Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Vai ejam pareizā virzienā?
ils
iesūtīt 09.11.2006 11:01
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Iekopēts interesants raksts par jauniešu žurnāliem:
http://www.zvans.lv/portal-65/html/modules...le&sid=1232
VARĒTU PAR TO PARUNĀT.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 10)
Grims
iesūtīt 09.11.2006 11:42
Raksts #2


Nazgûl
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Tieši aiz tās izkapts, kas ir atbalstīta uz tava pleca.



Tas raksts ir vienkārši kārtējā cilvēka, kurš labāk zin, kas citiem vajadzīgs, viedoklis.

Šo rakstu rediģēja Grims: 09.11.2006 11:42
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 09.11.2006 13:44
Raksts #3


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Kurš tad nezina, kas citiem vairāk vajadzīgs? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 09.11.2006 13:47
Raksts #4


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



CITĀTS
Kāpēc mūsu valstī tik krāsainā veidā pieaugušie cenšas jaunajā paaudzē kultivēt dažādas perversijas?

Toties jaunā paudze sen jau pati ir sapratusi, kas ir pareizāk un to, ko citi uzkata par perversijām- paši jaunieši sen jau pieņēmuši kā normālu parādību.

CITĀTS
Bieži vēlas – jo spilgtāk, jo labāk. Un tas, ko piedāvā soloģitārists, taču ir spilgti, netradicionāli. Nekas, ka homoseksuālistu skaits aug.

Kā tad (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif) tad no kurienes rodas lesbietes? ne jau nu skatoties uz puišiem svarkos, bet safanojas par tādiem parsti tieši meitenes. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

CITĀTS
Tomēr seksuālā audzināšana ir tikai viens no žurnāla virzieniem. Rubrikā «Kino» parasti tiek aplūkotas «šausmenes». Vienā no numuriem varam lasīt: «Atkal kārtējā «šausmene»! Baiļu filma «Šausmas Amitivillā» ir nozīmīga ar to, ka sižeta pamatā ir reāli notikumi, šaušalīgi noziegumi. Tie pastrādāti 1974. gadā kādas ģimenes mājā. Tur tika noslepkavoti seši vienas ģimenes locekļi, noziegumā atzinās viens no bērniem.» Citā numurā: «Spilgta, dinamiska filma par cietsirdīgu un nežēlīgu vietu – Grēku pilsētu –, kur valda noziedznieki un gangsteri, bet policisti ir visīstākie blēži. Brutālais, viltīgais kriminālo aprindu varonis ir nenotverams.»

tad kad bērniem māca skolā par padomju represijām un čekistu, fašistu zvērībām neviens nebļauj, ka nē bērniem tādas lietas nav jālasa. Vai vēl labāk jāskatās filmās.

CITĀTS
«Sīrupā» ir arī psihologa (?) Kārļa atbilde. Viņš iesaka neraizēties – gan jau vēlāk iepatiksies, taču, ja māc bažas, lai meitene aizbrauc pie speciālista citā pilsētā. Un... galvenais, lai šī mazā nelaimes čupiņa, kas pāragri sākusi dzimumdzīvi, samīļo savu puisi, jo viņš taču par viņu rūpējoties. Šis anonīmais padomdevējs Kārlis gan nav bildis, kā tas meitenei būtu jādara – paverot kājstarpi vai uzvārot tēju.


Pāragra dzimumdzīve 15 gados? Hmmmm...Kas tad ir 13. gados? Pārpārpāragra....? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

CITĀTS
Pirms kāda laika televīzijā nejauši vēroju kādu raidījumu jauniešiem – uz ielas jaunām mulsām meitenēm jautāja, vai viņām ir līdzi prezervatīvs. Man liekas, ka esam aizgājuši par tālu. Kāpēc katrai jaunai meitenei būtu tas jānēsā līdzi? To mēs saucam par dzimumaudzināšanu. Tad nav jābrīnās, ka piecpadsmitgadīga meitene no mazpilsētas uztraucas par savu frigiditāti. Padomdevējs Kārlis kādu citu meiteni mudina nepaklausīt mammu, kas, kā rakstīts vēstulītē, pusaudzei neatļauj doties uz modeļu skolu. «Sīrupa» speciālists atbild, ka meitenei vajadzētu pārliecināt senčus un pārliecināties tikai par to, ka modeļu skolā viņu nepārdos.

Nu un katrai kārtīgai meitenei līdz ir jābūt prezervatīviem un Hmmmm...Modeļu skolā noteikti bērnu pārdos...nu noteikti....

Vārdu sakot palūkojos kādai avīzei rakst ir ticis sastādīts un noelsos...Nav jau brīnums "Zemgales ziņas" tajās žurnālisti var atļauties rakstīt visādas stulbības. Un gribētos vispār pajautāt cik tad raksta autorei ir gadu?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 09.11.2006 14:16
Raksts #5


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Raksts, hmmm.... tipisks avīzes raksts. Ko vēl teikt. Latvijā vispār ir tikai kādi pāris cilvēki, kas ir profesijas nosaukuma "žurnālists" cienīgi. Šī autore tā, ne visai. Nav slikti, protams, ja par tādām lietām runā, bet vajag jau arī runāt ne "stilam" un "spožumam", bet pēc būtības.

CITĀTS(Seila @ 09.11.2006 13:47) [snapback]1060796[/snapback]
Toties jaunā paudze sen jau pati ir sapratusi, kas ir pareizāk un to, ko citi uzkata par perversijām- paši jaunieši sen jau pieņēmuši kā normālu parādību.
No sava gadu plauktiņa mierīgi varu teikt - kāda bija tā jaunatne, tāda ir. Stulba, piedodiet. Ar pārliecību - "visu zinu! un nemāciet!". Tā ir bijis vienmēr, nav nekas jauns. Un neko nav sapratusi, jo lai saprastu, vajag pieredzi un zināšanas. Tā kā pieredzes (es domāju visu pieredzi, kas sevī ietver rīcību un sekas, nevis tikai rīcību) nav, tad atliek borēt zināšanas, kā pavēlēsiet to izdarīt, ja tas bērns "visu zin pats"? Bet, protams, īstenībā, ne vella nezin?
CITĀTS
tad kad bērniem māca skolā par padomju represijām un čekistu, fašistu zvērībām neviens nebļauj, ka nē bērniem tādas lietas nav jālasa. Vai vēl labāk jāskatās filmās.
Dokumentālais kino ir dokumentālais. Mākslas ir mākslas. Kad cilvēki nav fanojuši par skaistulīšiem un skaistulītēm kino ekrānos?
CITĀTS
Pāragra dzimumdzīve 15 gados? Hmmmm...Kas tad ir 13. gados? Pārpārpāragra....? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
Cilvēks ir fiziski spējīgs izdzīvot no 8 gadu vecuma, morāli kļūst par pieaugušu - ap gadiem 20. Problēma ir citur - uz tiem 15 gadiem tai meitenei par dzimumdzīvi būtu jāzin pietiekami, lai pēkšņi nepaliktu viena pati ar bērnu, kurš nez kā pēkšņi gadījies. Vispār jau, tas būtu jāzin krietni grāk.
CITĀTS
Modeļu skolā noteikti bērnu pārdos...nu noteikti....
Visticamāk, nepārdos. Bet tā meitene dzīvo uz savu vecāku rēķina un vecāki par viņu atbild, līdz viņa nekļūs pilngadīga. Ar to viss ir izteikts. Sorry! Līdz pilngadībai vecākiem ir tiesības pavēlēt un neļaut darīt visu, ko bērniņam sagribas. Pēc tam - drīkst izmest no mājām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 09.11.2006 14:28
Raksts #6


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



CITĀTS(Roviela @ 09.11.2006 14:16) [snapback]1060805[/snapback]

No sava gadu plauktiņa mierīgi varu teikt - kāda bija tā jaunatne, tāda ir. Stulba, piedodiet. Ar pārliecību - "visu zinu! un nemāciet!". Tā ir bijis vienmēr, nav nekas jauns. Un neko nav sapratusi, jo lai saprastu, vajag pieredzi un zināšanas. Tā kā pieredzes (es domāju visu pieredzi, kas sevī ietver rīcību un sekas, nevis tikai rīcību) nav, tad atliek borēt zināšanas, kā pavēlēsiet to izdarīt, ja tas bērns "visu zin pats"? Bet, protams, īstenībā, ne vella nezin?

Tādā gadījumā vņš pats saprot ko nezin un mācās. Vienmēr tak ir bijis tā, ka, ja bērnam tiek spiests mācīties to matemātiku un teikts, ka bez viņas dzīvē nekur netiksi. Jaunietī rodas riebums pret šo zinātni kā tādu. Kaut, gan protams, jāatzīst, ka ir tāda daļa kurai tas visss atvainojos par izteicienu vienmēr ir bijis pie vienas vietas.

CITĀTS
Dokumentālais kino ir dokumentālais. Mākslas ir mākslas. Kad cilvēki nav fanojuši par skaistulīšiem un skaistulītēm kino ekrānos?

Nu un slepkvības ir un paliek slepkavības. Šausmas ir un paliek šausmas. Un skaistulītes un smukulīši ekrānos protams nav mazāk "kaitīgi" par Hitleru mūsu ekrānos.

CITĀTS
Cilvēks ir fiziski spējīgs izdzīvot no 8 gadu vecuma, morāli kļūst par pieaugušu - ap gadiem 20. Problēma ir citur - uz tiem 15 gadiem tai meitenei par dzimumdzīvi būtu jāzin pietiekami, lai pēkšņi nepaliktu viena pati ar bērnu, kurš nez kā pēkšņi gadījies. Vispār jau, tas būtu jāzin krietni grāk.

Bet protams, ka tas viss ir jāzin daudz agrāk. tad vismaz neradīsies bailes doties pie ginekologa ciemos.

CITĀTS
Visticamāk, nepārdos. Bet tā meitene dzīvo uz savu vecāku rēķina un vecāki par viņu atbild, līdz viņa nekļūs pilngadīga. Ar to viss ir izteikts. Sorry! Līdz pilngadībai vecākiem ir tiesības pavēlēt un neļaut darīt visu, ko bērniņam sagribas. Pēc tam - drīkst izmest no mājām.

Un tajā pašā laikā raksta autore it kā norāda uz to, ka cilvēkam kurš atbildēja uz meitenes vēstuli- nebija tiesību ieteikt meitenei mēģināt pierunāt vecākus un visu paskaidrot. galu galā mēs labi zinām, ka mēdzam sākt psihot un bļaut uz vēcākiem sevišķi jaunība, ja nevaram panākt ko gribam, bet mierīgi aprunāties reti kad sanāk, jo arī vecāki bieži vien vienkārši negrib klausīties.

IMHO
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 09.11.2006 14:45
Raksts #7


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Seila @ 09.11.2006 14:28) [snapback]1060810[/snapback]
Tādā gadījumā vņš pats saprot ko nezin un mācās. Vienmēr tak ir bijis tā, ka, ja bērnam tiek spiests mācīties to matemātiku un teikts, ka bez viņas dzīvē nekur netiksi. Jaunietī rodas riebums pret šo zinātni kā tādu. Kaut, gan protams, jāatzīst, ka ir tāda daļa kurai tas visss atvainojos par izteicienu vienmēr ir bijis pie vienas vietas.
Blēņas. Kā var gribēt uzzināt par kaut ko, par kā eksistenci nemaz nezini? Un neviens nekad nav gribējis mācīties labprātīgi. Izņemot dažus literatūrā sastopamus tēlus. Nu, labi, ir daži veiksminieki, kam patīk mācīties. Diemžēl, nav iespējams visu cilvēces pieredzi apgūt uz personīgās ādas, visu izmēģinot, bet mūsdienās tikai ar to, ko izmēģina - nepietiek.
Kāpēc piepini matemātku, vispār nesaprotu... Tev bija ar to grūtības, vai? Man nebija, tāpēc man tas nebūs arguments negribēšanai to mācīties.
CITĀTS
Nu un slepkvības ir un paliek slepkavības. Šausmas ir un paliek šausmas. Un skaistulītes un smukulīši ekrānos protams nav mazāk "kaitīgi" par Hitleru mūsu ekrānos.
Nē. Psiholoģiski ir ļoti liela atšķirība.
CITĀTS
Bet protams, ka tas viss ir jāzin daudz agrāk. tad vismaz neradīsies bailes doties pie ginekologa ciemos.
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Cik zinu, tad šīs bailes nav atkarīgas no zināšanas. Tieši tāpat baidās pavisam veselas, normālas un gados ne jaunas sievietes. Vienkārši tāpēc, ka tas ir nepatīkami, un daudziem šķiet ņirgāšanās par viņiem. Drīzāk tai meitenei (un puisim) vajag nebaidīties tos prezervatīvus pie vajadzības nopirkt, un zināt kādus pirkt. Plus vēl vajadzētu apjēgt, iespējamās sekas un uzskatīt tās par reālām, nevis - "ar mani tā negadīsies". (Šis, pēdējais, diemžēl, nāk tikai pēc tiem 20 gadiem, tāpēc līdz tam, nebrīnaties, ka pieaugušie māca, pamāca, strostē, aizliedz un uzmana).
CITĀTS
Un tajā pašā laikā raksta autore it kā norāda uz to, ka cilvēkam kurš atbildēja uz meitenes vēstuli- nebija tiesību ieteikt meitenei mēģināt pierunāt vecākus un visu paskaidrot. galu galā mēs labi zinām, ka mēdzam sākt psihot un bļaut uz vēcākiem sevišķi jaunība, ja nevaram panākt ko gribam, bet mierīgi aprunāties reti kad sanāk, jo arī vecāki bieži vien vienkārši negrib klausīties.
Gadās. Jo vairāk psiho un bļauj, jo mazāk klausās, cik man zināms. Vecāki ir dažādi un bērni tāpat (kāds jaunums! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/whistling.gif) ). Vieni pratīs ar vecākiem sarunāt, otri nepratīs, vieniem vecāki atļaus to, ko citi vecāki neparko neļaus. Reizēm palīdz saprātīgākie draudzenes (drauga) vecāki. Reizēm nelīdz nekas, un pasaules gals ir iestājies tāpēc, ka "man neļauj iet uz tusiņu!"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 09.11.2006 15:03
Raksts #8


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



CITĀTS(Roviela @ 09.11.2006 14:45) [snapback]1060815[/snapback]

Blēņas. Kā var gribēt uzzināt par kaut ko, par kā eksistenci nemaz nezini? Un neviens nekad nav gribējis mācīties labprātīgi. Izņemot dažus literatūrā sastopamus tēlus. Nu, labi, ir daži veiksminieki, kam patīk mācīties. Diemžēl, nav iespējams visu cilvēces pieredzi apgūt uz personīgās ādas, visu izmēģinot, bet mūsdienās tikai ar to, ko izmēģina - nepietiek.
Kāpēc piepini matemātku, vispār nesaprotu... Tev bija ar to grūtības, vai? Man nebija, tāpēc man tas nebūs arguments negribēšanai to mācīties.

Matemātiku es pieminēju kā piemēru tam, ka, ja spiež mācīties tad vēlēsānās mačīties to ko spiež ar varu pazūd. Starp citu jā vienīgais priekšmets ar kuru man bija problēmas bija matemātika, kaut gan, gan fiziku, gan ķīmiju zināju pietiekami labi, kuras pie tam tak arī ir matemātiskas zinātnes. Bet man mājās vienmēr teica. tavs tēvs ir beidzis matemātikas augstskolu un cilvēks ar tehnisko domāšanu, tev ir jābūt tādai pašai kā viņš un jāzin perfekti matemātika. neteikšu, ka tas man lika vēlēties šo priekšmetu mācīties.

CITĀTS
Nē. Psiholoģiski ir ļoti liela atšķirība.

kā nu kam. arī vecumam, kurā skatās ir liela nozīme.

CITĀTS
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Cik zinu, tad šīs bailes nav atkarīgas no zināšanas. Tieši tāpat baidās pavisam veselas, normālas un gados ne jaunas sievietes. Vienkārši tāpēc, ka tas ir nepatīkami, un daudziem šķiet ņirgāšanās par viņiem. Drīzāk tai meitenei (un puisim) vajag nebaidīties tos prezervatīvus pie vajadzības nopirkt, un zināt kādus pirkt. Plus vēl vajadzētu apjēgt, iespējamās sekas un uzskatīt tās par reālām, nevis - "ar mani tā negadīsies". (Šis, pēdējais, diemžēl, nāk tikai pēc tiem 20 gadiem, tāpēc līdz tam, nebrīnaties, ka pieaugušie māca, pamāca, strostē, aizliedz un uzmana).


vo vo un pie viena pēkot prezervatīvus noskaidrot vai meitenei tieši uz tiem konkrētajiem prezervatīviem nav alerģija (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Njā brīnīties jau pārāk nebrīnās, bet aizliegtais auglis vienmēr ir bijis tas saldākais (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/whistling.gif)


CITĀTS
Gadās. Jo vairāk psiho un bļauj, jo mazāk klausās, cik man zināms. Vecāki ir dažādi un bērni tāpat (kāds jaunums! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/whistling.gif) ). Vieni pratīs ar vecākiem sarunāt, otri nepratīs, vieniem vecāki atļaus to, ko citi vecāki neparko neļaus. Reizēm palīdz saprātīgākie draudzenes (drauga) vecāki. Reizēm nelīdz nekas, un pasaules gals ir iestājies tāpēc, ka "man neļauj iet uz tusiņu!"


man tāda problēma gan nepastāvja. Līdz 16 gadiem audzināja vecmāmiņa kura nekur nelaida pēc 16 viņa vairs neiebilda un māte laida. jautājums vienīgi, ja man būtu ļāvuši iztrakoties tajos 13 gados tad tagad iespējams, ka būtu daudz mierīgāka un kārtīgāka, bet tas jau ir cits jautājums.
Runājot par sarunāšanu ar vecākiem. Bieži vien nāk par labu arī vecāki un prātīgāki draugi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 09.11.2006 15:22
Raksts #9


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Seila @ 09.11.2006 15:03) [snapback]1060822[/snapback]
Matemātiku es pieminēju kā piemēru tam, ka, ja spiež mācīties tad vēlēsānās mačīties to ko spiež ar varu pazūd. Starp citu jā vienīgais priekšmets ar kuru man bija problēmas bija matemātika, kaut gan, gan fiziku, gan ķīmiju zināju pietiekami labi, kuras pie tam tak arī ir matemātiskas zinātnes. Bet man mājās vienmēr teica. tavs tēvs ir beidzis matemātikas augstskolu un cilvēks ar tehnisko domāšanu, tev ir jābūt tādai pašai kā viņš un jāzin perfekti matemātika. neteikšu, ka tas man lika vēlēties šo priekšmetu mācīties.
Nepatīk tas, ko uzreiz labi nesaproti. Bet visa skola un mācīšanās vienmēr ir bijusi un laikam jau arī būs zināmā mērā uz piespiešanu. Jo, redz, cilvēkam ir jāapgūst arī tas, ka dzīve, tā teikt, nav rožu dārzs, kur debessmanna krīt pati. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Un ka ļoti daudz ko vienkārši nāksies darīt tāpēc, ka jādara, nevis tāpēc, ka gribās. Traukus mazgāt, teiksim. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Ja neiemācīsies pats sevi bez nervu patēriņa un histērijas piedabūt darīt sīkas nepatīkamas lietas, tad par ko runa? Mācīšanās pieder pie tādām sīkām nepatikšanām. Vismaz viņas sev psiholoģiski ir tā jāiedabū, tad dzīve paliek skaistāka.
CITĀTS
kā nu kam. arī vecumam, kurā skatās ir liela nozīme.
Taisnība! Pavisam mazi bērni neatšķir zīmējumu no īstas mantas, un mēģina vilkt rokās uzzīmētus cimdus. Tik jauniem noteikti tādas filmas nav paredzētas. Vajag jau arī vismaz apgēgt, ko redz, un vai tas ir īsts vai nē.
CITĀTS
Njā brīnīties jau pārāk nebrīnās, bet aizliegtais auglis vienmēr ir bijis tas saldākais (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/whistling.gif)
Kā kuram. Ja aizliedz bez paskaidrojuma, tad - jā. Ja ļoti krāsaini apraksta sekas un ļauj tā teikt, vienreiz apdedzināties, tad viss ir puslīdz. Vienīgi jāuzmana, lai neapdedzinās uzreiz par daudz.
CITĀTS
man tāda problēma gan nepastāvja. Līdz 16 gadiem audzināja vecmāmiņa kura nekur nelaida pēc 16 viņa vairs neiebilda un māte laida. jautājums vienīgi, ja man būtu ļāvuši iztrakoties tajos 13 gados tad tagad iespējams, ka būtu daudz mierīgāka un kārtīgāka, bet tas jau ir cits jautājums.
Ja pilnīgi nekur nelaida, tad jā, es saprotu. Kaut kur vajadzēja laist.
CITĀTS
Runājot par sarunāšanu ar vecākiem. Bieži vien nāk par labu arī vecāki un prātīgāki draugi.
Variantu ir daudz. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 09.11.2006 15:30
Raksts #10


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



CITĀTS(Roviela @ 09.11.2006 15:22) [snapback]1060829[/snapback]

Nepatīk tas, ko uzreiz labi nesaproti. Bet visa skola un mācīšanās vienmēr ir bijusi un laikam jau arī būs zināmā mērā uz piespiešanu. Jo, redz, cilvēkam ir jāapgūst arī tas, ka dzīve, tā teikt, nav rožu dārzs, kur debessmanna krīt pati. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Un ka ļoti daudz ko vienkārši nāksies darīt tāpēc, ka jādara, nevis tāpēc, ka gribās. Traukus mazgāt, teiksim. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Ja neiemācīsies pats sevi bez nervu patēriņa un histērijas piedabūt darīt sīkas nepatīkamas lietas, tad par ko runa? Mācīšanās pieder pie tādām sīkām nepatikšanām. Vismaz viņas sev psiholoģiski ir tā jāiedabū, tad dzīve paliek skaistāka.

Bet tomēr ir labāk, ja paskaidro, kāpēc tas ir jādara neviss pasaka vienkārši: "tev tas ir jādara un viss"
Nu vismaz priekš manis skola nekad nav bijusi piespiedu kārtā (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) mācīties vienmēr ir paticis.


CITĀTS
Taisnība! Pavisam mazi bērni neatšķir zīmējumu no īstas mantas, un mēģina vilkt rokās uzzīmētus cimdus. Tik jauniem noteikti tādas filmas nav paredzētas. Vajag jau arī vismaz apgēgt, ko redz, un vai tas ir īsts vai nē.

Un pie viena vecākiem vajadzētu apjēgt, ka vardarbīgās multenes neizudzinās piecgadīgu bērnu, par kārtīgu cilvēku (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)

CITĀTS
Kā kuram. Ja aizliedz bez paskaidrojuma, tad - jā. Ja ļoti krāsaini apraksta sekas un ļauj tā teikt, vienreiz apdedzināties, tad viss ir puslīdz. Vienīgi jāuzmana, lai neapdedzinās uzreiz par daudz.

par nelaimi lielākai daļai vecāku ir tieši tas, ka aizliedz bez pasakaidrojuma.

CITĀTS
Ja pilnīgi nekur nelaida, tad jā, es saprotu. Kaut kur vajadzēja laist.

Pilnīgi nekur pat ārā uz ielas līdz veikalam kopā ar vecmāmiņu pie rociņas (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) nav brīnums, ka tagad cenšos pēc iespējas biežāk nebūt mājās. kaut, gan savā ziņā vemammai tikai paldies. man pagāja garām diezgan daudz nepatikšanu kurās iekuļas tīņi no 10-16.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 09.11.2006 15:44
Raksts #11


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Seila @ 09.11.2006 15:30) [snapback]1060833[/snapback]
Bet tomēr ir labāk, ja paskaidro, kāpēc tas ir jādara neviss pasaka vienkārši: "tev tas ir jādara un viss"
Nu vismaz priekš manis skola nekad nav bijusi piespiedu kārtā (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) mācīties vienmēr ir paticis.
Ak, vienmēr ir bijis vieglāk vienkārši aizliegt, bez paskaidrojuma. Redz, bieži tas paskaidrojums var būt vēl bērnam pilnīgi nesaprotams, var arī ir ar tik garu dzīves pieredzi apakšā, ka tiešām nedēļu jāskaidro - kāpēc. Vai arī - "neliec pirkstu pie sveces, apdedzināsi!", neko neizsaka ar visu paskaidrojumu - "apdedzināsi", ja cilvēks nekad mūžā neko nav apdedzinājis. Tiesa, skaidrojums (vai rūgta pieredze) agrāk vai vēlāk ir jādabūt, tur nav divu domu. Domā, bērns sapratīs teikumu - "tas tev dzīvē noderēs?" Dzīve vēl ir tiiiik tālu, un tagad, uzreiz, nevajag, tad kāpēc mācīties? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Ideāls bērns kā labs pilots - vispirms paklausīs, ko viņam lika, un tad paprasīs, kāpēc tā vajadzēja. Un ideāli ir tie vecāki, kas paskaidos.
CITĀTS
Un pie viena vecākiem vajadzētu apjēgt, ka vardarbīgās multenes neizudzinās piecgadīgu bērnu, par kārtīgu cilvēku (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)
Protams, ka neuzaudzinās, bet ko rāda pa televizoru? Un - vai bērni rāda, vai? Nē! Pieaugušie.
CITĀTS
Pilnīgi nekur pat ārā uz ielas līdz veikalam kopā ar vecmāmiņu pie rociņas (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) nav brīnums, ka tagad cenšos pēc iespējas biežāk nebūt mājās. kaut, gan savā ziņā vemammai tikai paldies. man pagāja garām diezgan daudz nepatikšanu kurās iekuļas tīņi no 10-16.
Redz, kā savs labums tomēr bija. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Bet to jau saprot vēlāk, nevis tad, kad nelaiž.
Vecumvecā patiesība - "kaut jaunība zinātu, kaut vecums varētu".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 14.06.2024 06:21