Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi - par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

> Severus... lūdzu...
eyedam
iesūtīt 22.07.2005 10:37
Raksts #1


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



Dieva dēļ, Dumidor, tu taču esi grifidors!

Vairākas dienas pēc grāmatas izlasīšanas es par to īpaši nedomāju, neko necentos saprast vai analizēt. Vienkārši ļāvu norimt uzbudinājumam un informācijai nosēsties. Tāpēc nesen skowij-snowij pateiktā norāde man bija kā mazs pārsteigums (un, es gribu ticēt, tikai tāpēc, ka es par to nebiju padomājis).

Proti, ko Dumidors pirms savas nāves īsti lūdza Strupam? Pirmais, kas man iešāvās prātā un pie kā es sākumā arī paliku, bija lūgums nenogalināt. Acīmredzot tas tikai pierāda, ka es nebūtu grifidors. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Nu, katrā ziņā man tik ļoti likās, ka Dumidors tajā vietā lūdza sevi nenogalināt, ka es pat biju gatavs norādīt uz to kā uz uzrakstītu faktu. Un tāpēc mani ļoti izbrīnīja skowij izteikums, ka viņš lūdza sevi nogalināt!

Kad es attapu, kas grāmatā bija rakstīts īstenībā, un sāku domāt, jāatzīst, ka Dumidors patiešām diez vai būtu lūdzies sevi nenogalināt. Kaut vai tāpēc vien, ka viņš ir grifidors un pietiekami drošs un lepns, lai to nedarītu. Ja nu gadījumā tā tomēr bija, tad varbūt tāpēc, ka viņa palikšana dzīvam bija tieši saistīta ar kaut ko (kādu) citu, un faktiski viņš lūdza nenogalināt sevi kaut kā (kāda) cita dēļ.

Tomēr es arī tikai ļoti negribīgi varētu piekrist, ka viņš lūdza sevi nogalināt. Es tādā lūgumā neredzu nekādu jēgu. Tā varētu būt kaut kāda pārgalvīga spīts, kas Dumidoram nu nekādi nevar būt raksturīga. Vai, ja Dumidors zināja par Strupa veikto zvērestu, tad Severusam tāpat nebija izvēles.

Tāpēc galu galā jāsāk domāt, ka tas varētu būt bijis tieši ar profesora nāvi nesaistīts lūgums. Bet kādā gadījumā gan upuris kaut ko varētu lūgt savam slepkavam? Vai nu ir palikušas kādas neizpildītas saistības, kuras Strups nevar neņemt vērā pat pēc Dumidora nāves, vai arī Strups joprojām ir palicis uzticīgs Fēniksa ordeņa spēkiem (vai labāk – nav tos līdz galam nodevis) un apņēmies (varbūt negribīgi vai ne līdz galam – citādi neko nevajadzētu lūgt) kaut ko, sarunādams ar Dumidoru.

Varbūt viņš lūdza pasargāt Hariju? Katrā ziņā, ir norādes, ka līdz šim Strups to bija darījis. Varbūt lūdza palīdzēt Harijam Voldemorta iznīcināšanā?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (80 - 99)
Vinky
iesūtīt 06.01.2006 20:34
Raksts #81


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Dumidors pavisam noteikti ir miris. Harija atbrīvošanās no uzliktās burvestības, nokrišana no Astronomijas torņa, portreta parādīšanās direktora kabinetā, un, galu galā, bēres norāda uz viņa nāvi. Ja Roulinga izdomās viņu kaut kādā šurum-burum veidā atdzīvināt, es būšu ārkārtīgi vīlsies.

Ar to Strupu tā padarīšana ir jocīga. Viss (nu, it kā tas acīmredzamais un viegli izspriežamais, un paredzamais) norāda uz to, ka viņš beigu beigās izrādīsies labais antiņš, kurš bija spiests, ciešot neizsakāmas sirdssāpes, nogalināt visspēcīgāko labo burvi pasaulē, kurš viņu bija veikli izpestījis no Azkabanas (bet Dumidors, protams, iepriekš bija laipni palūdzis, lai Strups, ja nu kas, viņu nogalina Drako vietā); piedevām viņš vēl ārkārtīgi nožēlo to, ka pastāstīja Voldemortam par Trilonijas pareģojumu un ir vairāk vai mazāk vainojams Lilijas un Džeimsa nāvē; noteikti arī viņa fantastiskās burvestības beigu beigās izrādīsies kaut kas izšķirošs Harija cīņā ar nu jau mirstīgo Voldemortu... Šajā sakarā noteikti pilnīgi absolūti labais un mūžam nepatiesi abižotais Strups būs pielicis savu pirkstu, piemēram, varētu galu galā izrādīties tā, ka Strups kaut kādā mistiskā veidā ir R.A.B. un to, protams, citi (Harijs) uzzinās tikai tad, kad sevi labu esam pierādījušais Strups varonīgi nomirs, glābjot Hariju. Jēziņ, cik garlaicīgi...

Tagad paskatīsimies uz visu no citas puses. Dumidors, novājināts un noteikti vēl mazliet tās mikstūras (vai arī vienalga kas tas bija) iespaidā, cenšas pierunāt skolēnu neizdarīt slepkavību. Iegāžas Strups un no-avadakedavro viņu. Aizbēg.

Šis gan nebūs īsti par pavediena tēmu, bet... Vai es drīkstu atgādināt to, ka Strups vispār ir absolūts ````s? Viņš neizliekas, ka viņš ienīst Hariju - viņš patiešām ienīst puiku tāpēc, ka viņa tēvs kaut kad sen sen atpakaļ ir nodarījis viņam pāri. Ak dieniņ. Strups gan savos skolas gados noteikti bija miermīlīgs jēriņš. Vai gadījumā nebija tā, ka Strups jau savā pirmajā gadā zināja vairāk lāstu nekā lielākā daļa septītgadnieku? Vai viņš nebija tajā grupiņā, kas gandrīz visi kļuva par Nāvēžiem? Ā, nuja, grūtā bērnība... Tas neko neattaisno!!! Katram savas grūtības!

Es neesmu īsti pārliecināta par to, ka Strups ir absolūti normāls - ja pavēro viņa uzvedību Bubuļu būdā PoA (HP3) beigās...

Strups pastāstīja par Pareģojumu Voldemortam. Viņš zināja, ka tādēļ ies bojā kāda ģimene un bērns. Vienalga, Poteri vai Lēniņi, vai vēl kādi. Ģimene. Gadu vecs bērns. Protams, viņš pēc tam to nožēlo. Kā tad savādāk.

Lai sekmīgi lietotu Nepieļaujabos lāstus, tiešām ir jāienīst. Tas ir jāgrib. Nedomāju, ka tas ir tik vienkārši: "Dumidors man palūdza viņu nogalināt, labi, es tagad iedomāšos, ka viņu ienīstu un Avada Kedavra!" Harijs pat nespēja no-Mokum-ot Bellatrix`i, lai gan viņa tikko bija nogalinājusi Siriusu. Strups nevarētu nogalināt Dumidoru, ja to patiešām negribētu.

Strups zināja, uz ko parakstās, dodams Nesalaužamo zvērestu (a, varbūt ja tu sakrusto otras rokas pirkstus sev aiz muguras, tad zvērests vairs neskaitās?). Nav jau dumjš. Viņš bija piegādājis Voldemortam vērtīgu informāciju. Jājautā, ko viņš tādu pastāstīja, lai liktu Voldemortam atkal Strupam uzticēties? Es domāju, ka Strups zināja Voldemorta plānu jau no paša sākuma un zināja, ka galu galā viņam būs jānogalina Dumidors pašam. 16 gadīgs puisis pret Dumidoru. Nu gan... Strups nenogalināja Dumidoru ne lai izglābtu Drako, ne lai varētu turpināt spiegot. Tās ir muļķības - kurš vairs viņam uzticētos, ja viņš ir nogalinājis Dumidoru?! Viņš viņu nogalināja vienkārši tāpēc, lai vienkārši glābtu savu dzīvību.

Strups ir ļoti pieredzējis Occlumens (nezinu, kā to iztulkoja latviešu valodā), droši vien kaut ko zin arī par Legilimency. Bet noteikti ne tik daudz, cik Voldemorts (par, droši vien, abām šīm jomām). Voldemorts vienmēr jūt, kad viņam melo. Vai Voldemorts nav pats bīstamākais burvis pasaulē? Vai viņš nav pirmais, kas sadalīja savu dvēseli tajos 6 horkraksos? Vai tiešām viņš nebūtu spējīgs noteikt to, kad Strups melo? Nedomāju vis. Ja Voldemortam rastos kaut mazākās šaubas par to, ka Strups melo, viņš viņu nekavējoties nogalinātu. Tātad, Strups Voldemortam droši vien nemelo. Tas, savukārt, mūs noved pie secinājuma, ka viņš melo Dumidoram.

Un, sasodīts, kāpēc Strups uzbruka Zibiņam?

Dumidors ļoti uzticējās cilvēkiem. Skat, ar ko tas ir beidzies. Tārpastis, Drebelis, viltus Tramdāns, tagad Strups. Dumidors pats ir atzinis, ka mēdz kļūdīties un, ka šīs kļūdas mēdz būt milzīgas. Kāpēc viņš nevarētu būt kļūdījies arī tagad? Viņa kļūda pierādītu to, ka nevar tik akli uzticēties cilvēkiem kā to darīja Dumidors. Vienīgais, kuram viņš laikam neuzticējās, bija pats Voldemorts.

Ja arī Dumidors būtu kaut ko sarunājis ar Strupu šajā sakarā (nu, tipa: "Eu, Severus, veco zēn, es zinu, ka tu vari ļoti ienīst kādu, ja gribi. Klau, ja nu kas, nogalināsi mani?"), tad visjēdzīgāk būtu bijis kaut ko kādam pateikt (kaut vai kādam no Fēniksa Ordeņa) vai atstāt kādu ziņu. Muļķīgi būtu ļaut kādam sevi nogalināt, lai pēc tam visa "labo puse" iet viņam uzbrukumā.

Par to sāpju izteiksmi viņa sejā, kad Harijs viņu nosauca par gļēvuli. Nu, droši vien, ka ir mazliet škrobe, kad esi nogalinājis labāko burvi pasaulē un vairs nevari mētāties pa abām pusēm. Droši vien, ka īsti jau negribējās nogalināt Dumidoru un tad slēpties, jo zināja, ka pēc viņa nāves, viņu vajātu apmāti Dumidora līdzskrējēji (t.i. Harijs utt.), lai nogalinātu. Un droši vien, ka viņam Dumidors bija tā kā iepaticies. Tad vēl viņu sāk apvainot puika, kuru viņš ir ienīdis jau kopš pirmās tikšanās reizes (nuuu, Džeimsa dēls taču! tik svarīgs iemesls!). Man arī sejā parādītos sāpju izteiksme.

"Severus... lūdzu..." Domāju, ka tie ir vienkārši palikušie "blakusefekti" no mikstūras, ko viņš dzēra vai arī vienkārši šoks, vai arī sapratne un lūgums nedarīt to, ko viņš grasās darīt. Vai arī lūgums izdarīt TO Malfoja vietā. Izvēlieties paši.

Pēdējais, ko vēlos pateikt, ir tas, ka, vienalga kādu iemeslu dēļ, Strups nogalināja Dumidoru. Viņš nogalināja cilvēku. To nevar attaisnot nekas - ne kādas norunas, ne zvēresti. Nav tādu "labo" slepkavību. Ir vienkārši cilvēks, kurš nogalina otru cilvēku. Un izvēle ir vienmēr.

Es tiešām ceru, ka Roulinga nepagriezīs visu otrādi (nu, tā kā es to sākumā aprakstīju). Nevar būt, ka viss ir tik vienkārši. Strupam jāmirst jebkurā gadījumā - vai viņam tur bija kaut kādas norunas vai ne. Labs viņš jebkurā gadījumā nav.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Patriote.
iesūtīt 13.02.2006 15:19
Raksts #82


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



NU tiko es angliskajā versijā izlasīju to faktu par ''Severuss..please'' zināju, ka kk nav tīrs. NU man arī noteikti šķiet, ka Dumis jau nu tik zemu nekristu un nelūgots bet dziras iespaidā??? (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif)

lai nu kā visur šis ''lūdzu'' tiek minēts pie akceptiem, ka tas ir par labu uztucībai Dumidoram

CITĀTS
Evidence that Snape is loyal to Dumbledore
•When Dumbledore said "Severus ... Please ..." was he asking Snape to end his life?


ES ilgi domāju visus par un pret, meklēju visādās lapās citu versijas. Atradu šito tabulu kur viss ir minēts pa punktiem beigās sanāca 9:9 argumenti. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif) Tā kā vēl aiz vien jūtos krustcelēs!

Bet varbūt tas bija tikai teātris Potera priekšā? Viņu tak sastindzināja!!! Dumidors zināja, ka harijs metīsies cīņā, bet man šķiet, ka to tomēr vajadzēja atļaut!!!

UN kāda mārutka pēc viņi nebēga prom tajā brīdī, kad uzzināja, ka tās ir lamatas???? Neviens vēl nebija atnācis!!! Slotas takš vēl aiz vien bija turpatās!!!! Harijs varēja aizlidot prom, gadījumā, ja Dumis par vārgu, izsist kādu logu (Van Dames stilā) pasaukt palīgus un vispār ziņot! neviens jau neiznāja, ka tornī viņi ri kamēs neulika to aizsargburvestību!!!

Eh jūtos tik apjukusi (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
BlueberryAnima
iesūtīt 13.02.2006 17:22
Raksts #83


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.05.05



tik tieshaam... kad es izlasiiju to severuss...luudzu es tieshi iedomaajos, ka Dumidors tachu nekad nebija izraadiijis bailes, nebija luudzies, un kur nu veel luudzies zheelestiibas! tas galiigi nebuutu vinja dabaa. laikam taadeelj man arii saak likties, ka tur ir vai nu kaads nepabeigts dariijums starp Dumidoru un Strupu, vai nu veel kas sarezhgjiitaaks. nemaaceeshu dotajaa briidii spriest.
bet mani moka lielais bet . Dumidora glezna tachu tagad karaajas vinja kabineta, un spriezhot peec graamataa ieprieksh aprakstiitaa, gleznaas attelotie tachu spriezh un pat atceras notikumus no savas dziives! [ sheit par piemeeru njemu Fineasu Nigelu , jo kaa zinaams vinjsh vienmeer izteica savu nostaaju] tad kaapeec gan nevareetu pavaicaat gleznaa esoshajam Dumidoram to, par ko gan bija shis nosleepumainais luudzu ? tas, vai bijushais direktors atbildeetu vai nee ir pavisam cita runa, bet pajautaat tachu ir iespeejams! katraa gadiijumaa taadu iespeeju nevajadzeetu izsleegt [kaut gan tikai manas necilaas domas (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif) ] un vispaar, VISAS gleznas tachu var runaat, taatad = spriest. un spriest=dot padomus. viss kas vajadziigs ir paprasiit vajadziigaas atbildes Dumidoram! atvainojos , ja mana teorija ir galiigi garaam, bet taas ir manas domas. paareejiem ir visas tiesiibas apstriideet! (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nenuil
iesūtīt 13.02.2006 17:34
Raksts #84


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.01.06
Kur: šodien zeme iztiks bez mums
Novembra mākslinieks 2009



CITĀTS
Man liekas, ka te Dumidoram kļuva Drako... žēl.


man arii te kljuva drako zheel, patisiibaa jau tad, kad vinjsh visu staastiija vaidu vairai... un siri versija man liekas diezgan ticama...

]
CITĀTS
tad kaapeec gan nevareetu pavaicaat gleznaa esoshajam Dumidoram to, par ko gan bija shis nosleepumainais luudzu ?


shito es arii iedomaajos - kaapeec ne1 neko neprasa dumidoram gleznaa??? bet zinot dumidoru vinjsh varbuut arii neko neteiktu un uzskatiiu, ka vinjam vairs nau jaaiejaucas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 14.02.2006 16:20
Raksts #85


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



Mjā, es arī esmu domājusi, un joprojām domāju, ka Dumidors pavisam noteikti nelūdzās, lai viņu nogalina. Bet grāmatā (vismaz latviskajā versijā) bija tās trīspunktes, kas tiešām radīja tādu žēlīgu gaisotni. Protams, ir arī iespējams, ka viņs nevis lūdzās, lai viņu nogalina, bet par kaut ko citu (atmetot lūgšanos nenogalināt). Tas, ka viņš lūdzās, lai viņu nogalina, tas tiešām manuprāt ir visai skaidrs, ka tā nebija, jo ir simts izskaidrojumi, kāpēc Dumidors nelūgtos. Bet izskaidrojums, kāpēc viņš lūgtos ir tikai viens - viņš zināja ko tādu, ko vēl nebija atklājis, un viņš dēļ tā negribēja mirt, un lūdzās, lai pagaida mazu brītiņu. Nez, lai nu kā, domāju ka versija, ka viņš lūdzās lai nogalina, ir labāka, nekā lai nenogalina. Jāatzīst, ka es pirmo reizi lasot nodomāju - wtf? Dumidors lūdzas, lai viņu nenogalina? Tas tiešām jebkuram varētu likties nesaprātīgi.

Es arī palieku pie tā, ka Strups bija labo pusē, un Dumidors iespējams viņu pat piespieda nogalināt viņu, lai gan domājams, Strups bija gana gudrs, lai tam piekristu, jo zināja, ka ja neizdarīs to, mirs gan viņš, gan Malfojs, un beigās Dumidors tā pat, no kāda cita rokas, tāpēc izdevīgāk būtu mirt tikai Dumidoram. Protams viņš ir spēcīgs utt, bet viņš jau bija novārdizs. Tā ir lieta, kāpēc es nesaprotu, kādēļ Strups nepiekrita viņu nogalināt. Arī neticas, ka viņš večukam tik ļoti bija pieķēries. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif) Lai nu kā, uzskatu, ka Harijs patiesību uzzinās tikai pēc Strupa nāves.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 14.02.2006 16:47
Raksts #86


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Man tomēr liekas, ka Strups nodeva Dumidoru tai brīdī kad izveidoja nesalaužamo zvērestu, tā bija nodevība, un nebūt ne tālākais.

Iespējams, ka Strupu Voldijs piespieda pie sienas ar šo zvērestu ... vienīgais veids kā nogalināt Dumidoru (? bezjēdzīgais minējums:D ) nu viss tas ar Narcisi bija teatris, lai piespiestu Severusam dot šo zvērestu, un tad jau nav atkāpšanās ceļa ... Voldijs zināja, ka Strupam izdosies, vai nojauta. Un tas zvērests bija nodevība.

Hm vai unbrackable vow ir melnās maģijas zints? Un ja ir kā to zināja mazie vīzliju dvīņi?

Ups nupat iešāvās galvā, Dumidors 2x lūdz kādu.... alā harīti un tad Severusu.
Jo patīk dot nāves mājienus, un alā harītis teica Dumidoram "dzeriet, drīz tas būs galā", un bija ar (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Atēna
iesūtīt 14.02.2006 22:09
Raksts #87


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.01.06
Kur: ne tur kur vajag ><



vispar domaju ka sis lugugums bija lai vins pilda vel kadu sen dotu un nezinamu solijumu. varetu but ari nelauzamais solijums. domaju ka solijums varetu but par hariju, vai vismazpar to ka vins harijam pari vienkarsi nevares nodarit.
bet pastav iespeja ka vins neludza ne hariju(ala) ne strupu (pirms naves). vins ludza kadu citu... sava galva... varbu kadu no atminam... vai ari iespejams vins ludza voldiju...

Šo rakstu rediģēja Atēna: 14.02.2006 22:18
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sniega Rūķis
iesūtīt 15.02.2006 14:40
Raksts #88


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.03.04
Kur: jau pēc brīža nākotnē :D



CITĀTS(eyedam @ 22.07.2005 10:37) *
Proti, ko Dumidors pirms savas nāves īsti lūdza Strupam? Pirmais, kas man iešāvās prātā un pie kā es sākumā arī paliku, bija lūgums nenogalināt. Acīmredzot tas tikai pierāda, ka es nebūtu grifidors. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Nu, katrā ziņā man tik ļoti likās, ka Dumidors tajā vietā lūdza sevi nenogalināt, ka es pat biju gatavs norādīt uz to kā uz uzrakstītu faktu. Un tāpēc mani ļoti izbrīnīja skowij izteikums, ka viņš lūdza sevi nogalināt!


Nu, Dumidors lūdza sevi nogalināt alā pie Horkrusta... So... Varbūt Skowy bija domajusi to vietu...

Šo rakstu rediģēja Sniega Rūķis: 15.02.2006 14:41
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lil`skater
iesūtīt 15.02.2006 17:03
Raksts #89


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.04
Kur: Parealitātē...



Es uzskatu, ka Strups ir nodeveejs un ka dumidors nekad neluugtu kaadu it iipashi Strupu sevi nogalinaat. Dumidoram shajaa gruutaja laikaa bija obligaati jaadziivo, jo vinam vajadzeeja izniicinaat visus horkrustus un apliidzeet Harijam, es shaubos ka vinsh buutu zaudejis speeku un luugtu sevi nogalinaat, nee, tas nav Dumidora dabaa, Dumidors viegli nekad nepadodas - nee vispaariiba vinsh vispaar nekad nepadodas. un es domaaju, ka tas tieshaam bija tikai taapeec ka malfojs nespeeja to izdariit un Strups bija nodeveejs un izniicinaaja nabaga Dumidoru, kursh vinam uzticeejas un lieliski ppaliidzeeja atgriezties!!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ilva-Luīze Šmeld...
iesūtīt 17.02.2006 18:49
Raksts #90


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.01.06



CITĀTS
un viņš to izdarīja Harija acu priekšā

Šī ir daudzpusīga tēma.

No vienas puses:
Ja Baltus Dumidors lūdza lai Severus Strups viņu nogalina, tad viņš to darīja tādēļ, jo ja jau Harijs redzēs kā viņš mirst, tad Harija velmes nogalināt Lordu Voldemortu būs lielākas. Vēl Dumidoru drīkstēja nogalināt, jo Septītajā grāmatā viņš atgriezīsies!

No otras puses:
Dumidors lūdza Severusam Strupam lai viņu atstāj dzīvu, jo viņam taču galu galā jāatrod pārējie HORKUSI. Lai gan vienīgais kurš spēj nogalināt Lordu Voldemortu jeb "Tomu Melsudoru" ir Harijs Poters, Tā saucamais izredzētais, horkusus iznīcināt, un padarīt Voldemortu mirstīgu viņš taču drīkst, viņam tas taču ir pa spēkam! Citādāk būtu tad, ja Baltusam nebūtu pa spēkam iznīcināt horkusus ( kuru dēļ Voldemorts ir nemirstīgs ), un padarīt Lordu mirstīgu.




Te nu nu var saprast to, kāpēc gan Baltusam bija vai nu jāpaliek starp dzīvajiem, vai vienkārši jānomirst! Vienkārši tā tam jābūt, un tur neko neviens nevarēs mainīt. Un patiesību mēs uzināsīm septītajā daļā. Tā kā atliek cerēt uz to labāko!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 20.02.2006 17:23
Raksts #91


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Kad es to izlasīju, man tiešām likās, ka Dumidors lūdz sevi nenogalināt, bet palasot šī pavediena atbildes, man uzmācās šaubas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 21.02.2006 15:44
Raksts #92


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



CITĀTS(Eltons @ 21.02.2006 10:31) *
Man gan liekas ka Dumidors lūdzās lai Strupelis iedod vinam Citrona ledeni! (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/meele_a.gif)


Interesants pieņemums, lai gan nedaudz pretīgs no mana skatu punkta. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)

CITĀTS
Man tomēr liekas, ka Strups nodeva Dumidoru tai brīdī kad izveidoja nesalaužamo zvērestu, tā bija nodevība, un nebūt ne tālākais.


Hmm, bet šajā gadījumā varbūt viņš īsti nezināja, kāds ir Drako uzdevums, jo ja viņš būtu zinājis, viņš taču (ja protams ir labo pusē) bez Dumidora atļaujas un padoma nebūtu piekritis nelaužamajam zvērestam. Protams, viņš gribēja radīt iespaidu, ka ir spiegs un kalpo Voldemortam, bet tomēr, kas liedza viņam Narcisei pateikt, ka viņš neko nedarīs, jo viņi(malfoji) tā ir pelnījuši? To joprojām nesaprotu! Viņš taču zināja, ka Bella vairs anv tik tuva pavēlniekam, un ka viņas viedoklis nu krietni mazāks, vai varbūt tomēr ne? Lai nu kā, man šajā ziņā radās jautājums, kāpēc viņs nevarēja vnk pateikt, piedod Narcis, bet es noskatīšos tajā no malas..

Atgriežoties pie tēmas, tas jau nu ir gandrīz pilnīgi skaidrs, ka Dumidors nelūdza, lai viņu nenogalina, tas bija kas cits. Bet variantu ir tik daudz, ka domāju izdevīgāk ir gaidīt..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Logan
iesūtīt 21.02.2006 15:48
Raksts #93


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 21.05.04
Kur: Kamelota



CITĀTS
Piekrītu tiem minējumiem, kas saka, ka Dumidors ir dzīvs. Strups izspēlēja teātri - skaļi pateica Avra Kadavra, bet izmantoja kādu viltīgu neverbālu lāstu.

Nē. Noteikti. [nu nekas jau nav drošs] Harijs bija sastindzināts. Burvestība varēja beigties tikai, ja uzlicējs nomirst.
Man tikai ienāca prātā tas brīdis alā. Dumidoram mikstūra radīja sāpes un viņš lūdza sevi nogalināt. Bet vai tas notiek ar jebkuru, kurš iedzer mikstūru? Varbūt Dumidors redzēja kaut ko...

Lai nu kā, esmu pārliecināta, ka tas nebija lūgums nenonāvēt. Daudzi mani minējumi te jau ir pamatīgi apspriesti, tā ka neizteikšos vēlreiz.

Un par tiem sīkumiem (Harija gļukiem, ja?). Roulinga mīl tādiem pieķeties. Ja atceramies pirmajā daļā bija nesvarīgs lidojošs motocikls, ko Hagridam aizdevis Siriuss Bleks. Vēlāk gan izrādījās, ka Bleks nav gluži parasts burvītis.

Ideja par Strupu kā dubultaģentu... nu varētu jau, bet tik daudz pretrunu visam. Roulinga ir pamatīgi kaut ko izštukojusi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
dzindzins
iesūtīt 21.02.2006 22:48
Raksts #94


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.01.05
Kur: house of rising sun.



Piekritīšu tiem, kas saka, ka Dumidors lūdza savu nāvi. (Tas, protams, atkrīt, ja viņš ir dzīvs, bet tas jau ir cits stāsts. ) Tas noteikti ir kāds knifiņš, ko Roulinga atklās beigās. Un arī tas būtu pārāk cilvēcīgi..
Gandrīz visas mīklas šajā grāmatā ir atkarīgas no Strupa. Vai viņš ir nodevējs, vai uzticams pēc vella..tas daudz ko izšķir. Gribēju pievērst uzmanību tam, ka Strups meloja arī Bellatrisei - viņa uzdeva jautājumus, un viens no tiem bija šāds - kādēļ viņš aizkavēja Drebeli ceļā pie filozofu akmens. Atbilde bija vienkārša - viņš neatpazina Voldemortu iekš Drebeļa! Bet pirmajā grāmatā vēl viņš tika piedraudējis Drebelim - kura pusē viņš ir! Tātad Strups nojauta, ka Drebelis šo akmeni vēlējās nogādāt Voldemortam, bet aizkavēja to tāpat. Man tas liekas varen aizdomīgi, ja vien tā nav kāda neuzmanība no Roulingas puses (par ko ļoti šaubos).

Šo rakstu rediģēja dzindzins: 21.02.2006 22:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermija
iesūtīt 22.02.2006 10:27
Raksts #95


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.09.04
Kur: Kaut kur starp trijām pasaulēm...



Nu, jā, esmu pamatīgi apjukusi. Galu galā kāpēc Dumidoream būtu jālūdzās, lai viņu nogalina vai nonogalina? Nu piemēram ar Liliju tas bija saprotams - viņa lūdza nogalināt sevi Harija vietā. Bet kādēļ gan, lai Dumidors lūgtos? Es laikam vairāk piekrītu tām idejām par to, ka viņš lūdza palīdzēt Harijam pēdējā cīņā, varbūt pat atrast horkrustus... Vispār baigi šaubīga lieta...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
LoneWolf
iesūtīt 22.02.2006 16:17
Raksts #96


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.05



Esmu par to ka Strups ir ļaunais.Man šķiet ka daudziem te patīk visu sarežģīt.Tātad kā mēs esam noskaidrojuši lai pielietotu aizliegtos lāstus vajag patiešām ienīst,piemēram Harijam FO nesanāca neko Bellatrisei nodarīt(vai viņš maz Voldijam spēs kko padarīt?)Tātad Strups tik tiešām ienīda Dumidoru.Un vēl grāmatā bija rakstīts ka viņš uz Dumidoru skatijies ar riebumu!Iespējams ka Dumidors saprata ka viņam nāves neizbēgt,bet viņš iespējams l'dza lai Strups pārdomā par savu pusi,apdomājas!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
'Natsy
iesūtīt 22.02.2006 17:34
Raksts #97


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.04
Kur: Šur un tur....



CITĀTS(eyedam @ 22.07.2005 10:37) [snapback]450806[/snapback]

Dieva dēļ, Dumidor, tu taču esi grifidors!

Un tāpēc mani ļoti izbrīnīja skowij izteikums, ka viņš lūdza sevi nogalināt!




Dāaa...To es sapratu uzreiz un tik pat ātri man prātā ienāca doma: tieši tā! Dumidors ir grifindors!!! Elšpūša kauss, Slīdeņa čuska un kaut kas no Grifindora vai Kraukļanaga... Dumidors ir tas kaut kas no Grifindora!!!
Doma jau iespējams liekas absurda, bet tomēr arī nedaudz patiesa... Ne?
Severusam bija svarīgi arī pasargāt Drako un tas bija veids, kā to izdarīt...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
joua
iesūtīt 22.02.2006 17:38
Raksts #98


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.11.05
Kur: 20 metrus virs zombiju pūļa, cīnoties par izdzīvošanu



Man gan šķiet,ka šie vārdi tika pateikti aiz šoka. Dumidors visu laiku atgādināja,ka arī viņš pieļauj kļūdas,un ka tās mēdz būt ar smagākām sekām nekā citiem.varbūt tā bija pēdēja mirkļa atklāsme,ka šī ir kārtējā kļūda...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ouens
iesūtīt 25.02.2006 17:55
Raksts #99


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 16.02.05
Kur: te.



man neliekas, ka Dumidors būtu lūdzis Strupam viņu nomušīt, jo tur bija rakstīts, ka pirmo reizi Harijs Dumidora aciš redzēja bailes.
Man šķiet, Strupu un Dumidoru saistīja kāda saite. Esmu apsvērusi dažādus variantus, bet dēls taču viņš Dumidoram nav un šaubos, vai viņš ir k-kaads radinieks.
No otras puses - Strups taču deva nelaužamo zvērestu. Lai kā man negribētos to teikt, iespējams, ka viņam nebija citas iespējas, kā tikai nogalināt Dumidoru. Varbūt viņš to nedarītu, ja būtu izeja. Kaut gan - viņa acīs bija naids.
Varbūt, ka Dumidors tāpat vairs ilgi nedzīvotu. Bet Strupam es tāpat nepiedošu.
Nu jā, šeit ir iespējami neskaitāmi varianti...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
CHO CHANG
iesūtīt 26.02.2006 16:12
Raksts #100


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.05
Kur: ...



Lai gan Dumidors ir bijis Grifidors u t.t., bet, manuprāt, Dumidors lūdza, lai viņu nenogalina...Varbūt Dumidors visus šos gadus zināja, ka Strups nav viņa pusē...Jo Dumidoram nav nepieciešams Paslēpnis, lai kļūtu neredzams...Varbūt Dumidors centās ar savu uzticību un labestību mainīt Strupu - Dumidors Strupu izpestīja no Azkabanas...
Varbūt Dumidors lūdzās, lai Strups viņu nenogalina...
Varbūt viņš arī lūdzās tāpēc, ka Strups bija devis kādu solījumu saistībā ar Harija nākotni...Un redzot, ka Strups Dumidoru nodod, viņš lūdz, lai vismaz tas pasargā Hariju...
Te var tikai minēt...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
3 lietotāji/s lasa šo pavedienu (3 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 04.06.2024 14:23