Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Vai Dievs pastāv?
Vai Dievs pastaav?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 516
Viesi nevar balsot. 
Miya
iesūtīt 13.04.2004 20:55
Raksts #1


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.04.04
Kur: njuz Siguldina...



Cilveki vai jus ticat DIEVAM? Viņš ir kā tads kā spoks vai mistiska būtne- neviens nav redzējis un saticis vai runājis, bet daudzi viņam tic ,un daudzi ari nē. Daudzi saka, ka viņš nepastāv un arī, ka pastāv, bet tā ir briva izvele- tici vai netici vinam. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif)
Vins pastāv vai ne? To jau neviens nezina, bet es gribetu dzirdet jūsu domas (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)


Visi, kas postojat, lūdzu ņemiet vērā Noslēpuma kambara noteikumus (skatīt augšā), sevišķi to 3. un 4. punktu.

Šo rakstu rediģēja Reiki: 28.06.2004 15:50
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
73 Lapas V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (100 - 119)
Martins
iesūtīt 04.06.2004 14:28
Raksts #101


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



CITĀTS(Andza Arrdh @ 03.06.2004 20:01)
Nelaime taada, ka ideja laba, bet izpildiijums drankjiigs. Cilveeki ir bijushi allazh paaraak riebiigi, un mees veestures gaitaa esam spiesti asocieet religjijas biezhi vien ar fanaatiskiem, korumpeetiem, asinjainiem notikumiem.

Redz', es nennemos nosskkirt teoriju no prakses. Pati skaistaakaa teorija ir grassa veerta, ja taas realizzaacijas meegginaajumi arvien izgaazzas. Tamdeell atruna, ka taas vai citas religgijas paustaas idejas ir skaistas, bet to sekotaaji visu samaitaa, mani nepaarliecina. Ja kaadu ideju neizdodas padariit par realitaati atkal un atkal, peec gadsimtiem ilgiem meegginaajumiem, tad naakas secinaat, ka ssii ideja (lai vai cik skaista) tomeer ir neadekvaata. Ja taa var saciit, nespeejiiga dziivot reaalajos apstaakllos. Man ar to pietiek, lai secinaatu, ka ssii ideja (vai ideju kopums) ir nepiemeerota lietossanai. Gadiijums, ja kaads uzstaaj, ka mineetaa veestures gaitaa atkal un atkal par nelietojamu atziitaa teorija, tomeer ir par variiteem jaaizmanto, manaas aciis ir vistiiraakaa aprobezzotiiba un tiissa praata akliiba.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 04.06.2004 15:27
Raksts #102


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



CITĀTS(Martins @ 04.06.2004 15:15)
CITĀTS(Zanete)
es pati beebeli neesmu lasiijusi.

CITĀTS(Zanete)
biibele kaa graamata ir gruuti lasaama bet tur ir daudz taadu domu ,kas pa t muusdienaas ir aktuaalas un vajadziigas - muuzziigas.

Mazliet pretruniigi, vai ne? Kaa tad tu vari spriest, kas ir un kas nav rakstiits Biibelee? Tas nav domaats kaa paarmetums. Tikai noraadu uz pretrunu.

CITĀTS(Zanete)
vai ir tik gruuti iedomaaties vienkaarshi ticiibu bez iipashiem nosaciijumiem? es ticu. vai to ir tik gruuti saprast? maartin - es neapstriidu tavu paarlieciibu ,tikai kaapeec tev shkiet ka shie pamatojumi (tuukstoshiem cilveeku tic ,biibelee rakstiits uc.) ir tik nepienemami?

Es jau paskaidroju, kaapeec man ssie pamatojumi nav piennemami. Jaa, man ir gruuti piennemt ticiibu, kurai manaas aciis nav iista pamataa. Ticiibu, kura pamatojas nevis uz passa nepastarpinaatu pieredzi, bet, manupraat, varaak vai mazaak aklu pallaussanos uz citu vaardiem. Iespeejams, ka neesi par to domaajusi, bet, ja vari, paskaidro, kaut vai tikai pati sev, kas ir tavas ticiibas pamataa. Ar vienkaarssi "es ticu" man nav gana. Vai tiessaam tevi apmierina staavoklis, kad tu kaut kam tici, bet pati nezini iisti kaapeec un kam?

tas ka es pati neesmu lasiijusi nenoziimee ,ka es nezinu kas tur teikts, rakstiits.
ejot sveetdienskolaa vai klausoties dievkalpojums var daudz dzirdeet. turklaat ir arii graamatas kur ir tieshi izraksti no biibeles vai notikumi atstaastiti. taakaa izzinas avotu ir daudz.

paarsteidzoshaa kaartaa mani tas apmierina.
es nenliedzu ka varbuut nezinu vis un ka tur (shiem notikumiem) vareetu buut arii cits izkaidrojums. jaa man nav vienalga ,bet kaameer tam nav lietisku pieraadiijumu ,es nesaprotu kaapeec es nevaru ticeet ,ja man shaadaa veidaa kluust vieglaak. var jau visu muuzu dziities un mekleet kaadu patiesiibu ,atzinu vai pieraadiijumu dieva existencei ,bet mani tas vairs iipashi nevilina.
mani laikam var pieskaitiit pie tiem tuukstoshim ticiigo ,kas "leeticiigi" tic tikai taapeec ka to dara tie paareejie tuukstoshi.
man patieshaam vienu laiku arii bija shaads jautaajums - kaapeec?
bet es tam kautkaa tiku paari ,jo peekshi es iedomaajos - kaapeec gan ne?

apreekina ticiiba - ja es neticeeshu un visu laiku mekleeshu atbildes uz saviem jautaajumiem ,bet nomirstot tomeer atklaashu ka dievspastaav ,nonaakshu ellee (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
bet ticot es pat gadiijumaa ja dieva nav nonaakshu tur pat ,kur paareejie (10 peedas zem zemes) un neko nezaudeeshu. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

man veeljoprojaam ir jautaajumi ,bet tie vairs nav par dieva esamiibu.
es patieshaam nemaaku paskaidrot ,kas ir tas ,kas mai notur shi ticiibaa ,bet nezi kaapeec ,es ticu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 04.06.2004 16:12
Raksts #103


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Nebiju gan plānojusi šajā diskusijā iesaistīties (mans personiskais uzskats ir, ka Dieva esamība vai neesamība šobrīd nav aktuāla), tā kā tikai neliela piebilde Zanetei, par aprēķina ticību -


Vai esi pamanījusi, ka visu iebaidošo reliģiju (tās, kas sola elli neticīgajiem) daudz agresīvāk izturas pret ķeceriem - t.i. tiem, kas tic nepareizi (tātad - ir viltus ticīgie, tikai uzdodas par tādiem), nekā pret tiem, kas vienkārši netic nemaz?
Neticīgos nezinātājus parasti centās pievērst ticībai, ķeceriem piedāvāja nožēlot grēkus, bet pēc tam sodīja...

Tā kā ar to aprēķinu tā ir kā ir...

Par bībeles lasīšanu - atkarīgs no konfesijas... Pieturēšos pie pārliecības, ka bībeles lasīšanai tomēr nepieciešams zināms domas un intelekta briedums kā arī dzīves pieredzes bagāža. ne par velti dažus gadsimtus atpakaļ, bībeles lasīšanas privilēģija tika rezervēta tikai klerikāļiem, uzskatot ka lasītprasme ļaudīm var darīt vairāk ļauna nekā laba. Nelaime tā, ka arī ne visi mācītāji šobrīd būtu cienīgi par tādiem būt.

Bet kristietim bībeles pārzināšana vārdā nebūt nav obligāta.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 04.06.2004 16:37
Raksts #104


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



CITĀTS(Nimue)
Mans personiskais uzskats ir, ka Dieva esamība vai neesamība šobrīd nav aktuāla

Ssis apgalvojums man patiik. Objektiiva augstaako speeku esamiiba arii mani iipassi nesatrauc. Gan mees ar Dievu divataa sso jautaajumu agraak vai veelaak noskaidrosim.

Man ssaada veida paarrunas ir lloti buutiskas citu iemeslu deell. Lloti gribas saprast, kas liek cilveekiem piennemt un saglabaat ticiibu augstaakajiem speekiem. Saprast vai ssie ticiigie mani apdraud, vai vinnu paarlieciiba ir tik radikaali atsskkiriiga no maneejaas, ka muusu dziives pieredzes un uzskati ir nesavienojami. Ja es dziivotu tikai starp llaudiim, kuru uzskati, paarlieciiba liidzinaas maneejiem, buutu tik viegli un labi dziivot. Nebuutu jaalauza galva par visu sso mulsinnosso un briizziem pretiigo veesturisko un sociaalo paraadiibu sakauseejumu. Savulaik man bija taada sajuuta, ka sapraatiigam cilveekam nav iespeejams domaat iracionaali, nav piennemama pallaussanaas uz Lielo Nezinaamo. Diezgan naivi. Vecaakam paliekot klluust skaidrs, ka man apkaart ir tik dazzaadu ticiibu llaudis (ne tik vien religgiskaa izpratnee). Man ir jaadziivo ar vinniem kopaa. Jaapaciess vinnu uzskati. Kaa lai es sadziivoju ar to, kas man ir pilniigi nesparotams? Kaa lai samierinos, kad izraadaas, daudzi ir gatavi uz taadu kaa briivpraatiigu vaajpraatu, gatavi pieluugt man netveramus un neatpaziistamus speekus, gatavi tiem ziedot savu briiviibu vai varbuut pat dziiviibu? Es to tiessaam nesaprotu. Tas mani tracina. Pamazaam, paleenaam, man ir jaatiek skaidriibaa! Ja tas vispaar ir iespeejams..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Trusite
iesūtīt 04.06.2004 16:39
Raksts #105


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.12.03
Kur: Iespējams Latvijā



nu labi, ar sho pavedienu man ir rūgta pieredze, bet gribu vien piebilst, ka tieshaam nav jeegas ielaisties diskusijaas, par to, kam nav reaalu pieraadiijum, bet varbuut ieveerteejiet sho, pie sadalas "kaadeel ticeet" ja veel, man nav izdevies pilniigi neko panaakt ar sho ticeeshanas jautaajumu, tad es vienkaarshi no shiis diskusijas izstaajos. paldies par uzmaniibu!

Šo rakstu rediģēja Trusite: 04.06.2004 16:41
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 04.06.2004 17:00
Raksts #106


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



nimue - tas par apreekinu bija sava veida joks.
tieshi taapeec es skaitos pie luteraaniem (laujam cilveekiem pashiem domaat.)

maartin - domaaju ,ka jebkursh ,kas nopietni tic nevarees tev nosaukt taadu veeraa nemamu iemeslu. to katrs juut pats ,savaa veidaa un izkaidrot to principaa nav iespeejams. cilveeki nevienmeer ir jaasaprot , bet ar viniem ir jaasadziivo un jaapienem vini taadi kaadi nu mees esam. nedomaaju ka tu kaadreiz speesi saprast visus un neviens no tevis to arii neprasa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 04.06.2004 17:05
Raksts #107


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Njā. Pēkšņi sagribējās arī man izteikties. Vai es ticu Dievam? Grūti pateikt.. Pilnībā noliegt viņa eksistenci nevar neviens, tāpat kā apstiprināt. Vai es esmu ticīgā? Diez vai. Es tomēr domāju, ka katrs pats veido savu likteni. Nekādi augstāki spēki nevar kontrolēt manas izjūtas, manu darbību un atbildību, kuru man jāuzņemas par izdarīto.
Kristus mācībā teikts, ka nav vērts ciest nabadzības & sāpju dēļ. Vēl vairāk- kristieši nebaidās nāves, jo tā tikai tuvina viņus Dieva valstībai.Es godīgi pasaku- es baidos no nāves, vismaz šobrīd. Jo, manuprāt, iešanā uz to cilvēkam jābūt gatavam atteikties no visa. Es tāda šobrīd nejūtos.
Laikam vienīgā mana patiesā atšķirība no kristietes ir tā, ka es neticu Kristum. Neticu tādā nozīmē, ka man ir vienalga, vai viņš ir izpircis manus grēkus, vai ne. Es cenšos dzīvot pareizi, un, ja pieļauju kļūdas, kas gadās ne mazums, esmu gatava par viņām atbildēt. Tāpēc man neliekas, ka ticība Dievam kaut ko ļoti mainītu manā dzīvē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tumsīgā
iesūtīt 04.06.2004 18:16
Raksts #108


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.02.04
Kur: v-pils...



Beidzot izteikšu savu viedokli-

Ieraudzīju jautājumu un uzreiz atbildēju nē, pēc tam apdomājos. Ja domā kādu no lielajām ticībām-kristietību, islamu u.c. - tad vienozīmīgi nē. (Svētos rakstus vispār neatzīstu, Bībeli lasīju jau no 9 gadu vecuma, šeit savas domas par to neizteikšu)

Bet man ir tāda lieta, ka es ticu kādam augstākam spēkam, bet man to netīk saukt par Dievu. Man tas neliekas pareizi, jo tas itkā uzliek tādu kā klišeju, kas ir Dievs. Vārdu sakot Dievam neticu.

Ja man neuzbāžas ar savu ticību un nemēģina pārliecināt (tādu eksemplāru ir daudz) tad mana atiksme pret ticīgajiem ir gandrīz pat pozitīva, jo ticīgie ir daudz patīkamāki cilvēki - līdzsvaroti, mierīgi, dzīvespriecīgi. (vismaz lielākā daļa)

Turklāt ticība tiešām var cilvēku izvilkt uz augšu, pat ja es šo ticību neatbalstu un galīgi sludinātajam nepiekrītu.

secinājums - ne pret Dievu ne pret ticīgo iebildumu nav, ja vien viņi abi man neuzbāžas. Bet pastāvošās ticības liekas man nepieņemamas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 07.06.2004 09:49
Raksts #109


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Zanete @ 04.06.2004 18:00)
nimue - tas par apreekinu bija sava veida joks....

Tas nav joks! Idejas "par aprēķinu" autors ir Renē Dekarts (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Viņš pamatoja ticību racionāli - neviens no mums nezin, ir Dievas vai nav, neviens nezin, ir dvēsele vai nav, neviens nezin, kas notiek pēc nāves. Tāpēc racionālam cilvēkam ir izdevīgāk ticēt. Jo: ja Dievs ir, tad viss ir skaidrs, ticam, un viss kārtībā. Ja nav - arī neko nezaudējam, nu, drusciņ izniekojam savu laiku, tas arī viss. Apmēram un vienkāršoti tāda doma.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 07.06.2004 14:38
Raksts #110


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



es pirmstam izlasiiju nimues atbildi taapeec to taa arii paskidroju ,jo ticeet apreekina vadiitam ir stuulbi.
vai nu tici vai nu nee ,bet maaniit sevi un citus pavisam noteikti nevajag.
beigaas slikti jutiisies vien tu pats.
dievs radz un zin visu taapeec maanot sevi tu vinu nepiemaaniisi un ellee nonaaksi tikuntaa....
*sanaaca nedaudz bargi ,bet jaacer ka mani nepaarpratiis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 07.06.2004 14:47
Raksts #111


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Ak, vai. Te nu mēs esam - "ellee nonaaksi tik un taa" Biedēt ar elli.. It is so 13th century! Tam nu gan neviens vairs netic.

Klosteros, mošejās, sinagogās
Glābjas tik vājie, ko biedina elle
Cilvēks, kas Dieva lielumu pazīst
Nesēj sirdī nicīgo baiļu un zemības sēklu

Omārs Haijams
(citēju pēc atmiņas, piedodiet, ja neprecīzi)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 07.06.2004 14:59
Raksts #112


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



es tachu luudzu ,lai neviens mani nepaarrot... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/getlost.gif) (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/sad.gif)
taa nav iebiedeeshana vai kautkas tamliidziigs ,kas man pashai liekas stuulbi.
tas teikums vairaak pamatoja to ,cik stuulbam jaabuut ,lai ticeetu tikai apreekina peec ....

*murgs :blink:
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 07.06.2004 15:18
Raksts #113


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Zanete @ 07.06.2004 15:59)
..
tas teikums vairaak pamatoja to ,cik stuulbam jaabuut ,lai ticeetu tikai apreekina peec ....
*murgs  :blink:

Tā ir vienīgā iespēja gudram, zinošam un racionālam cilvēkam saglabāt veselo saprātu laikā, kad jātic visiem, jo viņš nav spējīgs ticēt akli, Žanete.
Palasi Dekartu pašu:
Discourse on the Method of Rightly Conducting the Reason, and Seeking Truth in the Sciences
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 07.06.2004 15:25
Raksts #114


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Khe-khem.. Neizvērtiet šo pavedienu atkal tik tālu, lai viņš būtu jāslēdz.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 07.06.2004 16:03
Raksts #115


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



CITĀTS(Roviela @ 07.06.2004 16:18)
CITĀTS(Zanete @ 07.06.2004 15:59)
..
tas teikums vairaak pamatoja to ,cik stuulbam jaabuut ,lai ticeetu tikai apreekina peec ....
*murgs  :blink:

Tā ir vienīgā iespēja gudram, zinošam un racionālam cilvēkam saglabāt veselo saprātu laikā, kad jātic visiem, jo viņš nav spējīgs ticēt akli, Žanete.
Palasi Dekartu pašu:
Discourse on the Method of Rightly Conducting the Reason, and Seeking Truth in the Sciences

reiki - piedod ,ja vari ....

ticeet apreekina peec nav veerts.
taadaa veidaa tu noki pats sevi un nonaac muuziigaas pretrunaas.
gudrs cilveeks diezvai uz kautko taadu parakstiitos.

kas tas ir pa laiku ,kad jaatic ir visiem?
muusdienaas ticeet jekam, jubkuram ir katra pasha izveele.
un piespiezot kaadu ,tu vinu driizaak atgrudiisi.

ja cilveeks tic ,tad tic ...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Raine
iesūtīt 07.06.2004 18:02
Raksts #116


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.03.04



Es ticu, ka mūs radīja mazi zaļi vīriņi.
No sākuma tas bija domāts kā eksperiments, bet cilvēki sāka vairoties un laist grīstē visu, ko vien varēja dabūt savās mazajās spalvainajās ķepiņās.
Tā nu viņi nonāca līdz tādam līmenim, ka mazie zaļie gribēja viņus visus nogalināt izraisot lielus plūdus.
Diemžēl daži indivīdi tika izglābti.
Tā nu viņi atkal savairojās un atkal sāka darīt visādas muļķības.
Tā nu mazie zaļie nošpļāvās un aizlidoja projām.
Tagad tie ik pa brīdim atlido un savāc dažus mazos rozīgos saviem eksperimentiem un smejas par to, ka mēs izdomājāt tās muļķības kuras sauc par Dievu.

*Laikam sanāca tā nedzudz nenopietni (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/whistling.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ika
iesūtīt 12.06.2004 23:34
Raksts #117


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.02.04



"Es lūdzu spēku... un Dievs deva man grūtības, lai darītu mani stipru.
Es lūdzu gudrību... un Dievs deva man problēmas, ko risināt.
Es lūdzu labklājību... un Dievs deva man smadzenes un muskuļus, lai es strādātu.
Es lūdzu drosmi... un Dievs deva man šķēršļus, ko pārvarēt.
Es lūdzu mīlestību... un Dievs deva man satrauktus cilvēkus, kam palīdzēt.
Es nesaņēmu neko , ko gribēju, bet saņēmu visu, kas man bija vajadzīgs"

Kā man tas patīk! Žēl, ka nevaru nosaukt autoru. Bet tā ir mana atbilde uz jautājumu, vai dievs ir. Es saku -ir, un tieši tā es redzu viņa ietekmi uz manu dzīvi. Ne onkulītis, kam palūgt palīdzību, bet nebeidzamu iespēju piedāvājums. Nu, jā, pārbaudījumu arī.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dvēselīte
iesūtīt 12.06.2004 23:54
Raksts #118


Loveless
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.04
Kur: playing the hydrogen sonata
Oriģinālākā pareģojuma autore



Ika ilzcili.

Bet mani sāk satraukt pēkšņā interese par Dievu. Katrs grib pierādīt to ka vai nu Dievs ir vai nu vinja nav, vai arī tam cilvēkam ir galligi pie kājas. Tad nu man te būs kārtējo reizi jāmēģina noformulēt kārtējā nesakarīgā doma. Vai Dievs ir jāpierāda? Vai Dievs mums prasa pierādījumus? Vai tikai nav tā, ka galvenais lai Dievam ticētu mēs paši, ka mums nevajag pierādīt viņa esamību, jo varbūt ka vinja tiešām nav? Un ja kāds uzņemās šādu lomu - pierādīt ka Dievs vai nu ir vai nav - tad kam viņš to pierādīs? Sev? Bet ja jau viņs ir pārliecināts par vienu vai otru hipotēzi, tad priekš kam viņam tas? Kādam citam? Nu nē, tas mūsdienās vairs neiet cauri. Katram ir pašam sava pārliecība un viņš no tās neatkāpsies vienkārši spītības pēc. Tad galu galā kam tas tiek pierādīts? Jo manā uztverē ticēt Dievam, nozīmē to pašu, ko uzskatīt ka viņš pastāv. Tad kam mēs ko pierādām? Jau atkal es visu sajaucu (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/getlost.gif) ...

Šo rakstu rediģēja Dvēselīte: 12.06.2004 23:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miya
iesūtīt 13.06.2004 01:51
Raksts #119


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.04.04
Kur: njuz Siguldina...



Es neticu dievam bet zinu ka tur kads ir jo mes nevaram but vienigie inteligentie kas ir raditi jabut vel kadam nju es ta domaju
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mērfija
iesūtīt 13.06.2004 11:42
Raksts #120


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.05.04
Kur: latvija,valmiera



es ticu dievam taa pat kaa briinumiem (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

73 Lapas V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 11.06.2024 12:30