Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Lasītāja dienasgrāmata, Grāmatas, ko esi izlasījis - pieraksti
Fantomass
iesūtīt 27.04.2005 17:39
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.10.04
Portretu fotogrāfs



Nu tā.... Ceru, ka šī ideja neizgāzīsies ar lielu blīkšķi. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/sad.gif)
Ideja ir tāda - Mums šogad skolā latv. literatūrā ir jāraksta lasītāju dienasgrāmata. Tajā mēs ierakstam to, ko esam izlasījuši un mazus komentāriņus.

Mēs (gandrīz) katrs pašlaik (ne jau burtiski tagad, bet vispār - šodien, vakar, aizvakar utt.) kaut ko lasām.
Varbūt, ka mēs kurbijkurnē varētu uztaisīt ko līdzīgu. Piem., es uztaisu postu, kurā es ierakstu, ko nesen izlasīju. Kad izlasu nākamo grāmatu, atkal iepostoju utt.

Tātad, varētu rakstīt apmēram šādi:
Autors:
Grāmatas nosaukums:
Izdevniecība:
Lappušu skaits:
Satura vadlīnija (īsi):
īss komentārs:
kāds labs citāts:

Ja grib, citātu var arī nerakstīt, bet autors, nosaukums un īss saturs būtu obligāti
Un tad varbūt mēs varam sākt ierakstīt grāmatas kuras esam izlasījuši no 2005. gada sākuma, protams, ja atceramies (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Visas grāmatas es nerakstīju, jo nevajag apkraut jau tā pierakstīto postu ar ne-tik labām grāmatām.

Par manām grāmatām
Autors: Aidas Pelenis
Grāmatas nosaukums: 14 Restitūcijas Dienas
Izdevniecība: Jumava
Lappušu skaits: 420
Satura vadlīnija (īsi): darbība risinās bijušajās PSRS un Eiropas valstīs. Slepenā "Restitūcijas" plāna nolūks ir pilnībā atjaunot PSRS, sagraujot Eiropas valstu ekonomiku. Šajā VDK, FIB un CIP nežēlīgajā spēlē tiek ierauts arī kāds lietuviešu diplomāts
īss komentārs: baigi labais spriedzes romāns. velk uz Dena Brauna pusi, bet labāks.
kāds labs citāts: neatceros

Autors:Harijs Harisons
Grāmatas nosaukums: Rietumos no Ēdenes
Izdevniecība: Gandrs
Lappušu skaits: 383
Satura vadlīnija (īsi): Grāmatā ir par to,kas būtu noticis ja meteorīts nebūtu nokritis un dinozauri nebūtu izmiruši. zemi apdzīvo lielas ķirzakas -maragi -apmēram cilvēka augumā (garākas). palikuši tikai daži pirmatnējie cilvēki. Gramatā izseko maza zēna dzīves gaitām maragu gūstā.
īss komentārs:mazliet dīvains stāsts
kāds labs citāts:"Tam, kas notiek šodien un pēcāknav nekādas nozīmes, kamēr rītdienas rītdiena ir tā pati vakardienas vakardiena."

Autors:Rihards Dibels
Grāmatas nosaukums:Tūkstošgades Ķeizars
Izdevniecība:Alberts XII
Lappušu skaits:581
Satura vadlīnija (īsi):Kādreizējam mūkam augsta baznīcas amatpersona lūdz izdarīt pakalpojumu svētīgā nolūkā ((IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) ) izgatavot mazu viltojumu. Bet pussagruvušā btuņinieku pilī darbība sākāpinās tiktālu, ka gandrīz "aizdedzina pasauli". Darbība notiek 13. gadsimtā, kad mirstīga pasaule gaidīja pasaules galu.
īss komentārs: Mana pagaidām mīļākā grāmata!!! Iesaku izlasīt
kāds labs citāts:Pārāk gari citāti

Autors:Viljams Pīters Bletijs
Grāmatas nosaukums:Sātana Izdzinējs
Izdevniecība:Kabata
Lappušu skaits:301
Satura vadlīnija (īsi):12gadīgaja Rīgana uzvedas ļooti dīvaini. Palīgā tiek saukti ārsti, taču, kad tie izrādās bezspēcīgi, palīgā tiek aicināts tēvs Karras.
īss komentārs:ļoooti dīvains un tumšs stāsts. bet lasīt var.
kāds labs citāts:"Pasaules ļaunums jūs ir pārliecinājis par velna eksistenci. Bet kas tad ir radījis labo?"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
18 Lapas V  « < 14 15 16 17 18 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (300 - 319)
Kalevale
iesūtīt 18.10.2008 23:10
Raksts #301


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Henriks Ibsens.
Nosaukums -- Pērs Gints.
Izdevniecība -- Zvaigzne ABC.
Lappušu skaits -- 204
Satura vadlīnija (īsi) -- Pēra Ginta - meļa, sapņotāja vai nu kurš par ko viņu uzskata, dzīves stāsts ar dažādiem notikumiem.
Īss komentārs -- Skolotāja teica, ka šis esot visiem jāizlasa, tā nu es nolēmu izlasīt. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Sākumā man atgādināja Minhauzenu, pēc tam Kaupēnu un pēc tam Edgaru (to kurš Kristīnes). Pats tēls nevis dzīvesstāsts. Es esmu no tiem laikam, kas domā, ka tas nebija neko diži foršs darbs un ka Pēru Gintu ne par ko nevajag žēlot. Un tā. Vispār es laikam neieteiktu to izlasīt. Bet toties man ļoti radās vēlēšanās atkal lasīt, kas bija pazudusi.
Kāds labs citāts --

"Šurp vai turp - ceļš ir tas pats;
Ārā vai iekšā - tik garš, tik plats." [167, 201]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mjurka
iesūtīt 04.11.2008 21:43
Raksts #302


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.11.08



Autors: Aleksandrs Dimā (tēvs)
Grāmatas nosaukums: grāfs Monte-Kristo
Izdevniecība: Latvijas valsts izdevniecība 1957
Lappušu skaits: gandrīz 900
Satura vadlīnija (īsi): darbība noris 19. gs sākumā. vienkāršs puisis Dantess grasās precēties ar mīļoto meiteni, bet viņa it kā draugi apsūdz'dantesu valsts nodevībā. Viņam piešķir mūža ieslodzījumu, bet cietumā Dantess sadraudzējas ar bagātu abatu, abi izplāno bēgšanu, bet abats nomirst un Dantess izbēg viens pats. Turklāt mantojot abata bagātības. brīvībā viņš atklāj, ka mīļotā meitene aprecējusi viņa nodevēju, bet tēvs misis bada nāvē. Pēc kāda laika, viņš kā ekscentrisks, bagāts grāfs ierodas Parīzē lai atriebtos. Tālāk - smalka atriebība, intrigas, mīlestība...
īss komentārs: Pats sākums nav pārāk interesants, bet tālākais ir to vērts. Žēl, ka rRainis grāmatu tulkodams esot vēl kaut ko atmetis nost. tiešām IR vērts izlasīt.
kāds labs citāts: Nav pasaulē ne laimes, ne nelaimes, tikai viens stāvoklis tiek ar otru salīdzināts. kas ir augstākās laimes izbaudījis, tas ir vērts un spējīgs augstākās laimības.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Debija
iesūtīt 05.11.2008 17:08
Raksts #303


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.07
Kur: Saules dieva tuvumā.



Autors:Džūljens Bērnss
Grāmatas nosaukums:Mīlestība utt.
Izdevniecība:AGB
Lappušu skaits:231
Satura vadlīnija (īsi):Stjuarts atgriežās Londonā un izlemj satiktu savu bijušo sievu, kuru viņam atņēm paša draugs Olivers. Tā kā Olivera un Džilianas attiecības ir gandrīz beigušās, Stjuarts mēģina atgūt savu bijušo. Romāns uzrakstīts kā īsu monologu kaleidoskops.
īss komentārs:lasāma grāmata.
kāds labs citāts:''Loģika. Vai kāds lietoja šo vārdu? Es tev pateikšu loģikas piemēru. Tu dodies prom, bet cilvēki domā, ka esi palicis tāds pats. Tā ir visbriesmīgākā loģika, ar kādu es šajos gados esmu saskāries. ''
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Inta
iesūtīt 06.11.2008 19:48
Raksts #304


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.12.07
Kur: Gulbenes raj.



Esmu ievērojusi, ka neviens nav uzrakstījis par Paulu Koelju grāmatu "Vienpadsmit minūtes" .


Autors:Paulu Koelju
Grāmatas nosaukums:Vienpadsmit minūtes
Izdevniecība:Jāņa Rozes apgāds
Lappušu skaits:287
Satura vadlīnija (īsi):Stāsts par Mariju-meiteni, kas dzimusi nomaļā Brazīlijas pilsētiņā un agrā jaunībā smagi vīlusiesmīlestībā. Nejaušība aizved Mariju uz Ženēvu, kur viņa cer atrast slavu un veiksmi, taču kļūst par ielasmeitu.
īss komentārs:Šī grāmata pašā sākumā man nevedināja uz cītīgu lasīšanu, un sākumā nelikās tik interesanta.Pat biju nedaudz vīlusies,taču beigās nespēju nolikt malā.
kāds labs citāts:Reiz dzīvoja putns. To greznoja divi lieliski spārni un burvīgas, krāšņas un zaigojošas spalvas. Tas bija radīts brīvībai un dzīvei debesīs, radīts, lai priecētu ikvienu, kas to uzlūkoja.
Kādu dienu putnu ieraudzīja jauna meitene un iemīlējās tajā. Aiz brīnumiem pavērtu muti viņa vēroja katru putna apmesto loku, viņas sirds neprātīgi dauzījās, acis saviļņojumā mirdzēja. Meitene lūdza, lai putns ņem viņu līdzi, un tātie lidinājās debesīs, laimīgi un neviena netraucēti. Meitene nebeidza apbrīnot savu draugu, viņa to cienīja un slavēja.
Bet tad viņa iedomājās - ja nu putnam ienāktu prātā aizlidot tālu kalnos! Un meitene nobijās. Viņa bija greizsirdīga - greizsirdīga, ka putns prata lidot.
Un meiteni sāka mocīt vientulība.
Kādu dienu viņa nosprieda: "Es izlikšu slazdu. Un, kad putns atlidos, viņš te paliks uz visiem laikiem."
Putns, kurš arī bija iemīlējies, nākamajā dienāatlidoja un iekrita slazdā. Meitene viņu ieslodzīja būrī.
Meitene nebeidza vien apbrīnot putnu. Allaž viņas mīlestība bija rokas stiepiena attālumā. Draudzenes, to redzot, teica: "Tu esi laimīga. Tev ir viss, ko vēlies." Bet pamazām sāka notikt dīvainas pārvērtības - tā kā putnu nevajadzēja ne saukt, ne meklēt, viņa zaudēja interesi par to. Nespēdams lidot un īstenot savu sūtību, putns saguma, spalvas zaudēja spožumu, un brašais lidonis kļuva neglīts. Meitene neskatījās vairs uz tā pusi, labi, ka vēl pabaroja un uzkopa būrīti.
Kādu dienu putns nomira. Meitene dziļi noskuma un sēroja. Bet par būri viņa bija aizmirsusi, viņa atcerējās tikai pirmo dienu, kad putns lepni lidoja mākoņos.
Ja viņa prastu ieskatīties sevī, meitene uzzinātu, ka to bija saviļņojis nevis putna fiziskais ķermenis, bet tā brīvība un spārnu spēks.
Zaudējusi putnu, meitene zaudēja arī dzīves jēgu, un drīz vien pie viņas durvīm klauvēja nāve. "Kāpēc tu atnāci?" viņa jautāja nāvei.
"Laitu atkal varētu lidot debesīs kopā ar putnu," nāve atbildēja. "Ja tu būtu izlaidusi putnu no būra un ļāvusi tam lidot, apbrīns un mīlestība, ko tu juti, augtu augumā. Bet tagad tev jāizlīdzas ar mani, lai savu putnu ieraudzītu vēlreiz."
Šis ir mans mīļākais citāts. Šis citāts ir no Marijas dienasgrāmatas ieraksta.
Laba atziņa grāmatas beigās- Ja nedomāšu par mīlestību, es nebūšu nekas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Deonalds Bils
iesūtīt 12.11.2008 22:35
Raksts #305


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.08
Kur: Vienmēr un visur!



Autors:Sāra Nikersone
Grāmatas nosaukums:Kā pazust, lai neatrastu.
Izdevniecība:Zvaigzne ABC
Lappušu skaits:280 lpp.
Satura vadlīnija (īsi): Stāsts par divām meitenēm kurām pievienojas zēns meklējot komiksus kurus meiteņu tēvocis zīmē parģojot nākotni. Un galvenais, tēvocis ir cilvēks-žurka. beigās visi domā ka viņš noslīka, bet tā nebija, viņš izrāpās un dzīvoja mājā zīmejot komiksus.(piedodat ja nesapratāt, bet savādāk nemāku aprakstīt)
īss komentārs: Aizraujoša grāmata, sākumā liksies garlaicīga un jūs viņu varbūt nometīsiet malā tāpat kā es, bet ndariet tā, nožēlosiet.
kāds labs citāts:- Mamm, Margareta aizbēga. Viņa aizbrauca skatīties, kas galu galā notiek tajā vecajā mājā.
- Izbeidz, Sofij. Man tavi joki ir apnikuši līdz kaklam.
- Es nejokoju.
- Vai tu nenokavēsi skolu? Kur ir Margareta?
- Es jau tev teicu. Viņa aizbrauca un to māju. Vai tur nomira mūsu tētis?
- Atkal nokavēšu darbu!
- Mamm, nu pastāsti. vai tur nomira mūsu tētis?
- Jā, Sofij. Viņš nomira tur.
- Kas viņu nogalināja?
- Sofij! Neviens viņu nenogalināja. Kas tev sapūtis blēņas par kautkādu nogalināšanu? Ej un ieēd kautko. Vai varbūt tu jau esi brokastis paēdusi? Kas ir ledusskapī?
- Zemesriekstu sviests.
- Nu tad uzsmērē sev kādu sviestmaizi.
- Bet tur taču ir ļoti bīstami!
- Jā, tur ir ļoti bīstami. Tapēc es jau jums neļāvu tur iet. Ej un pasaki Margaretai, lai uzsmērē tev sviestmaizi. Varēsi pa ceļam uz skolu apēst.
- Nevaru mamm. Viņas nav... mājās nav piena.

Varbūt pēc šitā citāta neliekas interesanti, bet neko labāku uz sitienu neatradu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 16.11.2008 10:49
Raksts #306


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Jānis Jaunsudrabiņš.
Nosaukums -- Aija.
Izdevniecība -- Latvijas Valsts Izdevniecība.
Lappušu skaits -- 403
Satura vadlīnija (īsi) -- stāsts par to, kā Jāņa dzīves ceļš savijas ar Aijas.
Īss komentārs -- Obligātā literatūra. Man patiesībā pilnībā izmainījās iespaids par Jaunsudrabiņu, jo grāmata lasījās ārkārtīgi viegli. Varbūt ne gluži ātri, bet viegli gan. Protams, nav tā, ka es būtu stāvā sajūsmā, tomēr labāka par dažām ārzemju grāmatām gan bija.
Kāds labs citāts --

"Cik tomēr laba sirds bija šai gandrīz riebīgajai sievai." [119]

"Olgai bija taisnība: viņas mīlestība Jāņa dzīvē nekā jauna neienesa." [234]

"Bērns tikai dzīvo, viņš neguļ. Lieli cilvēki daudzviet vēlas labāk gulēt nekā dzīvot." [244]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 16.11.2008 14:52
Raksts #307


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Autors - maikls kaningems
Nosaukums - miesa un asinis
Izdevniecība - atēna
Lappušu skaits - 460
Satura vadlīnija (īsi) - konstantīns un mērija apprecas, un viņiem piedzimst bērni. bērniem piedzimst bērni. un bērniem piedzimst bērni. dzimtas biogrāfija 100 gadu garumā.
Īss komentārs - jauki. protams, visādi geji un transvestīti un tādā garā - kā jau kaningemam. man no viņa 'mājas pasaules malā' patika bišķi vairāk, bet arī šitam nebūt nav ne vainas.
Kāds labs citāts -- viņš raizējās par visu, kas var notikt, par visām pasaules nelaimēm, un lāgiem raudāja aiz bēdām un laimes, ko neprata nosaukt vārdā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nešķīstais skuķi...
iesūtīt 30.11.2008 22:51
Raksts #308


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.05.05
Kur: explosion



Autors: Kristīne Ulberga-Rubīne
Grāmatas nosaukums: Es grāmatas nelasu
Izdevniecība: apgāds Alis
Lappušu skaits: 102
Satura vadlīnija (īsi): Stāsts par spītīgu pusaudzi, kurš no sarežģītām situācijām mēģina izkļūt ar melu palīdzību. Viņš sāk saņemt mīklainas īsziņas no kāda svešinieka, kurš neatklāj savu identitāti, bet par Kristapu zin pilnīgi visu. Visbeidzot Kristaps norunā tikšanos ar nepazīstamo un metas jaunā piedzīvojumā..
Īss komentārs: Lasot grāmatu, vīlos, jo man likās, ka grāmatai nav īsta nobeiguma, kurš man patiktu, jo noslēpumainais īsziņu sūtītājs tā arī neatklājās. Arī notikumi beigās likās tādi kā sasteidzināti. Bet visā visumā - tīri neko. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif) Grāmata tāda bērnišķīga, bet saistoša. Bija pat vieta, kur sāku nežēlīgi smieties. Domāju jau, ka mamma blakus istabā pamodīsies. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Kāds labs citāts:
"Kristaps strauji pagriezās.
Garš, griezīgs bremzēšanas troksnis un truls būkšķis atbalsojās pa visu ielu. Automašīnas vadītājs izlēca no mašīnas, lai palīdzētu nekustīgajam ķermenim, kas gulēja notriekts uz sliežu ceļa klātnes."

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 15.12.2008 11:50
Raksts #309


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Gundega Repše.
Nosaukums -- Bāreņu nams.
Izdevniecība -- Dienas grāmata.
Lappušu skaits -- 180
Satura vadlīnija (īsi) -- Maratelē savācas vienots cilvēku grupējums. Iespējams, viņus varētu saukt par draugiem, bet drīzāk par izmeklētu kompānīju Marateles saimniecei Migliņai. Klaudija mirst un katrs tad izsakās - ko par viņu domājis, ko domājis par sevi, savu dzīves gājumu.
Īss komentārs -- Man patika. Sākumā. Bija pat tāds brīdis, kad gribēju izlasīt pēc iespējas ātrāk. Bet tā lasīšana sanāca saraustīta, un beigas visu izbojāja. "Migliņa" un "Fēlikss", un vēl daži.
Kāds labs citāts --

Rīts nāca apmācies un auksts. saules nebija. Cilvēki neizgulējušies, trūka vietas, nebija jau vasara, kad atlaisties siltenā gubenī. Bet tevi bij jāapbedī priekšpusdienā, kad veļu vārti stāv vaļā. Pēcāk esot ciet. Es gribētu zināt, kā ir, kad ir ciet, bet es taču nedrīkstēju eksperimentēt ar paša māti, vai ne? [44]
Citu mīla nav sava mīla, to nesaprast. [117]
Intuīcija esot dvēseles gaismas izpausme. Tad man laikam dvēseles nemaz nav. [148]
Vēl joprojām, par spīti skumjām, mani nebeidz pārsteigt citu cilvēku talants būt draugam. [163]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 27.12.2008 18:28
Raksts #310


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Valdis Rūmnieks, Andrejs Migla.
Nosaukums -- Kuršu vikingi.
Izdevniecība -- Zvaigzne.
Lappušu skaits -- 365
Satura vadlīnija (īsi) -- Piemares valdnieks un vikings Lokers sapņo par varenību visā jūrā un par citu valstu cieņu un pakļaušanos viņam. Viņš cenšas to panākt, taču beigās viss saiet greizi un šķērsām.
Īss komentārs -- Ja sākumā man likās jauki, tad lasot tālāk mani sāka kaitināt daudzās pamācības, kuras, manuprāt, nevar īsti nesaprast, ja pats neesi tādā situācijā un vēl, man liekas, ka autori bija pārlieku daudz noslēpumu paglabājuši beigām, nu, t.i., vienkārši pēkšņi viss notika un bija tizli, lai arī visu to varēja saprast arī lasot. Derētu mazāk mājienu un visu noslēpumu atklāšana pamazām. Viņu otra grāmata man patika daudz, daudz labāk.
Kāds labs citāts --

- Jūra? - Andis izbrīnijās. - Vai tu domā, ka jūra padara cilvēkus nemierīgus?
- Es zinu tikai vienu, - Hadings atbildēja, - jūra ir tas spēks, kas tevī pašā; jo jūrā biežāk esi, jo vairāk tavi spēki izverd kā jauns dzīvespilns avots. Un otrādi - jo tālāk no jūras esi, jo vairāk tavi spēki dziļumā mutuļo un tikai retumis izskrien ārā kā zaļa zelta strūkla. [315]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Violettā Lelle
iesūtīt 27.12.2008 20:00
Raksts #311


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.07
Kur: Latvija.



Autors: Remarks
Grāmatas nosaukums: Trīs draugi.
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Lappušu skaits: 424 lpp.
Satura vadlīnija (īsi): stāsts par četriem draugiem, no kuriem viens ir automašīna.
īss komentārs: lieliska lasāmviela tam, kas spēj novērtēt draudzību. Vai arī tam, kas vēlas saprast, ko vārds ''draudzība'' nozīmē.
kāds labs citāts: Grāmatas pie rokas nav, tāpēc uzrakstīt nevaru. Tiesa, iesaku nopirkt ''Remarka atziņas'' un palasīt. Vairākas no šīm atziņām bija grāmatā. Patiešām vērtīga lasāmviela, kas vienlaikus ir drūma, asprātīga un saturīga.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 28.12.2008 22:33
Raksts #312


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Triloģija Zīda Imperatore.


Autors -- Žozē Frešs.
Nosaukums -- Pasaules Jumts.
Izdevniecība -- Atēna.
Lappušu skaits -- 430
Kāds labs citāts --

""Jūs pieņemat pilī tipus, kurus atrod ar uzšķērstu vēderu?" valdnieks šķita nedaudz satraucies un izbrīnīts." [46]

"Vu Džao zināja no pieredzes: laime un vara, mīlestība un bagātība ir gandrīz nesavienojami pāri. Lai dzīvē ko panāktu, lielāko daļu laika dzīvē jāvelta augstām lietām." [273]

Autors -- Žozē Frešs.
Nosaukums -- Budas Acis.
Izdevniecība -- Atēna.
Lappušu skaits -- 394
Kāds labs citāts --

"Laime var pastāvēt tikai tad, ja ir arī nelaime." [375]

Autors -- Žozē Frešs.
Nosaukums -- Patvaldniece.
Izdevniecība -- Atēna.
Lappušu skaits -- 382
Satura vadlīnija (īsi) -- Stāsts par Ķīnas imperatores Vu Džao ceļu līdz tronim cauri naidnieku pūlim un darot daudzas nelikumīgas darbības, tomēr gala beigās sasniedzot savu mērķi ne tikai saviem spēkiem, bet arīdzan ar vairāku cilvēku palīdzību, kuru likteņi savijas dažādos un ļoti jocīgos stāstos.
Īss komentārs -- Mani kaitināja tas, ka grāmatā (it sevišķi pēdējā) bija ļoti daudzas kļūdas. Nu tādas gramatiskas, stilistikas un tā. Un vēl mani kaitināja nežēlīgi daudzās seksa ainas, kuras visas bija lieliskas un visai līdzīgas, pie tam beigās jau es vairs nespēju atšķirt, kurš varonis bija kurš. Viņi bija tik daudzi un tik haotiski, ar visiem ķīniešu vārdiem, ka sanāca viens liels haoss manā galvā.
Kāds labs citāts --

"Vai sasniegt laimi ir daudz grūtāk nekā iegūt varu? Vu Džao ik dienu uzdeva sev šo jautājumu." [380]

Šo rakstu rediģēja Kalevale: 28.12.2008 22:37
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 02.01.2009 15:33
Raksts #313


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Niks Hornbijs.
Nosaukums -- Par puiku.
Izdevniecība -- Zvaigzne.
Lappušu skaits -- 288
Satura vadlīnija (īsi) -- Markuss ir divpadsmitgadnieks, kuru skolā apsmej un viņam dara pāri. Vils ir brunču mednieks, kurš meklē sievietes ar kurām varētu pavadīt kādu laiku kopā laba seksa un izklaides labad. Viņi gluži netīšām sastopas un kļūst par draugiem un atver viens otram jaunu pasauli, citādāku nekā tā, kurā viņi līdz šim dzīvojuši.
Īss komentārs -- Man tik ļoti nepatika "Kā būt labam?", bet patika šī. Un es sāku domāt par to, ka arī pirmā jāizlasa vēlreiz, jo tad varbūt es vēl nesapratu. Un tā. Beigas bija visai jocīgi pēkšņas, bet nujā. Man patika laikam.
Kāds labs citāts --

"Dzīve taču ir vienkārša kā reizrēķins, visparastākā aritmētika: riskēt kādu iemīlēt un atļaut mīlēt sevi bija vērts tikai tad, ja iznākums paredzams pozitīvs, bet tāds tas nekad nebija." [142]

"- Tu esi jocīgs, Markuss...
- Es zinu. Man to visu laiku saka. Man vienalga." [201]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
September
iesūtīt 03.01.2009 20:16
Raksts #314


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.01.08
Kur: klusumā



Autors: Olivija Vedslija
Grāmatas nosaukums: "Dzīves virpulis"
Izdevniecība: Kontinents
Lappušu skaits: 220
Satura vadlīnija (īsi): Stāsta par nabadzīga, bet talantīga mākslinieka un jaunas, bagātas atraitnes sarežģītajām attiecībām. Alkdams kļūt slavens, jaunais mākslinieks nerēķinās ar citu jūtām un rada ilūziju, ka viņa kārtējā aizraušanās ir īsta mīlestība.
Īss komentārs: Ietiktu izlasīt, jo ļoti interesanta!
Kāds labs citāts: -Mazliet tālāk, tur, pie loga,- viņa teica. - Sakiet varbūt jums vajadzīgs pavadītājs, Viktuāra kungs?
-Nē, es skatīšos uz jums,- vaļsirdīgi atbildēja Žans.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 08.01.2009 08:29
Raksts #315


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Stefanija Meiere.
Nosaukums -- Krēsla.
Izdevniecība -- Zvaigzne.
Lappušu skaits -- 479
Satura vadlīnija (īsi) -- Bella pārceļas dzīvot pie tēva uz lietaināko vietu valstī, kaut ir pieradusi pie saules. Viņa nespēj ar to sadzīvot, līdz pamazām iemīlas kādā puisī ar neticami bālu ādu un pamazām sāk atklāt viņa noslēpumus.
Īss komentārs -- Tas bija salkani. Es nudien tā nekad par grāmatu neesmu teikusi, bet nu tas likās šausmīgi pārspīlēti, nu, t.i., mīlināšanās un skūpstu ainas un arī Edvarda ietekme uz Bellu. Bet bija vieta, kas man laikam elpu aizrāva, filmu skatoties tur nebija nekādas baigās emocijas, bet grāmatā man patika kā Džeimss medīja Bellu. Lai gan varbūt tādēļ, ka es zināju, kas būs un gaidīju, kad tas būs.
Kāds labs citāts --

"- Neapvainojies, bet man šķiet, tu esi no tiem cilvēkiem, kas pievelk negadījumus kā magnēts. Tāpēc... mēģini neiegāzties okeāna, nepakļūsti zem mašīnas vai kaut ko tādā garā, labi?" [105]

"Stulbais, neuzticamais vampīrs, es nodomāju." [147]

"Es tiešām gribu zināt, ko tu domā, - visu. Es tikai vēlētos... Lai tu šo to nedomātu." [193]

"- Agrs pavasaris ir Emeta iecienītā medību sezona - tad lāči tikko mostas no ziemas miega un tāpēc ir vieglāk aizkaitināmi. - Edvards pasmaidīja atcerējies kādu joku.
- Nav nekā uzjautrinošāka par aizkaitinātu grizli lāci." [199]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Northwatch
iesūtīt 09.01.2009 15:03
Raksts #316


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



Autors: Anna Poļitkovska
Grāmatas nosaukums: Krievijas dienasgrāmata
Izdevniecība: Dienas grāmata
Lappušu skaits: 358
Satura vadlīnija (īsi): Krievijas dienasgrāmata nesatricināmi ataino nožēlojamo stāvokli, kurā dzīvo miljoniem krievu un bez žēlastības vēsta par Vladimira Putina prezidentūras politiskās elites cinismu un korumpētību, par meliem, par valsts varas īstenotajiem absurdajiem pārkāpumiem likumdošanā.
Īss komentārs: Grāmata man likās iespaidīga. Itkā tīri nesen vēl par to visu bija dzirdēts avīzēs un televīzijā, taču te tiek mazliet vairāk paskaidrots kas un kā bija no Krievijas puses, Krievijas iekšienē. Poļitkovskai ir lielisks rakstīšanas stils, kā dēļ vien jau ir vērts lasīt šo grāmatu - viegla un raita valoda, kas nav sarežģīta ar bezbožniem salīdzinājumiem vai epitetiem. Viņa tiešām bija Krievijas zaudētā sirdsapziņa, taču jāizsaka brīdinājums. Grāmata morāli smaga.
Kāds labs citāts:"Uzstājoties Maskavā, Garijam Kasparovam iesita ar šaha dēli pa galvu. Kāds piegāja pie viņa, it kā gribēdams palūgt autogrāfu uz dēļa. Atguvies no sitiena Kasparovs izmeta: "Priecājos, ka krieviem labāk patīk šahs, nevis beisbols."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
earnella
iesūtīt 22.01.2009 22:11
Raksts #317


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04
Kur: here there be dragons.



Autors: Ralfs Kokins
Grāmatas nosaukums: Kurzemes Vilkaču Nostāsti
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Lappušu skaits: 151
Satura vadlīnija (īsi): Grāmatā apkopoti divpadsmit luterāņu mācītāja Ralfa Kokina pierakstīti stāsti par neparastām, spocīgām parādībām Kurzemes mežos.
Īss komentārs: Mani grāmatā piesaistīja samērā neuzmācīgais aicinājums reizēm aizmirst racionālo pasaules daļu un pieņemt, ka varētu pastāvēt kaut kas aiz cilvēka saprašanas un modernās zinātnes iespējām. Manā skatījumā grāmata par to, ka uz visu var paskatīties no ļoti dažādām pusēm un nav iespējams vienu nosaukt par pareizo.
Kāds labs citāts:
"Mēs fantazējam un sapņojam.. Kā būtu, ja...
Un kādu dienu, neko tādu nedomādami, vienkārši ejam un redzam: Tas viss ir!
Un tad mēs brīnāmies."
"Un nekad nav dzirdēts, ka vilkacis būtu nomaitājis kādu bērnu. Dažu labu pieaugušo gan. Kurzemē klīst arī stipri nežēlīgi stāsti.."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Violettā Lelle
iesūtīt 07.02.2009 19:38
Raksts #318


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.07
Kur: Latvija.



Autors: Svens Hasels
Grāmatas nosaukums: Leģions ziemā.
Izdevniecība: Grāmattirgus.
Lappušu skaits: 375
Satura vadlīnija (īsi): Grāmata ir par trīs vāciešiem 2. pasaules karā laikā, kad tos nosūta karot pret Krieviju jeb, precīzāk sakot, ieņemt Maskavu. Ik pa brīdiem autors iestarpina kādu nodaļu, kur notikumu gaita tiek vērota caur krievu acīm. Tad seko smagais atkāpšanās ceļš, kura laikā Porta, Mazais un Leģionārs cenšas izdzīvot, lai atgrieztos dzimtenē.
īss komentārs: Manuprāt, katram sevis cienošam vēstures mīļotājam ir pienākums šo grāmatu izlasīt. Tā ir mana mīļākā grāmata, un es domāju, ka tā bija mana laika vērta un būs arī Jūsu laika vērta.
kāds labs citāts: ''Hitleru nekas nespēja apturēt varas un cietsirdības izrādīšanā. Uz fronti nosūtītajām karaspēka daļām tika pavēlēts atklāt uguni uz nodevējiem, kas ļāva ienaidniekam pārraut frontes līnu. Neskaitāmi daudzu karavīrus, kas bija izmisīgi cīnijušies pret krievu lāci, nošāva viņu pašu biedri. Viņus bez tiesas nostatīja pie sienas un noslaktēja. Vīri bez ieročiem bija pagalam. Ja kāds centās iebilst, šautenes laide aizcirta viņam muti, pirms viņš krita no šāvēju grupas triektajām lodēm.''

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Purpur
iesūtīt 21.02.2009 22:12
Raksts #319


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.05.06
Kur: ☆



Autors: Paulu Koelju
Grāmatas nosaukums: Portobello ragana
Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds
Lappušu skaits: 334
Satura vadlīnija (īsi): Romāns vēsta par Atēnu, noslēpumainu jaunu sievieti. Par viņu stāsta cilvēki, kas viņu labi pazinuši - vai varbūt tikpat kā nav pazinuši. Stāsts izmaina lasītāja redzējumu uz to, kas ir mīlestība, kaislība, jūsma un upurēšanās.
īss komentārs: Interesanti, ka grāmata ir veidota no tādām kā cilvēku liecībām. Grāmatas pašā sākumā var noprast, ka Atēna ir mirusi. Un tādēļ arvien ātrāk gribas uzzināt kā un kāpēc tā ir noticis. Taču šis romāns nav detektīvromāns.
kāds labs citāts:
"Labāk mainīt sarunas tematu. Vienmēr esmu bijis pārliecināts, ka sievietēm piemīt pārdabiskas spējas ielūkoties vīrieša dvēselē. Viņas visas ir raganas." /213/

"- ... Tādēļ es iekāpu Skotijas vilcienā, tādēļ es ierados šeit, lai pateiktu, cik ļoti es tevi ienīstu!...Tāds troksnis manu durvju priekšā nenāca par labu manai aptraipītajai reputācijai, ko cilvēki centās nomelnot, apgalvodami, ka es pieņemot gan vīriešus, gan sievietes un Sātana vārdā rīkojot seksuālas orģijas. Taču viņa stāvēja tur un kliedza..." /222/

Šo rakstu rediģēja millennia: 21.02.2009 22:12
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 07.03.2009 13:59
Raksts #320


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Sesilija Aherna
Nosaukums -- P.S. Es tevi mīlu.
Izdevniecība -- Zvaigzne.
Lappušu skaits -- 416
Satura vadlīnija (īsi) -- Hollijas vīrs mirst no smadzeņu audzēja. Grāmatā attēlots pirmais Hollijas gads bez vīra miesiskās klātbūtnes, vien kopā ar viņa atstātām vēstulēm, kurās doti norādījumi par to, kas viņai jādara.
Īss komentārs -- Vai tad kāds vispār tik ilgi sēro? Nē, nu grāmatai jau nebūtu ne vainas, bet reāli neviens tik ilgi nesēro un pat, ja tā arī notiktu, neviens tik iecietīgi uz Holliju nelūkotos, kad viņa jau tūkstošo reizi sāktu raudāt. Šis ir visneticamākais un kaitinošākais visā grāmatā, pārējos notikumus pat varētu pieņemt. Filmu es neesmu redzējusi.
Kāds labs citāts --

Cīņa par mieru ir kā izlikšanās, ka esi nevainīga. [322]

Drosmīgs var būt tikai tas, kurš izjūt bailes. [357]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

18 Lapas V  « < 14 15 16 17 18 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 21.05.2024 10:01