Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Biogrāfijas, Kā tās maina to, ko lasāt.
Minki
iesūtīt 06.09.2006 22:35
Raksts #1


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Aizkulises



Būtībā gribu uzdot jautājumu ne tikai par biogrāfiskām vai autobiogrāfiskām grāmatām, bet vispār par jebkādu informāciju par rakstniekiem.
Cilvēki lasa grāmatas ar lielu interesi, bet ļoti, ļoti bieži neko nezinādami par grāmatas autoru. Vai tas ir vajadzīgs - zināt?
Vai tad, kad izlasāt kāda rakstnieka biogrāfiju, jūs viņa darbus neuztverat savādāk?
Jā, iespējams, tas ļauj saprast kāpēc viens vai otrs grāmatas varonis šī autora darbos rīkojas tā vai citādāk, bet bieži vien šī informācija par autoru traucē uztvert grāmatu tā zaļi.
Un vispār - kā jums lasās biogrāfiska rakstura grāmatas? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Kur šim pavedienam būtu jāatrodas? Vai gadījumā neesmu kļūdījusies? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/sad.gif)

Šo rakstu rediģēja Minki: 06.09.2006 22:39
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 8)
birokraac
iesūtīt 07.09.2006 11:17
Raksts #2


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Lasu, bet ar piesardzību, tas var novest pie nevēlamiem slēdzieniem un dīvainiem atklājumiem, kaut arī biogrāfijsa ir tikai un vienīgi literatūra, nebūt ne patiesība! Un ir skumji, ja nevar vienu no otra vēlāk nodalīt. Īpaši ir patikusi - d.bovija un o.vailda biogrāfijas,a rī grāmatu stundas uztveru ar filozofisku pietāti par Vulfas dzīvi.

Tomēr ir jāatceras, ka tas ir un paliek subjektīvs rakstnieka viedoklis, mirušie zina patiesību, bet spītīgi klusē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
sanny
iesūtīt 07.09.2006 15:58
Raksts #3


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



mani biogrāfijas kkā nepiestaista,vnk naw aizraujoši uzraxtiitas,ļoti monotoni (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/getlost.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Minki
iesūtīt 07.09.2006 22:28
Raksts #4


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Aizkulises



CITĀTS(sanny @ 07.09.2006 16:58) [snapback]1033389[/snapback]

mani biogrāfijas kkā nepiestaista,vnk naw aizraujoši uzraxtiitas,ļoti monotoni (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/getlost.gif)


Mhm... Vispār interesants viedoklis. Laikam Tev vienkārši trāpījušies kādi garlaicīgi darbi. Pamēģini Žila Verna biogrāfiju - ah... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/happy.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 07.09.2006 22:42
Raksts #5


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Viena no retajām grāmatām, kuru lasīšanai esmu pieķēries, kā reiz ir pagadījusies biogrāfija - Ādolfs Hitlers. Tā kā nav te tuvumā pie rokas, nepateikšu, kas bija autors, bet nāk no Atēnas un ir uz ~1000 lappusēm. Sarakstīta gan tik patīkamā veidā, ka taisni prieks lasīt - rauju uz priekšu mežonīgā ātrumā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 07.09.2006 23:00
Raksts #6


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



CITĀTS(Shadowstalker @ 07.09.2006 23:42) [snapback]1033595[/snapback]

Tā kā nav te tuvumā pie rokas, nepateikšu, kas bija autors, bet nāk no Atēnas un ir uz ~1000 lappusēm.


Varbūt Džona Tolanda grāmata "AH: Biogrāfija"?

Lasīt rakstinieku biogrāfijas man nepatīk nemaz, bet pavisam cita lieta ir vēsturisku personu biogrāfijas vai autobiogrāfijas. Īpaši man patika kāda franču rakstinieka sarakstīta Napoleona biogrāfija un Valtera Šēllenberga memuāri "Labirints".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 07.09.2006 23:50
Raksts #7


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(Adē @ 08.09.2006 00:00) [snapback]1033601[/snapback]
Varbūt Džona Tolanda grāmata "AH: Biogrāfija"?
Tā gan.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kanea
iesūtīt 08.09.2006 12:47
Raksts #8


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.09.05
Kur: Nr.322.
Labākās miniatūras autore



Man šķiet, zināt ko vairāk par rakstnieku ir vajadzīgs, tikai... pie informācijas meklēšanas gan labāk ķerties, kad izlasīts kāds autora darbs. Man pašai ir bijis tā, ka pēc biogrāfijas izlasīšanas domas par rakstnieku mainās, un ne uz labo pusi. Aizspriedumaina attieksme, neko teikt. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/glare.gif) Jāpaiet zināmam laikam, lai es iemācītos novērtēt rakstīto pašu par sevi, nevis saistībā ar tā autoru. Darbs un autors - to tomēr nevajadzētu pārāk cieši sasaistīt.

Biogrāfiska rakstura literatūra mani īpaši nesaista, tomēr ir gadījies izlasīt arī patiešām labas biogrāfijas. Cits jautājums - cik no tur rakstītā ir patiesība. Faktu interpretāciju jau arī ietekmē biogrāfijas autora attieksme pret tiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Poesie*
iesūtīt 08.09.2006 18:39
Raksts #9


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.03.05



Atseviski graamatu par konkreetu autoru biograafiju vispaar esmu lasiijusi reti,jo ko taadu maajaas vienkaarsi neatrodu.Tacu ir interesanti palasiit tiesi latviesu rakstnieku un dzejnieku biograafijas,galu galaa kaut kas paziistamaaks,sirdij tuvaaks atrodams!Un tiesi biograafijas man parasti liek piekerties un mekleet kaada autora darbus,zinot par vinja paardziivojumiem un notikumiem vinja dziives laikaa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 01.06.2024 11:25