Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Grāfs Monte-Kristo, Aleksandrs Dimā
Elony
iesūtīt 03.12.2007 15:35
Raksts #1


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Tieši par šo grāmatu pavediena nebija, tāpēc uzdrīkstējos.
A. Dimā darbu "Trīs muskatieri" skatīt šeit.

Neskatoties uz vietām smagnējo, valodu šī grāmata man ļoti, ļoti patīk.
Aizraujoš stāsts par taisnīgo, nenovēršamo atriebi, kas it kā notiek pati no sevis un par to, kā izmainās viena cilvēka personība, ka viņu gandrīz pazīt nevar.

Lieliski, super! Labākais, kas Dimā ir, man patīk daudz labāk par Muskatieriem!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 17)
Hworang666
iesūtīt 03.12.2007 21:07
Raksts #2


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.05.06
Kur: Atprātojot atprātotājus...



Piekrītu... Bet grāmatai noderētu kas līdzīgs PG. Kad biju daudz mazāks, nesapratu un man grāmata likās samērā garlaicīga. Kad paaugos, grāmata likās ļoti interesanta un savā ziņā pamācoša... Jebkurā gadījumā, nodaļu par indēm atcerēšos vienmēr... Grāmata ir arī lieliska viela pārdomām un labs ieskats dzīvē pirms pāris gadsimtiem... Dimā tiešām ir lielisks rakstnieks un "Grāfs Monte Kristo" - lieliska grāmta...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 09.12.2007 23:51
Raksts #3


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Jā, lieliska grāmata, bet diemžēl vietām tika ļoti bremzēts un vilkts sižets. Sākums un tie cietuma laiki bija tiešām interesanti, bet jo tuvāk beigas, jo viss sāka šķist muļķīgāks un neiespējamāks. Pārāk perfekti viņam izdevās atriebties. Nu bet nav jau pirmā grāmata par neiespējamu veiksmi un sakritībām. Bet tā veco laiku noskaņa grāmatā gan ir lasīšanas vērta.

Varbūt kāds ir lasījis S. Freja "Dievu rotaļlietas", kur sižets ir ņemts no "Monte-Kristo", bet viss risinās mūsdienās?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seratna
iesūtīt 10.12.2007 00:29
Raksts #4


wunderkind
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.12.05
Kur: to sing a lullaby
Iedvesmotājs 2009



Man patiešām patika, viena no manām miļākajam gramatām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 14.12.2007 14:07
Raksts #5


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



CITĀTS(Perfumer @ 09.12.2007 23:51) *
Jā, lieliska grāmata, bet diemžēl vietām tika ļoti bremzēts un vilkts sižets. Sākums un tie cietuma laiki bija tiešām interesanti, bet jo tuvāk beigas, jo viss sāka šķist muļķīgāks un neiespējamāks. Pārāk perfekti viņam izdevās atriebties. Nu bet nav jau pirmā grāmata par neiespējamu veiksmi un sakritībām. Bet tā veco laiku noskaņa grāmatā gan ir lasīšanas vērta.

Varbūt kāds ir lasījis S. Freja "Dievu rotaļlietas", kur sižets ir ņemts no "Monte-Kristo", bet viss risinās mūsdienās?



Piekrītu Perfumer, ka Grāfs Monte - Kristo ir laba, bet vilkta grāmata. Tomēr S. Fraija grāmata man, varētu tā teikt, izbojāja lasīšanu, jo Fraijs manās rokās pagadījās pirmais un pēc viņa gribējās izlasīt to, kas it kā ir pamats. Un Fraija grāmata man patika labāk.
Tomēr arī Monte - Kristo ir lasīšanas vērts. Grāmata ceļam, kad tālu jādodas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sfinksa ar uguns...
iesūtīt 23.07.2008 19:46
Raksts #6


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.03.08
Kur: Cēsis.



Superīgs rakstnieks. Esmu lasījusi tikai viena viņa darbu- "Melnā tlpe" raudošais gabals (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 26.07.2008 00:56
Raksts #7


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Vietām bija uzrakstīts lieki sarežģītā un nesaprotamā valodā (īpaši otrā daļā), un vienkāršais padarīts par sarežģītām (nu lab, es ar toreiz biju jaunāks), bet pamatā labs darbs. Dimā vispār labi raksta.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mausns
iesūtīt 26.07.2008 11:41
Raksts #8


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: vispaar Riigaa, reizeem arri kur citur



Mattias, valodas grūtums savā ziņā ir iestājies tulkojumā (un kas par to, ka tulkotājam ir klasikas nozīmes vārds....). Ir lasīts arī cita izpildījuma tulkojmā (tiesa, krievu valodā un tur nu valoda neklibo kā grūsna ķēve).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Moriartijs
iesūtīt 05.11.2008 13:34
Raksts #9


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: trust me, i'm a liar
Fotogrāfs 2009



Ļoti, ļoti, ļoti laba grāmata.

Sižets, tēli, attiecības, sapīlējums, noslēpumi - viss ko vajag labai grāmatai. Un ātri lasās - pat Raiņa tulkojumā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ungaarijas ragas...
iesūtīt 05.11.2008 14:32
Raksts #10


Skatās acīs baziliskam
Grupas ikona

Grupa: Daiļdarbu vadītāja
Pievienojās: 22.12.04
Kur: uz dārgumu kaudzes
Tīstokļu pūķis



CITĀTS(Perfumer @ 09.12.2007 23:51) *
Pārāk perfekti viņam izdevās atriebties.

Varbūt arī viņam izdevās perfekti atriebties, bet par to, galvenais varonis samaksāja dārgu cenu. Ļoti dārgu.

Grāmata patika un tas, ka džekiņam izdevās atriebties arī patika. Pašu sākumu, līdz vietai, kur sākas viņa cietumnieka dzīve, mēdzu izlaist, tāpat kā garus aprakstus un dažu ļaunīšu dialogus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
hellqueen
iesūtīt 05.11.2008 22:23
Raksts #11


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.06.06
Kur: Kaste.



Mīlu šo grāmata.
Neesmu lasījusi nevienu citu viņa darbu, bet šis ir patiešām labs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
La Piaf
iesūtīt 10.01.2009 14:52
Raksts #12


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.01.09



Man ļoti patīk šī grāmata, varētu pat teikt, ka tā ir viena no manām vismīļākajām grāmatām. Lasīju šo grāmatu un nevarēju nolikt malā, izlasīju laikam 2 vai 3 dienās, jo lasīju gandrīz bez apstājas. Lasīju un pārdzīvoju līdzi (pat raudāju), ļoti patika viņa atriebība, nebija ziepju operu variants.
Esmu lasījusi arī "Trīs musketierus", arī aizraujoša (Dimā tiešām prot aizraut!), bet man tomēr labāk patika "Grāfs Monte-Kristo".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lice99
iesūtīt 21.03.2009 10:49
Raksts #13


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.01.06



CITĀTS
Pārāk perfekti viņam izdevās atriebties.



Tas gan tiesa.
Varētu teikt, ka viņš bija izplānojis visu laiku labāko atriebūbas plānu. Tā tiešām arī bija, jo visi tie tāli, tādā vai citādā veidā bija saistīti ar Monte-Kristo ienaidniekiem. Citi varoņi bija tikai ieroči, ko galvenais varonis izmantoja, lai atriebtos. Viņam tiešām tas izdevās perfekti. No tā var mācīties. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

Grāmata visādā ziņā aizrāva. Tā ir manu mieļāko grāmatu topa augšgalā. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Šis ir vienīgais A. Dimā darbs ko esmu izlasījusi, lai gan esmu iesākusi lasīt arī darbus "Melnā tulpe" un "Divas Diānas"(tā laikam to sauca īsti neatceros. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/unsure_a.gif) )

Vienalga A. Dimā un "Grāfs Monte-Kristo" ir lieliski. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
risalje
iesūtīt 21.03.2009 12:37
Raksts #14


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.07.07
Kur: I-nets



Esmu lasijis vairākas reizes un man ļoti patika. Nesen izlasiju otro daļu kad viņs ir laukā no cietuma, un tikai tad pirmo. Pamaniju itneresantu apstākli. Dante grāmatas sākumā pie sarunas par dunglāru parādāskautkāds savādāks nekā visā pārējā grāmatā
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~Vanesa~
iesūtīt 30.04.2009 10:09
Raksts #15


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.04
Kur: Ledus valstība



Lasīju Raiņa tulkojumu. Vēlāk uzzināju, ka dažas lapas ir noīsinātas.

Savukārt tas, ka vietām grāmatas notikumu attīstība bija lēna, radīja noskaņu. Protams, reizēm grāfam Monte-Kristo neticami veicās paveikt visu pēc plāna, taču tas netraucēja iztēloties un izjust grāmatu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Parfīme.
iesūtīt 03.05.2009 07:23
Raksts #16


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.04.09
Kur: Under your bed



Es iesāku lasīt, bet tālāk par 30.lpp netiku.
Diemžēl. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/unsure_a.gif)
Šī grāmata nespēja mani pietiekami aizraut.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 27.05.2009 13:18
Raksts #17


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Man ļoti, ļoti patika šī grāmata (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Esmu kā no citas pasaules - goda jūtas, solījumi, uzticība - man tas viss vēlarvien ir baigā topā (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Stāts ir ļoti labs, tēli brīnišķīgi, it sevišķi piesaistīja Haides tēls, viņas stāsts, kā viņa piedzima, kā nonāca verdzībā - aizkustinoši un skaisti, un tas, ka grāmatas beigās atkal uzvarēja piedošana un mīles'tiba, pasniegts ļoti patīkami, nav banāli un siekalaini, kā tas bieži mēdz būt.
Man dažkārt patīk lasīt grāmatu, kamēr vēl ir sliktā daļa un labajiem tā teikt neveicas, bet riebjas, kad pienāk laimīgās beigas. Šajā grāmatā beigas bija laimīgas, bet ļoti labas. Retums.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Violettā Lelle
iesūtīt 31.05.2009 13:57
Raksts #18


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.07
Kur: Latvija.



Labrīt.

Kā man šī grāmata riebās! Paņēmu no vectēva latviešu valodā, sāku lasīt.. izlasīju pirmās 50 lpp un vairāk vienkārši nespēju. Man riebās valoda, riebās banalitāte un vecmodīgums. Nezinu, vai vaina tulkojumā, vai kāda cita problēma, bet pilnīgi un absolūti riebās. Varbūt kādreiz mēģināšu vēlreiz izlasīt, tikai oriģinālvalodā.

Lelle.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 17.05.2024 15:01