Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Toms un Fangorns
feanaro
iesūtīt 03.09.2003 19:39
Raksts #1


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.08.03
Kur: In Tirion upon Tuna



Vienā no saviem rakstiem Sauron pieminēja vienu tēmu, par kuru ir izveidojušās diskusijas vairākos Tolkīna forumos. Es nolēmu tam izveidot atsevišķu pavedienu, lai nebūtu novirzes no tēmas.

Sauron:
CITĀTS
Un turklāt atradu kļūdu grāmatās. Gendalfs sākumā teica ka Toms Bombadils ir vissenākā būtne, un senākas par to nav. Taču jau TTT grāmatā, viņš pēc Izengardas sagraušanas saka ka Fangorns(entu vadonis) ir vienīgais no senajām būtnem, kuru vēl apspīd saules gaisma, un ka par Fangornu nav nekā vecāka. Tad kur tad bija palicis Bombadils?


Ir daudz dažādu versiju, taču es piekrītu šai:

Elfi 'atmodināja' Entus un iemācīja tiem runāt. Toms bija teicis, ka viņš esot redzējis Elfus dodamies uz Rietumiem 'Lielajā Ceļojumā'. Tas man liek domāt, ka Toms ir vecāks par Elfiem, tātad arī par Entiem. Bez tam, man šķiet, ka Bombadils bija Viduszemē jau no paša sākuma, viņš radās tad, kad tika radīta pati Viduszeme.

Kā redzat, te bez 'The Silmarilliion' neiztikt. Yavanna (viena no dieviem) radīja Entus kādu laiku pēc Viduszemes radīšanas, kā mežu sargus, tāpēc arī visticamāk, ka Bombadils ir vecāks par Fangornu.

Protams, tā ir tikai viena no versijām.

feanaro

Šo rakstu rediģēja feanaro: 03.09.2003 19:39
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Arwen
iesūtīt 03.09.2003 21:16
Raksts #2


Game Master
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.07.03
Kur: Sansāra



Nu tur nu Tolkīns ir nedaudz piehaltūrējis, to jau pamana tikai tik vērīgi lasītāji, kā tu tur jau ir pilns ar visādām senām un vissenākajām radībām...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Overlord
iesūtīt 04.09.2003 11:19
Raksts #3


Sarkanais Barons
Grupas ikona

Grupa: Modi
Pievienojās: 24.07.03
Veterāns aktīvajā dienestā



Iespējams arī ka Gendalfs pēc tā kritiena Morias tumsā būs par tādu Bombadilu aizmirsis, un tikai domājis par Entiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
feanaro
iesūtīt 04.09.2003 20:34
Raksts #4


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.08.03
Kur: In Tirion upon Tuna



CITĀTS
Iespējams arī ka Gendalfs pēc tā kritiena Morias tumsā būs par tādu Bombadilu aizmirsis, un tikai domājis par Entiem.


lol..Viss var būt grin.gif

CITĀTS
Nu tur nu Tolkīns ir nedaudz piehaltūrējis, to jau pamana tikai tik vērīgi lasītāji, kā tu tur jau ir pilns ar visādām senām un vissenākajām radībām...


Aye, tāpēc jau ir domāti Tolkīna forumi, lai par to visu diskutētu un apspriestu bez maz vai katru nodaļu wink.gif Nezinu,. vai tā ir taisnība, taču saka, ka 'Treebeard' Tolkīns rakstīja ļaujot vaļu fantāzijai, un īpaši neskatījies, vai tas saskan ar visu pārējo stāstu ... varbūt tikai baumas.

Šo rakstu rediģēja feanaro: 18.09.2003 12:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 18.10.2003 18:25
Raksts #5


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



Hei, džeks riktīgi strādāja cikturtos gadus, un jūs sakāt piehaltūrējis!?
Tas ir normāli apmaldīties tāda apjoma darbā, pat, ja esi autors. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 18.10.2003 20:22
Raksts #6


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



CITĀTS(browncat @ 18.10.2003 18:25)
Hei, džeks riktīgi strādāja cikturtos gadus, un jūs sakāt piehaltūrējis!?
Tas ir normāli apmaldīties tāda apjoma darbā, pat, ja esi autors. smile.gif

Šķiet ka 12 gadus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Laereth
iesūtīt 19.10.2003 13:20
Raksts #7


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03



Patiesībā Viduszemes izveidošana ir Tolkīna mūža darbs.

Un tagad atgriežamies pie tēmas par Tomu un Fangornu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Trade///MARK_*
iesūtīt 15.11.2003 15:51
Raksts #8





Viesi




CITĀTS(Laereth @ 19.10.2003 13:20)
Patiesībā Viduszemes izveidošana ir Tolkīna mūža darbs.

Nee, Tolkena muzja darbs ir Ardas un taas veestures izveidoshana.

Tom's Bombadil's ir peetiits ljoti daudz, bet neviens nemaz nezin, kas vinsh taads isti ir. Maiars vinsh nevar buut, jo uz vinu neiedarbojas gredzenz. Valars arii vinsh nevar but, jo The Silmarillion vinsh netika mineets starp Valariem. Iespejams, ka Tolkens sevi atteloja kaa Tomu, bet taa nav, jo Tolkens sev vistuvak bija pieskanjojis Beren'a teelu, jo pat uz vinja kapakmenja ir Beren'a vaards.

Ideja - atrast Kristoferu Tolkenu vai kaadu citu Dzjona Tolkena kindredu un paprasit tiem, ko Tolkens gribeja attelot Tom'a lomaa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Goldberry
iesūtīt 22.11.2003 23:31
Raksts #9


ex foruma administratore
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.03



CITĀTS
Valars arii vinsh nevar but, jo The Silmarillion vinsh netika mineets starp Valariem


Nja kas vinjsh taads iisti ir nezin neviens grin.gif Bet Tomama Bombadilam ir dauuudz vaardu un tas ka vinjsh ar tiehsi sho nav mineets Silmarillonaa (ko diemzheel man nav bijis as gods lasiit sad.gif ) nenozimee ka vinjsh nav viens no Valaariem smile.gif
Es teitku ka Ents Kokbaardis (vai kaa nu vinji tur latviskoja) ir vecaakaa radiiba bet Bombadils vienkaarshi IR
Nevajag aizmirst, ka vinju neietekme nekas (vinjsh ir paaraaks par Saoronu un vinja gredzenu (luudzu nuznjemt persoiigi) ), taa ka man labpatiikas domaat ka Tolkiins neko nav sajaucis, vienkaarshi mums (tas ir jums jo es tak esu Goldberry:D) nav lemts skaidri uzzinaat kas Bombadils ir grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 24.11.2003 17:11
Raksts #10


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Bija taada versija, ka Toms ir pats Eru jeb Iluvataars (tobish pats pats galvenais), bet laikam to veelaak kaut kad pats Tolkiins noliedza (kursh no Tolkiiniem gan nezinu).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Trade///MARK
iesūtīt 24.11.2003 23:03
Raksts #11


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.11.03



Nav vis, jo Iluvatar's palika pasaulē "ārpus" Arda's. Visticamāk, ka TB tiešām varētu būt kāds Valar's ar citu niku. Vienīgais kurš būtu vispiemērotākais? Goldberry ir maiars to es toč zinu, jo viņa ir river daughter un tātad viņas tēvs ir Ulmo - Valar's. Bet par TB neviens nezin.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 24.11.2003 23:42
Raksts #12


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Nu redzi teoreetiski neviens taa iisti nemaz nezina par Iluvatara eksistenci, iznjemot valarus, un tie atceras to, ka vish palika aarpus Ardas, tachu vinjam jau nav jaaatskaitaas par to, ko vinjsh iisteniibaa dara, un tik pat labi shams vareeja doties padziivoties uz radiitaas zemes nevienam nezinot. Tiesa vinjsh gan iejaucaas, kad numenorieshu floti izniicinaaja un paarveidoja Ardu, bet var tachu pienjemt, ka tur aarpusee varbuut Iluvataram buutu vienalga, kas ar Ardu notiktu, ja numenorieshu iebruktu Valinoraa, bet atrodoties uz vietas vinjsh vareeja tam ruupiigi sekot liidzi un iejaukties.

Bet taas, protams, ir tikai teorija, kuru, kaa mineeju, Tolkiins pats noliedz, un es pats arii to iipashi neatbalstu, man ir viena cita, kura man labaak patiik, bet to izklaastiishu citreiz.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Putnubiedēklis
iesūtīt 16.01.2004 21:01
Raksts #13


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.11.03



Hmm. visiem ir zināms, ka ir Māte Daba. Toms varētu būt kaut kas līdzīgs (nu vīriešu dzimtē protams). Viņš jau nav varaskārs, viņam neko nevajag, tikai dabu
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 16.01.2004 21:22
Raksts #14


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Man vispieņemamākā ideja šķiet, ka Bombadils vienkārši IR.
Laiks viņam ir vienaldzīgs un neviens tā īsti arī nemaz nezin, kas viņš ir. Tomēr, atšķirībā no elfiem viņš ir nevis atliekas no vecās pasaules, bet vienkārši - visu laiku ir viduszemes daļa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aziren
iesūtīt 17.01.2004 17:03
Raksts #15


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.12.03
Kur: tepat vien es esmu...



Vrbūt Toms ir kāda Eru transformācija, vai izpausme Ardā.....?????????
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 17.01.2004 17:12
Raksts #16


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Viss Ardā taču ir Eru/Iluvatara izpausme?

Kaut gan, tādā nozīmē kādā man šķiet, ka tu domā - te mazliet augstāk jau norādīts, ka Tolkīns šādu teoriju ir noraidījis
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
beruthiel
iesūtīt 04.02.2004 00:53
Raksts #17


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.01.04
Kur: at the moment - Fangorn forest



ja Toms būtu maiās, viņš noteikti būtu Yavannas maiārs...:]

bet, tā kā viņš vienkārši ir...Viduszemes daļa. un visai neitrāla!

kādas viņam ir drēbes, nez kur viņš tās dabūjis, kā no "Trijiem musketieriem". tad varbūt viņš ir nācis no citas pasaules? tā ir tikai ideja, bet laikam, tomēr nav no citas pasaules... tja, varbūt viņš ir pirmais maiārs, kurš bija izveidots Ardā un ilgāk par visiem uzturās Viduszemē, tāpēc gredzens uz viņu nedarbojās.

ne uz visiem tak gredzens darbojās, uz hobitiem arī ne, tātad viss var būt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
brego
iesūtīt 07.04.2006 16:00
Raksts #18


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06



Toms ir senaaks.
Taa fraaze kas saka, ka vecakais ir Treebeard ir jaasaprot tikai un vieniigi taa, ka Treebeard ir vecaakais joprojaam dziivojoshais Ents. 'Eldest' bija vienkaarsi pieklaajiigs tituls,kaadaa Treebeard tika saukts. Tolkins pats to ir teicis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kontortionists
iesūtīt 22.01.2007 01:41
Raksts #19


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.01.07



Es esmu pārliecināts, ka Toms Bombadils ir kāds īpašs simbols, kura nozīmi zināja tikai Tolkiens pats. Varbūt derētu uzprasīt viņa pēcnācējiem? Jebkurā gadījumā, Toms ir "The Master", lai gan it kā viņa spēks stiepjas tikai Vecā Meža teritorijā, domāju, ka viņš ir visspēcīgākā būtne Ardā, ja ne pats Iluvatars, jo neviens no Valar'iem viņš nav. Kā nekā - gredzenam uz viņu nebija nekādas ietekmes.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
brego
iesūtīt 22.01.2007 09:43
Raksts #20


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06



Diemzel pecnaceji nav daudz gudraki par mums saja sakara. smile.gif

Bet to, vai Bombadils bija specigakaa butne Arda ietvaros es gan gribu apsaubit. Katra zinja ir teikts, ka Sauron vinju parspetu.

Un par Bombadila speku teritoriju ari atsevisks jautajums. Ir zinams, ka teritorija iziet arpus Old Forest. Pec dazu hobitu nostastiem teritorija pat iestiepjas diezgan taalu hobitu apdzivotas zemees.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 17:51