Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Bulgakovs "Meistars un Margarita", ko sakiet?
Ledene
iesūtīt 27.01.2005 23:09
Raksts #1


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Kurš no jums ir lasījis "Meistars un Margarita", paceļ roku! (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) nu, ko teiksiet??

es esmu sajūsmā... taču gribētu dzirdēt arī jūsu viedokli par šo grāmatu, jo zinu daudzus cilvēkus, kuri apgalvo, ka nav spējuši to izlasīt līdz galam vai arī nav sapratuši tās jēgu.. nu, par to jēgu - katram jau ir savs viedoklis, bet tie, kas apgalvoja, ka šī grāmata ir s***... no comments viņiem!!

Tātad... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/blush.gif) (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Simple Girl
iesūtīt 24.05.2005 22:03
Raksts #21


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.04
Kur: Fata Morgana



nu es neesmu lasijusi (lai gan tada doma ir) bet kad masa lasija, tur bija kaut kas ar shampanieti pilditu baseinu? (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
bet cik zinu ir laba gramata... vajazdetu dabut...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 25.05.2005 12:10
Raksts #22


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Nu, man tā grāmata likās interesanta, bet, ja godīgi, ir arī labākas! Bet man patika grāmatas ideja- karstā dienā pašā pilsētas centrā pēkšņi ierodas sātans... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/whistling.gif)
Arī sātana dzīres man patika kā ir aprakstītas... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/whistling.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Godzilla
iesūtīt 25.05.2005 12:15
Raksts #23


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.04.05



Shitaa ir viena laba graamata! Taa reecu kad lasiiju! Diemzeel tikai latviesu versiju Vaaciesha tulkojumaa..(IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/blush.gif) Bet vienalga visiem iesaku!

Šo rakstu rediģēja Roviela: 25.05.2005 12:20
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 25.05.2005 14:36
Raksts #24


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



CITĀTS(gride @ 24.05.2005 22:03)
nu es neesmu lasijusi (lai gan tada doma ir) bet kad masa lasija, tur bija kaut kas ar shampanieti pilditu baseinu? (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
bet cik zinu ir laba gramata... vajazdetu dabut...
*


Ja doma ir, noteikti iesaku izlasīt (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif) ! Grāmata ir interesanta un savdabīga, turklāt pieder pie klasikas..
Nevaru precīzi apgalvot, bet baseins ar šampanieti laikam bija (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif) !
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
iMiS™
iesūtīt 28.05.2005 15:03
Raksts #25


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.05.05



Man muterīte šito grāmatu baigi ieteica lasīt, un es tūlīt arī viņu sākšu lasīt...!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
murasaki
iesūtīt 12.03.2006 19:17
Raksts #26


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.02.06



graamata laba, par spiiti tam, ka gruuti uztverama un paarlasaama vairaakas reizes, lai izprastu liidz galam. esmu redzeejusi arii filmu "meistars un margarita" (kreivu razhojums, seerijveida) - nu jaasaka, ka pilniigi neatbilsts graamatai - utaisiita taada stulba un specefekti nu taaaadi kaa reklaamaas par beerbijaam vai baby born.. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wacko_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 12.03.2006 19:56
Raksts #27


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



Esmu lasījusi un zinu,ka lasīšu vēl un vēl. Fenomenālā grāmata. Ar vārdiem nav iespējams aprakstīt,ka man patika "Meistars un Margarita" . Interesants sižets,interesantas idejas. Un "labais ļaunais" -tēma,kuru es vienkārši dievinu. Korovjevs ir lielisks (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/happy.gif)

Btw,vai kāds redzēja romāna ekranizāciju? Man ļoti,ļoti patika,it īpaši soundtracki (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 21.04.2006 12:17
Raksts #28


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Es neatceros savu dzīvi bez šīs grāmatas - ne pirmā svaiguma zandarts (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) jaaaaa

Viss sākās ar vecāku nepārprotamo sajūsmu par šo grāmatu. Tā gāja gadi un es kļuvu par pusaudzi, aizgāju uz bibliotēku (jo tēvs šķiroties to grāmatu bija pievācis) un paņēmu. Lasīju un lasīju - garlaicīgi likās, un tad tas Poncijs Pilāts, pilnīgs čau. Atdevu atpakaļ neizlasījusi.

Šogad sev uz dzimšanas dienu uzdāvināju šo grāmatu, jo kaut kas (vai nu raksts Rīgas laikā vai dvēsele bija nobriedusi) un nupat kā noliktu to plauktā. Zinu jau ka katru pārņem šī fenomenālā sajūta, it kā tu būtu pirmais un vienīgais kas atradis šo pērli, bet es nespēju nesajūsmināties , vienkārši tas nav atkārtojams - vienīgais glābiņš mirstošam kaķim ir malks benzīna!

Es ilgi esmu meklējusi savu prototipi, nu nebūtu tā ka katrs sevi neidentificē ar katras grāmatas tēliem, bet līdz šim nav bijis tēls zem kura es liktu savu vārdu - begemots, nu nekur citur nav aprakstīts tāds anarhists ar mahinatora, po_figista, piromāna, meļa, blefotāja un āksta iezīmēm. Neuzticams pielīdējs, kas izmantos situāciju sev par labu, kāds kura muti citi aizver biežāk nekā viņš pats... un viņaprāt laba gaume ir zeltītas ūsas un šlipse (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Bet Bulgakovs ir meistars, Margarita - fausts un viņas margarita ir meistars!

lai nu kā pasaulē nav daudz grāmatu, kuru katrs teikums, katrs vārds ir pārdomāts un ielikts tai vietā, kur nu tam jāatrodas. Ja es varētu apēst savu cepuri par godu Bulgakovam es to izdarītu, tāpat apsolos panašķoties ar benzīnu un lasi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
irbīte.
iesūtīt 21.04.2006 17:06
Raksts #29


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.06
Kur: alone.



Weee... kauns.. man plauktā stāv tā grāmata, bet neesmu izlasījusi.. Kauns sametās.. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 13.08.2006 16:01
Raksts #30


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



Es esmu izlasījusi. Es vairāk pievērsos varoņu aprakstiem un nevis notikumu zemtekstam. Vajadzēs pēc pāris gadiem šo grāmatu izlasīt vēlreiz, tad arī būs skaidrāks viedoklis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 14.08.2006 11:08
Raksts #31


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



CITĀTS(Kaķurēgs @ 13.08.2006 17:01) [snapback]1021857[/snapback]

Es esmu izlasījusi. Es vairāk pievērsos varoņu aprakstiem un nevis notikumu zemtekstam. Vajadzēs pēc pāris gadiem šo grāmatu izlasīt vēlreiz, tad arī būs skaidrāks viedoklis.



1. šo grāmatu nevar izlasīt pacmit gadu vecumā, piedodiet, bet nevar. Paaudzieties un izlasiet vēlreiz. Tā kā man ir pieredze šajā jomā, tad atļaušos tēlot viszini (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smartass.gif) Vajag ne mazo dzīves pieredzi.

2. vajadzēja dzīvot PSRS vismaz dažus apzinīgas dzīves gadus. Es šajā kategorijā jau vairs īsti neietilpstu, tāpēc man ir tik daudz ko pārspriest ar mammu par šo grāmatu.

3. tēli = tēlu apraksts = ar zemtekstu = sižetu = simbolismu = tēliem Diez vai ir jebkāda jēga lasīt Volanda, Korojeva aprakstus, ja pat nav mazākās nojausmas, kas ir domāts ar šiem tēliem

4. ir jābūt vēstures fanātiem, ir jāpārzin kā Bulgakova biogrāfija, tā tā laika PSRS s i t u ā c i j a, grāmatas dīvainais liktenis un savdabīgais lāsts, kas izseko šo grāmatu.

5. Literatūras vēsture, piedodiet, tik semiotisku tekstu reti, kad izdodas redzēt, un ja izdodas, tad sēdi kā maniaks un brīnies, ko var izdarīt papīrs un tinte. Piedodiet, bet manuskripti nedeg!

piemērs - Vārds begimots, nav vis domāts nīlzirgs, bet viens no kristietības dēmoniem, ūdens briesmonis!

6. Bez bībeles nu nekādi, ir obligāti jāorjentējas jaunajā derībā! Iepriekš var veikt citu, līdzīgu materiālu izpēti - kā piemēram, Skorsēzes - jēzus kristus pēdējā kārdināšana, vai tikpat dīvaino - debesis pār berlīni. Ai cik daudz ir Poncija pilāta tēlā!

piemērs: grāfs, ko nošauj ballē, ir domāts Jūda.

7. Šajā grāmatā var apmaldīties un iegūt atklāsmi. Viss atkarīgs no tā, kā viņu lasa. Skatoties filmu, es to uztvēru kā mīlas stāstu - grāmatu, kā groteksu alegoriju! Viss atkarīgs no redzes punkta, pagriez grāmatu otrādi un ieraudzīsi Anušku kā ercenģeli Gabriēlu!

Tā ceru, ka pierādīju, ka šī grāmata nav tikai - viena no n-tajām, ko izmalu cauri, lai pateiktu - nu izlasīju, nu un! Tāpēc, lasiet un lasiet, un lasiet, lai pārlasot šo grāmtu, jūs to iemīlētu vai ienīstu, bet galvenais, lai būtu viedoklis. Un kā jau kāds te bija atklājis, šī grāmata ir jāpārlasa!

(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/two_handed.gif)

Šo rakstu rediģēja birokraac: 14.08.2006 11:11
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
irbīte.
iesūtīt 27.10.2006 03:00
Raksts #32


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.06
Kur: alone.




Cilvēkus, kuri ir teikuši, ka šī grāmata ir Sū*s, es ielūdzu personīgi, lai sadotu pa muti.

Visvairāk man patika Begemots un Karajevs, jeb kā viņu tur sauca.

Filma arī šai grāmatai ir interesanta.

Un..

Kad sāku lasīt, nebiju iedomājusies, ka manās rokās irnonācis šāds dārgums.

Diemžēl, vai par laimi, tāda grāmata ir tikai viena.



Birokrāt, s viņu izlasīju 13 gadu vecumā, kā lielāko daļu grāmatu.

Es tiešām visu sapratu.

Var izlasīt, var.

Un saprast arī var.

Tas ir atkarīgs no iekšējās uztveršanas spējas.


Šo rakstu rediģēja Piektdienas mīlestība.: 27.10.2006 03:02
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 27.10.2006 09:08
Raksts #33


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Nezinu kā tev ar to uztveri 13 gados, bet es uz to brīdi visai maz zināju par bulgakovu, par psrs 30 gaods, par staļinu, par mitoloģijām un kur nu vēl par jauno derību. . .

Tu maz zini kāds dēmons ir begemots un azazelo?

Protams grāmatu var izlasīt arī bez šīm zināšanām, bet es tev saku, izlasi to tad, kad būsi vismaz augstskolu beigusi. . .
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
vargr
iesūtīt 27.10.2006 10:04
Raksts #34


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04



Jeeeezzz... un pēc šāda plebej-snobisma demonstrēšanas Birokraac sevi turpina salīdzināt ar Begemotu? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)
Nudien... Жан-Поль Сартра лелеет в кармане и этим сознанием горд.

Pirmoreiz izlasīju ap 15. Un nekas. Neiebraucamām vietām tad lēcu pāri. Pa retam pārlasu – vai nu vispārēja haipa iespaidā, vai kad gadījies kādu interesantāku M&M analīzi izlasīt.

Visus tos zemtekstus, simbolismus, zināšanas par sarakstīšanas laiku/vietu, autora personīgos kreņķus – tos mierīgi var atstāt lit.zinātniekiem, eksbītņikiem un u.c. frīkiem. Un "teātra anekdotēm". Protams, tas viss lasīšanu padara interesantāku (un pie viena pakasa muguru snobiskajam pašlepnumam), bet nebūt nav obligāti.
Ja kas, Kingu lasīt vai Forestu Gampu skatīties drīkst arī tie, kas nav kopš piecdesmitajiem dzīvojuši midwest mazpilsētā. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 27.10.2006 10:15
Raksts #35


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Pastāstiet lūdzu par mistisko lāstu, kurš saistīts ar šo darbu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
irbīte.
iesūtīt 29.10.2006 17:55
Raksts #36


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.06
Kur: alone.



Mistiskais lāsts?(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

Jā, visi, kuri ir izlasījušikā nolādēti runā par šo stāstu!
To nav iespējams izstāstīt, to ir jāizlasa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 30.10.2006 11:03
Raksts #37


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Tā, te būs mazliet par to lāstu latviešu valodā M&M


-----------------------------------------------------------------

Vagr. . .

Mums katram ir tiesības būt vietā un nevietā snobiskiem, lētiem, riebigiem. Atzīšu konkrētājā gadījumā es tāda arī esmu, bet tāpēc, ka man arīdzen kā citiem ir tiesības izteikt savu viedokli, tieši tik subjektīvu cik vēlos. Mans mērķis nav aizskart cilvēku, bet gan pajautāt, vai tiešām 13 gadi ir pietiekams vecums, lai paziņotu, ka tu visu saproti? Tā drīzāk ir provokācija. . . tavs komentārs - kasīšanās.

Tu tāpat lielies ar savu "intelektu", kā es ar savējo, tad ar kādiem baļķiem mēs mētājamies?

Begemots izmanto neatļautus paņēmienus, ja nevar uzvarēt šahā tad zirgu pār'vērš par vardi . . .

Un forests gamps ir "merde", kā teiktu Žans Pols . . . (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/yahoo_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maugliits
iesūtīt 30.10.2006 17:45
Raksts #38


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.10.06
Kur: nezin.... parasti pie kompja



nu es redzeeju filmu sajuusmaa neesmu man pat nepatika
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 30.10.2006 22:38
Raksts #39


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



ja runā par krievu seriālu,tad tur diezgan daudz kas ir ne tā kā grāmatā,daži lomu atveidotāji manuprāt atrasti neatbilstoši saviem varoņiem.Un kaķis Begemots..... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/pinch.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/yucky_a.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/sick.gif)
Bet vispār man tā grāmata patīk,aizrāva jau nopirmās lapas!Lielisks garadarbs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 31.10.2006 09:00
Raksts #40


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Izlasīju 15 gados, jo gribēju būt kruta. Neko daudz nesapratu. Smējos par begemotjokiem un šausminājos par nogrieztām galvām, Meistars man galīgi nepatika - ko tā trakā Margarita viņā atradusi? Varēja takš ar ļauno skaisto Volandu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) utml.
Tikai Pilāts, viņa suns, sāpes un Jošua - to es pa īstam pārdzīvoju. Pat, ja īsti nesapratu.

Nezinu, vai gribu pārlasīt. Ir muļķigi pārlasīt, kolekcionējot bēniņos erudīciju. Bet citu iemeslu es sev nejūtu pagaidām. Laikam jāpagaida - labvēlīgs laiks (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 16.05.2024 05:06