Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ilgi gaidiitaa TN zobenu taisiishanas pamaaciiba, To var izdariit ikkatrs!
Andza
iesūtīt 14.09.2004 20:26
Raksts #1


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Tā sveiki, dārgie televīzijas skatītāji! Visi akmeņi par tutoriāļa kavēšanos ir sviežami uz manas slinkās krūts, bet beidzot lūkošu labot savu nokavēto un ticis pie datora un interneta, un cietā diska, un bildēm, un alus un... Nu labi, lai ja paliek.
Tātad klausaities jele manī.

Parādīšu, kā taisīt relatīvi vienkāršo TN zobena vienu no vienkāršākajām variācijām.

Lai uztaisītu zobenu daudz nevajag, pietiek ar galvenajām pāris pamatlietām:

Slotas kāta (0.50 - 0.80 Ls)

Putupolietilēns 3mm vai var būt arī biezāks (katram gadījumam kādi 2 m - cena var variēties 0.50 - 0.70 metrā)

Tā šis noslēpumainais materiāls izskatās tuvplānā, un tas ir nopērkams lielākajā daļā būvniecības preču veikalos.



Skochi un izolenes (cenas dažādas)




Taisīsim, dārgie tv skatītāji, nedaudz sarežģītāku TN zobenu, proti zobenu ar nedaudz akcentētu vērsumu, estētisku apsvērumu dēļ, kā arī tas noder tam, lai cilvēki korektāk cīnītos ar zobenu. Ja vēlaties taisīt pilnīgi apaļu zobenu (kas nav aizliegts, bet foršāk tomēr būtu nedaudz "plakans"), tad varat izlaist pirmo pamācības daļu.

Instrukcija nav perfektā kārtībā uztaisīta. Pašā sākumā iesaku taisīt zobena roku sargu jeb gardu, jo tā ir visērtāk. Bet mēs taisot, to atstājām uz beigām.


Nogriežam putupolietilēna (turpmāk tekstā Materiāla) apm. 10 - 12 cm strēli.


Un pārlokot to gareniski uz pusēm divas reizes (kopā sanāk 4 kārtas materiālam, ) un salīmējot ar skoču (vai momentu) izveidojam tādu garenu 2 cm platu materiāla tīstokli.


To līmejam attiecīgi klāt pie slotas kāta.


(Šo variantu var arī aizstāt ar logu blīvēm, tās uzlīmējot vairākās kārtās zobenam apkārt, kas gan ir dārgāk, bet vieglāk izdarāms.)

Taisam vēl vienu tādu pašu un aplīmējam otru pusi un arī zobena galu (edz, kāda nedaudz perversa bilde, bet tikai mieru, mieru!)


Lūk.


Tālāk sākam to visu ietīt Materiālā, ieguvuši nedaudz plakaniskāku formu. Sākumā ieteicams pielīmēt to pie materiāla gala ar skoču vai momentu vai siekalām (jocks).


Tālāk rullējam iekšā tik uz priekšu, vēlams vismaz kādās 6 vai 7 kārtās. (ja tiek lietots biezāks Materiāls, tad šis skaitlis var atšķirties)


Pēc tam nogriežam un notinam to ar skoču riņķī riņķī vien.

Turpinājums sekos, jo bilžu limits sasniegts šim postam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
6 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Aikis
iesūtīt 15.09.2004 16:40
Raksts #21


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 22.03.04



Hmm.... kaa ir ar dubuultzobeniem kur katraa galaa pa zobenam? smile.gif Vai Naginatas tipa ieroci?

piem taadi:

zobens---------- ar garu kaatu

<========}------------------------------

un

dubultzobens?

<========]-------------[========>

Šo rakstu rediģēja Aikis: 15.09.2004 16:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 15.09.2004 16:51
Raksts #22


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Neesmu jau meistars, bet domāju, ka pret dubultzobenu nebūs īpašu iebildumu, bet ar naginatu... ka nesanāk kā ar šķēpiem - diezgan daudz priekšrocību un maz mīnusu... var ar nobanot.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grims
iesūtīt 15.09.2004 17:30
Raksts #23


Nazgûl
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Tieši aiz tās izkapts, kas ir atbalstīta uz tava pleca.



Ne jau priekšrocību, bet bīstamības dēļ šķēpus nobanoja.

Kas attiecas uz naginatu un dubultzobenu, tad nesaskatu tajos nekādas dižās priekšrocības.
Dubultzobenu vienā rokā turot, nekāda dižā cīņa nesanāks, bet izmantojot abas rokas imo 2 zobeni būtu pārāki par dubultzobenu.
Ar naginatu ir vēl labāk - dūrieni aizliegti, bet tik neveiklu zobenu nobloķēt ar savējo nevarētu būt lielas problēmas. Un kādas problēmas pēc veiksmīga bloka satvert aiz kāta, tādā veidā vispār diseiblojot ieroci?
Arī tuvcīņai tāds mieta galā uzsprausts zobens neder.



Iespējams, ka es nebūdams ieroču pazinējs kaut kur esmu iebraucis auzās, bet es vnk nespēju saprast kādēļ kāds vēlētos izmantot šādus ieročus (ja atskaita stila/prikola pēc).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Svivens
iesūtīt 15.09.2004 17:45
Raksts #24


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



nu vairogi ir atljati arii bez izteikata buufojuma. Adu vai ko citu apsuutas malas vajsdziigas, savaadaak baigi pleesh buuferus. Sitieni ar vairogiem taapataas nebuus atljauti.

Dubultzobeni! takaa darts mauls? Nee nu luudzu. Vieniigais mees varbuut veel padomaasim par iespeeju pasham sevi savainot, beztam Kamazs var izdomaat, ka shaads briinums neatbilst setingam. Lai neatnaak cilveeki ar milzu nuncjakiem un flailiem(starpcitu trulo ierocju nav, tikai taadi ar "asmenjiem") es taa domaaju. Par nagitanu vai alibardu nezinu. Pret cirvjiem laikam iebildumu nebuus, vieniigais jaapadomaa par drosiibu, ja taadus taisa. Vispaar peedeejais vaards te pieder Kamazam.

Kaukaadus ierocjus varees ieguut arii speeles procesaa, bet uz to paaraak paljauties nevajadzeetu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Trakais Cars
iesūtīt 15.09.2004 19:12
Raksts #25


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.07.04



galvenais lai GM pirms speeles paarbauda HOME MADE zobenus. ja ne tad veel kaadu nositiis mad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
SkadY
iesūtīt 15.09.2004 19:24
Raksts #26


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Jēkabpils



Eu kāds taisa zobenus par maksu? Vai nevarētu uztaisiit 1-4 (tuvaakajaa laikaa noskaidroshu) zobenus? Es itkā pats varētu uztaisīt, bet baigi negribas stibīt no Jēkabpils.

Šo rakstu rediģēja SkadY: 15.09.2004 19:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 15.09.2004 22:08
Raksts #27


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



A Tu gadiijumaa, es taa peekshnji iedomaajos, nebiji nopircis zobenu no mums jau pagaajushajaa reizee? Tev tachu bija viens. Ja Tu par to samaksaaji un to liidzi nepanjeemi, tad tas domaajams staav pie mums. Es, protams, apzinos, ka tas ir nedaudz provokatiivs uz shmaukshanos jautaajums, bet paljaujos uz Tavu godiigumu, jo pats nudien vairs neatceros. (vareetu gan pamekleet sarakstos)

Šo rakstu rediģēja aivvv/dreamer: 18.09.2004 15:51
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
GameMaster
iesūtīt 15.09.2004 22:32
Raksts #28


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 03.06.04



Njā.. žēl, ka mans zobins tika iznīcināts (salauzts uz pusēm) pēc-spēles zobencīņas turnīrā. Māksies jaunu taisīt. :/
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
AxelBladd
iesūtīt 16.09.2004 08:35
Raksts #29


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.01.04
Kur: ZzZ



MAnejais zobens TM2 pardzivoja, tikai man tagad vel vismaz 2 vajag ta ka bus kaut kas jamuti smile.gif
cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 16.09.2004 13:09
Raksts #30


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



CITĀTS(Good ol' Grim @ 15.09.2004 17:30)
Ne jau priekšrocību, bet bīstamības dēļ šķēpus nobanoja.

Kas attiecas uz naginatu un dubultzobenu, tad nesaskatu tajos nekādas dižās priekšrocības.
Dubultzobenu vienā rokā turot, nekāda dižā cīņa nesanāks, bet izmantojot abas rokas imo 2 zobeni būtu pārāki par dubultzobenu.
Ar naginatu ir vēl labāk - dūrieni aizliegti, bet tik neveiklu zobenu nobloķēt ar savējo nevarētu būt lielas problēmas. Un kādas problēmas pēc veiksmīga bloka satvert aiz kāta, tādā veidā vispār diseiblojot ieroci?
Arī tuvcīņai tāds mieta galā uzsprausts zobens neder.



Iespējams, ka es nebūdams ieroču pazinējs kaut kur esmu iebraucis auzās, bet es vnk nespēju saprast kādēļ kāds vēlētos izmantot šādus ieročus (ja atskaita stila/prikola pēc).

Par naginatu un šķēpu banošanu - izlasi , ko GM te sarakstīja - pamatiemesls ir tāds, ka drošības apsvērumu dēļ nav izmantojami paņēmieni, kas ir efektīgi pre šķēpnešime, un līdz ar to šķēps iegūst "ultimate weapon" statusu. Attiecīgi, tos nobanoja. Naginatas priekšrocības - gara distance, kurā ar tādu var cirst, tuvākas cīiņas situācijā to iespējams satvert tuvāk pie asmeņa un lietot gandrīz vai ka parastu bastardsvordu vai divroci. Protams, vajadzīga prakse, tālab es, piemēram, naginatu noteikti neizvēļētos.

Dubultzobena priekšrocība ir tajā, ka ar divām rokām turēts ierocis ir stabilāks un vieglāk kontrolējams, ir arī kaudze mīnusu, kurus tagad iztirzāt nav vērts, bet ir arī savas priekšrocības.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
SkadY
iesūtīt 16.09.2004 14:04
Raksts #31


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Jēkabpils



Vecie zobeni ir saglabājušies?! Tas tak ir baigi labi! smile.gif. Es domāju ka šamie tika iznīcināti. Manu zobenu var atpazīt pēc tā, ka pats asmens bija no pelēkas izlolentas, bet gals bija notīts ar melnu. Bet jebkurā gadijumā 2-3 vienalga vajag unsure.gif.

P.S. Ap kuru datumu tas viss varētu notikt?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Skorpions
iesūtīt 18.09.2004 14:24
Raksts #32


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.07.03
Kur: Latvija Jekabpils



Putupolietilēna vietā var lietot porolonu?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sigfa
iesūtīt 18.09.2004 14:31
Raksts #33


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.03
Kur: Marss, Sektors 5Ba, 3 Dome



nu, es uztaisiiju no porolona... cerams ka atbildiis miikstuma standartam ermm.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grims
iesūtīt 18.09.2004 14:46
Raksts #34


Nazgûl
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Tieši aiz tās izkapts, kas ir atbalstīta uz tava pleca.



Mīkstuma standartam droši vien, bet kā būs ar svaru? Vai tik porolons nav krietni vieglāks par putupolietilēnu? Sanāks atkal kautkādi uber-zobeni.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
GameMaster
iesūtīt 18.09.2004 14:48
Raksts #35


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 03.06.04



Sigfa - varam kaut kad uz tevi ietestēt. grin.gif

PS: Starp citu laicīgi vēlos paprasīt kurš cieminieks varētu būt gatavs padalīties ar telti, ja gadījumā man nesanāks...erm.. "aizņemties" tur kur plānots.

Šo rakstu rediģēja GameMaster: 18.09.2004 14:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 18.09.2004 14:56
Raksts #36


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Par zobenu krāsu: a baltu nevar atstāt? Tā jauki izskatās viens melns, viens balts.....

BTW kāpēc sudrabainus nevar?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Northwatch
iesūtīt 18.09.2004 17:20
Raksts #37


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



Kaa jau ssodien tika secinaats, slotaskaati meedz buut dazzaadi, taadeell arii citiem iesaku pirms speeles zobenus paarbaudiit padauzot vienam otru smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 18.09.2004 17:40
Raksts #38


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Nav jau taa, ka obligaati nevareetu sudrabainus, vareet var, vienkaarshi manai gaumei tie iisti neatbilst. Peleekie izskataas zoliidaak. Nu baltus varbuut nevajadzeetu atstaat, savaadaak atkal buus komentaari no skaugju puses "edz, cilveeki LARP'aa ar tamponiem sitaas (es atvainojos)".

Porolons, hm neatceros, cik labi jams amortizeeja, taadaa zinjaa nebuutu slikti, ja uz sapulci (kura iespeejams buus naakamnedeelj piektdien) cilveeki pakjertu savus darinaajumus liidzi, lai nav jaaaplauzhaas tieshi pirms speeles saakuma.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
GameMaster
iesūtīt 18.09.2004 18:00
Raksts #39


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 03.06.04



Par sapulci noprecizējiet, lai zinu cik ilgs laiks man palicis ko zobinu uzmeikot. Jāatsiepj notestēt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sigfa
iesūtīt 18.09.2004 21:04
Raksts #40


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.03
Kur: Marss, Sektors 5Ba, 3 Dome



CITĀTS(Andza Arrdh @ 18.09.2004 18:40)
Nav jau taa, ka obligaati nevareetu sudrabainus, vareet var, vienkaarshi manai gaumei tie iisti neatbilst. Peleekie izskataas zoliidaak. Nu baltus varbuut nevajadzeetu atstaat, savaadaak atkal buus komentaari no skaugju puses "edz, cilveeki LARP'aa ar tamponiem sitaas (es atvainojos)".

Porolons, hm neatceros, cik labi jams amortizeeja, taadaa zinjaa nebuutu slikti, ja uz sapulci (kura iespeejams buus naakamnedeelj piektdien) cilveeki pakjertu savus darinaajumus liidzi, lai nav jaaaplauzhaas tieshi pirms speeles saakuma.

mnjaa.. es veel neesu iisti izdomaajis kaa to shkjeersi uztaisiit... un mans 'zobens' izskataas peec bomja ar katanas liekumu un asmens/rokturas attieciibu... man veel palicis nedaudz nobalaseet un uzmest shkjeersi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

6 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 10:07