Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ziņu iesūtīšana

Jaunu pavedienu veidošana šajā forumā ir atspējota.

Ja vēlies iesūtīt jaunumus, dari to Dienas Pareģa pamatforumā.

> Izaudzis kapos
eyedam
iesūtīt 11.02.2011 21:24
Raksts #1


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010

Izdevniecība Zvaigzne ABC visiem, kuri nevēlas palikt redzamās realitātes šaurajās robežās, savā vietnē izveidojusi "Fantāzijas & Fantastikas grāmatu" sadaļu, lai apkopotu jaunumus par grāmatām žanros ar spēcīgu fantastiskā elementa klātbūtni, proti, zinātnisko fantastiku, fantāziju un šausmu literatūru.

Tā ir īstā sadaļa tev, ja tevi interesē viss mistiskais un noslēpumainais, saista pūķi, vampīri, elfi un citas pārdabiskas būtnes, ja tu ar prieku lasi fantāzijas, šausmu vai zinātniskās fantastikas romānus un stāstus un ja vēlies, lai latviešu valodā būtu lasāmi vēl daudzi slaveni šo žanru darbi. Kā arī, ja pats esi izmēģinājis roku šādu stāstu rakstīšanā.

"Tumsā bija roka, un tā turēja nazi." Tā sākas viens no jaunākajiem darbiem — pagājušā gada nogalē (latviešu tulkojums) iznākusī Nīla Geimena Kapsētas grāmata ar grafiķa Krisa Ridela ilustrācijām (mākslinieks arī Malaszemes hronikām).

Nevs ir parasts zēns. Viņš būtu pavisam parasts zēns, ja vien nedzīvotu plašā kapsētā, kur viņu audzina un izglīto spoki. Zēnu gaida piedzīvojumi un briesmas — vārti uz tuksnesi un pamesta, baisa pilsēta, seno ķeltu gara draudi un tikšanās ar nesvētītā zemē apbedītu raganu, tomēr bīstamāka Nevam ir pasaule ārpus kapsētas.

Iemīļotā britu stāstnieka Nīla Geimena Kapsētas grāmata tiek uzskatīta par izcilu bērnu literatūras darbu, kas ieguvis 16 apbalvojumus, tajā skaitā prestižo Ņūberija medaļu un Hugo balvu (2008), un iekļauts daudzos labāko grāmatu sarakstos.

Vairāk vari uzzināt, izlasot Lasītājas piezīmes par "Sirsnīgu šausmeni bērniem un pieaugušajiem (2009), Bārbales Simsones apskatu laikrakstā Diena "Kapu audzināts" (2011), kā arī, protams, pašu grāmatu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 1)
Skalds
iesūtīt 07.03.2011 13:15
Raksts #2


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.03.06
Kur: Visticamāk uz grīdasLai gan tika iegādāt tikai dēļ ilustrātora, izrādījās visnotaļ jauka un aizraujoša grāmata.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 12.07.2020 02:43