Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Hanss Kristians Andersens, pasaku vīrs
pekene
iesūtīt 28.01.2006 21:03
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.11.03
Kur: starā par dzīvi



Ikviens kaut cik pasakās ieinteresēts cilvēks noteikti kaut reizi ir dzirdējis Hansa Kristiana Andersena vārdu. Šis 1805.gada 2.aprīlī Odenē dzimušais rakstnieks ir radījis vairāk nekā 150 pasaku, un viņa garadarbi ir tulkoti vairāk nekā 100 valodās.
Viņš ir autors tādām mums zināmām un mīļām pasakām kā Princese uz zirņa, Īkstīte, Mazā nāra, Karaļa jaunais tērps, Nelokāmais alvas zaldātiņš, Meža gulbji, Neglītais pīlēns, Sniega karaliene, Meitene ar sēkociņiem un daudzām citām.
Lielākoties viņa pasakas ir skumjas, toties tas arī ir viens no saistošākajiem tajās - nav lieku izcakinājumu un izpušķojumu.

Manas bērnības atmiņas savā ziņā saistās tieši ar šo rakstnieku, jo manās mājās vienmēr atradās kāda vēl neizlasīta un neiepazīta šī autōra pasaka. Atceros, ka mani ļoti aizkustināja pasakas Stāsts par māti un Eņģelis. Skumji, bet nenoliedzami skaisti.

Kāda ir jūsu pieredze saistībā ar šo rakstnieku, kā jūs vērtējat viņa veikumu?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Ouens
iesūtīt 28.01.2006 21:08
Raksts #2


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 16.02.05
Kur: te.



nu, kad biju mazāka, tad lasīju viņa pasakas. Man patika.
bet prikols jau tāds, ka Latvijā viņa "īstais" pasaku krājums bija tikai pirmspadomju (krievu val.) un tagad atkal nesen tādu izdeva (latv. val.)
Īstais - es šeit domāju tādu, kurā ir visas pasakas un kuras nav padomju cenzūras rediģētas, jo tas pasaku krājums, kurš lielākajai daļai no mums ir mājās (balts, ar rakstnieka portretu virsū) ir "smagi rediģēts" (visas vietas, kur pieminēts Dievs, ir izgrieztas, velns nodēvēts par trolli u.c.), un vairāku pasaku pat nebija iekšā, jo tur vienkārši bija tik daudz Dieva, ka nebija iespējams cenzēt (tāda pasaka ir "Sarkanās kurpītes" vai kaut kas tamlīdzīgs, nosaukumu neatceros).

Šo rakstu rediģēja Hilerija: 28.01.2006 21:09
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cerbera pavēlnie...
iesūtīt 29.01.2006 10:19
Raksts #3


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.08.05



Njā.. H.K.Andersenam ir ļoti skaisti darbi. Zinājāt - kad viņš bruaca studēt uz kaut kādu valsti, viņam nav bijis naudas. Viņš ar kājām no Dānijas un Zviedriju(manuprāt ptā arī bija, uz to valsti) viņš gāja kājām! Un caur Rīgu! (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Nu super - ne/ Zviedrijā viņš nonāca pēc trim gadiem, tomēr studēt viņam neļ'va...

--iXenīte--
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
emily
iesūtīt 31.01.2006 21:46
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.04
Kur: Cēsis
Janvāra fotogrāfs



Kad biju mazāka, biju liela jo liela viņa fane. Izlasīju visas mājās pieejamās viņa pasakas.
Sanāca tā, ka kkādā 3 klasē es saslimu ar angīnu un man nācās mājās nogulēt 3 nedēļas. Visu to laiku es lasīju pasakas ( apķēpāju H.K.Andersena grāmatu vākus (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) )
Patika ļoti. Es pat mēdzu palaist kādu asaru. Man visvairāk patika Neglītais pīlēns un Alvas zaldātiņš Toties Meža Gulbji gan nevisai. Tā ir vienīgā pasaka, kura man no Andersena daiļrades nepatīk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kas_i_tas
iesūtīt 17.02.2006 17:11
Raksts #5


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.10.05
Kur: Es pūšu ziepju burbuļus visplašajā visumā.



Patika, un pietam vēl ļoti! Arī tagad patīk, kaut gan neesmu jau kādu pamatīgāku brīdi pārlasījis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 27.02.2006 09:16
Raksts #6


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Sākumā es izlasīju tādu krāsainu grāmatu ar daļu viņa pasaku, bet, kad man Ziemassvētkos uzdāvināja to skaisto, melno grāmatu spīdīgos vākos un ar lentīti, kurā bija apkopotas arī agrāk nelasītas pasakas, patiešām aizrāvos. Teikšu uzreiz - mans mīļākais pasaku autors. Smeldzīgas, skaistas un DAUDZ.

Ja vēl par pasaku meistariem, tad - Grimmi un arī O. Vailda darbi jāpiemin, taču pirmajiem pasakas ir tādas it kā noslīpētas, tomēr trūkst savas rozīnītes, bet pēdējam tās ir tik skumīgas, ka grāmata jānoliek maliņā, jo asaras acīs sariesušās (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/ermm.gif) . K. Skalbi es varētu salīdzināt ar Andersenu, ja pieminam LV literatūru..

Tās pasakas varēju lasīt ar lielu interesi gan pirms 10 gadiem, gan arī tagad, un man pat visvairāk patika tās, ko citi, iespējams, nemaz nav lasījuši vai ievērojuši starp daudzajām populārajām.

Precīzus nosaukumus neatceros, bet man vislabāk patika pasaka par Pliederu māmiņu [pliederi, tas skan tik skaisti..] un pasaka par kurpēm un vīrieti, kas, tajās iekāpjot, nokļuva daudzus gadus atpakaļ, pateicoties divu burvju burvībām. Arī abas pekenes pieminētās pasakas un ''Mazās Idas puķes''.

Šo rakstu rediģēja Citronmētru Ledene: 27.02.2006 09:16
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Owass
iesūtīt 27.02.2006 09:35
Raksts #7


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.02.06



viens no maniem miilaakajiem raxtniekiem... taa nekaa vinjsh ar mani ir dzimus vienaa datumaa!!! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 27.02.2006 16:28
Raksts #8


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Ak vai Andersena pasakas. Jā atceros atceros. Bet man nekad nav patikušas viņa klasiskās pasakas tādas kā Mazā nāriņa vai meža gulbji. Un pat alvas zaldātiņš nekad nav paticis. Vairāk patika tās pasakas, par kurām daudzi arī tagad vēl nezin, jo tādas pasakas beŗniem nedod lasīt. Piemēram Rožkrūma elfs, vai arī pasaka par māti. Lūk tās ir pasakas, kuras Andersenam patiešām bija zelta vērtībā, bet kuras nav īsti domātas, bērniem, lai nesabojātu viņu domāšanas veidu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bille
iesūtīt 13.03.2006 17:47
Raksts #9


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.08.04



Vispār man pasakas patīk. Bet H.Kristiana Anderesena īpaši, laikam tāpēc, ka nevienmēr pasakai ir Un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi līdz mūža galam. Vispār pēdējos gados, man ir naacies sasakrties ar viņa vārdu&daiļradi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 14.03.2006 10:18
Raksts #10


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Beerniibaa man taas pasakas patika, bet tagad es noteikti taas nemaz nelasiitu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sonrisa
iesūtīt 14.03.2006 12:12
Raksts #11


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.06.05
Kur: Kopā ar kaķiem



Man vinja pasakas nu galiigi nepatika. Ne beerniibaa, ner tagad ne vispaar gandriiz nekad. Kaut kaa nav pa manam. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)

Šo rakstu rediģēja Roviela: 14.03.2006 12:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rain
iesūtīt 14.03.2006 16:53
Raksts #12


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.02.06



Bērnībā viņa pasaku krājums bija viena no manām vismīļākajām grāmatām, un arī tagad pāris vēl patīk un tīri labi varētu pārlasīt. Pirmajā vietā, viennozīmīgi - "Meža gulbji"...manuprāt, ļoti skaists stāsts. Protams, arī "Mazā nāriņa". Tās arī ir tās galvenās, kas palikušas atmiņā. Tikko atcerējos - ļoti, ļoti patika arī pasaka par māti.

Šo rakstu rediģēja Rain: 14.03.2006 16:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Leduspuķe ziemeļ...
iesūtīt 15.03.2006 21:51
Raksts #13


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.06.05



Man ļoti patīk šis rakstnieks. Vis mīļākā pasaka ko viņs sarakstīja bija meža gūlbji. Man patikās stāsts par Elīzu un viņas 11 brāļiem. Viņš ir lielisks rakstnieks. Es atkal laikam pārlasīšu viņa darbus, jo tie ir ļoti interesanti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ungaarijas ragas...
iesūtīt 22.03.2006 15:33
Raksts #14


Skatās acīs baziliskam
Grupas ikona

Grupa: Daiļdarbu vadītāja
Pievienojās: 22.12.04
Kur: uz dārgumu kaudzes
Tīstokļu pūķis



Man patīk dažas no H.K. Andersena pasakām, jo vairums ir tādas pabēdīgas. Vismīļākā man ir Neglītais pīlēns, Lakstīgala, Lielais Klāvs un Mazais Klāvs un vēl pāris, kam gan nosaukumus tagad nepateikšu, zinu tikai, ka visas beidzās puslīdz laimīgi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 22.03.2006 16:17
Raksts #15


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Skaistas, skumjas un stāstošas. Tajās ir daudz vairāk par cilvēka dabu un dvēseli, kā dažā labā pieaugušo romānā". Viņas paliek atmiņā, varbūt ne visas patīk, bet cik tomēr skasti ir rakstīt pasakas, tajās drīkst dārīt pilnīgi visu un galu galā ļaut uzvarēt labajam pār slikto (un ne vienmēr labā uzvara ir - tā vņi dzīvoja ilgi un laimīgi)

P.S. tā staigāšanaa r kājām uz zviedriju no dānijas - izklausās neticami, nekad netik dzirdējusi ka kaut kas tāds darās, ziemā pa ledu, jā, bet ne jau caur rīgu vai tallinu, tad jau labāk caur munameģi!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lil`skater
iesūtīt 30.03.2006 17:07
Raksts #16


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.04
Kur: Parealitātē...



man likeas vinsh ir ieguldiijis ljoti daudz pasaku pasualee, vina paskas ir vspopulaaraaks un interesee katru, kaada buutu dziive bez Negliita piileena vai Sniega karalenes, visaas ir ielikta sirds un es teishaam noliecos shii rakstnieka prekshaa, vsu cienu!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 04.04.2006 19:59
Raksts #17


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



Jā, man ļoti patika Mazā nāriņa un Karaļa jaunais tērps. Pirmais ir vnk skaists, un es sajutu saikni ar nāriņu. Bet otrais bija ar tādu domu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

Man bija Neglītā pīlēna lasījums skolā. Es bij` teicējs. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/happy.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
WinterLea.
iesūtīt 04.04.2006 20:05
Raksts #18


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.05
Kur: violet hill



Viņa pasakas man ļoti tīk, jā. Kaut kad sen man uzdāvināja grāmatu ar viņa pasakām, un lasīju dikti un daudz. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/happy.gif) patīk, it īpaši Princese uz Zirņa (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/happy.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
shocked mouse
iesūtīt 04.04.2006 20:09
Raksts #19


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.06



nu normaals rakstnieks...Tikai nezinu...nu man taa nesevishkji..taa jau ir ok tikai...es nezinu! Bet citu rakstnieku darbi man tomeer patiik labaak!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dumidors1995
iesūtīt 14.04.2006 18:22
Raksts #20


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.06
Kur: Rīga,Latvija



man loti patiik vina pasakas un taas ir loti interesantas
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 23.05.2024 18:41