Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Daži nopietni jautājumi
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Brīvdabas lomu spēles > BDLS arhīvs > Par un ap LARPiem
Sol Invictus
Brīvdabas lomu spēles šķiet interesants pasākums smile.gif
Tāpēc gribēju zināt:

1. Kāds ekipējums vajadzīgs, lai piedalītos šajās spēlēs ?

2. Kur šo ekipējumu var dabūt/cik tas maksā ?

3. Cik maksā piedalīšanās spēlē ?

4. Kādi ir noteikumi (man īsti nav skaidrs kā brīvā dabā skaita punktus un nosaka pieredzes līmeņus) ?
GameMaster
1. - Principā ekipējums ir atkarīgs no setting'a. Tā kā neesmu redzējis nevienu post-apokaliptisko LaRPG, tad vajadzētu fantasy stila drānas, kaut gan te pilnībā var izlīdzēties, imho, ar kaut kādu senlatviešu stila tērpu. Par ieročiem parasti lemj atsevišķi, taču, piemēram Troļļu naktīs 2 tos izgatavo vadītāji.

2. - Nu tērpa izmaksas ir atkarīgas no tā, ko tu vēlies ģērbt mugurā. Senlatvieši vīrieša tērps izmaksās ap 30 ls, sieviešu varbūt dārgāk. Tomēr LaRPg var improvizēt, tādēļ tērpu var izgatavot no mājās esošām drēbēm vai tā biežāk pavazājoties pa humpalām. Improvizācija ir ierasta lieta, tādēļ nav jābrīnās par segu/apmetni utt. Profesionāļi ko tādu iespējams snobiski noņirgs, bet iesācējam pašā laikā.

3. - Tas jau atkarīgs no spēles.

4. - Arī atkarīgs no sistēmas, kādu ir izvēlējies spēles vadītājs jeb GM. katram LaRPg parasti iepriekš tiek paziņoti noteikumi, blah, blah, blah... tā kā te problēmama nevajadzētu būt.
Kormaka brigade
1. visvienkarshak apskatities bikdes no LARP speleem.

2. ja ir fantazija, ir rokas un ir laiks, tad finansialie ieguldijumi bus minimali.
Vajag aiziet uz kadu second hand veikalinjuun kartigi apskatities.

3. dargaka dalibas maksa ko redzeju bija 3 Ls

4. atkarigs no speles.
Lia'angia
Par pieredzes līmeņiem runājot - manuprāt, līmeņu kā tādu nav. Tev var būt vairāk vai mazāk prasmju un iespēju, bet parasti (izņemot maģiju) tikai tādas, ko tu reāli vari notēlot. Teiksim, ja tu esi tieviņa un vārga būtne, kas no ieročiem rokā turējusi tikai galda nazi, tev nu nekādīgi nesanāks nospēlēt miesassargu vai elitārās armijas izlases cīnītāju. tongue.gif
Sigfa
Eu GM, laba ideja! uz post-apoc speeli noteikti aizbrauktu! vieniigais, varetu buut lielum lielas probleemas ar shaujamajiem un visaadaam citaam futuuristiskaam mantinjam. Tb. ja negrib nonjemties ar kaulinjiem.
Sol Invictus
Es jau par burvju līmeņiem arī gribēju zināt...
Man nav īsti skaidrs - vai tas ka es esmu meitene nenozīmē ka obligāti jāvelk svārki un jāuzvedas kā senlaiku sievietei pirms feminisma izgudrošanas ?
Urdrunir
1. Ekipējums - drēbes, ieroči, amata rīki, rotājumi, pārtika, guļampiederumi, higiēnas piederumi, galda piederumi, zāles. Iedomājies, ka brauc piknikā, bet ved līdzi spēles tematikai atbilstošu garderobi.

Drēbes un ekipējums atkarīgs no spēles, lomas un gribēšanas. Visbiežāk Latvijā spēlē viduslaiku fantāzijas spēles, tādēļ lielākā daļa spēlētāju gatavo tieši tādas. Tiem, kas tēlo bagātniekus un karotājus, ir lielāka ķēpa, tiem vajag vairāk mantu. Tādam vienkāršākam pilsonim vajadzētu, kreklu, bikses vai svārkus, zeķes, apavus, kādus kamzoli aukstam laikam. Apmetnis ir jauks, bet nav nepieciešams. Ieročus ņem līdzi tikai tie, kas prot ar tiem rīkoties, jo daudzās spēlēs sākumā ir jāliek ieroču prasmes eksāmens. Katras spēles noteikumos parasti ir aprakstīts kādi ieroči ir pieļaujami. Bruņas arī parasti ir aprakstītas noteikumos. Amatnieki, burvji, profesionāļi parasti līdzi stiepj arī mantas, kas palīdz attēlot lomu,- "burvju" grāmatas greznos vākos, lielus, lētus un spīdīgus gredzenus un kaklarotas, koka āmurīšus, ādu atgriezumus ("kažokādas"), lentes un auduma gabalus utml.

2. Ekipējumu taisa paši, sarunā, lai citi uztaisa, nopērk jaunu un smuku, sameklē kaut ko līdzīgu un tad labo, atpērk no pieredzējušiem spēlmaņiem, kuri to vairs nelieto, aizņemas, izīrē teātrī vai kinostudijā. Drēbes var prasīt uzšūt mātei, draudzenei vai šuvējai. Parastam šuvējam no malas labāk parādīt foto ar to, ko grib uzšūt. Ieročus, bruņas un citas mantiņas biežāk taisa puiši-lomu spēlmaņi. Veikalā pirktās mantas der reti.

Cenas atkarīgas no meistara. Ja taisīsi kreklu un bikses no palaga, sanāks lēti. Ja gribēsi elfu princeses kleitu no humpalas, varēs iztikt. Ja pasūtīsi šūt no smuka materiāla un tā, lai visiem skauž, tad var sanākt uz 30-100 un vēl vairāk latiem. Salīdzinoši šķēps maksās 2-5 LVL, zobens 15-20 LVL, bruņas 30-50 LVL, sakta, gredzens, kaklarota 3-5-20 un vēl vairāk atkarībā no greznības.

No tiem, kas šeit apgrozās, Lia'angia šuj drēbes, Farliner un Kedriks taisa bruņas un vairogus un lokus. Ir Rīgā tāds klubs "Drakons". Tur ir bruņu un ieroču meistari un dažas šuvējas. Viņus vieglāk sameklēt ar Farliner un Kormaka brigādes starpniecību.

Brīvdabas muzejā, visādos gadatirgos un Cēsu viduslaiku festivālā var nopirkt gatavas mantas, bet tās maksā. Internetā var pasūtīt, taču cenas augstas un kvalitāte ir atbaidoša. Pat garā vājš ronis bez rokām taisa labāk.

Pieredzējuši spēlmaņi parasti ekipējumu vāc pa daļām. Par spēli zināms parasti ir vismaz pusgadu iepriekš. Tad katru mēnesi iztērē pa 5-15 LVL un uz vasaru ir pieklājīgs apģērbs. Labi pagatavotu kreklu, bikses, apavus, ieročus var izmantot vairākās spēlēs. Tad arī tā cena sadalās proporcionāli.

3. Piedalīšanās spēlē - tajā naudā jāskaita izdevumi par ekipējumu, pārtiku un parasta neliela (1-3 LVL) dalībasmaksa. Par pārtiku reizēm cilvēki sametās pirms spēles un pērk kopīgi. Pēdējā Senlatviešu spēlē bija rēķināts 70 santīmi par ēdienreizi, kaut kādas 6 ēdienreizes par spēli.

4. Noteikumus pirms spēles publicē spēles vadītāji. Katrai spēlei ir savi noteikumi. Ir spēles, kur līmeņu nav. Ko proti, to arī dari. Tajās spēlēs, kur līmeņi ir, nākošo dod par labiem darbiem. Parasti tas nozīmē, ka spēlētājam pēc darba izdarīšanas jāsameklē vadītājs un jāpastāsta, ko sadarījis. Ja vadītājs uzskata, ka tas ir labi, tad iedod līmeni un pienācīgos bonusus. Labie darbi parasti ir dažādi: pretinieka nogalināšana, lāča nomedīšana, buršanās, vientiesīgā tirgotāja apzagšana un laba savas lomas tēlošana. Noteikumos parasti ieraksta par kādiem darbiem var izpelnīties līmeni.

5. Piemērus noteikumiem un bildes var sameklēt www.sanctuary.lv vai www.lffb.org. Visādus makšķernieku stāstus dzirdēt, kā arī vērtīgus ļaudis satikt var ceturtdienās pēc 18:00 krogā "Savanna" netālu no Bērnu pasaules.

6. Meitenes mēdz valkāt kleitas un svārkus, bet staigā arī biksēs. Atkarīgs no lomas. Daudzās spēlēs ir pieļaujams, ka spēlē neordināru cilvēku. Piedzīvojumu meklētājs nav parasts, tādēļ no viņa negaida parasta cilvēku uzvedību. Senlatvieši un karaļa galmadāmas varētu nesaprast, bet tā...
Sol Invictus
Tātad, ja es sev uztaisīšu loku, vairogu un ķēžu bruņas neviens neskatīsies šķībi, ka es esmu meitene ?

Negribās mocīties un kaut ko taisīt, ja beigās to nevarēs lietot...

P.S. Vai nav vēl kādas saites latviešu vai angļu valodā (varbūt arī vācu ). Es galīgi nemāku krievu valodu... sad.gif
Lia'angia
CITĀTS(saule pazare @ 22.07.2004 20:52)
Tātad, ja es sev uztaisīšu loku, vairogu un ķēžu bruņas neviens neskatīsies šķībi, ka es esmu meitene ?

Nē, uz tevi skatīsies kā uz brīnumu. smile.gif Pilnīgi nopietni. Jo bruņukreklu uztaisīt ir ilgs un ķēpīgs darbs, un tie, kas to dara, viemēr tiek augstu vērtēti.
Sol Invictus
[quote=Lia'angia,22.07.2004 22:49]
[/QUOTE]
Nē, uz tevi skatīsies kā uz brīnumu. smile.gif Pilnīgi nopietni. Jo bruņukreklu uztaisīt ir ilgs un ķēpīgs darbs, un tie, kas to dara, viemēr tiek augstu vērtēti. [/quote]
Es to bruņu kreklu gribu uztaisīt jau no 10 gadu vecuma, kad mūsu klasei bija ekskursija pa Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju un gide stāstīja ka tāds sastāv no 20 000 metāla gredzentiņiem un cik to grūti uztaisīt... rolleyes_a.gif
Tagad it kā būtu parādījies iemesls pacensties.
Northwatch
Atliec gredzentinnu, saliec gredzentinnu, atliec gredzentinnu, saliec gredzentinnu...
Darbs - ilgs...
Sver - daudz...
Kaapeec meitenei vajadzeetu staigaat pilnaa brunnojumaa? Vai nepietiek ar dazzaam kkeezzu elementu detallaam? Cik nu man ir gadiijies vazaaties ar brunnukreklu apkaart, tik nu varu pateikt, ka nekaada medusmaize taa nava....kaut arii uz tevi skataas ar apbriinu.
Bez tam, speelees - uzvelc, novelc, uzvelc, novelc...es saprotu ka sava veida kaifu tur var kkert to darot, bet....vai tas ir tiessaam vajadziigs....
Urdrunir
Ah, tad redz' uz ko mērķē!

Vispār jārunā ar spēles vadītājiem, bet lielākā daļā spēļu meitenes bruņās nav problēma.

Gredzenu vienā bruņā var būt arī vairāk. Un galvenā problema ir tieši gredzenos. Ja tiešām gribi pati taisīt, tad pameklē pa internetu kādi gredzeni vislabāk der. Tepat forumā, man liekas, ir pavediens ar bildēm, kā pīt bruņukreklu.

Bet būs smagi. Labs krekls sver 10-12kg, daudzi sver vairāk. Zem bruņukrekla obligāti jāvelk vamzis (divas kārtas auduma, starp kurām ir mīkstinājums). Un tas viss vasarā, kad parasti ir silti. Pie neērtuma var pierast un var arī ātri uztrenēties uzvilkt un novilkt. Tā būtu mazāka problēma.

Ja gribi šaut ar loku, tad vairogu visticamāk nevajag. Lokam vajag divas rokas un vairogs lielākajā daļā gadījumu būs jāstiepj uz muguras vai jāatstāj nometnē. Vairogs vairāk noder, ja cīnās ar zobenu.

Žēl, ka krievu saites nepalīdz. Tur vienkārši cilvēki aiz nabadzības ir izdomājuši visādas praktiskas un lētas lietas. Var meklēt angļu iekš google, bet tur ļautiņi izlepuši. Tur viss sākas ar "aizejam uz veikalu un nopērkam visas sastāvdaļas..."
Lia'angia
Varbūt izvēlies ādas bruņas? Tās varētu būt drusku vieglākas un ātrāk uztaisāmas... Kā - paprasi šim te pašam Urdruniram...
Pet
CITĀTS(saule pazare @ 22.07.2004 19:52)
Tātad, ja es sev uztaisīšu loku, vairogu un ķēžu bruņas neviens neskatīsies šķībi, ka es esmu meitene ?

Negribās mocīties un kaut ko taisīt, ja beigās to nevarēs lietot...

P.S. Vai nav vēl kādas saites latviešu vai angļu valodā (varbūt arī vācu ). Es galīgi nemāku krievu valodu...  sad.gif

Tur atkarīgs, kāda spēle - fantasy spēlēs būs ok, bet piemēram vēsturiskajās.. nūu... Galīgi neatbilst reālismam.

Un arī fantasy spēlē, ar bruņām un vairogu Tev būs vienkārši grūti - pirms taisīt varbūt labāk aizņemies, stundu nostaigā, un tad padomā, vai Tu to tiešām vēlies.
Arī man spēles beigu daļā vairogu/zobenu/bruņas pacilāt par smagu paliek - kā saka, agrākajos laikos vīri pirms cīnīšanās tomēr daudzus gadus kačājās....
Kormaka brigade
2 saule pazare

sheit adrese, kur ar zimejumiem paskaidrots ka taisit brunjukreklu.
Paskaidrojumi ir krieviski, bet ir zimejumi

http://www.ztu.narod.ru/armor.htm
Sol Invictus
Par vēsturiskajām spēlēm runājot - esmu lasījusi teikas par sievietēm, kas cīnās zviedru armijā...
Farliner
Nu, par 10 gadsimta sākumu šadas informācijas nav. Attiecīgi, SLS būt karotājai diezin vai izdosies, ja nu vienīgi ekstraordinari labas leģendas gadījumā...
Sol Invictus
Hm, gadījās šodien pabūt vēstures muzejā - tur esošie sieviešu tērpi bija ievērojami ciešamāki par mūsdienu tautas tērpiem un variācijām par un ap tiem...
ja dzelzs laikmets der, tad sarunu par vēsturisko spēļu tērpiem, šķiet, var beigt.
Lia'angia
A kā tev šķiet, kādu laikmetu ta mēs spēlējam? smile.gif
Bet saku uzreiz - saspraudīt riktīgi greznu villaini arī nav zeķi uzadīt. smile.gif Bet gandarījums arī gan lielāks, kā no zeķes adīšanas. tongue.gif
Kedriks
CITĀTS(saule pazare @ 23.07.2004 23:46)
Hm, gadījās šodien pabūt vēstures muzejā - tur esošie sieviešu tērpi bija ievērojami ciešamāki par mūsdienu tautas tērpiem un variācijām par un ap tiem...
ja dzelzs laikmets der, tad sarunu par vēsturisko spēļu tērpiem, šķiet, var beigt.

Paga paga.......kas ir "mūsdienu tautas tērpi"??? huh.gif :blink: huh.gif huh.gif Sporta bikses ar strīpiņām un adidas botes? laughing.gif Vai tik Tu nedomāji etnogrāfisko tautas tērpu?

Ja jā tad pastāv zināma atškīrība starpp tā saucamo "arheoloģisko tērpu" kas ir rekonstrukcija pēc tā cik nu zemē atrasts, bet izskatās krietni dabīgāk un to pašu etnogrāfisko, kas bija saglabājies līdz 19./20. gs. mijai, bet ko valkāja ikdienā...... cool.gif
Sol Invictus
CITĀTS(Kedriks @ 26.07.2004 03:16)
Paga paga.......kas ir "mūsdienu tautas tērpi"??? huh.gif  :blink:  huh.gif  huh.gif Sporta bikses ar strīpiņām un adidas botes?  laughing.gif  Vai tik Tu nedomāji etnogrāfisko tautas tērpu?

Es domāju to ko mūsdienās sauc par tautas tērpu - tātad, acīmredzot, etnogrāfisko smile.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!