Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pašnāvība, Tavas domas
Antons Ego
iesūtīt 26.06.2005 18:52
Raksts #1


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Nu vispār jau - arī pašnāvība kristiešiem ir slepkavība. Ja tev jāizvēlas - nogalināt citu, vai - lai nogalina tevi, tad abos gadījumos nokļūsi ellē.

Nē, es nesaprotu. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif) (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/meele_a.gif)

Šo rakstu rediģēja B.D.: 26.06.2005 18:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  « < 5 6 7 8 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (120 - 139)
Roviela
iesūtīt 06.08.2008 13:12
Raksts #121


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Ēdenes dārzs bija uz zemes, bet īstā paradīze, tā, kas ar eņģeļiem, ir septītajās debesīs. Tajās, uz kurām Pāvils tapa aizrauts.
Vismaz es tā atceros.

Pret pašnāvībām es izturos neitrāli. Uzskatu, ka dzīvē mēdz būt gadījumi, kad tā ir attaisnojama. Parastā ikdienas dzīvē attaisnojumu ir mazāk, bet ko, teiksim, lai saka par karavīru, kas upurē sevi, labi zinot, ka mirs? Tā tad nebūtu pašnāvība? Un kā vēl ir! Vai nolekt no balkona, vai skriet virsū ienaidniekam pēc būtības ir vienalga. Tikai vienus, nez kāpēc, sauc par grēciniekiem, bet otrus - par varoņiem. Bet abi nomira tīšām. Bet tīšām - aizliegts. Ņju?
Riktīgi pašnāvnieki ir stoiķi. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Viņiem pie pareizas dzīves kodeksa piederas doma, ka jānomirst tad, kad tu vairs nespēj dzīvei neko dot, kad esi kļuvis par traucēkli. Pienākums tāds. Un lai nu ko, bet stoiķus nevar apvainot tajā, ka viņi neprastu pacietīgi panest vai cīnīties ar dzīves grūtībām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 06.08.2008 13:15
Raksts #122


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Lady Sylvanas @ 06.08.2008 13:57) *
Reliģija jau nekad nebalstās uz loģiku, Elony, bet uz aklu ticību (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Sto pudova, pašnāvība skaitās nepiedodams grēks. Nenosaukšu, kurā vietā tas Bībelē parādās, bet tā bija.
Tu nedrīksti sev atņemt dzīvību, jo tā Tev dota, lai slavētu to Kungu!
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)

P.S. un tomēr man liekas, ka Ēdenes dārzs nebija saistīts ar zemi.
Bet oh well.. būs jāuzprasa Daynam


Akla ticība? Kā kuram. man liekas, ka Bībele ir dota tādēļ, lai ticība nebūtu akla. Vismaz man tā tāda nav. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Pašnāvība ir grēks, bet nepiedodams grēks... kas grēko pret Cilvēka dēlu (Jēzu) tam tas tiks piedots, bet kas grēko pret Svēto garu, tam piedots netiks apmēram tā.
Nepiedodams grēks ir tikai apzināta un ļaunprātīga Dieva svētuma zaimošana.

Jūda Iskariots nododot Jēzu, grēkoja pret Dieva garu. Tas bija sliktāk kā pašnāvība. Tāpēc viņa liktenis liekas... sūdīgs.
Pie tam Bībelē minēts stiprinieks Simeons (Simsons) kurš gāja bojā, sagraujot ēku, kurā bija ar dieva ienaidniekiem filistiešiem. Viņam pārcilvēcisko spēku deva Dievs. Ja Dievs neatbalstītu viņa došanos nāvē šādā veidā, tad savu spēku nebūtu saņēmis. Kaut arī Simeons izdarīja pašnāvību, viņš tomēr bija Dieva kalps un kā tāds arī pieminēts Bībelē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 06.08.2008 13:36
Raksts #123


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



lab, lab, liekas, ka jūs mani paņemsiet uz masu.
man galīgi negribas tik daudz taipot pa šo tēmu.
lai gan temats, protams, ir diskutējams. Gan par upuriem ticības vārdā, gan par lekšanu no balkona, jo puisis pameta.


Labāk spamot LS.
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klusums.
iesūtīt 06.08.2008 13:44
Raksts #124


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.05.07



CITĀTS(Torquemada @ 06.08.2008 13:51) *
Otrkārt - .klusums, a tu domā, ka tu varēsi izvēlēties?

Man šobrīd nenāk prātā neviens iemesls, kāpēc gan es nevarētu izvēlēties.
CITĀTS(Roviela @ 06.08.2008 14:12) *
Riktīgi pašnāvnieki ir stoiķi. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Viņiem pie pareizas dzīves kodeksa piederas doma, ka jānomirst tad, kad tu vairs nespēj dzīvei neko dot, kad esi kļuvis par traucēkli. Pienākums tāds. Un lai nu ko, bet stoiķus nevar apvainot tajā, ka viņi neprastu pacietīgi panest vai cīnīties ar dzīves grūtībām.

Lūk tieši to es arī domāju. Ne vienmēr pašnāvībai ir sakars ar bēgšanu, ciešanām un gļēvulību.

Par Paradīzi - Bībelē ir rakstīts (esmu pati savām abām acīm skaidri un gaiši redzējusi, nebūdama narkotisko vielu reibumā un esot pie pilna saprāta), ka Paradīze būs Zemes virsū, mirušie augšāmcelsies, lauva ēdīs sienu un dzīvos kopā ar jēriem + viss pārējais, kam parasti šādos gadījumos jānotiek, bet fakts paliek fakts - mēs tagad kājām mīcām Paradīzes zemīti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 09.08.2008 23:42
Raksts #125


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Elony @ 23.04.2008 10:57) *
Tur jau ir tā lieta, ka par visiem grēkiem viens sods - nāve.

Visi cilvēki mirst. Agrāk vai vēlāk. Vai tev nešķiet, ka tavs apgalvojums ir dīvains? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif)

CITĀTS(Northona @ 21.05.2008 20:24) *
baigā jēga beigt dzīvi tik ātri un palaist garām to, kas varēja būt...

Baigā jēga dažkārt dzīvot situācijā, kad nav labi, un tu zini, ka nekad arī nebūs labi. Un labāk ietriekt sev lodi pierē, nekā tikt pakārtam uz ešafota, piemini manus vārdus.

CITĀTS(Northona @ 21.05.2008 20:24) *
esmu taisījusi pašnāvību, bet zinu, kas tas ir stulbi.

Dīvaini, ka vēl esi ar mums. Un arī nožēlojami.

CITĀTS(Northona @ 21.05.2008 21:05) *
tu pats kādreiz pašnāvību esi taisījis vai vismaz domājis par to? nu ja drīkst zināt.

Tikpat labi varēji pajautāt: vai tu kādreiz jau esi nomiris? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Mēģināt vēl nenozīmē sataisīt. Sataisīt sūdus tai skaitā.

CITĀTS(Northona @ 21.05.2008 21:31) *
man liekas, lielākā daļa pašnāvnieku (pusaudžu un jauniešu) to dara, lai pabiedētu. kaut vai tie paši, kas vēnas griež griešanas pēc nevis, lai mirtu...

Ir atšķirība, vai tu vēnā griez dziļi, kārtīgi, un no sirds, vai tāpēc, lai papozierēt. Ja griež pa īstam, izglābt ir gandrīz neiespējami.

CITĀTS(Meitene Ar Rozīnīti @ 21.05.2008 21:40) *
Tiesa, tikai dažreiz šī pabeidēšana beidzas letāli (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)

Īpaši, kad mēģina simulēt pakāršanos.

CITĀTS(inta159 @ 05.08.2008 21:00) *
Manai draudzenei draudzene ir vairākas reizes mēģinājusi pakārties, bet nav izdevies!

Cik žēl. Ko lai saka, cilvēkam galīgi neveicas.

CITĀTS(Shadowstalker @ 05.08.2008 22:27) *
Skāde. Ko tur lai saka. Varētu atvērt speciālus pašnāvības kursus ar lekcijām, piemēram, "kā pareizi pakārties jau pirmajā piegājienā un nemaisīt dzīvot citiem", kā arī citus, tikpat noderīgus priekš šādiem neveiksminiekiem, kuri episki failo pat šādās nodarbēs.

Vajag taču šitā. Laikam uz kauliņa Critical Failure uzmeties bija. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

CITĀTS(Lady Sylvanas @ 06.08.2008 13:57) *
Reliģija jau nekad nebalstās uz loģiku, Elony, bet uz aklu ticību (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Sto pudova, pašnāvība skaitās nepiedodams grēks. Nenosaukšu, kurā vietā tas Bībelē parādās, bet tā bija.
Tu nedrīksti sev atņemt dzīvību, jo tā Tev dota, lai slavētu to Kungu!
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)

Kā tad. Cik nelietīgi un paverdzinoši. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Ja nepatīk — tu pat aiziet bez (neesošās) atļaujas nevari. Ja vien neizdomā, kā to noformēt, lai neizskatītos pēc pašnāvības. Sasodīti atgādina dažus reālās dzīves aspektus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 09.08.2008 23:54
Raksts #126


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



CITĀTS(Mattiass @ 10.08.2008 00:42) *
Visi cilvēki mirst. Agrāk vai vēlāk. Vai tev nešķiet, ka tavs apgalvojums ir dīvains? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif)



Elony apgalvojums nav dīvains, jo viņš runā par to nāvi, kas sagaida grēciniekus pēc pastarās tiesas, nevis vienkāršu nomiršanu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 10.08.2008 00:16
Raksts #127


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Cik interesanti. Pastarajā dienā piecels cilvēku no kapa, lai to tūlīt uzreiz nomirdināt. Tā jau ir ņirgāšanās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 10.08.2008 01:33
Raksts #128


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Nevis nomirdināt, bet Debesu Tēvs dos iespēju tiem, kas teikuši viņa vārdu doties mūžīgā dzīvē Paradīzē.
Vaig skatīties no pareizās puses.
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 11.08.2008 04:24
Raksts #129


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Jap, bet piecels ta visus, lai daļu uzreiz pēc tam noguldīt. Lūk tā ir tā ņirgāšanās daļa. Jāskatās objektīvi un reālistiski.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 11.08.2008 06:35
Raksts #130


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Mattiass @ 10.08.2008 00:42) *
Visi cilvēki mirst. Agrāk vai vēlāk. Vai tev nešķiet, ka tavs apgalvojums ir dīvains? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif)


CITĀTS(Lady Sylvanas @ 10.08.2008 00:54) *
Elony apgalvojums nav dīvains, jo viņš runā par to nāvi, kas sagaida grēciniekus pēc pastarās tiesas, nevis vienkāršu nomiršanu.


Mattias, tev taisnība, visi cilvēki mirst. Bet kāpēc mans apgalvojums ir dīvains? Pēc Bībeles sanāk, ka visi cilvēki (izņemot Jēzu) ir jau dzimuši ar grēku, jeb iedzimto nepilnību, mantotu no pirmajiem cilvēkiem.
Cik es sapratu, tad tas bībeles pants attiecās uz tagadējo, parasto nāvi.
Nu, atradu citu pantu, Vēstule romiešiem 5:12, kur arī kaut ko runā par šo.

Bet nomirstot cilvēks tā kā samaksā par visiem saviem grēkiem un vēlāk tikts celts augšā bez iedzimtās nepilnības, kas automātiski nolemj nāvei.

Pastarā diena, tiesa - tas jau cits jautājums. Es varu tikai teikt, ka nevajag uztvert burtiski visu. Pastarā diena... dievam viena diena ir kā tūkstoš gadi un tūkstošgadi kā viena diena. (un atkla jau nezinu, kurš tas pants...) Tā ka augšāmceltajiem būs vēl iespēja padzīvoties. Un beigās tiesās par to, ko šie darīs augšāmcelti. Matiass pareizi saka, ka vajag spriest loģiski. Ja ar nāvi grēki mirst, tad pēc augšāmcelšanas tiesās nevis par "mirušiem" grēkiem, bet tiem darbiem, ko sastrādās par jaunu.

Kopumā - pašnāvība ir jau grēks, bet ja ar cilvēku mirst arī viņa grēki, tad to pielīdzināt baigajam grēkam ir bezjēdzīgi. Un pašnāvība jau arī ir bezjēdzīga. ja Dievs gribēs, atkal padarīs dzīvu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 11.08.2008 11:25
Raksts #131


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Elony @ 11.08.2008 07:35) *
Mattias, tev taisnība, visi cilvēki mirst. Bet kāpēc mans apgalvojums ir dīvains? Pēc Bībeles sanāk, ka visi cilvēki (izņemot Jēzu) ir jau dzimuši ar grēku, jeb iedzimto nepilnību, mantotu no pirmajiem cilvēkiem.
Cik es sapratu, tad tas bībeles pants attiecās uz tagadējo, parasto nāvi.

Brīžiem nelieši nomirst sirmā vecumā un forši cilvēki mirst jauni. Un, ja mēs tāpat mirsim, tad kāda jēga vēl biedēt ar nāvi par kaut kādiem tur grēkiem? Tāpat visi mirsim, neatkarīgi no grēkiem. Nekādas jēgas.

CITĀTS(Elony @ 11.08.2008 07:35) *
Bet nomirstot cilvēks tā kā samaksā par visiem saviem grēkiem un vēlāk tikts celts augšā bez iedzimtās nepilnības, kas automātiski nolemj nāvei.

Izdevīgi. BTW, tā iedzimtā nepilnība — tā ir kā pelnu kaisīšana uz galvas. Iespējams, izdomāta, lai mācīt cilvēkiem pazemību (kuras jau tā netrūkst). Ka viss ir tik pesimistiski, tu jau esi piedzimis nepilnīgs, tev nav nekādu cerību, pat ja tu pats esi labāks par labāku. Pat bērns, kas tikko piedzimis. Nu baigā nolemtība. Un viduslaikos baznīca arī līdz ar to varēja, atvainojiet, d­irst uz visiem citiem — sak, tāpat jūs visi, mēsli, esat nepilnīgi, ko tad te vēl ar jums daudz. Ja neklausīsiet — piespiedīsim. Jo mēs esam kruti.

Starp citu, vai tad kristot iedzimtais grēks netika atlaists? Vismaz kaut kas tāds kristību ceremonijā tika pateikts.

CITĀTS(Elony @ 11.08.2008 07:35) *
Tā ka augšāmceltajiem būs vēl iespēja padzīvoties. Un beigās tiesās par to, ko šie darīs augšāmcelti. Matiass pareizi saka, ka vajag spriest loģiski. Ja ar nāvi grēki mirst, tad pēc augšāmcelšanas tiesās nevis par "mirušiem" grēkiem, bet tiem darbiem, ko sastrādās par jaunu.

He he, otra iespēja. Un kas notiks ar ateistiem, pagāniem un citiem nekristītajiem? Viņiem arī būs otra iespēja? Vai pa taisno uz elli ar drīzāko ekspresi?

CITĀTS(Elony @ 11.08.2008 07:35) *
Kopumā - pašnāvība ir jau grēks, bet ja ar cilvēku mirst arī viņa grēki, tad to pielīdzināt baigajam grēkam ir bezjēdzīgi. Un pašnāvība jau arī ir bezjēdzīga. ja Dievs gribēs, atkal padarīs dzīvu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

Tu laikam domā gadījumus, kad pašnāvība līdz galam neizdodas un/vai cilvēku izglābj.

Tad jau no kristīgā viedokļa sanāk, ka no pašnāvības nevajag baidīties. Ja Dievs negribēs, tāpat tev nekas nesanāks. Un ja sanāks, tad tavi grēki automātiski tajā pašā brīdī tiek izpirkti. Tā neko sistēma, ļoti ērta. Novienkāršojot sanāk — dari, kā sirds kāro. Tāpat par visu Dieviņš parūpēsies.

Šo rakstu rediģēja Mattiass: 11.08.2008 11:26
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 11.08.2008 14:20
Raksts #132


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Mattiass @ 11.08.2008 12:25) *
Brīžiem nelieši nomirst sirmā vecumā un forši cilvēki mirst jauni. Un, ja mēs tāpat mirsim, tad kāda jēga vēl biedēt ar nāvi par kaut kādiem tur grēkiem? Tāpat visi mirsim, neatkarīgi no grēkiem. Nekādas jēgas.


Tieši tā arī ir. Arī Bībelē aprakstītie labie cilvēki visi ir miruši. Daži visai nežēlīgā nāvē.
Un tā nav biedēšana. Saproti šo domu taču. Ja Ādams un Ieva būtu izvēlējušies paklausīt dievam, nevis nostāties pret viņu, tad viņi dzīvotu joprojām tajā savā Ēdenes dārzā tāpat kā visi citi pēcnācēji, kas rastos viņiem.
Kad abi nostājās pret Dievu, viņš tiem atņēma savu dāvanu - mūžīgo dzīvību. Un tā kā visi esam šo abu pēcteči, mēs arī tāpēc mirstam. Tāpēc grēka alga ir nāve.
Tas domāts nevis biedēšanai, bet lai cilvēkiem būtu skaidrs, kāpēc viņi mirst.

CITĀTS(Mattiass @ 11.08.2008 12:25) *
Izdevīgi. BTW, tā iedzimtā nepilnība — tā ir kā pelnu kaisīšana uz galvas. Iespējams, izdomāta, lai mācīt cilvēkiem pazemību (kuras jau tā netrūkst). Ka viss ir tik pesimistiski, tu jau esi piedzimis nepilnīgs, tev nav nekādu cerību, pat ja tu pats esi labāks par labāku. Pat bērns, kas tikko piedzimis. Nu baigā nolemtība. Un viduslaikos baznīca arī līdz ar to varēja, atvainojiet, d­irst uz visiem citiem — sak, tāpat jūs visi, mēsli, esat nepilnīgi, ko tad te vēl ar jums daudz. Ja neklausīsiet — piespiedīsim. Jo mēs esam kruti.


Iemeslu, kāpēc iedzimtā nepilnība minēta bībelē, izskaidroju nedaudz augstāk. Censties negrēkot, tas domāts tādēļ, ka tas nāks pašam par labu un iepriecinās Dievu. Nevis tādēļ, lai būtu vispār bezgēcīgs.
Viduslaiku baznīca... nu jā. Bet ņem vērā, ka ir šo bībeles tekstu fragmetni jau no 2. un 3. gadsimta, kad nebija kārtīgas Baznīcas organizācijas.
Un tajos teksots nav teikts, ka reliģiskie vadītāji būtu bezgrēcīgi un spejīgi kādam grēkus piedot Visi cilvēki mirst, tātad visi arī ir ar šo iedzimto nepilnību. Citādi reliģiskie vdītāji dzīvotu mūžigi. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

CITĀTS(Mattiass @ 11.08.2008 12:25) *
Starp citu, vai tad kristot iedzimtais grēks netika atlaists? Vismaz kaut kas tāds kristību ceremonijā tika pateikts.


Kristoties cilvēks atzīst Jēzu par Dieva dēlu, to, kurš izlīdzināja Dieva priekšā cilvēces parādu no Ādama un Ievas. Doma laikam tāda, ka kristijies cilvēks iegūst cerību būt kopā ar Jēzu debvesu valstībā vai pārdzīvot Pasaules galu, vai kā to dēvēt. Vismaz tā no Bībeles sapratu. Bet toreiz jau kristijās tikai vairāk pieaugušie.
Bet tagad jau kristīgo reliģiju daudz un katrai krsitīšanās var nozīmēt ko citu, tādējādi jautājums ir nekorekts. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)

CITĀTS(Mattiass @ 11.08.2008 12:25) *
He he, otra iespēja. Un kas notiks ar ateistiem, pagāniem un citiem nekristītajiem? Viņiem arī būs otra iespēja? Vai pa taisno uz elli ar drīzāko ekspresi?


Laikam jau. Piemēram, dzīvoja pirms 1000 gadiem kāds aborigēns, kurš mierīgi ēda cilvēku gaļu un slepkavoja, jo tā bija pieņemts, neviens viņam nestāstīja par visvareno dievu debesīs un Jēzu, kas izpirka viņa grēkus. Tādam jādot iespēja uzzināt, kas un kā.
Laikam doma tāda, ka tad būs neapgāzāmi pierādījumi Dieva eksistencei un visiem zināma viņa griba. Tad nevarēs teikt, es nezināju, neticēju u.t.l. Cilvēkiem būs jābūt vai nu ar dievu, vai pret viņu. Es to īsti nesaprotu, jo cik stulbam jābūt, lai nostātos pret dievu, bet ja to izdarīja pirmie divi cilvēki...
CITĀTS(Mattiass @ 11.08.2008 12:25) *
Tu laikam domā gadījumus, kad pašnāvība līdz galam neizdodas un/vai cilvēku izglābj.

Tad jau no kristīgā viedokļa sanāk, ka no pašnāvības nevajag baidīties. Ja Dievs negribēs, tāpat tev nekas nesanāks. Un ja sanāks, tad tavi grēki automātiski tajā pašā brīdī tiek izpirkti. Tā neko sistēma, ļoti ērta. Novienkāršojot sanāk — dari, kā sirds kāro. Tāpat par visu Dieviņš parūpēsies.


Doma bija tāda, ka pēc izdevušās pašnāvības Dievs šo cilvēku tik un tā augšāmcels augšā pēc Armagedeona. Vismaz pēc Atklāsmes grāmatas sanāks, ka tā būs. Visiem pašnāvniekiem (izņemot Iskariotu) būs baigā vilšanās. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

Un lielākā daļa no šī te ir offtopiks.
Un tā ir mana Bībeles interpretācija, kurai droši varat nepiekrist. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 29.08.2008 21:58
Raksts #133


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



Matias, redzu, ka kāds te nevar nomierināties bezmaz visos pavedienos NK, kur esmu komentējusi, citējot vecu, manis rakstīto informāciju...

CITĀTS
Baigā jēga dažkārt dzīvot situācijā, kad nav labi, un tu zini, ka nekad arī nebūs labi. Un labāk ietriekt sev lodi pierē, nekā tikt pakārtam uz ešafota, piemini manus vārdus.


Ja tev nav jēga, nedzīvo, manis pēc... raksti kā pieredzējis pašnāvnieks. Ir debīli domāt, ka nekad nebūs labi, izņemot, ja to domā tāds gaišreģis un gudrinieks kā tu. Nekad jau nevar zināt, kas tev rīt notiks, Kas labāk būt nomirušam? Vai labākajā gadījumā padzīvot psihenē kādu laiku, jo pašnāvība nav izdevusies...

Pārējo tavu nejēdzīgo tekstu šeit un pārējās diskusijās nekomentēšu, pietam man slinkums visu to penteri lasīt... Domāju nav vērts... Reizēm man liekas, ka šajos pretrunīgajos tekstos tu pats nedomā līdzi, ko raksti vai vienkārši- personības dalīšanās.

Ā, ceru, ka nereaģēsi pārāk psihi to lasot, jo tu pirmais sāki, un es nepalikšu tev atbildi parādā.

Šo rakstu rediģēja Northona: 29.08.2008 21:59
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 29.08.2008 22:39
Raksts #134


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



man liekas, katrs lai dara kā grib.
un vēl man liekas, es varētu izdarīt pašnāvību tīri mierīgi, ja man būtu, varētu sacīt, garlaicīgi un, ja es justu, ka visā manā turpmākajā mūžā tas vienkārši nemainīsies. mierpilni garlaicīgi, nejau tā, ka nav ko darīt. jo, ja nav ko darīt, var kaut ko sadarīt, bet ja negribas neko darīt un tāpat ir labi, tas nav normāls stāvoklis. man tiešām tā liekas. tad ir jāiet tālāk.
kaut kā tā.
un, starp citu, man īpaši neinteresē visādas bībeles, šķīstītavas un elles. muļķīgi tā sacīt, bet es neticu, kas viss varētu būt tik nenormāli brutāli un prasti.
hare rāma. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_W_
iesūtīt 29.08.2008 23:00
Raksts #135


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.09.05



"garlaicīgi un, ja es justu, ka visā manā turpmākajā mūžā tas vienkārši nemainīsies"
Un ja pats nejeedz izdariit taa lai mainiitos, jo dziivi interesantaaku var padariit vienmeer, kautvai liec sevi mediit jakudzai, tad tieshaam jaataisia kandzj drik ;]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 29.08.2008 23:02
Raksts #136


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



nu, es jau saku, ka "vienmēr var kaut ko sadarīt".
garlaicīgi noteikti nav īstais vārds, bet īstāka nav. tas ir tad, kad laiks kļūst par garu. bet ne sliktā nozīmē. tāda mierpilna eksistēšana mūžībā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 06.09.2008 17:49
Raksts #137


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Northona @ 29.08.2008 22:58) *
Pārējo tavu nejēdzīgo tekstu šeit un pārējās diskusijās nekomentēšu, pietam man slinkums visu to penteri lasīt... Domāju nav vērts... Reizēm man liekas, ka šajos pretrunīgajos tekstos tu pats nedomā līdzi, ko raksti vai vienkārši- personības dalīšanās.

Ā, ceru, ka nereaģēsi pārāk psihi to lasot, jo tu pirmais sāki, un es nepalikšu tev atbildi parādā.

Kopš kura laika es psihi reaģēju uz suņu rejām? Karavāna iet tālāk. Savukārt tava attieksme (man slinkums lasīt, et cetera) tikai labi parāda, ka tieši tavs raksts ir psihains. Ko tad tu spamo, ja tev nav ko teikt? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif) Mans viedoklis ir perfekti nemainīgs, skaidrs un viengabalains. Konkrēti — neviens man nenorādīs, ko darīt ar savu dzīvi, jo īpaši sabiedrība. Kas attiecas uz konkrētiem citu cilvēkiem, kad kāds to ir izdarījis — katrs gadījums ir citādāks. Izlikties, ka dari pašnāvību bez tāda nolūka, tikai lai pievērstu sev citu uzmanību — ir nožēlojami, ir citi ceļi. Rētas uz rokām un tas, ka tu joprojām dzīvo, slikti liecina par tevi. Ja tev šitajā kaut kas liekas šizofrēnisks, tad man tevis ir žēl, Northona, acīmredzot tu to uztver psihaini. Un tas dažos gadījumos ir sliktāk par nāvi.

Kas attiecas uz pavediena pirmo rakstu — es esmu par pasaizsardzību. Ja tev kāds idiots uzbrūk, jāaizstāvas. Pat ja tas nozīmē viņu nogalināt — ja nav citas iespējas. Šim gadījumam ir piemērojams teiciens labāk lai mani tiesā, nevis glabā. Pašaizsardzība, ja tās līdzekļi bijuši samērīgi pret draudu, attaisno slepkavību.

CITĀTS(_W_ @ 30.08.2008 00:00) *
"garlaicīgi un, ja es justu, ka visā manā turpmākajā mūžā tas vienkārši nemainīsies"
Un ja pats nejeedz izdariit taa lai mainiitos, jo dziivi interesantaaku var padariit vienmeer, kautvai liec sevi mediit jakudzai, tad tieshaam jaataisia kandzj drik ;]

Tu domāji — sepukku? Bet vispār, jakudza, tas praktiski = pašnāvība.

Te es atcerējos to veco joku par sludinājumu: Taksistam, kurš savas mašīnas aizmugurējā sēdeklī atrada koferi ar pistoli un slepeniem dokumentiem, iesakām nošauties pašam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_W_
iesūtīt 06.09.2008 17:51
Raksts #138


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.09.05



Vismaz buutu prieks mukt =} Un taapat izgrieztu iekshas peectam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 07.09.2008 00:53
Raksts #139


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



CITĀTS(Mattiass @ 06.09.2008 18:49) *
Northona, acīmredzot tu to uztver psihaini. Un tas dažos gadījumos ir sliktāk par nāvi.


Nē, neuztveru psihaini, man jau sāk iepatikties ar tevi strīdēties. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Nevarēju vien sagaidīt, kad atbildēsi un gaidīju tīri ilgi. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

CITĀTS
Kas attiecas uz pavediena pirmo rakstu — es esmu par pasaizsardzību. Ja tev kāds idiots uzbrūk, jāaizstāvas. Pat ja tas nozīmē viņu nogalināt — ja nav citas iespējas. Šim gadījumam ir piemērojams teiciens labāk lai mani tiesā, nevis glabā. Pašaizsardzība, ja tās līdzekļi bijuši samērīgi pret draudu, attaisno slepkavību.


Nu tam es arī piekrītu. Vismaz.

CITĀTS
Savukārt tava attieksme (man slinkums lasīt, et cetera) tikai labi parāda, ka tieši tavs raksts ir psihains. Ko tad tu spamo, ja tev nav ko teikt?


Man vienkārši negribas tos (atvainojos) murgus citās (nevis konkrēti šajā) diskusijās lasīt un kur nu vēl tērēt savu dārgo laiku uz tiem atbildot.. Kāds tam sakars ar psihošanu? Tevi laikam dziļi aizskāra, ka nosaucu tevi par psihu... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Vienkārši, palasot tavus komentārus, jebkur rodas tāda sajūta, ka tu pilnīgi dedz, kaut vai Gondoras tīstokļos. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

CITĀTS
Ja tev šitajā kaut kas liekas šizofrēnisks, tad man tevis ir žēl


Nu labi, bet kā lai izskaidro tavu pretrunīgo viedokli? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif)

Šo rakstu rediģēja Northona: 07.09.2008 00:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Massacre
iesūtīt 07.09.2008 01:11
Raksts #140


Perfect Nobody
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.07
Kur: Vanity Fair



CITĀTS(Northona @ 07.09.2008 01:53) *
rodas tāda sajūta, ka tu pilnīgi dedz, kaut vai Gondoras tīstokļos. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

OMFG! Kāds manis vadītajā forumā deg? Kur? Ļaujiet man laicīgi nodzēst, lai pēc tam nav jāvāc pelni (un ziniet, pelni mēdz iekļūt visdažādākajās šķirbās)!

Bet, ja godīgi, manas domas par pašnāvību ir pavisam vienkāršas:
cilvēkam pieder sava dvēsele, un lai viņš ar to dara, ko grib. Galu galā, sabiedrība no mums prasa pietiekami daudz, lai šo konkrēto lēmumu mēs varētu atļauties pieņemt pavisam egoistiski un nerēķinoties ar citiem. Ja gribi mirt, dari to.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  « < 5 6 7 8 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
3 lietotāji/s lasa šo pavedienu (3 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 17.05.2024 12:34