Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> NK noteikumi

1. Iesūtītajiem pavedieniem jābūt par tēmu. Pirms izveido pavedienu, izlasi sadaļas NK aprakstu!
2. Tas pats attiecas uz iesūtītajiem rakstiem. Nav atļauts spams. Ja vēlies turpināt diskusiju par kādu citu tematu, izveido jaunu pavedienu!
3. Esi iecietīgs un cieni citu viedokli arī attiecībā uz jautājumiem, kuros tev pašam ir stingra pārliecība.
4. Aizliegts rupji lamāties un apvainot citus biedrus. Ja ir nepieciešamība iebilst, paud savus iebildumus korekti un pieklājīgi!
5. Aizliegts iesūtīt rakstus, kas pārkāpj PG-13 reitingu.
6. Centies savu viedokli izteikt plašāk! Pāris vārdi skaitīsies spams. Par to, kas ir spams, lasi šeit.
7. Centies rakstīt, ievērojot ortogrāfiju un interpunkciju, bet, galvenais, raksti tā, lai tas būtu citiem saprotams. Foruma vadītājam ir tiesības rediģēt nesaprotamus vai neatbilstošus pavedienu virsrakstus un aprakstus.
8. Pims iesūtīt pavedienu, paskaties, vai tāds jau neeksistē! Līdzīgs pavediens var tikt iepludināts jau esošā vai slēgts.

> Livonija 15 gs., Zemneiku dziive..
Saris
iesūtīt 02.12.2005 19:48
Raksts #1


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.10.05
Kur: cēsis



Kaa jau visis zin Latvijas tagadeejaa teritorija 15gs. bija vacu Livonijas ordenja varaa.... Ko juus zinat par zemnieku dziivi shajaa laikaa??? Par dzimtbushanu?? Kaa vinjiem naacaas dziivot?? Raxtiet savas domas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 8)
Roviela
iesūtīt 02.12.2005 20:03
Raksts #2


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Nē, es vismaz neraxtīšu savas domas!

Google ierakstam "Livonijas hronikas" un priecājamies par rezultātu! Rusova Livonijas hronika, tiesa, tas ir 16.gs.; Indriķa hronika (13.gs. sākums); Atskaņu hronika (13.gs.); Teodors Zeiferts, "Latviešu rakstniecības vēsture. 2. HRONIKAS" 1) Rusova hronika un 2) Heninga hronikas - tas tā, īsumā un uzreiz atrodams.

Tieši http://www.historia.lv/
ejam uz burtu "L", tad uz "Li", un ieraugām dokumentus:
Livonēzi (sudraba monētas Vidzemē un Igaunijā)
Livonija
Livonijas arhīvi
Livonijas bīskapija
Livonijas karš (1558.-1583.)
Livonijas konstitūcijas (Pārdaugavas hercogistes administratīvo un tiesisko iekārtu regulējošie likumi)
Livonijas ordenis
Livonijas ordinācijas (Pārdaugavas hercogistes pārvaldi regulējoši tiesību akti)
Livonijas ordeņa valsts
Livonijas prikazs (Krievijas iestāde kas pārzināja iekarotās bijušās Livonijas pilsētas)
Livonijas Zemnieku tiesības (arī: Zemes tiesības, paražu tiesības, cilšu tiesības)

Lasīšanas vaina! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 02.12.2005 20:08
Raksts #3


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



1.kārt es nevaru ierakstīt domas par faktiem, būtu jāraksta faktus un tad varbūt varētu ko apspriet
@.kārt roviela jau izteica to, ko gribēju še pateikt - grāmatas, internets ->Historia.lv(com)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Saris
iesūtīt 03.12.2005 01:34
Raksts #4


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.10.05
Kur: cēsis



es vienk apspriezhu teemu.. Zemnieku dziive 15.gs.. kur te ir runa par referatu???? lasiit iemaacies...!!Es jau jautaju juusu domas par sho teemu.. kaa jums liekas, kaa bija buut Zemneikam un tamliidziigi...! ohmy.gif .. Un tas ko publiceeja Roviela.. ir galiigi mulkiigi.. es tachu jautaaju peec jusu viedokla nevis peec faktiem.. un tas ka tu tur publiceeji :
CITĀTS
Tieši http://www.historia.lv/
ejam uz burtu "L", tad uz "Li", un ieraugām dokumentus:
Livonēzi (sudraba monētas Vidzemē un Igaunijā)
Livonija
Livonijas arhīvi
Livonijas bīskapija
Livonijas karš (1558.-1583.)
Livonijas konstitūcijas (Pārdaugavas hercogistes administratīvo un tiesisko iekārtu regulējošie likumi)
Livonijas ordenis
Livonijas ordinācijas (Pārdaugavas hercogistes pārvaldi regulējoši tiesību akti)
Livonijas ordeņa valsts
Livonijas prikazs (Krievijas iestāde kas pārzināja iekarotās bijušās Livonijas pilsētas)
Livonijas Zemnieku tiesības (arī: Zemes tiesības, paražu tiesības, cilšu tiesības)



Es jau jautaaju vieniigi par zemneikeim.. taatad vieniigais sakariigais bubliceetais texts :
CITĀTS
Livonijas Zemnieku tiesības (arī: Zemes tiesības, paražu tiesības, cilšu tiesības)



.. tatad lasiit buutu jamaacaas jums.. nevajag spert araa visu kas ir uz meeles!....!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 03.12.2005 02:04
Raksts #5


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Toties tev derētu apgūt rakstību.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 03.12.2005 13:33
Raksts #6


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Atļaušos aizrādīt, ka var runāt un izteikt viedokļus tikai par to, ko zini.
Šaubos, vai te atradīsi kādu speciālistu 15.gs. zemnieku dzīvē. Es nezinu nevienu (protams, var gadīties tāds brīnums arī), kurš par to būtu interesējies un zinātu jel kādus faktus, par kuriem runāt.

Ja vēlies sarunu, mini faktus, grāmatas, avotus, izsaki vispirms savu domu un tad prasi mūsējās. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Saris
iesūtīt 04.12.2005 11:09
Raksts #7


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.10.05
Kur: cēsis



CITĀTS
Ja vēlies sarunu, mini faktus, grāmatas, avotus, izsaki vispirms savu domu un tad prasi mūsējās.


Šoreiz es vēlējos darīt aplami. Vispirms jautāt pēc jūsu domas un tikai tad izteikt savas, bet izskatās ka bušu kļūdijies.....


Cik zināms Zemnieki 15.gs bija Lielos parādos un parādi sekoja viņu berniem un mazbērniem, daudzi zemnieki parādus atmaksaja ja bija gadijusies laba raža, bet pārējie???? Cik zināms viņi tika iekļauti dzimtūšanas precesā.
Kā tas viss varēja sākties? Kādeļ viņi aizņēmās sēklu no muižnieka, ja zināja , ka viņiem būs grūti atmaksāt ....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seratna
iesūtīt 05.12.2005 00:31
Raksts #8


wunderkind
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.12.05
Kur: to sing a lullaby
Iedvesmotājs 2009



šī tēma nav interesanta, daudz interesantāka tēma ir cilvēku dzīve latvijas teritorijā 12 - 14 gs, jo par šiem gadsimtiem patiešām trūkst informācijas - kā bija tad, kad krustneši tiktiko ienāca... Man bij doma uzrakstīt par to romānu, bet laika kā parasti pietrūka - pirmā nodaļa ir gatava, bet pārējām nav spēka..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Saris
iesūtīt 06.12.2005 20:45
Raksts #9


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.10.05
Kur: cēsis



CITĀTS
šī tēma nav interesanta, daudz interesantāka tēma ir cilvēku dzīve latvijas teritorijā 12 - 14 gs, jo par šiem gadsimtiem patiešām trūkst informācijas - kā bija tad, kad krustneši tiktiko ienāca... Man bij doma uzrakstīt par to romānu, bet laika kā parasti pietrūka - pirmā nodaļa ir gatava, bet pārējām nav spēka..
CITĀTS



Kaa tu to domaa nav interesanta????? Katram patiik tas kas patiik, ja tev neinteresee, tas nenoziimee ka shii teema ir mulkiiga vai stulba [citiem vardiem sakot.....] ... Lai nu kaa bet man shii tema ljoti patiiik...... Un par 12 -14 gs. informaacijas ir ljoti daudz..>!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 26.04.2024 23:29