Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Iespaidi par spēli
DarkJedi
iesūtīt 19.08.2006 23:43
Raksts #1


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Spēle notiek. Piedalos, mani OOG piespieda atransportēt real life kritušos, taču taisos braukt atpakaļ uz spēli.

Manā kontā viens paladins kuram uz altāra ar asu dunci pārgriezu rīkli. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Tas protams pateicoties, tikai ''ļaunajiem'' GM kuri mani godīgu Mirdzošās Niras priesteri padarīja vienā jaukā mirklī par Falekas kalpu, kam jādara briesmīgas lietas. Lol elfi gan to vēl nezina, bet es braucu atpakaļ uz spēli.

Garie komentāri man būs pēc spēles.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Lia'angia
iesūtīt 22.08.2006 19:56
Raksts #41


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/sorcerer.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Fantastiski! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dvēselīte
iesūtīt 22.08.2006 20:41
Raksts #42


Loveless
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.04
Kur: playing the hydrogen sonata
Oriģinālākā pareģojuma autore



Un tomēr...

Paldies GM par to, ka spēle notika un par nerimstošajiem centieniem. Īpaši Guntai, kas kavēja vienu elfu un vienu vampīru ar sarunām, aizmirstot, ka ieradusies kā dieviete (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Tas bija jauki.

Un vēl - paldies komandai, ka mani pacietāt un neizpildījāt savus pirmsspēles draudus par nogalināšanu. Ceru, ka nesabojāju jums spēli pavisam.


Uh... Paldies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kurbads
iesūtīt 22.08.2006 21:07
Raksts #43


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.08.04
Kur: Rīga



patika

bija daudz speeleetaaji
viņi bija interesanti
interesanti teerpi (un dvarfu ieroci)
bordelis
muusu 2 KRIPTI pazemee (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/two_handed.gif)

nepatika

mana un manas komandas speele
maz gm un kvesti, vienmuļa speele
slikta informaacija par speeles noteikumiem,poligonu utt
LEIMAA SPEELES "beigu kauja", kuraa tika izdariiti tiesi 2 duurieni ar zobenu




Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 23.08.2006 01:19
Raksts #44


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Tā nu laikam pienācis laiks bēru rituālam kuru daži dīvaini cilvēki no paralēlā plāna mēdz nez kādēļ dēvēt par ‘’Iespaidiem par spēli’’.

Tad nu sākot bēru runu un apbērējot nelaiķa Uvaisu, laikam jāizsaka tas kā es pazinu un ko piedzīvoju esot kopā ar Uvaisu kamēr tā bija vēl dzīva un staigāja pār šo saules apmirdzēto un pagraba drūmās smakas apņemto pasauli.

Uvaisa! Šo vārdu man pirmoreiz nācās dzirdēt kādā necilā krodziņā kam ‘’Zelta Vārpa’’ (or smth) vārdā. Malkojot aizvēsturisku alus dziru un domājot sen aizmirstas domas, man ausīs pa ausu galam nonāca saruna, kā kāda dāma kuru tolaik nezināju kā dēvējama vārdā kaut ko azartiski stāsta bez vai maz no sajūsmas lēkādama pa galdu, vicinot rokās iedomātu zobenu un raujot no krogus griestiem lampas, par kādu kabineta spēli. Izrādījās tā bija trīskāršā kroņa spēle. Pēc laika kad dāma iznāca no ekstāzes un sarunas ievērtās par citu tēmu, es pievērsos atpakaļ savam alus kausam. Tālāk par nelaiķa Uvaisu dzirdēji tik šo to ko nenozīmīgu manām ausīm, bet droši vien nozīmīgu citu ausīm.

Tā gāja laiks, kāds pusgads droši vien, līdz briesmīgais Sithu Lords Andžejs kuram ejot caur mežu nokalst koki un slimnīcā mirst jaundzimuši bērni, beidzoties LARPam Ceļš 2 izteica man nāves draudus, ja nepiedalīšos Uvaisas Krēslā kā priesteris. Kā zināms cilvēkam dzīvība dārga un citas izvēles man nebija, tad šai LARPā ar drebošu roku un dzīvības apdrošināšanas polisi kas sedz arī bēru izdevumus pieteicos.

Sāku aktīvi interesēties par spēli un sāku lasīt sen mirušus foruma pavedienus par Trīskāršā Kroņa kabineta spēli un jaundzimušos pavedienus par Uvaisas Krēslu un pat safanojos, ka sāku rakstīt pat dažus slimīgus postus.

Tad man uznāca tik slinkuma vilnis, kas mijiedarbojās ar laika trūkumu, līdz ar to personāža leģendu un ticības traktātu iesūtīju tik divas dienas pirms spēles.

Tātad mans personāžs – Dārkas Džediēls jeb Džediēls no Dārkas nonāca elfu komandas kurā spēlēja

Andžejs aka Lords Anserots mūsu visvarenais diplomāts (labi, ka ne čemodāns (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif) )

Sindra aka Abate Sinraēla mana spēles visgodājamā garīgā māte, kas gādāja par tēla iešanu pa ‘’pareizo’’ ticības taku. Arī tērpu šuvēja un sazin kā vēl darītāja.

Jānis aka Janiels (vai kaut kā tamlīdzīgi). Varens karotājs un arī apmetnes ‘’praktiskais latvietis’’, kas labi piekopa celtniecības darbus.

Inx ka Inxiēls. Trinkšķinātājs jeb vienkārši bards.

Uldis aka ‘’sazin kāds vārds’’. Muldoņa vietā un nevietā, pie reizes mags un arī heralds.

Chufs – karotājs.

Kikis aka Kikiēls. Alķīmiķis kas spēja uzmeistarot potionu no kura viņam palika pumpaina seja un gribējās seksu ar trim daiļavām uzreiz kā minimums.

Baiba aka Baibariela. Pazemīga Mirdzošās Niras priesteriene.

Pats es biju visugaišās, pilnvērtīgi perfekti pilnīgi pilnīgās Mirdzošās Niras priesteris. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Tas laikam viss, ja vien kādu neesmu bezkaunīgi aizmirsis (cerams).


Džediēls bij dzimis Dārkas ciemā ‘’kaut kur citur’’ jeb kā rakstīts leģendā

‘’ Dārka ir pavisam neliela elfu apmetne dziļāk Elfzemes kreisās malas augšdaļas labajā pusē no lejasgala skatupunkta, kas vērsts no saulrieta virziena uz ziemeļu virzienu caur dienvidiem neskarot austrumu pusi.’’

Džediēls uz Lorda Anserota ‘’kraju’’ sākoties spēlei bij atceļojis tik gadu atpakaļ un nodots Abatei audzināšanā (iespējams pāraudzināšanā).

Un tad sākās spēle. Man patiesībā tā sākās jau pirms oficiālās atklāšanas jo pirms spēles tiklīdz kā uzvilku balto talāru, tā uzreiz centos tēlot tādu Mirdzošās Niras priesteri kāds man labpatikās un subjektīvi šķita jautri izklaidējošs.

Pirms spēles jau biju paspējis gana plaši izdiskutēt ar kādu pilsētas tirgotāju par to cik viņa ir grēcīga un, ka viņas dvēsele bez patiesas grēku izpirkšanas ir zudusi. Bet, lai izpirktu grēkus ir jāziedojas Mirdzošās Niras vārdā. Jāziedo, piemēram, nauda ‘’tempļa būvniecībai’’ (kas gan visticamāk būtu notikusi vīna pagrabu paplašināšanas veidā). Tai mirklī radās arī vēlāk spēlē tirgot Induligences (vai kā tos grēku atlaižu papīrīšus par naudu sauca), taču tam nepietika laika.

Un tad sākās spēle. Pa pusei gan jāsaka, jo ceturtdienas vakarā tā it kā sākās, bet viss vēl nebija atļauts līdz piektdienas 10:00. Nu vairs īsti neatceros ko darīju ceturtdienas vakarā. Laikam pāris reizes vazājāmies no elfu ciema uz pilsētu un atpakaļ, baudījām Mirdzošās Niras dzirkstošā vīna malkus pie ugunskura, līdz devos gulēt ‘’bleķa pūķī’’ ko citi nez kādēļ dēvē par mašīnu.

Nākamā diena man sākās ar OOG braucienu uz Rīgu kur GM vajadzēja kaut kādus vadus un visādu citādu nepieciešamu OOG crapu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Kad atgriezos, tad spicauši bij paspēju elfu krajā uzbūvēt funkcionējošu nolaižamo tiltu kas man patiesi priecēja.

Tālāk abate laikam veica ciema svētīšanas rituālu pret ļaunajiem gariem un apvārdoja templi ar pūšļošanas palīdzību tā, ka tajā neviens normāls cilvēks nevarēja melot.

Un tad sekoja manā elfu mūžā pirmā pasaules glābšanas uz kuru manis iedomāts virtuāls 3000 gadus vecs elfs tikai ar nopūtu un patiesu sagurumu noteica. ‘’Atkal jau? Vai tiešām pasaules gals nevar būt retāk kā reizi gadsimtā, savādāk man tā jau 30 reize kad glābju pasauli.’’

Elfu komanda saspringti kvestoja un risināja ko tur, es īsti neiedziļinājos un havoju fanu muldot kaut ko par Mirdzošu Niru un tamlīdzīgām blēņām.

Tad mani kā priesteri lūdza novadīt rituālu kas atbrīvotu elfus no sērgas. Rituāls tika novadīts, sērga palika kā bijusi.

Tālāk pie elfiem ciemos nāca dažādi ļaudis, elfi kuri sajūsminās par Iusat, vecišķās Falekas vergi, kas sevi dēvēja par tās priesteriem un daiļās driādas ar gaumīgu ietērpu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Jā, runājot par driādām, tad manam priesterim tapa skaidrs, ka ja dzimtās Dārkas ciemā tuvumā būtu dzīvojušas driādas tad jūsu padevīgais Mirdzošās Niras kalps, garīgas dzīves vietā būtu izvēlējies visnotaļ laicīgu un tā vien meklētu iemeslu, lai nokļūtu driādu ciemā kur mīt šo divu burvīgo driādu desmit ja ne simts apbrīnojamās māsas. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

Tālāk pasaule tika glābta un Mirdzošās Niras priesteris atgriezās sava tempļa zāles laukā kur kopa šos visnotaļ nepieciešamos zālājus. Pēc laiciņa viņam smagajā zāles audzēšanas darbā piebiedrojās driādas, kas visnotaļ eleganti izgulās manā plantācijā. Tai pašā mirklī man tapa skaidrs, ka zāles raža, dēļ driādu elegantā gulējiena, būs visnotaļ vislabākā zāles plantācijas vēsturē, jo katram taču skaidrs, ka tādas zāles dūms uz kuras ir gulējušas driādas ir visnotaļ daudzus desmitu pakāpienus augstākas kvalitātes ziņā par tādu uz kuras driādas nav gulējušas. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Uzreiz arī kopā ar driādām tika iemēģināti jaunie zāles asnu dūmi, kurus papildināja Mirdzošās Niras tempļu vīna pagrabu dzērienu krājumi. Ar driādām, kopistiski, zāle tika audzēta šķiet kādas divas dienas iespējams visas trīs, jo Abate sāka uztraukties par kaut kādiem nenozīmīgiem rituāliem kurus man jāvada, tā vietā, lai veiktu daudz svarīgāko darbu un kopā ar driādām audzētu zāli.

Pēc kādas pusdienas arī Lords Anserots mani pusdienu centās izdabūt no zāles lauku dūmiem, lai vadītu nevienam nevajadzīgus rituālus (vismaz man tai brīdī tā šķita).

Tad beigās kad arī driādas solījās paskatīties rituālus tie arī tika veikti. Elfu ciems nosvētīts pret mošķiem un Mirdzošās Niras portrets aizklāts, lai viņa neredzētu ar ko nodarbojas elfi kad viņa nav klāt.

Tālāk jūsu Mirdzošās Niras priesteris ļāvās visnotaļ laicīgām baudām kā reibinošu dzērienu malkošana no tempļa pagrabiem un visnotaļ laicīgai tērzēšanai ar driādām. Cik labi ir tad kad Mirdzošā Nira neskatās. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Tad nāca nākamā diena. Bija uzaususi gaisma, skanēja bļaustīgas elfu balsis, Mirdzošās Niras portrets atsegts un driādās pazudušas kā jauks sapnis. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/sad.gif)

Taču zāles ražu, zāles čipu sastāvā, tā arī pa visu spēli nesagaidīju. Zāles ražai vajadzēja būt vienkārši ūber pārbagātai ja ņem vērā, ka laukā tika ‘’atstrādāts’’ 3x vairāk par noteikumos noteikto 1 real life stundu, pie tam zāles audzēšanā piedalījās vesela audzētāju komanda, priesteris, 2 driādas un beigās pats Lords Anserots ar kareivi Jānielu Mirdzošās Niras vārdā ravēja no tā nezāles un laistīja reibinošos auglājus. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

Bet nu bija jauna diena ar jaunu pasaules galu vai visiem diviem, neatceros kas un kā, jo es personiski mazāk vērības pievērsu kvestu risināšanai, kā vienkārši muldēšanai ar dažādiem random cilvēkiem pēc kārtas par ‘’patiesās’’ ticības jautājumiem un visādām citādām priestera figņām. Bija jautri. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Tad nāca pavērsiens manā priestera karjerā. Klejojot kopā visnotaļ raibā kompānijā ar elfiem, Niras un Iusat priesteriem, Vampīru banka vadītāju, kā arī pilsētas magu. Klejojām ar mērķi atrast ko noderīgu pasaules glābšanai, kad nonācām pie kalna kur sajutām briesmīgas bailes. Daži laikam sajuta lielākas bailes un palika kalna lejā, taču es, vampīru bankas vadītājs un pilsētas mags sajutām mazākas bailes un uzkāpām kalnā kur mūs sagaidīja asinskārs, izbadējies, melns, neglīts, asiņainiem zobiem un mēslainiem zābakiem notašķījies Falekas addons. Šis uzbūra mums kaut kādu nekustīguma burvestību un teica, ka tikšot no kalna projām tikai tad ja izdarīsim katrs trīs lietas viņa labā.

Neatceros vairs ko apsolīja pārējie abi, bet es katrā ziņā paliku pēdējais un beigās apsolīju addonam pāriet Fallekas ticībā, apgānīt Mirdzošās Niras altāri un upurēt upuri uz Falekas altāra.

Attiecīgi dēļ sava neapdomīgā soļa turpmāko spēli arī centos saprāta robežās atspēlēt GM izmainīto tēlu.

Vispirms devos uz pilsētu un vaktēju izdevīgu mirkli, lai no Tempļa nospertu kādu relikviju un to ‘’iznīcinātu’’ uz Fallekas altāra. Gaidīt sanāca ilgi, jo templis atradās pilsētās centrā un vispirms šķiet vai veselu stundu nomuldēju ar 70 gadīgu alķīmiķi kura drīz miršot (Tija) par ticības lietām un Mirdzošās Niras skaistumu (pats kā tēls nu jau dziļi sirdī ticēdams Falekai). Muldēja par to cik nira ir pareiza un vienīgais glābiņš uz pasaules.

Vecā kaza (vismaz es tā pieņēmu, ka jādomā jaunajam Falekas sekotājam) bij neatlaidīga un rūdīta ```` ne tikai no Tempļa prom netinās, bet pat izvilka no savas nosirmojušās tašas arbūzu ar kuru vēlējās uzcienāt Mirdzošās Niras priesteri par dedzīgu ticības aizstāvību (lol). Arbūzs saprotams pievilināja svētceļnieku pūļus uz templi, kur katrs man bij jāsvēta un visnotaļ neiespējami bija apgānīt Mirdzošās Niras altāri. Tā šķiet pagāja vēl viena stunda, kuras beigās uzradās Mirdzošās Niras dziļi ticīga paladine (tā tik man vēl trūka), kura bij laimīgāka par laimīgu satikt Mirdzošās Niras priesteri un stāstīt savu dzīvesstāstu. Šķiet paladines dzīvesstāstu klausījos veselu pusstundu diskusijas veidā (pats jau ar vainīgs, ka tik kaislīgi stāstīju par Mirdzošo Niru) līdz nonācām pie paladines lūguma dziedēt viņas gadu atpakaļ zombija savainoto roku. Ak vai, un es izdarīju tik muļķīgu kļūdu, ka izdziedēju ar šo roku, par ko paladine bij tik laimīga, ka zvērēja man sekot, lai vai kur es ietu (un kā lai es apgānu Mirdzošās Niras altāri, ja man visu laiku aiz muguras seko dziļi ticīgs un patiesi gaiša paladine?). Paladine pirms tam izteica dziļu vēlmi iet uz elfu ciemu, bet par cik bij zvērējusies sekot man, tad gaidīja ar dziļu nepacietību, kad es došos atpakaļ uz savu dzimto pilsētu.

Beigās redzot, ka palaidne tā arī sēdēs templī man blakus kamēr es nedošos uz elfu ciemu izteicu viņai priekšlikumu apskatīt pilsētu, kamēr es lūdzos par Mirdzošo Niru un cietušajām dvēselēm. Pēc tam apsolīju pa taisno doties uz elfu pilsētu. Paladine par laimi piekrita apskatīt pilsētu, kamēr es veicu viņasprāt svēto darbu un izgāja no svētnīcas. Es pārmetis skatienu apkārt paņēmu no altāra svētu relikviju un fiksi devos uz Falekas adona kalnu iznīcināt relikviju

Relikvija ātri tika iznīcināta, addons mani noguldīja uz altāra, pārgrieza rīkli un pataisīja par tumšo elfu. Taču ārēji vizuāli šīs izmaiņas par laimi nebija redzamas, jo tas man dikti sarežģītu nākamo uzdevumu atrast upuri ko upurēt.

Skriešus devos atpakaļ uz pilsētu pie paladines (ar jau apmēram saprastu domu, ka upuri patiesībā Mirdzošā Nira man atsūtījusi, jo paladine nebija nedz vajadzības pierunāt nedz kā, jo tas tāpat sekoja kur es gāju). Taču par cik paladine ļoti vēlējās apskatīt elfu pilsētu, tad pa priekšu devos izrādīt viņai elfzemi. Elfzemē viņu šķiet silti uzņēma arī pārējie, kādu laiku pasēdējām pie ugunskura kur paladini, kā gatavojot nokaušanai, es pat nedaudz paēdināju un devos atpakaļ uz pilsētu.

Nonācis pilsētā, pēc mirkļa devos pie paladines uz kura drošības pēc vēl izmantoju priestera spēju nočarmot personu uz 20 minūtēm un vedu uz Fallekas adona kalnu nokaušanai, trīs vilkaču klātbūtnē kas gaudoja debesīs, upurēju viņu pārgriežot tai rīkli.

Tiesa paladines upurēšanai bija sava OOG ēnas puse, jo kad pilsētas laukumā klusām sarunājos ar vēju (GM) un norādīju uz personu, kura tiks vesta upurēt, GM laikam neuztvēra manu mājienu, par to, ka cilvēks, kas atspēlē savu personāžu, tik ļoti labi iejūtas lomā, ka varētu dikti saskumt ja nāktos mirt (tādejādi centos norādīt GM, lai tas risina situāciju, ka man ir upuris kuru pats GM ir licis atnest, bet viņa nogalināšana pēc GM rīkojuma var nest OOG problēmas), taču GM laikam tik ļoti iepriecināja manis atrastais upuris, ka neuztvēra manu mājienu. Laikam tādēļ, ka labāku upuri ko upurēt uz Falekas altāra nebija iespējams atrast. Pats Mirdzošās Niras padevīgs paladins. Falekai vienkārši pēc tāda upura bij jādejo un no priekā jārauj sev mati.

Nu jā, kad es ar paladini jau kāpu kalnā, sapratu, ka patiesi OOG problēma laikam briest, jo paladine kļuva diezgan tramīga un kad tika guldīts uz altāra, tad atskanēja vārdi
‘’Džediēl! Što ti ģelaeš?’’ Tas būtu patiesi skaisti ja vien tas būtu pa spēlei nevis OOG uztraukums par savu personāžu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/sad.gif)

Taču paladine mira un pēc laika ar balto apsēju kā rēgs raudādams skrēja prom.

Taču savus solījumu Falekai es biju izpildījis un devos atpakaļ uz elfu ciemu, kur uzzināju, ka zem Mirdzošās Niras tempļa atrodas katakombas kur var iekļūt tikai Falekas priesterienes. Taču par cik Abate domāja, ka visi ciemā ir tikai Niras priesteri, tad sarunāja, ka rīt no rīta piekāps Falekas priesterienes un no katakombām iznesīs amuletu, kas bija viena no komponentēm priekšs pasaules glābšanas rituāla.

Naktī no katakombām, par cik biju kļuvis par Falekas priesteri, un tikai izlikās par Niras priesteri, tad tur netraucēts tiku iekšā, izzagu amuletu un drīz arī gāju gulēt.

Nākamajā dienā. Pa dienu sadarīju visu ko. Dienas sākuma daļu uzturējos pilsētā kur kādu pusstundu nomuldēju ar Vietvalža sievu un Falekas abatieni par ticības lietām. Kaislīgi aizstāvēju Mirdzošo Niru (kaut patiesībā sirdī debesīs cēlu Faleku) pret ‘’ļauno’’ Falekas abatieni, kas nezināja manu patieso ticību. Tai laikā arī mirstīgiem ļaudīm izstāstīju kā dzimst elfi (20 gadus baro no krūts u.t.t.) un drīz piebiedrojos pasaules glābējiem kur man ar bija jābūt klāt. Pasauli izglābu un kļuvu par triju dieviešu abatu (lol divas reizes ticības mainītas spēlē un abas reizes ne manis iniciētu iemeslu dēļ (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) ).

Nu un tad jau drīz spēle beidzās.

Šeit izklāstītais gan ir tikai daļa no piedzīvotā, taču vairāk jūs negurdināšu ar lasīšanu jo pats esmu jau noguris rakstot.

Taču kopumā vērtējot spēli, tad varbūt man piezemētas prasības vai vienkārši esmu slimīgi traks, taču Uvaisas Krēsla man patiesi patika. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Un lol, kārtējo reizi pārliecinājos, ka man ļoti patīk spēlēt priesteri. Visticamāk, ka tagad kādu diezgan ilgu laiku fantasy larpos tēlošu priesteri. Būt priesterim, tā ir garantija stundām ilgām tukšām muldēšanām par ''pareizajām'' ticības lietām, iespēja taisīt muļķīgus rituālus un vienkārši priesteri visi ļoti mīl un ir ļoti vajadzīgs, jo parasti ir tā, ka nevis priesteris meklē cilvēkus, bet cilvēki meklē priesteri. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Un jā, spēle bija tālu no Mirdzošās Niras perfektās pilnības, taču kā jau minēju, tad spēle tik vai tā man patiesi patika.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aivvv/troll drea...
iesūtīt 23.08.2006 10:35
Raksts #45


Pokemonu pavēlnieks
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: prefektu vannasistaba nodarbojoties ar...
Zilonītis Dambo 2012



saakssu ar atstaastu ko speeles pasaulee sadariija "kaarlis" par kura ierassanos zinaaj atikai retais un bija paarsteigti daudzi un kuram nebija leggendas jo personiskus kvestus vinnss negaidiija un kas gan par dizzu leggendu nepieciessama ubagam kas tup dubllos....


ierados poligonaa piektdienas vakaraa un ap kreeslas laiku saaku speeli man galvaa bija maiss un tikai retais mani atpazina taadeell tas bija savaa zinnaa veel interesantaak es teeloju visprastaako ubagu kas bija meems un pat neprata rakstiit dazzaadu iemeslu deel (ko iztiraassu naakamajos postos) nevareeju iipassi daudz paarvietoties ja man nebija pavadonna par kuru naacaas buut andzzam ar kuru kopaa tad arii staigaaju un daudzi domaaja ka tas trakais man saimnieks

vispirms ubagoju pie niras templlla bet vietinna neskkita paaraak ienesiiga un es paarceelos tuvu krogus durviim un tur jau aizgaaja visi bija daasni un deviigi nevein bagaatiigi aplaimoja mani ar zeltu bet atnesa arii kolu ar ssnnabi teeju gurkki un rupmaizes riku un pat bllodinnu ar zupu kaa arii cik nopratu jauna falekas priesteriene piebeera man pilnu sauju ar "falekas pupinnam" aka konfekteem (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) neesmu paarliecinaats kas bija tie kas atnesa maizes riku jo neko neredzeeju jau bija nakts taccu lloti labi dzirdeeju kaa ssie priecaajaas ka es maiziiti apeedu tad jau arii uzradaas mans "aizbildnis" andzza un es saaku paarvietoties pabiju krogaa iekaapu bordelii veel paubagoju tad pavakarinnojaam uzvedos kaa iists susskkis un pat baazu karotes svessos sskkiivjos bet taa arii probleemas nesanaaca kaa par briinumu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)
tad kopaa ar andzzu aka graafu etjenu bastardo devaamies pie elfiem un arii noklluvaam elfi muus ielaida un saziedoja ubadzinnam taa dikti brangi ja neklluudos kaukaada elfu priesteriene aka sindra nenoskopojaas un pat iedeva simtnieku un jau tajaa briidii es biju jau klluvis par turiigaaku varmes iedziivotaaju kaa lielaakaa dalla vienkaarsso llauzzu elfi arii turpinaaja jauko tradiiciju un uzcienaaja mani gan ar cigareti gan cepumiem un lloti priecaajaas kaa es tos grauzu kaa dziivniecinnss un cuukojos un izraadiiju savu labpatiku (un slepssus priecaajos ka ssameejie nezin kas es esu he he(lai gan to es dariiju visu laiku (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif) )) taa kaa andzza bija noguris tad devaamies atpakall pie cilveekiem un vinnss aizgaaja guleet ubagossana vairs paarak nevedaas jo daudzi jau guleeja un es ar noleemu dotiespie miera bet sskkiet nebiju aizmidziis ne pusstundu kad man iespeera "veejs" un pamodinaaja biju dikti iigns uzpiipeeju cigareti un noleemu ka ja jau "veejss" negrib ka es gullu tad neguleessu ar un iessu apskatiit kaiminnu ciemus....

pirmie atkal traapiijaas elfi taa kaa bija jau ap 3 naktii tad ssie mani nelaida iekssa pa vaartiem protams ka pilniigi normaali jo galvenie lika aizveert vaartus tad arii taa bija jaadara pamociiju ssos kaadu briidi teeloju ka palikssu turpat aaraa guleet utt beigaas izspiedu naudinnu un tad devos taalaak pi maradiem tur tas pats scenaarijs tad pie vampiiriem un tas bija saliidzinossi negaidiiti ka tiessi vampiiri bija tie kas ielaida mani iekssaa un miilli uznneema un veel atvainojaas ka neeesot ugunskura utt tad es ssiem atklaajos un pavadiijaam kaadu laicinnu OOG sarunas...

naakamaa lieta ko izdomaaju kaa meigginaat tikt iekssaa citas pilseetaas bija tiiri orgginaala vienkaarssi nolauzu parastu zaru un biju izleemis ka zars grib tikt pilseetaa (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) pie elfiem mani sagaidiija driaadas kas vieniigaas veel neguleeja (bija jau ap pieciem no riita) un taa arii palika neizpratnee ko iisti vajadzeeja ar mani iesaakt taccu iekssaa taa arii neielaida un es demonstratiivi salauzu saru un aizgaaju taalak pie maradiem dabuuju jaunu zaru nonaacu pie maradiem un aardiijos savas minuutes desmit bet taa arii nepamodinaju un vienkaarsis atstaaju zaru turpat pie vaartiem atslietu taalaak aizgaaju liidz vaampiiriem bet arii tikai lai atstaatu zaru pie vaartiem jo vampiiri bija bijussi labi pret mani un es negribeeju vinnus modinaat peedeejaa vieta kur es tiessam nu jau gribeeju tikt iekssaa bija cilveeku pilseeta tur dauziijos pie vaartiem un uzmodinaaju paaris pilseetas sargus plus pilseetas magu tad nu ssie ilgi domaaja ko ar mani un zaru iesaakt iet modinaat galveno vai nee tad mags izmantoja telepaatiju (sskkiet gna kaa izraadiijaas ka ssim magam nemaz taadas maggijas iisteniibaa nebija (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif) ) un tad protams vinnam aizgaaja ka es tiessam esmu tikai vinkarss ubags pa pusei kkerts ar zaru rokaa (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) un visi pukojaas par to ka esmu vinnus pamodinaajis (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

satiku nw aka krodzineices meitu un vienkaarsis vazaajaamies pa cellu kas bija starp cilveeku pilseetu unelfu un maradu nometneem atradaam kvestu kas gan bija domaats magiem un ejot atpakall satikaam to passu manis pamodinaato magu un notirgojaam vinnam informaaciju (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

aizgaajaam atpakall uz cilveeku pilseetu leenaa garaa iekuuraam uguni un garlaikojaamies un tad man ienaaca galvaa spozzaakaa ssiis speeles ideja (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/sorcerer.gif) un es devos aatraa solii pie elfiem....

bija jau 7 no riita nonaacu pie elfiem pakkeeru kautkaadu zaru un spariigi daudzot pa vaartiem uzmodinaaju sargu un saaku staastiit vinnam savu sapni (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) protams raadot ar ziimeem un ticat via nee bet man sskkiet ka vinnss paarprata un laikam nodomaaja ka vinniem naak uzbrukumaa vampiiri ar muuru dragaajamo iennemt vinniem pilseetu ta anu es pastaastiiju paprasiiju naudinnu un vinni samaksaaja biju traki prieciigs un aatri devos projaam un tad atcereejos ka man taccu bija veel viens sapnis (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif) un skreeju ko kaajas nes pie vampiiriem uzbuknniiju augssaa tos un izstaastiiju vinniem savu otru apnio taccu sskkiet ka mani paarprata nu jau otro reizi ssajaa riitaa un vampiiri domaaja ka vinniem uzbruuk elfi ar muuru dragaajamo ssie man protams samaksaaja un es atkal biju traki prieciigs tak saakaas nelieli sarezzggiijumi vampiiri bija daudz aktiivaaki un viens no vinniem devaas izluukos un gribeeja redzeet cik tuvu ssie jau ir izdomaaju ka vajag atkratiities un saaku ziimeet karti bet ssis jau atkal mani paarprata un domaaja ka es ziimeeju cik talau atrodas elfi takss es vienkaarssi ziimeeju kur es guleeju kad redzeeju sapni un lamiigs devos uz pilsetu kur tad slimniicaa arii beidzot nolikos guleet...

paguleeju stundinnas triis un atsaaku speli nekaa paarak interesanta nebija leenaa garaa atklaajos cilveekiem lloti prieceeja vinnu sejas kad ssie uzzinaaja ka tas esmu es (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) neesaajos pa poligonu ar veestuliiteem niras priesterienes aka goldbery uzdevumaa pastaigaaju apkaart ar andzzu un atklaaju jaunu ubagossanas metodi kaa kaads naaca garaam via pretii taa es notupos cellmalaa un tas atkal labi atmaksaajaas taccu vienaa no riezeem kad taa notupos vma uzbruka vilkacci un uzkastoja aklumu un trakumu taa nu aizblandiijos liidz pilseetai un saaku triekties taas sienaa sargi domaaja laikam ka es pillaa un apdullinaaja mani cietumaa gan neiemeta jo mani pievaaca burvis un kaadu laiku nnemoties arii izdziedinaaja no taam seergaam veel bissku paubagoju un sapratu ka loma sevi ssaadaa formaa ir konceptuaali izsmeelusi un paardomaas ar sevi un veeju sapratu ka jaatop izdziedinaatam un to nu arii niras priesteriene ar graafu de bastardo paveica un es atguvu balsi un dalleeji zaudeeto sapraatu un turpinaaju jau kaa kaartiigs balamute visiem staastot apssaubaamu stastu par to kaada man bijusi pagaatne un ieguuldot pa labi un pa kreisi savu ubagojot iekraato kapitaalu kas normaalam cilveekam nebuut ar nebija nemaz tik mazs nodibinaaju kontaktus ar paaris aristokraatiem un atklaaju ka ssiem ir roziinu krava no austrumiem atvesta taas tad arii veiksmiigi uzpirku un paardevu taalaak par izdeviigaam cenaam un turpinaaju uzvaariities bet iipassi izplesties nespeeju jo cenas bija diivainas un inflaacija bija nenormaala dabiski ka biju paguvis pievienoties graafam de bastardo vinna savaaktajaa diivainnu puulcinnaa nopircis sev dunci un panaacis ka tas ir +2 kad grafu debastardo neggeeliigi aizvainoja pilseetas sardzes priekssnnieks protams ka tas bija jaatribj un tika izlemts ka esam pietiekami stipri un gatavi saniisties ar pilseetniekiem taa nu tika izlemts ka bastardo dosies pileseetaa un meigginaas atriebties un nogalinaat sardzes priekssnieku un tad teleposteesies pie mums kas vinnu gaidiis aarpus pilseetas taa kaa de bastardo nespeeja to nedariit pompozi tad tas ievilkaas un es iegaaju atpakall pilseetaa taa teikt peec nodrossinaajuma un nolaupiiju bordella priekssnieci aka riani kas visnotall vaiksmiigi izdevaas izvedu vinnu aarpuus pilseetas un aizvedu pie saveejiem pa cellam paskaidrodams ka vinnai nekas nedraud ja vien nenotiks ka aarkaarteejs un ka labpraapalaidiissu vinnu vallaa kad mee sbuusim drossiibaa peec neilga briitinna pie mums atteleporteejaas bastardo gandriiz miris ar peedeejiem speekiem muusu puulcinna alkkiimikks gan vinnu aatri atgrieza pie veseliibas taccu tai briidii mums pieseejaas nejaussi garaam ejoss sargs ar sskkeepu un ssaujamo kurss sagribeeja atbriivot bordella saimnieci bet aatri tikaam no vinna vallaa jo paskaidrojaam ka ja vinnss arii paraus kaadu no mums paareejie piebeigs vinnu un ja vinnss vispaar uzbruks es nogalinaasu kkiilnieci tas nu bija nokaartots un maneejie skriessiem devaas beegt pildiit kautkaadus uzdevumus bet es laipns buudams negribeeju dziit kkiilnieci skriessus jo ssii bija basaam kaajaam bet mana laipniiba nevainagojaas panaakumiem un vinna kas izraadiijaas vampiirs nneema un mani nokoda taa nu nomira kaarlis un ar to mana ingeima speele beidzaas iemeslus kaapeec neatdzimu pastaastiissu naakossajos postos

taa bija kaarlla dziive varmes provincee (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)

Šo rakstu rediģēja aivvv/troll dream walker: 23.08.2006 10:37
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Henenu Hissu
iesūtīt 23.08.2006 19:57
Raksts #46


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.06



Par meistariem nabagiem aizbildēšu vārdu.

Milzīgs paldies un cieņa jums par jūsu darbu, rūpēm, pūlēm, pacietību, saprašanos, bezmiegainām naktīm un jezgainām dienām, iztērētām nervu šūnām, iztukšoto kafijas tasīšu un glāžu leģioniem – un runa iet ne tikai par laikposmu no 17. līdz 20. augusta – paldies jums par visu jūsu pēdējo vismaz pusgadu, kad Uvaisa tika gatavota iemiesošanai un iemitināšanai. Un kaut arī šo paldies es rakstu no visas sirds, esot ar pagājušo spēli apmierināts līdz ausīm, protams ir jāatceras, ka cilvēks nav “prjaņiks” un ikvienam mīļš būt nevar – tapāt kā viņa darbs, tāpēc nav nekāds brīnums, ka ir daži spēlētāji, kas novērtē meistaru darbu citādāk.

Hm, tātad, kas visbiežāk tiek uzskatīts par meistaru vainu?


1. Komunikāciju trūkums.
2. Meistaru mazs skaits un “nespēja” izmantot “potenciālos” NPC.
3. Kvestu sistēmas trūkums.
4. Spēles noteikumu trūkumi.


1. OK, numurs viens: komunikāciju trūkums. Vispār es gan nezinu vai ir vērts to komentēt... Vai ir no mums kāds, kas doma, ka tas, ka rācijas slikti darbojas ir meistaru vaina?..

2. Nu, re, numurs divi – tas gan ir interesantāks. Cik es zinu, meistari vismaz vēl no aprīļa beigām aicināja 10 cilvēkus uz NPC lomām. Nu un kur, pie velna, tie bija? Vai tas ir tie desmit cilvēki, kas tagad raksta par komunikāciju trūkumiem, GMu nespēju tikt līdz spelētājiem u.c.? Es ceru ka mājiens ir pietiekami caurspīdīgs.

3. Numurs trīs – vēl labāks. Ieskatīsimies situācijā kad kāds zemnieku puika esot no savas nabadzības noguris dodas projām labāko dzīvi meklēdams. Agri vai vēlu viņš nonāk līdz kādam jaukam un saulainam klajumam mežā, kur... Kur, sekojot dažu spēlētāju loģikai, var būt tikai tas ar ko viņš ir spējīgs tikt galā. Tātad – leprehūna zelta katls un varavīksne no tā izejoša debesīs. Tur nevar būt ne pūķa, ne mantikoras, ne laupītāju bandas, ne pat vilku bara – nekā, kas “būtu nepiemērots attiecīgā kvestotāju kontingenta spējām un iespējām”. Un personīgi man nav saprotams kā tas nodrošinātu “What you see is what you get” principu, jo sekojot augšminētai loģikai tas būtu: “What you WANT is what you get”.

4. Nu un ceturtais – vislabākais. Turēties aiz sēdekļiem, jo doma var būt jauna un galva var apjukt. Trīs, divi, viens, kas nav gatavs – nav mana vaina: ja jums nepatīk noteikumi, tad spēlējiet nepievēršot tiem uzmanību. Lomu, kurām noteikumiem būtu kritiska nozīme ir niecīgs mazums – nāk prātā tikai alķīmiķi, kuri bija sajūsmā no alķīmijas noteikumiem. Pārējie taču... Vai noteikumi ir Bībele? Vai tie ir gaiss? Vai tie regulē kā tev aplaudēt bardu dziesmām, kā teikt komplimentus bordeļa meitenēm, kā sadarboties ar pilsētas sargiem, kā aiziet no savas nometnes palīdzēt kādam vai vienkārši piedzīvojumus meklējot, kā pārdzīvot biedru nāvi vai līksmot par kopējiem panākumiem? Bet var būt ir kāds, kas meklē noteikumos recepti kā izdarīt tā lai automātiski kļūtu labi?.. Vai ziniet, man ir vienas spēles pieredze, kas gāja trīs mēnešus (katru dienu no 18 un līdz 2-3 naktī) un pat otra mēneša beigās bija tādi spēlētāji, kas zināja noteikumus tikai vispārīgi (ja vispār), bet spēlēja, un ziniet, kāpēc? Tāpēc, ka tas nav spēles noteikumi ko jūs spēlējāt. Jūs spēlējāt spēli.

Nu vot. Sumējot visu augšminēto es grību vēlreiz pateikties meistariem par viņu laiku un ticību sevī un viņu spēlētājos, ka neskatoties ne uz tehniskām problēmām, ne uz šādu tādu spēlētāju neatsaucību viņi paši neatsakās no idejas un to realizēja. Un tas, ka tie, kas sēdēja zem egles tur arī palika nav meistaru vaina, atvainojiet. Viens no svarīgākajiem meistaru pienākumiem ir ieinteresēt cilvēkus, dot viņiem gribu spēlēt, un šo gribu apliecina jebkurš ieradis uz poligona – vienkārši ar savu ierašanos faktu. Un ja katram uz poligona bija tā griba (jo es ļoti šaubos, ka kādu uz turieni atveda ar varu), tas, ka kādam pietrūka vai nu iedvesmas, vai nu iztēles to realizēt... Beidziet – kas domā, ka tas ir meistaru vaina?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aivvv/troll drea...
iesūtīt 23.08.2006 23:43
Raksts #47


Pokemonu pavēlnieks
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: prefektu vannasistaba nodarbojoties ar...
Zilonītis Dambo 2012



manas atskaites otraa dalla ko varam deeveet vienkaarssi par kritiku jo tas nu ir iistais ko diemzzeel izpelnijaas ssiis speeles organizaacija



kaa es skatos daudzi neizprot manis iepriekss nosauktaas galvenaas probleemas tad nu ar taam arii saakssu un turpinaassu

ar komunikaacijas truukumu es nebuut nedomaaju to ka vinniem tur nedarbojaas raacijas vai kas tamliidziigs bet gan to ka vienam GM nav ne mazaakaas nojausmas kaadaa virzienaa peekssnnas situaacijaas riikosies katrs cits GM taadejaadi radot milziigu juukli nesaprassanos katru individuaalu probleemu katrs GM risina pa savam un paareejiem par to nav ne jausmas taadejaadi speeleetaaji nesaprot kuram no vinniem iisti ticeet ja viens GM ir teicis vienu informaaciju (runa iet tiessi par speeles pasaules nevis konkreetu kvestu probleemaam) taccu cits GM apgalvo ko pavisam citu taadejaadi es uzskatu ka GM komanda nav pavadiijusi pietiekami daudz laika kopaa lai ti buutu vienots uzskats par speeles pasauli un taas mehaaniku kas arii rada sso komunikaacijas probleemu un nevajag man staastiit ka daraamaa bija par daudz tas nav ar to saistiits... to ka nevar sakontakteeties par to kaadi uzdevumi doti attieciigiem personaazziem tas ir vairaak vai mazaak piennemami un visnotall normaali....


naakamais buutu par to ka GM nespeeja izmantot ne esossos ne potenciaalos NPC

taatad neesmu dross cik iisti NPC ieradaas uz speeli taccu esmu paarliecinaats ka vismaz viens un tas kaa GM izmantoja sso NPC via pareizaak neizmantoja jau vien ir sassutuma veerts ...sis NPC bija meitene ja neklluudos vinnas vaards bija maara kas bija atsaukusies uz aicinaajumu un devusies kaa vinnai sskkita paliigaa GM taccu kaa speeles gaitaa noskaidrojaas SOCIAALAJAA SPEELEE "UVAISAS KREESLA" NAV NEPIECIESSAMI SOCIAALI NPC IR NEPIECIESSAMI TIKAI UN VIENIIGI NPC KAS PROT CIINIITIES vai tagad veel kaads var man paarmest ka es vainoju GM nespeejaa izmantot NPC??? un taspats notika arii ar speeles laikaa pieejamiem NPC varbuut ka es klluudos bet vieniigie NPC ko es noveeroju bija tikai kautkaadi briesmonni un algotnnu komanda ko uzdeva veidot osiitim tajaa pat laikaa (es gan to aptveeru tikai tagad diemzzeel) kad es nomiru tad pirmais ko man uzdeva bija paliidzeet virtuvee bez nekaadas kurneessanas klluvu par truku mazgaataaju un mazgaaju cik nu lika peectam mani aizsuutiija uz banku piestraadaat par klerku un man ssobriid patiesi zzeel ka es neatcereejos tajaa briidii par maaru kas ja lloti neklluudos buutu to dariijusi ar lielaako prieku taccu ak vai GM visticamaak par vinnu vienkaarssi bija aizmirsussi (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/mad.gif) veelaak arii mana paliidziiba vairs nebija nepieciessama jo speelei redz vairaak NPC nevajagot un lai taccu es nnemot un atdzimstot taccu personiski es nespeeju iedomaaties nevienu lomu kuraa buutu bijis veerts iejusties tajaa mirklii (sestdienas vakarpusee) jau tik dzilli sajaatajaa speelee kuraa gruuti raamjos notureeties pat tiem kas savus teelus nav zaudeejussi (taadeell arii izleemu neatdzimt nemaz taccu tas protams bija atkariigs tikai no manis un nav nekaa saistiits ar GM tikai ar mani)
...un gribat teikt ka GM nebija potenciaalo NPC un kaa veel bija ssajaa sociaalajaa speelee liiki bija sastopami ik pa briitinnam un ssad tad vienkaarssi taadeell ka pi speeleetaajiem teiksim tiek aizsuutiits monstrs ar 30 hitiem kad randoma normaalajam personaazam ir 1 (bet pie taa mees atgtrieziisimies veelaak)
taapat kaa NPC speeles vadiitaaji neprata arii izmantot speeles taa saucamos key characterus kas arii mieriigi vareeja padaliit pavisam vienkaarssus kvestus kas nekaadi netrauceetu paareejai speelei vieniigi patiikami nodarbinaatu passus speeleetaajus paldies tomeer protams tiem speeleetaajiem kas to bija iedomaajussies dariit passi
kvestus gan esnemineeju kaa galveno priobleemu bet to var piemeest klaat pie taas passas NPC buussanas un principaa es tam taisos pieveersties veelaak savaa postaa ar iieteikumiem....



speeles noteikumu un passas izstraadaatas pasaules truukumi

pirms speeles daudzi kunksteeja par garajiem un sarezzggiitajiem noteikumiem taccu vissmielkiigaakais izraadiijaas tas ka pat neskatoties uz to ietilpiigo apjomu tajos nebija mineets kaudzeem dazzaadu lietu un pasaules iipatniibu saakssu ar to kas man passam nenormaali truceeja speeleet un tas bija "ko es redzujeb ssto ja vizzu" kautkaads absoluuti OOG jautaajums kas nebija piemineets noteikumos bet uz ko GM nekustinaaja ne ausu un taa deell man diemzzeel jaatvianojas paaris speeleetajiem kam es sabraucu augumaa pamatiigi uzbreecot jo nenocietos protams es par to atvainojos taccu ssaada lieta pati veicina OOG no kaa GM veelas izvairiities taccu passi to piellauj kurss gan speej normaali paspeeleet kad vinnam tiko ieraugot kaadu tiek uzdots absoluuti diivains jautaajums OOG nevis normaali pajautaats IG "labvakar kas juus esat" vai arii "labvakar es esmu taads un taads man prieks ar jums iepaziities kas ja driikst zinaat esat juus?" (nav svariigi kaadaa valodaa tas tiktu uzdots)

vienkaarssi apbriinojama bija lieta ar pilseetas vallnniem teiksim speeles saakuma kad maariitis gribeeja kaa vilkacis uzbrukt pilseetai tad vinnam pazinnoja ka pilseetas sienas ir augstas un ka uz taam staav 50 lokssaaveeji respektiivi nav iespeejam uzbrukt a sveedienas riitaa passi GM uzsuutiija pilseetai triis "vagrus" no kuriem vienam bija 30 hiti un peekssnni pilseetas sienas bija tik augstas cik nu vinnas bija un 50 lokssaaveeji bija nez kur mistiski izkuupeejussi pietam vinni veel ielaida tos monstrus pilseetaa ...njaa neko tiekt sociaalaa speele kuraa GM rada visas iespeejas ka speeleetaaji var vienaa mieraa nnemt un nomirt kur tad paliek koncepcija ka mees veelamies lai juus dziivotu peec iespeejas ilgaak mullkkiigi nemirtu utt....

par ekanomikas sisteemu vispaar nav daudz veerts runaat taa nebija deriiga nekam par naudu nevareeja jeedziigi neko iegaadaaties un nebija jau arii nekaa ko buutu veerts ja neskaita dazzaadas alkkiimikku dziras kas inflaacijas deell bija klluvussas nenormaali daargasun parasti mirstiigie nevareeja taas iegaadaaties ...pilseetas gavai un tas padotajiem teiksim bankaa staaveeja 55000 no kuriem vinni speeja noteereet labi ja 15000 taipat laikaa saliidzinossi karivja alga bija saakot no 60 moneetaam reaalas naudas kaa taadas bija par maz taa pietruuka veel speeles laikaa saakoties inflaacijai GM to tikai veicinaaja dodot jauniem teeliem un komandaam skaistus paaris tuukstossus veertus reikkinus bankaa taadejaadi veel viaraak veicinot inflaaciju nauda bija tik neveertiiga ka teiksim e subags aatri vien klluvu bagaataaks par daudziem vienkaarssajiem llaudiim... peedeejaa dienaa naudu nebija tiktaal kur likt ka viena cigarete tirgojaas pat pa 2000... nu vaardu sakot par to jau GM bija briidinaati pirms speeles taccu vinni neceela ne ausu (protams naudas dizains gan bija veeraa nnemams un lielisks)

atgriezzoties pie tiem passiem noteikumiem kur skaidri un gaissi rakstiits ka falekas priesteriene var buut tikai sieviete... njaa bet kuru gan tas interesee uzradaas falekas priesteris tas nekas ka tas noveda iisto falekas priesterieni liidz asaraam par to cik GM noveertee vinnas lomu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/mad.gif)

noteikti ka ir veel kaudzeem lietu ko ssai sakaraa nemaz neatceros.....


daudzi man censsas teikt "tu taccu esi atbraucis uz ssejieni via tad tu nemaaki sseit vienkaarsis dziivoties pasaulee ko tu redzi" ssis man liekas viens no stuulbaakajiem aizbildinaajumiem kaads vispaar var buut taapat kaa teksts "lielasi paldies maradiem ka vinni taa jauki dziivojaas pie vinniem GM bija labi ja paaris reizes un vinni taapat pavadiija labi laiku paldies" vai tad tas paliidz speelei vai tas ka barinnss llauzzu ir vienkaarssi aizbraukussi patuseet zallumos savaa nodabaa un gandrizi neiesaistaas speelee vai tad tas tam kautkaadaa viedaa paliidz nu protams itkaa jau apmierinaati vinni ir GM arii ir apmierinaati reku mees vinniem pazinnojaam datumu paraadiijaam vietu kur un vinni jauki izpriecaajaas zallumos nu super lilisks abpuseejs ieguuldiijums speelee... ja kaads sseit nesajuta dzillu ironiju tad sajuutiet un padomaajiet cik tas iisteniibaa lomuspeelei ir nozzeelojami tas gandriiz via noziimee to ka speele nespeeja attieciigo maradu komandu piesaistiit....

par speeleetaaju kas visu laiku tikai pieskatiija uguni itkaa no vienas puses kolosaali bez vinna krogus buutu nomiris arii no mausuna puses un krogusmeitaam var saprast arii vinnam tika maz speeles ka vinnas neveeleejaas vinnu zaudeet un neatlaida pa pasauli paieties arii es neatraavu vinnu no ugunskura jo man bija paaraka zzeel mausuns lai atnnemtu vinnai taadu straadnieku taccu tas ir kaarteejais kauna traips GM laucinaa jo vinni taa arii neiedomaajaas ka vinnu vajadzeetu vismaz uz kaadu briitinnu iemest tiessaam reaalajaa speelee....
(protams arii es saku sim speeleetaajam ja nemaldos vladimiram(taccu varu klluudiities) paldies)





nobeigumam taada kaa atkaape no teemas lai arii kaa juus te dazzi noliktu kamaza larpus taccu alkahola lietossana tajos varteikt praktiski neontiek un es nekad neesmu tajos lietojsi alkaholu veeraa nnemamaa daudzumaa (atziissos ka divas reizes naktii esmu izdzeeris pa paaris malkiem piparu ruugtaa) jo tas pat nemaz neprasaas taccu uvaisas kreeslaa to dariija katrs otrais un sestdienas vakaraa to dariiju arii es kopaa ar tiem kuru speele vai nu bija izbesiijusi liidz galam vai nogarlaikojusi liidz naveei
...ar top ka lietoju alkaholu nemazaakajaa meeraa nelepojos un iisteniibaa nevainoju GM jo tikai pats pie taa esmu vainiigs bet tas liek nedaudz padomaat vai tiessaam aizraujossaa speelee buutu jaalieto alkahols un neviens nevar man paarmest ka es nebuutu speeleejis no visas sirds un centies cik speeka gan IG gan veelaak peec naaves OOG

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mausns
iesūtīt 24.08.2006 08:43
Raksts #48


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: vispaar Riigaa, reizeem arri kur citur



Aivvv, drusku pretī Tev par to puisi. Tas puisis, likās, pielīmējies" virtuvei. Mēs jau viņu ik pa brīdim sūtījām pilsētā izmantot jebkuru atelpas brīdi. Slaviks tik' izmeta kādu loku un atpakaļ pie uguns vai vienkārši krogā pie galda atpūsties. Pat vakaros nācās gandrīz vai pierunāt iet gulēt skatoties uz viņa nogurušajām acīm.
Mēs pašas, kaut minimāli, bijām redzamas darbojamies arī kur citur, ne tikai krogā. Slavikam no mūsu puses tika dotas iespējas izmantot brīvos brītiņus pašam savā labā. Mēs nebūtu traucējušas un pat centāmies veicināt puiša izkustēšanos un darbošanos arī ārpus kroga sienām.
Līdz ar to - daudz kas viņa rīcībā bija viņa paša izvēlē un tā pašattdeve kroga vajadzībām.... Un viņa brālis arī teica, ka Slaviks ir tāda tipa cilvēks. Darīs un viss.
Aivvv, mūsu īpašais paldies viņam un visiem pārējiem, kas piedalījās korga darbībā, ir īsts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aivvv/troll drea...
iesūtīt 24.08.2006 08:48
Raksts #49


Pokemonu pavēlnieks
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: prefektu vannasistaba nodarbojoties ar...
Zilonītis Dambo 2012



es nebuut nebiiju domaajis savu paldies kaa neiistu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kamazs
iesūtīt 24.08.2006 11:45
Raksts #50


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



CITĀTS

Trīs, divi, viens, kas nav gatavs – nav mana vaina: ja jums nepatīk noteikumi, tad spēlējiet nepievēršot tiem uzmanību.

Šis izklausās ļoti dīvaini tik virtuālā spēlē.

Virtuālā spēlē visiem spēles noteikumiem vajag būt tādiem, kādi tie bija alķīmiķiem Uvaisas krēslā.

CITĀTS

Vai tie regulē kā tev aplaudēt bardu dziesmām, kā teikt komplimentus bordeļa meitenēm, kā sadarboties ar pilsētas sargiem, kā aiziet no savas nometnes palīdzēt kādam vai vienkārši piedzīvojumus meklējot, kā pārdzīvot biedru nāvi vai līksmot par kopējiem panākumiem?

Tu mini WYSIWYG lietas.

Vajag skaidrus noteikumus, lai, piemēram, GMi nevarētu pateikt "pilsētai ir 50 arčeri uz sienām" un vēlāk tos piepeši "nomainīt", lai būtu konsekvence, skaidrība. Ja spēle nav WYSIWYG, tad noteikumiem skaidri jādefinē tas, kas nav redzams. Kam tas vajadzīgs? Lai spēlētājs varētu izprātot cēloņus un likumsakarības, varētu izdomāt kā risināt kvestus izmantojot viņam dotās iespējas saskaņā ar noteikumiem -- tobiš, interesanti un pilnvērtīgi spēlēt.

Šo rakstu rediģēja Kamazs: 24.08.2006 11:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sīdžmāsters
iesūtīt 24.08.2006 11:51
Raksts #51


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.10.05



Liels paldies GM un spēlētājiem arī no Māte Falekas priesterienes!

Te būs bildītes ko paskatīties
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 24.08.2006 15:44
Raksts #52


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Negribas gan sākt taisnoties par visām mūsu pieļautajām kļūdām, kuru tiešam nebija mazums. bet tomēr:

CITĀTS
SOCIAALAJAA SPEELEE "UVAISAS KREESLA" NAV NEPIECIESSAMI SOCIAALI NPC IR NEPIECIESSAMI TIKAI UN VIENIIGI NPC KAS PROT CIINIITIES


Personīgi es palaidu vismaz 5 sociālos NPC un pati 2x izgāju kā sestais. Tiesa, viņu bija par maz. Tas atkal atduras meistaru daudzuma problēmā...

CITĀTS
ka uz taam staav 50 lokssaaveeji


Neviens meistars netika teicis, ka uz sienām stāv 50 lokšāvēji. Tas bija Randa pieņēmums, ko mēs neatbalstījām.

Vismpār, palasot šo forumu un Sanktu, man sāk likties, ka ir notikušas divas dažādas spēles... Nu ko, novēlu, lai jums katram izdodas mācīties no mūsu daudzajām kļūdām un izveidot labas, lieliskas, visiem 100 spēlētājiem aizraujošas spēles.
Ar to tad arī atklanos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Henenu Hissu
iesūtīt 24.08.2006 16:39
Raksts #53


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.06



Sveicināti atkal. Nu, re, cik skaistas atbildes parādījās. Ne tā, ka man gribētos šeit uzsākt kādus strīdus, bet ir jāatbildē it īpaši ja izmanto manus vārdus.
CITĀTS(Kamazs @ 24.08.2006 12:45) [snapback]1026496[/snapback]


Tu mini WYSIWYG lietas.


Gan nē. Tur es minēju atspēles lietas, sajūti atšķirību. Godīgi sakot man ir maz saprotams kā dēļ tiem maniem vārdiem bija izdomāts kaut kāds sakars ar pseidosvarīgo WYSIWYG. Turklāt – vai tiešam ir tā, ka “pilnvērtīgi spēlēt” nozīme “risināt kvestus izmantojot dotās iespējas saskaņā ar noteikumiem”? Nez kāpēc es visu laiku biju domājis, ka “pilnvērtīgi spēlēt” ir “gūt baudu no un sagādāt baudu ar saskari ar pārējiem spēlētājiem, mēģinot iepazīt to, ko reāla dzīve sastapt nevar”.

Šādējādi mēs nonācām pie maradu komandas. Nu gan ir skaisti, viņiem bija “jāpalīdz spēlei” un tā, lai pat pēdējais pilsētas ubags zināja, ka viņi “palīdzēja”. Pirmkārt ar to “palīdzību spēlei” nav visam skaidrs, “spēle” ir abstrakts jēdziens, no kādas puses neskaties. Kam tad konkrēti viņiem bija jāpalīdz? “Spēlētāju” pulkam, kas parakstījās savā nespējā spēlēt un gremdēja savas skumjas piparu rūgtā? Bet ja tomēr tas ir spēles sižets kam bija jāpalīdz attīstīties, esiet ar mieru – bez maradu palīdzības psions Mets neatdzīvinātu seno pilsētu, alķīmiķiem nebūtu amuletu apburšanai, elfiem nebūtu jaunu vārtu, pasaulei nebūti traktāta par rasu izcelsmi, un tas ir tikai mazi nieki ko es zinu no tā iespaida, ko maradi atstāja Uvaisā. Laikam, cilvēkam ar maisu uz galvas (kas izskatījās tāpat ka vilkaču maskas vilkačiem no vampīru-vilkaču komandas) bija grūti to iespaidu ieraudzīt. Tomēr apvainoties uz to, ka taisnīgi nesaprotošie spēlētāji jautāja viņam ko tieši viņi redz – to lūdzu, to varēja.

Labi, šeit varētu būt rakstīts vēl daudz ko, bet ir jāapstājas. Pierādīt apkārtējiem ka viņi spēlēt neprot vai kaut kas tamlīdzīgs nav mans mērķis. Ko man gribētos sasniegt ir lai pirms rakstīt, ka spēle ir sūds un meistari ir āži, tas spēlētais apstātos un aizdomātos “bet ko es izdarīju lai gūtu baudu no spēles?”.

Esiet sveiki un labi spēlējiet labas spēles. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/medieval.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kamazs
iesūtīt 24.08.2006 17:26
Raksts #54


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



CITĀTS

Turklāt – vai tiešam ir tā, ka “pilnvērtīgi spēlēt” nozīme “risināt kvestus izmantojot dotās iespējas saskaņā ar noteikumiem”? Nez kāpēc es visu laiku biju domājis, ka “pilnvērtīgi spēlēt” ir “gūt baudu no un sagādāt baudu ar saskari ar pārējiem spēlētājiem, mēģinot iepazīt to, ko reāla dzīve sastapt nevar”.

Manuprāt mēs visi dažādi izprotam spēles būtību. Vienam tā ir iespēja ietērpties neparastās drānās un iedomāties sevi fantastiskā pasaulē, dzīvoties tur.

No otras puses spēle tomēr ir spēle un parasti spēli veido kaut kādi šķēršļi, problēmas, kurus pārvarot dažādos veidos spēlētājs sasniedz kaut kādu mērķi.

Vēl spēle ir eksperiments "what if" -- "kas notiktu, ja..", kas ļauj ar interesi vērot kā attīstās un mainās politiskā, ekonomiskā utt. situācija atkarībā no spēlētāja rīcības.

Pavisam dažiem spēlē svarīgs ir sižets..bet tas parasti ir zemā līmenī un pārāk neinteresants, salīdzinot ar pārējiem elementiem.

Reti kurš no larperiem pārstāv vienu "skolu", lielākā daļa larpā meklē pa daļai no visa. Jo vairāk, manuprāt, pilnvērtīgā brīvdabas lomu spēlē spēlētājam gan jāiejūtas pasaulē un tēlā, gan arī jāpārvar šķēršļi/problēmas un pēc kaut kā jātiecas. Kā arī ir jauki, ja tavai rīcībai ir novērojamas sekas un ir redzama kāda sižetiskā saistība visam notiekošajam.

"Atspēlēt lomu" ir tikai viena larpa dimensija. Ne visiem ar to pietiek.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mausns
iesūtīt 24.08.2006 18:18
Raksts #55


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: vispaar Riigaa, reizeem arri kur citur



Aivvv, būšu ko pārpratusi vai neizpratusi. Ja ar kaut ko aizvainoju, atvaino.

Tiem, kuri "uzbrauc" GM.

Lūdzu noorganizējiet paši tik pilnvērtīgu spēli, lai jums neuzbrauktu. Iz kroga sienām redzēju nogurušus un noskrējušos cilvēkus, kuri visiem spēkiem darīja visu, lai radītu interesantu spēli ap 100 cilvēkiem. Cilvēkiem, kuriem katram ir sava "uts" un savas prasības. Un pie viena daudzvalodīga vide ar visām no tā izrietošām īpatnībām. Lakam jau attaisnojas izteikums par latviešu mīļāko ēdienu pusdienās. Sanktai piederīgie pilnībā izbaudīja spēli un ne jau tāpēc, ka viņus GM lutināja. Mēģināja darīt arī ko paši. Negaidīja, ka kāds viņiem pienesīs kvestus uz paplātes un vēl sagremos.
Mīļie, vai nejūtat - interesanti bija tiem, kas arī paši ko bīdīja, no GM saņemtos kvestus izmantojot kā papildinājumu jau esošajai sabīdītajai situācijai?
Kurš aizmirsis, ka larps ir kolektīva pasāciens, nevis individuāls organizatoru īpašums?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eziic_miglaa
iesūtīt 24.08.2006 20:08
Raksts #56


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 23.02.04
Kur: miglaa runaajoties ar balto zirgu... vai arii pie laaciisa skaitot zvaigznes, eedot ievaariijumu un dzerot teeju... vai arii raadot puucei celu uz attieciigo kliiniku...



Man spēle patika. Kā jau rakstīju iepriekš, pat ļoti.
Varu vien atkārtot un atkārtot lielo paldies meistariem, ka man piešķīra tik fantastisku komandu.

Jā, protams, bija lomas, kuras spēlējot, tik tiešām vienīgais, ko tāds tēl varēja darīt bija sēdēt un vērot kā zāle aug. Tajā pašā laikā - seilas krogusmeita paguva apprecēties ar diviem un lūk viņai skaists uzdevums - lai vīri neuzzina viens par otru. Skaists piemērs, kā cilvēks uztaisa sev spēli.
Brīžiem te izklausās tā, ka katram vajadzīgs savs individuālais GM pie sāniem, kas to vien dara kā čukstinās - tagad ej tur, ok, aizgāji, tagad tev tas...
Man bija bauda spēlēt kopā ar drakonistu puišiem, kas spēli uztaisīja turpat pilī, uz līdzenas vietas, sēžot un diskutējot. Nekas nenotika, bet tas bija kaut kas. OK, savajadzējās reizēm meistaru, atrada, paprasīja un ņēmās tālāk.
Kāds iebildīs - kā gan vietvaldim nebūs interesanti utt. Vietvaldimi personīgi netika dots neviens kvests. Tas, ka mēs kaut kur pievienojāmies (piemēram, pretslimības rituālam...), lai būtu jautri, bija mūsu pašu iniciatīva, tāpat, kā neviens mūs nedzina meklēt priesterieni pie elfu slepkavām utt...
GM tikai rada pasauli, reizēm palaiž tajā kādus kaitnieciskus un problēmas radošus elementus un mēģina izskaidrot noteikumus. Spēli katrs taisa pats.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 24.08.2006 21:00
Raksts #57


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



arī biju.

mans spēles rezumē:
2x sifiliss (atvainojos, ja kādam pielipa (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) )
2x nāve (paldies laipnajam monstram un izpalīdzīgajam vampīru valdniekam(?) )
mēris (veiksme XD)

nekad tādā spēlē nebiju bijusi, tā man bija jauna pieredze un interesanti pavadīts laiks. ak, nu jāsaka paldies, ka vispār kas tāds tiek rīkots. jāatzīst gan, ka sākumā neko nesapratām no paražām šādās spēlēs. Vai gan varēju zināt, ka neviens piepūšamos neņem līdzi? Vēlāk gan daži labi cilvēciņi pumpi aizdeva, paldies. Vispār atpazinu dažus labus forumiešus, pašai prieks par sevi, ka tik acīga (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Prieks redzēt šos cilvēkus, tā teikt, dzīvajā.

eziiti miglā, paldies par komplimentiem (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/biggrin.gif)

aivv, tu biji dikti dievīgs ubadziņš, mūsu iestāde par tevi bija sajūsmā, nespējām vien beigt apbrīnot. Nu ritīgi mīļais skatiņš tas bij, arī tas pie pilsētas vārtiem. Stāvējām tur un jūsmojām uz ubagu skatoties. ^__^ Maizīte mūsu. Gurķis arī. Bet tu tur ubagodams biji bagātāks par dažu labu godīga ( (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/biggrin.gif) ) darba darītāju.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Susuriņš
iesūtīt 24.08.2006 22:53
Raksts #58


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.05.04
Kur: Bedrē.



1. WYSIWYG tiek lietots tikai, lai atšķirtu reāli eksistējošās spēles lietas (zobens, bruņas, amuleti), no virtuālām, proti lapiņām, uz kurām ir uzraksts "izdzer mani, augsi liels!", vai 50 elfu arčeriem, kas stāv uz pilsētas vārtiem. Šis termins attiecas tikai uz spēles mehāniku, tāpēc šajā kontekstā tas tikai norāda, ka krogusmeitas un bardi bija dzīvi cilvēki, nevis papīra lapiņas ar uzrakstu "1 dziesma".

Šis termins tika lietots kādas sen izbeigtas spēļu sērijas raksturošanai, un ir ar to pārāk saaudzis, lai gan tā patiesā un sākotnējā nozīme ir krietni neitrālāka, un tas nozīmē tikai spēles elementus ar mazu virtualitāti.

2.a. Visās spēlēs, kuras pretendē uz stingru iekšējo hierarhiju, proti ar stingru dalījumu aristokrāti / vienkāršie ļaudis, rodas problēma, ka vienkāršo ļautiņu atveidotājiem, ja tie vēlas stingri turēties savā lomā un tajā patiesi iejusties, nav īsti ko darīt, jo "īstajā" dzīvē, viņiem savs laiks būtu jāpavada smagā un grūtā darbā, kas larpā saprotamu iemeslu dēļ, nav nedz vēlams, nedz iespējams. Tāpat arī stingri pieturoties pie lomas, kādam zemnieciņam būtu jāvairās pat uzlūkot sejā kādu augstdzimušu personu, nemaz nerunājot par sarunu ar tām.

2.b. Iejušanās spēles pasaulē ar bardu dziesmām, meiteņu dejām vai bordeļa apmeklējumu (kurš diemžēl man gāja secen gan statusa, gan dzimuma dēļ) protams ir ļoti jauka, taču ne pārāk ilgstoša. Es ticu, ka ar to ir iespējams izklaidēties kādu laiku, taču dzīve bez izaicinājuma un mērķa ir visai garlaicīga. Šī ir vieta kur būtu jāiejaucas ļaunajiem pārējiem spēlētājiem ("Ja tu man rīt nedosi 50 000 naudiņas, es tev nogriezīšu galvu"), vai arī GM ("jums uzbrūk lācis!") [visi personāži un notikumi ir izdomāti, jebkura sakritība ar reālo dzīvi ir nejaušība]

3. Kāda bija šīs spēles problēma? Manuprāt, spēlētāji pārāk maz spēlēja savā starpā. (šis izteikums attiecas uz visu, kas nav bardi, bordelis vai sabiedriska tērzēšana), proti neviens pie manis nenāca, lai no manis kaut ko dabūtu. Pasauli glāba no mēra, nevis no pēkšņas elfu pasaules dezinfekcijas idejām, vai vampīru vēlmes pārvērst visu pilsētu lielā zviedru galdā, kur donori atdod arī visu savu mantību.

Kāpēc? Uzdrošinos izteikt ideju, ka spēlētāji raustījās no GM. (Mani visdziļākie cieņas apliecinājumi viņiem) Tas NAV akmens GM dārziņā. Es ticu, ka GM būtu pieļāvuši daudzas interesantas idejas, un iespējams, ka minētā problēma pat nav pašu GM vaina - taču kāpēc visi spēlētāji mierīgi uztvēra '50 elfu arčerus ar tarpāta bultām' kā pilnībā pieļaujumu GM ievedumui? Manuprāt, šis apstāklis, kas figurēja manā dzirdes lokā esošo spēlētāju apsvērumos, pilnībā parāda to, ko spēlētāji uzskatīja par savām iespējām šajā spēlē.

Iespējams, daži spēlētāji uzskatīja, ka no viņiem sagaida tikai tējas pasniegšanu un novākšanu jauku sarunu pavadījumā. Vai tā ir GM, vai spēlētāju vaina, es nezinu. Varbūt vainojams nav nedz viens, nedz otrs, bet gan neveiksmīgā komunikācija starp GM un spēlētājiem, proti - spēlētāji domā, ka zina, ko domā GM un otrādi. Tas varētu izskaidrot arī atšķirību starp Kbk un Sanctuary - drakonistu skats uz spēli bija līdzīgāks GM viedoklim.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Merdok
iesūtīt 24.08.2006 23:39
Raksts #59


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.06
Kur: Land of Forgotten Dreams



Pārāk daudz burtu... Slinkums visu lasīt. Gribu teikt tikai vienu. Kas vēlas spēlēt vienmēr atradīs sev spēli. Un nevajag velt vainu uz GM. Izanalizējiet katrs pats SAVU spēli un izdariet secinājumus. Varbūt nākamreiz sanāks izvairīties no tām pašām kļūdām un izveidot sev interesantāku un aizraujošāku spēli.

Paldies visiem ar ko sanāca PASPĒLĒT spēles laikā, ar jums tiešām bija jauki. Gribētu izteikt pateicību Meistaru komandai un it īpaši Aigaram, kurš pacieta visas mūsu izdarības spēles laikā un Jēkabam, kurš radīja tik brīnišķīgu un DZĪVU pasauli.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 25.08.2006 00:00
Raksts #60


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Es saprotu, ka visi mēģina būt pozitīviski un atbalstīt GMus, kuri tiešām tur ir ielikuši daudz darba.
Tāpēc kritizēt tik ļoti negribas, un vienmēr var meklēt vainu sevī. Taču tā kā esmu gana paštaisna un riebeklīga persona, atļaušos analizēt un kritizēt šo spēli un GMus, nevis tikai sevi. Galu galā GMiem tāpat nebūs labuma no informācijas - "spēle sūkāja, jo es slikti iejutos pasaulē, jo esmu slikts spēlētājs, varēju spēlēt labāk".

Tāpēc atvainojos, ja kādu aizskaru. Tāds nav mans mērķis.


Ar cieņu, Etjēns de Bastardo aka Andža
(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v87/Andza/m2.jpg) (IMG:http://img.photobucket.com/albums/v87/Andza/m3.jpg) (IMG:http://img.photobucket.com/albums/v87/Andza/m5.jpg)

Pirmkārt paldies GMiem par spēli.

Otrkārt...

Andzas nosacīti garais atskats uz spēli

Tātad kā jau redzams šī ir diezgan skaļa spēle, kurai ir daudz un pretrunīgas atsauksmes.
Atļaušos no savas puses minimāli pastāstīt par savu tēlu, savu spēles pieredzi, kā arī mēģināt objektīvi un subjektīvi analizēt spēles sliktās un labās puses.


Par grāfa Etjēna de Bastardo tēlu.

Mans tēls noteikti bija vislabākais visā spēlē. Tā vismaz teiktu pats de Bastardo. Taču šim „vislabākajam” tēlam ir nedaudz interesanta priekšvēsture, kas dažiem cilvēkiem varētu likt pasmaidīt.

Kaut kad agrā pavasarī, vai pat ziemā (precīzi neatceros) Akselam (aka DW aka Kristapam) par godu NW sarīkoja LARPu Nacionālās Bibliotēkas telpās. Kamazs pārģērbās par mūmiju, es atkal izmetos vienās apenēs, uzvilku pa virsu Tijas mēteli, paķēru vienu zobenu, un izdomāju, ka būšu iedomīgs nekromants, kurš ir nedaudz perverss, paranoisks un, protams, vēlas iekarot pasaules varu. Tā arī tapa grāfs Etjēns de Bastardo.

Kad tika anonsēta Uvaisa un uzzināju, ka burvji būs drausmīgi spēcīgi spēlē, radās izaicinājums dabūt burvja tēlu. Tad paaugstināju likmes – gribēju dabūt burvja tēlu, kurš būtu perversais Etjēns de Bastardo. Lai dabūtu cauri šo slimo personu nācās radīt pamatojumu 12 lappušu garas leģendas formā (ko, ja kādam ir interese varu iemest kurbijkurnē)

Sev par patīkamu pārsteigumu tēls tika cauri, un tā nu jūs varējāt satikt šo aplam jauko personu.

Par spēli no PC skatpunkta.


Man ir zināmas problēmas spēlēt tēlu, kāds ir Bastardo (Kikis droši vien varētu perfekti tādu spēlēt), jo esmu sociopātisks, nervozs un bailīgs cilvēks, kuram ir pagrūti uzsākt kontaktus ar svešiem cilvēkiem.

Pirmajā dienā man sadeva daudz informācijas (atšķirībā no citiem): 2 šifrēti teksti, 1 vēstule + papildus informācija par notikumiem + dzimtas kvests (kuram tā arī nesanāca īsti pievērst uzmanību vispār), taču atļāvos veltīt sevi tikai tēla atspēlei sākumā, lai paskatītos, kā ies. Atsauksmes no draugiem bija negatīvas, tāpēc ekspektācijas nebija pārāk augstas, bet uzskatīju, ka „spēli var glābt”.

Nākamajā rītā tapa de Bastardo komandas vākšanas akcija, kura, atzīšu bija daļēji metageimīga, jo mēģināju savākt tos draugus, kuriem bija garlaicīgi, lai kopā varētu kvestoties. Diemžēl tīri jaukā sardzes priekšnieka izleciena dēļ, plāni izjuka. Vainīgs arī mans agresivitātes trūkums. Īstais de Bastardo būtu viņu uzreiz nodedzinājis, nevis ķēpājies ar kaut kādām goda lietām, bet es tā nevaru iemest bumbiņu pa spēlētāju un paziņot, ka 6 dmg no viņa un viņš droši vien ir beigts. Pārāk kautrīga man tā daba. Savādāk droši vien viss būtu izgājis interesantāk ar potenciālu pilsētas šturmēšanu (no salašņu komandas puses, vismaz tādas bija cerības, Kikim jau riktīgi gribējās ietestēt savas 4 dmg bultas uz pilsētas sargiem). No otras puses rēķinājāmies ar virtuālajiem sargiem (kuri tad tomēr nebija? Uff, mēs visu laiku tos ņēmām nopietni un bijām riktīgi ````-off’oti).

Nonākot pie elfiem spēle, lai arī ieguva adrenalīnu, daļēji apstājās. Pēc fiasko ar lokācijas uzģenerēšanu, morāli bija atsitusies vēlme turpināt spēli, pie tam bija svarīgāk aizvest ne pārāk veselo Tiju uz mājām. Gribējās vēl pamēģināt dabūt to nekromanta kroni galvā, bet nezinu pie kā tas bija, un man bija pārāk ķēpīgs stāvoklis, kā arī noskaidroju, ka pie vampīriem tas it kā nebija (tā jau vēl bija idejas noslēgt apvienību ar vampīriem&vilkačiem un ...., protams, šturmēt pilsētu (pēc tam bordeli)). Iedvesmas trūkums tā arī lika beigt spēli tajā vietā.

Analīze ar komplimentiem un kritiku (gaidiet vairāk kritikas, un tā tāpat jums ir noderīgāka)

Kāpēc man pašam zuda iedvesma spēlēt? (ievērojot faktu, ka man, atšķirībā no daudziem citiem bija key-personāžs, varens burvis, daudz kvestu iespēju un atraktīvs tēls)

Ne pārāk objektīvie iemesli.

1. Pirms spēles negatīva attieksme virmoja gaisā par to, ka spēle nevarētu būt īpaši veiksmīga (to pastiprināja neveiksmīgie noteikumi) (morāli atsit)
2. Spēles sākumā jau saņēmu negatīvu feedback’u no ceturtdienas spēlētājiem par spēli. (morāli atsit)
3. Spēlēju viens (komandā vieglāk, bet de Bastardo nepiestāv veidot pirms tam komandu) (vienam grūtāk bīdīt lielas lietas)
4. Padzirdēju par virtuālo strēlnieku lietu, kas uzreiz radīja pastiprinātu efektu pirms spēles izplatītajam uzskatam, ka „GMi ļaus notikt tikai tam, kas viņus apmierinās, proti, nolemtajam sižetam”.
5. Grūtāk saspēlēties ar drakonistiem sava sociopātisma labad, valodu barjera (nekāda gan dižā, bet nedaudz just var), kā arī juškas, ka viņiem tomēr ir savādāka spēles uztvere, un likās, ka dažiem no viņiem spēle pārāk sakāpj galvā. (cilvēki pārāk iespringst un ņem to nopietni, par šo tiks arī vēlāk izvērsts vairāk)

Objektīvākie iemesli

1. Fakts, ka GMu ir par maz, bet spēle, lai kustētos pamatīgi balstās uz GMu klātbūtni (kas man jau Ceļā 2 likās neveiksmīgi). Pie tam īsti tā kodu sistēma nestrādāja, veidojās laika cilpas un citas neveiklības.
2. GMu solidaritātes trūkums. Pats to neizjutu, bet dzirdēju cilvēkus sūdzamies, ka jāzina, pie kura GMa iet, lai dabūtu īsto rezultātu.
3. Sistēmu (gan ekonomisko, gan kaujas) problēmas. Te jau viss izrunāts. Piedodama kļūda, cilvēki tomēr pirmo reizi tā pamatīgi izstrādā sistēmu, pie tam, cik saprotu alķīmija visiem patika (pats nesaskāros) Piemēram, nu nezināju es par tarpāta ieroču cauriešanu maģiskajai aizsardzībai (kas pati par sevi ir lieliska ideja), un tagad arī tā īsti nekur nevar atrast šādu informāciju (kuru it kā burvim tomēr derētu zināt).
4. Poligons, cik objektīvs, cik ne šis spriedums, bet man ne pārāk patika. Pārāk determinētas taciņas no vienas nometnes uz otru. Arī bunkuri, kuri droši vien lieliski iederējās Disporā, te kaut kā to fīlingu bendēja (atšķirībā no tīra meža). Krogs un bordeļi gan izskatījās itin jauki izveidoti. Taču tas ir diskutabls jautājums – kaut kā tā neinteresanti pa to ceļu visu laiku kātot no maradiem un elfiem uz pilsētu.
5. Mūžīgais kroga jautājums. Vienmēr esmu bijis pret, un nespēju spēlēt komfortabli, ja man fonā ir cilvēki, kuriem JĀSTRĀDĀ šajā spēlē. Viņi no tā ķer kaifu? Nu varbūt, bet man galīgi negribas sniegt šiem cilvēkiem no vienas puses palīdzību viņu darbos (paši sevi tādā vietā ielikuši), no otras puses moka sirdsapziņas pārmetumi – tomēr savējie draugi un paziņas. Pēc cilvēcīgā faktora jau nevienu čakarēt negribas.
6. Šifrējamais teksts – idejiski labs, taču šoreiz tīri tāds vairāk mehānisks darbs, nevis kaut kādu asprātību prasošs. Man vispār uzreiz pateica kodēšanas tipu priekšā (jo citiem bija bijis laiks). Diemžēl tālāk tas nozīmēja laikietilpīgu ķēpāšanos. Lai gan nevaru noliegt, ka teksti bija tīri jauki sacerēti un poētiski.

Tātad pāris galvenās lietas, kuras, manuprāt, ir svarīgi izcelt un apdomāt, kā nodrošināt patīkamu fīlingu spēlē.

Kaut kā veidot efektīvāku kvestu sistēmu (GMi ir grūti dabūnami, tāpēc vienam vēl jo grūtāk spēlēt, negribas vienam traucēt GMu, kad viņš apkalpo veselu komandu, bet it kā vajadzētu, lai bīdītu lietas uz priekšu. Kopumā vispār kontaktēšanās ar GMu allaž diezgan konkrēti sit laukā no atmosfēras.

Daži GMi bija ļoti patīkami un jauki, bet dažiem ir vērts padomāt par attieksmi tādā ziņā, ka „ar varu nevienu nepiespiedīsi izbaudīt spēli” un „nav vērts pārāk iespringt par notiekošo”, galu galā to jau sen Martins teica ir grūti izbaudīt lomu spēli, kurā tā vien rausties, ka tev kāds kaut ko neaizrāda. Tāpat arī kretinē momenti, kad ir skaidrs, ka dari OOG lietas un tev derētu palīdzība (cel, vāc kādam nojumi utt. lietas), bet kāds vēl ņurd kaut ko par OOG runāšanu. Protams, visi nav tādi nervozi ņergas, kā es, bet tomēr ir patīkamāk, kad nav kaut kāds nīgrs backgrounds, no kā baidies vai ar ko rēķinies. Audzināt, stingrāk raudzīties uz spēlētājiem? Sure, es domāju, ka derētu katram PC pa elektrošoka implantam, ko zippot, katrreiz, kad parādās OOG runa. Būtu perfekti.

Kaut kāds aptuvenais spēlētāju balanss – mēs vienā momentā secinājām, ka šajā spēlē, vai nu tu neesi nekas, vai arī esi tuvu godlike statusam. (uz beigām, ja nemaldos vispār sāka spawnoties kaut kādi uberčari, demiurgi vājprātīgākie)


Pozitīvais

Settings, pasaule, rases, nometnes idejiski ir viss forši.

Iespējas izvērsties klašu un rasu jautājumos.

Daudz spēlētāju.

Tiešām skaisti tērpi.

Interesanti lielie kvesti un sižets (man intriģēja visas tās arhimaga un nekromanta lietas, būtu jauki, ja tās varētu nopublicēt, jo man tomēr bija pagrūti uz vietas iebraukties, kas tur īsti bija noticies senvēsturē).

Apņēmība

Centība un ieguldītais darbs.



Rezumē?

Kāds īsti bija LARPS? Savā skatījumā es LARPa kvalitāti vērtēju pēc tā, cik procentuāli daudz tās dalībnieki ir bijuši apmierināti ar spēli. Jo vairāk, jo labāk. Šinī gadījumā grūti spriest (tāpat, gan kā daudzos citos LARPos), jo ne visi izsakās – iespējams daudzi pozitīvi un negatīvi viedokļi paliek noklusēti.

Pats varu teikt, ka esmu apmierināts ar pieredzi. Tieši gribēju izbaudīt vairāk drakonistu stila LARPu. Priecājos par savu tēlu, tērpu, un leģendu. Esmu pateicīgs GMiem par man sagatavotajām ekstra lietām. Taču kopumā pārāk ļoti neizbaudīju spēli, cik varbūt būtu varējis augstāk aprakstīto objektīvo un subjektīvo problēmu dēļ.

Šo rakstu rediģēja Andza: 25.08.2006 00:06
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 15.05.2024 06:56