Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Kur beidzas Visums?
Eridāna
iesūtīt 20.11.2003 16:34
Raksts #1


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03



Nu tā ļautiņi! Šķiet šī tēma vēl nav apspriesta, lai nu kā, mani šis jautājums moka jau diezgan ilgi... Tātad jūsu versijas par to, kur beidzas Visums un kā tur varētu izskatīties?!?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
11 Lapas V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (60 - 79)
Shadowstalker
iesūtīt 17.10.2004 12:30
Raksts #61


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS
Es arii uzskatu ka visums ir bezgaliigs un nekur nebeidzas taapeec jau to sauc par VISUMU...
Tāpēc jau to sauc par Visumu, jo tas ir viss kas ir. tongue.gif
CITĀTS
Tas nebeidzas nekur - jo, domaajot logiski, tur kur tas beidzas, atkal ir kautkas cits, taatad nekur nav tukshuma, jo tas ir aizpildiits ar Visumu. Gruuti aptvert, vai ne?... blush.gif
Tur, kur tas beidzas varētu būt nekas, tieši to varētu būt grūti aptvert, ka tur nekā nav...

Savas domas es jau reiz izteicu šeit. Kā arī Dekaels papildināja manu teikto ( lasīt- pateica to, ko es domāju, bet nebiju pieminējis wink.gif ) šeit.

Vispār ir jau arī interesantas hipotēzes par to, ka mūsu Visums nav vienīgais, ka tādi varētu būt vairāki, piemēram, mūsu Visums izplešas, bet kāds otrs visums saraujas un otrādi. Diemžēl to pierādīt vai apgāst ir pavisam nereāli. Vismaz pagaidām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rowzee
iesūtīt 17.10.2004 18:29
Raksts #62


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04



Citēju no Ilgoņa Vilka grāmatas ''Kā iekārtots Visums.''

CITĀTS
Izplešanās raksturs ir atkarīgs no Visuma vidējā blīvuma, kas pagaidām nav precīzi noteikts. No Visuma vidējā blīvuma ir atkarīgas arī telpas īpašības. Telpa var būt pozitīvi liekta, plakana vai negatīvi liekta. Ja telpa ir pozitīvi liekta, tad Visums ir bezgalīgs. Savukārt, ja telpa ir plakana vai negatīvi liekta, tad Visums ir bezgalīgs.


Visums ir galīgs, ja tā izplešanos nomaina saraušanās vai arī tās izplešanās ātrums tuvojas nullei. Visums ir bezgalīgs, ja tā izplešanās visu laiku turpinās.

Un vēl:

CITĀTS
Mūsu Visums nav vienīgais. Iespējams, ka eksistē dažādi Visumi ar citādiem raksturlielumiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nata
iesūtīt 27.10.2004 13:38
Raksts #63


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Neapstiprinātie
Pievienojās: 10.03.04



visums nebeidzas un es to nesaprotu!
agraak likaas ka tur ir kaada kiegelju siena, un kas ir aiz taas un kur taa beidzas?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zero
iesūtīt 29.10.2004 12:15
Raksts #64


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.04.04
Kur: Maajas



Visums nekur nebeidzas tas pleshas bezgaliigi taalu. cilveeks savaa aprobezotajaa praataa pat nevar iedomaaties cik liels ir visums.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aglos
iesūtīt 31.10.2004 11:54
Raksts #65


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.04



Visums ir bezgalīgs!
Ar teicienu "visums izplešas, tātad viņam ir mala" neko nevar pierādīt. Izplešanās notiek palielinoties attāluman starp objektiem visumā. Lielajā Sprādzienā visa matērija radās aptuveni vienuviet un tās daļas attālinās vien no otras. Un attālinās ar ģeometriskā progresijā augošu ātrumu. Tāted neiet runa par visuma malu, bet gan teritogiju, kurā "ieplanējusi" matērija.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 31.10.2004 12:09
Raksts #66


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS
Visums ir bezgalīgs!
Ar teicienu "visums izplešas, tātad viņam ir mala" neko nevar pierādīt. Izplešanās notiek palielinoties attāluman starp objektiem visumā. Lielajā Sprādzienā visa matērija radās aptuveni vienuviet un tās daļas attālinās vien no otras. Un attālinās ar ģeometriskā progresijā augošu ātrumu. Tāted neiet runa par visuma malu, bet gan teritogiju, kurā "ieplanējusi" matērija.
Taču matērija nav "ieplanējusi" bezgalīgā teritorijā, bet gan galīgā, tādēļ Visums ir galīgs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aglos
iesūtīt 31.10.2004 12:49
Raksts #67


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.04



CITĀTS
Taču matērija nav "ieplanējusi" bezgalīgā teritorijā, bet gan galīgā, tādēļ Visums ir galīgs.


Tad jau sanāk, ka ievelkot baltas lapas vidū apli, apļa līnija kļūst par lapas malu huh.gif .

Šo rakstu rediģēja aglos: 31.10.2004 12:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sesila14
iesūtīt 29.01.2005 18:57
Raksts #68


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.12.04



Pēc manām domām visums ir ļoti liela bumba zilā krāsā un vienīgā izeja no visuma ir melnais caurums. To mums arī stāstīja kāda skolotāja
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 29.01.2005 21:54
Raksts #69


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(Sesila14 @ 29.01.2005 18:57)
Pēc manām domām visums ir ļoti liela bumba zilā krāsā un vienīgā izeja no visuma ir melnais caurums. To mums arī stāstīja kāda skolotāja
Kautkāds sviests. wacko_a.gif Diez ko gudra tā skolotāja nav.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Olorin of Nienna
iesūtīt 29.01.2005 22:06
Raksts #70


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.05
Kur: mežā



CITĀTS(Chemistry girl @ 20.11.2003 18:45)
kurš teica, ka visur viss beidzas? tā ir mūsu racionālā domāšana - viss taču beidzas, vai ne? karote manā krūzē sākas šite un beidzas te, krūze uz galda ir tik un tik liela... bet mēs nespējam aptvert neaptveramo, jo neesam ne uz pusi tik nozīmīgi vai gudri. tātad iespējams, ka visums beidzas.

bet iespējams, ka VIsums beidzas gan. tas nevis rodas klāt, bet izplešas!!!! un aiz Visuma - tur tiešām ir nekas, liels, milzīgs NEKAS, kurā varbūt pat ir vairāki visumi... kurā nav nekā. ne tumsas, ne gaismas, pat ne vakuuma vai laika - tur nav pilnīgi nekā. tik ļoti nekas, ka pat gribēdams mūžu neaptversi. kā tad Visums radās? Lielais sprādziens. kur radās? bezgalīgā kautkurienē. varbūt tur arī kaut kas ir. bet mēs to neaptversim, un nevajag runāt par zinātni. zinātne ir nieks, salīdzinot ar visumu.

Ashly, mūsu prāts vienkārši nespēj aptvert, ka kaut kas varētu arī nebūt, jo to mēs neesam piedzīvojuši. man ir versija par Neko, un tie visumi, kas tur varētu būt iekšā - tie vienkārši pastāv tur iekšā. Zemei taču ir atmosfēra, bet mēs nesakam, ka Visumam arī tāda ir, Visumam ir vakuums. Laiks mums ir viens, citā Visuma daļā - cits, bet ārpus visuma - tur tāds nepastāv. jo patiesībā... patiesībā viss rodas no nekā, un tātad Visums arī ir radies no nekā, tātad - tas ir nekas.
es zinu, x, tā bija tikai tāda prāta mežģīšana

bet visums? un ja nu tas nav nebeidzams? *norāda uz saviem postiem iepriekš*
nav iespējams pateikt, cik liels vai mazs ir visums. varbūt, ka tas atrodas tādā kā lielākā Universā, kas savukārt atkal... varbūt Visums Lielajā Universā varbūt ir kā Zeme Visumā. pat mazāks.

kad mēs iedomājamies bezgalību, mēs iedomājamies plašumu. bet tas beidzas. mūsu racionālie prātiņi nespēj aptvert plašumu bez robežām. un neliedzieties - kaut kur jūsu ilūzijas beidzas, jo neapzināti mēs savā pasaules uztverē uzskatam, ka viss kaut kur beidzas.
*

Pilnīgi piekrītu La...., un arī esmu par to bieži domājis. Big Bang un Piena ceļš ir tikai mazs brīdis visumā un cilvēcei, manuprāt, neuzzināt, kas tad īsti tas visums ir?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lil`skater
iesūtīt 19.02.2005 14:15
Raksts #71


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.04
Kur: Parealitātē...



Visusm man liekas nebeidzas nekad un nekur. Visums ir bezgaliigi liels un milziigs. Cilveeka praatam neaptverams.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 20.02.2005 16:29
Raksts #72


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



CITĀTS(Alchemy @ 20.11.2003 18:45)
un aiz Visuma - tur tiešām ir nekas, liels, milzīgs NEKAS, kurā varbūt pat ir vairāki visumi... kurā nav nekā. ne tumsas, ne gaismas, pat ne vakuuma vai laika - tur nav pilnīgi nekā.
*


Njā, apmēram tā, tikai jāpiebilst, ka laiks jau nu gan ir visur, arī tur- nekur.
Vai otrs variants, ka laika vispār nav.

La la la variantā domājot, ne pirmais, ne pēdējais, un ne vienīgais ir šis visums. Zvaigznes pazūd neatlaidīgi palielinoties, jā arī saule, līdz ir sasniegušas tādu lielumu, ka acumirklīgi teju uzsprāgst, ievelkas sevī, radot melnos caurumus.
Nu apm, kā visums, tikai šis sprādziens būtu/ ir/ bija/ būs atgriezenisks, kā jau kaut kur tika pieminēts, sākot visu no sākuma. Tādu pašu visu vai citādāku, nav svarīgi.

Un protams, ka ir iespējams, ka nav nekā. Tas jau nau tā, ka tev zvana un uz jautājumu "Ko dari?" tu atbildi "Neko"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sapņu Teātris
iesūtīt 01.03.2005 20:04
Raksts #73


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.09.04
Kur: The Hellsing Mansion



Iisteniibaa shitais viss ir galiigs murgojums,jo saak zust pavediena jeega :blink:
Nesaprotu,kaapeec gan kaadam buutu jaazin kur tas beidzas,pirmslaiciigi?Kad dabusim galus,tad uziinaasim laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tīna
iesūtīt 02.03.2005 13:03
Raksts #74


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.02.05
Kur: ...sapnjo...



Manupraat nekur unsure.gif

Šo rakstu rediģēja Tīna: 02.03.2005 13:03
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
emily
iesūtīt 02.03.2005 13:40
Raksts #75


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.04
Kur: Cēsis
Janvāra fotogrāfs



manas smadzenes lai wisu sho saprastu ir par mazu.. pinch.gif
ja es tagad peekshnji gribeeshu lidot prom no zemes.. es bezgaliigi lidoshu augshaa... un tas enkad nebeigsies... es to nesaprotu, kaa tas war nekad nebeigties... huh.gif
nu jaa.. ja tur buutu wiena liela siena.. grin.gif tad kur taa beigtos.. a kas buutu aiz sienas??? getlost.gif
wispaa jokaini... lido uz kuru pusi gribi, bet lidojums nkad nebeigsies...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tirkiiZza
iesūtīt 02.03.2005 15:13
Raksts #76


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.02.05



visums vispaar ir baigi interesantaa padariishana..
pirms kaada laika iegaaju astronomijas lapaas_vnk nelika mieraa jautaajums,kas ir MELNAIS CAURUMS(??),beigu beigaas pietuvojos atbildei par 40%,bet tas viss shkjiet tik nereaali un neaptverami,ka taadam cilveekam kaa man to gruuti iedomaaties(domaaju-jebkuram) wacko_a.gif
kaut vai tas_saakumaa man "piena celjsh" likaas neiedomaajami liels un bezgaliigs,bet tad astr. lapaas ieraudziiju paaris fotoatteelus,kur katraa redzamas vismas paarsimts galaktikas.. :blink:
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
dzindzins
iesūtīt 02.03.2005 15:16
Raksts #77


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.01.05
Kur: house of rising sun.



man liekas, ka visums beidzas kautkad, bet kautkur gan nee...kadreiz visam jabeidzas... bet negribas man taja tema iedzilinaties, jo taa var galvu nolauzt... :blink:
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 03.03.2005 18:34
Raksts #78


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(tirkiiZza @ 02.03.2005 15:13)
visums vispaar ir baigi interesantaa padariishana..
pirms kaada laika iegaaju astronomijas lapaas_vnk nelika mieraa jautaajums,kas ir MELNAIS CAURUMS(??),beigu beigaas pietuvojos atbildei par 40%,bet tas viss shkjiet tik nereaali un neaptverami,ka taadam cilveekam kaa man to gruuti iedomaaties(domaaju-jebkuram) wacko_a.gif
kaut vai tas_saakumaa man "piena celjsh" likaas neiedomaajami liels un bezgaliigs,bet tad astr. lapaas ieraudziiju paaris fotoatteelus,kur katraa redzamas vismas paarsimts galaktikas.. :blink:
Tās ar pārsimts vēl jau mazas... wink.gif Tās, kurās ir simtiem tūkstošu jau ir kas cits grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tirkiiZza
iesūtīt 04.03.2005 16:58
Raksts #79


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.02.05



CITĀTS(Shadowstalker @ 03.03.2005 18:34)
Tās ar pārsimts vēl jau mazas... wink.gif Tās, kurās ir simtiem tūkstošu jau ir kas cits grin.gif
*

ko tu ar to domāji?? :blink:
es biju domājusi tikai to skaitu vienā fotoattēlā,un,ja tajā var saskatīt pārsimts galaktiku,tas ir ļoti,ļoti daudz.. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 05.03.2005 11:04
Raksts #80


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(tirkiiZza @ 04.03.2005 16:58)
ko tu ar to domāji?? :blink:
es biju domājusi tikai to skaitu vienā fotoattēlā,un,ja tajā var saskatīt pārsimts galaktiku,tas ir ļoti,ļoti daudz.. silent.gif
Ir bildes, kurās var arī tūkstošus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

11 Lapas V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 23:28