Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Nogalināt?
minerwa*
iesūtīt 26.06.2005 18:13
Raksts #1


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.02.04



Hmm, nogalināt cilvēku ir labi?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
6 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Farliner
iesūtīt 01.07.2005 07:05
Raksts #41


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Stulbeņu rokās nokļūst galvenokārt nelegālie ieroči, kuru arī pie mums netrūkst. Tur jau tā lieta, ka ar legālajiem ieročiem noziegumus izdara reti (protams, nav tā. ka nezidarītu vispār). Tajā pašā ASV, kur atsevišķos štatos ir atļauts glabāt mājās automātieskos ieročus (ieskaitot ložmetējus) kopš 1934 gada ir fiksēts viens! gadījums, kad legāli glabāts ložmetējs ir ticis izmantots noziegumā.
Par kaujas ieročiem - problēma ir tajā, ka dabūt atļauju tos nevis tikai glabāt, bet arī nēsāt pielādētus, ir visai sarežģīti. Savukārt gāzes pistoļu un revolveru efektivitāte ir samērā neliela - ne īpaši lielāka kā gāzes baloniņiem, savukārt tie izskatās pēc īstiem ieročiem, un tas mēdz radīt problēmas. Protams, būtu labāk, ja vispār nevajadzētu satraukties par ieroča nepieciešamību, taču, diemžēl, pie katra stūra pa policistam nenoliksi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inx
iesūtīt 01.07.2005 09:32
Raksts #42


child of the sky
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03



Atljaushos uzklausiit Martina aicinaajumu izklaastiit savas domas par moraalajaiem aspektiem un ieviest sheit lielaaku skaidriibu.

Ir man gadiijies cilveekam dariit paari. Nenomira gan tas cilveeks, bet tam bija iespeejas notikt. Lieta bija taada, ka manos laukos cilveekiem starp ciemiem un mazajaam pilseetaam dikti patiik attieciibas skaidrot un vienaa no shaadaam reizeem man gadiijaas nodariit paari vienam Kolkas patriotam. Buutu vareejushi mani sodiit, jo miesas bojaajumi bija diezgan pamatiigi, bet taa kaa shie cilveeki bija arkartigi lepni, tad vinji uzskatiija par vajadziigaaku atriebties visiem, nevis zinjot policijai...

Katraa zinjaa, juus intereseeja sajuuta. Sajuuta ir nosaucama vienaa vaarda: NIKNUMS. Ir taads kaa aizvainojums par kaut ko, kas nodariits man, ir netverama veelme atriebties un sajuuta, ka speeka ir daudz. O, jaa, speeka sajuuta ir liidziiga eiforijai, kas bezmaz liek domaat, ka vari visu. Un shaados briizhos sapraats nobiidaas kaadaa ljoti dziljaa vietaa un apklust. Ir tikai speeks un niknums. Un taados briizhos arii citkaart nekaitiigs cilveeks spej kljuut biistams. Un ja veel vinjam rokaas ir labs sitamais, tad ir beediigi...

Varu arii pastaastiit, kaa tas izskataas no otras puses, tobish, kad sit tevi. Sajuuta ir nosaucama vaardos: bezpaliidziigs niknums. Jo vairaak tiec dauziits, jo niknaaks paliec. Sevishkji par to, ka esi bezspeeciigs. Un arii par to, ka tas kjeems tevi taa atljaujas dauziit. Bet shajaa briidii sapraats nekur nav aizgaajis. Tas ir turpat virspusee un liek tev vareni satruukties. Taa arii ir atshkjiriiba.

Visaa visumaa pamegjinaashu atbildeet arii uz jautaajumu - vai nogalinaat ir labi? Es saku - NEE, jo, ja tu nespeej dziiviibu dot, tad nez vai praata darbs ir to atnjemt. Aarstiem, iespeejams, ir atlaides shajaa jautaajumaa. Protams, aizstaaveeshanaas ir nedaudz cita lieta, bet pat tad nogalinaat cilveeku nevajadzetu. Atriebiibai arii ir daudz labaaki un saapiigaaki panjeemieni par naavi.

Veel piebildiishu - nesaprotu to atriebiibas panjeemienu, kad vienkaarshi aiziet un piem. noshauj. Kaads gan gandariijums var buut no taa (ja mes pienjemam, ka gandariijums par atriebiibu ir muusu meerkjis, kaa tas ir vairumaa gadiijumu)? Tu cilveeku vari pazemot pirms naaves un zinaamu gandariijumu ieguut no taa, bet ko gan dod meeliites nospieshana un smadzenes uz asfalta? Manii tas gandariijumu neviestu nemaz. Jo tas nogalinaatais cilveeks vienkaarshi pazustu, nepaspeejis nozhelot un izjust saapi.

Secinaajums - KILLING IS BAD.

Šo rakstu rediģēja Inx: 01.07.2005 09:34
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miss Doherty
iesūtīt 01.07.2005 10:04
Raksts #43


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.02.04
Kur: house of the rising sun



CITĀTS(Mattiass @ 01.07.2005 01:12)
Man šķiet, te tika aizskarti uzreiz vairāki temati, kuriem attiecīgi vajadzētu vairākus pavedienus.

Otrkārt, bija filma (bojeviks, protams) ar Stalloni galvenajā lomā, kurā tika parādīta nākotnes sabiedrība. Viņiem visiem bija IEAUDZINĀTS, ka nevar veikt noziegumus. Nu un tad uzradās (izmuka no kriocietuma) viens tips - maniaks, kuram tas viss bija po... un sāka visus slepkavot. Viņi nespēja sevi aizstāvēt, jo nepazina vardarbību, un tāpēc nācās izlaist vēl vienu tipāžu, lai maniaku savaldītu. Atgādināšu krievu teicienu - "dobro dolzhno bit' z kulakami" (labajam ir jābūt ar dūrēm). Ja noziedznieks redzēs, ka Tu spēj sevi aizstāvēt, viņš varbūt nemaz neuzbruks. Ja uzbruks, dabūs pa zobiem - citi vairs nelīdīs.

Treškārt, vai runājot par nogalināšanu, kāds no jums iedomājas, kā jūtas tas, kuru nogalina?! Nekā. Mirušajam jau ir vienalga. Un ja kāds pēc viņa sēro, tas nav nekas ārkārtējs, jo mirst visi. Līdz ar to nozīme ir tikai tam, kā Tu nodzīvoji savu dzīvi pirms nāves. Nav nekādas jēgas, ja tā bija gara, bet garlaicīga, nepanesama. Labāk nomirt ātrāk, bet iegūt vairāk iespaidu, izbaudīt dzīvi. Tāpēc piekrītu cilvjiem, kas uz jautājumu "nogalināt vai ne?" atbild: "Skatoties pēc situācijas". Un ja situācija ir attiecīga, tad sirdspziņa var nestresot.

Un vēl viela pārdomām: kāds te ierunājās par dzīvniekiem. Vilki ir plēsēji, tie uzbrūk citiem. Tomēr nez kādēļ tos sauc par "meža sanitāriem".
*



Parakstos zem šiem vārdiem.

Un tomēr uzskatu, ka nogalināt NAV LABI. Nu kā var būt labi vispār darīt otram pāri? Jautājums par to vai nogalināšana ir pieļaujama, vai tas nav amorāli, nepiedodami briesmīgi... jā, ja tāds būtu jautājums, tad varētu runāt par to, ka jāskatās pēc situācijas u.t.t., bet vai tas ir labi? Tā vienkārši vai tas ir labi?! Vai jautājums nav muļķīgs?!

Pašaizsardzība - nepieciešami. Bet vai labi? Protams, labi, ka aizstāvu sevi, glābju savu (citu) dzīvību/drošību, bet vai pats fakts, ka kādu esmu nogalinājusi ir labs?

Ienāca prātā, ka varētu jau parunāt arī par tāvu slepkavības veidu kā pašnāvība. Labi?

Šo rakstu rediģēja Eternal Sunshine: 01.07.2005 10:07
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Overlord
iesūtīt 01.07.2005 10:12
Raksts #44


Sarkanais Barons
Grupas ikona

Grupa: Modi
Pievienojās: 24.07.03
Veterāns aktīvajā dienestā



CITĀTS(Eternal Sunshine @ 01.07.2005 11:04)
Parakstos zem šiem vārdiem.

Pašaizsardzība - nepieciešami. Bet vai labi? Protams, labi, ka aizstāvu sevi, glābju savu (citu) dzīvību/drošību, bet vai pats fakts, ka kādu esmu nogalinājusi ir labs?

Ienāca prātā, ka varētu jau parunāt arī par tāvu slepkavības veidu kā pašnāvība. Labi?
*


Bet vai tu justos labāk ja nogalinātu tevi pašu? Labāk nogalināt nekā tapt nogalinātam.

Un par pašnāvību jau runā pāris pavedienus zemāk
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miss Doherty
iesūtīt 01.07.2005 10:22
Raksts #45


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.02.04
Kur: house of the rising sun



CITĀTS
Un par pašnāvību jau runā pāris pavedienus zemāk


Un kāpēc netiek izdalīticiti nogalināšanas veidi? Un vispār jau jautājums bija - vai nogalināt IR LABI?

Un nevis par to vai nogalināt, ja ir attiecīga situācija, kad tas jādara vai kā tamlīdzīgi.

Vai es justos labāk, ja mani nogalinātu? Patiesībā es nejustos nekā. NEKĀ. Mattiass rakstīja kā jūtas nogalinātais - nekā. Jo kā gan var justies beigta miesa?

Pieļauju, ka būtu gadījumi, kad nogalinātu (droši vien Inx aprakstītajam gadījumam līdzīgā gadījumā,kad ir tikai niknums) un būtu gadījumi, kad ļautu sevi novākt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Overlord
iesūtīt 01.07.2005 10:38
Raksts #46


Sarkanais Barons
Grupas ikona

Grupa: Modi
Pievienojās: 24.07.03
Veterāns aktīvajā dienestā



Patiesībā es biju domājis par to kā tu justos brīdi pirms savas nogalināšanas..Diezin vai tu tobrīd domātu vai tas ir ētiski nogalināt, vai ne..Jo visticamāk ka tam otram'kas tevi grasītos novākt būtu pilnīgi pie vienas vietas tas ko viņš izdarītu. Ja tev būtu izvēle nogalināt viņu lai glābtu savu ādu,arī tad tu lieki nedomātu "kā es jutīšos kad nogalināšu viņu"

Un kapēc cilvēka nogalināšana tiek uztverta traģiskāk nekā teiksim brieža vai mežacūkas nokaušana,un nevis tapēc lai izdzīvotu,bet gan sava prieka pēc.? Cilvēku ir daudz vairāk nekā degunradžu,bet tik un tā..cilvēka nokaušana ir ļaunāka par ziloņa,degunradža vai vaļa nogalināšanu.heh
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miss Doherty
iesūtīt 01.07.2005 10:54
Raksts #47


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.02.04
Kur: house of the rising sun



Sauron, es esmu veģetāriete. es neēdu dzīvniekus tā iemesla dēļ, ko minēji - kāpēc nokaut dzīvnieku sava prieka dēļ ir ļaunāk kā nokaut cilvēku? bet ne par to tēma.

kā es domātu brīdi pirms mani nogalinātu? ko es domātu? Kneko. diez vai kāds ikti ilgivilcinātos. nu, ja vilcinātos... eh, bet es vienalga palieku pie tā, ka nokaut ir slikti. dažreiz vairāk kā nepieciešami, bet slikti vienalga. pašnāvība, pašaizsardzība, atriebība, nāvessods - tas viss ir slikti. Es nenoliedzu, es pat neuzskatu, ka pilnīgi jebkura nāve, kas nav dabiska, būtu jāmēģina novērst vienkārši neko labu nespēju tur saskatīt. eitanāzija varētu būt izņēmums, kurā iespējams saskatīt kaut ko pozitīvu, bet citādi...

Nāve nedara godu ne nogalinātājam, ne nogalinātajam. Kaut gan vai maz ir jēgas runāt par tādām lietām, ja daži spēj nosaukt Dievu par kverpli un izņirgāties par cilvēku uzskatiem par nogalināšanu kā sliktu lietu, jo tas tiek pamatots ar reliģisko pārliecību?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lapsēns
iesūtīt 01.07.2005 11:08
Raksts #48


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.06.05
Kur: Starp sapņiem un realitāti



Nogalināt...

Ziniet, ja kāds mēģinātu nogalināt mani, es spirinātos pretī zobiem un nagiem. Un nedomātu tobrīd par to, vai nenodaru pāri tam otrajam - mana izdzīvošana tobrīd būtu svarīgāka.

Vai es spētu tā vēsi kādu nogalināt? Nedomāju vis. Ne jau nu vēsi un ar aprēķinu. Varbūt aiz neuzmanības, nejauši.

Kā justos ja būtu nogalinājis? Draņķīgi. Ja kāds var priecāties par to, ka ir nogalinājis citu cilvēku, tad manisprāt tādam ir īstais laiks nonākt Tvaika ielā, jo tāds sāk apdraudēt sabiedrību. Pat ja tas nogalinātais būtu bijis pēdīgais neģēlis, kas to bija sen pelnījis. Varbūt ka nenožēlotu izdarīto, bet nepriecātos noteikti.

Un iesaku palasīties Aiva tulkojumus "Mirt vai Dzīvot" , "Čūska zālē" un visbeidzot "Nodevēja monologs"

Trīs dažādi cilvēki, trīs dažādas attieksmes pret vienu un to pašu problēmu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
***Dancing_Queen...
iesūtīt 01.07.2005 13:51
Raksts #49


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.06.04
Kur: ŪBERĪGO ciemā. :D



teikshu godiigi, tas ir drausmiigi nogalinaat kaadu deelj atriebiibas, bet tas ir tieshi tas, ko mums maaca dariit praktiski wisas filmas.. ar stalloni un shvarcneegeru.. u.t.t.. tas cilweex, kursh kaadu nogalina.. winjam tam ir jaapaliek atminjaa uz wisu muuzhu.. lai mokaas.. tas ir briesmiigi.. piemeeram, kur bija tas puisis no 84., kursh tikai gaja pastaigaaties ar suni un winju nolaupiija un tas bija wiss.. ar to wiss beidzaas.......
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lil`skater
iesūtīt 05.07.2005 15:25
Raksts #50


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.04
Kur: Parealitātē...



Nevaru iedomaaties situaciju, kuraa nogalinaat bvuutu LABI, saprotu ja cilveeks uzbruuk un tad tu it kaa triec pretii sitienu un tad vins nomirst, tad tas ir bijis vajadziibas deel, bet tas nav LABI. Nogalinaat cilveeku, tas ir pats sliktaakais pasaulee un visi slepkavas nav labi cilveeki
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Spicule
iesūtīt 05.07.2005 16:13
Raksts #51


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 14.04.05
Kur: Tumšas,pamestas mājas bēniņos...



Nu gan jautājums!
Man liekas, ka nē! Kuram tad patiktu, ja piemēram tevi tagad nogalina?
Pašam nezinot tev pienāk klāt n iedur dunci mugurā!
Varbūt pat slepkavām nav patīkami, bet kas lai to zina! (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
anarhija
iesūtīt 05.07.2005 22:37
Raksts #52


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.01.04
Kur: banaanu zeme



CITĀTS(Eternal Sunshine @ 01.07.2005 10:04)
(...) bet vai tas ir labi? Tā vienkārši vai tas ir labi?! Vai jautājums nav muļķīgs?!
*


tad neuzdod muļķīgus jautaajumus.
kas ir labi?
atbilde - tas ko katrs pats uzskata par labu.

Šo rakstu rediģēja anarhija: 05.07.2005 22:37
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
elliitee
iesūtīt 05.07.2005 22:48
Raksts #53


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.05.05
Kur: Skatoties zilajās debesu tālēs..



Nekādā gadījumā.... Nāve ir nāve lai cik slikts būtu cilvēks.....

Vienīgi attaisnojama ir pašaizsardzība, tad arī nogalināt citu, sargājot savu dzīvību, ir pieņemami.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
minerwa*
iesūtīt 05.07.2005 23:06
Raksts #54


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.02.04



Ghrr, neciešu, ka šis, no konteksta izrautais jautājums nu ir padarīts par jaunu pavedienu un tagad tik visi var man braukt virsū, ko es tik muļķīgus jautājumus uzdodu. Patiesību sakot šis jautājums bija kā cilvēka sirdsapziņas aktivitātes tests. Varbūt neliela provokācija. Jautājums ir par tieši šo vienu mazo niansi - vai tu - nogalinājis kādu VIENALGA kādēļ - spētu sajust gandarījumu, mieru un apmierinātību?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 06.07.2005 02:04
Raksts #55


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Nu, ja te tiek prasīts subjektīvais viedoklis...

Personīgi es pēc kāda nogalināšanas justos diezgan draņķīgi. Visticamākais, prātā drūmi pārcilātu, vai nevarēja rīkoties tā, lai nebūtu letāls iznākums.

Taču laiks dziedē visas rētas.
Paietu pietiekami ilgs laiks, un es to atcerētos tikai kā epizodi manā pagātnē. Tā vienkārši ir noticis. Un viss. Un nav jēgas pie tā vēl atgriezties.

Un vēl gribējās atbildēt par to, kāpēc cilvēka nāve tiek uztverta traģiskāk nekā dzīvnieku. Mēs (cilvēki) ikdienā iznīcinām dabu, bet par to pat neiedomājamies. Medības ir atļautas ar likumu, bet mums grūti iedomāties, ka kāds varētu sākt medīt mūs.

Visticamāk, tas ir tādēļ, ka: 1) cilvēks nezin kāpēc iedomājies, ka ir radības kronis, un tāpēc viņam ir īpašas tiesības, piemēram, kādēļ gan nenogalināt tītaru, ja reiz tas tāpat ir bezsmadzeņu lops? 2) kamēr nogalina dzīvo dabu, tikmēr viss ir kārtībā. Tikko beigts nokrīt cilvēks man blakus, es nenovēršami aizdomāšos, ka varu būt nākamais. Un paša nāve, saprotams, liekas traģiskāka par visu. Tādēļ es izdošu tādus likumus, lai mani nevarētu nogalināt. Bet ēst gribas? Gribas! Tur to lopu mēs varam nosist un no gaļas pagatavot gardu karbonādi? Varam! Pie tam laizīdamies (tas tikai tāds piemērs, veģetārieši, neņemiet pie sirds). Tādēļ likums to atļauj. Likums ir radīts cilvēkiem.

Tādēļ uz cilvēku nāvi es cenšos raudzīties tāpat kā uz dzīvnieku nāvi, un tā nu reiz ir iekārtots dabā, ka mirst daudzi - kā zināms, ja neēdīsi tu, apēdīs tevi. Un pats uz savu nāvi es raugos neitrāli. Jo tad jau man būs vienalga. Vēlams tikai, lai tas notiek ātri un nesāpīgi.

Un ja cilvēce izmirs, dabai tā būs labāk, lai cik skumji to nebūtu atzīt. Tas tā, offtopic.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gone away
iesūtīt 06.07.2005 11:45
Raksts #56


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.06.05
Kur: away



Kā var domāt, ka nogalināt cilvēku ir labi...?
Vendeta(asinsatriebība) nav nekas labs. Bet atņemt cilvēkam dzīvību... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/unsure_a.gif)
Uzskatu, ka tas ir nepiedodami.

Šo rakstu rediģēja DFX: 06.07.2005 11:45
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 07.07.2005 17:56
Raksts #57


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(DFX @ 06.07.2005 12:45)
Kā var domāt, ka nogalināt cilvēku ir labi...?
Vendeta(asinsatriebība) nav nekas labs. Bet atņemt cilvēkam dzīvību... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/unsure_a.gif)
Uzskatu, ka tas ir nepiedodami.
*

Interesanti, ka masveida slaktiņš (vendeta) tiek vērtēts labāk par cilvēka nogalināšanu vispār...

BTW, DFX, Tu savā dzīvē esi nogalinājis prusaku, mušu vai odu?
Domāju, ka esi.
Tātad Tu nogalināji dzīvu radību, kura Tev traucēja... tāpat kā jebkurš no mums. Un piemēram es nenožēloju visas tās kukaiņu ordas, īpaši odu gvardi (izņemot pāris zirnekļus un vēl vairākus zirneklīšus, ko es nejauši saminu... to man bija ļoti žēl), ko aizlaidu viņsaulē...
Cilvēks ne ar ko neatšķiras, izņemot to, ka mēs paši esam cilvēki un pastāv attiecīgie likumi, ka nedrīkst kādu nosist par to, ka viņš tev nepatīk, bet par kukaiņiem tev nepiesiesies, ja nu vienīgi dabas draugi par īpaši plaši izvērstu genocīdu.

Pats fakts, ka cilvēks miris, vēl neko nenozīmē. Jāņem vērā apstākļi, kuros tas noticis... bet gan jau kādam citam atkal ir cits viedoklis.

---
Pēc pavediena atkārtotas izlasīšanas rodas iespaids, ka temats sevi izsmēlis.

Šo rakstu rediģēja Mattiass: 07.07.2005 18:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
.: ARTANIS :.
iesūtīt 07.07.2005 18:28
Raksts #58


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.06.04



CITĀTS(Lapsēns @ 01.07.2005 12:08)
Un iesaku palasīties Aiva tulkojumus "Mirt vai Dzīvot" , "Čūska zālē" un visbeidzot "Nodevēja monologs"
Viens no viņiem tikai izdrukāts, un piekniedēts pie sienas virs gultas - kā jūs domājat, kurš? (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)

Bet vispār - cilvēkiem bez sirdsapziņas (kas pati par sevi ir tikai psiholoģiski veidojusies barjera aktivitāšu "sagremošanai"), nogalināšana ir bijusi nebijusi. Viņi neizjūt žēlumu, līdzjūtību, un ilgstoši nekavējas atmiņās par nodarīto.

Arī es, liekot roku uz sirds, varu apgalvot, ka varētu bez jebkādas nožēlas nogalināt cilvēku, kas būtu man personīgi nodarījis pāri, vai arī sāpinājis man tuvu cilvēku.. Es bieži pieķeru sevi pie domas, ka man taču nebūtu žēl.

Par piemēru varam ņemt to, ka es neciešu suņus (viens no tiem draņķiem man bērnībā centās nogaršot balseni..), un tagad, bieži vien nākas attīrīt piemājas teritoriju no visiem tiem draņķa paklīdeņiem, kas, putām no mutes tekot, cenšas tev iemesties rokā...

Un es viņus noklapēju bez jebkādām mokām vai sirdsapziņas pārmetumiem.. Var pat teikt, ka es izjūtu prieku par to, ka tieku vaļā no mēsliem, kas varētu sakropļot un uzbrukt citiem bērniem.. Man tas nesagādā nekādas problēmas, bet drīzāk gan pacilājumu..

Domāju, ka ar cilvēkiem tas varētu būt pat vieglāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dvēselīte
iesūtīt 07.07.2005 18:34
Raksts #59


Loveless
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.04
Kur: playing the hydrogen sonata
Oriģinālākā pareģojuma autore



CITĀTS(minerwa* @ 05.07.2005 23:06)
Jautājums ir par tieši šo vienu mazo niansi - vai tu - nogalinājis kādu VIENALGA kādēļ - spētu sajust gandarījumu, mieru un apmierinātību?
*



Jā. Vispār pašlaik noteikti. Tas visnotaļ ir atkarīgs no garastāvokļa uz doto brīdi, kad tiek plānots vai izdarīts šis noziegums. Bet es domāju, ka varētu izjust apmierinājumu kādu nogalinot. Par mieru gan nezinu. Uz kādām paŗis stundām varbūt jā, bet pēc tam ir satraukums par to vai tevi atradīs vai nē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aFēra
iesūtīt 07.07.2005 20:54
Raksts #60


Universālais kedmāsters
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.05.04
Kur: skype



CITĀTS
Un piemēram es nenožēloju visas tās kukaiņu ordas, īpaši odu gvardi (izņemot pāris zirnekļus un vēl vairākus zirneklīšus, ko es nejauši saminu... to man bija ļoti žēl), ko aizlaidu viņsaulē...


Džungļos izdzīvo spēcīgākais.

CITĀTS
Cilvēks ne ar ko neatšķiras, izņemot to, ka mēs paši esam cilvēki un pastāv attiecīgie likumi, ka nedrīkst kādu nosist par to, ka viņš tev nepatīk, bet par kukaiņiem tev nepiesiesies, ja nu vienīgi dabas draugi par īpaši plaši izvērstu genocīdu.


Tu maldies. Tu sevi principā pielīdzini sevi tādai niecībai kā ods. Odam galvenais ir turpināt savu populāciju, bet cilvēkam ir augstāki mērķi. Mūsdienās tagad vispār ir reti kurš cilvēks, kas vēlās nodibināt ģimeni, kur nu vēl radīt bērnus.

Nē, nu OK, kaut kad sen atpakaļ arī alu cilvēkam tas bija galvenais. Tomēr nogalināšana nebija cieņā nekur. Vienkārši tāds bija dabas ritums, ka lauvas nogalināja zebras vai kaut kādu citu dzīvnieku, lai barotos. Bet vai cilvēkam vajadzēja baroties? Arī. Bet vairāk viņš alka asinis. Vienkārši un elementāri. Cilvēki vienkārši nevar dzīvot mierā.
Tāpēc es uzskatu, ka nogalināšana nav pieļaujama - tā ir kaut kāda... brutalitātes izpausme, alkas pēc asinīm. Ieklausīšanās savās vispretīgākajās alkās.
Un tā nav nekad pieļaujama, tāpat arī aizsargājoties - iespējama, bet ne vēlama.

Hmm... murgs kaut kāds.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

6 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 14.05.2024 11:13