Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ziņu iesūtīšana

Jaunu pavedienu veidošana šajā forumā ir atspējota.

Ja vēlies iesūtīt jaunumus, dari to Dienas Pareģa pamatforumā.

> Harijs Poters? Jā, esmu to lasījis!
_BijušaisPareģis
iesūtīt 25.01.2007 18:51
Raksts #1


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



Kā liecina jaunākais Lielbitānijas Muzeju, Bibliotēku un Arhīvu padomes pārskats, briti ir gatavi daudz melot par viņu izlasītajām grāmatām. Aptuveni 33% britu pieaugušo atzīst, ka viņi ir lasījuši rosinošākos literatūras darbus, kas plaši atzīti par labākajiem, lai gan patiesībā viņiem nav pat priekšstata, par ko ir šīs grāmatas.

Ziņojuma turpinājumā tiek atklāts, ka katrs divdesmitais aptaujātais savus melus par Harija Potera grāmatu lasīšanu pamato ar vēlmi radīt iespaidu, ka viņi seko līdzi jaunākajām literatūras tendencēm.

Desmit "lasītākās" meļu grāmatas ir
1) Gredzenu pavēlnieks – Dž. R. R. Tolkīns;
2) Karš un miers – Ļevs Tolstojs;
4) Vīrieši ir no Marsa, sievietes no Venēras – Džons Grejs;
5) 1984 – Džordžs Orvels;
6) Harijs Poters un filozofu akmens – Dž. K. Roulinga;
7) Lielās cerības – Čārlzs Dikenss;
8) Džeina Eira – Šarlote Brontē;
9) Da Vinči Kods – Dens Brauns;
10) Annas Frankas dienasgrāmata – Anna Franka.

Jāpiemin, ka ir arī slavenības, kas nebaidās publiski atzīt savu aizraušanos ar Harija Potera grāmatām, piemēram, slavenā tenisiste Serēna Viljamsa. Ziņu aģentūrai Reuters viņa paziņo, ka ir pat ļoti liela šo grāmatu fane: "Man patīk lasīt, es lasu visas Harija Potera grāmatas. Pēdējā grāmata gan mani ļoti sarūgtināja un es pat sāku raudāt. Es tās vairs nelasīšu, jo kļūstu jau pārāk emocionāli iesaistīta."

Ziņo TLC.

Šo rakstu rediģēja Edzinsh: 26.01.2007 18:46
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Daniels_Redclifs
iesūtīt 25.01.2007 19:15
Raksts #2


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.05
Kur: Viduszeme



UK melji... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) psc, ```` nevar atziit, ka nelasa graamatas, tas taapat skaidrs, ka lielaakaa cilveeku dalja, vispaar nelasa nekaada satura graamtas/zhurnaalus/aviizes... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cecilia
iesūtīt 25.01.2007 19:16
Raksts #3


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.05
Kur: sniegā pie balta akmens, vērodama liesmu sienu



esmu izlasījusi četras grāmatas no topa, vēl dažas esmu pašķirstījusi. cik tizli melot par izlasītajām grāmatām. galu galā, ja reiz tu nelasi, tad ```` melot? daudzi jaunieši (un pat pieauguši cilvēki) šķietami pat lielās ar savu nelasīšanu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Charlotte
iesūtīt 25.01.2007 20:51
Raksts #4


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.12.06
Kur: kaut kur virs galvas...



pati esmu izlasiijusi VISAS HP graamatas
bet ja jau melji tad melji...(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) :)ko, lai citu saka...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 26.01.2007 09:50
Raksts #5


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(erty @ 25.01.2007 18:51) [snapback]1095637[/snapback]

Kā liecina jaunākais Lielbitānijas Muzeju, Bibliotēku un Arhīvu padomes pārskats, briti ir gatavi daudz melot par viņu izlasītajām grāmatām. Aptuveni 33% britu pieaugušo atzīst, ka viņi ir lasījuši rosinošākos literatūras darbus, kas plaši atzīti par labākajiem, lai gan patiesībā viņiem nav pat priekšstata, par ko ir šīs grāmatas.

Ziņojuma turpinājumā tiek atklāts, ka katrs divdesmitais aptaujātais savus melus par Harija Potera grāmatu lasīšanu pamato ar vēlmi radīt iespaidu, ka viņi seko līdzi jaunākajām literatūras tendencēm.

Desmit "lasītākās" meļu grāmatas ir:
1. Gredzenu pavēlnieks – Dž. R. R. Tolkīns
2. Karš un miers – Ļevs Tolstojs
4. Vīrieši ir no Marsa, sievietes no Venēras – Džons Grejs
5. 1984 – Džordžs Orvels
6. Harijs Poters un filozofu akmens – Dž. K. Roulinga
7. Lielās cerības – Čārlzs Dikenss
8. Džeina Eire – Šarlote Bronte
9. Da Vinči Kods – Dens Brauns
10. Annas Frenkas dienasgrāmata – Anna Frenka

Jāpiemin, ka ir arī slavenības, kas nebaidās publiski atzīt savu aizraušanos ar Harija Potera grāmatām, piemēram, slavenā tenisiste Serēna Viljamsa. Ziņu aģentūrai Reuters viņa paziņo, ka ir par ļoti liela šo grāmatu fane: "Man patīk lasīt, es lasu visas Harija Potera grāmatas. Pēdējā grāmata gan mani ļoti sarūgtināja un es pat sāku raudāt. Es tās vairs nelasīšu, jo kļūstu jau pārāk emocionāli iesaistīta."

Ziņo TLC.

Erty, Anna Franka un Džeina Eira (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)

Un kā šie meli atklāti ?

Esmu izlasījusi trijas no šīm, vienu daļēji, divas nemaz negribu lasīt, par divām nezinu vai gribētu, bet laikam ne un viena, kuru neesmu lasījusi varētu būt lasāma
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 26.01.2007 11:18
Raksts #6


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



Muļķīgi tā melot. Protams, neiet runa par literatūras stundu, par grāmatu, kurai esi izlasījis sīku satura atstāstu, divus domrakstus par šo grāmatu un vēl redzējis filmu pēc šīs grāmatas (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

He, neesmu lasījusi no šīm tikai Annas Frankas dienasgrāmatu. Dzirdēts jau ir, bet nekad attiecīgajā noskaņojumā šī grāmata nav nākusi pretī.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 26.01.2007 13:12
Raksts #7


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



He, te jau sanāk tāds kā klasikas top 10. Tagad laikam zināšu, kādus caurumus savā izglītībā aizpildīt, lai gan - kāpēc sarakstā ir Dikensa "Lielās cerības" nevis, piemēram, Dikensa "Deivids Koperfīlds" vai "Olivers Tvists"? Vai "Ziemassvētku dziesma"? Kas nosaka to, kuras konkrēta autora grāmatas būtu lasāmas?
Un vai Dostojevska "Idiots" nav vērtīgāks par "Karu un Mieru"? Vai Ilfa&Petrova "12 krēsli" un "Zelta teļš"? "Meistars un Margarita"?

Mazliet tāds iespaids rodas, ka tā tāda apgramstīšanās vien ir. Lielbritānijā krievu klasika laikam skaitās kaut kas ūber elitārs. Ja esi lasījis, tb.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Purple mist
iesūtīt 26.01.2007 16:13
Raksts #8


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.02.06



āāāā, HP tik zemu topā. Nudien žēl.
Un tie cilvēki, kas tikai izliekas, ka lasa populārākās grāmatas, man liekas vienkārši smieklīgi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 26.01.2007 16:17
Raksts #9


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(browncat @ 26.01.2007 13:12) [snapback]1095925[/snapback]

He, te jau sanāk tāds kā klasikas top 10. Tagad laikam zināšu, kādus caurumus savā izglītībā aizpildīt, lai gan - kāpēc sarakstā ir Dikensa "Lielās cerības" nevis, piemēram, Dikensa "Deivids Koperfīlds" vai "Olivers Tvists"? Vai "Ziemassvētku dziesma"? Kas nosaka to, kuras konkrēta autora grāmatas būtu lasāmas?
Un vai Dostojevska "Idiots" nav vērtīgāks par "Karu un Mieru"? Vai Ilfa&Petrova "12 krēsli" un "Zelta teļš"? "Meistars un Margarita"?

Mazliet tāds iespaids rodas, ka tā tāda apgramstīšanās vien ir. Lielbritānijā krievu klasika laikam skaitās kaut kas ūber elitārs. Ja esi lasījis, tb.

Cik ir dzirdēts, angliski runājošie vienkārši uzskata "Karu un mieru" par neizlasāmu
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
sanny
iesūtīt 26.01.2007 17:58
Raksts #10


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



njaa... Karš un miers ir taada sviestaina nebeidzama graamata, bet nu Harijs tomēr turas (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miss Black Lady
iesūtīt 26.01.2007 19:30
Raksts #11


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.07
Kur: Riigaa zem Brasas tilta..



CITĀTS
Desmit "lasītākās" meļu grāmatas

Šis virsraksts vien mani fascinēja. Nedaudz smieklīgi bet tiesa.
Nemaz nebiju iedomājusies, ka lasu tik daudz meļu grāmatas, lai gan, ja tā labi padomā, tad tas nemaz nav pārsteigums.
Arī es esmu izlasījusi pāris no šīm grāmatām, un arī pāris izšķirstījusi.
Un lielākajā daļā tiešām ir sarakstīti balti meli. Pat smieklīgi...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mazza
iesūtīt 26.01.2007 20:51
Raksts #12


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.01.07



reti kāds pieaugušais lasa grāmatas un ja gribētos viņiem nebūtu laika bet ja ļoti gribētos lasīt grāmatas tadiņi atrastu laiku lasīt, bet ja runājam par slavenībām tad viņiem ir daudz laika grāmtas lasīt bet viņi labrāt labāk pavadīt kopā ar draugiem



man jātzīst pieaugušie ir par slinku lasīt grāmatas jabrīna ka avīzes lasa (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Minki
iesūtīt 26.01.2007 20:54
Raksts #13


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Aizkulises



CITĀTS(Extrem de inflamabil @ 26.01.2007 16:17) [snapback]1095993[/snapback]

Cik ir dzirdēts, angliski runājošie vienkārši uzskata "Karu un mieru" par neizlasāmu


Sasmējos. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Ne tikai angliski runājošie! Zinu vienu slovāku, kas šo grāmatu jau septīto gadu izmanto , kā palīgu iemigšanā. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 26.01.2007 21:55
Raksts #14


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



Es esmu lasījusi daļu no grāmatām. "Gredzenu pavēlnieku" tā arī līdz galam izlasījusi neesmu - bišku par smagu. "Džeina Eira" arī vēl nesen lasīta. Ar pārējām nav gadījies sastapties!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Edzinsh
iesūtīt 26.01.2007 22:07
Raksts #15


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.09.05
Kur: uz saulainās taciņas



Skumji, ja nav lasītas. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Es nemeloju.
Ir teiciens par to, ka jāpazīst savs pretinieks. Grāmatas nav gluži pretinieks, bet jāpazīst tik un tā, lai varētu par tām izteikties. Tā domāju es.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 26.01.2007 22:27
Raksts #16


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(Minki @ 26.01.2007 20:54) [snapback]1096146[/snapback]

Sasmējos. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Ne tikai angliski runājošie! Zinu vienu slovāku, kas šo grāmatu jau septīto gadu izmanto , kā palīgu iemigšanā. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

To jau neviens neapšaba (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) vienkārši raksts taču ir par Lielbritāniju

Šo rakstu rediģēja Extrem de inflamabil: 26.01.2007 22:28
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 26.01.2007 22:51
Raksts #17


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



CITĀTS(Muchacha @ 26.01.2007 16:13) [snapback]1095991[/snapback]

Un tie cilvēki, kas tikai izliekas, ka lasa populārākās grāmatas, man liekas vienkārši smieklīgi.


Man vēl smieklīgāki liekas tie, kuri nelasa grāmatas tikai tāpēc, ka tās ir populāras. Ja reiz tās tādas ir, tad kaut kas tomēr ir. Un kā jau Edzinsh teica, jāzina, kas ir tavs "pretinieks". Tāpēc ja reiz nelasi, tad vienkārši nelasi, nevis nelasi tāpēc, ka redz visi pārējie tā dara.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
karralá
iesūtīt 27.01.2007 21:18
Raksts #18


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.11.06
Kur: Nangijāla



CITĀTS(Extrem de inflamabil @ 26.01.2007 09:50) [snapback]1095889[/snapback]
Un kā šie meli atklāti ?
Domāju, ka aptaujā cilvēciņus un tad rezultātu patiesību salīdzina ar to, cik(aptaujāto cilvēka vecuma grupās) cilvēki ņēmuši grāmatiņas no bibliotēkas/pirkuši. Ir taču atšķirība, ja četrsimt tūkstoši apgalvo, ka ir lasījuši, bet bibliotēku un grāmatnīcu teiktais atšķiras, piemēram, par vēl kādiem simts tūkstošiem.
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

Muchacha, a tu maz pašu posta saturu bez pavediena nosaukuma un tā mazā gabliņa(t.i. tikai topa) izlasīji? Ir labi, ka Potersērija ir tik zemu. Tas liecina tikai to, ka ir lasīts vairāk.

Par Gredzenu Pavēlnieka izvietojumu topā ļoti liels izbrīns. :>
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 28.01.2007 21:49
Raksts #19


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Visai interesnti, ka cilvēki ir gatavi melot tikai tapēc, lai izskatītos zinošāki. Ja es, piem, neesmu kko lasījusi un zinu tikai to, kas tur apmēram notiek, es tā arī pasaku. Nesaprotu, kādēļ vajadzētu tā melodt... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_BijušaisPareģis
iesūtīt 29.01.2007 09:39
Raksts #20


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



CITĀTS(Extrem de inflamabil @ 26.01.2007 09:50) [snapback]1095889[/snapback]
Erty, Anna Franka un Džeina Eira (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Saule, paskaties pati. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)

Šo rakstu rediģēja erty: 29.01.2007 09:39
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.05.2024 21:51