Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Džonatans Strouds- Samarkandas Amulets, Bartimaja triloģijas pirmā grāmata
Hikari
iesūtīt 13.07.2006 00:11
Raksts #1


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Manās rokās pirms dažām dienām nonāca nesen izsākusi grāmata, kuru sarakstījis ir Džonatans Stouds. Samarkandas amulets. Grāmata stāsta par mūsdienu Londonu un kādu puisi Netenjelu, kurš ir kopš mazotnes pieņemts par burvja mācekli un ir ļoti centīgs un spējīgs skolēns- visas zinības apgūst lielā ātrumā. Kad viņam paliek 12 gadu, puisis izsauc savu pirmo dēmonu un tad sākas viņa piedzīvojumi un nedienas. Vai kāds jau ir izlasījis vai pašreiz lasa šo grāmatu?! Jūsu domas?!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
gone away
iesūtīt 21.07.2006 00:26
Raksts #2


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.06.05
Kur: away



Tā ir tā, kuru tu lasīji toreiz Rīgā kā traka, vai ne Rowenny?! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

Nu jā, es laikam arī gribu šo grāmatu ievērtēt...ja jau tu saki, ka ir vērts.

Neliels info:

(IMG:http://www.jr.lv/objs/shop/9789984372679.jpg)

Kad 5000 gadus veco džinu Bartimaju izsauc jauniņais burvju māceklis Netenjels, džins domā, ka viņam būs jāparāda tikai pāris vienkāršu ilūziju. Bet zēns ir izcili talantīgs, un viņam padomā ir kaut kas daudz bīstamāks: atriebība. Pret savu gribu Bartimajs tiek aizsūtīts nozagt vareno Samarkandas amuletu, kas atrodas pie Saimona Siržulauzēja - burvja, kas izslavēts ar īpašu nežēlību un godkāri. Un drīz vien džins kopā ar zēnu tiek ierauti briesmīgā intrigu, slepkavību un sazvērestību straumē. Šis aizraujošais stāsts, kas notiek burvju kopienas kontrolētajā mūsdienu Londonā, apburs visu vecumu lasītājus. No angļu valodas tulkojusi Daina Ozoliņa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Riame
iesūtīt 21.07.2006 15:28
Raksts #3


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.08.04
Kur: Es esmu nekur, nekad un necikos...



esmu redzējusi Jāņa rozes grāmatnīcā, bet īpaši nepievērsu uzmanību šai grāmatai, ja jāsaka godīgi. Bet ja jau jūs sakāt, ka ir vērts izlasīt, un, apraksts liekas diezgan interesants. Gaidīšu bilbemnē parādamies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kagura
iesūtīt 21.07.2006 15:39
Raksts #4


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.11.05
Kur: Night's Watch



Izlasīju, pie tam visai ātri, un man patika. Radās nelielas asociācijas ar Pulmana grāmatām (nekādi nevarēju sevi piespiest tās izlasīt līdz galam), bet tas bija nenozīmīgi. Turklāt šī ir tikai pirmā triloģijas daļa, tātad jācer, ka drīzumā parādīsies arī pārējās.

Ļoti patika notikumu atainojums no Bartimaja viedokļa, paskaidrojumi lika pasmaidīt un reizēm pat sākt skaļi smieties (tāpēc brālis nodomāja, ka esmu nedaudz sajukusi (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) ). Ir vērts lasīt, kaut gan beigas likās drusku sasteigtas (varbūt tikai man, nez). Iesaku visiem fantāzijas žanra faniem. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 23.07.2006 02:56
Raksts #5


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Par tiem skaidrojumiem. Visvairāk patika, ka Bartimajs ļoti bieži visu tiešām apraksta no sava dziņa viedokļa un tā sanāk kā tāda cilvēku apsmiešana. Ļoti patika vienā vietā pie paskaidrojuma pielikts tāds teksts [spoiler]Tu to visu lasi? Es tiešām neticu, ka tu šo lasi, beidz lasīt un skaties, kā tad tas viss notiek[/spoiler]

Šo rakstu rediģēja Rowenny: 23.07.2006 02:58
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Floriāna
iesūtīt 23.07.2006 14:00
Raksts #6


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.03.06
Kur: somewhere else



Mani gan kaitināja, ka teksti bija apakšā, piezīmes bija interesantas, bet vajadzēja tās likt uzreiz iekavās pēc teiktā. Man nepatika, ka jāskatās apakšā.
Un jā. Grāmatu bija nežēlīgi grūti iesākt, bet tālāk jau bija grūti atrauties.
Netenjels man diezgan bieži nepatika. Nejauks, viņš bija, jā. Laikam vienkārši esmu pieradusi, ka galvenie tēli ir jauki. Lasīšu arī otro daļu, ja būs, tomēr tā nav grāmata man.

Šo rakstu rediģēja sudz_mane: 23.07.2006 14:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Blaaksh
iesūtīt 03.08.2006 08:25
Raksts #7


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.06.06



(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Es vēl lasu, bet drīz pabeigšu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Visas trīs daļas tagad ir iznākušas angliski...(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Bildes - Otrā grāmata, Trešā grāmata.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 08.08.2006 00:46
Raksts #8


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



tiešām nekļūdījos izlaso šo grāmatu. Pat ļoti patika, pievienoju saviem favorītiem. Lieliskā bartimaja humora izjūta un Netenjela izdarības, viss apvienojumā ļoti labi saskan. Tiešām patika. Un nākamās divas grāmatas es vnk nespēju sagaidīt, ceru, ka tās pēc iespējas ātrāk pārtulkos latvsiki. Ja nu nevarēšu nociesties, meklēšu kkur angļu izdevumu un lasīšu oriģinālvalodā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermiones zizlis
iesūtīt 11.08.2006 11:55
Raksts #9


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.05



Tik jauka graamata.Netenjels gan krita uz nevieb bet bartimaja piezīmes bija jautras...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_._*
iesūtīt 22.12.2006 14:40
Raksts #10





Viesi




Man ļoti patika šī grāmata! Atjautīgi komentāri un laba intriga! Viena no labākajām fantastikas grāmatām, ko esmu lasījusi. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 22.12.2006 14:48
Raksts #11


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



Man ļoti patika. Bartimajs bija jautrs, un beigas - patiešām negaidītas. Saimons Siržulauzējs nopietni mani pārstedza...
Turklāt grāmata bija loģiska un labi saplānota, intrigu pilna un aizraujoša. Jā, patika. Un nākošā daļa arī būs? Ja nu bija norādīts, ka 1. grāmata.

Šo rakstu rediģēja Eriette: 22.12.2006 15:14
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 31.08.2007 11:55
Raksts #12


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



ilgi nebij bijis tik žēl pēc tam kad izlasīts
beigās bij baigi laba pamācība Netenjelam. par to pašu pacietību tikai dziļķā plāksnē. par vainas apziņu un vēl
nu man gan patīk abi varoņi TIEŠI tāpēc ka nav nekādi čabulīši. (vē). Parādās vismaz kaut kāds daudzplākšņainums
drausmīgi uzjautrinājos kad velnēns tika piespiests uzrunāt džinu visādos smalkos titulos.
un vēl tā piezīme. milzis ar vērša vai ērgļa galvu. tas skaitījās moderni Nīnivē 700 g pmē...

jā par to runājot biju šausmīgi vīlusies ka tas nenotiek Samarkandā. un pēc tam dikti iepriecēja Čehijas pieminēšana un žel gan ka netenjels nedevās uz turieni. un vēl-grāmatas beigās tiek uzgavilēts zobencīņas meistariem no Latvijas- tieši tā melns uz balta. man jau kādu ceturto reizi iznāk lasīt ārzemju (jeb importa lol) grāmatās šādu vienā teikumā pieminētu vārdu kura vietā varētu būt jebkura Uganda vai Venecuēla. Un ir šausmīgi jocīga sajūta. Ja tas sāks atkārtoties vēl kādas trīs reizes es jau kļūšu dusmīga...
Bet autors interesējas par kultūrām un tas vieš cerības...
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 09.09.2007 16:04
Raksts #13


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Informācija ir šāda: grāmatām krievu valodā jau ir iznākuši vēl divi turpinājumi, neskaitot šo. Tātad, kā vienmēr, vai nu mūsu Latviešu tulkotāji tālāk neko nevēlēsies iztulkot, vai arī vienkārši kavējas. Grāmatas krievu valodā ir pieejamas tajās grāmatnīcās, kurās ir krievu fantasy, es vienu zinu turpat stacijā Origo tieši tur, kur ir SA ir grāmatu veikaliņš iekšā. Tur varēja pāris nedēļas atpakaļ nopirkt turpinājumu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Baloņpārdevējs
iesūtīt 03.10.2007 18:22
Raksts #14


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.08.07



jess, zvaigzne izdevusi otro daļu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/devil.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ievucite_2007
iesūtīt 20.12.2007 16:23
Raksts #15


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.11.07
Kur: sapņos...



Šo grāmatu es izlasīju, jo piedalījos bērnu žūrijā.Šito es gandrīz pilnīgi droši varu likt 1.vietā.Tā ir lieliska grāmata, interesanta un aizraujoša.Es varu arī teikt ka tā ir neparasta grāmata, ne tādaa kā citas lasītās.Superīga grāmata! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Līg
iesūtīt 20.12.2007 18:53
Raksts #16


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.04.07



O, jā! Lieliska grāmata. Patiesībā, ilgi šo grāmatu nevēlējos lasīt tikai tāpēc, ka nepiesaistīja pats npsaukums. Un galu galā - man nav ne mazākās nojausma skāpēc es viņu paņēmu. Tomēr nenožēloju, jo grāmata bija ļoti interesanta un aizraujoša. Un Netenjels man patika vislabāk, bet ja viņš ir kopā ar tādu kā Bartimajs tad vēl jo vairāk.
Man patīk kā autors skaidri un gaiši norāda, kā pusē ir vara un kas ir stiprāks. un ar to visu vēl paspēlējas, iedvešot varonim ilūzijas, ka viņš spēj pieveikt varu.
Visspilgtākais citāts, kas mani piesaistīja tiklīdz to izlasīju:

Brīvība ir ilūzija. Visam ir sava cena.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Moriartijs
iesūtīt 17.01.2008 18:14
Raksts #17


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: trust me, i'm a liar
Fotogrāfs 2009



Tikko izlasīju visas trīs daļas. Pirmās divas ieraudzīju bibliotēkā un paņēmu. pirms tam nebiju neko par tām dzirdējusi. Izlasīju. Patika. Tiešām. Trešo daļu dabūju savos nagos krievu valodā, taču tas mani nekavēja to lasīt.

Samarkandas Amulets.
Golema Acs.
Ptolemaja Vārti.

Tiešām žēl ka autors nerakstīs turpinājumu, vai vismaz epilogu, jo pēc Ptolemaja Vārtiem tiešām prasījās neliels nobeigums.

Vērtējums 9,5 no 10.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kauliņš
iesūtīt 17.01.2008 18:42
Raksts #18


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.07



Šo grāmatu tieši tagad lasu. Nav daudz laika ko tai veltīt tāpēc tieku lēni uz priekšu. Noteikti drīz arī iegādāšos otro daļu, man ļoti patīk grāmatas ar turpinājumiem. šajā grāmatā interesanti ir arī pie paraksti jeb domas vēru vieta.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Paige
iesūtīt 20.01.2008 16:28
Raksts #19


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.01.08
Kur: Malfoju muiža



Man šī grāmata likās vienkārši lieliska!Es to izlasīju nesen, tā bija tikai nesen iznākusi.Ļoti interesanta, pilna ar noslēpumiem.Nu tieši tāda, kādas man vislabāk patīk lasīt.Šobrīd vēlos izlasīt arī otro daļu, bet kaut kā nesanāk laika aiziet līdz grāmatnīcai. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Manā iespaidā to izlasīja arī dažas manas draudzenes, kuras ne pārāk daudz lasa, un pat viņas teica, ka laba.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
...dovenda...
iesūtīt 01.02.2008 18:45
Raksts #20


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.11.07



Es nesen to grāmatu izlasīju un tā kā man ļoti patika, nupat sāku lasīt Bartimaja triologijas 2. grāmatu "Golema acs"..

Šo rakstu rediģēja ...dovenda...: 01.02.2008 18:46
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 17.05.2024 16:00