Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Deivids Morels, "Akmens brālība", "Uguns Derība" u.c.
Ného
iesūtīt 30.06.2005 14:48
Raksts #1


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



Es gribēju uzzināt, vai kāds ir lasījis šī autora darbus. Es pats pirms pāris gadiem lasīju Akmens brālība, un tā man patika-tur bija par kādu vīru, kurš no kaut kādiem personāžiem slēpās-vienu brīdi arī klosterī, kur viņu izglāba pele.
Tagad es esmu Grāmatnīcās redzējis šo grāmatu
(IMG:http://www.kontinents.lv/books/large/9984-35-110-6-20050412.jpg)
un gribu prasīt-vai viņa ir interesanta un tā vērta, lai pirktu.
izlasīju arī anotāciju
CITĀTS
Vides žurnāliste Tesa Dreika piepeši nokļūst nāvējošu spēku sadursmes epicentrā. Gan viņas, gan visu viņai tuvāko cilvēku dzīvība ir briesmās. Ikkatram Tesas solim seko simultāni uzbrukumi. Un... viss tikai tāpēc, ka fanātiķu grupiņa, kuru ticība sazin kādā veidā izdzīvojusi no gadsimtiem senas pagātnes, nomaskējusies iefiltrējas starptautiskajās korporācijās un lielāko valstu valdībās. Vienīgais cilvēks, kam Tesa uzticas un pie kā var meklēt palīdzību, ir Ņujorkas policijas veterāns Kreigs. Spriedzes un action žanra lielmeistars Deivids Morels savā romānā parāda, ka radikālais ekstrēmisms ir postošs ikvienā izpausmē. Inkvizīcijas spēki, Mitraisma adepti, ekoloģiskie ekstrēmisti, uzpērkamība FIB un CIP vidē un izcilas specvienību sadursmju ainas romānā atgādinās slavenākos Morela darbus – megatrillerus „Akmens brālība” un „Rozes brālība”. Vides katastrofa, politiskās intrigas, reliģiskas slepkavības un mīlestība ne no pirmā acu uzmetiena... Morels sniedz lasītājam daudzpusīgu vielu pārdomām.

Bet gribēju zināt citu cilvēku viedokli un atsauksmes.

CITĀTS
Deivids Morels

Dzimis Kanādā, Ontario, 1943. gadā. Kaislīgs trilleru fans.

1966. gadā pārcēlies uz ASV, lai studētu amerikāņu literatūru. Tur saraksta savu pirmo romānu «Pirmās asinis» — stāstu par Vjetnamas veterānu Rembo, kas cieš no pēctraumatiska stresa un konfliktē ar mazas pilsētiņas šerifu. Top triloģija «Rembo».

1970.-1980. g. Aiovas universitātes Angļu valodas nodaļas un amerikāņu literatūras profesors. Absolvējis Gordona Lidija Korporatīvās drošības akadēmiju. Īpašo drošības operāciju asociācijas goda biedrs. Starptautiskās Trilleru rakstnieku apvienības līdzpriekšsēdētājs.

28 romānu autors. Slavenākie: triloģija «Rembo», «Asins zvērests», «Totēms», «Rozes brālība», «Akmens brālība», «Piektā profesija», «Uguns biķeris», «Viltotā identitāte», «Galējais noliegums», «Sargs».

Tiek dēvēts par modernā «action» romāna tēvu. Darbi tulkoti 30 valodās.

1987. gadā Deivida dēlam Metjū diagnosticē retas formas kaulu vēzi. 15 gadu vecumā zēns mirst, bet Morels dēla piemiņai uzraksta romānu «Galējie mēri» un dokumentālu atmiņu stāstu «Jāņtārpiņi».

Šobrīd klusi dzīvo Ņūmeksikā, Santafē, kopā ar sievu Donnu un raksta romānus. Septembrī klajā nāks viņa romāns «Creepers» (ložņas — angļu val.), baiss stāsts par urbānās vides «arheologiem» — pamestu būvju pētniekiem.


Šo rakstu rediģēja Lord Nero: 30.06.2005 14:57
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 12.04.2013 13:59
Raksts #2


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
Cik gan "Uguns Derībā" var pamatoti ticēt visam tam senajam ?

Gan jau ka ne pārāk. Man ir aizdomas, ka šis darbs ir tapis no sērijas `mūsu atbilde Denam Braunam` - samērā līdzīga `pagātnes noslēpuma` risināšana, tiesa, ar actionu Morela stilā un drusku ticamāka, nekā Brauna kungam. Attiecīgi, gan jau arī sižeta pamats ir tikpat no pirksta izzīsts.

Es no Morela arī esmu tā kārtīgi palasījies, bet tomēr visvairāk pavilka oriģinālās `Pirmās asinis` un `Totēms` - diemžēl tie abi divi latviski laikam tomēr nav izdoti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Raksti šajā pavedienā


Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 15.05.2024 16:47