Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Raksti tiek skaitīti.
Aptaujas nav atļautas – tām paredzēts atsevišķs aptauju forums.

> Kur atrodas Durmštranga?
Namoo the Jellyf...
iesūtīt 15.02.2006 23:41
Raksts #1


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.02.05
Kur: Lietuviešu tipa dzīvoklis, kur vienā nelielā istabā ir iebāztas 9 lielas un 6 mazas mēbeles un vēl atliek pietiekami daudz vietas



Trejburvju turnīrā piedalās Eiropas trīs izcilākās burvju skolas, par Cūkkārpas un Bosbatonas atbilstošajām valstīm šaubu nav, bet kur atrodas Durmštranga?

Vispopulārākais variants laikam ir Bulgārija, itkā ļoti pamatota iemesla dēļ. Vispazīstamākais šīs skolas pārstāvis Viktors Krums spēlē bulgārijas kalambola nacionālajā izlasē, kas varētu likt mums pieņemt, ka viņš ir bulgārs pēc tautības, kā arī dzīvo un mācās Bulgārijā. Tomēr balstoties tieši uz Viktora izteikumu ziemassvētku ballē es Bulgārijas teoriju apšaubu. Viņš Hermionei stāsta, ka savā skolā viņi lidojot pār sniegotiem kalniem un garās ziemas esot ļoti tumšas. Bulgārijā gan ir daži kalni ar sniegotām virsotnēm, bet tā atrodas diezgan tuvu ekvatoram, tā kā ziemas nav īpaši garas, un Bulgārija ir slavena ar saviem saulainajiem kūrortiem tā kā manuprāt nevarētu sūdzēties par pārliecīgu tumsu ziemas mēnešos.

Manuprāt šī skola atrodas Krievijā, Eiropas pusē, kaut kur Urālos, tas atbilstu ģeogrāfiskajam aprakstam. Tiesa, ģeogrāfijas ziņā tik pat labi derētu arī Norvēģija vai Somijas ziemeļi, bet es sliecos par labu Krievijas variantam sekojošu iemeslu dēļ.
* Roulinga savā būtībā ir normāla vidusmēra angļu sieviete (milionus šoreiz neņemsim vērā (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif) ) kas visticamāk nav sevišķi tuvās attiecībās ar īpaši daudziem bulgāriem, skandināviem vai krieviem, līdz ar to viņai par šīm tautām ir vairāk vai mazāk stereotipisks priekšstats
*Eiropā īstenībā par Krieviju neko īpaši daudz nezina, asociāciju aptaujās visbiežāk parādās kalašņikovs, PSRS un sniegs. Pirmo liksim mierā, bet pārējie divi ir būtiski.
*Durmštrangas formās parādās kažokādas, bet nekrievu filmās krievi bieži vien tiek attēloti kā vīri kažokādas cepurēs un sievietes kažokos.
*Puisi, kuru Karkarovs visu laiku apsauc, Roulinga ir nosaukusi par Pjotru, ja viņasprāt tie būtu skandināvi, viņa būtu izvēlējusies piemēram Pekka, mēs taču zinām Roulingas aizraušanos ar izteiksmīgiem vārdiem, un Pjotrs viņas ausīm varētu skanēt ļoti krieviski/ austrumeiropeiski.


Es goda vārds neatceros, kuros gados notiek grāmatā aprakstītie notikumi, bet vai tajā laikā gadījumā vēl nepastāv PSRS?

*Kā zināms PSRS un Bulgārijas attiecības nebūt nebija sliktas, cilvēki drīkstēja braukāt starp šīm valstīm ar salīdzinoši maziem ierobežojumiem. Arī reālajā dzīvē bulgārs, kas mācās kaut kur Krievijā, vai arī PSRS sportists bulgāru nacionālajā komandā nebūt nebija neiespējams.
Pat ja grāmatas gadskaitļi nesakrīt, principā Roulinga varēja tam nepievērst īpašu uzmanību, burvju sabiedrība šķiet īpaši nepievēršas vientiešu pulitikai, varbūt pārkārtojas lēnāk, tāpēc es atļaujos apgalvot, ka Durmštranga ir PSRS burvju skola.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes
Hermaine
iesūtīt 21.01.2012 08:36
Raksts #2


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Bet tādā gadījumā ir tiešām dīvaini, ka Roulinga šim jautājumam nav pievērsusi lielāku uzmanību, jo galu galā šī bez Cūkkārpas ir 2. skola, par kuru mēs visvairāk dzirdam. Arī sakarā ar visiem Nāves Dāvestiem utt.
Protams, gribētos domāt, ka Roulinga tomēr ir uzrakstījusi visu mūsu ēras burvju vēsturi (vismaz Eiropā) un lieliski pārzina, kur kādas skolas varēja rasties un kur nē. Iespējams, atslēga slēpjas tajā, ka Durmštranga tomēr ir drusku tumšo zinšu skola, iespējams, arī to dibinājuši vairāki burvji, iespējams, dažādu tautību. Tā kā tā ir vienīgā tumšo zinšu skola, domājams, ka tāpēc arī ir tik dažāds etniskais sastāvs - krievi, bulgāri, gan jau ka arī kāds anglis, ja jau Drako reiz apsvēra iespēju tur mācīties, ne jau viņš no zila gaisa to parāva. Kas zina, varbūt kāds no Baltijas. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Varbūt ir izlasāma vēl kāda Roulingas intervija - neesmu šīs diez ko daudz lasījusi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Raksti šajā pavedienā
Namoo the Jellyfish   Kur atrodas Durmštranga?   15.02.2006 23:41
raganina   zini, es nekad nebuutu tik taalu aizdomaajusies. b...   16.02.2006 00:01
Adenaide   + [nezinu,vai tas ir vietā] Mani pārsteidza Durmšt...   16.02.2006 00:09
Ragana   To taču var paprasīt Roulingai, vai ne??? Un izkla...   16.02.2006 11:19
Atēna   bez tam ari Karakovs ir visai krievisks uzvards. a...   18.02.2006 18:54
Flēra Delakūra   Beidziet... Bulgārijā ! Grāmatā taču tā arī b...   18.02.2006 19:39
erty   CITĀTS(Atēna @ 18.02.2006 18:54) bez tam ...   18.02.2006 20:33
Namoo the Jellyfish   Harijprāt (Harijs ir pieradis pie Lielbritānijai r...   19.02.2006 21:33
Laimīgā*   Es nedomāju, ka atrodas Bulgārijā... Taču Bulgārij...   28.02.2006 18:54
xbloodyangelx   wuhuu cik tālu var aizdomāties... nu tā bet padomā...   05.03.2006 13:37
Namoo the Jellyfish   CITĀTS(xbloodyangelx @ 05.03.2006 13:37) ...   05.03.2006 20:43
Albuss   Man gan kaut kā liekas kka tās varētu būt kāda no ...   05.03.2006 23:48
MissIce   Durmštranga manuprāt atrodas kaut kur Krievijā, Bu...   25.03.2006 10:09
AtlanticVelvet   CITĀTS(Flēra Delakūra @ 18.02.2006 20:39)...   03.04.2006 11:04
alienz   Es arī nosliecos par labu Krievijai, jo tagad arī ...   08.04.2006 12:03
Hermaine   Es arī, lasot UB, par to vienmēr domāju, kur tad ī...   20.01.2012 15:50
Roviela   Ir doma, ka: "Ģeogrāfiskā atrašanās vieta: Ne...   20.01.2012 20:29
AlexR   Roulinga vienā intervijā izteicās, ka Durmštrangas...   21.01.2012 00:49
Hermaine   Bet tādā gadījumā ir tiešām dīvaini, ka Roulinga š...   21.01.2012 08:36


Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 18.05.2024 22:57