Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi - par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

5 Lapas V  « < 2 3 4 5 >  
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
> 6. grāmatas kļūdas
shocked mouse
iesūtīt 07.04.2006 19:11
Raksts #61


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.06



nu bet tas jau ir gruuti uzrakstiit sazin cik tur taas graamtas un nepieljaut nevienu kljuudu!...kljuudiities ir cilveeciigi!Un domaaju ka nav jeegas taisiit kautkaadu taakaa konkursu kur fani iesuuta pamaniitaas kljuudas!...nezinu...man tas kautkaa nepatiik!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Edzinsh
iesūtīt 07.04.2006 21:12
Raksts #62


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.09.05
Kur: uz saulainās taciņas



CITĀTS(pink cat @ 07.04.2006 20:11) [snapback]604894[/snapback]

Domaaju ka nav jeegas taisiit kautkaadu taakaa konkursu kur fani iesuuta pamaniitaas kljuudas!...


Piekrītu tam. Man pret to ir neitrālas izjūtas - taču vienkārši nesaskatu tam jēgu. Ja nu vienīgi turpmākajos izdevumos šīs kļūdas izlabot... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)
Ja dažiem tas ir interesanti - kāpēc ne. Bet attiecībā uz tiešām NOZĪMĪGĀM lietām Roulinga kļūdas nekad nav pieļāvusi. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif) Tikai neapvainojaties, kāds. No personal offence, tā teikt. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
alienz
iesūtīt 08.04.2006 11:14
Raksts #63


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.06



CITĀTS
Bet attiecībā uz tiešām NOZĪMĪGĀM lietām Roulinga kļūdas nekad nav pieļāvusi.
Tieši tā! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
xbloodyangelx
iesūtīt 09.04.2006 17:39
Raksts #64


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.05
Kur: he he tew aiz muguras! :)



CITĀTS(alienz @ 08.04.2006 12:14) [snapback]605327[/snapback]

wo wo. es pat taas 4as nepamaniiju (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) es kaut kaa vienmeer lasot nepieveershu uzmaniibu siikumiem. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 14.04.2006 06:47
Raksts #65


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



Es visu laiku domāju, ka Hermione ir jaunāka par Hariju un Ronu, bet nu izrādās.... Hermionei dzimenīte ir septembrī, ja viņai tad jau palika septiņpadsmit, vai tad viņai nevajadzēja no sākta gala būt vienu klasi augstāk par Hariju un Ronu?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Edzinsh
iesūtīt 14.04.2006 12:46
Raksts #66


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.09.05
Kur: uz saulainās taciņas



CITĀTS(Kaķurēgs @ 14.04.2006 07:47) [snapback]610228[/snapback]

Es visu laiku domāju, ka Hermione ir jaunāka par Hariju un Ronu, bet nu izrādās.... Hermionei dzimenīte ir septembrī, ja viņai tad jau palika septiņpadsmit, vai tad viņai nevajadzēja no sākta gala būt vienu klasi augstāk par Hariju un Ronu?


Septembrī skola jau ir sākusies! Roulinga uz šo jautājumu jau ir atbildējusi, un viss notiek tikai no pilniem gadiem... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Arbūzgalva
iesūtīt 14.04.2006 16:47
Raksts #67


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.01.06
Kur: Piparkūku namiņā.



Es piemēram nemaz nepievēršu uzmanību tādām kļūdām..mani vairāk interesē pac saturs nevis kaut kādas dumjas kļūdas...ak deivs nju daži nepareizi vārdi jau viiss....tak ne'..galvenais jau ir saturs nevis kļūdas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
uldisz93
iesūtīt 01.08.2006 18:16
Raksts #68


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.04.06
Kur: Jūrmala, Kauguri



CITĀTS(Victor Krum @ 25.10.2005 02:50) [snapback]495735[/snapback]

Es tik brīnos, kāpēc Roulingas kļūda skaitās ASV izdevuma vāka ilustrācijas neprecizitāte.

Nu jā, šinī lietā jau nu Roulinga nav vainīga! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/sorcerer.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 01.08.2006 19:39
Raksts #69


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(saule @ 28.10.2005 18:33) [snapback]498325[/snapback]

Starp citu ir dzīvnieki kuriem ir zaļas asinis, laikam zaļas tās bija tāpēc ka skābeklis tajās tiek oksidēts ar varu - IMHO tādā gadījumā tehniski tās nevar mainīt krāsu (praktiski - grāmatā var rakstītais parasti neatbilst realitātei)

Esmu gan es stulba - metāli oksidējoties maina krāsu, īpaši jau varš kā reizi no sarkanas uz zaļu, tātad ja pūķim oksidācija nenotiek uzreiz varbūt viņam tiešām ir zaļsarkanas asinis (bet tas ir visai apšaubāmi).
Bet ir vēl viena lieta - tur ir teikts, ka asinis ir zaļganas ne zaļas, tās varēja būt sarkanas ar viegli zaļganu nokrāsu

CITĀTS(Stargirl @ 06.11.2005 19:33) [snapback]503240[/snapback]

jaaa arii tas vareetu buut visai interesants jautaajums...
bet vai tad citur ir mineets ka burvestiiba nepazuud tad ja tas kursh to veicis nomirst? tad jau harijs buutu sastindzis tik ilgi kameer kaads vinjam uzskrietu virsu... un tad jau protams izpaliktu visa taa dziishanaas pakalj Strupam ar Drako... manupraat tas vienk bija vajadziigs sizhetam, jo savaadaak graamataa tiktu izlaistas daudzas lietas...

Daudz jēdzīgāk būtu, ja burvestība pēc laiciņa izietu - ar piecpadsmit minūšu ilgumu tādai pus-kaujas burvestībai pietiktu

CITĀTS(Maggette @ 13.02.2006 18:25) [snapback]557912[/snapback]

Piektajā grāmatā tiešām neparasti daudz kļūdu, bet sestajā - pagaidām tikai četras.

Ievērojāt pie General Mistakes to, ka AG eksāmenu rezultāti tika izziņoti mācību gada pēdējā dienā, bet JP - tikai vasaras vidū?

Bet JP nomira skolas direktors un to taisās slēgt - arī tas varēja ietekmēt pasākumu

CITĀTS(AtlanticVelvet @ 19.02.2006 21:26) [snapback]561833[/snapback]

Par velsas zaļā piemeklēšanu piekrītu, vienīgi vai tad velsa ir anglijā? Tas neskaitās kā vestu pāri robežai?

Velsa ir kultūrvēsturisks reģions, tāpat kā Anglija un Cūkkārpa savukārt vispār ir Skotijā, tikpat labi tu varētu teikt, ka ja no Kurzemes uz Vidzemi jāved pūķis tiek šķērsota robeža jo Kurzeme neatrodas Latgalē
Ja ar Angliju tiek domāta valsts, tad Velsa ir Anglijā
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nephrite
iesūtīt 02.08.2006 12:18
Raksts #70


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.06
Kur: Starp dienu un nakti



Njaa.....tās pēdējās divas kļūdas diez ko nepamanīju, lai gan grāmatu pārlasīju vairākkārt... bet es jau kļūdas nemeklēju (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 20.10.2006 14:21
Raksts #71


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



es ariii pamaniiju 1 kljuudinju - 4. graamataa, kad harijam Trejburvju Turniiraa bija uzdevums ar to olu un uudensljaudiim, vinjsh shausminaajaas, ka neprot peldeet, jo deersliji vinju nekad nav vedushi uz baseinu, ceriibaa, ka vinjsh kaadreiz nosliiks....

bet 6. graamataa kad vinjsh un Dumidors devaas peeec viltotaa horokrusta, Harijs maaceeja peldeet, vinjsh un Dumijs abi peldeeja uz to alu vai kaa tur..... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 13.01.2007 17:38
Raksts #72


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



6. grāmatā ievēroju kādas laikam trīs kļūdas. Viena bija par Elgu elšpūti, otra - Knoktirnes aleja. Tās ir tulkotāju kļūdas.
Bet vēl bija tā, kad Luna Mīlaba komentēja kalambola spēli, viņa bija aprakstīta kā tumšmate. Bet vai tad Lunai nebija gaiši mati? Sīkums protams, bet nu... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/whistling.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 13.01.2007 17:57
Raksts #73


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(Eriette @ 20.10.2006 14:21) [snapback]1052832[/snapback]

es ariii pamaniiju 1 kljuudinju - 4. graamataa, kad harijam Trejburvju Turniiraa bija uzdevums ar to olu un uudensljaudiim, vinjsh shausminaajaas, ka neprot peldeet, jo deersliji vinju nekad nav vedushi uz baseinu, ceriibaa, ka vinjsh kaadreiz nosliiks....

bet 6. graamataa kad vinjsh un Dumidors devaas peeec viltotaa horokrusta, Harijs maaceeja peldeet, vinjsh un Dumijs abi peldeeja uz to alu vai kaa tur..... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

ar laivu! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 13.01.2007 18:44
Raksts #74


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



Nŗ, ar laivu viņi brauca _pāri ezeram_ , bet viņiem vispirms bija jātiek uz pašu alu. Lūk, citāts no JP 489 lpp:

CITĀTS
Un ar negaidīti jauneklīgu izveicību Dumidors noslīdēja no akmens, iegremdējās jūrā un, savu mirguļojošo zizli saņēmis zobos, nevainojamā brasā sāka peldēt uz tumšo spraugu klints skaldnē. [...] Harijs sekoja viņam.


Ja netici, paskaties pati! Harijs taču vēl nesen nemācēja peldēt!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
sanny
iesūtīt 17.01.2007 15:34
Raksts #75


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



CITĀTS(*RONS* @ 25.10.2005 16:59) [snapback]496124[/snapback]

Tā par pūķa asinīm varētu nebūt kļūda - cik zināms, tad pūķiem ir dažādas sugas un nekur nav teikts ka visām asiņu krāsa ir vienāda. Zaļo gaļas gabalu Hagrids varētu būt ieguvis, piemēram, no Parastā Velsas Zaļā (Common Welsh Green) pūķa, kurš esot Lielbritānijā visizplatītākais.

Piekrītu šim apgalvojumam. Tie taču ir pūķi! viņi var būt dažādi,un par asins krāsu dažādību arī var būt tāda (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 26.01.2007 17:26
Raksts #76


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Eriette @ 13.01.2007 18:44) [snapback]1090719[/snapback]
Nŗ, ar laivu viņi brauca _pāri ezeram_ , bet viņiem vispirms bija jātiek uz pašu alu. Lūk, citāts no JP 489 lpp:
Ja netici, paskaties pati! Harijs taču vēl nesen nemācēja peldēt!

Nu, viņam bija veseli 2 gadi, lai to iemācīties, vai ne? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif) Dīvaināk būtu, ja ceturtajā grāmatā viņš tieši prastu peldēt un tagad vairs ne. Turklāt, iespējams, tas ir žaunaļģu paliekosais efekts, kad vienreiz ūdenī jau pabijis, tad vairs nebaidās. Jo, pēc novērojuma, daudzi, kas "neprot peldēt", no ūdens vienkārši baidās. Turklāt Harijs jau bija peldējis un pat niris, pie tam diezgan dziļi, tātad viņš jau zināja, kā to darīt. Un nav izslēgts, ak Dumidors viņu vienalga maģiski nodrošināja katram gadījumam, lai Harijs nenogrimtu, Harijam pašam nezinot.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 28.01.2007 15:45
Raksts #77


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



CITĀTS
Nu, viņam bija veseli 2 gadi, lai to iemācīties, vai ne?


Ja viņš būtu gājis uz peldēšanās kursiem, tas būtu minēts grāmatā. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

CITĀTS
Turklāt, iespējams, tas ir žaunaļģu paliekosais efekts, kad vienreiz ūdenī jau pabijis, tad vairs nebaidās. Jo, pēc novērojuma, daudzi, kas "neprot peldēt", no ūdens vienkārši baidās.


Kad es 5 gadu vecumā mācījos peldēt, man nebija bail no ūdens. Es vnk nemācēju peldēt. Harijs, būdams Grifidorā ūtētē, manuprāt, ir pietiekami gudrs, lai nebaidītos no ūdens. Un, manuprāt, žaunaļģēm tāda paliekoša efekta nav.(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/ermm.gif)

CITĀTS
Turklāt Harijs jau bija peldējis un pat niris, pie tam diezgan dziļi, tātad viņš jau zināja, kā to darīt.


Nu jā, zināja, bet tad viņam bija pleznas, kuras peldēšanu ļoti atvieglo! Un no vienas reizes nevar iemācīties peldēt, pat tāds brīnumbērns kā Harijs!

CITĀTS
Dumidors viņu vienalga maģiski nodrošināja katram gadījumam, lai Harijs nenogrimtu, Harijam pašam nezinot.


Īpaši ticami jau neizklausās, turklāt, ja Dumidors būtu Hariju nobūris ar kādu burvestību, lai viņš prastu peldēt, pirmkārt, pat tad, ja tā būtu bezvārdu burvestība, Harijs pamanītu, ka Dumidors tur pret viņu paceltu zizli utt., un otrkārt, Harijs justu, ka tiek noburts, tāpat kā viņš juta, ka ir noburts tad, kad viņam uzlika nošķitumu vai Pavēlus lāstu.

Šo rakstu rediģēja Eriette: 28.01.2007 15:46
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 28.01.2007 15:55
Raksts #78


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(Eriette @ 28.01.2007 15:45) [snapback]1096914[/snapback]

Un no vienas reizes nevar iemācīties peldēt, pat tāds brīnumbērns kā Harijs!

Var gan - cilvēks piedzimst mācēdams peldēt, tas drīzāk atkarīgs no cilvēka
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 28.01.2007 16:05
Raksts #79


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



CITĀTS
Var gan - cilvēks piedzimst mācēdams peldēt, tas drīzāk atkarīgs no cilvēka


Tu gribi teikt, ka es varu iemest pāris gadus vecu zīdaini ūdenī, un viņš peldēs? Nu bāc.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
jefeniite
iesūtīt 28.01.2007 17:26
Raksts #80


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03



CITĀTS(Eriette @ 28.01.2007 16:05) [snapback]1096929[/snapback]

Tu gribi teikt, ka es varu iemest pāris gadus vecu zīdaini ūdenī, un viņš peldēs? Nu bāc.



nu lai vai ko, bet paaris gadus vecu ziidaini es gribeetu redzeet (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

bet ieshaam, ziidainji, nu, protams, ne tik veci, peldeet maak, probleema ir tikai taa, ja peldeeshanu vinji regulaari neturpina, veelaak to aizmirst.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V  « < 2 3 4 5 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.05.2024 11:27