Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Nīče - par un ap
murasaki
iesūtīt 12.03.2006 19:11
Raksts #1


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.02.06



nezinu vai kurbijukurnieshi vispaar niichi ir lasiijushi un ja jaa, tad gribeetos dzirdeet(redzeet) viedokljus.
pati esmu lasiijusi "antikristu" un "taa runaaja zaratustra", bet pie labaakaas gribas nevaru saprast, kamdeelj eiropa (un ne tikai) ir par vinju taadaa sajuusmaa. tik izslaveets reakstnieks, un kad shkjiiru valjaa graamatu lapas, gaidiiju kautko atbilstoshu slavinaajumiem - bet - tutuu. naacaas vilties.
tad nu vnk rakstiet atsauksmes! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 7)
birokraac
iesūtīt 15.03.2006 14:49
Raksts #2


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Ar un pa Nīči.... ir grāmatas, kuras atrodas kategorijā "obligāti jāizlasas katram sevi cienošam "intelektuālim" ", lasot šīs grāmatas tevi nepamet sajūta, ka esi piemānīts. Tā bija ar grāmatu stundas, lasīju un priecājos par teikumus - delovejas kundze teica, ka ziedus nopirkšot pati - rikšiem aizskrēju uz biblotēku, lai sameklētu attiecīgo V.Vulfas grāmatu, galu galā kanigems, pēc maniem uzskatiem, bija radījis daudz labāku darbu, nekā Vulfa. Grāmata likās - bezjēdzīgi garlaicīga un tā arī nekad netika pabeigta (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blush.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

Nīči nopirku, jau iepriekš zinot, ka a) Upītis bija alkoholiķis, kura teikuma garums ir atkarīgs no izdzertā C2H5OH daudzuma (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/cool.gif) Nīče bija sifilistiķis, šizofrēniķis..... c) tas bija hitlera mīļākais rakstnieks

Ir kā daudzsološi, bet lasīt šo darbu nav iespējams, citātu veidā - o jā, pat iedvesmojoši, kā pilnu tekstu - nekā - tu lasi un lasi, apmaldies teikuma konstrukcijā, meties atpakaļ uz teikuma sākumu, lai saprastu, ka neko nesaproti, izlasi rindkopu un nevari atstāstīt ko esi izlasījis, par "action" nemaz nerunāsim (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

Lasīt jau var, bet (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif) pirms tam būtu ieteicams lasīt daudz ko citu, lai saprastu kas tas par zvēru un kāda ir šī zvēra nozīme..... gluži kā ar kafkas pili - ir grāmatas, kuras ir izlasījuši citi (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 15.03.2006 21:25
Raksts #3


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Man "Tā runāja Zarastustra" uzdāvināja audzinātājs uz izlaidumu un es biju spara pilna to grāmatu izlasīt vismaz viņam par godu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Bet nekā nesanāca. Pilnīgi. Ne valodas dēļ, bet tā degošā, visu-iznīcinošā-niknuma dēļ, no kā viņa darbi praktiski šķiet būvēti. Nīče ļaudīm, manuprāt, vai nu ir sajūsminošs vai galīgi garām. Varbūt tāpēc, ka viņš pats ir tāds galējīgs. Es laikam pie otriem. Nu nedomāju, ka Dievs ir miris, nu ko. Un Pārcilvēks nava mans ideāls. Vabūt vajag attiecīgu temperamentu?
Starp citu, es nezināju, ka Upīts bija alkoholiķis(ja tu te dezinfo neizplati (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif) ). To jau skolās nemāca. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Namejs
iesūtīt 15.03.2006 21:53
Raksts #4


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.04
Kur: ceturtdaļgrams!



CITĀTS
This eternal accusation against Christianity I shall write upon all walls, wherever walls are to be found - I have letters that even the blind will be able to see... I call Christianity the one great curse, the one great intrinsic depravity, the one great instinct of revenge, for which no means are venomous enough, or secret, subterranean and small enough, - I call it the one immortal blemish upon the human race...

Šitais ir viss ko es no Nīčes esmu lasījis (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) . Bet vispār ir baigā interese palasīt kaut ko vairāk. Ja viņa darbi ir aptuveni šādā stilā, tad tas ir tieši priekš manis. Būs laikam jāaizstaigā uz bibliotēku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 16.03.2006 15:22
Raksts #5


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Upītis bija alkoholiķis, un tie nav mani slima suņa murgi:) O.Vācietis jau arī cieta no atkarībām, M.Čaklais arī reiz atzina, ka jaunībā zālīti pīpējis, par A.Aizpurieti atļaušos neizteikties:)

Redzi literāti arī ir cilvēki (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif) Nīčes gadījumā viņa darbi izklausās sadistiski kaut arī patiesībā ir mazohistiski, cilvēki vienkārši pārprot (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif) Iedomājies, ja tu slimo nu ļoti sāpīgi (cik noprotu ar sifilisu (19.gs modes slimība), bet tur vēl piedevām nāca kaudze ar citām slimībām) tad drīz vien tev sāpes sāk likties kā kaut kas dievišķs, drīz pēc tam seko dieva noliegšana un cita veida izklaides. Idejas ir intresantas, tomēr nepareizās (lasi: slima cilvēka prātā) rokās var izraisīt lielu ļaunumu. Daudzi ziņkārības dzīti lasas Sadas darbus, bet ne jau visi cenšas rakstīto īstenot dzīvē, tas būtu neprāts (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Kaut arī šī neprāta - ģēnija līnija ir tik tieva un nenovelkama.............. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dvēselīte
iesūtīt 19.06.2007 08:05
Raksts #6


Loveless
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.04
Kur: playing the hydrogen sonata
Oriģinālākā pareģojuma autore



Manuprāt ir negodīgi novelt visu vainu uz to, ka viņs bija slims. Šādu viņa attieksmi pret cilvēkiem, drīzāk pieprasīja tā laika sabiedrība. Nīče bija visai nežēlīgs pret cilvēkiem un reliģiju un pie tā, nenoliedzami, savu roku ir pielikusi slimība, vai pat slimības, bet tas nekādā veidā nav noveļams tikai uz šo fizisko pusi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
The Shine
iesūtīt 30.12.2007 17:39
Raksts #7


Valara
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.03
Kur: kaut kur te
Dzejnieks 2008



Nīče noteikti ir mans mīļākais filozofs.
Man patīk viņa sociālkritiskā domāšana. Asā attieksme pret reliģiju un cilvēka dabu, protams, nav nekas novatorisks, taču diezgan drūmais un skaidrais veids, kā tas tiek pasniegts, man šķiet tīkams un gaumīgs. Protams, ka paulukoeljistiem Nīče nepatiks. Un jā, viņs'arī nav tāds īpaši citējams, viņa teksti jālasa no viena gala līdz otram, bet nu tas iespaids ir to vērts. Un kritika virza sabiedrības attīstību. Žēl tikai, ka dažas viņa koncepcijas realitātē spēs palikt tikai ideju līmenī [tas pats pārcilvēks], tomēr viņam ir ļoti interesanti spriedumi par jau notikušo vēstures attīstības gaitu [piemēram, labā un ļaunā jēdzienu rašanās u.tml.], kas, godīgi sakot, izklausās daudz ticamākas nekā moralizējošie pozitīvistu spriedumi.
Pavediena sācējai -- ko tieši tu no viņa gaidīji?

Tā runāja Zaratustra, protams, ir visvieglāk uztveramais viņa darbs, kurā arī ir ļoti saprotami paskaidrotas viņa pamatkoncepcijas. Tāds pamatīgāks ir "Par morāles ciltsrakstiem", bet nu tas arī ir nedaudz smagāks un tur vajag kārtīgi ķerties klāt, nevis palasīties pirms gulētiešanas. Bet nu cilvēkam, kas par Nīči neko nezina, es drīzāk ieteiktu sākumam pašķirstīt nesen iznākušo [manliekas] "Melošanas mākslu" -- aforismu un citātu krājums, kurā ir tiešām viegli uztverami, bet pārsteidzoši jēdzīgi citāti, pie tam nenotiek mazu citātiņu izraušana no konteksta, daži ir tiešām gari un ļauj izbaudīt viņa sarežģītās teksta konstrukcijas.

Un un. Viņa darbu drūmos toņus tiešām nevar novelt uz slimīgumu. Tad jau Adorno arī bija slims. Un Horkheimers. Un vispār visi Frankfurtes skolas pārstāvji. Es jau nesaku, ka viņam nekādu problēmu nebija, bet es neuzskatu, ka tas bija tas, kas veidoja viņa darbus.

Šo rakstu rediģēja The Shine: 30.12.2007 17:44
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pērkonkaķis
iesūtīt 17.02.2009 22:26
Raksts #8


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.01.09
Kur: Zem kļavas, rudens pērkons laikā.



Tā runāja Zarastustra, stāv plauktā. Pagaidām tikai stāv.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 15.05.2024 23:16