirms paša teksta, atļaušos pakomentēt turpmāk un iepriekš varbūt rakstīto.
Sāksim ar to, ka es atzīšu, ka TN3 laikam izdevās. Tas var izklausīties pašapmierināti no GMa mutes, bet man ir visai nopietns pamats šadam izteikumam. Atšķirībā no iepriekšējās reizes,
  • mani neizbanoja
  • es nedaudz dabūju paspēlēt!
  • spēle notika +/- visā teritorijā [nevis tikai Gaajmalā un TroļļuKalnos]
  • es negribēju īsti beigt spēli pirms oficiālajām beigām
Ar to es, protams, neapgalvoju, ka spēle ir laba, normāla vai ciešama, vienkārši es kā GM uzskatu, ka minimālais spēles mērķis [skat. augstāk minētos punktus] izpildīts.
Pēc tam es gribētu ne gluži izteikt pateicību, bet...savā ziņā pateikties tiem, kas neieradās. Nezinu kā pārējiem GM, bet mani diezgan nopietni uztrauca ~50 cilvēku pūļa kontrole un, ja būtu ieradušies vēl vairāk cilvēku, es justos vēl nervozāks.
Vēl es gribētu tiem, kas neieradās pateikt, ka viņi ir ietekmējuši spēli un izsaukuši izmaiņas, iespējams pat ļoti būtiskas. TroļļuNaktis ir LARPs, uz kuru pat neierodoties jūs atstājat savu iespaidu. Un tas ir nopietns paziņojums, jo ir pilnīgi skaidrs, ka turpmāko TroļļuMežu, Ziemeļzemes un TroļļuValsts likteni šajā spēlē varēja ietekmēt pat viens vienīgs cilvēks vienā vai citā pusē.
Un galu galā es gribēju nedaudz palamāties uz tiem, kas neatbrauca, jo, lai gan, protams, mēs rēķinājāmies, ka 60% neatbrauks [~tā arī bija], tomēr nelāgā kārtā neatbraukšana nojauca veselu rindu kvestu un krietni paplucināja kādas frakcijas - apmāto un arī cieminieku - dzīvi. Bet par to sīkāk tālāk.
Morāle: labāk dodiet ziņu kaut pēdējā mirklī [bet PIRMS spēles sākuma], ka nebūsiet. Jums jārēķinās, ka LARPs tiek gatavots mēnešiem un diezgan rūpīgi tāpēc neparedzēta un nebrīdināta neierašanās spēj nodarīt lielu kaitējumu pārējiem spēlētājiem.
Un, galu galā - lai Jūs nemulsina nosaukums. Tas ir pilnīgi oficiāls un nebūt nav ņirgāšanās. Palasiet kādreiz troļļu nakšu maģiskos vārdus, piem, Blangtrool un Jūs noteikti atpazīsiet lingvistiskās iezīmes. r.az````eji patiesībā ir netulkojams termins, to parasti izjūt nevis iztulko vai izprot, burtiskā tulkojumā no valodas, kuru izmanto Troļļu Mežos, tas varētu apzīmēt personas, kas izraujas no apkārtējās masas ar kaut kādām specifiskām un bieži vien ironiski nekaunīgām iezīmēm. Saku godīgi - pirms spēles nebija skaidrs, kas būs titula r.az````eji īpašnieki, taču ir diezgan acīmredzams, ka tie ir troļļi. Un Dāsns. (Palasiet viņa dienasgrāmatu un sapratīsiet, ko es domāju.) Tātad, burtiskā tulkojumā uz moderno latviešu valodu spēles nosaukums ir -
Troļļu Naktis 3: Troļļi un Dāsns atgriežas
kas, manuprāt, ir diezgan precīzi. Vivat!

Troļļu Naktis 3: R.A.Z.P.I.Z.D.J.E.J.I atgriežas

Es jūtos vesels un nedaudz kreiss, man galīgi nav laika apcerējumiem ko veltīt, tamdēļ būšu lakonisks.

Placdarms
+
Bija. Un nesanāca nepatikšanas ar apkārtējiem saimniekiem vai ugunsdzēsējiem/mežiniekiem, sēņotāji izdzīvoja un dažādība bija.[visādi citādi piekrītu Andzam]
-
Bija pārāk liels. smile.gif To gan es neskaitu par trūkumu, tb, tādu trūkumu, ar kuru ir jācīnās. Tas nav bags, tā ir fīča. Gribat to vai ne, bet TN - tā ir kilometriem gara staigāšana, mocības, neērtība, problēmas un tā tas ir paredzēts spēles pamat-fundamentā. Un tur nekas nemainīsies.

Laika apstākļi
+
Nu, manuprāt, bija ideāli - īsi pirms spēles pārgāja lielais aukstums un uzreiz pēc spēles [burtiski aizbraucot] tikai sāka līt lietus. Nebija odu, nebija karsti. Teltīs gulēt, imho varēja ļoti labi. Bija atbilstoši settingam nomācies laiks un padrūms vējš ik pa laikam pluinīja kāda apmetni, bet tomēr nekodās cauri [pēc manas pieredzes, vismaz].
-
Šad tad uzkrita doma, ka ir tomēr diezgan pavēsi vai auses salst. Gribās cepures vai cimdu.

Spēles ilgums
+
Mēs aizvadījām pilnvērtīgu vienas dienas sesiju [sākot pirmās dienas ~ 12os un beidzot nākamās dienas ~ 12os, izlaižot nakti]. Šis tas paguva notikt arī kvestiskā ziņā, spēlētāji paguva iespēlēties.
-
Uz beigām radās iespaids, ka bik laika pietrūka. Vismaz priekš virknes kvestu noteikti pietrūka laika. Nācās pārlaist nakti poligonā - attiecīgi bija jārēķinās ar cilvēkiem, kas vietu tomēr ideāli nepārzina un vēl šo un to uztraucošu.

GM darbs
+
Labāks nekā TN2. Tas atkal ir augstprātīgs un patmīlīgs izteikums, bet, manuprāt, šoreiz GM [es runāju te tikai par sevi] paveica nedaudz vairāk PC un spēles labā kā iepriekšējo reizi.
-
Muļķīgas un muļķīgi neizlabotas kļūdas. Piemēram, nosēdināt Mirušo zemē divus GM un ne brīdi nenomainīt, kamēr pārējie divi rikšo apkārt izklaidējoties un reizē nogurstot. Ja būtu pārmaiņus dežūras Mirušo zemē, tad, man šķiet, vairāk (kā 1) GMu būtu izbaudījuši spēli.
Rūgtā mācība ar kvestiem. LARPos kvestam jābūt tik triviālam, cik iespējams, vislabākais ir pateikt skaidri un gaiši, kas jādara. Vienkāršas lietas pārvēršas sarežģītās korelācijās automātiski - tā ir LARPu iezīme. Padoms visiem LARPu rīkotājiem - nepieļaujiet šo mūsu kļūdu, dodiet larpistiem diablo stila kvestus "fetch me" vai "kill for me" un spēlētāji paši to lietu padarīs vienkārši neiedomājami sarežģītu.

Spēles mehānika
Boofedi
Andza visu pateica, principā tās ir arī manas domas vairāk vai mazāk.

Atdzimšana
Atdzimšanas vietas pārvietošana uz Prizdi šķiet ļoti loģiska, pareiza un brīnums, ka tā jau netika darīts. Laikam vaina jāuzveļ tam cilvēkam, kas pateica, ka "te būs Mirušo Zeme, ejam tālāk".Tobiš man. Visādi citādi atdzimšanas process konceptuāli un, jāsaka, ja neskaita staigāšanu, arī tehniski ir OK. Domāju, spēlētāji, nekas būtiski nemainīsies smile.gif.

Par troļļiem daļēji tikai piekrītu. Jā, troļļi bija "overpowered", bet
  • es vienmēr esmu reklamējis troļļus, bez tam TroļļuNaktīs tieši troļļi ir rase bez kuras nevar iztikt, neviens jums neliedza iet pie troļļiem jau pirms spēles, kad aivvvs aģitēja. Tā kā troļļu bija maz [tā likās], automātiski viņi saņēma nedaudz par daudz bonusu;
  • troļļi pildīja savu troļļu pienākumu un uzdevumu vienkārši lieliski - tie bija atrodami visos kartes stūros un nostaigāja lielus gabalus, izpildīja daudzus GMa gribētus uzdevumus utt. un papildināja spēles atmosfēru tieši tā kā vajadzēja.
  • troļļiem nebija paredzēti tik daudz kvesti kā, piemēram, cieminiekiem;
  • tie ir troļļi taču
Man tā domāt, ka Mirušo zeme troļļiem nebūs, bet viņi ierobežoti gan tiks. Šaubos gan vai konceptuāli.(Man nepatika viena no troļļu karakunga interese par to, kā atdzimst ar -3 bruņotie 2HP troļļu sižetiskie priesteri un vai tam zobenam ir "PH4T L3WT" zīme.)

Massacre aka Mazsakars

Principā, visi forumos un citur vairāk vai mazāk ir vilkuši uz to, ka "TN ir action". Nu, tad teiksim tā - TN arī ir action. Un būs action, lai ko tas arī nenozīmētu. Kas tad tik slikts tajā action? Sižeta trulums? (tā bija?) Kvestu tupums? (tā bija?) Personāžu vienveidība, pelēcība? (tā bija?) Totāla gaļa? (vai bija kāds, kurš negribēja totālu gaļu, bet bija spiests griezt pa labi pa kreisi? Bija? Protams, ka bija, tas bija retorisks jautājums. Bet, viens moments - TN mēs jums nesolam LARPu ar sociālu interaktivitāti, nop, mēs solam censties jūs iemest TN setingā. Un tas ir viss. Troļļu Meži ir nāvīgi bīstami un troļļi ir īsteni slepkavas, mošķi un apkārt ir nodevība vai uz stūra un zobenu cilināt ir ērtākais veids, kā to risināt. Ērtākais, bet ne vienīgais. labs piemērs, visu cieņu, ir Miķelis, kuram pilnībā gan netika viņa kvests [atkal neierašanās dēļ], bet kurš visai veiksmīgi centās izdzīvot neesot hack`n`slesheris. Es ceru, ka jūs tagad saprotat TN nostādni - mēs [cenšamies] do[t]dam brīvību. Ja jūs brīvību saskatāt zobinā - lieliski, bet šaubos vai ir vērts sūdzēties par gaļu, ja nekas nav darīts ne-gaļas labā. Tiesa, gan, uzreiz piebilde. Šis ir ideālais variants, realitātē bija problēmas dažu frakciju pārstāvjiem īstenot savu ne-gaļu. Nu, tur neko nevar padarīt, ne visu GMi var paredzēt, līdz ar to, apmātajiem nobruka vesela daļa spēles. Tamdēļ iesaku pirms spēles rūpīgi izdomāt savu leģendu un izvēlēties frakciju, lai zinātu, kas tevi sagaida pēc spēles sākšanās.)

Katrā ziņā TN nostādne nemainās - TN pasaule ir vardarbīga, bīstama, bet ikviens GM tikai priecāsies un centīsies palīdzēt ikvienam pacifistam. Tikai tas nav viegls ceļš.

Maģijas
NB! Tas nav oficiāli, tas ir tikai mans viedoklis.
Domāju, ka visticamāk notiks maģiju diferencēšana troļļu un cilvēku skolās, EEVELEEDUN, EEVELSAARG droši vien troļļiem tiks atņemtas [tā vietā izsniedzot vismaz citas divas]. EEVELSAARG visdrīzākais nevarēs lietot kopā ar EEVELEEDUN, un, acīmredzot, šamaņa klātbūtne EEVELEEDUN, EEVELSAARG efektam būs nepieciešama; pašu amuletu skaits [EEVEL-..] samazināsies un tie būs krietni vien retāki. EEVELSAIL tiks aizvākts, bet EEVELGUUN - laikam paliks. AARENGARM - nemainiisies, arī NEOKULUMPAATRUM paliks neskarts. Rūpīgāk tiks piestrādāts pie BLAARBLAAR efektivitātes, kā arī ŠUUŠBLAAR amuletu skaita.
Turpināsies maģiju attālināšana no kaujām. Man nepatika neskaitāmie zobini ar lentītēm, personīgi es labprāt paliktu pie maksimums -2 zobena.
Ak jā, lielāks uzsvars tiks likts uz lāstiem un noteikti paŗādīsies lāsts -1 -2 bruņām. Un RINKUSAARG tiks nedaudz apstrādāts, bet visnotaļdroši attīstīts.

Nauda un tirgošanās
Naudai nozīme bija neliela, bet nu tas ir OK jo pirmo reizi ieviesta. Domāju, ka tālāk tikai uzlabosies. Tirgotāji vismaz 1-2 ciemā pabija, šķiet, ka mērķis ir tirgotāji, kas klejo pa visiem ciemiem. Mantas bija ko pārdot, bet...ē..atkal nauda:). Nu tur vienkārši nepieciešama evolūcija, virziens imho ir pareizais.

Uzvarējušie un zaudējušie
Nu, vispār, ja godīgi, TN vienmēr būs uzvarētāju un zaudētāju saraksts, uzvarētāji un zaudētāji. Būs lūzari un ne tik. Sāksim ar to, ka tā ir spēle, tamdēļ muļķīgi būtu saskumt, ja neesi uzvarējis, otrkārt, uzvara vai zaudējums ir vairāk kā iznākums nevis vērtējums. Neviens nesaka, ka kāda frakcija ir ````, ja viņi ir zaudējuši. Nop, vienkārši tāda izvērtās sižeta līnija un vienmēr ir gan zaudētāji, gan uzvarētāji. Domāju, ka esam pietiekoši pieauguši un TN setings - pietiekami veselīgs, lai nebūtu jāslīgst pārgudrās klišejās aka "visi uzvarēja", "galvenais ir draudzība" etc., tas taču ir skaidrāks par skaidru. Nopietni ņemt šādu uzvaru vai zaudējumu var tikai psihiski nestabili cilvēki, bet tādi, ja godīgi, pēc nolikuma ir aizliegti spēlē. Sou, godājamie cieminieki, jūs esat totāli ```` jo pakāsāt:). Nu labi, vispār jau nav vēl skaidrs, kas pakāsa, bet anyways, ir zaudētāji un ir uzvarētāji un tādi vienmēr būs. Plus, statistika - cik kurš ko ir novācis pilnīgi nav no svara. Svarīgākais, kas ir panākts.. Ja nemaldos, troļļi atstāja Dāsnam pozitīvāku iespaidu nekā cieminieki, kas ir grandiozs pluss troļļu labā. Un to viņi paveica ne-vardarbīgi. Tāda ir tā sistēma.
Jebkurā gadījumā, paliekam pie tā, ka pēc TN ir zaudētāji un uzvarētāji. Hehe. Lūzari.

PS:
Martina ideja par aizsietām mutēm ir nudie jauka. Pārējās ir vairāk vai mazāk pašsaprotamas un pelni GMiem[runāju par sevi] uz galvas.
Adriana
huh!!! visbeidzot izurbos cauri daudzajiem komentaariem wink.gif
respect visiem riikotaajiem tas tik trieshaam bij baisi lapi, veel lapaak kaa pagajusho reizi, jo tagad tik tieshaam bij iespeejams izdziivot arii bez baisaas slakteeshanas un killoshanas, izmantojot miera liigumus utt. Vieniigais miinuss kaa jau ieprieksh mineec, arii man likaas, ka laika bija bikinj par maz, tad kad biju daudzmaz izplaanojusi taalaako riciibu "nu tik es vinjus visus...!!" wink.gif tad pakliida baumas, ka speele jau beigusies.
atshkjiriibaa no paareejiem man baisi ieaptikaas ideja, ka ciemaa muus ar daargo maasheli Noiru nevienc taa iisti negaida un attiexme ir negatiiva, tas bij taac kaa pamudinaajums iet pasaulee laimi mekleet, klainjot apkaart ar visaam pareejaam raseem..tas padarija dziivi daudz interesantaku wink.gif beigaas likaaas, ka vieniigie no kuriem taa iisti placdarmaa ir jaabaidaas bij muusu pashu cieminieki, jo tie muus abas vainoja ciema neaizstaaveeshanaa, no shamanja biju aiznjeemusies wink.gif zobinu un maazhele Noira bij dazhu lapu cieminieku nosaukusi par Vīrinju ar mazo galvu un veel izraadijusi visaadas simpaatiju paziimes ;D
vieniiigais zheel, ka droshi vien taa lainjojot shurpu turpu esam palaidushas garaam daudzus bezgala jautrus skatus, bet visu cienju Kamazam par "Kviecoshaa spoka" teelu!!! tas tik bij kaut kas!!!!!!!!

PS bij gan gruuti tikt paari faktam, ka uz speeli atbraucu kaa viena no miermiiligaakajaam pacifisteem, bet pie pirmaas izdeviibas shamie uzvilka man uz pieres kareiviigi saartu rimbuli un paarveerta par asinskaaru vampiiru! viela paardomaam, bet neko lapaaku pat nespeeju iedomaaties, pietruuka tikai laika to visu taa iisti izspeeleet ;(
Silvestrs
Cieminieku un apmāto, ziemeļnieku aliance starp citu palūdz mums atbruņoties pirms uzbruka (runāju par kauju kurā ieceļotāji tika pilnībā izkauti) . un tad kad abi 2 sūtņi bija nosisti. tad atlikušajos iestājās tāds kā apmulsums. Īsto mirkli notrāpījuši ziemeļnieki mūsējos vienkārši ouverranoja.

Ja cīnītos visi laupītāji pret visiem cieminiekiem viss beigtos stipri bišku savādāk, jo mums bija vairāki ļoti labi cīnītāji un toties vairākiem bija vairogi.
CITĀTS(SkadY)
. Tad nu mēs tā stāvējām kamēr 2 no mums neizgāja aprunāties. Pretinieki lika nomest ieročus un nākt tuvāk. Un tad CHAAAAARRRGE iesaucās kāda balss (krīt aizdomas uz Trako caru  ) un visi cieminieki/ziemeļnieki (kur cieminieki tēloja piena puikas (kas patiesībā arī bija)) metās uzbrukumā. Daži laupītāji varonīgi metās virsū pūlim lai momentā tiktu nogiezti, daži bezcerīgi muka lai glābtu savu ādu. Kopš šī pavērsiena priekštats par ziemeļniekiem (tie bija galveno nodevēji) stipri sabojājās.


CITĀTS(Kraukleenss)
nevineam neienaaca ne praataa, ka vinja kopaa ar visiem karaviiriem atnaaca tikai peec guljammaisa

Jūs to nevarējāt nezināt, mēs 2 iznācām priekšā ar uz zemes nosviestiem ieročiem un skaļā balsī runājām ar jums.

Bet tik un tā visu cieņu Kraukleenam kurš varbūt tik tiešām neievēroja par ko iet runa.
Un liela pateicība troļļiem kuri izrādijās par visgodprātīgāko frakciju (ja neskaita sīkas sadursmes ar troļļiem un atsevišķus godprātīgākus indivīdus cieminieku vidū)
Lord Fish
Hmmm, vispaar gaidiiju, ka Aivvs uzrakstiis kaa vis izskatiijaas no Trollu redzes viedoklla, bet nevaru sagaidiit.

1. diena.
8 Trolli dodas uz savu apmetnes vietu, kas tiek ieriikota aptuveni 2,5m no TN2 Trollu apmetnes vietas. Mieriigi iekaartojas uzslien savas attiistiitaas buudas, paeed, protams nosleepj visu paartiku.

Pie Trolliem ierodas Trollu lielais ssamanis un paveesta, ka redz Ziemellu zemes tiessaam taisaas ieviesties ssinii reggionaa un protams tas buutu jaaptur. Taatad pirmkaart Trolliem buutu atkal jaanostiprina savas poziicijas sseit, novietojot strateeggiski svariigaas vietaas toteem stabus (Trollu atdziivinaassanaas mehaanisms) un tad jaaizpilda 7 uzdevumi, kas briesmiigi kaitees ziemellzemeem.

Taa nu Trolli dodas paarluukot savas bijussaas zemes, un izvietot toteem stabus.

Trolli pamana apseesto tukssu apseesto apmetni, kuru protams izlaupa un pie taas novieto toteem stabu.

Par miera sleegssanu ar ziemellu iecellotaajiem un laupiitaajiem nekaa nezinu, jo nevienaa reizee nebiju klaat.

Nu pirmais konflikts ar cieminiekiem pie kuriem passlaik viesojas apseestie (Kas tiiri fiziska speeka zinnaa bija nu pilniigi izruleejossi, vismaz saakumaa, jo bija smagi brunnoti un ciiniijaas arii visai neslikti), nu tagad Trollu ssamanis grib sleegt mieru arii ar cieminiekiem pret ziemellniekiem, kas peec Trollu saakotneejaam domaam vareeja buut apseestie, spriezzot peec apbrunnojuma, bet ssie neko. Nu labi Trolli ies prom, bet tad Trakais Cars ar fraazi "Sadodam vinniem, nellausim taccu aiziet", un kaa man izklausiijaas pats arii atbildeeja, nonesa Trollus.

Nu ko 200m no ciema Trolli atdzima pie toteem staba. Dalla devaas ar daasnu parunaat un noziedot ssiem vienu salaustu zobinu un kur Trollu lielais ssamanis paveestiija ko vairaak par 7 uzdevumiem, bet otri sleegt alianci ar iecellotaajiem.

Nu ko redzeedami, ka apseestie pamet ciemu un atkal pilniigi apvienojussi savus speekus Trolli devaas ciemam uzbrukumaa. Kaut kaadaa mistiskaa veidaa Trolliem pat izdevaas pielaviities ciemam gana tuvu un paarsteigt to nesagatavotu, laikam jau pusdienu deell. Nu ko lai saka ciems izmira, un trolli vispaar arii, palika tikai viens trollis kuram veiksmes deel paveicaas izdziivot starp milziigo liikku baru, kuriem ssis veel ciitiigi izdariija kontrolduurienus. Nu un kameer trollis prieciigi no liikkiem savaaca naudu priecaadamies, ka taa tiks vinnam vienam, ciemaa atgriezaas ciema ssamanis un veikli pielaviijies sso noduura.

Trolli atdzimst 200m no ciema un tagad atgriezzas. Lieki teikt, ka ssamanis beeg. Lieki teikt ka dazzi trolli 3km ssim dzenas pakall, laikam liidz prizdai. Tikmeer paareejie uzgaajussi dazzas cieminieku paartikas sleeptuves mielojas.

Trolli dallu cieminieku zobenu un paartikas ziedo daasnam.

IIsti neatceros kaa darbiiba attiistiijaas taalaak, bet apvienotaa Trollu un iecellotaaju\laupiitaaju aliance pustumsaa smagaa kaujaa, ar lieliem zaudeejumiem pieveic apseestos.

Ak jaa Trolli satiek apmaldiijussos Daasnu.

Pa nakti trollus aptur no vardarbiibas, jo ssiem vieniigajiem nav jaaiet uz mirusso zemi. Par trolli tiek paarveersta iecellotaaju meitene. Pie trolliem pa nakti atbeeg guleet abas ciema sievietes. Pie trolliem pa nakti paliek un otraa riitaa tiek paarveersta par trolli laikam apseesto meitene? Jebkuraa gadiijumaa meitennu viduu trolli ir diezgan populaari.

2. diena
Vairs iipassi liela karadarbiiba nenotiek. Viens trollu barinnss pilda kvestus un laikam jau to darot pamanaas nogalinaat visu kas gadaas vinnu cellaa.
Otrs barinnss pamanaas piebeigt pirmaa barinna aizsaakto grozgalvi un nes taa grozu pie daasna peetiit.

Trollu izpildiitie kvesti.
1)Atgriezt mirussaa karalla nozagto zizli
2)Sagaadaat mirussajam karalim mironnus
3)Piebeigt grozgalvi
4)Interesants kvests par trollu skalpu atguussanu, kuru laikam uz to momentu nemaz tik daudz nebija nonnemti
taa kaa nebiju pie kvestu pildiitaaju barinna, tad nezinu kas tur veel notikaas.
7 uzdevumi:
1)trolli bllaujot dezina purgaalu.
2)trolli bllaujot upuree cilveeku, kurss to dara labpraatiigi
3)trolli bllaujot veic rituaalu ar izlikto pemanu

PS: Ak jaa izsaku lielu ciennu Daasnam un vinna autentiskajiem cepuminniem.
Svivens
Nu Skady piedod, ka taa sanaaca. Kameer tu gaaji peec uudens, man piezvaniija Kamazs un teica, lai laizjot visus valjaa, jo troljiem vairs nav ko sist.
SkadY
Jā - par to mirušo zemi tiesa - sanāk tā ka mirušo zeme ir vistālākais iespējamais punkts no Laupītāju nometnes. Tipa placdrams ir taisnstūrveida un ja tā virsotnes nosauc A;B;C;D tad ciems vareetu buut A un mirusho zeme C.

Nespēju iebraukt kapēc nevar karot naktī.

Svivēn tas tik tāds prikols smile.gif. Nejau nopietni.
putninsh
yup es arii nesaprotu kaapeec nevareeja karot naktii?un ja kas trolliem visaar bija viegli atdziivoties bet paareejiem jaavelkas tik taalu man paveicaas ka nospraagu tikai 1 reizi tongue.gif
Andza
Nu, tjip, lai cilveeki tur tumsaa paarlieku nepazuud un nenomaldaas, labaak naktiis uzmaniigaakiem buut. Taa jau nabaga Kamazs nostresojaas (es kaut kaads pavisam pof1fistisks palicis jau biju), ka tik kaads nav kaut kur ieveelies vai pakliidis.
Un Mirusho valstiiba nebija iisti gatava nakts mainjai. Tad vajadzeetu veel vienu paari mirusho valdnieku.
Grims
Visi turpina runāt par apsēstajiem, ziemeļniekiem, laupītājiem un ieceļotājiem, kad patiesībā ziemeļnieki neeksistēja (par tādiem daudzi uzskatīja apsēstos), bet laupītāji (ja tādi bija) un ieceļotāji bija viens un tas pats.

Daži te slavēja troļļu godaprātu... tur jau zirgam jāsmejas. Ciematnieki piekāsa un apsita ieceļotājus daļēji aiz pārpratuma, daļēji dēļ apsēstajiem, bet troļļu nodevība pēc tam, kad ciemata vadonis godīgā duelī (nevis divkaujā troļļu stilā) pieveica troļļu cīnītāju bija nepārprotama. es jau nesaku, ka mēs būtu ļāvuši viņiem aiziet, bet....

Spēle naktī....````````hujbesīārā - kāda velna pēc es to stulbo lapu stiepu? mad.gif

Man patika kautiņi, taču tomēr žēl, ka no LARPG palika tikai LAG. Jau paguvu apņemties nākamreiz(ja tāda būs) izgudrot sev kādu interesantu lomu, kurā arī dzīvot (tāpat apņēmos arī pēc TN2).

Ak jā - man vēl ir par kaut ko jāatzīstas.

Es visiem (izņemot mirušo karali) stāstīju, ka mani sauc Erno un esmu Tuomasa dēls (man po, ka visiem par to bija po), kaut patiesībā biju Harolds, Svena dēls un >10 gadus biju pavadījis laupot.
Šī identitātes slēpšana gan bija absolūti bezjēdzīga dēļ ziemeļnieku trūkuma (dzirdēju, ka šamiem būšot saraksts ar meklētajiem noziedziniekiem).
aglos
Jāsaka tā, labākajā piemiņā man (ieceļotājam/laupītājam) tomēr ir troļļu cilts, ar kuriem varēja tīri labi lietas sarunāt, ja neņem vērā reizi, kad 2. dienā mani un vēl dažus viņi nogrieza kāda dīvaina garstāvokļa iespaidā.

Laikapstākļi bija vienkārši burvīgi!!! Pa dienu nebija ne par karstu ne aukstu, un naktī zem klajas debess guļot arī nenosalu.

Un par garo staigāšanu uz mirušo zemi - tas arī bija OK. Visnotļ pieminams bija arī 3,5h garais pazudušo dvēseļu meklējiens pa tumsu un brikšņiem un Silvestra pārbaidītais mežazvērs.

Vienvārdsakot - bija vērts braukt!
aivvv/troll dream walker
nju man vienkaarssi veel nebija sanaacis laika lai visu kaartiigi pastaastiitu tagad papildinaassu big fiss teikto...

jaa trolli bija tikai astonni bet juus tiessaam varat priecaaties ka neieradaas visisk kam bija jaabuut un veel prieciigaaki ka daudzi atteicaas jau agraak

apmetaamies tiessaam turpat kur pagaajusso reizi bet passiem par baigo izbrinu kas turpinaajaas visas speeles laikaa muusu nometne varteikt palika neskarta jo cik zinaajaam sskkiet ka pirmajaa dienaa to apmekleeja tikai daasna enggeliitis vismaz liidz tumsas iestassanaas laikam un otrajaa dienaa sskkiet bija atnaakussi ciematnieki un apeedussi paaris atkritumus jo mees bijaam parliecinaati ka eediena vairaak nav laughing.gif un peec speeles beigaam atnaaca ziemellnieki

pati speeles gaita taatad....
es ar big fiss(jeb karrs mezzaviirs un grrr grin.gif ) bijaam atgriezussies no trollu kuniga apmekleejuma pie kura maaciibaa bija palicis mans ""braalis"" un atvedussi jaunu trollu armiju atjaunojaam veco nometni jauns ieradies ssamanis veestnesis (protams trollu) paveestiija kas buutu taa kaa bissku daraam ka vajadzeetu atjaunot maggiskaas sveetvietas kur reggenereet muusu dveeseles grin.gif (nju uzstaadiit taatad toteemus) veicaam strateeggisko plaanossanu un devaamiese cellaa neko ilgi atradaam muusupraat ziemllnieku nometni un vienaam mieraa iztiiriijaam jo vinni suudiigi sleepj paiku un simts metrus taalaak atkal pasleepaam laughing.gif tongue.gif kaa arii grr uzceela toteemu taalaak sastapaam lauzzu barinnu kas sevi sauca par iecellotaajiem un iisteniibaa ssie llauzzi nemaz nenojauss kaa vinniem noveicaasun arii mums passiem) jo tas buutu mainiijis visu speeles gaitu pirmkaart mees nebijaam passpaarliecinaati veel kaa peec paaris stundaam un mums truuka viens cilveeks grrr ja nebuutu ssiis divas lietas tad mees buutu jums nenoliedzami uzbukussi bet tad paardomaajaam un nosleedzaam divu stundu pamieru....
taalaak ieraudziijaam ciemu turpat pie passu lielaako priedi kilometra radiusaa paarveertaam par toteemu grin.gif
un devaamies pie ssiem ieraudziijaam ssos un arii smagi brunnotu barinnu muusupraat zimellniekus skaidrojaam ciematniekiem ka davai apkaujam tos jo vinnie taapat aizies bet nee tie tak i tupi nju beegaam prom bet sskkiet taadeell ka dazzi negribeeja iipassi beegt getlost.gif nekur neaizbegaam un palikaam ciiniites... ...protams pakaasaam
nekas atdziivojaamies un izleemaam ka jaasadalaas ccetri gaaj pie daasna nskaidrot kas un kaa un es ar veel trim gaaju pie iecellotaajiem kuri arii tomeer vel nebija pienneemussies praataa kaa veelaak (par ko vinniem visu ciennu....)
un taa arii aizgaaja vieni pie ciematniekiem satikaam sakautos iecellotaajus viens no muusu varonniem piebeidza tiiri brassu ciematnieku tiessaam godiigaa divkaujaa (lai gan mirtu vinnss vienalga whistling.gif ) un tad satikaam saveejos redzeejaam kaa aiziet muusupraat joprojaam ziemellnieki un devaamies uzbrukt ciemam tas gan biaj prikols pieskrinem klaat es nokliedzos stop es tagad passaussu pirmaa buulta neizssauj neku uzvelku veelreiz bums viens ciematnieks gar zemi vairaak nesanaaca jo viens no muusu trolliem bija paaraak karstasiniigas... bet nju tas nekas lai gan drossi ka buutu apssaavis visus lol ja buultas nebeigtos....kauju vinneejaam taccu knapi knapi jo nebija nekaadas organizeetiibas muusu rindaas es teiksim domaaju ka mani aizstaavees lai gan centaas to dariit bet nepaguva un es pat zobenus neizvilku...
visi trollu gari devaas atdzimt un grrr aptiiriija kritussos taccu peec briitinna pats ieradaas pie toteema huh.gif jo mad.gif bija pllaapaajis ar gariem un nepamaaniijis kaa vinnam pielavaas ssamani sno mugurpuses kas vinnu veikli novaaca...



taa taalaak buu sveelaak..... nogura jau roka.... tongue.gif
Dvēselīte
nu tad ta beidzot tiku pie rakstisanas

biju jau dzeju sacerejusi bet tai nav laika

tatad par visiem pec kartas

Troļļi - nu ko savas asinis ir taas labakaas. partroļļošana bija visai iespaidigs pasaciens, ipasi tad, kad kamazs man ar mazo zobentinju metaas virsu nelabi blaudams. to vareja nosaukt par iesvetisanu laughing.gif vispar jau troļļi sajaas speles patiesam bija neredzeti un necereti godpratigi un pieklajigi un protams tas nemazina vinu varu un baismo iespaidu

Apmatie un parejie ar vinjiem - nu širminieki konkretie. tur nu mes bijam vienis pratis, ka jus esat vel sliktaki par troļļiem. bet nu melošana jums padodas varen labi, vismaz lidz tam bridim kad musejie pazvanija un pateica ka savu paiku atrada jusu teltiis laughing.gif tad nu bija vienigaa kauja kuras laikaa dabuuju zibinu izvicinaat.

Cieminieki - nu vai tad tiesam tas ka vinji nepazist naudu nozime ari to ka vinji nesaprot cilveekus??? es pusstundu blaavu ka esam nakusi miermiligos nolukos un netaisamies karot un ka parejie ar zobeniekm ir lidzi tikai tadel, ka pec gulammaisa sanemsanas grasijamies iet citur, nee nu ok pec tam mes gribejam iet pie trolliem un kopa jus izkaut, bet tas butu bijis PEC TAM. bet nu ok, tas viss izversaas par kvestu laughing.gif es gan miruso zemee sededama ladejos un gaaniju visus cieminiekus un ziemelniekus un solijos visus apkaut (nu vismaz vienu). bet wateva galvenais ka man bija kur gulet

Cilveks frakcija - nu vinju mes meginajam savaņģot jau pasa sakuma - nesanaca. zel. nikns cinitajs bija. bet nekada ipasa sakara nebija, ja nu vienigi nelaimiga tiksanaas miruso zemee.

Iecelotaji/brivmakslinieki - nu kapec visi mus sauca par laupitajiem :blink: mes pat neko nebijam zagusu, lai attaisnotu so vardu. nu tur bija jautri. ipasi Haļavas maacibas laikaa, kad devu svetibu visiem, uz ko man nebija tiesibu, ebt tas jau nekas. bijam daudz, jo daudz.

lidz asaram izsmejos kamer musu cienijamais garigais lideris monotona balsii, ka lasot krievu psalmus citeeja Haļavas macibu nenormalajiem cieminiekiem, censoties vinjus vest pie prata. kamer es slepdama savu nu jau trollisko identitati, slepos aiz prieditem, vins lasija un cieminieku uzmaniba bija taa atslabusi, ka kuru katru mirkli varejam uzbrukt. bet te peksni vinji visi liela murskulii velaas no kalna lejaa tiesi mums virsuu. mani iemauca kapucee, lai neatpaziitu meln lenyiyi skalpu. un te nu paradijaas Tirgotajs un izjauca kaujas iespeju pardodams par smiekligi augstu cenu riekstus un austrumu saldumus. pat dzert nebija. pie Dasna ari gaja jautri. musm pat paradija zobenu kuru mes nemaz neredzejam un kura tur laikem nemaz nebija, bet to jau uzzinajam tikai tad, kad bijam to zicilajusi, iemeginajusi un jau nolemusi nospert. pes tam Prizdaa salasijaas visi, kas gribeja iznest ciemu, bet se tev - ierodas ciema skarda bundza un pazinjo ka ciema neveina nav. palikam gribot.

un protams neaizmirstami bija riita gajiens nogriezt apmaatos.kamer sameklejam. un "TUK TUK" atskan grieziena troksnis, protams improvizets, vinji bija maigi izsakoties neapmierinati un kad izdzirdeja ka ja neatdos naudu nospersim brunas, bija gatavi tulit pa muti sadot.naudas protams vinjiem nebija, nee kur nu, tikai pec speles beigam izradijas ka bija gan. dazs labs atzinaas ka vinja sirds kaaroja mani nogriezt, par tadiem gajieniem, bet ko ta es, es jau tikai ar dunciti blakus staveju, griezejs bija balstais. un tas ka neesam laupitaji pieradas ari taja ka nemacejam no apmatajiem naudu izspiest.

nu isteniba stastit ir daudz ko, bet nevajag pasrpileet. vairak mani sarugtinaja tas ka netiku uz afterparty pie aivvv. var teikt jau atkal netiku. priecajos ka nebija dazu indiviidu un zel par to ka dazi tomer bija, bet briva valsts. un speles prieku nespeja sabojat pat vinji.

paldies GM par iespeju atpusties starp nogurdinosajam skolas dienam. man vel lidz sim bridim neveins netic ka es mezaa zem klajas debes viena gulammaisaa guleju laughing.gif

tatad vel viena rindkopa ar PALDIES GM par doto iespeju un organizesanu
Kraukleenss
CITĀTS(Dvēselīte @ 19.10.2004 08:03)
lidz asaram izsmejos kamer musu cienijamais garigais lideris monotona balsii, ka lasot krievu psalmus citeeja Haļavas macibu nenormalajiem cieminiekiem, censoties vinjus vest pie prata. kamer es slepdama savu nu jau trollisko identitati, slepos aiz prieditem, vins lasija un cieminieku uzmaniba bija taa atslabusi, ka kuru katru mirkli varejam uzbrukt. bet te peksni vinji visi liela murskulii velaas no kalna lejaa tiesi mums virsuu. mani iemauca kapucee, lai neatpaziitu meln lenyiyi skalpu. un te nu paradijaas Tirgotajs un izjauca kaujas iespeju pardodams par smiekligi augstu cenu riekstus un austrumu saldumus. pat dzert nebija. pie Dasna ari gaja jautri. musm pat paradija zobenu kuru mes nemaz neredzejam un kura tur laikem nemaz nebija, bet to jau uzzinajam tikai tad, kad bijam to zicilajusi, iemeginajusi un jau nolemusi nospert. pes tam Prizdaa salasijaas visi, kas gribeja iznest ciemu, bet se tev - ierodas ciema skarda bundza un pazinjo ka ciema neveina nav. palikam gribot.

Ps visu cineju ceelaa karotaaja, bet cieminieki nebija atslaabushi, mees spriedaam vai noslauciit juus no zemes virsas vai nee, jo jums katram bija jaavelta tikai 1 hits, bet mums bija 3 smagi brunjoti ar +1 zobeniem uzticami karotaaji. Noleemaam, ka virsuu nemetiisimies, gribeejaam vadiit paarunas, bet tad visu izjauca tas tirgotaajs, bet cieminieki nebija atslaabushi ne mirkli, un par rases piederiibu mees arii znaajaam, takaa nebija veerts sleepties, un veel pietam tik uzkriitoshi tongue.gif tu visus muusu skatienus pieveersi uzteiz smile.gif Starp citu juus gajaat kaa zilonji, un mees pirms tam veel veerojaam 5 minuutes juus, paslepushies kapna gala trollju vagaas, censhoties uzmineet juusu nodomus.
cienot tevi, tomeer jaaatziist ka taada riiciiba ir gljeeva, ka aiz muguras visiem manas brunjas tiek nosauktas par skaarda bundzhu, kaadelej speeles laikaa neko taadu nedzirdeeju? smile.gif Bet mums cieminiekiem jaaatvainojaas par to paarpratumu ar guljammaisu, jo kad juus naacaat virsuu visi ar zobeniem rokaas, tad protams, ka mees padomaajaam, ka juus gribat muus noliidzinaat no zemes virsas. Staavot rindaa un gatavi kaujai, mees tieshaam nedzirdeejaam par ko tur iet runa, un tad dazhi labi iebljaavaas uz priekshu, nu un... taalaak ... tu zini kas notika. Bet atziistu, ka tas bija nemsuks paarpratums. Cieminieki nokauneejaties! Bet anyway nav ko kaskjeeties tagad peec speeles, galvenias, ka bija fun.
Kurbads
Man patika, pat nenjemot vera daudzus paarpratumus un taml., jo visu kompenseeja dabas nosleepumainiiba un ciinjas smile.gif
tupenis
atradu kludu lielaja kauja par gulammaisu nenokava visus laupitajus+iecelotajus izdzivoju es denvalds two_handed.gif
luk kada veida es kustinaju savas kajinas
es ir liels dasna piekritejs grin.gif
troli rule tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
turpinajumu two_handed.gif two_handed.gif
Grims
CITĀTS(Dvēselīte @ 19.10.2004 09:03)
Cilveks frakcija - nu vinju mes meginajam savaņģot jau pasa sakuma - nesanaca.

Nesanāca tādēļ, ka tas bija pirms spēles sākuma, ja būtu mani pārtvēruši pa ceļam pie dāsna 95%, ka es būtu ar jums. (tāda iespēja bija pat troļļiem, ja kas)
soirvakt
velns nemaz nezinaju ka tu esi nepiederos nevienai frakcijai ta butu noteikti meiginajis tevi savangot lai nac pie troliem un ari tevi velak parvertis par troli lai tu dabutu trolu bonusus
Kraukleenss
Pazinjojums visiem zobenu braaljiem. Sestdien notiks taads kaa neoficiaals treinings, kuru riiko dazhi TN3 karotaaji. Satikshanaas notiek pie stacijas pulkstenja 15.00 peec tam braukshana uz Ziepniekkalnu un no turienes doshanaas uz Ziepniekk mezhu, Obligaats noteikums ir visiem gribeetajaiem panjemt liidzi savus zobenus un vispaar buutu veelasm pieteikties pie manis vai soirvakt(PZ).
Sigfa
mnjaa, zheel ka atkal chuhnjaa rataa... varbuut aizbraukshu.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!